iamfcg&m rr I i i i Eerste Roomsch Katholieke e^eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee^e Smakelijk Brood Gitaar- tn Electrische Luxe-Broodfabriek UIT DE PROVINCIE KERKNIEUWS STATEN-GENERAAL LAATSTE NIEUWS FINANCIEELE BERICHTE» MARKTNIEUWS A. VAN EMMERIK, KATHOLIEKEN sluit uwe verzekering bi} de Letransverzeksring Kiaai^chsppij te ÜSiiVIE@ER, 102-5* Kweekerij„ Erica". Doodweg, SCHOT tlï bij HAARLEM T U I N-A RCHITECTUUR. Bezorging op ieder gewenscht tijdstip in alle omliggende dor pen. fSEÜHI i. GftRELS. BENNEBBOEK. TELE GRAFISCH WEERBERICHT STOOMVAARTLIJNEN J. A. VAN DIEMEN. A. VAN -DIEMEN- MOLKENBOER B MOLKENBOER. A. MOLKENBOER- Eenige en algemeene kennisgeving. Leimuiden, 3 Mei 1916. 1210 H innnii'iMia—iHniiiiii iiiiiiini Milium» in ■i W. A. P. Fi Lk EGMOItD, Julianalaan 312, b.d. Zijfweg 1118 1. De Algemeene Bond bevordere, dat zoo spoedig mogelijk een of meerdere arbeiders af gevaardigd worden naar de Tweede Kamer dei Staten-Generaal. Prae-advies. Het bestuur is van meening, dat bij aanneming van dit voorstel bet behoud van het eigen zelfstandig karakter der kiesvereeni- gingen ernstig gevaar zou gaan loopen. 2. De Algemeene Bond neme het vraagstuk van het Vrouwenkiesrecht in nadere studie. Praeadvies. Het bestuur verwijst in de eerste plaats naar het degelijk kiesrapport, in 1907 aan den Algemeenen Bond uitgebracht (men zie speciaal pag. 153—157 van dat rapport) Verder ziet het bestuur niet in, hoe, in aanmer king nemende het stadium, waarin het voorstel t-grondwetsherziening op het oogenblik ver- keeii, van een in studienemen van dit vraagstuk ëerig pracnsch nut is te verwachten. VI. Voorstel A van Amsterdam I. De Algemeene Bond van R. K. Kiesvereni gingen besluit tot de uitgave van een R. K. ver kiezingsorgaan, waarin voor de a.s. verkiezingen der Provinciale Staten den R. K. kiezers voor lichting wordt gegeven in den huidigen poli ticked toestand en gewezen wordt op het groote belang hetwelk met den uitslag dezer verkie zingen nauw samenhangt. Toelichting. Hoewel volkomen èrkennendë, dat bovenstaande actie in hoofdzaak moet zijn het werk der algemeene R. K. pers, en de propa ganda voor de Provinciale Staten-verkiozin- gen de taak is van de Provinciale Bonden, meent Amsterdam I, in aansluiting met haar voorstel van 1915, n.L tot de uitgave van een permanent R.-K. propaganda-orgaan te ko men, dit vöorstei toch de vergadering ernstig in overweging te moeten geven. Bij deze ver kiezingen kan de uitgave van een speciaal R. K. propagandablad als próef dienen, waar op voor de toekomst verdere plannen zouden kunnen worden gevormd. Bij deze uitgave wordt gerekend op de wel willende en gewaardeerde medewerking der R. K. Kamerleden. Prae-advies. Het bestuur erkent gaarne het groote gewicht der Stateu-verkiezingen van dezen zomer en waardeert derhalve zeer het hier gedane voorstel. Het kan echter mede- deelen, dat langs anderen weg aan den werseh.van Amsterdam I zal worden gevolg gegeven. VII. foorstel B. van Amsterdam I. De Bond besluite een Commissie te benoe men tot onderzoek haar de meest praetisclie wijze, waarop de leden'der verschillende pro pagandaclubs in het land zieh ten minste die mate van kennis op Katholiek-sociaal gebied kunnen verschaffen, welke voor het naar be- hooren vervullen hunner verdienstelijke doch zware taak, vooral bij de verkiezingen in 1917, onontbeerlijk is. Toelichting. De behoefte hieraan