H. J. LAMP. 411 de Staatsloterij. UIT OE PROVINCIE at er pleit tegen de beweging voer Vrouwenkiesrecht. STADSNIEUWS Door J. M. STERCKPROOT. Prijs 30 cents. Verkrijgb. bij den Boekhandel en bij de Uit- evers N .V. „Drukkerij De Spaarnestad", te aarletn. 6432 Bij rechtstreeksche bestelling aan de Uitgevers elieve men postwissel van 32l/2 ct. in te zenden. I. bij het Galloper Vuurschip op ecu mijn e.stooten uu is na voorloopig bij Harwich p het strand te zijn gezet de' Theems op- rslcept en bij Uravesend aan den gi'ond ezet. To' heden staan de Engelsche autoritei- en niet toe, dat voor rekening van de ree- rij uoer Engelsche scheepsbouwers de melige reparaties worden verricht, of dat o lading die teekenen van bederf begint e vertoonen geheel of gedeeltelijk in lich- ers wordt gelost, dan, onder voorwaarde, het stoomschip na afloop van de repara- iëu en de ontlossing te Rotterdam aan en Engelsche -firma in huur wordt afge- taan. Inlien een en ander niet spoedig door e Engelsche autoriteiten wordt toegestaan, oopen schip en lading gevaar te vérgaan. Tevens wenschen de Engelsche autoritei- en den. uitvoer van scheepsonderdeelen als iMurmachines, ankerspillen en laadlieren, velke bestemd zijn voor stoomschepen, die u aanbouw zijn op Hollandsche werven, iet toe te staan dan onder voorwaarde, at deze schepen voor den duur van deu orlog aan Engelsche firma's worden ver- uurd. EEN EENVOUDIG EEKENSOMMETJE. Wij betreuren het, dat de uitvoer van ee der laatste dagen, die, zooals de minis- er zegt, ter verjonging van onzen veestapel 11 ter uitwinning van nouigras noodzakelijk as, op zoo weinig oordeelkundige wijze is eschied, dat de Nederlandsche consument aardoor aanzienlijk verhoogde vleeschprij- en had te betalen. Maar wij betreuren evenzeer aldus het Ibid. dat van zekere zijde getracht wordt lit dezen uitvoer munt te slaan op een wij ze, dieniet alleen onvaderlandslievend,maar bovendien volkomen misleidend is. Men doet het voorkomen alsof deze vee-uitvoer uit Nederland Duitscliiand voor een heelen tijd van vee heeft voorzien. Laat ons even zien. Uitgevoerd zijn of werden ongeveer 11.000 stuks vee. Laat onsViu eens aannemen, dat bet allo melkkoeien waren, zoo vet als maar even denkbaar is, laat ons zelfs veronder stellen dat ze het gewicht hadden vhn een prima slachtkoe, ongeveer 350 K.G., dan ko men we totaal op 3.850.000 K.G. De koeien waren bestemd voor Duitsch- land met 67 millioen en Oostenrijk-Honga- xije met 51 miliioen inwoners, ffe zamen 118 miliioen. Maakt per hoofd der bevolking dus nog niet het derde gedeelte van een ons! Maar zuigelingen eten geen vleesch; het zal flus we', ongeveer eendex-de ons zijn. Of voor Duitschland alleen ruim één half ons. Toch zal men misschien dezer dagen in .verschillende Engelsche bladen op gezag van {Hollanders zelf lezen, dat Holland den vij and „voor geruimen tijd" van vee heeft ge- .voorzien - i i i jB U BE AU TOT BEGELENG VAN DEN UITVOER. Naar wij vernemen hebben de vele moei lijkheden en prijsverschillen, die tengevolge 'van plotselinge veranderingen in de bepalin gen omtrent den uitvoer den laatsten tijd' flikwijls zijn voorgekomen, tengevolge ge had, dat ernstig overwogen word't een alge meen bureau te stichten dat voor het ge- ■heele land den uitvoer naar d,en vreemde zaï ■hebben te regelen. Als leden dezer cen trale uilvoercommissie zullen waarschijnlijk zitting nemen bestuursleden en vertegen woordigers der bestaande commissies en vereemgmgen op uit ge Died, die reeds