^^■DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND.^^^H MIDDENSTANDERS NASSAULAAN HAARLEM HET MIDDENSTAHDSBUREAU„DE HANZE" RUIME WEERING BLAUWE STOFFEN. DE OORLOG LUXE EN DAGELIJKSCH SCHOEISEL P. W. TWEEHUIJSEN, BINNENLAND BRUTE DURF. JANbsTRAAT 29. Telef. 2541. ,e Éia9e* THEOD. G. v. DUSSELDORP 5 Barteljorissfraat 5. - Telefoon 2144. ZATERDAGAVOND-NIEUWS 418te jaargang abonnementsprijs t maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente)/!.60| a rwerioe olaatsen in Nederland per post f 2,-; per week voor Haarlem Per s voor de overige plaatsen - en de agentschappen 0,128i afzonderlijke nummer» 0,05. Infercomm. Telefoon nummers I42S en 2741 PRIJS DER ADVERTENTIËNt Van 15 regel» 0,75, Iedere regel meer 0,15; buitenland per regel 0,20| advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 1s regels f 0,40. elke regel meer 0,10. Dit nummer bestaat uit vier bladen, waar onder het Geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. EERSTE BUIG. HAARUM6UHE ALLEüAGJES N° 1923 VOOR DE KIES VEREENIGING. In een onzer bladen van heden nemen wij mot instemming onzerzijds een „ingezonden stuk" op waarin gesproken wordt over de noodzake lijkheid van blijvenden i'inanoieelen steun voor de R. li- Kiesvereeniging. Het is inderdaad zooals gisterenavond nog De Tijd" zeide in een hoofdartikelhet finan- eieele stelsel van onze kiesvereenigingen is niet goed en bet komt, bij de verkiezingen, altijd maar neer op sommigen. Als ieder katholieke kiezer eens een gulden gaf per jaar, waren we klaar.... jZoo is het. Maar is dit niet eenigzins le verklaren, door dat bij ons katholieken een sterk PoRtiek cen traal puut ontbreekt? De „AI* Rond, die dat moest wezen, lijkt er niet op.... integen deel! Intusschen, in dit „Alledagjo" behoeft daar niet over gesproken te worden. Hier is alleen noodig, dat we het „ingezonden stuk" eens onderstrepen, opdat althans hier te Haarlem onze politieke organisatie ook finan cieel sterk zal staan en gezond zal zijn! En dat worde dan met deze gedaan! AGENDA. 21 MEI' Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 Witte Bioscoop 2, 4 en 8 uur. Gebouw Hofje de Groene Tuin XVar- moesstraat 23 - 2-5 uur - Tentoonstelling van kerksieraden (kosteloos). In den Hout hall' 3 Concert Haarl. Muziekkorps. AGENDA. 22 MEL UebouwSt. Bavo - Smedestraat 23 - Ondersteuningsfonds 8H uur. Bestuur Ge meentewerklieden 8uur. Bestuur Tim merlieden 8 uur. Bestuur Bouwvei'. bh Bavo 8'A uur. Gebouw Hofje do Groene rum War moesstraat 23 - van 10-12 uur en van 2-a uur tentoonstelling van kerksieraden (kos teloos). TT Tuiuzaal B r i 11 k m a 11 n 8 uur X er- gadering Maatschappij van Nijveiheid, St. 1 i s a b e t h 6-G e bo uw Jansskr. 19 van 2-2H uur aanvrage om verster kende middelen voor arme zieken der bt. Elisabeths-Vereeniging. iSibftCboppoluk MiiBOuin Janstraat 79 geopend eiken dag van 105 uur tegen betaling vuu 25 eeuts. Uitgezonderd Zater dagen en K.-K feestdagen. Fock, de Unie-liberale redenaar, had nog meer pijlen op zijn boog; wapentuig, dat echter al éven ondeugdelijk is, als dat andere verkiezings materiaal, waarover wij liet reeds hadden, dat hij den linkschen in handen gaf als wapen om in den komenden verkiezingsstrijd bij de Staten- stembus de zege te behalen. liet was een wapen van verdachtmaking en insinuatie! Een dat de vrijzinnigheid al meer bezigde. Men ticnke maar aan de campagne van leugen en lasier, die zij bij de Kamerverkiezin gen van 1913 voerde, waarnaar de redenaar i.an ook verwees, doende hooien eene opwekking „om te strijden als in 1913 is geschied." Hij besprak de verbreking van 't politiek be stand en 't geen daartegen door rechts is aan gevoerd Daarbij liep hij over de verandering van karakter van 't ministerie, dat zich nu als een zuiver linksch Kabinet openbaart, luchtigjes heen Hij zette verder uiteen de beteckenis van een bestand in dagen als wij in Augus.us 1Ji4 hebben beleefd en zeide dat „wanneer men een ONBEKEND ONBEMIND. WIJ GEVEN HEI BESTE EN MAKEN IEDER TOT VRIND. Barteljorisstr. Hoek Gr. Markt Tel. 899 1025 bestand wil inroepen om politiek voordeel te behalen of om een gezonden gang der pohtieke zaken te belemmeren, dit een .