"uiFde provincie ONDERWIJS NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit is benoemd in de provincie Noord-Holland: tot heemraad van den Anna Paulownapolder, J. Blaauboer Cz., te Anna Paulowna. De gewone audiëntiën der Ministers van Bui- ■enlandsche Zaken en van Landbouw enz. hebben leze week niet plaats. I)E LEGERCOMMANDANT VAN NED.-JNDIE. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot luitenant- generaal, commandant van het leger en chef van het departement van oorlog in Nederlandsch- lndië, de generaal-majoor W. R. de Grevc, chef van den generalen staf van dat leger. 1 NDSTG8MER.RAADSLID. Naai aanleiding van de bezwaren door den heer Wolzak te Renkum gemaakt op het schrij ven van li. en W. dier gemeente, aangaande ver vallen zijn van bet Raadlidmaatschap door eene vrijwillige verbintenis van W bij den Landstorm, is door her praeadvies aan den raad van Renkum uitgebracht. Met een ..aahaling van art. 13 sub 3 der Land stormwet. waarin gezegd wordt dat de vrijwillige landstormer geacht wordt zich in werkelijken dienst te bevinden tijdens den duur zijner verbin- teris, beroepen zij zich op art. 23 van de Ge meentewet, waarbij het zijn van krijgsman in wer kelijken div'nst als onvereenigbaar met het lid maatschap van den raad wordt genoemd. Zij zeggen voorts, dat, ai behoorde de heer W. niet méér tot den landstorm W. is, na voor den dienst afgekeurd te zijn van zijne verbinte nis ontheven dan zou hij nog hebben opgehou den lid van den raad te zijn. fER GETORPEDEERD. Een van de twee lichters, gesleept door de sleep boot „Lauwerza". van Rotterdam naar Londen en 25 Mei uit den Waterweg vertrokken, is in de Noordzee door een Duitsche duikboot getorpe deerd en gezonken. Met den anderen lichter kwam de „Lauwerzee" behouden te Londen aan. Menschemevens gingen hierbij niet verloren. Alen niclit ons uit Amsterdam: Ter gelegenheid van haar tienjarig be- slaan heeft de Xederlaud-sche Reisvereeui- ging een krioduagsch feest .georganiseerd dat Z;z iag j.l. een begin nam. Oni lï uur werden de deelnemers aan het Cemraal-Sration te Amsterdam ontvangen door hei Bestuur der atdeeling Amsterdam. Um 12 uur des middags vereenigd-en zich ruim honderd personen aan een lunch in het Paviljoen, Vondelpark... De voorzitter van de afdeeling Amsterdam, de heer A. P. du Mee, heette de deelnemers nogmaals wel kom. Zijn rede werd door den algemeonen voorzitter, den lieer A. Pieters, beantwoord. Na deze lunch hadden zich omstreeks 160 leden verzameld om per rijtuig de stad. te bezichtigen. Na den maaltijd, waaraan tweehonderd p. rsonen deelnamen, had een gezellige bij eenkomt plaats in het feestgebouw Belle- vue, alwaar tegen 9 uur .des avonds oen goede 1000 deelnemers aanwezig waren. Het Hooldbestuur werd daar gehuldigd en bij monde van den heer 5V. H, Ber-. nurds, secretaris der afdeeling Amsterdam, namens de leden een enveloppe met geld aangebo-den, welk geld zal moeten aange wend worden voor de inrichting van het Bureau der Vereeniging. Voorts had nog eene uitvoering plaats van verschillende tafcreelen door leden dier afdeeling Amsterdam, voorstellend de ver schillende landen, door de Reisvereeniging bezocht, «met natior.alen zang en dans. Zondag den 28en Af ei kwamen reeds om 11 uur voormiddag een 400 leden aan het station .Willemspark en reisden per extra- trein naai' Aalsmeer. Zij bezichtigden daar de Rijkstuinbouwschool, bloeaikweckerij en boomkweekerij, onder leiding van eenige deskundigen. Vervolgens maakten deze .400 deelnemers met een extra-boot een rond vaart op de Aalsmeerder plassen. Om 6 uur des namiddags had