DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND; Stroohoeden RUIME SORTEERING STUFFEN NASSAULAAN 49, HAARLEM Patent-Leer DE OORLOB LUIE EU OAGELIJKSSH SCHOEISEL P. W. TWEEHUIJSEN, TELEGRAMMEN Van hedenmorgen waöij en vèraf. THEÖD. G. v. DUSSELOORP 5 Barteijorisstraat 5. - Telefoon 2144. BINNENLAND ZATERDAG A VOND-NIEUWS Zaterdag 29 April 19H 4|«te Jaargang abonnementsprijs AM Z n M A rf amI am il m am .aaa» A u AA a aIi itaaV Lf eevl AHA Intercomm» Telefoonnummers 1426 en 2741 0.1 nummer bestaat uit vier biaden, waar onder het Geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. EERSTE BLA0. HAARLEMSCHE ALLËüAGJES N° 1905 V lente-weelde. Enorme sorteering in alle kwaliteiten Barteljorisstr. Hoek Gr. Markt Tel. 899 F, S. KORTE BERICHTEN 6044 Adv. RUIME SORTEERING Barteijorisstraat 27. TELEFOON 1770. 63(1 HAABLEMSCNE C08RMT I Qiaauu«» --- fr■- - voor de overige plaatsen in Nederland per post f 2,—per week voor Haarlem en de agentschappen f 0,!25: afzonderlijke nummer» 0,05. s maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente)/1.60; PRIJS DER ADVERTENTIËNt Van I5 regels 0,75, Iedere regel meer 0,15buitenland per regel 0,20| advertentiën fn de rubriek „Vraag en Aanbod" van 1—5 regels 0,40. elke regel meer 0,10. DE ZOMERTIJD. Dus dat is nu algesproken: Zondagavond om twaali .uur is liet in ieder huishouden, aan 't spoor, op de kerkklokken, overal ineens één .uur. We worden allemaal plotse ling een .uur ouderl... En den volgenden ochtend weten wij niet beter, of het hoort zoo. De koeien zullen er last mee hebben, is er gezegd. Nu, ook dat zal wel losloopen. Maau- dagmorgen zal er hier o£ daar nog wel eens een vergeetachtige iets te laat komen, maar het za! raar moeten loopen, waaneer wij niet op don middag al aan den nieuwen g die ons des avonds een uur zonlic cadeau geeft, zuilen gewend zgnl AGENDA. 30 APRIL. Uebouw St. Bavo Smedestraat 23 Witte Bioscoop 2, 4 en 8 uur. Schouwburg Jansweg 8 uur Revue: Kom je nog kijken of nietï Concertzaal Vereeniging 8 uur Volksconcert Kon. Liedertafel „Zang en riei.'dechap." AGENDA. 1 MEI. Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 Leden Tabaksbewerkers half 9. Bovenzaal De Kroon 8K uur Ge loof en Wetenschap Pater Zeij over „Von- del's Altaergelieimeniösen". S c li 0 u w bu r g Jansweg 8 uur Rotterd. Tooneelgezlschap: „Prulletje". St. Elisabeths-Gebouw Jansstg. 49 van 2—2>4 uur aanvrage om verster. kende middelen voor arme zieken der St. Elisabeths-V ereeniging. Bisschoppelijk Museum Jansstraat '9 geopend eiken dag van 105 uur tegen je tal mg van 25 cents. Uitgezonderd Zater- agen en K.-K. feestdagen. Lokaal G e d. Voldersg ra oh t 22 'Vroegere Kijksleerschool) Heruk van \y.~-12 uur voor: Rozenstraat, Tuinstraat, Nieuwe Gracht, Korte- en Lange Hceren- itraat, Phoenixweg, Hooimarkt en Sriesche /arkensmarkt. Van 1-4 uur voor: Lange loleiistraat, Ripperaastraat, Parklaan en Parkstraat. Lil. We waren gedrieën een oogenblik buiten, in 't Bloemendaalsche Bosch en daaromtrent, te fiets eens genietend van 't wonderschoone lente- weer En toen de twee op een stnijig plekje schaduw waren neergevallen, en een heelen boom opzetten, hoe het toch wel komen zou, dat het weer zoo mooi, en de lucht zoo helder, en de hemel zoo zonnig, en de temperatuur zoo hoog bleef, en dht zoo lang achter elkaar, toen ben ik in mijn eentje stil weggeslopen. Want meer dan het waarom" geldt mij het „hoe".... En't was wonderheerlijk... Door de hooge hoornen heen, die een week gele den nog zwart stonden en kaal en rauw, zag je jlu dat prachtige waas van groen, als even-aan- rezette kleur, nog geen tooi van blaren, maar alleen de