DAGBLAD voor NOORD-en ZUID-HOLLAND. NASSAULAAN 49, HAARLEM DE OOKLQG LUXE EN IfiELIJKSCH SCHOEISEL P. W. TWEEHUIJSEN, TELEGRAMMEN Van hedenmorgen BUITENLAND LETTEREN en kunst SOCIALE BERICHTEN B8NNENLAND STADSNIEUWS Woensdag 3 l^lei 1916 »l8te Jaargang abonnementsprijs i Per maanden voor Haarlem en do agentschappen (kom eener gemeente)/1.60; voor de overige plaatsen tn Nederland per post f 2,— per week voor Haarlem en de agentschappen 0,128t afzonderlijke nummers 0,05. -« Intercomm. Telefoonnummers 1426 en 2741 PRIJS DER ADVERTENTIËNi Van 15 regels 0,75, Iedere regel meer 0,15; buitenland per regel 0,20| advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 15 regels 0,40, tikt regel meer 0,10. Dit nummer bestaat uit twee bladen ËEftSTE BLAD. HAARLbHA&CHE ALLEDAÜJES No 1908 ROOKEN DOOR KINDEREN. Nog niet lang geleden hadden we het op deze plaats over het rooken door kinderen. We namen daarbij een opstelletje over van de hand van Dr. Ootmar over dit onderwerp. Nu lezen we in de bladen dat. de commissie voor de Strafverordeningen te Leiden bij den Gemeenteraad een ontwerpverordening aanhan- gemaakt heeft tot beteugeling van het ge- omik van tabak door kinderen. Maatregelen van moreelen aard daartegen, hoe goed bedoeld ook, scht de commissie niet voldoende, daarom nam zij haar toevlucht tot strafrechterlijke bepalingen. Ze wil ieder strafbaar stellen, die aan jeugdige personen beneden 14 jaar tabak of sigaretten op eenigerlei wijze verstrekt. Inderdaad een categorische maatregel, wei wordt daarmee het kwaad niet uitgeroeid, want hoe de bengels aan rookgerei komen, is soms onbegrijpelijk. Maar veel zal er toch reeds mede worden bereikt en zeer zeker is de propagan distische kracht van zulk een verordening niet te onderschatten. In alle geval verdient het voorstel der Leidsche commissie in ruimer kring overweging. AGENDA. 4 MEI. Gebouw St. Bavo Smedeetraat 23 Volkszang 8 uur. Liefdewerk Catechis mus 8 uur. Leden Eerbied in Gods Huis. Leden Kalk en Steen 8'A uur. Schouwburg Jansweg 8 uur N.V. Het Tooneel „Mercadet". GrooteKerk 2-3 uur Orgelbespe ling door den heer Louis Robert. (Zie pro gramma Stadsnieuws). - Gebouw St. Marthavereen. Kleine Houtweg 13 Betrekkingbureau geopend van 8—9 uur 'e avonds. St. EliBabetha-Gebouw Janestr. 49 van 1—2 uur aanvrage om verster kende middelen voor arme zieken der St. Üllisabeths-V ereeniging. Bisschoppelijk Museum Janes tra at 19 geopend eiken dag van 10—5 uur tegen betaling van 23 cent*. Uitgezonderd Zater dagen en H.-K. feestdagen- Lokaal Ged. Voldersgrach t 22 (Vroegere Rijksleerschool) Herijk van 8H—12 uur voor: Dubbele Buurt, Schalkwij kerstraat, Vijfhuizerstraat, Roinolenstraat, Zomervaart, Zomerstraat en Slachthuissti Van 1—4 uur voor: Burgwal. De i)TutiRiififl". °e Duitsche mededeeling, een paar dagen na il0t zinken van de „Tubantia" gedaan, dat géén yuitsch oorlogsschip aan deze wandaad schuld "ad, blijkt dan toch wanneer de berichten die liet Hblcl. lanceert en waarvan wij gisteren mel ding maakten, waar zijn volstrekt onjuist te rijn geweest. Het moet wèl een Duitsche officier geweest rijn, die de torpedo deed afvuren, welke ons mooiste Nederlandsche handelsschip in den grond boorde. Men spreekt nu van schadeloosstelling, en lie vorm waarin deze zal worden gegeven (dé Duitsche regeering koopt van de Hamburg— Amerikalijn eert gelijkwaardig schip, en geeft dit aan de Kon. Holl Lloyd als schadevergoeding) lijkt ons, wegens de moeilijkheden van waarde bepaling en muntkoers, inderdaad een gelukkige. Maarhoofdzaak blijft dit niet! Het Nederlandsche voik heeft meenen wij recht te weten wie de krankzinnige wandaad1 pleegde! Wij neten