SAFE-DEPOSIT. KUNSTTANDEN EN GEBITTEN BE SPAARNE-BUNK Nieuwe Gracht 98 HAARLEM, ZWART, BLAUW FANTASIESTOFFEN. &1ADSNIEUWS BOEKBEOORDEELIN3 LEGER EK VLOOT RECHTSZAKEN. uitlotingen H. H. STAL- EN VEEHOUDERS. AAN DE STAMTAFEL. MdweB*i@niiëre« PaaHaarsfeeg 8. HAARLEM. A. A. KRAGT, tos» VAN ONZE RECHTBANK 1 STOOMVAARTLIJNEN VEEL GELD Ged. Voldersgracht 45 HAARLEM. 1184 ADVERT ENT BEN, bestemd voor DEN HAAG en omliggende gemeenten 1011 alsook voor SCHEVENINGEN Het WESTLAND enz. pl&ai&i men het best in XL. N88ELSTRAAT 2 en 2a. 's G»A¥EHtfHAGE. ea IN Kapitaal 11.C00.QQÖ.— Geplaatst en volgestort 1500.000.— iTekening-Ccurant, Wissels, Effecten, Coupons, Vreemd B«nkp»j»ier, incafsseringen, Deposito's, Assurantiën enz, en Gebruikt uw woes* en weevoederbpootS van de firma Electrische Voerbroodfabriek „Kènnemerland", HEILOO* kristal. Een van die controleur» natuurlijk, die I morgeus aren op de bakkerskarren als 'n tee mee u w op 'n onschuldig-zwemmend vischje. I Of-ie 'm beet liad gehad. Voor onze oogen hield-ie 'n brood, 'n Groot, wit en dus voor den broodkarrijder verboden brodtl. Wee den karrijder, als tussclien „bisku- teu, pofkes en fierdepartjes" zoe'n brood gevon den wordt! Z'n heele karinboud „gaat er aan, wordt- op de stoep van 't politiebureau onder de i' rood etende menigte tegen enkele zilverlingen uitgedeeld. Welnu, in z'n kar liad-ie dit brood. Het ver boden, gevaarlijke wittebrood. Tusschen „wat pofkes" in. 't Moest niet zoo erg „voor 't oog"' liggen, nietwaar? Er naderde 'n controleur. Open dat deksel! Des controleurs oogen glinsteren. „Ha, iia.... H'm.... w'at is dat daar, vrind „Dat ziet u.wittebrood. De controleur greep 't brood aan. Vond 't extra-ordinair licht. Even beneden gekeken. Wel verduiveld.Daar was een gat.en daarbinnen één groote liolto. Het was een wittebrood" van papier, bedriegelijk nage maakt. „Wou je me daarmee foppen soms?" „Ja m'nbeer." De controleur af, zonder 'n kik te geven. Op des karrijders gezicht een breede grijns. „Hij houdt me nooit meer aan!" besloot dc verteller, ,,'t Is ook wat moois.... waarom de bakkers wel en wij niet? Vanmorgen had je waarachtig een collega, die wit brood moet hebben voor z'n zieke vrouw. Hij kon 't niet eens in z'n kar stoppen.... Want als z'em snapten. Hij moest 't in z'n zak wegmoffelen. Is dat nou 'n regel, 'n manier van doen Aldu3 onze zegsman, wiens verhaal we hier korteliik geven, al zijn we 't nu niet in alle bij zonderheden met z'n zienswijze eens. WINKELIERS OPGEPAST! ^omersch weertje was het, en warm. Bij dozijnen werden de witte stroohoeden ver kocht. Het stond niet stil. De winkeldeur bleef open staan, 't zonnetje scheen zoo verrukkelijk. Weer 'n meneer; natuurlijk weer 'n klant om 'u str» >hoedje. Hoeden van fijn en grover stroo werden op de toonbank ter keiize gelegd. En de meneer bleek over een goeden smaak te beschikken of had-ie verstand van stroo? want een hoedje van lang niet do goedkoop ste soort werd uitgezocht. Voor een spiegel con troleerde hij of 't nuclei hem goed stond. Om het hoekje van de deur gluurde even een staatjongènsfaeie. „Wat 'n ponemopperde het hoefje. „Net 'n aangekleede aap!" Nog meer liefelijk Amsterdamsch volgde, tot 't den kooper te bont werd, hij 'n stap deed naar de deur, 'n greep! Maar 't was mis aldus „Het Centr.". Op twee passen afstand stond grinnekend weer de gasief. „Laat je niet kisten!" schreeuwde '11 toe gesneld makkertje, 't Hoongelach groeide aan, tctdat het den kooper te machtig word. Neg met z'n nieuwe strooboedje op, was de beer in 'n paar sprongen op straat en rende hij den vluchtenden bengel achterna. Drzo liep al wat hij kon,-en was spoedig door 'n