MARKTNiEUWS SPORT EN WEDSTRIJDEN KERKNIEUWS STADSNIEUWS IAGEK0MEN BERICHTEN 3SNNEÜLAND Nagekomen Advertentiën. tot ucmocratisearing van het Internationaal geestesverkeer. VERSCHENEN: Wat er pleit tegen de beweging voor Vrouwenkiesrecht. Door J. M. STERCKPROOT. W. O. J, Passtoors. f BURGERLIJKE STAND De Vergadering WOENSDAG 10 MEI a. s. Prijs 30 cents. Verkrijgb. bij den Boekhandel en bij de Uit gevers N .V. „Drukkerij De Spaarnesiad", te Haarlem. 6432 Bij rechtstreeksche bestelling aan de Uitgevers gelieve men postwissel van 32J/2 ct. in te zenden. Merkwaardig is ook liet geval van een man, die nog ontzettender misvormd was, zoodat hij uageiijks den dokter en de zusters vroeg hem uit zijn lijden te helpen en nu onlangs naar Engeland heeft geschreven, dat hij verloofd en ie gelukkigste menseh ter weield is. Onder de aldus weer voor het leven geredden is er een, die er zeer trotseh op is, dat hij weer kauwen kan met een kaak, die vroeger een stuk van zijn rib wa3 en dat hij veel knapper is ge worden dan hij ooit geweest, is en dat met be hulp van een in zyu gezicht overgeplaatst stuk van een zijner kuitbeeudoxen. Het is bij al deze bewerkingen noodig, levend vleesch te nemen om de open ruimte op to vul len, en dat vleesch of been wordt uit andere deelen van het lichaam van den patiënt geno men, zoodat er eene dubbele operatie plaats heeft, die somtijds uren lang dureu. De resul taten zijn des te merkwaardiger, omdat de pa tiënten in den regel aan zware schokken hebben olootgestaan en het vaka zeer moeilijk is, hen te voeden. sticht Calvaiiënberg të Maastricht ovërgé- bracht. Een zonderlinge broedplaats. Bij Lippen huizen (Fr.) is tusschen de rails, waarover dagelijks 80 stoomtrammen rijden, een kievits- nest gevonden met vier eieren. Met diepe ontroering en groot leedwezen rernemen wij, dat Zaterdagmiddag om 5 uur, vermoedelijk tengevolge van eene hartver lamming is overleden het oud-lid der Twee- do Kamer, de Burgemeester van Ginneken, de heer W.. C. J. Passtoors, juist toen hij bezig was met eenige werkliedenleiders te confereeren over de eneyeliekmeeting. De overledene, een man van groote po pulariteit, die de algemeeue achting genoot wegens zijne verheven karaktereigenschap pen, was een self-made man, die zich met groote energie heeft opgewerkt en de pu blieke zaak met grooten ijver gediend. Hij werd 17 November 1856 te Zundert in Noord-Brabant geboren. Na de colleges.te Chapelle-au-Bois (België) en Oudenbosch be zocht te hebben, ging hij als aspirant-offi cier in militairen dienst. Het kazerneleven stond hem echter zoo weinig aan, dat hij, na in het kader zijn tijd te hebben uitge diend, zijn ontslag nam en te Amsterdam als volontair geplaatst werd op een sigaren fabriek, waar hij de administratie en het handwerk leerde. Later vestigde hij zich als grossier in sigaren. Den 4den Maart 1888 richtte hij den Ne- derl. R.K. Volksbond op en nam, als presi dent van dit lichaam, al spoedig zitting in verschillende comité's. O.a. maakte hij deel uit van de staatscommissie voor de pension- neering van oude en ivalide werklieden. Hij stichtte het weekblad „De Volksbanier", het orgaan van den bond, waaraan hij van den beginne af als redacteur verbonden was. Den 26en Februari 1901 werd hij tot lid der Tweede Kamer gekozen in het district Beverwijk, ter vervulling van de vacature Tak van Poortvliet, en bij de periodieke verkiezingen zag de heer Pastoors zijn mandaat tweemaal vernieuwd. In 1913 werd de heer Passtoors tot algemeene teleurstel ling hier niet herkozen. Een aantal Kamerleden stelden hun zetel te zijner be schikking, maar de heer Passtoors meende dat aanbod te moeten afslaan. In Beverwijk inzonderheid was .de over ledene een geziene persoonlijkheid. De kan sen stonden er gunstig voor om hem in 1917 daar weder in de Kamer te brengen. Helaas, dat nu door zijn plotseling verscheiden al die plannen werden verijdeld.. Dit is het ge- weidig-tragische ook weder aan dit sterf geval verbonden. Onder het ministerie-Heemskerk werd .de heer Passtoors in Juni 1908 benoemd tot Burgemeester der gemeente Ginneken. Ook had hij zich al spoedig de algemeene sympa thie verworven. De overledene was in 1900 door. Z. H. den Paus benoemd tot eere kamerheer met kap en degen en was verder ridder in de orden van den Nederlandschen Leeuw en van Oranje-Nassau. In de kringen van den Volksbond, maar ook daarbuiten, zal men den heer Pass toors steeds dankbaar blijven gedenken als de man van gemoedelijkheid en jovialiteit, die in den dienst van de katholieke zaak zijn beste krachten met ontplooiing van veel talent heeft besteed en die op sociaal gebied leiding gaf. B. I. P. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit ie benoemd: in de provincie Noord-Holland: tot heem raad van het heemraadschap van den Schar dam en Keukendijk, J. Bakker Fz. te Beets; tot heemraad van het waterschap de Scher mer, G. de Jongh, te Oudorp; tot dijkgraaf van het waterschap de Engewormer, A. Kra mer, te Wormer; is aan D. Appel, te Veenhuizcn, op ver zoek, eervol ontslag verleend als heemraad van het Ambacht van Westfriesland, ge naamd Geestmerambaeht, provincie Noord- Holland. ONZE TABAKSVOORRAAD. De „Tel." meldt, dat de conferenties tus schen de vooraanstaande personen uit de sigarenindustrie, den handel' en de N. O. T. Zaterdag tot een gunstig resultaat hebben geleid. De importeurs hebben een offer ge bracht ten behoeve van de wering der werk loosheid, met het gevolg, dat er is besloten, een hoeveelheid tabak ter beschikking te houden van de Nedetrlandsclie sigaren-in dustrie. SCHOTEN. Ondertrouwd: J. H. v. Straaten en P. A. van der Linden. Geboren: Z. van M. W. Geluk—v. d. Heijden. Z. van S. Oosterhout-Quak. Z. van C. Doesburg-van Selfhout. Z. van K. Bakker- Mol. Z. van M. E. de Jong-André. Z. van H. E. Houtgraaf-Schweitzer. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: C. Buter en M. H. Luiten. GetrouwdA. Booi en J. Spits. Th. P. A. Nuijen en J. G. M. van Dam. F. L. Smit en M. S. van Nie. M. J. Vink en C. de Braber. Geboren: D. van G. Huijg-Groeneveld. Z. van C. Jorna-Philips. Z. van T. Dalman- Prakken. OverledenC. Verbaten, 20 tnnd. B. Brink- mann, 50 j. J. Snippe, 11 mnd, G. Swart, wed. E. Veth, 78 j. AMSTERDAM, 8 Mei. Veemarkt van he den. (Per tel.) Aangevoerd: 276 vette koeien le kw. f 1.15—1.20; 2e kw. f 1.05—1.10; 8e kw. f 1.02; 120 melkkoeien f 300425; 247 nuch tere kalveren f 12—18; 26 schapen f 25—50; 1228 lammeren f 14—17; 247 vette varkens, geen handel. DE UITSLAGEN van gisteren zijn: Kampioenschap van Neder land: SpartaGoahead 2—2. Promatie-compe- titie West. 2e klasse: HaarlemBlauw-Wit 01. Competitie West. le klasse: V. O. C. Hercules 21. Bes. le klasse: A. F. C. II U V. V. II 20. Beker: H. B. S.—Stormvogels 4—31 l. HAARLEM—BLAUW-WIT. Onder leiding van scheidsrechter Tromp werd deze wedstrijd in het Stadion voor de pro motie naar de eerste klasse gespeeld. De belang stelling was als gewoonlijk zeer groot. Na een spannenden strijd zijn de Amsterdammers er in geslaagd met 1—0 te zegevieren. Dit resultaat werd eerst in het tweede kwartier der verlen ging behaald. De overwinnaars yerdienden het volkomenzooals de „Msb." vertelt niet doordat zij zoo schitterend speelden, maar door hun enthousiasme waarmede zij zich in den strijd wierpen. De doelman van BI. Wit, de reoht8-back en de center-half speelden uitste kend, terwijl bij Haarlem