dat het zoo ontzettende ambt vau bestuurder eener duikboot (de f énige nian op zulk een schip die iets ziet, en die dan ook, heel anders dan op een gewoon schip, alles en alles ia de hand heeft!) een vreeséliik, moordend, zenuw-doodend werk is. En dat zelfs gevalien van plotselingen waan zin, onder zoo vreeselijke omstandigheden, of gebrek aan onderscheidings- en oordeelsvermo gen, zijn voorgekomen op onderzeesche booten, is reeds vóór den oorlog uit Duitsche zoowel als uit Engelsche geschriften bekend geworden. Heeft zóó iets zich hier óók voorgedaan? In ieder geval: ons volk heeft' recht dat te Mnen. De Duitsche regeering is er met schadeloos stelling uiet af: zij moet ous volk laten weten, dat de „Tubantia" werd in den grond geboord '®sen haar bevelen in, en dat de schuldige of 11gestraft of onschadelijk voidertSon8,iNederm Puitsche eer, en dat rtandsch vertrouwen 0 v B R Z I f) H T Nog steeds houdt de b&weeglijkheid in i,et' besten aan. Op verechillen.de punten tieerseht hevig artillerievuur en wordeu we- deezijdg kleine aanvallen ondernomen; il© J noch en fooneu vooral hun activiteit in de buurt van Douaumont, terwijl de Dult- "uhere blijkbaar meer actief optreden op het Gugelsche front. et toevoeren van Russische manschap-, un"jria,U' Westen blijft, naar uit Parijs uden wordt gemeld, ook nog voortdu ren,; reeds is nu bet vierde contingent in Marseille geland cn zouden, volgens geruch ten, tot dusver 15,000 Russische soldaten ge land zijn. Uit het Oosten on van het Russisch front geen belangrijk nieuws. Iu het Engelsche parlement is door Asquitli een verklaring afgelegd inzake het dienst plicht vraagstuk en is medegedeeld, dat he den een nieuw- ontwerp de Kamer zal wor den aangeboden. Vermoedelijk zal in het nieuwe ontwerp wordeu voorgesteld om jongelieden, die op 15 Augustus 1915 nog geen 18 jaar waren, zoodra zij 18 jaar worden, bij het leger in te lijven; dan, aanstonds pogin gen aan te wenden om getrouwde mannen, die nog niet zijn ingeschreven tot dienstne ming te bewegen en, indien er den 27 Mei as. van die mannen geen 50,000 zijn gevon den, onmiddellijk het Parlement om bevoegd* beid tot dwang te vragen; voorts om ook dwang te mogen gebruiken, indien er na 27 Mei niet wekelijks 15,TOO man bij komen, welke dubbele bevoegdheid om dwang uit te oefenen van kracht zou blijven tot er 200,000 nog niet ingeschreven mannen zijn verkre gen. Hiermede zal dus vrijwel de „nlgemeene dienstplicht zijn ingevoerd. Mocht aan het Kabinet ook deze krachtproef mislukken, dan zal het gevolg wel zijn, dat de regeering uiteen valt en nog ernstiger politieke ver wikkelingen Engeland dan te wachten slaan. DE DUITSCIIAMERIKAANSCHE CRISIS. KEULEN, 2 Mei. (Part.) Uit Berlyn wordt aan de „Kölnisclio Zeitung" geseind: De be raadslagingen in het groote hoofdkwartier zijn blijkbaar nog niet geëindigd. In elk geval kan thans nog niet gezegd worden, wanneer liet ant woord van Duitschland op de Ameriluianseke nota geheel gereed zal zijn. Het is duidelijk, dat bij beraadslagingen waaraan verscheidene autoriteiten moeten deelnemen en waarbij zoo vele moeningen gehoord moeten worden, uiet eenige dagen vooruit kan worden voorspeld, wanneer men tot een resultaat zal zijn gekomen. DUITSCHE AANVALLEN IN VLAANDEREN. CALAIS, 2 Mei. (Part.) Op hot front van Yperen en Armentières zijn nieuwe aanzienlijke troepenmachten samengetrokken. Do Du.it- sckers versterken er liunne infanterie en heb ben cavalerie voor do reserve d®9ft aanrukken. Het Engelsche geschut brult met groote hevig heid tusschen het geknetter van de geweren De bodem wordt goed; het doorwoelde slijk is grootendeels verdroogd eu de kleine