paar steegjes verdwenen. De heer gaf den moed niet op en bleef hem volgen. Waarschijn lijk door de opwinding vergat hij echter.... naar den winkelier terug te gaan, om den hoed te gaan betalen. Den hoedenwinkelier liet hij in het bezit van z'n afgedragen kaasbolletje! Van één winkelier hoorden we 't, of zijn er misschien al velen de dupe geworden van dezen oplichterstruc? JAARFEESTEN DER ST. JOZEFS-GEZEL- LEN VEREENIG ING. Deze week worden voor het eerst de jaarfees ten der Sint Josefs-gezellenvereeniging in het nieuwe eigen gebouw, in de Jansstraat, gevierd. En iederen avond wordt het gezellige zaaltje met een belangstellend publiek geheel gevuld en heerscht er een echt-feestelijke stemming. Gisteravond, ter gelegenheid dat de ZeerEerw. heer rector Beijser.s uit Amsterdam, de centraal- praeses der St. Jozefs-gezellenvereenigingen, het feest met zijn tegenwoordigheid vereerde, hebben wij het genoegen gehad den feestavond ook bij te wonen Na een paar piano-nummertjes, een marsch en een ouverture, gespeeld door een der gezellen, den heer Woesik, die ook verder in den avond verschillende nummertjes ten beste gaf en op ver dienstelijke wijze de volkszangnummertjes, welke tusschen de pauzen onder leiding van den heer Kerckhoff werden gezongen, begeleidde, hield pater Caminada, de gevierde president der ge zellen alhier, een korte openingsspeech, waarin Z.eerw. de aanwezigen en, voor dezen avond in het bijzonder, den centraal-praeses een hartelijk welkom toeriep. Vroeger kwamen wij in een grootere zaal sa men, zoo zeide de eerw. spreker, maar daarte genover staat, dat wij nu in ons eigen huis bij een zijn; in ons eigen huis,* juist voor ons ge knipt. Dit moet ons tot vreugde stemmen, zooals wij over het algemeen ook dankbaar mogen zijn over de sympathie, welke de gezellen-vereeniging hier in Haarlem geniet. Want al haalt die nare mobilisatie telkens verschillende gezellen uit onze vereeniging weg en al worden daardoor onze gelederen telkens even dunner, de getal sterkte wordt toch op peil gehouden, doordat dc patronaten telkens weer nieuwe recruten aanvoe ren. Thans telt de vereeniging ongeveer 150 ge zellen, hetgeen een bewijs is van den bloei der vereeniging. De bloei der St. Jozefs-gezellenvereeniging blijkt ook uit de prestaties der gezellen, die al tijd en vooral ook iii de Zondagavond-bijeenkom sten, trouw op hun post tegenwoordig zijn. Die bloei blijkt ook uit het werk der gesloten retraite, waardoor in het laatste jaar alweer een honder tal gezellen gelegenheid werd geboden ter re traite te gaan. De verschillende instellingen in de St. Jozefs-gezellenvereeniging, zoo ging spr. voort, getuigen eveneens van dien bloei, als de onderafdeelingen voor vermaak; de gyninastiek- afdeeling, de tooneelvereeniging, de dam- en schaakclub; en als het ziekenfonds en de spaar kas, waarvan het aantal inleggers nog bij voort during toeneemt en de teekensc'nool, waaraan in den afgeloopen Winter weer een goede 70 leerlingen deelnamen. Dat alles zijn teekenen van vooruitgang; en toch, bij al die teekenen van bloei, moest spr. echter opmerken, dat toch één zaak in de gezellenvereeniging niet bloeit, na melijk de kas. Zeker, en danbaar wilde spreker hiervan gewagen de donateurs gaan steeds voort onze gezellenvereeniging te steunen en de zelatrices blijven trouw de maandelijksche sfeunpenningen ophalen, doch wanneer zij de bijeengezamelde gelden in de vereenigingskas storten, vallen de zen nog telkens direct op den bodem, want het bestuur komt nog steeds, en vooral nu na zoo'n duur jaar, geld te kort. Spreker zou daarom gaarne zien, dat het getal donateurs zich zou uitbreiden en wekte daarom