Tekelenburg boven allen uitstak, goed terzijde gestaan door Serné. ALCMARIA VICTRIX TE ALKMAAR BEKERWEDSTRIJDEN E. D. O. I-Z. F. C. I 1-0 Edo wist dezen wedstrijd van Z. F. C., een derde klasser, pas na verlenging met 1—0 te win nen. EEN NIEUWE PAROCHIE TE AMSTERDAM. Z. D. H. de Bieschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan der parochie van de HR. Nicolaas en Barbara te Amsterdam, den Weleerw. Zeergei. heer J. P. Huibers, leeraar aan het Seminarie Hageveld te Voor hout, met de opdracht aldaar eene nieuwe parochie op te richten. Bij de rondvraag wijst de lieer Kistcma- ker er op dat in het zuidelijk deel meer leden zijn dan in het Noorder- en midden deel samen. Die deelen worden door even veel leden in het bestuur vertegenwoordigd en nu vraagt epr. of dat billijk is. Na eenige discussie werd besloten dat de vraag in het bestuur onder de oogen zal worden gezien. De vergadering werd daarna gesloten. SLECHT REGEERINGSMEEL! Het „regeeringsmeel", waarvan het bruin brood moet worden gebakken, is in de laatste dagen weer verschrikkelijk slecht. Er is géén goed broodje van te bakken, zoo meldt ons hedenmiddag een bekende broodfabriek te dezer stede; het „stinkt" letterlijk, zoo klaagt een an der. En of het van den een of van den an deren leverancier komt, 't is allen hetzelfde. Is dat de reden van de gedwongen bruin- broodregeling?. Moet het op?. CASSATIE VERWORPEN. Men seint ons uit den Haag: De Hooge Raad verwierp hedenmorgen het cassatieberoep van A. F. Vrenegoor, werkman te Haarlem, veroordeeld wegens diefstal door de Rechtbank te Haarlem en het Hof te Am sterdam tot drie maanden gevangenisstraf. CIRCUS CAKlté. Het „Nederlandsch Circus Carré" is Zaterdag avond zijn voorstellingen-reeks begonnen met een gala-openingsvoorstelling, waarmee de oude roem, die jaren van dit groote circus uitgaat, on getwijfeld gehandhaafd is. 't Was er vol, heel vol reeds, Zaterdag, en deze groote opkomst van het Haarlemsche pu bliek was een bewijs van vertrouwen in de pres taties van Carré. Meestal immers loopt 't den eersten keer niet zoo hard; men wil eerst de kat eens uit den hoorn kijken, hooren wat men, en vooral de krant ervan zegt. Carré heeft dadelijk ruime belangstelling gehad en dat was zijn beste entrée! Dat neemt niet weg, dat de krant er toch wat van zeggen zal, vooral, omdat er zooveel goeds is te zeggen. En dan is zelfs de bekentenis: dat het niet allemaal „nieuw" was, wat Carré liet zien, geen uiting van mindere waardeering van den arbeid der artisten of van de dressuur. Ut waren trouwens nog voldoende „nooit-vertoonde" nummers, die dezen naam met recht mochten dragen. De Directie is Zaterdagavond bovendien heel royaal geweest. Van de waarschuwing, de be dreiging of hoe men het wil noemen, dat de Directie zich verandering in het programma voorbehoudt, werd een ruim gebruik gemaakt, maar bijzonder in een voor het publiek voordee- ligen zin. Want die verandering bestond vooral in uitbreiding, en zoo kwam het, dat de voor stelling eerst vlak tegen het efficiëele midder nachtelijke uur geëindigd was. Dat kwam ook, doordat de uitvoering, door verschillende om standigheden, eerst om bij negenen begon, in- plaats van te kwart over acht uur. De overgroote meerderheid van het publiek heeft 't echter tot zoolang volgehouden, en niet ten onrechte aan het volledig af te werken pro gram haar aandacht willen geven Nadat hij als Kamerlid niet meer was her kozen, was men in 't distriet Beverwijk druk in de weer om hem in 1917 in de Kamer weder een plaats te bereiden. En aldus Spr' L™1. ,men daarmede druk doende was heeft de Almachtige God ingegrepen en oen verdienstelijken man tot Zich geroepen Moge God hem hierboven