xn den landt werkzaam zijn. De plannen voor een en ander moeten xeeds zoover gevorderd zijn, dat d,e onge steld heid van minister Posthuma op het totstandkomen dezer nieuwe centrale wei nig of geen invloed meer- zal kunnen hebben. KATHOLIEKE WEST-FRIESCHE LANDDAG. De gisteren te Wognum gehouden Katho lieke West-Frieeehe landdag was druk be zocht. Na de opening van den landdag en nadat het muziekkorps van JBovenkaxspel en de »ia nnexiza ngveerexi i gi ng „Caecilia" van Wog num zich hadden doen hooren, tx'ad de zeer- 'eerw. heer rector Stroonxer al6 spreker op. In eene boeiende rede handelde spreker over 'den Zondag, de bcteekenis van dien dag en lxet gebruik, dat wxj ervan 'moeten maken. De Zondag aldus de zecreerw. spr. Ss de dag van God, en niet een gedeelte daarvan, doek ixi zijn geheel eischt God hem op. Niet volgens ons goedvinden dus, maar Jvolgens het recht van God moeten wij den 'ge he el en Zondag God geven. Hoe gaat het echter? Men gaat veelal tegen Gods wil in, en maakt van den Zon dag een zonde-dag. Men woont een korte H. Alls bij, die meestal nog te lang duurt denkt verder slechts aan vermaak en pleizier, en dat is oorzaak, dat dronken schap, zedelooze taal, e.d.,bet meest op de Zondagen voorkomt. De Zondag moet geëex-biedigd worden en geëerd als de dag des Hoeren. Hij mag dus iiiet aan God ontstolen worden, om hem dienstbaar te maken aan pretmakerij en Zonde, Hoe gemakkelijk kunt ge 'sHeeren dag heiligen, als ge slechts de heerlijkheid van Gods natuur aanschouwt. Hoe erkentelijk zult ge dan uwen God niet zijn voor de vele Weldaden, welke gij van Hem in den loop der week mocht ondervinden. Het woord i\an God, dat 's Zondags tot ons komt mits .we niet slapen in de kerk kan niet vrucht- haar in ons wex-ken als wij de Zondagsrust uiet onderhouden. Het contact tusschen den mensch en God, het contact tusschen het aai'dsche en het hemclsche, is gelogen in de H. Communie. Hoe wil nu de pretmaker hieraan voldoen? He H. Communie op Zondag is hem een iSta in den weg! Oxn den Zondag goed te vjieren, moei men goed overtuigd zijn van den godsdienst. De ouders moeten dus wel denken aan hun gxoote verantwoordelijkheid van het gods dienstonderricht hunner kinderen. Menigmaal pratr^ de ouders het uitgaan hunner kinderen #Ped, doch is er dan geen plicht ook voor de jongelui? Ze moeten lee- ren meeleven met de Roomsche zaak, ze moeten meelcveu met het sociale leven. Uit de jongelui toeh moeten groeien de Room- sche mannen, die later met handen tand zullen opkomen voor de Heilige Roomsche zaak. De Zondag moet verder wox'den benut voor het doel, waartoe God hem bestemde, n.l. Zondagsheiliging door: a. het bewaren en versterken van een bo vennatuurlijke levensbeschouwing en verle vendiging van het besef aangaande Gods grootheid en goedheid en onze afhankelijk heid van Hem; b. door vurig deelnemen aan- de godsdienst- oef eningen en c. door ontwikkeling van onze kennis in godsdienstige zaken. Dit alles is onbereikbaar zonder waarach tige Zondagsrust. Daarom moet voor die Zondagsrust worden geijverd en alles wor den geweerd wat met Zondagsrust niet ver- eenigbaar is. Na de pauze voerde het lid der Tweede Kamer, baron Van Wijnbergen, het woord, die eveneens behandelde het onderwerp; „De Zondag". Spr. noemde 't een feit van groote beteekenis dat door katholieken eene verga dering op een dag van de week is belegd om over dit onderwerp te spreken en zeide daarna een en ander over de maatschappe lijke beteekenis van Zondagsrust. De