groenende tint van zwellende en ontbot- tende knoppen en teere veertjes, zoo verrukkelijk tintend het opgaande hout in den gouden zonne- g! Daar tusschen was het een melodieus concert van twinkelende vogelstemmen, die je met kondt bepalen waar ze zaten of wat t waren, maar die in de veelzijdigheid van hun orgelend getjilp ee voortdurend jubelend accoord lieten hooien, dat blij stemde als het Alleluja in de Paaschmis. Adv. 4027 En voor 't overige was het de heerlijke stilte van 't zonnige landschap in vredige rust onder- de gouden zon, een stilte die door liet gefluit der vogels niet wordt ontwijd, en die je zoo wel dadig aandoet na het roezemoezig beweeg van den werkdag in stad. In het bosch lag de koele schaduw onder de boomen, en alléén waar een open plekje was, laaide opeens fèl-op de oogenverblindende zonne gloed op wit zand en helkleurig groen, scherp- contrasteerende met het stille, behagelijke donker onder de dennen. En als je dan kwaamt op de wegen, dan stak de warme, gele felheid van de stofpoeierige wa gensporen je onmeedoogend in de oogen, en dan moest je een oogenblik stilstaan en de oogen knippen om te gewennen aan den scherpen over gang naar 't stekend-stralende licht. Maar dan was alles er ook kleur en levens blijheid en warme goudgloed onder den strak- blauwen hemel in gloeiend vuur die zoo glorie vol straalde over het vlakke land, en het meertje van Duin en Daal, die de villa's op de duin toppen zoo heerlijk belichtte; en zontintelde in de verte over de silhouetten van kerken en huizen, waar Haarlem lag verscholen in boomen en groen Ja, dat is nu wel de volle lenteweelde, die niet afmat of neerdrukt met zomersche zwoelte, maar die het hoofd verruimt met het frissche Ooster koeltje, die jong maakt en blij, en wègvaagt al de beslommeringen van den dag en van het haas tende leven, die nist brengt en de gespannen zenuwen losmaakt in weldadige kalmeering Wat is het landschap om Haarlem dan toch wondermooi in die lenteweelde! Toen ik had rondgedwaald door bosch en duin, en de vrienden had weergevonden, wier dispuut over het „waarom" van dit mooie weer met een non liquet, dus onbeslist, was geëindigd zijn we in kalme, rustige vaart rondgepeddeld door 't krachtige eikengewas dat daar tusschen Driehuis en Santpoort zoo welig-rijk de smalle wegen afpaalt, door het voorname landschap tusschen Bloemendaal en Meer-en-Berg, tus schen de hl maar in getal groeiende heerenhui zingen van 't Duin-en-Daalsche park en op de duinen naar Overveen, rond het heerlijke Elswoud en in 't schaduwrijke Aerdenhout En 't was er overal diezelfde glorieuze lente weelde die er je toewoei uit het bosch en van over de hellingen, die gloeide in de jonge kleuren van 'f rijpende groen, en die zelfs blij te vieren lag in de stoffige stad, waar in de plantsoenen de banken vol zaten van natuurminnaars en de wandelaars blijde de huizen ontvluchtten om het wondere schoon der ontluikende lente in volle weelde te genieten waar ze er maar een sprankje van konden opvangen OVERZICHT. 'Groote bedrijvigheid Jieerscht er in het Westen aan het Engelsch-Duitsche front Het Engelsche hoofdkwartier geeft ellenlan ge communiqués ever de gevechten daar. die echter alle nog van plaatselijken aard en zonder buitengewonen invloed op den gang van zaken blijken te zijn. Op verschei dene plaatsen zijn de Duitschers in de Engel sche loopgraven doorgedrongen, maar slechts tijdelijk. Tegenaanvallen der Engelscheu wierpen hen er weer uit. Het toenemen van deze activiteit in Vlaan deren en Noord-Frankrijk wijst er vermoe delijk op, dat de strijd zich hier weldra tot een groot offensief zal ontplooien en dat de