spoedig het eeuwi ge loon geven1 Als voorzitter van den Bond had spr. met «en overledene meermalen geconfereerd en zun verdiensten leeren kennen en waardee- bpr' «telt voor aan de familie een schrü- ,deeIll(rim"«g te zenden. (Applaus), ij zegt verder, dat nu voor Beverwijk een moeilijke tijd aanbreekt, daar het niet maif l n nalt eeu even verdienstelijk Jan als de heer Passtoors te vinden. Maar xseverwjjk toonde meer moeilijkheden te Ppvorf °teJ^hlUeu en spr- vertrouwt dat Beverwijk dat ook nu weder zal doen. Daarna verklaart spr. de voor geopend. vergadering Ernstig ongeluk. Een knecht van de firma Dittmann en Souerlaender te Valkenburg, is, doordat een plank van een brug, waarop hij «tond, losliet, door het rad van een watermolen gegrepen. Hij werd met gebroken arm en been in bcdenkelijken toestand per auto naar het ge- TOENADERING IN AMERIKA TE WACHTEN. NEW-YORK, 0 Mei. (Vertraagd.) Het Wolff-bureau seint draadloos: De „Ass. Press." meldt: Washington, 5 Mei. Hedenavond laat werd van bevoegde zijde verklaard, dat, wan neer de offieieuse tekst van de antwoord-nota overeenstemt met de perstelegrammen daarover, de Vereenigde Staten dan de in de nota vervatte verzekeringen zullen aanvaarden en de nako ming der belofte zullen afwachten. DE VERVLAAMSCHING DER GENTSCHE HOOGESCHOOL. De correspondent van het „Hbl." te Brussel meldt d.d. 6 Mei: In de zooeven in het „Gesetz- Und-Verornungsblatt" verschenen Belgische be grooting voor het jaar 1916, is een post uitge trokken ten bedrage van 1^2 milloen franc on der de rubriek „jaarwedden van het onderwij zend en 't besturend personeel van beide Staats- hoogescholenjaarwedden van beschikbaarheid; vergoedingen aan de leden van het onderwijzend personeel, belast met een dienst buiten de hooge school." In dat krediet is begrepen een bedrag van 350.000 franc „voor de kosten van de verande ring der boogesehool van Gent in een Vlaam- sche boogesehool." BINNENLAND. NAT. VER. TOT BEVORDERING VAN DE PAARDENFOKKERIJ IN NEDERLAND. AED. NOORD-HOLLAND. AMSTERDAM, 8 Mei. ïleden had bij Kras een algemeene vergadering plaats van bovengenoemde vereeniging, onder leiding van den heer J. H. M. Evelein. Een verzoek van de afd. Noord-Holland van het Stamboek voor het Ned. Trekpaard om een gedeelte van het kassaldo op 1 Jan. 1915 aan haar af te staan, werd goedge keurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. Zij wijst aan in uitgaven een bedrag van ƒ1178 en aan inkomsten van 1438, zoodat bet batig saldo bedraagt 260. In bet bestuur werden herkozen de beeren J. H. M. Evelein, Jb. Kaan Kzn. en J. D. G. van Gulpen. In de plaats van den heer J. H. Corneliseen, die bedankt had, werd gekozen de beer B. Biesheuvel Azn., irit den IJpolder. Tot afgevaardigde naar de alge meen© vergadering in Den Haag werd ge kozen de beer J. J. de Boer en tot plaats vervanger de beer H. Kislemajcer Am- En, kwantiteit ■mpBgHMMMPMPJIH goed werd. De dresseurs van Carré, met den directeur-zelf aan het hoofd, hebben belangrijke resultaten bereikt in de paarden-dressuur; deze worden duidelijk getoond en wekken bewonde ring! Ook de dressuur der andere dieren kameelen en honden, mag er zijn. De specialiteiten hebberi een ruime plaats: ofschoon de onmogelijke namen evenveel zeggen als niets, willen we enkele toch noemen en, ter juiste onderscheiding, aanduiden met den naam, dien het programma ervoor geeft. Daar is dan „La Troupe Serierse", allerbehen- digste moderne gymnasten; het „Tom Yack Trio", dat komisch-muzikaal optreedt, en dat werkelijk het muzikale allerminst voor het ko mieke laat onderdoen. Ook „the Salvanos", se rieus-komieke wielrijders, dienen vermeld, en'niet minder de „Maxton Brothers", die