Zondag betoogde hij is een ge wijde rustdag, maar de maatschappij beeft voor haar bestaan dezen rustdag noodig. Hieruit blijkt zoo duidelijk, dat Gods wet ten en de wetten der Kex'k zoo sociaal heb ben gewerkt. Dit willen wij vaststellen te genover de materialisten. Individu noch maatschappij zal zich kun nen handhaven, indien ieder zich niet kan ontspannen van alles, van elk dienstver band, behalve van den dienst van God, welke dienst vrijheid is. De opbeuring van het lichaam, de meerdere arbeidskracht kan al leen door den Zondag verkregen worden en wel door den geheiligden Zondag. Op den Zondag deuken wij aan onzexx ar beid terug, en na eere aan God gegeven te hebben gaan wij 's Maandags met meer op gewektheid aan den arbeid. Een goed ge houden Zondag houdt het huisgezin in stand, welke bijeenkouding zoo belangrijk is. De viering van den Zondag is een weke- lijksche demonstratie van Godsgeloof en van gehoorzaamheid aan Gods wil. Laten wij er steeds aan deuken, dat de Godsdienst en de maatschappij onontbeerlijk is en dat wij katholieken moeten zorgen dat de Godsdienst boog blijft. Er zal steeds wel een vergadering op Zon dag moeten gehouden worden, doch steeds moet eerst gevraagd worden of niet de mo gelijkheid bestaat de vergadering op een dag in de week te houden. Dau zal het ver gaderen op Zondag een noodzakelijke, rlocb betreurenswaardige uitzondering blijken. Wat anderen kunnen, gaat bij ons ook. Ook houdt men 's Zaterdags partijen om 's Zondags uit te slapen. Aan deze praktijken moet een einde worden gemaakt. Wanneer wij werken gaan om op Zondag 'betere toestanden te verkrijgen, wil spreker wijzen op het groote werk, dat in deze door 'de gemeentex-aden kan worden gedaan. Ik hoop, eindigde spr., dat wij allen van het nut dezer actie zijn overtuigd en ieder zal trachten naar vermogen zijn best te doen in deze. Daarna werd de Landdag gesloten. RAADSLID-YRIJIVILLIG LANDSTORMER. De heer Wolzak heeft zich met een schrijven tot den Raad der Gemeente Renkum gewend, waarin hij beoogt, dat het schrijven van B. en W., houdende mededeeling, dat hij heeft opge houden lid van den raad te zijn, door zijn vrij willige verbintenis bij den landstorm, niet op de wet berust. Art. 13 van de Landstormwet bepaalt, dat van de tot den Landstorm behoorenden, worden ge acht zich in werkeiijken dienst te bevinden, o.a. de vrijwillig dienenden tijdens .leu duur zijner verbintenis. Art. 23 Gemeentewet bepaalt, dal het lid maatschap van den Gemeenteraad onvereenig- baar is o.m. met het zijn van: krijgsman in werkeiijken dienst. De heer Wolzak meent evenwel, dat zulk een „zich in werkeiijken dienst bevinden" voor don vrijwilligen landstormcr bepaald blijft tot de uren, dat hij ovor oefening wordt opgeroepen. Waar het aangehaalde art. 13 ovenwei als werkeiijken diensttijd beschouwt geheel den duur der verbintenis zonder eenige restrictie, daar zal de maatregel van B. en W. van Een- kum wel juist getroffen zijn. Daarvoor pleit trouwens ook het feit, schrijft „Het Centrum" dat landstormers ook vrijwilligers voor den Krijgsraad worden terecht gesteld, zelfs voor feiten, welke in geen opzicht met den militairen dienst verband hou den. O.a. was zulks het geval met een landstor- mer, houder vau een hondenasyl, djie tot voor den Hoogen Krijgsraad terecht stond wegens het niet voorkomen van hinder, welke hinder ontstaan was door het blaffen van in het asyl opgenomen honden. Zijn wij wel ingelicht, dan liceft het al of niet vervallen zijn