DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. NASSAULAAN HAARLEM DE OORLOG RIJWIELBANDEN LUXE EN OAfiELIM SCHOEISEL. P. W. TWEEHUIJSEN, TELEGRAMMEN H. i. v- «8- iHSEERy Schagchelstraat 7-9 BUITENLAND Barteljorisstraat 27. BINNENLAND VAN DE VOETBALVELDEN. Maandag 1 Mei 1916 41sre Jaargang Intercoms». Telefoonnummers 1423 en 2741 HAARLEMSCHE ALLEDAGJES N° 1906 VERSPREIDE BERICHTEN KORTE BERICHTEN Koet-el-Amara genomen. Qoedkoopst Htires RUIME SORTEERING TELEFOON 1770. Berichten in drie regels. KME HUUELEMSCNE CMUiï ABONNEMENTSPRIJS t Per S maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente)/1.60; voor da overige plaatsen in Nederland per post f 2,— j per week voor Haarlem •n de agentschappen O.t^j afzonderlijke nummers 0.0S. PRIJS DER ADVERTENTIËNi Van I5 regels f 0,75, iedere regel meer 0,15; buitenland per regel 0,20| advertentiën tn de rubriek „Vraag en Aanbod" van l—5 regel» f 0,40, elk» regel meer 0,10. BEZUINIGING 1 Met schrik en ontsteltenis hebben onge twijfeld vele stadgenooten kennis genomen van wat de heer Mr. Andreae in de laatste raadszitting zeide over den financieelen toe stand onzer gemeente. Alle hulpbronnen der gemeente gaan schrikkelijk achteruit, en de behoeften ver meerderen ontzaglijk ,Wij staan voor een reusachtig tekort, en waar het heen moet. nog een raadsel. Zeker is, dat de belastingen nog weer geweldig zullen moeten verhoogd worden In deze omstandigheden is uiterste 8uinigheid geboden, eü waar maar be zuinigd worden kan, moet dit gedaan wor den. Maar wordt het gedaan? Wij gelooven ,er niets van. 3>e laatste raadszitting gaf daar weer staaltjes van die spreken. Men denke aan den schoolbouwl En ook op betrekkelijke kleinigheden wordt niet bezuinigd. Om iets ,te noemen: rond don kweektuin aan do Kleverlaan wordt nu een nieuw en kostbaar hek jnet zware fundamenten ge plaatst, zooals dat langs de nieuwe be graafplaats Is dat noodig? Een ander staaltje: ondanks het feit dat de haven- en bruggelden over 1915 pi.m. f 1500 minder opbrachten, en dit jaar zeker nog veel meer zullen verminderen, nam de Baad er genoegen mede, dat B. en W. nog maar een v ij f d e n havenambtenaar hebben aangesteld. Noodig schijnt deze nieuwe ambtenaar zeker niet, maar is er een „nieu we koers" aan de haven, en dat pleegt altijd uit te draaien op uitbreiding van personeel! Inderdaad: laat de Baad toezien! Bezui nigen moet het wachtwoord zijn! AGENDA. MEI. Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 Particulier Bestuur Timmerlieden. Groote Kerk 1—2 uur Orgelbespe ling door den heer Louis Robert. (Zie pro gramma Stadsnieuws). Gebouw St. Marthavereen. Kleine Houtweg 13 Betrekkingbureau geopend van 3—4 uur. Bisschoppelijk Museum J&ns&traat 79 geopend eiken dag van 106 uur tegen betaling van 2b cent». Uitgezonderd Zater dagen en U.-K. feestdagen- Lokaal Ged. Volderegrach t 22 (Vroegere Rijksleei'sehool) Herijk van 8Z12 voor Hoogstraat, Hageetraat, Beek- steeg, Raamsteeg en Molens-teeg van 1—4 uur voor Antlhoniestraat en Anthonieweg. OVERZICHT. Na een belegering van bijna vijf maanden hebben de Engelsche troepen in Koèt-el- Amara zich aan de Turken overgegeven. Toen do .Turken zich in den oorlog bij de Cent-ralen aansloten, zijn kort daarha BritSch-Inctischè troepen aan de Noordwest kust van de Perzische golf geland, die on der generaal Townshend stroomopwaarts langs den Tiger oen poging zouden onder nemen om Bagdad te bezetten. Ongeveer het geheelo eerste oorlogsjaar ging er al mede gemoeid om eerst een operatiebasis te vestigen, waartoe een groot kamp bij Amara werd aangelegd. In den herfst van het vorig jaar zouden de troepen naar