™lsbluljcJsip^ld door het 111001e, hooge denkbeeld van een bestand wordt miskend en verlaagd. En daarna volgde een requisitoir tegen rechts, van ongeineene brutaliteit getuigende bij een der mannen van een partij, die bijna niets dan „politiek" spel doet, die zich wringt in allerlei politieke kronkelingen, gelijk in de kwestie der ouderdomsverzorging zooals de heer mr. Bo- mans in een dezer dagen hier gehouden rede zoo voortreffelijk deed uitkomen en dat om stemmen te winnen. Hooren wij den redenaar die in bruten durf ook in dezen er maar op los schetterde. Hij zeide: „Al die protesten tegen het zoogenaamd verstoren en opzeggen van het bestand, zoo als wij die van de mannen der rechterzijde hooren, maken den indruk van een politiek spel van een minder goed soort, dat in hooge rnate afkeuring verdient. Diezelfde rechter zijde, die het nu aan de Regeering tot grief maakt, dat zij haar program wil uitvoeren, slingerde met liaar meerderheid in dé Eerste Kamer moties naar het hoofd der Regeering, die slechts de strekking konden hebben om de Regeering te verzwakken; en dat ge schiedde op een oogenblik dat de Regeering nog niet had verklaard, dat zij den wetge- venclen arbeid weder zou ter hand nemen. Diezelfde rechterzijde liet haar meerderheid in de Eerste Kamer gelden door het eerste eedsontwerp, dat urgent was na de betrek kelijke beslissing van den Hoogen Raad, te verwerpen en door de betere waardebepaling van de onroerende goederen voor de vermo gensbelasting, welke billijker zou werken en tevens meer in 's lands kas zou brengen, af te wijzen. Alsof men aldus de Regeering in haar arbeid niet in hooge mate bemoei lijkte 1" Echterdit zeggende gaf hij niet zijn vrienden een wapen in handen om ter victorie te geraken, maar ons er een om den kiezers duidelijk te maken, welk „politiek spel" men van de linkerzijde tijdens een bestand dacht te kun nen spelen, hoe links had gehoopt 't te kunnen gebruiken „om politiek voordeel te behalen", waarover de redenaar nog wel vooraf afkeurend had uitgesproken! Heel 't gedoe der linkerzijde met het Eedswetje en met andere onderwerpen komt nu in eens in naakte werkelijkheid voor ons te staan. Een der hunnen verklapt 't in 'n oogenblik van onbedacht zaamheid. Het was er hun om te doen, zoo is uit de woorden van Fock af te leiden dat rechts, omdat er nu eenmaal een politiek bestand was, maar alles slikken zou wat men van links voor zette, ook al streed dat ten eenenmale met de rechtsche beginselenEn, daar rechts dat niet verkoosbemoeilijkt 't de Regeering Wel, wat u zegt! Instede van rechts speelde juist links de Regeering toch liet zich door de linkerzijde drij ven „een politiek spel van minder goed soort", door van de rechterzijde iets onredelijks te willen verlangen. Dat rechts zich moest kanten, om redenen van principiëelen aard, tegen de Regee- rmg bij de behandeling van eenige onderwerpen, heeft de linkerzijde aan zichzelf te wijden. Dan had zij de Regeering maar niet moeten drijven in eenè richting, die tijdens een bestand zeker een verkeerde is. Immers; dat is juist het karakter van een bestand, dat de principïèele kwesties, waarbij net verschil van beginsel geen transigeeren of oveieenkomst toelaat, blijven rusten Begrijpt men dat dan links