van het raadslidmaatschap, reeds sedert lang autoriteiten bezig gehouden en achtte men het gewenscht de zaak maar op een beloop te laten, in de overtuiging, dat de Landstormwetgever van 1915, geen rekening houdend met art. 23 gemeentewet van 1851, toch niet bedoeld kan hebben de landstormers van hunne burgerlijke bevoegdheden vervallen te verklaren. Inmiddels is de zaak aan het rol len gebracht en zullen tal van raadsleden in den lande, krachtens wettelijke bepalingen, van hun raadslid-maatschap vervallen verklaard moeten worden, wanneer B. en W. van Renkum juist beslisten. Misschien zou een noodwetje de moeilijkhe den kunnen oplossen. Dat dio moeilijkheden niet gering zouden zijn, indien het bleek, dat in het gegeven geval de wet juist is geïnterpreteerd, spreekt van zelf. Wanneer toch de raadsleden- landstormers ten onrechte als raadslid zitting hielden, dan zijn óók onwettig de bestuursmaat regelen, met hunne medewerking getroffen. H. M. DE KONINGIN IN HET DROOGGE LEGDE GRONDGEBIED. In vervolg op 'tgcen tvij gisteren nog me dedeelden aangaande 't bezoek van H. M. de Koningin aan een deel der Provincie Noord-Holland meldt nien ons nog: Te half 11 arriveerde de koninklijke auto vau Zaandam over het weerpad te Oostzaan, waar H. M. door de bevolking en de iri rijen opgestelde schoolkinderen met luid gejuich werd ontvangen. Dit bezoek had voor dc Oostzanex-s een bijzondere beteeke nis, daar liet destijds aangekondigde bezoek der Koningin wagens ongesteldheid van H. M. moest worden afgelast. Ten raadhuize werd H. M. ontvangen door den burgemeester van Oostzaan en de beide wethouders. Na eenigeu tijd aldaar te heb ben vertoefd begaf H. M. zich, vergezeld van B. en W., naar het gebouw van de Ned. Iierv. Kerk, waar tijdens den watersnood vluchtelingen waren geherbergd en waar ook vee een onderkomen had gevonden. De burgemeester leidde H. M. door het kerkgebouw rond en 'gaf inlichtingen, ook over de restauratie vau het gebouw. Ver volgens werd een bezoek gebracht aaii dc door den watersnood geteisterde boerderij en de stallen van d n heer A. Taams. Aan de grens van l'urmerland (gemeente Ilpendam) eu Oostzaan werd H. M. ontvan gen door den burgemeester van Ilpendam. Te Purmerend werd een bezoek gebracht aan de boerderij van d,on heer G'. de .Waal en aan de verwoeste huizen van de wed. J. Hein en P. .Uitenthuis. De leden van het watersnood-comité te Ilpendam werden vervolgens aaa H. M. voor gesteld. Ook onderhield de Koningin zich eenigen tijd met den Ned. Herv, pr edikant, ids. Gerretsen en met den Doopsgezinden predikant van Landsmeer, ds. J. L. do W» gemakcr. Vergezeld van den burgemeester en van ds. Gerretsen, bracht H. AI. in gezelschap van het Watersnood-Comité een bezoek aau do kerk te Ilpendam, waar de Koningin eenige bejaarde vluchtelingen toesprak en zicli met het kerkbestuur onderhieid. Ook hier werd de Koningin door het gejuich der schoolkinderen begroet. Te kwart voor 12 stapte H. M. aan den steiger aan het Noord- Hollahdsch kanaal aan boord van cle motor boot „Electra", waarmede naar Broek in Waterland .werd gevaren. Ook daar onderhieid H. AL zich, met velen. Te Raxxsdorp arriveerde de Koninklijke toet gistermiddag om half 3, opgewacht door Burgemeester eu Wethouders. Aan den weg stonden de leerlingen der openbare én bijzondere scholen opgesteld, waarmede 11. Al. zich minzaam onderhield, alsmede met den veehouder Brecdijk, den zwaarst getrof fene in de gemeente. H. AI. brach teen bezoek aan lj.et kerkge