Duitschers met hun nieuwe ondernemingen naar de zwakke plaatsen zoeken. Vermoe delijk houdt daarmee ook verband de groo- te beweeglijkheid in de lucht, waarbij over en weer nog al eens een vliegtuig wordt neergeschoten. Het.jorigste bericht uit Lon den spreekt .weer van... 24 luchtgevech ten, welke zouden zijn geleverd. Ook op het Fransche front hebben met een gelijk re sultaat „talrijke" luchtgevechten plaats ge had. Overigens zijn geen bijzondere krijgsver richtingen gemeld, zoodat. de conclusie van onze beschouwing weer is dat nog geen wijziging in den algemeenon toestand is ingetreden. Volgens de „Daily Chronicle" is het Rus sische leger, dat in perzië in het Bowris- tan-district opereert al eenige dagen onge veer 100 jnijlen noordoostelijk van Koet- el-Amara gelegerd, terwijl een ander leger, opereerende in de streek van Kermanshah vermoedelijk do Perzische grens zou zijn overgetrokken, waardoor het Bagdad zou beginnen te naderen. Het ware voor Townshend's troepen, die geschat op een 10.000 tal manschappen nog altijd in Koet-el-Amara zitten opga- sloten een uitkomst, wanneer zulks waar was; want de toestand daar schijnt nu hachelijk to zijn. Een proviandschip dat de Engelsclien langs den Tiger naar de inge sloten stelling meenden te vervoeren, is door Turksche vliegers met bommen be stookt en in den grond geboord. Engelsche waarnemer-vliegers hebben het schip, aan den grond zien zitten. De politieke .toestand in Griekenland is weer roerig paar aanleiding van nieuwe onzijdiglieidsschendir-gen door de geallieer den en vooral wegens den eisch der Enten te om do Serviërs van Korfoe, door Grie kenland heen, naar Saloniki te voeren, het geen door Griekenland is geweigerd. Men Vleest, dat deze nieuwe verwikkelingen tot een botsing zullen leiden tusschen de Grie ken en de geallieerden. De Engelsche pers maakt zich natuurlijk zeer druk over den politieken toestand in het eigen land, wegens de geschiedenis met het dienstplichtontwerp, welke zich Donder dag j.l. in het Lagerhuis afspeelde, en vreest dat een nieuwe kabinetscrisis er het ge volg van kaa zijn. In Rusland. In het gemeentelijk beheer van Kief zijn ernstige onregelmatigheden ontdekt. Er moeten niet minder dan lll/ij millioen roebel spoorloos uit de gemeentekas verdwenen zijn. Do burgemeester Djakow, die voor het wanbe heer verantwoordelijk wordt gesteld, of schoon hij persoonlijk niets met de verduisteringen van doen heeft, is reeds afgtreden. De „And" niet gezonken. Onlangs heeft Lloyds gemold dat bet Noorsche schip „Aud" aan de Iersche kust was gezonken. Bladen uit -Bergen zeggen echter dat het schip behouden de plaats van bestemming, de Spaansche liaiven Huelva, heeft bereikt. Amerika en Engeland, dit Washington wordt gemeld, dat opnieuw een nota aan Engeland is gezonden, waarbij de invrijheidstelling wordt gevraagd van 88 Oostenrijkers, Duitschers en Turken dia van het stoomschip „China" zijn gehaald. De „Russen" in Marseille. Kon lezer van de „Toekomst" meldt, van een familid via Genóve uit Marseille to bobben vernomen,dut de met veel ophef aangekondigde landing van Russische troepen te Marseille niets dan oen Ueutor- Hava»-„Schwindel" is. Het zijn.... 2400 Ser viërs, dia onder leiding van 7 Russische officie ren van Korfoenaar Frankrijk zijn gestuurd! De U- en münoorlog. Hst Deensche schip „Joharm" en de Deensche schoener „Christian zijn gezonken. De laatste was getorpedeerd. J)e bemanningen zijn gered. Het Engelsche stoom schip „Industry" i» door eon Duitsche duikboot in den grond geboord. De bemanning is opge pikt door een Atuerikaausehe mailboot. De „In dustry" was op weg naar oea Amerikaanscho