weder een officieel feestdiner plaats in het Paviljoen, Vondelpark, waaraan meer dan 300 persb- nen deelnamen Na het diner vereenigd|eh zich de deelnemers in den Stadsschouwburg en heden werd het goed geslaagde feest met eene feest verga lering bnieieeï gesloten. n WARMOND. De eandidatuur-Balvers. De uitslag vian 'de ia de kieavereeniging gehouden stemming is: Balvers 80, dr. Taverne 8, .Veedenturf 8t tptaal 91 stemmen. VOORHOUT. De canidatuur-Balverg. Van de 88 personen die zich vóór 15 April j.l. hadden opgegeven, als lid van den R. K. Kiesvereenigfng, alhier, hebben er 25 (in eene daartoe gehouden zitting van bet Bestuur) gestemd voor een oandidaat voor de Prov. Staten. Alle 25 stemmen waren uitgebracht op den heer J. H. M. Balvers ran Hillegom. L. LEOPOLD, t Men meldt ons uit Groningen: Op 70-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer L. Leopold, directeur van de Rijkskweekschool en schrijver van "verschillende lees en leerboeken op. het ge bied van Neder]andsche letterkunde. Mr. A .J. J. BARON VAN STYRUM. t. Men meldt uit 's-Hertogenbosch het overlij den van Mr. A. J. J. Baron ran Sty-rum, .vice- president van het .Gerechtshof aldaar. Baron van Styrum werd in 1851 te Haarlem geboren, promoveerde in 1876 te Leiden en werd in 1878 benoemd tot subst.-gTiffier te Heerenveen, in 188.3 tot rechter te Zierikzee en in 1898 tot rechter te 's-Hertogenbosch. Sedert 1898 was hij raadsheer in het Gerechts hof en sedert 1910 vice-president van het Ge rechthof aldaar. Overreden en gedood. Men meldt ons uit Hoek van Holland: Nabij P.oörtershaven is door de tram de 17-jarige zoon van A. van L., ploegbaas der Hollandsehe Sp.oor overreden en onmiddellijk gcd.o'od. HEEMSTEDE. DE TEMPER AT ÜÜR van het water in den zwemvijver bedroeg heden morgen 60 en hedenmiddag 66 graden. SCHOTEN. Een verdwenen rapport. Naar een onzer berichtgevers ons meldt, stelt de politie een onderzoek in inzake de ver missing van een der rapporten betreffende de administratie der gasfabriek dat sinds een paar dagen is verdw enen. OVERVEEN. Goedkoop® be v-ens behoeften. De R.-K. Volksbond, afdeeling Overveen en Omstr. zal in combinatie, mét andere organisatie's in deze gemeente, een adresbeweging op. touw. zetten tot het verkrijgen van go-ed- koope levensmiddelen en brandstoffen, door 'tusschenkomst van de gemeente.^ HALFWEG. Een veelbelovend jongmenschZondagmorgen siervoegde zich bij den rijwielhandelaar P. alhier een persoon die een damesrijwiel te koop aan bood. Aangezien P. het zaakje niet erg vertrouw de, waarschuwde hij den gemeenteveldwachter L., die daarop dien persoon aanhield; alstoen bleek het te zijn de 17-jarige A. de H., uit Haarlem mermeer. Hij verklaarde eerst het rijwiel te heb ben gekocht van een onbekend persoon, doch al spoedig, na een streng verhoor, bekende hij het njwiel te hebben ontvreemd ten nadeele van den winkelier van V., uit Haarlemmermeer. Ook had hij nog een heerenrijwiel van hem ontvreemd, doch dit had hij voorloopig in de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder verstopt, om het later te halen en te verkoopen. Het rijwiel werd op de aangegeven plaats gevonden. Ten slotte kwam nog uit, dat hij v. V. ook voor een bedrag van f 35.had opgelicht. Dit geld werd door - hem in den grond verstopt, en is door de politie t te Haarlemmeiiiede gevonden, GEMEENTEZAKEN. Een beiasting op publieke vepmaaklijkheden. B. en W. bieden den raad ter vaststelling aan verordeningen op de heffing en de invordering eener belasting op openbare vermakelijkheden. Zij deelen den raad mede dat, daar men bij de heffing eener