athletisclie spelen vertoonen en verbazende krachttoeren doen- „Baumgarien'8 Liliputters-troep" had bijzon dere aandacht, die half in deelneming, en Voor de andere helft in bewondering voor «un veelzijdig heid, tot uiting kwam. De dreumessen, die van 2030 jaar oud waren, zooals er verteld werd, deden voor normale menschen heusch niet onder in behendigheid en kracht! De heer Carré zelf vertoonde nog legio staal tjes van scherpschutterkunst" waarop het militaire deel van het publiek wel bijster jaloersch moet zijn geweest. Hiermee moeten we ons overzicht sluiten. We hebben lang niet alles verteld, wat we gezien hebben, doch we mogen niet verder gaan. Dit dient niet te worden aangezien als een bewijs van mindere appreciatie van 't een of ander, maar vindt z'n oorzaak eenvoudig ifl 9aze onmacht, om in de betrekkelijk nog groote, die voor het circus- verslag kan worden afgestaan, élles clows voer de traditioneele vroolijke afwisseling zorgen, en soms heel geestig zijn. Voor het overige nog dit: Carré staat aan de Leidsche vaart vlak achter de „Rijkskweekschool" recht tegenover de Emmabrug, en blijft nog tot en met Donderdag! Het publiek werd eerst te ongeveer kwart voor negenen in de tent toegelaten, niettegenstaande reeds voor achten belangstellenden aanwezig wa ren. Op last van de politie moes1 het circus echter zoolang gesloten blijven, omdat de zitplaatsen- inrichtingen nog niet geheel gereed was. De com missaris van politie, de brandweer-commandant en een ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht kwamen er aan te pas 'n heele drom publiek moest buiten geduldig wachten. Toen de circus-directie toezei, dat liet nog niet gereedzijnde gedeel te niet gebruikt zou worden, mocht het publiek binnen. PROY. BOND VAN R. K- KIESVEREENI- GINGEN IN NOOKD-HÜLLAND. Onder leiding van den heer Mr. Heenkens Thijssen is alhier hedenmiddag gehouden de jaarvergadering van den Prov. Bond van R. K. Kicsvereenigingen in Noord-Holland. De heer Passtoors herdacht. Na de opening met den Chr. Groet, her dacht de voorzitter *t plotseling over lijden van den heer Passtoors. Hij deed uit komen, dat de overledene jarenlang een be kwaam, een ijverig en betrouwbaar Kamer lid was, die altijd op de bres stond, waar 't gold de belangen van de katholieke zaak, maar meer inzonderheid, die van de minder bedeelden. De jaarverslagen. Na lezing en goedkeuring der irotulen van de vorige vergadering brengt de heer Boe het jaarverslag uit. Daaraan ontleenen wij, dat bij den Bond 9948 leden aangesloten zijn. opr. eindigt met deze wensehen, dat hij een volgend jaar ervan mag gewagen, dat de wereldvrede is hersteld en dat de uitslag der Staten-verkiezingen deze zal zijn, dat de Eerste Kamer rechts blijve en dat in de provincie Noord-Holland het aantal recht- scbe Statenleden mogen worden vermeer derd. Uit het finantieel verslag van den pen ningmeester, den heer D orb eek Blijkt dat in kas is een batig saldo van f 293188. De heeren De Hey en mr. Rits werden benoemd tot leden der commissie tot het nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester. Op advies der commissie wordt de reke ning en verantwoording goedgekeiird en den penningmeester décharge verleend. De Statenverkiezingen. De Voorzitter leest nu voor een cir culaire, dia inzake de Statenverkiezingen aan de kiesvereenigingen zal worden gezon den en aan de pers, krachtens besluit van de vorige vergadering, waarmede de vergade ring zich vereenigt. Hij deelt verder mede, dat als resultaat van 't overleg gepleegd tjisschen de recht- sche partijen wordt geadviseerd te stellen in: Den Helder, 1 A. R. en I R. K.j Sehagen A. R. ep 1 R. K.; Alkmaar 1 G. H., Zaandam. 