niet?' Fock's betoog is een baken in zee voor rechts 1588 gaaf naar Voor alle aangelegenheden tot uw dienst Van 10-12 en 2-4. in zooverre als het k een duidelijk licht stelde het bedoelen van de linkerzijde en ons doet zien welke wapenen van finks men bij de a.s. Staten verkiezingen zal bezigen. Men weet nu wat komen zal en kan; zich daartegen* wapenen. En... dit kan niet anders dan juist in omge keerde richting werken, als wat Fock zich voor stelde met zijne rede te bereiken. Rechts gaat hoopvol den komenden strijd tegemoet! Een tegenstander toch die zich bloot geeft, die zijn bedoelingen laat doorzien, is, naar rege len van strategie, gemakkelijker te overwinnen dan een, die in 't geheim met niet geopenbaarde plannen strijdt. 1040 OVERZICHT. Het Oostenrijksche offensief op het cen trum van het Italiaansche front wordt nog steeds voortgezet. Het is vooral op het front in Zuid-Tirol dat de Oostenrijksche troepen terrein blijven winnen en dreigen het Ita liaansche front te 'doorbreken. Tussclien het As tact- en Lain-dal hebben do opge rukte troepen onder leiding van aartshertog Karei Frans Jozef de Italianen over de ge- heele frontbreedte verder teruggedreven en de Ital. panserfortett „Campomolon" en „Toraro" vermeesterd. Tussclien het Ham en het Brand-dal hebben zij verder op den Vallarsa, den noordelijken rand van den Col Santa bereikt. Op verschillende punten van dit front zijn do Italianen nu dus al teruggedreven over de grens en wordt alzoo gevochten op Ita- liaausch grondgebied, Ook in het Etschdal hebben de Italiaansche troepen ernstige klappen gehad en moesten zij de plaatsen Marco en Mori ontruimen, hetgeen er op wijst dat het offensief nog over een flinke frontbreedte wordt voortgezet. Alleen in de kuststreek en in Korinthië heerscht nog, tengevolge van zwaren nevel, een tijdelijke rust. De Italianen, die ten oosten van Mon- falcone een aanval probeerden op de aldaar door hen verloren stellingen, werden door de Oostenrijkers teruggeslagen. Het aantal gevangenen stijgt met lederen dag en is nu, sedert het begin van het Oos tenrijksche offensief tot boven de 10.000 man geklommen, onder wie 190 officieren; de buit bedraagt thans 61 kanonnen en 51 machinegeweren. Van de overige fronten niets bijzonders. Do benoeming van een opvolger van Dr. Delbrück tot minister van binnenlandsche zaken en een levensmiddelen-dictator in Duitschland, laat zich nog steeds wachten. Wol worden voor beide functies in de Duit- scho pers allerlei nanïen genoemd en werd al gemeld, dat beide benoemingen nog deze week zouden geschieden, doch geen enkel officieele bevestiging daaromtrent is nog vernomen. KORTE BERICHTEN Portugal en het Londensch verdrag. In ant woord op een vraag heeft Sir Edward Grèy in het Lagerhuis gezegd, dat Portugal niet het verdrag heeft onderteekend om geen afzonder lijken vrede te sluiten. Op hot Italiaansche front. De Weensche bladen constateeren op grond van do binnen gekomen berichten der oorlogscorresponden ten, dat de Oostenrijk-Hongaarseho troepen, die in £u id-Oostelijk Tyrol opereeren, zelfs reeds gedeeltelijk op Italiaansch grondgebied strij den. Er bestaan thans voor Cadorna afdoende redenen om de door Frankrijk gevraagde Itali aansche hulptroepen niet te laten vertrekken. De Russen op het Westelijk front. Aan het „Berl. Tageblatt" wordt uit Zurich geseind dat de Russische contingenten in Frankrijk aan het front in de Vogeezen zijn vereonigd en daar met afdeeliugen Indische troepen versterkt zijn. Het Italiaansche opperbevel. Naar de „Basler Nachricliten" uit Milaan vernemen, leidt gene raal Cadorna persoonlijk de operaties van het Italiaansche leger vanuit het hoofdkwartier, dat zieli in het bovengedeelte van de