blijkt el- ken dag duidelijker: le. omdat het overgroote deel der propa- gndisten op dit gebied geen of te weinig kennis bezit; 2e. omdat juist de tegenwoordige propa gandist op dit gebied goed onderlegd moet «ijn, wil hij de argumenten van den R. K. kiezer, welke socialistische of liberale neigin gen heeft, kunnen ontzenuwen. Alleen een geschoold korps propagandisten zal bere kend zijn voor de moeilijke taak die duizen den onverschilligen, geheel of half afge- dwaalden, halve socialisten, halve liberalen enz. tot doelbewuste E. K. kiezers te her vormen; 8e. omdat de gelegenheid op dit zoo actu eel gebied velen zal aansporen tot de propa- gandacluhs toe te treden, waardoor niet al leen geschoolde, doch ook wat aantal betreft krachtige propagandaclubs zouden gevormd worden. Dit voorstel betreft dus een groot katho liek belang. Praeadvies. Met de strekking van het voorstel kan het bestuur zich volkomen ver eenigen, het acht echter de benoeming eener •peciale commissie tot bereiking van het doel niet noodig. VIII. Motie van Amsterdam H. De R. K. Kiesvereeniging district H te Amsterdam noodigt den Alg. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Nederland uit bij de aanstaande Prov. Staten-verkiezingen zoo veel mogelijk stenn te verleenen aan de zus- •ter-organisaties in de prov. Zuid-Holland. Toelichting. Waar* de aanstaande strijd in hoofdzaak zal gaan om al of niet omgaan der Eerste Kax^er en de provincie Zuid-Hol land de voornaamste rol daarin zal spelen, achten zij het dringend noodzakelijk voor al de zwakkere kiesvereenigingen krachtig te steunen, daar, indien Zuid-Holland rechts blijft, ook de rechtsche meerderheid dei- Eerste Kamer verzekerd is. Praeadvies. Het bestuur veroorlooft zich de opmerking, dat het hier voorgestelde bui ten het terrein valt der werkzaamheden van den Algemeenen Bond. IX. Voorstel van Amsterdam III. De jaarvergadering, gehouden op 27 Maart 1916, draagt het hoofdbestuur op de samen stelling eener lijst van sprekers voor de po litieke propaganda, met vermelding van eventueele onderwerpen en de aan de spreek beurten verbonden voorwaarden. Toelichting. De ondervinding heeft ge leerd, dat het vóór de Kiesvereenigingen en Propagandaclubs dikwerf groote moeilijkhe den oplevert, om op bepaalde tijden ten be hoeve van de propaganda,"zich van de mede werking van bevoegde sprekers té verzeke ren. 'Dit in de toekomst te voorkomen en de onderhandelingen te Vergemakkelijken, is het doel van dit voorstel. Immers, wamneer elk.e: kiesyereeniging in *t bezit is van een, lijst van': sprekers, die sick beschikbaar stellen ter gelegener tijd op bijeenkomsten te spreken, met vermelding der voorwaarden, waarbij zij zich beschik baar stellen, zal veelal noodeiooze corres pondentie, om nog niet te spreken van te leurstelling, voorkomen worden. Praeadvies. Het bestuur is van oordeel, dat het hier beoogde doel beter zal wQrden be reikt, indien de besturen der Kiesvereeni- gingen zich tijdig rechtstreeks wenden tot de sprekers, die zij voornemens zijn uit te abodigen. X. Voorstel van Alkmaar. „De Algemeene Bond van R. K. Kiesver- Bei igingen in Nederland leide het zoo eenigs- sins mogelijk daarheen, dat slechts bij hooge hitzondering in 2 of meer Kamerdistricten éénzelfde persoon candidaat worde gestold; Bioclit zulks opverhöopt hier en daar toch bbjedzakelijk of onvermijdelijk blijken en een pandidaat in 2 of meer districten gekozen 