DAGBLAD voor NOORD- errZUID-HOLLAND. Manielcostuums NASSAULAAN 49, HAARLEM DE OOrIlOQ telegrammen LUXE EN DA6ELIKH SCHOEISEL P. W. TWEEHUIJSEN, bushenland korte~bErichten Van hedenmorgen BUITENLAND THEOD. G. v. DUSSELDORP 5 Barteljorisstraat 5. - Teleioon 2144. Dinsdag 25 April 1916 41ste jaargang ilf abonnementsprijs i intercomm» Telefoonnummers 1426 en 2741 Dit nummer bestaat uit twee bladan EERSTE BLAD. HAARUMbCHE ALLEDAGJES N° 1901 VERSPREIDE BERICHTEN Weer 'n nieuwe luchtaanval op Engeland. VOLGENS DE LAATSTE MODE. Berichten in drie regels» RUIME SORTEERiNG Barteljorisstraat 27. TELEFOON 1770. 6361 iji i mm mm ram tnnin maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente) 1.60; voL de overige plaatsen in Nederland per post f 2,— per week voor Haarlem «n de agentschappen 0.12s; afzonderlijke nummer» f 0,05. -t PRIJS DER ADVERT ENTIËNi Van 15 regels 0,75, Iedere regel meer 0,15; buitenland per regel 0,20| advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 15 regels f 0.40, elk» regel meer 0,10. GEEN OPWINDING! Als men eens van verschillende kanten hoort 11 it Hp families militairen in dienst hebben eigenlijk niet? Hoe talioos en curieus de praatjes zijn. die deze „knjgskundi- - W> over het huidige oorlogs-gevaar, over wat de ixiitschers of de tngetschen doen zullen, over dc-n toestand'" en wat niet al, rondstrooien, dan St ma de hMden ineen »an verbazing. Het is nu eenmaal zóó: een militair is op oor logsgebied een „deskundige" voor menig bur- ger-lamililid. Vooral als hij de sergeantstrepen heeft; en als hij bij toeval officier is, is 't een ornkcl Eu wanneer dan zulk een orakel met een som ber gezicht den toestand ernstig noemt (en die is inderdaad ernstig!) maar de familieleden lezen daarbij De Telegraaf of een ander oorlogszuchtig blad en er wordt dan een avondje geboomd over allerlei mogelijkheden, geruchten, vertelsels enz., dan is het tien tegen een, dat men den volgenden dag meent, in gemoede al zeker te weten dat de Engelsche vloot bij Scheveningen op den loer ligt, of dat er Duitsche onderzeeërs in de Schelde rondvaren, of dat een Engelsch landingsleger op het punt staat, den Helder te nemen, of wie weet welke andere verhalen meerSpionnen- histories zijn mede druk in gebruik. Het spreek vanzelf, dat de goede trouw van de verhalers van al die berichten en mededeelingen als een paal boven water staat. Maarin dezen tijd van „oorlogsneurose" is het nu eenmaal zoo, dat men licht* zijn even wicht van nuchtere beoordeeling kwijt raakt. Terwijl er zelfs ook onder hoogere officieren ge vonden worden, die zenuwachtig of méér dan dat zelfs, zijn. En ten slotte komt hierbij de droevige opruierij van „Telegraaf" en „Courant" die voor ons land economisch reeds zooveel ellendige ge volgen heeft gehad. Men zal goed doen, ten overstaan van dit alles zijn kalmte fe bewaren. Géén opwinding! .Evenzoo min als wij al de berichten die de oorlogvoerenden ten opzichte der krijgsbedrijven in de wereld zenden, geloo- ven geen enkele is er die alles, en alles rond uit, verteltevenzoo min behoeft men de op windende verhalen te gelooven die omtrent den toestand" worden medegedeeld. Zelfs al komen ze van.militaire deskundigen, 't mogen dan kapiteins of korperaals zijn! AGENDA. 26 APRIL. BLOEMENDAG Verkoop van de Tuber- culose-bloem ten bate der longlijders. Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 Hoofdbestuur Volksbond. Concertzaal De Kroon te VA uur Volkszang-avond der R. K. Vpreenxging voor Volkszang. Tuinzaal Brinkmaan 814 uur Jaarvergadering Vereeniging „Verfraaiing- Bisschoppelijk Musoum Jansstraat IV geopend eiken dag van 10—6 uur tegen iatRliug van 2b een te. Uitgezonderd Zater dagen en K K feestdagen. HAARLEMMERMEER Hotel d-e Groot, Hoofddorp van. 11 uur Vergadering der R. K. Centrale Kieisvereeniging. Lokaal Ged. Völdersgrach t 22 (Vroegere Rijksleerschool) Herijk van 814—12 uur voor: Jansstraat en Korte Jans- s tra at. Van 1—4 uurovor: Bakenessergracht, irombardjsteeg en Wijde Appelaarsteeg. OVERZICHT. De Amerikaansche nota aan Duitschland is thans textueel bekend geworden en daaruit blijkt nu, dat de diplomatieke boog toch heusch gevaar lijk strak gespannen staat. Waarlijk, er behoeft niet veel meer te gebeuren of de bom springt. Een uittreksel uit het stuk laten wij achter het Over zicht volgen. Vermoedelijk zullen we nog eenige dagen ge duld moeten hebben om het antwoord van Duitschland te leeren kenen, dat misschien pas in het einde dezer week zal worden afgezonden. in Amerika neemt de regeering iutussclien alle maatregelen voor het geval, dat de betrekkingen met Duitschland worden verbroken. De Ameri kaansche vertegenwoordigers In het buitenland en vooral de gezant te Berlijn, ontvingen reeds de noodige bevelen. Op de gevechtstooneelen is niet veel belangrijks voorgevallen, zoodat wij er ons bij kunnen bepa len, te zeggen, nat de toestand vrijwel ongewij zigd is gebleven. Ook aan het Verdunfnmt en bij Yperen geen beteekenende wijziging; alleen plaatselijke loopgravengevecliten en hier en daar verhoogde artilleriebedrijvigheid, die weer nieuwe acties voorspellen. Volgens berichten uit Vlissiugen, zou er in den nacht van Zondag op Maandag een zeegevecht moeten hebben plaats gehad. Velen werden door het hevig schieten in hun slaap gestoord en aan zee was het springen van granaten goed zicht baar. Maandagmorgen was het stil, doch Maandag- Biddag werd opnieuw een ongekend hevig schie ten waargenomen van bijzonder langen duur. De schoten volgden elkaar bijna zonder ophouden op. Honderden op den boulevard zagen zelfs bij dag de lichtstralen. Volgens andere berichten van de Zeeuwsch- Vlaamsche grens zou dit vuren in verband kun nen staan met een kustgevecht, waarbij een of meer oorlogsschepen van de kust af werden be schoten. Uit de latere berichten over de landing van Russische troepen in Marseille blijkt nader, dat •toch maar twee transportschepen aankwamen en dat het getal manschappen slechts gering is. Blijkbaar heeft de heele vertooning dan ook geen ander doel gehad, dan indruk te maken en te beduiden, dat de geallieerden nog de meesters ter zee zijn. De Duitsche vliegers en Zeppelins schijnen, na eenige weken rust, weer in acte te komen tegen Engeland. Een telegram uit Londen meldt ons, dat een vlieger op Dover een mislukte aanval deed, terwijl ons uit Vlieland wordt gemeld, dat gisteren weer 7 Zeppelins passeerden welke uit Noord-Oostelijke richting kwamen en in het Noordwesten verdwenen. Juist toen ons overzicht was gezet, bereikte ons hedenmorgen een telegram uit Londen, waarin wordt gemeld, dat 3 Zeppelins boven de Ooste lijke Graafschappen waren verschenen. AMERIKA EN DUITSCHLAND. De Amerikaansche nota is door bemidde ling van het Wolff-bureau door de regeering te Berlijn nu openbaar gemaakt en daaruit blijkt thans duidelijk dat er ernstig gevaar bestaat voor de vriendischappélfijlke betrek kingen tusechen d© beide regeeringen.- Het volgende is er aan ontleend; „De Regeering der Unie heeft, met het oog op dien voorbeeldeloozen oorlog en we gens de gevoelens van ware vriendschap voor volk en regeering van Duitschland en ook wegens het ontbreken van precedenten zoo lang geduld gehad tot zoo duidelijk mo gelijk zou zijn gebleken, dat de feiten slechts voor één verklaring vatbaar zowllen ziju. Dit tijdstip is thans aangebroken. Het is aan de regeering der Vereenigde Staten duidelijk gewerden, dat bet gebruik der onderzeeërs tot vernietiging van <j©n handel des vijands beslist en totaal onvereenigbaar is met de bestaande, onbetwiste beginselen van men- schelijkheid, de