Astigo- vallei bevindt. Aanhouding van ile neutrale post. Naar aan de „Neue Fr. Pr." uit Bern w.ordt gemold, zijn door Frankrijk in de maand Maart 2391 aange- teekende postzendingen en pakketten komende uit Zwitserland en bestemd voor Amerika, achtergehouden. Amerik. muhitieleverauties aan Rusland. Volgens1 Amerikaansche bladen is de haven van Archangel, tijdelijk althans, voor de koopvaar dij gesloten, omdat de regeering alle haven inrichtingen gebruikt voor de ontscheping van oorlogstuig.. Sedert de haven vrij is, komen voortdurend stoomschepen met munitie, ma chinegeweren en ander oorlogagcrei uit Ame rika aan. Do U- en rnjjuoorlog. Een Engelsche vis- sohersmotorboot van Hull is door een TJ-boot tot zinken gebracht. Do bemanning is gered. Het Duitscbe s.s. „Trawe" is ter hoogte van Kullen door een Engelsche duikboot beschoten en getorpedeerd. De bemanning is gered. De duikboot had do Duitsehe oorlogsvlag ge- heschen om het stoomschip uit de Zweedsehe territorale wateren te lokken. WITTEBROOD OP ZATERDAG! De minister van Landbouw enz. heeft in eene circulaire aan de Burgemeesters medegedeeld, dat, om aan grieven van de bakkers tegemoet te komen, met ingang van Zaterdag 27 dezer door hen, indien liun dit voor hunne gemeente wenschelijk voorkomt, het bakken van witte brood op Zaterdag (van Vrijdagavond 12 uur af) kan worden toegestaan. Het op dezen dag gebakken brood zal ook uitsluitend dien dag moeten worden bezorgd cn in de winkels verkrijgbaar worden gesteld. In verband hiermede zal, ten einde clan destien bakken van wittebrood te voorkomen, het wittebrood, dat op medisch advies moet worden geleverd, uitsluitend op XX7oensdag mo gen worden rondgebracht en verkócht.Iedere af nemer van dergelijk wittebrood mag echter slechts van één bepaalden bakker brood ont RUIME SORTEERING Barteljorisstraat 27. TELEFOON 1770. 1080 De prijzen blijven als volgt vastgesteld voor tarwebloem (gebuild inlandsch) groot- handelsprijs. 19.25 per 100 kilogram, klein handelsprijs 0.25 per kilogram; terwijl do maximumprijs voor wittebrood (gebuild tarwewaterbrood) blijft 0.23 per kilogram voor andere soorten naar evenredigheid. IJDELE BANGMAKERIJ? Ongegronde bangmakerij om kiezers te winnen, al dat werken met de socialistisch gevaar zoo hoort men in den vrijzinnigen hoek nog hief en daar betitelen ons ernstig waarschuwen tegen de sociaal-democratische overheersching, die b(j omzetting van de Eerste Kamer ons wacht. Het is het gewone verweer, waardoor zich de liberaal dekt en om zijne consciëntie te sussen roept hij liet zoo hard dat de stem van. het ge. weten gesmoord wordt. Ook in 1913 werd reeds door ons op dit ge vaar gewezen, zooals de „Rotterdammer" ter snede herinnert. „Om de goe gemeente het stemmen op de anti-elericalen gemakkelijk, te maken, legde Mr. Troelstra zelfs voor de stembus de verkla ring af, dat de sociaal-democaten eene minis- tersportefeuille niet begeerden. Dat was. heel niet naar den zin van „De Nieuwe Courant." Van waar die gewichtig-doenerij van Mr. Troelstra Malle fratsen, al dat spreken van socialisten, die minister worden 1 Socialistische ministers krijgen we niet. Zelfs schreef het blad letterlijk dat niemand hieraan dacht „behalve een of ander kerkelijk blaadje, dat er zijn lezers den schrik voor de liberalen mee op 't l(jf wou jagen." En men weet het geen haar heeft het ge- cheeld of een radiejaal-socialistiscli kabinet, met drie socialisten in zijn midden, was opge treden. Nu z(jn het weer „keraelijko blaadjes", die zeggen: als links wint, wordt de weg gebaand voor een socialistisch regiment. En die blaadjes weten het, dat bleek". Toch gelooven we, dat de vrijzinnigen niet meer zóó boud als vóór 1913 zullen beweren, dat