degenen, die nog geen donateur der gezellenver eeniging zijn, op om zich als donateur te laten inschrijven, opdat de gezellenvereeniging zal kunnen voortgaan de geestelijke en maatschap pelijke belangen te behartigen van de katholieke jongelingschap hier in Haarlem. Met den gezelleugroet „God zegene het eer zame handwerk", werd nu de feestavond ge opend, waarna allereerst de Gezellen-gymnastiek vereeniging D. O. S. onder leiding van den heer r aan c'e beurt kwam en verschillende vrije oefeningen, brug- en rekstokoerfeningen uit voerde, waarmee zij een welverdiend applaus oogstte. Vooral met hei slot-nummer van D.O. S., de standen, verwierf deze vereeniging groot succes. Vervolgens bracht de rederijkerskamer „Sint Genesius" het tooneelspel „Teruggevonden", door J. C. Margadant, voor het voetlicht; uit welke-opvoering bleek dat de gezel !en-tooneeIver- eeniging over eenige goede krachten beschikt, hetgeen nog meer uitkwam in het blijspel „Een kleine vergissing", dat tot slot van den avond ten tooneele werd gevoerd. Ook de tooneelver eeniging had uitbundig succes, getuige het veel vuldig en oorverdoovend applaus, dat na ieder bedrijf weerklonk. Het was een echt genoeglijke avond, dien wij in de Gezellen-vereeniging hebben mogen door brengen, en ieder was dan ook wel voldaan over het daar genotene. A, s. Zondagavond heeft de laatste feestvie ring plaats. (Zitting van gisteren). Van dieven en diefjesmaat. Ook een deel van den middag ging heen niet de behandeling der zaken aangaande den rijw-iel-onderdeelen-diefstal-in-'t groot, waarvan wel dit 't mysterieus© is, hoe een paar jongens, die er nu heelemaal niet als doortrapte spitsboeven uitzagen, die ter te rechtzitting bescheiden op tra oen. en oncn en rond mededeeliug deden van liun misdrijf, kans hebben gezien om bun patroon zoo te bestelen. Een klein tipje vu 11 den sluier der geheim zin uigbeid, waarmede dit is omliukl, werd opgelicht door de verklaring, dat, indien de baas voor in de zaak was, de jongens baai- door een achterdeur verlieten en zo-o onge merkt hun buit wisten mede te nemen. Maardaar bleef het bij. Men staat dan nog voor dit raadsel, boe zulk een aanzien lijke hoeveelheid is kunnen worden ont vreemd, zonder dat de patroon bemerkte, dat de voorraad onderdeden verminderde.. De compagnon van J. J., die des middags terechtstond, H. A. v. d. D., nam een geheel andere houding aan dan J. J. Hij ontkende niet dat hij wal eens iets had gekocht van den minderjarigen J'. H. R. wiens zaak in eene zitting met gesloten deuren is be handeld. Echter voerde hij aan dat hem niet was bekend, dat B. bij zijn baas de voorwer pen had weggenomen en dat hij liad gedacht, dat B. ze thuis had, daar rijwielreparateurs wel eens meer thuis rijwielen herstellen, om er zoo iets bij te kunnen verdienen. Een weinig aannemelijke mededeeliug, gezien 't vele, dat B. te koop aanbood. Het O. M.," dat in aanmerking nam, dat v. d. D. al eenige keeren wegens vermogens- misdrijven is veroordeeld, vorderde tegen hem 2 jaar gevangenisstraf. Meineed? Onlangs veroordeelde de kantonrechten- een viertal personen wegens een jachtdelict, waaronder een zekere G. g„ uit Den Haag. S. was van dit vonnis in hooger beroep ge komen eu voerde aan, dat niet hij, maar zijn broeder Th. het feit had gepleegd en dat bij zelf op 't tijdstip van de overtreding als mi litair in Rotterdam had vertoefd. Z'n broeder Tli. verklaarde verleden weck dat inderdaad hij de man was geweest en niet G. To$ klaarheid kwam toen de zaak niet. Gisteren werden daarom nog een paar jaehtopzienex-s gehooi-d, die getuigden, dat ze G. hadden bekeurd. Th. hield echter vol dat hij en niet ziin