bestaande onbetwiste rech ten der neutralen en de heilige voorrechten der nonoombattanten. Wanneer bet nog de bedoeling van de Duitsche regeering is verder onbarmhartig en zonder verschil te maken door middel van onderzeeërs oorlog te voeren, zonder reke ning te houden met betgeen de regeering der Vereenigde Staten moet beschouwen als hei lige onbetwistbare wetten van internationaal recht en de algemeene erkende geboden der mer.echelijkheid, zal de regeering der Ver eenigde Staten ten slotte genoodzaakt zijn tot de gevolgtrekking, dat haar nog slechts één weg'openstaat. Wanneer de Duitsche regeering thans niet onmiddellijk zal verklaren, dat zij hare te genwoordige methodes van den onderzeeërs- oorlog tegen oorlogsschepen opgeeft en deze verklaring ook gestand doet, blijft aan de regeering der Vereenigde Staten geen andere keus over dan de diplomatieke betrekkingen met de Duitsche regeering geheel en al te verbreken. De regeering der Vereenigde Sta. ten vat zulk een stap slechts met (jen groot sten tegenzin in het oog, zij gevoelt zich ech ter verplicht hem te doen uit naam der men- scheLijkheid en van de rechten der neutra len." Aan d© nota is toegevoegd een vaststel ling der feiten betreffend© het geval met de „Sussex." Natuurlijk is de Amerikaansche nota liet onderwerp van langdurige en uitvoerige be raadslagingen der Duitsche regeering. De rijkskanselier is, volgens „Korr Norden", naar het hoofdkwartier vertrokken om met den keizer te overleggen. Het Duitsche antwoord zal waarschijnlijk pas binnen eenige dagen kunnen worden af gezonden, misschien eerst tegen het eind der week. Hoe het antwoord zal uitvallen is nog niet bekend, doch men neemt vrij algemeen aan, dat de regeering zich zal blijven stellen op het standpunt, dat in d© rede van den rijkskanselier is uiteengezet. De stemming van bet volk Hen opzichte van de verscher ping van den toestand is ernstig, doch vol vertrouwen in de regeering, die met d© bil lijke eischen der onzijdige staten rekening zal houden, doöh de waardigheid van bet Duitsche rijk ook zal weten hoog te honden. Niemand wenscht oorlog met Amerika, maar evenmin een vrede ten koste van onvoor waardelijke onderwerping aan eischen, die algemeen overdreven worden geacht Amerika bereidt zich ten oorlog voor. De regeering der Vereenigde Staten bereidt zich, volgens do „Da/ily-Newa"-correspondent, te Wahsington, voor op de mogelijkheid van een oorlog en is reeds begonnen, met eene inven- taxiseering der'hulpbronnen des lands voor het geval, dat rij noodt® mochten zijn. Daniells, de minister van marine, heeft voor iederen afzon derlijken deskundigen benoemd. De onmiddel lijke taak dezer commissies is, een industiieelen inventaris op te maken en de regeering verslag uit te brengen, wat voor de fabricage van mu nitie en van andere oorlogsbehoeften van ieder nijverheidscentrum des lands te verwachten valt. Tegelijkertijd hebben de oorlogswerven bevel gekregen, alle in de havens liggende schepen na te zien en alle oorlogschepen geheel gereed te maken voor alle gebeurlijkheden. Aan het departement van oorlog wordt met grooten ijver gewerkt en er zijn bevelen ge zonden naar alle militaire stations; omtrent den aard van deze bevelen is echter niets be kend geworden. Ofschoon deze voorzorgsmaat regelen overbodig kunnen blijken, doen de re- geeringsdepartementen al wat onder de tegen woordige omstandigheden ten opzichte der voor bereiding mogelijk is. President Wilson, die den toestand zeer ern stig inziet, heeft de vorige week niet buiten, maar te Washington op het Witte Huis door gebracht, waar liij tot laat in den nacht heeft zitten werken. De presideut weet, dat hij de overgroote meerderheid van het congres achter zich heeft, zoo hij tot actie mocht overgaan en dat het volk hem