dit alles louter bangmakerij is. Ze voelen zelf al te zeer, hoe ze onder den socialist Lachen druk zitten. Sinds de jongste verkiezingen lie pen ze achter den zegekar van een Schaper! MIJ. VAN NIJVERHEID. Het departement Arnhem der Maatschappij Van Nijverheid heeft benoemd tot Directeur in het hoofdbestuur der Maatschappij den heer XV. Niermeyer, directeur van de gemeente gas fabriek te Arnhem. DE „TUBANTIA" TEGEN EEN DRIJVENDE TORPEDO AANGEVAREN» In verband met het officieel bericht van het departement van Marine, dat wij in ons vorig nummer opnamen, doet men van bevoegde zijde aan „Het X7ad." opmerken: Wanneer een torpedo is afgeschoten en liet doel mist, snelt ze verder voort, totdat de kracht der voortstuwingsinrichting is uitge put. Dan dient een andere installatie in wer king te treden, welke de torpedo doet zinken, doch de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat die inrichting door ceil of andere omstandig heid in het ongereede raakt, de torpedo blijft dan drijven en kan als mijn gevaarlijk worden XC1. XV E EK PRAATJE. „Of u X rbdagmiddag om twee uur zoo vriendelijk wilde wezen in het Hofje van den Groenen tuin 1c komen," aldus bracht een koerier va.u de redactie van de week de 'oodbehap. „Mevrouw van Dieren Biivnci, Haakman van den Berg zal daar dan aan wezig zijn, oin u rond te leiden op de ten- ,l>°ustelliug van de Vereeniging yan het Sl'ig Sacrament." Jli «reep deze gelegenheid dankbaar aan, Ceii mooi artikeltje te maken vóór mijn Zaterdagavond nieuws"! 'k Wist nogwel zoo- «at van verleden jaar, hoe de expositie er uit zag: d'r waren toen kostelijke kerkgewa den en allaarsieradon, die een lieelen schat vertegenwoordigden! Natuurlijk was ik XHijdag met om twee uur present. Als je van de krant bent, dan heb .ie recht op een officieel kwartiertje, en de klok van 2 uur 15 minuten was dan ook oog niet koud, of ik deed de forscke deur van het gebouw van het vermelde Hofje "Pen en eeuign seconden later ging er een binnendeur open, en zag ik het vriendelijke gezicht van mevrouw Bijvoet, de vice-pre- "idente van deze edelmoedige vereeniging. ja ,cu kwam me de expositie van verleden ar weer volledig voor den geest, maar één ding was er nu toc-h gauscli anders. En toen ik dan ook even rondkeek, wist ik dadelijk wat liet was. De expositie besloeg ditmaal de twéé zaaltjes! Vóór ik nog niet vreugde den vooruitgang van de vereeniging kon op merken, had mevrouw Bijvoet het al gezegd. „Voor we verder gaan," zei ze, „wil ik u alvast met dankbaarheid opmerken, dat we heel wat meer hebben dan verleden jaar. Toen hadden we, a herinnert zich dit nog wel, één zaaltje in gebruik, nu hadden we ze alle twee noodig." „Dus de zaak is goed vooruitgegaan?" „Dat is zei We hebben nu ook veel meer aanvragen gehad en veel meer kunnen ge ven! Dertien kerksii krijgen dit jaar goede ren van ons. XX'e hebben dus wel reden tot dankbaarheid." XVe bekeken eerst de expositie in het voor zaaltje; op een groote. tafel is daar uitge stald een kostbare voorraad borduurwerk, altaardwalen, communie- en misdienaars kleedjes, ïniedieuaarstoogjes, missalen, ea- nonsborden, humeralen enz. Alles met veel smaak geëtaleerd en keurig gewerkt. Aan den kant zijn nog andere kostbare goede ren geëxposeerd en op een kléiner tafeltje een keele serie zakdoeken,- die 'een kostelijke godslamp (bestemd voor de nieuwe kerk te den Hoorn) omgeven. „Dat is wel het eenige artikel in metaal, dat we hebben," zei de vice-voorzitster. „U begrijpt, in dezen tijd is er voor ons geen aankomen aan. He^ koper bakt cr toch al zoo in, en is nu heelemaal niet te betalen!" Eu d'r zal wel niemand zijn, die de' stel ling van mevrouw Bijvoet- wil aanvallen! In de volgende kamer zijn