Bagdad oprukken en reeds werd eenerzijds gevreesd voor het behoud1 van Bagdad en anderzijds gejubeld over de vorderingen, welke de Engelschen, maakten. Zelfs werd in het Lagerhuis al officieel me- ded.eeling gedaan van de goede kansen om Bagdad te vermeesteren, toen plotseling de kansen begonnen ,to keeren. De Engelschen werden terug geslagen en begin December bij Koet-el-Amara omsingeld. Nieuwe ex peditietroepen werden uit Amara ter hulp gezonden, eerst onder generaal Aylmer, la- tor onder .Gorringe, terwijl do algemeens leiding in Mesopotamia uit Sir John Nixon's hand werd gelegd in die van Sir Percy Lake; maar al die wijzigingen in do bcvelvoeriug mochten niet baten: Koet-el-Amara bleef ingesloten. De nood steeg on in de laatsto dagen is nog gepoogd een schip met levens middelen stroomopwaarts ,te zenden. Towns hend tegemoet: maar dat was echter niet veel meer dan een wanhoopsdaad en -de Turken hebben zich ijlings van dit kostbare vaartuig meester gemaakt. Volgens den correspondent van het „Agentschap Milli" to Bagdad, zou generaal Townshend nog ,een andere wanhoopsdaad hebben beproefd en zou hij de overgave van Koct-el-Amara met al het In de stad aanwezige geschut en meer dan een millioen pond contant geld aangeboden hebben on der voorwaarden dat hij verlof kreeg mét zijn leger vrij te mogen aftrekken. Natuurlijk werd dit voorstel, indien het althans werd aangeboden, onmiddellijk van de hand gewezen. Koet-el-Amara met geheel de ingesloten legermacht volgens de Engelsche lezing 9000 man, en volgens de Turksche en Duit- sche berichtgeving meer dan 13000 man sterk is thans in handen der Turken. Dit feit in den oorlog der Turken Is voor hen bijna van ,even grooto beteekenis als hun overwinning op .Gallipoli. Ook hier zullen de Engelschen nu wel gedwongen worden hun expeditie geheel terug te trekken, ter wijl bovendien de Turken nu weer troepen vrij krijgen voor de verdediging hunner stellingen tegenover de Russen, die nog al tijd van Perzië uit en in dpn Kattkasus daarop druk .uitoefenen. 4.an hot Duitsch-Russischo fron-t is ook weer eens verwoed gevochten en hebben do Duitschers, ten Zuiden van het Narocz-rneer, een succes .te boeken, waarbij 5683 gevan genen met 56 officieren, waaronder ,4 staf officieren, en 5 kanonnen, 29 machinegewe ren en 10 mijnwerpers in hun handen zijn gevallen. In het Zuiden van het Russisch front heb ben ook weer levendige gevechten plaats gehad met de Oostenrijkers, waarbij weder zijds eenige loopgraven werden veroverd en heroverd en krijgsgevangenen werden ge maakt. Tot zoover hetgeen van de oorlogst'er- reinen als belangrijk is mede te deelen, want wel wordt ook in 't Westen nog bij voort during 'een hevig artillerievuur onderhou den en hebben zélfs de Duitschers op het Verdunfront de activiteit weer verhoogd, maar tot .ernstige aanvallen is het niét ge komen. Met spanning wordt uitgezien naar het antwoord van Duitschland op de Ameri- kaansche nota. Algemeen werd verwacht, dat j.l. Zaterdag uiterlijk het antwoord klaar en bekend zou zijn, doch tot heden is nog niets vernomen. Evenzoo is nog onbekend wat er in Grie kenland zal gebeuren naar aanleiding van het conflict met de Entente. De toestand te Athene schijnt zeer gespannen te zijn. Of echter de jongste pro test not a's van Grieken land tenslotte meer invloed zullen hebben bij do Entente, dan de 63 protesten, welke de G'rieksche regeering toe op den 22stcn Apri) reeds had gezonden, is moeilijk aan te ne- mon. i Oorlogsmateriaal voor Rusland. "Van de Russische grens wórdt naar Kopen hagen gemeld, dat de Russische regeering aan generaal Germonius, die in de Verëenigde