steunen zal. De toestand is nog meer gespannen geworden, sedert erheen bericht bij de regeering is inge komen van den Amerikaansclien cunsul te Queenstown, dat de bark „Inverly.on", van Aber deen de vorige week door een Duitsehen onder zeeër, zonder waarschuwing, in den grond is geboord. De „Inverlyon" was een onschuldig handelsvaartuig en ongewapend. Onder de be manning bevonden zich twee Amerikanen en de consul te Queenstown heeft bericht gezon den, dat deze mannen 35 uren bijna zonder voe ding in de open booten hebben rondgezwalkt, voor zjj gered werden. Weer Russische oorlogstocbercidselen in Bes- sarabië. Het te Boekarest verschijnende blad „Steagul" verneemt, dat de Russen aan de Roe- meensehe grens in Bessarabië loopgraven ma ken, (Lie zich uitstrekken iangis de Proeth vsm Mamornica tot Reni. Een ander bericht meldt, dat de Russen Nowo Sielica en Bojan ontruimen en de bewoners naar het binnenland van Rusland zenden. Japausche schepen aan Rusland. Voor eeni- gen tijd werd gemeld, dat Japan de Russische schepen, die bij den slag van Tsoesjima waren buitgemaakt, de Tango (Poltavva), Miskema (Admriaal Seniaven), Hizen (Retvizan) en Snwo (Boviedo), aan Rusland had afgstaan. Achteraf blijkt echter, dat dit geen geschenk was, maar dat Japan die schepen voor 20 mil- lioen Ten (25 miLlioen gulden) aan Rusland had verkocht. De U- en mjjuoorlog ltt vollen gang. De En- gelsoho stoomschepen „Cairngawan," „Pari sians,„Feliciana" en ^.Pariscaira," de Fran- sche stoomschepen „Ohanaral" en „Tregantle" en het Italiaanscho s.s. „Jozsef Agost Fo- herezeri;". zijn getorpedeerd of op een mijn ge- loopen en gezonken. De bemanningen zijn ver moedelijk alle gered. Ook het Noorsche stoomschip „Aud" is bij Daunts Roek gezonken. De bemanning^ is te Londen aan land gebracht. EEN CIIINEESCII TRANSPORTSCHIP GEZONKEN. BIJNA 1000 MAN VERDRONKEN. SJANGHAI, 24 April. De stoomboot „Hai Joeng," die transporten begeleidde, is Zaterdag avond ten zuiden van de Ysjoe-San-eilanden in aanvaring gekomen met den kruiser „His-Niin" en gezonken. Tot dusver zijn er dertig soldaten van de 1000 die aan boord waren gered. VLIEGER BOVEN DOVER. LONDEN, 24 April- Het ministerie van Oor log meldt, dat een Duitsch vliegtuig boven Dover omstreeks 11-45 in den morgen, over de stad cirkelde op een boogte van 6000 voet. De afweerkanonnen openden een vuur en verdre ven de machine, die geen bommen deed vallen. LONDEN, 25 April. (Officieel.) (2 uur hedennacht.) Drie Zeppelins, 'welke van uit de richting der zee waren gekomen, zijn boven de Oostelijke graafschappen gesignaleerd. Twee vlogen over de kust van Norfolk tegen half 11, het andere volgde tegen 11 uur. Eenige brandbommen waren tot op het uur van publi catie van dit communique geworpen. CHINA Een verzoenings-kabinet. Uit Peking wordt door hot Reutor-burcau ge seind, dat Toean Tsji Dzjoe de taak van oerste- unniator heeft aanvaard alsmede die van oorlog 6044 Adv. en organsieert een nieuw ministerie. Jocan Sji Kai stemde er in toe, om aan het ministerie alle burgerlijk gezag over te laten. Men hoopt dat do ambtsaanvaarding van Toean Tsji Dzjoe de republikeinen van het zuiden verzoenen zal. LUXEMBURG. De toestand in Luxemburg. Tijdeus een bezoek aan ons land van dr. Mi chel Welter, directeur-generaal van Landbouw, Nijverheid en Handel van het groothertogdom Luxemburg, heeft een correspondent van de „N. R. Ct." gelegenheid gêliad een gesprek te voeren met dezen Luxemburger, die sedert Februari j.l. deel uitmaakt van de'Luxemburg- sche Regeering. Wat den politiekcn toestand aangaat, ver zekerde de heer Welter met nadruk, dat Luxem burg een land is, dat niet bezet is in den zin van de Haagsche conventie. Het land heeft zijn volslagen autonomie be houden; Duitschland bemoeit zich in geenerlei opzicht met