belasting als de onderhavige de keuze heeft uit meerdere systemen, Zij hebben gemeend de voorkeur te moeten geven aan het stelsel van eene percentsgewijze heffing over de bruto-opbrengst, de z.g. surtaxe. Al moet wor den toegegeven, dat niet beschikt kan worden over cijfers om aan te toonen dat voor onze ge meente deze wijze van heffing te verkiezen valt, toch wijst naar onze meening aldus B. en W. het feit, dat meerdere gemeenten eerst een ander systeem volgden om daarna over te gaan tot het door ons voorgesta- na stelsel, er voldoende op,, dat ook voor Haar- lem de in het ontwerp toegepaste regeling om hare vermoedelijk hoogere opbrengst de voor keur verdient. Aan de verordening is 't volgende ontleend: Onder vermakelijkheden worden verstaan: tooneel-, bioscoop- en andere vertooningenzang en muziekuitvoeringen; het hebben, van. zelfwer- kenden piano's, orchestrions, gramaphoons, en andere muziekautomaten; bals en danspar tijen; draaimolens, carousseis, hippodromes, luchtschommels, schiettentenen en dergelijke tot vermaak strekkende inrichtingen of toestellen; feesten, wedstrijden, spelen, tentoonstellingen en voordrachten. De belasting bedraagt: A. Indien toegang- wordt verleend op vertoon van toegangsbewijzen of tegen betaling van entreegelden en de winst dus niet geheel in den prijs der vertering wordt ■gevonden: lo. voor tooneel-, zang- en muziekuitvoerin gen, wedstrijden, spelen of voordrachten Vijf percent van de onzuivere opbrengst 2o. voor andere vermakelijkheden dan die sub lo genoemd tien percent van de inzuivere opbrengst. Indien met een der vermakelijkheden, genoemd sub lo., eenige andere vermakelijkheid is ver bonden, die niet onder de daar gegeven opsom ming valt, bedraagt de belasting eveneens tien percent van de onzuivere opbrengst. B. Voor andere dan de onder A. vallende openbare vermakelijkheden a. indien zij worden gehouden in lokalen of op plaatsen niet vallende onder b.: 0.50 per dag voor lokalen met een opper vlakte van beneden 50 c.A. f 0.75 per dag voor lokalen met eene oppervlakte van 50 tot beneden 75. c.A. f 1.per dag voor lokalen met eene oppervlakte van 75 beneden f 100 c.A. f 1.25 per dag voor lokalen met eene oppervlakte van 100 tot beneden 125 c.A. f 1.50 per dag voor lokalen met eene oppervlakte van 125 tot bene den 150 c.A. f 1.75 per dag voor lokalen met eene oppervlakte van 150 tot beneden 175 c.A. f 2.— per dag voor lokalen met eene opper vlakte van 175 tot beneden 200 c.A. Boven twee are voor de eerste twee are f 2. voorts voor elke are of gedeelte daarvan daar boven f 1. b. indien zij worden gehouden in tuinen of op andere plaatsen in de open lucht: f 1.per dag voor terreinen beneden 10 are; f 2.per dag voor terreinen van 10 tot bene den 20 are; f 3.per dag voor terreinen van 20 tot beneden 30 are; f 4.per dag voor ter reinen van 30 tot beneden 40 are; 5.per dag voor terreinen van 40 tot beneden 50 are; f 6.per dag voor terreinen van 50 are en daarboven. Art. 4. Van de belasting zijn vrijgesteld: lo. alle openbare vermakelijkheden, waarvan de zuivere opbrengst uitsluitend wordt aange wend voor liefdadige doeleinden; 2o. tentoonstellingen, die in het belang van wetenschap, nijverheid of kunst en niet gewins- halve worden gehouden en voordrachten a* dan niet door lichtbeelden toegelicht welke een uitsluitend godsdienstig, wetenschappelijk politiek of sociaal karakter dragen, tenzij met deze tentoonstellingen of voordrachten be halve de genoemde lichtbeelden iets is ver bonden, wat in den zin dezer verordening als vermakelijkheid is te beschouwen. 