4* werden, dan zorge de Algemeene Bond er voor, dat in zoodanige districten, waar krachtens dubbele keuze nieuwe verkiezin gen moeten plaats hebben, de voor de twee de verkiezing te maken kosten uit de Cen trale kas geheel vergoed worden." Praeadvies. Voor zoover het voorstel tot strekking heeft aan het Bondsbestuur op dracht te geven zelfstandig invloed uit te oefenen op het 6tellen van candidaten, ware zulks niet overeen te brengen met het Bondsreglement. Of, en zoo ja, tot welk bedrag eventueel een toelage aan een bepaalde kiesvereeni ging kan worden verleend, zal in elk zoo danig geval afzonderlijk moeten worden be oordeeld. Daarvoor algemeene regelen te stellen, komt niet gewenscht voor. XI. Voorstel van Arnhem. „De Algemeene Bond van R. K. Kiesver eenigingen in Nederland roepe éene commis sie in het leven, welke zal hebben te onder zoeken de v enbcbelijkheid en mogelijkheid eener reorganisatie onzer diplomatieke en consulaire vertegenwoordiging." Praeadvies. Het bestuur is van oordeel, dat dit technisch vraagstuk niet behoort tot die gewichtige politieke vraagsukken ais in art. 2 van het reglement bedoeld zijn. Verder wordt er aan herinnerd, dat dit onderwérp telken jare bij de begrooting door de Volksvertegenwoordiging wordt behan deld. - DE BEVOLKING VAN NOORD-HOLLAND Blijkens een mededeeling in de Staatscou rant bestond de bèvolking der provincie Noord-Hölland op 1 Januari 1916 uit 595,575 mannen en 625,019 vrouwen, of to taal 1,220,624 zielen. EEN SMERIGE BENDE? Bekend is liet woord, dat Schaper eens in de Kamer aan den lieer Lohman en de leden der rechterzijde, wij meenen bij de behandeling der Invaliditeitswetten heeft toegevoegd „smerige bende." Daar. zweren de soc.-dem. sindsdien bij. Niet onaardig in verband hiermee is wat de „Volksba nier" schrijft inzake de pogingen,, die men nu van soc.dem. kant aanwenlt om ten aanzien van moei lijke partijquaesties als nu voor hen dé zaak der Staatsbedeeling er èene is, de aandacht af te leiden en dan ten koste van de partijen van rechts. Wij lezen: In „Het Volk" van 27 April vinden wij een als bliksemafleider bedoeld hoofdartikel, geti teld „in naafn van Christus", waar in den meer als beruchten stijl van de „Volks"-redactie wordt afgegeven op die Chr. Heeren, die niets willen doen voor ae arme arbeiders en de staatsruif uitsluitend voor zich willen houden. Wij gaan natuurlijk dien onzin niet meer weerleggen, heel Nederland weet thans duidelijk hoe wij Chr. arbeiders een stelsel van verzeke ring willen, wat in staat is een goede en juiste voorziening te geven bij nood, als de arbeider invaliede of oud wordt. Maar we kunnen het begrijpen, dat de heeren S. D. A. P.'ers alles moeten doen, om de aan dacht af te leiden. Vooral die laatste week heb ben de heeren wederom goocheltoeren verkocht. Zelfs door de vrijzinnige neven werd, bij een alarmpje van meheer Duijs, herinnerd aan de weigering van de heeren socialisten om een Minister-portefeuille aan te pakken. Natuurlijk kregen de vrijzinnige en Anti-Rev. onverlaten, die zooiets durven lanceeren, de uit- noodiging van meneer Duijs, „om maar eens buiten de Kamer met hem (den geweldige) te debatteeren." Wij zullen ons natuurlijk niet mengen in dien ophak van dien schreeuwerigen Zaandamschen meneer. Met grootste succes werd echter bereikt met zijn voorstel tot uitkeering op 65-jarigen leeftijd, toen die geweldige opsciiepper in de gaten