haven en ongewapend, meldt Reuter. Een bomaanval op een Russisch schip. Op 27 April wierpon drie Duitsche vliegtuigen op het Russische liniesohip „Slawa", in de golf van Riga, 31 bommen. Vele troffen dool, en er werd waargenomen, dat er brand aan boord ontstond. UIT DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 28 April. Hot ministerie van kerk en onderwijs is van heden af in tweeën gesplistst.Minister Keiser Nielsen neemt de por tefeuille van onderwijs, de tweede ondervoor zitter van het Folketing, dr. Poulsen, die van kerk. De minister zonder portefeuille Hage is tot minister van liandol benoemd. HET ADMIRAAL-SCHIP „RUSSELL" GEZONKEN. LONDEN, 28 April. De admiraliteit deelt mede, dat de „ltussell," hetylaggeschip van vicc-admiranl Fremantle, in de Middellandsche Zee op een mpn is goloopen en gezonken. De vioo-admiraal, de kapitein en 22 andere offi cieren en 670 leden der bemanning, z\jn gered, 124 worden vermist. (Do „Russell," is 1901 van stapel geloöpen, 't was een slagschip van 14,200 ton, bewapend met 4 stukken geschut van 30.5 c.M., 12 van 15 c.M., 10 van 7.8 c.M., 2 van 4.7 c.M. en 4 torpe- dolanceerbuizen en had een bemanning van 800 koppen. Red.) DUITSCHE U-BOOT IN DEN GROND GEBOORD. LONDEN, 28 April. (Officieel.) Gisteren is voor de Oostkust een Duitsche duikboot in den grond geboord. Een officier en 17 man zijn ge red en gevangen genomen. MINISTER BIRRELL TERUG NAAR IERLAND. PARIJS, 28 April. Volgens Havas meldt men uit Londen, dat Birrell, de minister voor Ier land, gisteravond Londen heeft verlaten om zich naar Dublin te begeven. Drie Amerikaan scho journalisten en vertegenwoordigers van do Engelsche pers vergezellen hem. SCHIP GESTRAND. BERLIJN, 29 April. Uit Lugano wordt aan de „Lokalanz." geseind, dat de „Corriere della Sera" uit Tripolis verneemt, dat het s.s. „Nilo", groot 2758 tonnen, van de Societa Italiana dei Servioi maritimi, bij Tagiura, 4 zeemijlen van Tripolis verwijderd, is gslrand. Het schip is ver. loren, maar men hoopt de lading te redden. DE BELEGERING VAN KOET-EL-AMARA. KEULEN 29 April. (Part.) Van uit de omge ving van Abul Hassan bombardeeren de Turken met hun geschut do stad Koet-el-Amara en da Eugeisohe Btelliagen. De Engelsche artillerie beantwoordt hot vuur maar zwak. Men vcrJ wacht dat de Turken tot de bestorming zullen overgaan om uan de belegering een einde ta maken. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is aan E. M. Dusser de Barenne, op verzoek, met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van commissaris van politie te Amsterdam, onder dankbetuiging voor dd langdurige en goede diensten door hem in zijne betrekking bij de politie belezen; zijn bevorderd tot adjunct-commies bij dfl Rijksverzekeringsbank, H. R. van Ingen, H. v. Me lie, D. K. Meijers, O. A. Stentrop, L. Oranje, mej. H. Jolles, J. F. O. Karres, G. Koopmans, D. J. Raap, P. Boelsma, L. J. Haan, F. G. van den Kerkhof, J. Vogelaar Czn., A. Klijnsma ert P. Netelbeek, allen thans klerk bij genoemde in stelling; is, met ingang van 1 Mei aan den inspecteut der telegrafie in algemeenen dienst, \V. A, Poescliniann, op verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend; Door de arroudissements-rcclitbank te Breda is, ter benoeming vau een vijfden rechter in haar college, de navolgende alphabetische lijst vaa aanbeveling opgemaakt: mr. W. J. Berger, mn A M. E. H. Janssen de Limpens, mr. Ch. J. M H. Roebroeck, allen substituut-griffier, respectief velijk bij de arrondissements-rechtbanken te Rot» terdam, Roermond en Maastricht, PHOV. STATENVERKIEZINGEN. NIEUWER-AMSTEL. De .Centrale Libe rale Kiesvereeniging in het