beekjes zijn in de beddingen teruggetreden. Do Duitscliers zetten er alles op, langs het Vlaamsehe front een beduidend succes op de Engelsche troepen te bewerken. Een goweldige macht aan artillerie is daartoe op een klein deel van 't front samengetrokken en overstort de Britsclie stellingen met een regen van grana ten. DE U- EN MIJNOORLOG. LONDEN 2 Mei. (Part.) Het Zwoedsche s.s. „Eridland," in dienst van het Belgische steun comité is bjj de Galloper op een mijn geloopen; het. Nederl. s.s. „Batavier IV" trachtte het schip nog naar Londen te sleepen, doch seinde later, dat het schip zinkende wa3. Dot Engelsche stoomschip „Rochester City" ia gezonken. Een lid der bemanning is omge komen. - En het te Rio de Janeiro thuisbehoorcude stoomschip „Rio Branco" is gezonken. Ween 'n nieuwe zeppelin-raid op Engeland. LONDEN, 3 Mei. (Officieel) Hedennacht om 12 uur 20 hebben vijf zeppelins een aanval ge daan op de Noord-Oostkust van Engeland en de Zuid Oostkust van Schotland. De bewegingen dor zeppelins schenen onzeker, enkele bommen werden in Yorkshire geworpen maar oin. half two® hedennacht waren nog geen berichten in- gekomeu aangaande verliezen aan meuschenr leven# en aangerichte schade. ENGELAND. De opstand in Ierland. Gelijk al is gemold, heet de opstand in Ier land onderdrukt; toch bevinden zich In ver schillende provincies, vooral in het Westen, nog benden opstandelingen, die meerendeels weige ren geloof te hechten aan de verzekering, dat de hoofdopstand is geëindigd en dat de kame raden to Dublin zich hebben overgegeven. Er moeten zich ook nog opstandelingen op vrijo voeten bevinden te Killarnyè eu Olonmel. Het aantal gevangenen bedroog tot heden aantal n gekomen dat doen, wantrou- van rnstig en lord- vau een het ongeveer 1000 personen die naar Northwall werden vervoerd om van daar naar Engeland te worden ingescheept. De helft van liet a gevangenen is reeds in Engeland aangek en daar in verzekerde bewaring gesteld. ENGELAND. De zondebokken iu Ierland. Sir Henry Craik heeft kennis gegeven, hij in het Lagerhuis ceu voorstel zal waarin het Huis verklaart, dat het.wan wen heeft in liet tegenwoordige bestuur Ierland, van oordeel is, dat dat bestuur er: gevaar voor het algemeen welzijn lieeft gewekt en nog grootere gevaren zal doen opkomen dat hèt daarom den koning verzoekt den I luitenant van Ierland en den secretaris Ierland van hun ambten te ontheffen en commissie in te stellen ter onderzoek van door hen gevoerde beheer. Berichten in rjrïe regels. In Italië is een ambtelijk besluit afgekon digd, waarbij de verlenging der beurssluiting wordt gelast tot einde Augustus. Het tsadhuis van Fwjssol is in vlammen op gegaan. De aangeriohte schade is niet te schat ten, daar er veel antiquiteiten verbrand zijn. Zaterdag is op de aardbevingswacht in Stiermarken (Oostenrijk) een sterke aardbeving in Zuid-westelijke richting waargenomen. In Spanje is Gimino tot minister van buitenl. zaken benoemd, Alba van financiën en Ruys Gimonez van binnenlandsche zaken. De opstandige zuidelijke provincies van China hebben, volgens de „Temps", den vice- presideut Lijoean-Hong tot pres- uitgeroepen. Dc mijnwerkers van Zuid-Wales eischen weer een loonsverhooging van 15 proeent op grond van den verhoogden levensstandaard. Zijn Eminentie Kardinaal Mercier heeft bij zjjn diocesancn fr. 40.000 voor de noodlijdeude Polen ingezameld. HET LOT VAN BLINDEN EN HALFBLINDEN. De Staatscommissie, aan welke werd opge dragen te onderzoeken, wat van Staatswege kan worden verricht tot verbetering van het lot van blinden en halfbliadeu, is gistermiddag te Utrecht door don voorzitter mr. G. W. baron van der Feltz, lid