het civiele beheer. Slechts de spoor wegen en de telegrafie zijn onder voortdurend Duitsch beheer en daarvoor heeft Duitschland een militaire bezetting onder bevel van een „Oberst kommandierender der Truppcn in Luxemburg" aldus luidt diens titel in het land gevestigd. Overigens zijn de Luxemburgers in hun bewe gingen geheel vrij; de brievenpost staat onder hoegenaamd geen censuur. De betrekkingen met Frankrijk en de geallieerden zjjn, ook al vertoeven de vertegenwoordigers der geallieer den mogendheden niet meer in het groothertog dom, van vriendschappelijken aard. Het groot hertogdom heeft bijvoorbeeld wel een vertegen woordiger te Parijs. De geallieerde beschouwen do neutraliteit van het land wel met zeker wantrouwen, maar, zoo hield de heer Weiter vol, wfj doen al ons best om haar zoo krachtig mogelijk te handhaven." De regeering van Luxemburg heeft altoos tegen de daad van Duitschland geprotesteerd en heeft zich op het standpunt der neutraliteit beroepen. Zij overweegt zelfs ook nu nogmaals een nota, om haar standpunt aan Engeland, dat eigenlijk volgens de conventie van 1876 ver plicht zou geweest zijn ook voor de neutraliteit van Luxemburg op te komen, kenbaar te maken. In theorie zou derhalve iedere handel van het land met do geallieerden evenals met de Duit schers en met de andore neutrale mogendheden mogelijk kunnen zijn; maar de practjjk brengt daartoe onoverkomenlijke bezwaren mede. De heer W eltor verzocht den correspondent met nadruk te willen vermelden, dat Duitsch land in Luxemburg nimmer requisities gedaan heeft. Dit laatste ter bestrijding van de vele ge ruchten, die aangaande het tegenovergestelde in omloop zijn geweest. Eindelijk vroeg de correspondent den heer Weiter nog welken indruk men had ten op zichte van Duitschlands plannen met Luxem burg na een eventucclen vrede. Die waren vol gens den heer Woltor nog absoluut ondoorgron delijk. In Berlijn had de heer Welter met ver- schillendo regeeringspersonen, o.a. met Von Jagow geconfereerd, maar hoofdzakelijk hebben de besprekingen slechts de economische vraag stukken van den dag gegolden. Welter's bezoek aan ens land gold, naar hij verklaarde, hoofdzakelijk den aankoop van aard appelen, die in Luxemburg zeer moeilijk te krij- geu zijn en van eierdooiers voor industrieele doeleinden. Er is in Luxemburg een uitgebreide handschoenen fabricage, welke aan duizenden arbeiders en arbeidsters werk verschaft; voor het kleuren van het leer behoeft zij groote kwantiteiten eierdooiers. In Pruisen zullen van regeeringswege alle aanwezige voorraden papier voor de drukpers en de grondstoffen daarvoor worden opgenomen. - De Duitschers hebben een nieuwen snel trein-dienst ingesteld van Berlijn over Maag denburg eu Hannover, naar Keulen en Brussel. De heer Weyntjes, burgemeester van Bee- nlngen in België, is dezer dagen overleden. Ilij was in zijn gemeente zeer geacht. De ministerieeJe verordening, betreffende de invoering van den .Zomertijd in Hongarije van 1 Mei tot 3 Sept. geldt ook vo Oostenrijk. Henry Ford, dio in Nebraska candidaat was voor den Amerikaansclien Senaat, is thans gokozen. Men is bezorgd over zijn populariteit. Een Franscli soldaat, die voor zijn bruiloft oen officiersuniform had aangetrokken, werd veroordeeld tot 2 jaar dwangarbeid. Generaal Galliéni, de Franscho oud-minis- ter van oorlog, is te Versailles door prof. Ma rion geopereerd. De operatie is goed geslaagd. Volgens den Bulgaarsehen minister yan landbouw, Dintsjef, is op verschillende phJat- i sen 20 land meer bebouwd dan in vredestijd. I' Ook in Zweden is de invoering van den Zo- 11 mortijd waarschijnlijk geworden, naar namens het dep.- van binnenl. zaken medegedeeld is. De oud-consnl-generaal te Londen, van Z.-A., Montagu White, 'n Kapenaar, die later in Transvaalsche dienst was, is in Z.