bouw en trad de woning binnen van de 92- ja'rige wed. H. v. Zijl, de oud,ste inwoonster, die tweemaal in haar leven watersnood mee maakte. Daarna vertrok het Hooge Gezel schap door Durgerdam naar Zaandam. en Sciicllingwoudo Een vrees el ijk drama. Alen 'me ml dlF Uden: Een vrceselijk drama heeft zich op dp Volkelsehe heide afgespeeld. De arbeider A. heeft, waarschijnlijk in een vlaag yan waanzin, zijn vrouw en schoonmoeder met een mes vermoord en toen zich zelf opge hangen, Nader wordt gemeld: De vermoedelijke dader was sinds tien maanden gehuwd. Voor zijn huwelijk zoo wel als daarna stoncl hij als drinker enleeg- looper bekend. Zijn schoonmoeder liet een woninkje voor henx zetten, en nam haar intrek bij het jonge paar. Beide vrouwen voorzagen door veldarbeid in de behoeften van het gezin; ze gingen beiden door voor uiet geheel toerekenbaar. Zaterdagmiddag tegen vijf uur kwamen zij van het veld. Adriaans kwam even latex-. Hij sloot de blinden en deuren, en welk drama zich toen heeft afgespèeld bleek 's avonds, toen de bakker een door Adriaans besteld en niet afgehaald brood bij hem ging bezor gen. Door een loopgat voor de kippen zag hij op den vloer de twee vrouwen roerloos in een bloedplas liggen. Hij waarschuwde dc politie, die de woning openbrak, de vrou.- wen reeds dood en Adriaans opgehangen vond. De drie lijken zijn daarop naar liet raad huis te Uden vervoerd. Jaloerschheid schijnt niet vreemd aan de daad. De buren hebben niets van de misdaad bespeurd. Ondër de stoomtram. Gistermorgen is 0. AJ. van Amsterdam, die bij het Laarder I-Ioogt op de Gooisclie stoomtram staande zijn hoed, die afwoei wilde grijpen, onder de wagens geraakt, waardoor een zijner beenen werd verbrijzeld. Hij is in bewuste- loozen toestand naar de R.K. Ziekenverple ging te Hilversum gebracht. - Ongeluk aan boord. De 30-jarige schip per H. Oostveen, uit Vlaardingen, is bij 't in orde brengen van een nieuwen logger op een scheepswerf te Water-huizen (Gr.) door het omvallen der mast gedood. De ongeluk kige laat een vrouw met ,4 kinderen na. Bij het zwemmen verdronken. Zon dagmiddag is te Loosdrecht bij liet zwem men verdronken E. F. G. S., commies bij de H. S. M. te Amsterdam, oud 34 jaren. Daar de overledene als een uitstekend zwemmer bekend stond, wox-dt aan kramp of plotselinge ongesteldheid bij het te water springen gedacht. Een niooMijke arrestatie. Op den Zee dijk te Amsterdam had gisteravond een ern stige vechtpartij plaats tusschen eenige dronken mannen en twee politiegaenten waarbij getracht werd de agenten in het water te dringen. De politie loste een schot in de lucht en deeld,e met de blanke sabel gevoelige sLagen uit. Agent T. en een arres tant werden aan het gezicht ernstig gewond en naar het gasthuis vervoerd. De overige mannen werden geboeid d,oor .10 agenten naar het politiebureau overgebracht. Zijn eigen glazen ingegooid. Wat zelden plaats heeft, gebeurde te Amsterdam. Een kastelein van een café op de Prinsengracht was, na afloop van een vechtpartij met een glazen- wassclier zoo buiten zich zelf van woede, dat hij een bierton door een der spiegelruiten van zijn café wierp en vervolgens ook .ie ruit van zyn deur vernielde. Gisterenmiddag herhaalde zieh het zelfde spelletje en kegelde de kastelein een fiets door de tweede spiegelruit. Om het vanda lisme te voltooien naxn Lij eindelijk een emmer en wierp dien door de beide boven-licliten, zoo dat het café er thans uitziet alsof het was ge bombardeerd. De politie maakte een einde aan het rumoer. Goed afgel|0op>en. In het verslag van het „Dbld. v. N.