van de Eerste Kamer, geïn stalleerd. Doodelijk ongeluk. Gisterenvoormiddag geraakte het paard van denbeer Broermann, te Hoeven, op hol-, Iu het rijtuigje zaten eenigo kinderen; die «o beer (Broermann, volgens zijn gewoonte, van de school had gehaald. Juist kwam de stoomtram van Breda 'na.ar Oudon'bo^" ^^n^estoiomd. Het rijtuigje kreeg een duw van de tram, waar door 'liet 5-jarig zoontje van den heer B. uit het wagentje vim, net voor de tram, die het kind overreed. P0 'Beme was onmiddel lijk' dood. Ernstige aanrijding. In den Broekpolder onder Oegstgeest is gisteren de 81-jarigo vrouw v. B. uit Rijnstoung bij het passeeren van een landoverweg door den uit Haarlem komenden trein 21, 1 zij niet had zien aankomen, aangereden* J »i zorgvolleu toe stand is de vrouw naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. „DE TORËKS ZINGEN." De letterkundig.0 folklorist van der Yen, wienst physiek productievermogen onvermoeid schijnt, schreef in korten tijd reeds zijn dorde werkje, ditmaal over de Nederlandsche t -arens en hunne klokkespelen. Kent gij dm schrijver, lezers of lezerevson5 Neen. Nu ik zooveel to beter 't Is al leven wat er aan is. En wie met den schrijver beeft kennis gemaakt, zal van Het werkje niet moer en minder kunnen zeggen dan van den werker 1 ,,'t Is al leven wat or in zit.'t Klokkenboekje luidt de stormklok over het land der klokken spelers dat na België, Nederland is en Nederland all0 9 n> zooals do litterarie beiaardier van der Ven het zegt. lljj leppert en klepelt do kunstlievende en carillonmiunen- de schare te saam om waardeering te vragen en te kweeken voor onzo praohtige Vaderland^ sclie speeltorens. Achtereenvolgens bespeelt do auteur op het carillon van zyn boekske „het Klokkenspel en Nationale belangstelling". „Onze Vadelandsche speeltorens" en de „Edele kust van het kloklcengicten." De orens zingen van klokken en torenlittera tuur uit hot verleden, de carillons en speeltvom- mels spelen de beteekenis van thans, de folklo rist zeiven, spant de lier tot de opleving eener Nederlandsche beiaardkunst. O ja de inhoud is een vocaal ensemble dat wel doet aan het kunstminnende .hart. Den met-room,schen van der Yen komt de eer toe, bij de behandeling zijner veelzijdige onder werpen in woord en geschrift het verband tus schen katholicisme cn kunst niet dood te zwijgen. (Zoo ook weer in de „Torens Zingen" op pag. 220 w-aar Lij het heeft over den klokkendoop, welke voor de katholieken nog steeds een plech tigheid van hooge beteekenis is. Hij verbaalt' daar de klokken wijding te Wocn- sol op 26 October 1915 door Mgr. Diepen en eindigt„Zoo hebben we de word.ingsgeschie- „denis van de driö klokken, die tlians in den „Woenselschen kerktoren hun Te Deum-gelui: „Cis E-Fis laten klinken over het vriendelijke „Brabantsche landschap gevolgd van den eer- „sten aanleg der steenen kernen in de gieterij „van Petit Fritsen te Aarle Rixtel tot hun „wijding alakatholieke kerkklokken cp bet plein „van St. Petrus-banden." K. L. C'. J. STRLTBOSCÏI. f In den ouderdom van 63 jaar is na een lang durig ziekbed overleden de heer L. C. J. Strij- bosch, sedert 43 jaar verbonden aan de redactie van de „Prov. Noo'rdbr. en 's Ilertogenbossehe Ct." De Redactie van dit blad wijdt hem een zeer waardeerend „Tn Memoriam." BUREAU VOOR DE R. K. VAK ORGANISATIE. De zesde jaarvergadering van het Bureau voor do R. K. Vakorganisatie en de Hoofd besturen van de Ned. R. K. Vakbonden zal worden gehouden op Maandag 29 en Dinsdag 30 Mei, eu, zoo noodig, volgende dagen, in het Gebouw voor Kunsten eu Wetenschap pen aan de St. Mariaplaats te Utrecht. Do agenda vermeldt o.m. een voorstel van den