broeder de strafschul dige was. Overigens krabbelde hij wel wat terug ten aanzien van andere verklaringen door hem een vorigen keer gedaan, wat wel een weinig verdacht was Dit maakte dat het O. M. tegen G. requl- reerde bevestiging van het vonnis van don kantonrechter en zeide tegen Tb. een vervol ging- wegens meineed te zullen instellen. Varia. Voor het overige dienden nog een paar kleinere zaken. Tegen M. B., een slager, die op 31 Augustus op de markt te Pm-merend een collega een klap in 't gezicht had gege ven, werd f 20 boete of 20 dagen hechtenis geëischt. - Eu tegen J. Kw. te Volendam, die aldaar een veldwachter bad beleedigd en liem later f 2.50 bad aangeboden, wanneer hij van de zaak geen werk maakte, 14 dagen gevange nisstraf. Beknopte Gesch. des Vaderlands. Voor scholen met voortgezet lager onderwijs en voor de eerste kiassen voor Normaal- en Kweekscholen. Door J. A. Buil en J. Bergmans. Derde druk. St. Gregorins- hnis, Utrecht 1916. Prijs 85 cent. Van harte juichen wij de verschijning- dezer goed koope, goed uitg-evoerde uitgave toe. De schrij vers toonen nogmaals dat de uitgaven op school gebied met de beste buitenlandscbo kunnen wedijveren. Het is een friseh werkje, waarin onzo geschiedenis, vanaf de oudste bewoners tot op den dag van lieden is bijgewerkt. Het be vat eene heldere uiteenzetting van feiten, in verband met staatkundige en maatschappelijke wisselingen. Omdat bet^cene „beknopte geschie denis" wil zijn, worden do minder belangrijke zaken weggelaten en de hoofdzaak naar voren gebracht. Aan gebeurtenis sen van omliggende landen, welke van invloed waTen on onze geschiedenis, wordt voldoende de aandacht gewijd. De hoofd punten van liet verbaal worden telkens met vette letter aangegeven, waardoor ze zeker niet over het hoofd worden gezien en beter in het geheugen bewaard blijven. De uittreksels zijn door een fijnen draad, met niets vcrwaarloo- zenden smaak en tact aaneengeregen en als mozaiekstukken tot een keurig tafereel tesamen gevoegd. Het doorlezen van dit werkje zal ons toonen, dat Holland in menig opzicht een ideaal land is, een hoog beschaafde natie en dat het steeds getoond'heeft, groot te zijn, in alles wat een klein volk verheffen kan. De kenschetsende deugden der Nederlanders, hun moed, eerlijk heid en trouw, hunne arbeidzaamheid en edel gedrag hebben aan ons Vaderland een aanzien lijken ran onder de Europoescho Staten inge ruimd. E11 do geschiedenis toont ons, dat ons volk bereid is moedig in te grijpen, tot behoud van zijn zelfstandig en eervol bestaan. Inderdaad een eclit-practisch schoolboek. De methode is eenvoudig en vordert slechts beperk ten studietijd. Aangenaam en hoogst nuttig wordt de lezing onderbroken door 10 verschil lende kaartjes, aangevend don toestand van ons land in betrekking tot de verschillende tijdper ken, die het moest doormaken. Een waardig slot, waarin de liefde tot onze Beminde Vorstin en Vaderland wordt aangevuurd, bekroont liet werkje. Voorzeker, zaakkundiger mannen heb ben de bewerking onzer geschiedenis reeds eer vol volbracht. Doch, dat hetzelfde belangrijke onderwerp telkens in een nieuw gewaad ver schijnt, geeft opnieuw aanloksölen om het te bestudeeren en zal opnieuw nut stick ten. Wij durven het den leeraren en leerlingen aanbe velen. Vooral zal het een uitstekende leiddraad zijn bij examenstudie, ook voor privaatgebruik Ook zal het zijn nut niet missen voor iedereen, die do school heeft verlaten, om nu en dan, in enkele oogenblikken, veel van zijn eigen Vaderl. ■Gesch. te lezen. De verschijning van den 3e druk, alsmede de namen der bekende schrijvers waarborgen den inhoud. OPKOMST