-Brab." van de laatstge houden groote troepenschouw op de Molen heide bij Breda, lozen wij o.a. het volgende: „Terwijl de beide ca valeric-regimenten in draf defileerden, was ecu der paarden van de hierbij belioorende mitrailleür-afdeeling aan zijn begeleider weten tc ontsnappen. In vollen ren liep het juist aan in dc richting waar li.Al. de Koniugin zich met liaar gevolg bevond. De ter plaatse aanwezige luitenant Van Afarion reed op het paard toe, en wist het eerst van richting te doen veranderen. Daarop kwam het paard in de richting van het publiek gerend. Tal van toeschou wers trachtten reeds een goed heenkomen te zoeken. Aiaar vóór het paard het pu bliek genadci-d was, had luitenant Van Afa rion het reeds bij den teugel gegrepen en tot staan gebracht. Dit kranig ruiterslukje bezorgde hem van de zijde van het publtiek een welverdiende ovatie." .Vijfde klasse. 6e lijst. HOOGE PRIJZEN. 1000: 5635 14173. 400 5856 7571 8160 165134. 200: 1915 8580. 100: 347 950 2570 3898 4929 6742 6747 8761 9912 10731 11754 12611 13495 Prijzen van 157 223 260 827 833 917 1300 1554 1624 BarfeSJorëssfraat 18. H0LLANDSCH KOPERWERK H0LLANDSCH AARDEWERK H0LLANDSCH TIN 1630 uilleuoai. De candidaatslelling voor de Slatenverkiezing. Men sein! ons van hier: De uitslag van de ver kiezing' van een candidaSt voor dé Prov. Staten was iD onze R. K. Kiesvereeniging als volgt: aantal leden-kiezers 562; uitgebracht 408; Bal vers 405, dr. Taverne 2, van onwaarde 1, zoodat de lieer Balvers door Hillegom met groote meer derheid uil verkoren is. De kiezers, die geen lid van de kiesvereeniging waren, mochten niet meestemmen. K.-K. Volksbond en Steuncomité. In na volging van verschillende andere plaatsen heeft het Bestuur van den Ned. E. K. Volks bond zich gewend tot het Kon. Nat. Steun comité met het verzoek genoerjid bestuur inlichtingen te willen verschaffen in hoe verre de bijzondere steun, ook voor deze plaats, van toepassing kan zijn. PERSONALIA. Den len Juni hoopt de heer Molenkamp, werk zaam bij de firma Beijnes, den dag te herden: ken, dat hij vóór 25 jaar in betrekking kwam bij genoemde firma. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. Gisterenavond hield het Departement Haar lem dér Maatschappij van Nijvei'heid eene ver gadering die binnen een goed half uur was af- geloopen. Behandeld werd de agenda der algemeene ver gadering, die, naar reeds is gemeld, dit jaar hier wordt gehouden. Tot bespreking gaf ze geen aanleiding. Besloten is voor lid van 't Hoofd bestuur in de vacature-van Hasselt te stemmen op den heer P. H. van Ommeren, van Rotter dam. Als afgevaardigden naar de algemeene verga dering weiden aangewezen: de leden van het -Bestuur, en de heer Croxnmeliu, directeur van de kunstzandsteenfabriek te Velsen. Daar niemand iets voor de rondvraag had, werd daarna de vergadering gesloten. DE SCHOTENSCHE KOLENTRANS- PORTEUR. De kolentransportcur, voor de Schotensche gasfabriek is zoo goed als gereed, maar aldus onze zegsman B. en W. van Haarlem zullen verbieden, dezen „Hercules" in gebruik te nemen, .omdat de spantijzers, waarover de transporteur loopt, niet voldoende zijn. Daar de brug over den Spaarndammerweg loopt, en dit een openbare weg der gemeente Haarlem is, hebben B. en W. als zoodanig, zeggenschap, en voor de algemeene veiligheid zorg te dragen. Derhalve zal de in gebruikneming vertaagd worden. Der ge meente Schoten zal het weder geld