Nederl. R. K. Schoen* en Lederbewer kers-hond: De zesde jaarvergadering drage het Be stuur op, bij het Doorl. Episcopaat van Ne derland te verzoeken: het bevorderen van neer eenheid in de organisatie der R. K. Vakbonden. De toelichting luidt: Hel is ons gebleken, dat de R. R. Vakbonden in Nederland ver schillend zjjn sajnengesteld. Sommige vak bondon zijn gevormd uit afdeelingen, andere uit individueele leden. Bovendien zijn de afdeelingen van sommige vakbonden in do eene plaats samengesteld uit mannen en vrouwen, in de andere plaats vormen de vrouwen eu mannen ieder afzonderlijke af deelingen. Volkomen eenheid in do samen stelling van alle R.-K. Vakhonden zouden wij van groot belang achten èn om het ka rakter van eenheid in de R.-K. Vakbewe ging te bevorderen èn om een vaste ge dragslijn te liebbon bij de oprichting van nieuwe afdeelingen door de vakbonden. Het praeadvies van het Bestuur houdt in: Indien algemeen de „Model-Vakbond" ware toegepast, zou die meerdere eenheid reeds tot stand zijn gekomen. Het middel om tot die eenheid te komen ligt dus in de toepas sing van bet door het Vakbureau voorge houden systeem. Ten eindo daartoe te komen lijkt het ons gewenecht, dit onderwerp op een volgende vergadering te doen inleiden, waarbij dan de meening van onze Hoofdbe sturen in meer bijzondere punten kan uitge sproken worden. Verder een bestuursvoorstel inzake bevor dering- van jeugorganisatie. In te leiden door A. Kleijnee. En eindelijk een voorstel van den Nederl. R. K. Bond van Personeel in dienst van Openbare Lichamen en Bedrijven: De zesde jaarvergadering drage het Be stuur op, om, zoo spoedig mogelijk, die stap pen to doen, waardoor het internationaal verhand tusschen JL-K. eu geifjbverwante vakorganisaties bevorderd wordt. Het Bestuur is voor dit voorstel, doch wil opmerken, dat de uitwerking onder do hui dige omstandigheden -op onoverkomelijke moeilijkheden stuit. PERSONALIA. Bij het te Rotterdam gehouden examen van den Ned. Bond van Accountants is het bonds- diploma uitgereikt aan den heer P. A. Kreuiter, alhier KINDER-ORANJEBOND „PRINSES JULIANA". Ter gelegenheid van den verjaardag van de Prinses gaf gisteren de Kinder-Oranjebond „Prinses Juliana", gevestigd in het Amsterdam- sche kwartier, zijn jaarlijksch kinderfeest. Dit maal echter in verband met de tijdsomstandig heden op bescheiden schaal. Toch en daarom is 't maar te doen de kinderen hebben genoten. Het feest begon met een hoepelwedstrijd voor meisjes en jongens. Met zessen tegelijk gingen de kinderen af en wie het eerst 't eindpunt wedei had bereikt was prijswinner. In de afd. meisjes wonnen prijzen: U. v. d. Peet G. Theertjes, C. Duineveld, C. Meeuwsen, A Bakker, L. Vroom, de beide zusjes Overweg, M. Giesberts 'en J. Macperson. En in de afdeeling jongens: H. Kodde, P. Nieuwenhoven, W. Giesberts, L. Piso, P. Mar tin, N. Kaptein, H. Liefhebber, H. de Bruin, R. Timmermans, J. Eijma, E. v. Beem, W. Pels, J. Hoekstra en F. Nieuwenhoven. RUIME SORTEERING Barteljorisstraat 27. TELEFOON 077O. 1080 Daarna had een optocht plaats door het kwar tier en vervolgens ging het naar de Sociëteit „Vereeniging", waar de prijzen werden uitge deeld en waar den kinderen een schitterend feest was bereid. Ook velen der ouders woonden dat bij. Daar trad voor hen op een goochelaar en werden de kinderen rijkelijk onthaald. De heeren de Valk en van Oord, leden van den Blinden- bond, pianist en violist, en 't muziekcorps der Haarl. Jongelingsvereeniging, verleenden hier verder hunne medewerking en ten slotte had eene bioscoopvoorstelling plaats. De kinderen genoten er volop. Een woord van dank komt toe aan 't Bestuur, dat met beschei den