Sta ten vertoeft, opgedragen heeft, bestellingen voor het Russische leger te doen. Het betreft hier de levering van 32 duizend 'muchinegewe- reu van allernieuwste constructie en 10 mil lioen granaten. Verder zijn besteld, automobie len en vliegmachines. Over de levering van duikbooten wordt nog onderhandeld. In mili taire kringen to St. petersburg is men van meening, dat binnenkort reeds duikbooten uit Amerika voor de'Russische marine zullen aan komen/ De „Osservatore Romano" en de oorlog. De „Osservatore Romano" meent op te mor- ken, dat de hartstochten in de landen, die in den oorlog betrokken zijn, aan het verflauwen zijn. Terwijl men vroeger uitsluitend sprak van het vernietigen van den tegenstander, beperkt men thans liet doel van den oorlog tot de be veiliging van het eigen bestaan. Niettegen staande alle-duistere vooruitzichten is men dus toch een stap nader tot den vrede gekomen. Hierbij teèkent da „Qermania" aan:De positie van't pauselijke blad in den wereldoorlog is zeker nlot gemakkelijk, maar het heeft in allo moei lijke omstandigheden zijn bedoelingen oprecht kunnen houden. Rusland heoft weer geld noodig. Het „Berl. Tageblatt" verneemt uit Stockholm, dat, vol gens do „Roesskoje Slowo", de Russische minis ter van financiën, Bark, deze week weer naar Londen zal vertrekken, om finaneiëele bespre kingen te houden. De dure oorlog. Do oorlogskosten van Italië hebben tot 81 Maart IJ. voor liet leger G,560,582,000 lire bedragen, voor do vloot 473,327,000 lire,, tezamen dma ongeveer 7 mil liard. liet dienstplichtvraagstuk iu Engeland. De „Bond van Gehuwde Mannen" in Engeland heeft besloten een verzoekschrift te zenden aan Koning George, bevattende een verzoek om oene deputatie uit den bond te willen ontvangen om het rocruteeringsvraagstuk te bespreken. De U- en mjjnoorlog. Naar Reuter uit Lon den meldt, ia het Engelsche stoomschip „Teal" in den grond geboord. De bemanning is gered. Duitsch consul i« Griekenland gearresteerd. De Duitache consul te Drama, volgens liet lleu- terbericht uit Saloniki, actief organisator van spionnage, ia gisteren |P een reis van Serres naar Drama, door een Engelsche patroelje go- vangen genomen en naar Saloniki en vervolgens aan boord van eón oorlogsschip gebracht. De Engelsche vloot. De slagschepen, die En geland tot dusver in den oorlog heeft verloren, zijn de Edward VII, Tnumoh, Bulwark, Formi dable, Irresistable, Ocean, Goliath, Meje3tio en, nu weer, de Russell- KONSTANTINOPEL, 29 April. (Officieel.) Het Engelsche garnizoen vnn Koet-el-Amara, sterk 13.300 man, onder het opperbevel van generaal Townshend, liceft zich onvoorwaarde lijk overgegeven LONDEN, 29 April. (Officieel). Na een tegenstand gedurendel43dagen,volgehouden met een dapperheid, waaraan de herinnering nooit uitgewischt zal worden, heeft Townshend zich genoodzaakt gezien tengevolge van totaal ge brek aan levensmiddelen om Koet-el-Amara over te 'geven. Alvorens daartoe over te gaan, ver nielde hij zijn geweren en munitie. Zijn rtoepen bestonden uit 2970 Engelschen van allo graden en ongeveer 6000 man Indische troepen. DE ONLUSTEN IN IERLAND. LONDEN, 29 April. Reuter seint: De laatste telegrammen uit Dublin malcen duidelijk, dat men den strik, die om de rebellen is geslagen, begint toe te halen sedert generaal Maxwell is aangekomen. Niet alleen zijn de cordons in het centrum van de stad aanzienlijk versterkt, maar ook aan den zoom van de stad zijn troepen opge steld, om te voorkomen, dat de opstandelingen naar de bergen ontkomen. LONDEN, 30 April. Viscount French bericht dat bet postkantoor te Dublin is afgebrand. Veel opstandelingen zijn gevangen genomen. Men bericht dat Connolly, liun leider, gedood is. Elders in Ierland is de toestaud bevredigend. 