kosten! KONINKLIJKE LETTERLIEVENDE VEREENIGING „J. J. CREMER". Zooals bekend viert deze vereeniging- in het a.s. "speelseizoen haar 7e lustrum met een too- neelwedstrijd, waarin de eerste vereenigingen op dit gebied in ons land zullen uitkomen. Nader vernemen wij nog dat in de jury zullen zitting nemen: mevr: Anna v. Gogix-Kaulbach, letter kundige, alhier; Balt. Verhagen, directeur der Tooneelscliool te Amsterdam; Frans Netscher, letterkundige, te Santpoort; G. D. Gratama, di recteur van het Frans Halsmuseum; L. B. J. Moor, oud-acteur, te Amsterdam, en G. J. v. Gasteren, voorzitter der feestvierende vereeni- ging. ONZE INDUSTRIE. Zijn we goed ingelicht, dan zal eerstdaags de Htarlemsche Ijzergieterij van uit de Regulier straat haar bedrijf naar den Spaarndammerweg alhier overbrengen. Onze zegsman deelde mede, dat reeds bouwterrein was aangekocht. LOODDIEFSTAL. De lood- en zinkdiefstallen houden aan! Nu weder is lood gestolen van een perceel aan den Gasthuissingel en verder is een looden afvoer pijp gekaapt van „de Vleeschhal". EEN FLINKE PRESTATIE. Men meldt ons: In de Zondag te Utrecht ge houden sport-wedstrijden behaalde in den kamp om het kampioenschap van Nederland snelwan delen over 3500 Meter, onze stadgenoot, de heer P. de Graaff, een bronzen medaille, als 3de aankomende. HINDERWET. Door B. en W. is de dooi; B, Bijnsdorp ge- 2162 2695 3199 4078 4971 5524 6224 7119 7842 8680- 9076 15412. 70. 313 969 1746 2214 2892 3267 4091 4976 5532 6244 7177 8042 8686 9216 2114 2670 3167 4035 4688 5441 5945t 7044 7733 8643 8998 95S5 9653 969980 iyl53 lOlvy x04ól 10473 lOuo1 10870 10711 10902 135 143 568 598 1205 1256 1833 1852 2023 2503 2596 2666 3026 3090 3157 3688 3704 3939 4278 4418 4459 5203 5233 5274 5748 5750 5837 6815 6943 6972 7572 7631 7718 8401 8448 8550 8915 8989 8993 9416 9417 9467 10006 30120 101i 10567 10635 10662 10938 10966 11158 11210 11396 11534 11554 11613 11734 11751 11849 12118 12275 12481 12580 12882 12905 13099 13107 13164 13360 13379 13499 13593 13599 13632 13692 14036 14265 14442 14446 11475 14745 14746 14752 14887 15108 15238 15334 15381 15649 15710 15722 15724 16317 16416 16550 16940 17307 17379 17423 17437 17553 17718 17721 17779 17803 18061 18063 1S640 1879u 19091 19143 19198 19214 19224 19268 19300 1930S 19401 19455 19466 19179 19514 19557 19993 20158 20231 20260 20291 20329 20393 1409S 14119 14232 14534 14561 14702 15032 15040 15066 15418 15460 15470 16155 16187 16306 17008 17161 17282 17441 17521 17545 10028 10042 10071 10224 10233 10277 10488 10495 10535 10610 10623 10630 10744 10750 10783 11053 11089 11132 11243 11277 11297 11443 11449 11453 11493 11566 11590 11746 11762 11784 11913 11967 11983 12117 12130 12166 12421 12461 12476 12558 12568 12625 12899 12910 12977 13041 13013 13114 13240 13259 13273 13520 13524 13529 13685 13737 13774 13914 13916 13963 10124 10153 10172 10345 10364 10406 10553 10585 10583 10669 10675 10685 10843 10858 10944 11142 11145 11299 LI365 11469 11473 11608 11617 11785 11862 12010 12071 12171 12327 11173 11373 11481 11682 10221 10430 10598 10717 10975 11234 11411 11487 11702 11904 11906 12U96 12107. 12329 12331 12505 12506 12536 12552 12686 12696 12836 12888 12996 13001 13004 13020 13118 13158 13184 13212 13281 13292 13336 13196 13587 13651 13652 13684 13784 13812 13852 13867 140L3 14070 14094 14102 14115 14145 14166 142^6 14259 14274 14277 14315 1.4330 14349 14380 14409 14452 14492 14504 14530 14565 14579 14651 14664 14674 14683 14705 14749 14ö22 14823 14862 14871 14966 15093 15110 15126 15148 15219 15239 15248 15271 15306 15313 16323 15345 15349 15372 1538S 15419 15455 .15507 15646 15667. 