LANDSTOEMPLICIITIGEN. (Officieel.) De landstormpliohtigen der jaar klasse 19.lt, wier opkomst, aanvankelijke be paald op 17 en 20 April j.l. werd uitgesteld, zul len in wei-Lclijken dienst moeten komen in het tijdvak van 29—31 dezer. De bedoelde landstormpliehtigen zijn zij, die zijn toegewezen aan de genie, 1ste gedeelte, of aan de wielrijders. VLIEGERS. De minister van oorlo-g heeft bepaald dat ook vrijwilligers beneden den rang van officier kun nen worden opgeleid tot vliegenier. Ze mogen geen rang bekleed en hooger dan sergeant en verbinden zich bij het 5e regiment infanterie, terwijl zo niet jonger mogen zijn Jan 20 jaar. Ze belmoren tot het reserve-personeel en moeten van te voren minstens 4 maanden dienstTiebhen gedaan bij het leger. Do verbintenis wordt gesloten voor den tijd van 5 jaar. Onverminderd de wettelijke ver plichtingen welke uit kracht van zijne verbin tenis op den vrijwilliger komen te rusten, ver bindt men zich om gedurende ten lioogsto drie jaar en vier maanden onafgebroken in weike- lijken dienst te komen of te blijven en daarna nog gedurende 2 jaar ter beschikking van het legerbestuur te blijven. In die 2 jaar is echter opkomst volgens de reservewet noodig. Een bijzondere eisch is dat de vliegenier Nederlan der is en ongehuwd. DIEFSTALLEN IN „DE BIJENKORF". Voor do vierde kamer der Rechtbank te Amsterdam stonden achtereenvolgens te recht twee vroegere bedienden van de naam- iooze vennootschap „De Bijenkorf" aldaar, die ieder als lampenist en controleur tegen een loon van f 13 per week werkzaam waren. Op 8 April werden beide mannen, die ge huwd zijn, gearresteerd, nadat te hunnen huize in beslag genomen waren een aantal goederen uit „De Bijenkorf' afkomstig. Bij den een werden aangetroffen een sport- pet, eenige hoeden, dassen, kousen, een cor set, een tafelkleed, ohdcrrokken, glacé-hand schoenen en verschillende paren schoenen; bij den ander twee paren bandschoenen en twee paren damesschoenen. Een en ander was door de beklaagden op verschillende tijdstippen in Maart en'April weggenomen. Beide beklaagden legden een openhartige bekentenis af; wat het O. M„ mi*. .Jon«sen, zacht in zijn oordeel stemde. Toch vond spre ker geen reden om op voorwaardelijke ver oordeeling aan te dringen. Beklaagden toch maakten zichzelf aan diefstal schuldig, tor- wijl zij zelf aangewezen waren om anderen te controleeren.' Eisch tegen ieder drie maanden gevange nisstraf. Broedertrouw. Te Utrecht hebben 2 broeders terecht ge staan, varensgezellen uit Rotterdam, die door werkloosheid tot misdrijf vervalieu waren en zich aan verschillende diefstallen, voornamelijk van koperwerk, hadden schuldig gemaakt. Reeds veroordeelde de Rechtbank te Arnhem ben ieder tot 6 maanden en de officier van justitie bij de Utrechtsclie Rechtbank eisektq voor elk tlians 1 jaar gevangenisstraf. Op de vraag van den president deelt liet U. D. verder mede of zij nog iets in hun be lang wisten te zeggen antwoordde de oudste der beide broeders, dat zij overtuigd waren van bun schuld, maar dat liij voor zijn jongeren broeder vermindering van staf vroeg. Geef mij een zwaardere straf en liem een lichtere, zeide hij. Waarom? vroeg de president. Hij is zwak en ziekelijk en vooi (durend ender medicinale behandeling, maar ik ben ge zond en sterk, aldus de oudste beklaagde. De president merkte op, dat wij nog geen plaatsvervangende hechtenis kennen, maar de Rechtbank zal met het verzoek en de motieven rekening houden. Uitspraak over 8 dagen. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: J. Driegen, poelier, te Arnhem. 8 Mei. J. C. van Reijn, vroeger winkelier in tabak en sigaren, thans zonder beroep, Amsterdam, Egelantiersgracht 85. K. van 't Kruys, los wei-kman, Amsterdam, Wagen aarstraat 104. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissementen J. W. J. Schouten, winkelier in kruidenierswaren. Utrecht. N. V. tot Bouw en Expl. der Tent. van Huis en Tuin, in Bouw, Inr. en Aanlog 1913" te Amsterdam. G. H. S. Boels, kaste lein, Botterdam. Stoomvaart Mij. Nederland. Kangean, thuisreis, wordt hedennacht te IJmuidenverwaeht. Ambon, uitreis, arriv. 9 Mei te Barry Kangean, arriv. 12 Mei van Java te Amsterdam. Kon. Ned. Stoomboot Mfl. Pollux, vertrok, 9 Mei van Baltimore naar Rotterdam Niobe, vertrek 11 Mei van Amsterdam naar Kopenhagen. Java-Pacific-Lvjn. Arakan, van Java naar San Francisco^ vertrok 6 Mei van Manilla. Rotterdamsche LloyiL Samarinda, arriv. 10 Mei te Baltimore van Rotterdam Bandoeng, uitreis, bevond zich 9 Mei 80 mijlen West van Ierland. Alles web Goentoer, thuisreis, wordt hedennacht 3 uur te Rotterdam verwacht. Oostenrüksclie Loten fl. 100 van 1860. Trekking 1 Mei. Betaalbaar 2 Augustus aa Serie 12906 no. 13 Kr. 600,000; serie 3653 no. 6 Kr. 20,000; serie 4305 no. 16 Kr. 100,000; ser. 6925 no. 16 Kr. 20,000; serie 3118 no. 3 Kj> 50,000. De volgende elk Kr. 10,000. Serie 1103 no. 2, serie 1487 no. 3, serie 2468 110. 18, serie 2788 110. 9, serie 3217 no. 4, serie 4241 no. 18, serie 4991 no. 8, serie 7552 no. 4, serie 9749 no. 2, serie 11875 no. 17, serie no. 16, serie 15103 no. 2, serie 17530 no. Tb serie 17827 no. 18, serie 18854 no. 8. De volgende elk Kr. 2000. Serie 68 no. 5, serie »no. 3, serie 526 no. 6 serie 840 no. 9, serie 871 no. 12, serie 2262 110. 10, serie 2575 no. 15, serie 3133 no. 3, ser. 4079 nummer 16, serie 6522 nummer 13, serie 8348 no. 11, serie 85C9 no. 20, serie 8678 no. 19, serie 10429 no. 5, serie 10429 no. 11, serie 11903 no. 4, serie 12043 no. 15, serie 12271 no. 6, serie 13552 no. 16, serie 14324 no. 18. sejie 14828 no. 3, serie 15109 no. 2, serie 15332 no. 11, serie 15561 no. 17, serie 15805 no. 17, serie 15826 no. 3, serie 17157 no. 20, serie 18238 no. 4, serie 18854 no. 16, serie 19858 no. 13. idle overige nummers vervat in de op 1 Febr. getrokken seriën met Kr. 1200 of Kr. 240. geeft LEO PLAS voor oude HEKSEN 1013 't Zal je overkomen, dat je patroon zóó tegen je uitpakt als die, van wie de volgende anatomische uitbrander uit den mond is opge- teekend Ik bob het wel al lang door de vingers gezien maar al is dat waar en al heb ik ook lang een oog toegedaan, mijnheer Krompoot, toch mag ik heden niet nalaten, u een en ander wat mij niet bevalt onder den n e u s te wrijven. Het is mij namelijk ter o o r e gekomen, dat gij in gebreke blijft uw ondergeschikten voldoende op de vingers te zien; terwijl gij zelf met de tucht ook niet op besten voet staat en met een borst loopt, alsof gij bet lioofd van het bedrijf zijt en niet ik. Gij moet uwe collega's niet allen arbeid op de schouders schuiven, maar elkander om de moeilijkbeden onder den knie te krijgen, hulpvaardig de h a n d bieden en niet bij alles wat 'n weinig ongewoon is het hoofd verliezen. Als u iets hindert, dan moet ge achter mijn rug niet uw mond roeren, dat maakt het geen haar beter, maar ZCS eenvoudig voor de v u i st weg wat ge op het li art hebt. Gij weet, ik ben zoo gauw niet op de t e e n e n getrapt. U we onbeslistheid hangt mij de keel uit. Ik zal voortaan toonen haar op de tanden te hebben en u duchtig op jo kop geven als je dat verdien en draai er mijn hand niet voor om als je daarover een kop zet. Ala het u niet in de hersens op komt om, waar noodig, op je poot te spelen, dan zal*ik het wel doen. Begrepen? 1377

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 6