1019 ENGELAND. De opstand iu Ierland. De „Daily Mail ontvangt van haar bij zonde-, ren correspondent in Ierland een lang verslag over het oproer in Dublin. Paaschzondag had den Sinn Feiners een opslagplaats van ontplof- baro stoffen der steengroeven bij Blessington geplunderd en het dynamiet in een auto naar Dublin weggevoerd. Den tweeden Paaachdag hielden zij groote parade in het Phoenixpark; do geweren geJaden en met opgestoken bajonet. Na aflooj) hielden leiders oproerige toespraken en by hun terugkeer naar de stad volgde een botsing met een afdeoling soldaten, die naar de kazerne marcheerde. De Sinn-Feiners schoten in 't wilde op de soldaten in; twee officieren en verscheidene soldaten worden gedood of ge wond. De militairen schoten terug en doodden drie Sinn-Feiners. Dit gevecht was bet sein voor den opstand, die zich snel door bet geheele centrum der stad verspreidde. Om het postkantoor hebben de opstandelin gen fel met de troepen gevochten. Het ia drie maal van bezetting verwisseld. Overal in het centrum der stad werden barri caden opgeworpen, van tramrijtuigen, auto's, andere voertuigen. Het plein St. Stephens Green word met prikkerdraadvorsperringeu af gezet; de Four Courts eveneens. Daar is de be roemde Law-boekerij geheel leeggehaald, de zware boeken werden tot verschansingen opge stapeld. Iu de straatgevechten zijn twee priesters, die gewonden wilden helpen, door Sinn-Feiners neergeschoten, De opstandelingen tellen volgens dezen be richtgever ongeveer 12,000 man (een andere schat ze op 8000), de meeaten zijn gewapend met geweren en zij beschikken ook over enkele machinegeweren. Het aantal gedooden en gewonden is zeer groot; ODcler hen zijn vele vreedzame burgers, die met het oproer niets uitstaande haddon. Het zal meent hjj nog ettelijke dagen duren, vöor de orde geheel is hersteld, want het 1080 verzet tegen de troepen is buitengewoon ver woed. De Londensche correspondent van de „G'or- riere della Sera" meldt, dat de opstandelingen verscheidene hooggeplaatste ambtenaren ge vangen hebben genomen. Hij deelt verder mede, dat ook de bekende leider Jim Larkin, de lei der der syndicalisten, aan den opstand deel-1 neemt. Het gebouw der vakveroenigingen, waarin bij zich met zijn volgelingen had ver schanst, is echter door do troepen reeds inge nomen. Of Larkin daarbij-gevangen is genomen, meldt de oorrespondent niet. Volgens een bericht in de Westminster Ga- zette beeft 'Roemenië schikkingen getroffen, om Turkije van 50 mill. K.G. graan te voorzien. Sir Michael Edward Hicks-Beach, de En gelsche oud-minister van fianciën, Lord St. Aldwyn, is op 79-jarigen leeftijd gestorven. Het verbod van alcoholverkoop dreigt in Rusland 'n mislukking te worden. Er is n.l. een. nieuwen drank „Kislusehko" samengesteld. In Noord-Amerika bevinden zich thans slechts 10 Oostenrijksché schepen van een geza menlijk en tonnen inhoud van 49 duizend ton. Den 26sten September van dit jaar zal bet 100 jaar geleden zijn, dat de Hoogosehool te Gen t, in België, werd opgericht. Do vermaarde componist, Camille Sstit- Saëus, die reeds ruim 80 jaren oud is, is dezer dagen uit Parijs riaar Buenos Ayres vertrekken. Do Interperi. Handelsconferentie der En tente zal de volgende vergadering in Oct. te Eomo houden en de daaropvolgende in Londen. Naar 't heet, zijn er ook in Engeland Rus sische soldaten. Lord Kitchener heeft hen en hun officiereu geschouwd. De molk kost nu te Londen 8 stuiver per quart (1.1 Liter). Zoo hoog n de prijs bij men- schenheugenis nog nimmer geweest. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 Juni, aan den directeur van het telegraafkan toor te Leiden, P. O. Uittenbogaard. op zijn ver zoek, als zoodanig eervol ontslag verleend. Do gewone audiontiën der ministers van Buiteiilandsche Zaken, Finantiën en van Oor log hebben deze week niet plaats. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA, De verjaardag van H, K. II. Prinses Juliana werd gisteren te 's-Gravenhage herdacht door hot ontplooien der vlaggen van de openbare lands-, provinciale en gemeentelijke gebouwen; ook van gozantschapsgcbouwen waren de vlag gen der verschillende rijken uitgestoken, terwijl ook vele ingezetenen vlagden. Ten Paleize in het Bo3ch, in het Koninklijk Paleis aan het Koordeinde en in bet Paleis van rle Koningin-Möeder lagen registers van geluk- wensching gereed. Vele overheidspersonen plaatsten hunne namen er op Koningin, Prins en de jarige Prinses ge bruikten hot middagmaal bij de Koningin- «awmw-nwnawo Sparta behaalt het kampioenschap der Wes telijke le klasse - Haarlem slaat D. V. S. Willem II wint van Go ahead voor de landskampioenschapscompetitie. Ziezoo Sparta ia er toch gekomen en welverdiend, mogen we zeggen. Want Sparta heeft gesukkeld als weinige van zijn sporb- broeders.^en het ie danook daardoor, dat zijn -average" niet zoo ie, als die van een kam- Nc" 16 zün' schittert irrP^utei1 in 18 wedstrijden Is niet ÏÏÏSÏÏSfe'SïsS* f ömetandigttiotlen »,„rd. Want beeld gegeven van wat eendrachtig willen en moedige volharding tot stand brengen, voor- ad in de tweede helft van de competitie, toen bet zioh langzaam maar zeker omhoog wesrk- tof nu de hoogste top ie bereikt. Hoe Sparta 't in gewone tijden beter kan, blyfet uit enkele cijfers: 1915: kampioen; doel- Stettiiddelde 62—26; 1913: kampioen; doelige- ®iddelde 57—16; 1911: kampioen, gem. 68—21; J,D: "kampioen, gem. 61—15. Dit kamjpioenr sohap is he zesde in de Westelijke eerste Hassè door Sparta behaald, Sparta was *tbe- tfuve hierboven aangegeven, ook in 1912. De wectetrjjd Sparta—Quik is zéér 'spah- l6hd_ geweestQuik heeft den wecilstrijd niet cadeau gedaan! Sparta kwam het eerst ge- wel dig-dreigend los, en eerst na een poos werd Quik zich gelijk. Toen was het een mooie, spannende wedstrijd, zooals er dit sei zoen maar weinig zijn geweest. Nadat Quick een buitenspelpunt had gemaakt, dat natuurlijk niet telde, verdubbelde Rotterdam don druk op het Haagje; Jurgens opende de rij met een mooi eebot; de Groot, die het eerste half uur, volgens de verslagen „geen beèn kon uitsteken", scoorde later van dich- tebij. Na de rust gaven allen zich nóg geheel en zwoegden hard; zoo bleef er de spanning, ai was het niet steeds mooi Of bijzonder mooi voetbal. Japikse scoorde voor Quick tegen. Toon ontplooide Sparta ook aller ver- dedigirgskracht. Een vinnig schot van de Groot zorgde voor de beslissing, en nam een korto pooa vóór time de spanning weg. D. F. C. sloeg Hercules. Hoewel het elftal van Utrecht heel onvolledig was, werd den D.ordtenaren de overwinning niet gemakke- m gemaakt; do verdediging van Hercules meld den Dordtscken aanval voldoende in nefe*' ,011?. ee!1 koogo serie te voorkomen. 