3o. vermakelijkheden, welke worden gegeven op den openbaren weg, tenzij deze ten behoeve van die vermakelijkheden aan den publieken dienst is onttrokken. Art. 5. Belastingschuldig is de ondernemer, op wiens naam of voor wiens rekening de open bare vermakelijkheid wordt gegeven en hij, die daartoe een gebouw, tent of terrein ten gebruike geeft. Indien volgens het bepaalde in het voorgaan de lid van 'dit arhkel meerdere personen belas ting verschuldigd zijn wegens een zelfde verma kelijkheid, ig ieder hunner tot betaling van het geheele bedrag verplicht, echter met dien ver stande, dat betaling door een hunner de ande ren van de verplichting bevrijdt. Finanliün. B. en W. stellen voor de begrooting van in komsten en uitgaven der goederen van de voor malige corporatiën van neeringen, ambachten en bedrijven voor het dienstjaar 1917, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 3,045.71i/o en met een vermoedelijk batig sal do van f, 1200.goed te keuren. EEN KLACHT. Men schrijft ons: Deze week werd te Driehuis, gem. Velsen, tijdens een nachtelijke oefening door militairen of wel van den vrijwilligen landstorm het prik keldraad doorgeknipt van een afgesloten wei, waarin vee liep. Deze handeling wordt door den eigenaar van het weiland niet gelaakt om de vernieling, doch om de houding van den leider van dien troep, omdat deze het niet eens zijn plicht achtte, na de oefening daarvan den betrokkene kennis te geven, tot groot gevaar voor diens vee, dat kort bij de spoorbaan graasde en tot groot gevaar bij donker weer voor het verkeer langs dien weg. Ik kan niet vermoeden dat een dergelijke ver nieling tijdens militaire oefeningen tot gevaar voor een anders goed met medeweten of go<J- keuring van den heer M. y. O. plaats mag vinden. STRAATNAAMBORDEN ONTVREEMD. Ten nadeele van de gemeente zijn een zevental gegoten zinken straatnaamborden ontvreemd. OPGESPOORD. Het rijwiel dat dezer dagen uit het oude ge bouw der H. B. S. in de Jacobijnestraat is ont vreemd, is reeds door de recherche opgespoord. Naar den dader van den diefstal wordt nog een onderzoek ingesteld. EEN AUTO-ONGELUK. Gisterenmiddag om 3 uur reed in de Groote Houtstraat bij den Anegang een auto tegen een tramwagen der N. Z. H. T. M. aan. Van de auto raakte de motor en de rechtervoorlantaarn defect. De tramwagen werd niet beschadigd. DE KOLF WEDSTRIJD. Gisterenmiddag is de kolfwedstrijd van de halfvereen. „Noordhollandf in. de Ver eeniging" begonnen. Hieraan nemen deel de afdeelingcn' IBo- ven-Karspel, Hensbroek, Krommenie I. en n, Koog aan de Zaan, Haarlem, Boven- Karspel H, Nieuwe Nie'dorp, Oud' Karspel en Zuid-Soharwoude, Heer Hugowaard, Broek op. Langenidijk en. Alkmaar I en H in den corpswedstrijd; in de personeele wedstrijden zijn 141 deelnemers. De wedstrijden duren tot en met Dinsdag, De stand was Zondagavond': Korps wedstrijd 1ste serie Bovenkarspel 183, Krommenie I 100' Krommenie H sa- jetten ballen 88, Haarlem 92, [Hoogste ig de 1ste serie D, Igesa te Meer, öl punten, in de 2de serie M. Schots te Krommenie 63 punten. j GARNIZOEN8BERIQHTEN, De le luit. A. tW. F, Koningsfeld van De pot X wordt met ingang van 1 Juni 1916 bevorderd tot kapitein,. De milicien-wielrijders Knape, die voor been werkzaam was op het Garnizoensbu- reel albier, en door gebrek aan .ordonnan sen overgeplaatst was bij het 21e Reg, Inf, is thans weder op. Depot X gedirigeerd) t,ot het aanvaarden van zijn oude functie, WONINGBOUWVEREENIGING ST. BAVO. In de .Zaterdagavond gehouden bestuurs vergadering werden de functies onderling als volgt verdeeld.: M. L. A. Klein, voorzitter; J. M, v. Zeggelen, ïeylershofjestraat 