-A. overleden. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Mei benoemd tot opzichter van den arbeid Chr. C. van Ommeren, te Rijswijk, onder gelijk tijdige toekenning van eervol ontslag uit zijne betrekking van technisch assistent 2de klasse hij den Octrooiraad. Door de arrondiLssements-rechtbank te Al melo Is ter vervulling der vacature van rech ter in haar college, opgemaakt de navolgen de alplxabetische lijst van aanbeveling: mr. A. J. Ellens, substituut-griffier bij de arron- dissements-reohtbank te 's Gravenhage; mr. J. W. Suringar, substituut-griffier bij de ar- rondiesements-rechtbank te Assen; mr. J. G. de Vries, substituut-griffier bij de arroiulis- sements-reohtbank to Almelo; mr. A. N. L. Otten, griffier bij het kantongerecht te Al melo, is met het lot afgevallen tegen een van bovengenoemde candidaten. De gewone audiëntiën van de ministers van Buitenlandsche Zaken, Finantiën, Oor log on van Landbouw enz. ia ebben deze week niet plaats. ONLUSTEN IN NED. INDIë. Reuter seint uit Batavia: Volgens de bladen is er rechtsingang ver leend tegen de Duitschers Keil en Sehun ea eren Arabier Hadji Abdullah, als zijnde do leidrs van de jongste opstootjes in het dis trict Buitenzorg tegen de Nederlandsch-In dische regeering. DE „LODEWIJK VAN NASSAU." Naar „Do Tel." verneemt, was voor de „Lo de w ijtk van Nassau" op Amsterdamsche Beurepolis eene casco-verzekering tegen mo lest van 1.000.000 gesloten. De salpetoria- ding was voor 100.000 verzekerd. EEN DUITSCHE ONDÉltZEEëR IN DEN GROND GEBOORD. De bemanning van bet Nederlandischo stoomschip „Soerakarta", dat Zaterdag van Java te Rotterdam is aangekomen, is onder de Engelsche kust getuige geweest van een oorlogsepisode, welke zij niet licht vergeten zal. Een der leden van de bemanning deelde aan de „Maasbode med: Op onze reis naar Kirkwall, wij waren om de Noord gegaan werden wij plotse- ling door een Duitsehen onderzeeër tot stop- pen gedwongen. De kapitein voldeed aan het bovel en de Duitschers lieten ons weten, dat wij met de scheepspapieren naar de U.- boot zouden komen. Ook aan dit bevel werd 1 natuui'lijk gehoorzaamd. Maar nauwelijik was onze boot neergelaten om de papieren ten ondexzoek naar den Duitsehen commandant t© brengen, of daar gebeurde eensklaps iels geweldigs. Het was nog al mistig op zee en daar zagen' wij plotseling in de grauwte een grijs schip opduiken. Zeilen werden op het geheimzin nige sehip op zij .geschoven en eenige kanon- 1 nen braakten op hetzelfde moment een helsch. vuur uit. Do Duitsche onderzeeër had hot vermomd© schip blijkbaar eerder in de gaten dan wij, want hij had nog een torpedo gelan ceerd, weliko evenwel ver naast ging. Getrof fen door het ontzetteud vuur, dat vlak lange ons heen vloog, zonk de verraste Duitsche onderzeeër in de diepte. Het oorlogsdrama had zich in zeer korten tijd afgespeeld. STANDEN-VERTEGENWOORDIGING. Dezer dagon had te Utrecht een vergade ring plaats van vele bekende mannen uit da katholieke arbcidersbewegin.g. Op deze vergaderi ng werd de vraag be sproken op welke wijze de arbeiders en ook andere standen, een beter© vertegenwoordi ging in de publiekrechtelijiko lichamen zon den kunnen verkrijgen. Na zeer uitvoerige besprekingen, waaruit bleek, dat allen er van overtuigd waren, dab een actie in dio richting gevoerd moest wor den, werd besloten een commissie te benoe men:, die tot taak heeft: de voorbereidende werkzaamheden in deze te verrichten eu da plannen verder uit te werken, waarna dezo op een later uit te schrijven vergadering de finitief ter goedkeuring voorgelegd zullen worden. In de commissie werden gekozen de heereö M. Krijgsman, 's Bosch, voorzitter; A. J. W. Nuy, Nachtegaalstraat 46, Amsterdam, secio-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1