hoofdkiesdis» trict Nieuwer-Amstei heeft tot candidaat ge steld voor de a.s. verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten den heer dr. L H. J. yos te Amsterdam. ENGELSCHE LOODSEN VEREISCHT. Do Engelsche consul-generaal te Rotter dam brengt ,ter kennis dat alle niet-Engel- sche schepen in de wateren tusschen da Downs en Great Yarmouth en tusschen deze plaatsen en het Sunklichtschip een loods aan boord moeten hebben, toegelaten door hot London Trinity House. ZILVERBONS. Het „Stbld." no. 168, bevat een Kon. Be sluit van den 22sten dezer tot vaststelling van den uiterlijken vorm voor de zilverbon» van oen guldon, tot bepaling van de hoe veelheid der .uit te geven zilverbons van dien vorm en tot wijziging van art. 2 van het besluit van den 31sten Maart 1916 (Stbl, no. 174). Do bons worden gedrukt op fijn geribd waardepapier van ten naastenbij acht b(j twaalf centimeters, .waarin verticale water lijnen op een onderüugen afstand vau 15 milimeter en als watermerk de woorden „Een Gulden". In de witte papiers tof wordt eeu licht blauwe vezel verwerkt. De bon» worden voorzieu van den stempel der hand* teekening van den agent van het ministerie van financiën te Amsterdam. Naar gelang daaraan de behoefte blijlcf LXXXVHI. WEEKPRAATJE. .-Vreemdelingenverkeer", de vereeni ging met dien heel-langen Mam, die ook vvel kortweg „Verfraaiing" wordt genoemd, ouulat dit Laarandere hoofddoel is do verkeer" heeft vergaderd van irew eestd-l, H'® vergadering is belangrijker - wél zooeh f°° 01' het <x># wel «ei zoo belangrijk dui ik hier nog eeU4> over na kun boolneu Dat doe ik met temeer gerustheid, omdat ik er „T slaagd ben, tie hulp van Diéténe te verkrij gen, die in langen tud niet op ons Zaterdag, a vond toon eel ifi geweest, en cue me van de weok meteeu beloofd këeit, wat tioüwer op het appèl te zullen komen. Pieteree is ul. 'n groot voorstander van er- (raaiing en een dapper bevorderaar van Vreemdelingenverkeer, en dit niet. alleen om dat z'u grootvader in de bolletjes doet, of omdat hij een achterneef heeft zitten iü Zwitserland en een suikeroom in Amerika maar ook beginsel en uit plichtsbesef. De burgers der stad hebben den plicht, meent bij. om d'r villé zoo mooi en aantrekkelijk luogelijk te maken en de vreemden zoo góed «tegelijk te ontvangen, en ook in zoo groot mogelijk getal. En wel om de eenvoudige re den, verklaarde hij, dat ze dit aan d'r zelf verplicht zijn. Ik ben Pieterse dus gaan opzoeken en ik heb een beetje met 'in geboomd. Hij had in- tusschen het hoogste woord en het meeste, wat ik ga vertellen, komt alzoo op zijn re kening. „Eigenlijk" zoo begon hij zijn redenee ring van ons feitelijk onderwerp „eigenlijk is het belachelijk, in dezen tijd over „Vreem delingenverkeer" te praten. Verkeer is er wel, maar.... vreemdelingen.... ho maar! Dat kan trouwens in deze tijden niet andes. Oorlog is als 't ware een Westinghouse-rem in het internationale verkeer, en daar komt nu dus nihil van terecht. Enfin, ua den oorlog hopen we, dat het weer hersteld wordt. Of Haarlem in tusschen dan ook weer vruchtbaar propaganda zal kunnen maken voor vreemden-bezoek, betwijfelde Pieterse. „Je hebt *t zelf gelezen," zei hij, „zonder speelbank geen vreemdelingen. Ik wil je dit wel. zeggen, en je moogt 't vet in de courant laten drukken als je wilt, wanneer ze alléén komen als ze zoo'n ding krijgen laat ze dan wegblijven. Als middel zou een deel van de burgers bet wellicht dulden, maar dit zou voor die vreemden natuurlijk doel worden, en daarvoor moeten we ze niet hebben. Als we vreemdelingen trekken willen, doen we het voor onze bloemetjes, voor onze Halzen, voor onze musea en andere