vooreerst de kazuifels tentoongesteld, in lange rijen langs den wand: rood, wit, groen, zwart en paars, die.dadelijk een pléenügen indruk geven aan deze kielne en eenvoudige, maar toch zoo weldoende en kostbare tentoonstelling. Op de tafels vinden we verder geëtaleerd: koor kappen, stolen voor verschillende plechtig heden-en in de diverse, door de liturgie voor geschreven kleuren, verschillende doekjes voor kerk en altaar; als daar zijn: Amicten, All en, Cingels, Rochetten, velums en nog veel andere. Daar worden verschillende ker ken in den lande mee versiert en verrijkt; ook pastoor Van den Berg, in het vluchte lingenkamp te Ede, is niet vergeten! Do totaalindruk van de tentoonstelling is alzoo: klein, maar kostelijk en fijn! XVe zonden een gewoon kort-overzichtje van deze expositie hiermee kunnen besluiten, als bet niet was, dat verschillende opmer kingen van de ijverige tweede presidente be langstelling en aandacht verdienen. „Als u een stukje schrijft," zei ze, „moet u één ding vooral niet vergeten. En dat is een hartelijk woord van dank aan onze pre sidente, mevrouw do w.eduwe Beynes—van der Heyden, die met hart en ziel met de vereeniging meeleeft, en waarvan de veree niging zooveel steun ontvangt! En met volle instemming willen we ons bij dezen van deze dank betuig! ug-in-het-openbaar kwijten! Om dat we ook zelf zeker weten, dat bet bier dubbel en dwars verdiend is! „En dan de gevers en werkers; die hebben zich ditmaal weer bijzonder onderscheiden en en verdienen een oprecht bedankje. „Ook dit brengen wij volgaarne over. Want we weten, nu wo weer hebben- gezien, wat ze tot stand hebben gebracht, dat dit zeer op zijn plaats is! „Ook mag u er wel eens op wijzen, dat het opvallend is, zooveel nieuwe kerken als er den laatsten tijd bijkomen. Die hebben aan stonds allemaal sieraden en goederen noo dig-, eii het spreekt wel vanzelf, dat met liet greotere aantal bijkomende kerken, de aan vrage om hulp aan onze vereeniging gelijken tred houdt. Deze wordt dus aanmerkelijk grooter, eu de weg wordt ons dan weer van zelf aangewezen; wij moeten zorgen klaar te staan! De katholieken kunnen ons allen hel pen. Als u er mi vast eens aan herinnert, dat het lidmaatschap van onze vereeniging 30 cent minstens bedraagt,.dan doet u alweer een goed werk." Dertig centen tenminste. Dat is nog eens om te doen Daarom, in aanmerking genomen het doel der vereeniging, gezien de resultaten, die ze al bereikt, maar vooral met het oog op den aanstaanden uitgebreiden arbeid, die te wachten staat, daarom wekken we liier met oprechte instemming en ten krachtigste op, om zich door een bezoek aan deze expositie te overtuigen van bet nut en het belang vair deze vereeniging, dan zal men niet willen achterblijven in den steun! „XX'e kunnen immers vooral kleine giften gebruiken," zei mevr. Bijvoet. „Vele kleintjes maken eene groote. XVo hebben wel eens ge dacht, om een verloting er bij te organisee- ren, maar we wilden de bezoekers niet ver-' plichten." „Komen er nog al veel menschen kijken? vroegen we. „Ja, dat gaat nog al wel. Als u ze in de krant nu nog eens opwekt en onze tentoon stelling aanpreekt, zullen ze licht wat har der loopen! XVij hebben hier opgewekt en de tentoon stelling aangepreekt. Niet om de preek of: om een persoonlijk pleiziertje, maar om de tentoonstelling-zelf, die dor katholieken aan-; dacht, belangstelling, steun en sympathie ten volle waard is. Morgenmiddag wordt ze geopend, en ze ia ook Maandag en Dinsdag kosteloos te be-, zichtigen. Tenslotte vermelden we, dat de tentoonstellingszaaltjes keurig versierd ziinJ wat den prettigen indruk wèl verhoogdl HUK HIMLEBSCHE HUMT vvctdl MAAKT vangen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1