1 A. R. en een R. K., Enkhuizen A. R. en 1 R. K., Hoorn 1 H. K., Pur- merend 1 A. R. en 1 R. K., Edam 1 C. H., Nieuwer-Amstel 1 R. JL, Weèsp 1 O. II. en 1 R. K-, Haarlem 1 C. E., 1 R, K. en 1 A. R., Haarlemmermeer 1 ,0. H. en .Vel- sen 1 A- R- Spr. verklaart dat de gedelegeerden van de andere partijen aan hun organisaties in- gelijks zullen voorstellen, en dat als een algemeenen regel gold om zittend© leden wanneer zij geen kwaad hadden gedaan op nieuw te candideeren. Voor de R. K. is nu niet reel winst te behalen, maar dat, zegt spr., komt een volgenden keer wel tereclit. Amsterdam, indien men daar zijn best doet, kan nog veel goed maken, maar dat gaat de Bond niet aan. Met een goede propaganda kan men veel be reiken. Dat zag men in Haarlem waar nu een goed georganiseerde propaganda is, bij de laat ste raadsverkiezingen. Dit adres is met algemeene stemmen aan» genomen, nadat op eene opmerking van den heer Bergkamp, de voorzitter heeft ge antwoord, dat 't laat verschijnen van dit advies niet aan de R. K. is te wijten, maar aan de A.-R., die telkenmale verhinderd waren bijeen te komen. Daarna houdt de heer mr. Paul J. Rey- mer eene rede over den politjdkea toe stand, waarvan men in ons Tweed» Blad een venslag vindt. (De vergademg duurt voort. Men zie echter ook nog het TWEEDE BLAD.) LOODDIEFSTALLEN. De looddieven gaan nog steeds hun gang. Nu weder zijn een paar stukken lood ontvreemd van de werkplaats van den aannemer J. aan de Nas-' saulaan en van een perceel aan de Spaarnwou- derstraat. SCHIETVEREENIGING „GENERAAL VAN MERLEN". Bovengemelde vereeniging hield gisteren haar huishoudelijke eihdwedstrijd in het Bondsgebouw aan de Schouwtjeslaan, alhier. De eere-voorzitter, Jhr. Mr. B. C. van Merlen, woosde dezen wedstrijd.bij. De voorzitter, de heer H. J. Bouman, sprak het welkomwoord tot de aanwezige leden, die in groot getal waren opge komen, inzonderheid werd de eere-voorzitter wel kom geheeten. De uitslag van den wedstrijd is als volgt: 1. P. A. Alleman, 95 punten, 2. H. J. Bduman, 94 p., 3. L de Raad, 93 p., 4. P. Hekker, 92 p., 5. Th. Kerstel, 90 p., 6. B. H. Kluft, 90 p., 7. L. C. J. Jonckbloedt, 88 p,, 8. B. J. Bots, 88 p., 9. W. Waalewijn, 86 p., 10. A. van den Burg, 85 p., 11. L. Boers, 77 p., 12. Versélewel, de Witt Hamer, 74 punten. Afdeelingsprijs: mej. van den Burg, 84 punten. Consolatieprijs, H. Stinis, 86 punten. Jhr. van Merlen-wedstrijd: 1. P. H. Kluft, 93 punten; 2. A. Mos, 92 punten. De prijzen, aangeboden door de Bescherm vrouwe en den eere-veorzitter, werden na afloop van den wedstrijd door den voorzitter met een hartelijk woord aan eiken winner uitgereikt, CONCURRENTIE. Met het „garnaaP'-geroep trachtte Zaterdag een Zandvoortsche gamalenventer in het Scho terkwartier z'n waar aan den man te brengen. Daar ontmoet hij een concurrent, die hetzelfde doet. Dit stond hem minder aan. En er ontstond een woordentwist tusschen beiden. Hierbij bleef het echter niet. Al spoedig liep het op eene klop partij uit. Een van hen bekwam een "blauw oog eneen bewoner van een perceel in de Kloosterstraat verspeelde een glasruit. De man, kreeg namelijk zoo'n stevigen slag dat hij met z'n mand tegen de glasruit stoof. Voor den bewo ner een schadepost! BEKROOND. Op den te Amsterdam gehouden nationalen zangwedstrijd vanwege den liedertafel „De Ver eenigde Zangers", behaalde „Polyhymnia" van hier den derden prijs. Heden, overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde en onvergetelijke Echtgenoot, Vader en Oom, de Heer W. C. J. PASSTOORS, in leven Burgemeester van Gin neken en Bavel, Oud-Lid van de Tweeué Kamer der Staten-Generaal, Oud-Voorziner van "den Ned. R. K. Volksbond, Eere-Kamerheer met kap en degen van Z. H. den