15668 15672 15703 15708 15739 15773 15824 15847 15900 15905 15914 15967 16141 16142 16246 16266 16286 16301 1G328 16381 16424 16478 16488 16508 16696 16756 16763 16777 16786 16789 16863 16871 16889 16896 16903 16911 17120 17154 17268 17340 17390 17459 17510 17590 17659 17795 17840 18007 18030 182SO 18360 18458 18159 17739 17882 18214 18147 15810 16097 .16325 16647! 16852 17031 17269 17271 17330. 17333 17180 17494 .17500 17508 17649 17661 17671 17693 17871 17862 17868 17871 18107 18128 18132 18224 18383 .18392 18109. 18413 lbiyy 18o26 ibou7 18624 18710 18719 18749 18755 18816 18827 18891 1896 108935 18952 19016 10040 10042 19128 19143 19157 19203 19222 19233 .19259 19298 19302 19330 19349 19356 19407 19478 19502 19586 19592 19637 19663 19700 19781 19848 19892 19916 19932 19950 19981 20023 20093 20100 20172 20293 20194 20260 20293 20352 20358 20408 20443 20509 20531 20555 20593 20594 20610 20681 20G99 20713 20749 20810 20818 2082S 20837 20875 20900 20966 20978 20985 20987 5© klasse 5e lijst: 47 in.z. 1047; 510 met 70 m.z. 520 met 70; 2952 m.z. 2972; 3174 met 70 m.z. 3474 met 70; 9039 m.z. 9037; 16018 m.z. 16016; 18493 m.z. 18423 2790 en 15740 m.z. met f 70. vraagde vergunning tot de oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewerking in het perceel aan de Ged. Raamgracht no. 28. waarbij als beweegkracht zullen worden gebezigd 3 electromotor en met een gezamenlijk vermogen van IU/2 P. K. tot het aandrijver van eemgt( te plaatsen werktuigen geweigerd. -■ 379 493 1080 1145 1754 1814 2326 2411 2930 3032 33U9 3322 4237 4249 5102 5169 5544 5618 6640 «723 7304 7444 8081 8099 8714 8719 9306 9369 9994 NIETEN. 5 34 57 141 144 151 158 173 215 276 290 292 296 335 397 429 470 504 582 608 611 615 631 638 688 703 731 740 850 861 940 1001 1026 1077 1114 1120 1158 1173 1195 1217 1549 1323 1374 1492 1399 1403 1411 1417 1427 1528 1565 1619 1653 1733 1885 1840 1853 1856 1875 1885 1886 1899 1901 1926 1929 1930 1943 1962 1975 2009 2011 2109 2237 2232 2251 2281 2298 2300 2367 2380 2399 2407 2509 2521 2577 2586 2590 2597 2613 2694 2763 2783 2798 2847 2907 2908 2939 2996 3001 3006 3048 3146 3218 3257 3289 3311 3357 3364 83887 3390 3393 3486 3490 3491 3564 3571 3577 3716 3724 3735 3739 3784 3812 3821 3872 3884 3954 3963 4021 4026 4137 4155 4169 4184 4185 4194 4232 4283 4290 433 4346 4371 4374 4383 4391 4435 4448 4511 4515 4531 4626 4772 4773 4785 4787 4888 4901 4967 4993 5021 5036 5041 5043 50S3 5156 5161 5196 5211 5315 5318 5336 5365 5431 5462 5464 5517 5553 5610 5624 5655 5694 5713 5766 5794 5818 5829 5864 5867 5886 5924 5928 6017 6029 C060 6061 6086 6117 6137 6145 6150 6176 6198 6207 6237 6282 6307 6315 6310 GS23 6340 6363 6366 6429 6488 6560 6566 6574 6577 6648 6657 6679 6692 6735 6759 6810 («48 6895 6908 6913 6927 6957 6965 6975 69882 6997 7005 7050 7071 7119 7167 7200 7220 7244 7260 7324 7366 7400 7431 7438 7457 7499 7503 7524 7529 7531 7586 7552 7588 7594 7621 7647 7650 7651 7682 7745 7747 7762 7767 7807 7808 7826 7855 7879 7899 7941 8026 8070 8149 8161 8178 8197 8226 8296 8314 8334 8337 8466 8468 8492 8502 8503 8557 8566 8574 8597 8647 8668 8670 8728 8752. 8781 8828 8840 8846 8856 8881 8924 8940 8945 9007 9031 9049 9074 9091 9094 9111 9126 9180 9214 9322 9366 9378 9403 9425 9429 9430 8453 9564 9569 9619 9639 9687 9695 9755 9866 9888 9942

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2