'D. eindigt op de lijst als goede tweede. Haarlem heeft in het Stadion gevochten tegen een vooruitstrevende Itotterdainsche tweede klasser, .die hooge aspiraties heeft voor de grrroote Westelijke. De roosbroeken gingen met een sterk elftal naar het ge vechtsterrein. Haak was van de partij en Jansen^ een nieuw linksbuiten, speelde prach tig. Der Rotte rdameche illusies is dan ook de bodem ingslagen. De belangstelling voor deze ontmoeting was zeer groot. Geruimen tijd ging het spel gelijk op. Béide partijen vielen om beurten aan, doch de voorhoede-spelers vonden tel kens in do verdedigers hun meerderen. De snelle Haarlem-linksbuiten liep nogal eens zijn tegenstandera voorbij. Zijn scherpe voor zetten leverden geen resultaat op, aangezien do Haarlemmers eerngszins lauw speelden en daardoor 6teeds te laat kwamen. De Rot terdammers waren er intussohen „in", waar door gevaarlijke momenten voor het doel der roodbroeken ontstonden. Eenmaal was Visser erg gelukkig, toen een bal, dien hij mis greep, via den paal uitrolde. Do liiiiks- boiten kreeg daarna den bal te pakken, wel ken hij in een snellen ren meenam en ten slotte overgaf aan Jur Haak, die den bal na hem stil gelegd te hebben, op ■schitte rend© wijze in het net kogelde (10). D. V. S. beantwoordde dit punt mei heftige aanval len. Sernó en Maas verdedigden solide, zoo dat succes uitbleef. Even vóór de rust kon Maas niot ander» redden dan door den bal uit het doel te Maan. De Rotterdammers be nutten deze kans om gelijk te maken niet, daar de bal recht op Visser werd geschoten. Na de pauze waren de eerste klussers aan vankelijk in de meerderheid. Enkele vinnige schoten werden ternauwernood door den D. V. S.-doelman onschadelijk gemaakt. Hout- kooper Sr. lei er het bijltje bij neer; hij deed absoluut geen moeite meer om een hal te bereiken. De aanval der Haarlemmers was hierdoor gebroken. D. V. S. was dan ook geruimen tijd verreweg in de meerderheid, doch d© Haarlem-verdediging gaf geen kans. vooral hot spel van Tekelenburg viel op en do linkervleugel speelde kranig. Veltenaar van D. V. S. moest alle zeilen bilzetten om onheil te voorkomen. Eenmaal gebruikte hij daarvoor bijuien het berifclite gebied zijne handen, hetgeen den scheidsrechter ontging. Ongeveer 5 minuten vóór het einde liep Haak op keurige wijze door do verdediging en legde ten slotte den bal voor den geheel vóór doel ongedekt et anoden Hontkooper, ilie niet anders kón doen dan den bal in het net te plaatsen. Zoo was de victorie met 20 voor Haarlem. In het Zuiden was er groote belangstelling voor den eerster wedstrijd om het kampioen-^ schap van Nederland tussdben Willem II en Go Ahead. Do wedstrijd heeft velen teleur gesteld. Beide elftallen waren niet in vorm. Willem II wist vrij gelukkig met 2—1 to winnen. De Anifilerdamsche vereemging Amstel ie door een 4—0-overwinning op Heemstede, van de Se klasse gepromoveerd tot de 2o klasse N. V. B. No tee ren we nog de volgende uitslagen: Competitie: West. Ros. le lclasee: Spar ta II—A., F. C. 8—2; 2e klasse a: Dordrecht— S. V. V, 1—0; Zuid. le klasse: Velooitaa lt. V. V. 8—3; Bekercompetitie: U. V. V. N. E. C. 8-0; D. V. V.-1I. B. S. 2—8; Voor waartsWillem II 5—2. Te L i s s c zijn de vanwege de voetbal- veroeniging L. V. V. uitgeschreven serie- wedstrijden voortgezet. Vooraf kregen we echter een wedstrijd om een zilveren me daille tusschen L. V. V. II alhier en H. S. V. III te Haarlem. De uitslag was 8—0 voor Lisse. Alsnu kwamen de winnende partijen der vorige weken tegen elkaar in 't veld. Op de eerste plaats L. F. C. I en L. V. V. T, helden te Leiden. De eerste werd winner met 1—0. Vervolgens H. S. V. en Hercules, bei de uit Haarlem. Hiervan won H. S. V. met 3—0. Thans moest worden gematcjit om den verliezersprijs, zijnde een zilveren medaille, tnsschen L. V. V. I van Leiden ou Amstèrda van Amsterdam: L. V. V. won met 1—0. As. Zondag moet alzoo tnsschen L. F. C. I uit Leiden en H. S. V-. uit Haarlem worden gespeeld om de eerste en tweede prijs, waar mee de soriewedstrijden zijn geëindigd. Er was groote belangstelling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1