Paus, Ridder in de Orden van den Nederlandschen Leeuw en Oranje Nassau, enz., in den ouderdom van 59 jaren Mevr. Wed. PASSTOORS, geb. Van Luynen HENR1ETTE PASSTOORS JOHANNA PASSTOORS. WILLEM PASSTOORS FRITS PASSTOORS FRANCISCA PASSTOORS. MARÏE PASSTOORS. Ginneken, 6 Mei 1916. Eenige en algemeene kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Geen bloemen. tot. het stichten van bovengenoemde ver eeniging zal gehouden worden op 's avonds 8 uur in „De Nijverheid", Jans straat 85. Introductie verkrijgbaar bij ondergetee- kenden. Namens de voorloopige Commissie: G. H. VAN DAALEN, ADR REKEN, 32' Bilderdijkstraat 23. DE HANDELSSCHOOL-VEKEhMULNG. Lq. de bovenzaal van café „De Kroon" had Zaterdagavond een gezellige bijeenkomst plaats voor de donateurs en leden van de „Haarlem sche Handelsschool-Vereeniging, welke uitste kend bezocht was. Wegens ontstentenis van den voorzitter, werd de vergadering geopend door den waarnemend voorzittere den heer H. van Wieringen, die te ongeveer half negen de aanwezigen en in 't bij zonder den spreker voor. dezen avond, den heer de Mik, verwelkomde. Hierna werd het woord verleend aan den heer de Mik, die ,4e gasfabricage" tot onderwerp had gekozen. In een uitvoerig en leerzaam be toog gaf spreker een duidelijk overzicht van de wording van het gashet gesprokene met licht beelden nog meer verduidelijkend. Een hartelijk applaus, door den voorzitter met een welgekozen dankwoord onderstreept, vertolkte den dank der vergadering aan den spreker voor diens gegeven uiteenzetting. Na een oogenblik pauze werd het verdere van den avond gevuld met het geven van zang- «n muzieknummertjes en voordrachten door ver schillende dames en heeren, leden der vereeni ging, die daarmede uitbundig succes oogstten. GEWETEN SQEiD- De Minister van Financiën maakt beken^' dat ten behoeve van 's Rijks schatkist, uit Haar lem, van een onbekende, per postwissel is ont vangen 1.25 voor aan bet Rijksverscbuldigd- HOLL. MAATS. .VAN WETENSCHAPPEN. De agenda der algemeene vergadering der Hollandsche Maatschappij van*Wetenschappen, te houden op Zaterdag 20 Mei des namiddags te half 1, luidt als volgt: Opening der verg. door den voorzitter. Verslag van den secretaris. Voordracht van dr. J. P. Lotsy over gemeen- sohapsproblemen in verband met eenige resul taten der moderne erfelijkheidsleer. Verlen ging van den termijn, gesteld ter beantwoording van prijsvragen. Benoeming van binnenland- sche leden, en benoeming van buitenlandsche leden. ACTE EXAMENS. Zaterdag zijn alhier geëxamineerd 8 candida tes Geslaagd zijn de dames: G. Bakker te Beverwijk, W .0. Palstra, A. Moes en J. Schaap, te Sloten, A. O. v. Beem te Sloterdijk, en C. Bobeldijk te Buiksloot. KEGELEN. Op het kegelconcours te Utrecht heeft dd Haarlemsche kegelbond met 475 houten den 7en "prijs behaald in den bonden wedstrijd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 5 Mei z. van A. M. Olifiers-^ Bertels. - 6 Mei. z. van H. E. Janssen»— Egmond. d. van D. F, M. v. Ruijven— Berghuijs. - 7 Mei. z. van H. H. J. Deefll Smeenk. z. van Mi DuijffSligting. d. van J. v. d. SUiijs—-Eijssen. z. van' E. v. BilderbeekSmit. d. van L. Schaap Mij waard. 8 Mei. d. van W- M. Bloitf Keijzer. z. van G. M. Smits—Senten. d. van E. Sabelis—de Jong. Ondertrouwd: 8 Mei. J, A. M. J. EB" bry en B. M. G. Beijnes. Overleden: 6 Mei. M. v. d. Wal—v. d- Vegt, 27 j., Kamper laan. W. Bluijs, ö1* jaar, Kamperlaan. 7. Mei F. Saraijin, vr-j 56 j., Kamperlaan. M. E. Jeswiet, vri 22 j., Aelbertsbergstraat. J. .0., 8 m-, van A. de Wolf, L. Poellaan, DE KAMER YAN ARBEID VOOR D® DRUKKERSBEDRIJVEN. Door B. en W. van Haarlem is aan de le*WS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2