van binnen en van buiten mooie gebouwen, voor.... onzen nieuwen Schouwburg straks, voor den prach- tigen eenvoud van onze mooie omgeving en onze kostelijke landschiippen, en nog zooveel meer! voor b8nkroot niet. De wijze vroedschap van zooveel jaren geleden heeft het dan ook gelukkig afge- kitst! Ondertusschen zullen we dus geen stroomen buitenlanders krijgen, en nu zeker niet, nu de mensehen internationaal alles behalve lief doen en allemaal verschrikkelijk boos zijn. Dat gaat met, dat heb ik je straks vort ©I'd* „Dus Vreemdelingenverkeer kan wel naar huis gaan!" Ben je mal; dat z&l ze ook niet doen! Na den oorlog hopen we onze gewone con tingent weer te krijgen, al behoeven we dan blijkbaar niet op bijzonderen toevloed te re kenen. Maar d'r is mts anders. We hebhen nü voor wat ander» te zorgen. Nu de buiten land ere niet hier komen en wij niet naar hen toe kunnen, moeten wo de Nederland ere naar Haarlem trekkou. „Gaat niet," ontmoedigde ik, onbegrij pelijk gauw. n „Waarom niet! „D'r gebeurt nik» hier, hebben ze ook verteld daar..,." „Die meneer, hoof* slecht» fedoelteli]k gelijk gehad met dat te vertollen, en zich wat onvolledig uitgedrukt. In waarheid ge beurt hier te veel, maar veel te veel onbe langrijke dingen. Hoeveel avonden zijn dr hier vrij in „het" seizoen! Geen of veel te weinig. Dat lid van V. V. heeft natuurlijk bedoeld „d'r gebeurt niets belangrijks." Geen dingen die de Nederlanders trekken, geen feiten, die nationale gebeurtenissen kuinen worden genoemd, waar heel Neder land op afstuift. „Je hebt wel gelijk. Maar wanneer stuift ons volk wel gauw opl" waagde ik nog op te werpen. „Nou, dat heb jij weer aan 't reóhte eind, heel dikwijls niet. Maar toch zijn de Hollan der» nog wel eens warm te maken, en als ze 't maar eenmaal zijn.... Het idéé van dat bloemencorso was dan ook niet slecht. Dan niet als vreemdelingen-lokaas: goed. Maar 't dan geprobeerd als propagandamiddel om landgonooten te krijgen. Denk eens aan de Bloemententoonstellingen van weleerl En zoo zullen er nog wel meer groote dingen zijn, die we hier in onze Spaarnestad den Neder lander» kunnen aanbieden. We laten er een bundeltje onbelangrijke voor varen. Wat een en ander nu precies zal moeten wezen, dient door gemeen- en eendrachtig overleg te wor den uitgemaakt, door bevoegden en belang hebbenden. Maar ik geloof vast, dat wij met ons» meefo stad en haar prettige omstreken meer voor onze landgenooten en ons zelf kunnen deen. l)e Nederlanders moeten voor loopig thuis, d.i. binnen de landspalen blij ven. Laat Haarlem d'r van profiteeren ten bate van stad en burgerij. Dit zal zeker ool< op den weg van „Vreemdelingenverkeer en Verfraaiing" liggon. Maar nu staat _'t met de Verfraaiing voor de vereeniging-niet zoc fraai, naar ik boor. Eu de vereeniging is me liefst dertig leden achteruitgegaan. Dit gaat den verkeerden kant uit, De nieuwe secre taris is iemand, d'ie, geloof ik, wol tijd voor de vereeniging over heeft, en is er eentje, die niet gauw loslaat, wat bij begint, die \an doorzetten weet en ook verstand heeft van organisatie. Door hem is hot bcsjuur met een groote jonge kracht verrijkt. Dat geeft weer moed. Maar nu ook medewerking gegeven) De heele burgerij, de middenstand en alle belanghebbenden moeten lid worden en de vereeniging steunen, willen ze er straks ook van profiteeren. De regel i» nu eenmaal, dat er eerst gewérkt moet worden, vóór de productie komt. Eerst moet er gesteund wor den, 't profijt volgt, dankbaar en loonenxL" Ik heb Pieterse bedankt, onder de mede- deeling, dat ik weer eens gauw bii 'm terug zou komen.'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1