middelen toch den kinderen een aangenaam feest wist te verschaffen. DE BRAND NABIJ HET FRANS HALS MUSEUM. Geheel in overeenstemming met wat wij na den jongs'ten brand in 't Heiligland over de plaats van ons Museum zeiden, schrijft nu prof. Dake in de „Telegraaf": „De eerste brand in de buurt rondom het nieuwe Frans Hals-museum, te Haarlem, heeft gewoed. Ik heb in mijn strijd tegen het repareeren van het oude weshuis, om er een Frans Hals- Museum van te maken, gewezen op het gevaar voor brand in een volkrijke buurt, met kleine huisjes, waarin kleine industrieën (meubelma kers bijv.) en handel in brandbare dingen, ge dreven werd. „Nu is er een kleine brand geweest naast het museum, met zijn kostbaren inhoud. „Begrijpt men nu in den lande, dat een nieuw, volgens de eischen des tij cis gebouwd, vrijstaand museum, beter en veiliger ware geweest dan het onding wat men nu gebruikt. Of kan men dit eerst Begrijpen als een flinke wijkbrand ook hel museum in de asch gelegd heeft PROGRAMMA van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavo- kerk, op Donderdag 4 Mei 1916, des namid dags van 23 uur, door den heer Louis Robert: 1.. Fantasia et Fuga, g. kl. t., J. S. Bach. 2. Concert d. kl. t., G. F. Ha|del, Andante, Air, Adagio, Fuga. 3. Pastel III, Sigfrid Karg- Elert, Andante Pastorale, Recitativo, Choral. 4. Final, César Franck. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, WAARVAN DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. Terugontvangen in de 2de helft der maani} April 1916: Brieven Binnenland. J. B. Alberts, A'dam. Bureau van dit blad, letter J. 928, Amsterdam. Commandant Depot Bataljon Grenadiers en Jagers, Haag. Directeur Meubelfabriek, Amsterdam. A. J. Gerritsen, Haag. J. H. de Haan, Einingswoude Garijp. P. 5. Hartog v. Heijs, kapitein Veldleger. Edd. K. de Jong, Dordrecht. Mej. de Lange, Zeist. Fir ma de Leeuw, Leiden Mej. A. Leihrz, Haarlem. Mevr. Luinis, Stad. Mevr. v. Oldenburch-Etty, Haarlem. Mej. Posma, Schoten. Jonkvrouw M. van Riemsdijk, Utrecht. Mej. Paulien v. Rijn, Rotterdam. Heer en Mevrouw Schram, Amster dam. J. Streulens, Haag. Mej. A. Swaanswijk, Haarlem. Mej. Vosmeer, Amsterdam. Mej. Weiv nink, Velseroort. Briefkaarten Binnenland. Zeven stuks zonder adres. Aluiju, Amsterdam. Van Baden, Amsterdam. H. A. Beek, Stad. Toon Bersee, Haag. Mej. S. Bode, Amsterdam. H. v. Bragt, Jongejuffr. Melattie Brouwer, Amster dam. Mevr. L. Cramer Schuter, 's-Gravenhage. Milicien O. vau Galen, Veldleger. G. van Gen- nip, idem. Id. id. G. Groenendaal, id. Mej. J. F. Grootcn, Amsterdam. L. Gussenhoven, Veldleger. Militair Jongbloed, idem. Milicien S. Kok, id. Jan. Kos, Hoom. J. L. Küppers, Amersfoort. L. Maavschalkerweerd, veldleger. Mej. M. Ra maker, Amsterdam. Mej. Bertha Schifferr Haag. J. Schermer, Haarlem. Mej. Stark, id. K. van der Verf, IJmuiaen. H. Verkley, Amsterdam. A. de Wilde, id. G. Zeeman, Haarlem. Brieven Buitenland. Van Baden, Berchetn Antwerpen. Hugo Ross- bacli, Sashatoon, Canada. S. O. Vlieken, Antwer, pen. Briefkaarten Buitenland. Matroos P. Havik, New-York. G. Miccorie, Bologna, Italië. Miss Marg. Peeters, Fala Egyp. te. ACTE EXAMENS L. O. Gisteren zijn alhier geëxamineerd 8 candi dates Geslaagd zijn de heeren: J. A. Haak man, II. N. de Haan, J. Hoek, P. E. Kramer, J. C. F. Picters, J. Koning, allen te Bever wjjk; G* A. C. Venhuizen te Leiden. CIRCUS CARRé. Men verzoekt ons te melden dat de plaats- kaarten voor het circus Carré niet meer verkrijgbaar zijn bij den heer J os. Maas. maar bij het sigarenmagazijn Viribus Audax. Kruisstraat, hoek Nassaustroat. KME HUBLEHSCHE CMRART

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1