kreeg', dat zijn voorstel om niet een dooie (70-jarige stijl-„Volk"), maar een 65-jarige 2 gulden te geven zou aangenomen worden, omdat ook sprekers van rechts hier voor zouden stemmen, werd het eigen voorstel door hem zelf om hals gebracht. De hilariteit was groot in de Kamer. Zeker, ook dit zullen de heeren zoo weten uit te buiten, dat die Christelijke troep uitslui tend uit politieke overwegingen dien kant heen dreef. Maar dit alles doet aan het feit niets af en toe. Het .artikel vooraan genoemd eindigt dat er in de Kamer een atmosfeer hangt van het ge vleugelde woord van Schaper: „Sinerige bende". Het is voor ons echter de vraag; „Wie is die „smerige bende"? PROV. STATENVERKIEZINGEN. WEESP. Dé centraio vrij zinnige kiesver eeniging heeft candidaat gestéld dé heeren W> van Dieren te Naarden en G. van Mesdag te Hilversum. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk: besluit is benoemd tot ont vanger der registratie en domeinen te Fur- mer-end, S. J.. Smit, thans ontvanger der re gistratie en domeinen te OÖstburg. De gewone audiëntie van den Minister van Buitenlandsche Zaken zal op. Vrijdag 1? Mei ~a.s. niet plaats hebben. DE „J. PZN. COEN". Het stoomschip „Jan Pieterszoon Coen" van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" is gisteravond te Umuiden aangekomen. .WEDER R1JNDVET BESCHIKBAAR. Aan de gemeentebesturen is kennis gege ven dat ér andermaal een beperkte hoeveel heid rundvet beschikbaar is." Deze zal wor den gedistribueerd tegen den prijs van f 0.70 per K.G. Tragisch- Men meldt uit Zwolle: De chef bakker van de Broodfabriek werd Don- dérdagavond door de warmte bevangen. On voorzichtig genoeg, .wierp men hem een em mer koud .water over het hoofd. De man kwam bij, maar was krankzinnig geworden. Zes man konden hem ternauwernood over- méesterea en naar het Passantenhuis ver voeren. Een brutaal stukje. Donderdagnacht hebben dieven met een valschen sleutel zich toegang verschaft tot het op den hoek van den Katshoek en .Weenastraat te Rot terdam gelegen pakhuis van den grossier den heer J. ÏS., in den Haag woonachtig. Zij hebben in bet pakhuis aertien balen on gebrande koffiebonnen, ter waarde van on geveer f 800, geladen op een in het pak huis staanden wagen en zijn daarmee weg gereden. De wagen is Donderdagmorgen on beheerd en ledig teruggevonden. Militaire spijbelaars. Als een vermake lijk geval dat zich met een paar spijbe laars op Paschen voordeed deelt de Nieu we Ct .het volgende mede: Eenige miliciens uit den boerenstand hadden zich in boerin nen-kleeding gestoken .en zoo hun garnizoen verlaten. Op een buitenweg komen zij on verwacht een officier tegen enplotseling staan de drie boerinnen instinctief in po sitie en brengen den: militairen groet 1 Het vervolg laat zich denken. Treurig. ,Te EjSrWittem werd een jon geling plotseling krankzinnig. Hij nam een geladen geweer, mishandelde daarmee zijn moeder en zuster, die vluchtten en de hulp der politie Inriepen. De krankzinnige plaat ste zich intusschen met het geweer in de huisdeur en dreigde te schieten als de politie wilde naderen. De kantonnier M. W. trachtte door een schot den krankzinnige tijdelijk onschadelijk te maken, doch ongelukkiger wijze werd de jongeman doodelijk getroffen. Telefoon )«o. ££86. Speciaal adres voor 1049 J 't Was een Zeppelin met twee bemande schuiten I onder aan het luchtschip. Vóór de ^ieppelin naar beneden stortte had men een geweldige ontploffing gehoord en-had men een dichte, zwarte rookkolom het lucht ruim zien instijgen.De bemanningvan den traw ler was nog zeer onder den indruk van het ge beurde, bovenal van het uit de lucht in wilde schommelingen neertuimelen van het reuzen- gevaarte dat met een donderende slag in de zee plofte. Diefstal. Een dame die van Amsterdam per boot naar hier reisde, liet bij aankomst alhier haar reticule liggen. Toen/zij terug giug om haar eigendom te halen, bleek, dat anderen haar vóór waren geweest; zoodat de reticule, inhou dende een portemonnaie met 35 gulden wel ge vlogen zal zijn. HEEMSKERK. LoousTerhooging. Door de timmerlieden al hier is een actie gevoerd voor loonsverliooging. De patroons zijn hier op ingegaan, en hebben het loon met 3 cent per uur verhoogd. Bloembollen. Door het koude, natte voorjaars weer is de groei der bollen zeer belemmerd en heetf reeds vroegtijdig afsterven plaats. In ver band hiermee en in aanmerking genomen de schaarschte aan werkkrachten, brengen de bol len op de veilingen niet veel op. WIJKEROOG. Bloembollenveiling. De veiling der Bloem bollen ten bate van de R.K. kerk te Wij- keroog heeft opgebracht de somma van f714. ENKHUIZEN. Een droevig ongeluk Heeft alhier plaats ge had. De 16-jarige landarbeider V., die veel aan toevallen leed, werd plotseling onder het ontbijt te velde weer onwel, met het noodlottig gevolg, dat hij in een stukje brood stikte. Per rijtuig werd hij naar de ouderlijke woning vervoerd. 1004 HAARLEMMERMEER. Geitenmarkt. De verschillende «eitenfok- vereenigfingeii in gemeente toeitotoexi toe- Sloten de geitenmarki te Hoofddorp te hou- den op Donderdag 18 Mei aus. HOOFDDORP. H uis v lij tten toons telling. Bij genoegzame deelneming zal op initatief van Lt. v. d. Berg een huis vlij ttentoonstelling worden ge organiseerd voor de manschappen van het detachement Hoofddorp. In aanmerking komt vooral houtsnijwerk, schilderwerk enz. Het belooft heel wat te worden. „St. Jeroen." Donderdagavond vergaderde de bloeipistwerklieden-vereeniging „St,. Jeroen," ter bespreking van het collectief arbeiderscon tract. Door de patroons-vereeniging was een voor stel ingediend van 6 maanden 12,50 en 6 maanden 11,50, onder beding dat de arbeids dag gedurende 6 weken met een uur verlengd moest worden. Vooral om dit laatste beding, werd het voorstel verworpen. Als afgevaardigde naar den Landdag van de R. K .Vakorganisatie te Utrecht, werd benoemd de heer M. Otte. öPAAKNDAM. De gemeentewoningen, alhier in aanbouw, hadden met April klaar moeten zlJn. De aanne mer vervalt in boete, omdat ze nog niet gereed zijn. ZAND VOORT. Gemeenteraad. Vergadering van dien ge meenteraad van Zandpoort op Maandag 8 Mei a.s., des namiddags 7'- uur' IJMLIO^- Gevecht tusselien een Zeppelin en een Engel- sche flotielje- Gisteren, hier aangekomen stoomtreilers rapporteerden bij aankomst te IJmuiden over vlootmanoeuvres van Eogeiseho oorlogsschepen op de Noordzee, waarbij hiér en daar een tref fen heeft plaats gehad. Zoo deelt een hunner mede, Donderdagmorgen'te elf uur getuige ge weest te zijn van een treffen tusschen een Zep pelin en. een En gelach e. qprlogsHotielje die uit 21 schepen, groote en kleine bestond, en zich op 55.30 N.B. en -7.2 O.L. bevond toen een Zeppelin boven de flotièlje versëheen èn tw'ee sohotën loste op een der grootste oorlogschepen. De flotielje verspreidde zich snol doch twee slagschepen met drie/schoorsteenen schenen het gevecht met de Zeppelin'-te willen aanbinden. Van een der slagschepen, werden kort achter el kander drie schoten op-de Zeppelin gelost waar op deze de vlucht nam, ©ogenschijnlijk onge deerd, doch nog slechts tien minuten na het passeeren van den gtoomtreiler stortte het luchtgevaarte in wilde wentelingen naar bene den en in zee. De .treiler, aan boord waarvan men het ge vecht met grootste spanning had gadegeslagen, wilde naar het in zee gevallen luchtschip stoo man om zoo mogelijk hulp te verleenen doch hem werd de gelegenheid daartoe afeeneden daar het luchtschip tusschen de inmiddels terug gekomen Engelsche flotielje geraakte.Aan boord van den treiler meent men zeker dat de geheele bemanning yan hot luchtschip is omgekomen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dins dag a.s. geen audiëntie verleenen. TWEEDE KAMER. (Zitting van gisteren). Staatsbedeeling. Van al de zittingen die de Kamer in de laatste dagen hield, ie die van gisteren wel bijna de meest onbelangrijke. De belangstel ling voor de Staatsbod eel ing ie zoodanig aan het tanen, dat dee ochtende weder niet ge noegzaam leden aanwezig waren en dat de Kamer al om 2% uur naar huis moest gaan, omdat bij een stemming bleek, dat bet vereischte aantal leden werd gemist. De anderen hadden een vertoeven in de heerlijke buitenlucht verkozen boven een in de muffige Kameratmosfeer, muffig vooral nu, bij de behandeling der Staatsbedeeling! JDe geheele ochtendzitting ging heen met de behandeling der vraag, of een rentetrek ker, die in een instelling van weldadigheid is opgenomen, zijn rente geheel of slechts gedeeltelijk aan bet bestuur van de instel ling moet afstaan, en in dit laatste geval tot welk percentage. D'r werden amendementen ingetrokken, andere werden ingediend en becritiseerd. En eindelijk, na veel gepraat, is met 37—15 stem men het desbetreffend artikel der wet (25a) aangenomen in dien zin door de Regeering gewijzigd, dat der rente aan de instelling zal moeten worden uitbetaald. In de nuddagzitting kwam aan de orde art. 10 (intrrasing der rente als de behoeftigheid is verdwenen). Daarbij lichtte de heer RUTGERS een amendement toe, strekkend om te bepalen dat een rentetrekker ook de rente verliest als bij in het buitenland gaat wonen of als hij komt te verhuizen, en in een dier gevallen, bedoeld in art. 2 (gevangenisstraf of plaat sing in een rijkswerkinrichting voor een jaar of langer en misbruik van eterken drank of bekend slecht-levensgedrag). Het kwam in stemming en 11 stemmen werden er voor en 36 er tegen uitgebracht. Toen werd wegens onvoltalligheid de verga dering tot Dinsdagochtend verdaagd. wordt door 21.000 arfse" erkend als het beste „versterkingsmiddel voor Zenuwen en. Lichaam. DE ONTVANGST VAN DE NOTA IN DE VKIIËENIODK STATEN. WASHINGTON, 6 Mei. De offieieuse tekst van de Duitsche nota is door président Wil son en het' kabinet zorgvüldig overwogen. Er bestaan jömtrent de nota twee;verscha lende opvattingen in officieels kringen. De eene is dat, daar Duitschland blijkbaar zijn- bedoeling heeft té kennen gegeven om zijn tegenwoordig stelsel yan pnderzeeersoorlog op te gevén, de Amerikaanscne regeering zal moeten wachten om te zien of Duitsch land zich daar ook werkelijk aan houdt. De andere opvatting is, dat daar .Wilson Duitsch land reeds heeft medegedeeld, dat Amerika zijn houding ten opzichte van den onder zeeërs-oorlog niet afhankelijk kan stellen van de onderhandelingen met Engeland in zake de blokkade, er voor de Vereenigde Staten niets anders overblijft, dan de be trekkingen met Duitschland te verbreken. Er zal omtrent de houding der regeering echter geen mededeeling worden gedaan al vorens President Wilson uitgemaakt zal heb ben of hij de Duitsche nota aannemelijl acht, KARDINAAL SEVIN. f PARIJS, 6 Mei. (Part.) De- aarts bisschol van Lyon, kardinaal Sevin, is gisteren over leden. naar waarnemingen verricht in den morgei van Zaterdag 6 Mei. Hoogste barometerstand: Haparanda 764.1 Laagste barometerstand: Helder 745.9. Verwachting tot Zondagavond: zwakke tol matige winden uit zuidelijke richtingen; ge deeltelijk bewolkt; kans op regen of onweer» buien. Zelfde temperatuur. Stoornv. Mp'. Nederland. Jan Pietersz. Coen arriveerde 5 Mei 10 u. 1' nam. Batavia te IJmuiden. Ambon, uitreis, ver trok 3 Mei van Kirkwail. IIoll. Amerika Lijn. Norfolk, van Rotterdam naar Baltimore, ver trok 30 April van Kirkwall. Kon. HoII. Lloyd. Frisia arriveerde 5 Mei 8 u. 50 nam. vai B.-Ayres te IJmuiden. BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 5 Mei. Staatsleeningen. NEDERL. pet. V.K. L.K. H.K. Ned. W.S. O. 100 5 102H 102.15/16 - Ned. W.S. O. 200 5 101% 101% Ned. W.S. O. 500 5 101.15/16 101.3/16 Ned. W.S. O. 1000 5 101% 101% 102 Ned. W.S. O. 100 VA 99% 99.15/16 - Ned. W.S. O. 500 4% 99% 99% Ned. W.S. O. 1000 VA 99% 99.7/16 99.9/1Ó Ned. W.S. Oblig. 3% 83% 83% - Ned. W.S. Certif. 3 72.5/16 '72% 72% Néd. W.S. Certif. 3 72.3/16 72% 72% BEVERWIJK, 5 Mei. .Cöop. TuindersVer* eeniging „Keonemeriand". Sla le soort f 1-^0 2.30, 2e soort f 11.50, Spinazie w aöort f 1—1.50; 2e .soort f 0.30—o.vo -per•kist; Postelein f 0.40—0,60, Zuring t Ü.Uo—0.15 p. ben: Raapstelen f Ö.O2—0.05 per bos; Radijs f 0.02—o.ot p. bos; Wortelen f 0.20—0.25 per bos; Rabarber le soort f 0.10—0.14, 2e! soort f 0.050.08, Pieterselie 12 ct., Sel derie 2—4 ct., Prei 2025 ct., 2e soort 10—15 ct. per bos; Asperge le soort dik 30—45 ct., 2e soort dun 15—20 ct., Blauwt dik 20—30 ct., Blauw dun 10—15 ct. p. boa. ALKMAAR, 6 Mei. Fabriekskaas. Kleine f 63, kleine boerenkaas f 63, commissie boe renkaas 1 62, Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U mede te deelen, dat heden is overleden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare Tante, Mejuffrouw CATHARINA KROON, Wed, van den Heer JOH. STRAATHOF, in den ouderdom van 68 jaar. Namens de Familie, Nieuw-Vennep. C. SUIDGEEST, Ex. Test. A. M. SUIDGEEST- MOLKENBOER. Leimuiden. GOOSSENS. k {relief m iimii iimii Den 27sten Mei a.s. hopen onze geliefde ouders THEODORUS HOENDERDOS en ANNA VAN BRUOOEN den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar in den echt werden vereenigd. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen. Haarlem 1916. Zomervaart 25. 1230 ■■HBII llUWill Den 14en Mei as. hopen mijn ge liefde Ouders, O. BEIJK en CATHARINA SPOOR, den dag te herdenken dat zij vóór 25 jaar in den Echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang to het leven moge sparen, is de w.ensch van Hunnen dankbaren Zoon. Lisse, Mei 1916. i2ü5 r- -'ij v 1 ••'li»"' Dól 23en Mei a.s, hopen onze ge liefde Oom en Tante, HUBERTUS VREEBURG. j 'Ch :>v' 1 O EERT RU IDA LANGEVELD hunne 50-jarige Echtvereenigidg te herdenken. - L. VENINGS. H. VENiNGS-LANGEVELD. Zilk bij Hillegom, 6 Mei '16. 1229 ADRES

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2