4, secsrota- J. F. Bakker, penningmeester; P. Dijt, 2e ris; voorzitter en Êe secret aris, J v. Gemert, 2e pen ningmeester. ij N.V. CAFé RESTAURANT V./H. GEBR. BRINKMANN. In 'de Zaterdagmiddag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders, werden balans, winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 6 pCt., (v. j,.4 pGt.) "DE FEESTAVOND VAN >,DE TIEN". De feestelijkheden ter gelegenheid, van het zilveren jubilé der H, V- vde Tien zijn Zaterdagavond voortgezet eni besloten met een feestavond, die klonk als een klokl Tegen half negen begon het al aardig te loopen met feestgenoOten, dames en hoe ren oud en jong, in keurige toiletten def- tig-feestelijk uitgedoscht. Prachtig was de avond voorbereid', keu rig fijn de zaal ingericht en versierd, schit terend in één woord is het feest uitgevoerd en voltooid. Reeds in de gangen! waren plantenver- sieringen aangjebracht. De zaal, badend in een zee van licht, zag er kostelijk u,it. De gaanderijen waren behangen met zware ta pijten, en opgetuigd met brandstokken, die dienst doen als staf der officieren. Tus- schen 'de kolommen hingen brandemmertjes, opgetuigd met bloemen; de roode brand- lantaarns deden zelfs ook. dienst. Ze waren aan: de wanden bevestigd, en verspreidden kaarslicht. Het scherm van het tooneel was neer. Daarvóór stonden de drie vaandels opgesteld van de Vereeniging, tusschen een rijke bloemen en plantenversiering. Daar tusschen prijkten de vier letters, met elec- trisclie lampjes, H, V. B. V. Heel de aanblik van de zaal was gezellig. Toen de feest- deelnemers voor het grootste deel gearri veerd waren, begonnen de feestelijkheden en de vroolijke gezelligheid, die zoo lang bleef en zoo aardig was. Nadat de heer D. Francken als voorzit ter van de vereeniging het feest had ge opend, hield de heer J. F. v. d. Vaart, .als voorzitter van de feestcommissie, een aar dige feestoast op rijm, waarna de heeren Gebr. Martin de leiding op zich namqn en voor een uitstekend verloop van don avond zorg droegen. De verschillende dansen wer den door aardige en nieuwe intermezzo's afgewisseld, die zeer in den smaak vielen van het talrijke publiek. O.a. was er een wedstrijd in jict ringsteken om fraaie prij zeu, door den commandant, den staf, het bestuur en "de vereeniging beschikbaar ge steld. Halverwege het program werd cr, met de muziek voorop, naar het restaurant gemarcheerd, waar het souper, gebruikt. werd, én hartelijke toespraken van huici'e en' dank elkaar afwisselden. Daarna werd ip een ongestoorde stem ming 't feest- en dansprogramma afgewerkt, door geen wanklank onderbroken. Voor dat de finale begon (toen w&s 't al niet meer laat, maar al weer vroegl) sprak de com mandant-eerevoorzitter, de heer van der Steur, een hartig woordje, waarna de tijd van scheiden daar was. Een -Woold van hulde is hier zeker op zijn plaats, vooral aan de feestcommissie, die voor een zoo vroolijken, beschaafden, in- op, tot 'de dokter kwam en Wem naar het EEN JUBILEUM. Heden bestond de broodbakkerjj van den heer J. Smit in de Smedestraat !2!4 jaar. Ter gelegenheid daarvan bood bet. personeel met een toespraak van den chef, den beer M. Cor- nelissen, den fligenaar een fraai bloemstuk aan. De heer Cornelissen, die zelf al die jaren aan de zaak is verbonden, kreeg van z'n patroon een gouden remontoir horloge. Verder werden de gezellen vandaag onthaald. HET FRANS HALS-MUSEUM. - Op de Zaterdagmiddag gehouden vergadering der leden van de vereeniging tot uitbreiding der verzameling van kunst en oudheden in het Frans Hals Museum der Gemeente Haarlem, is de heer J. L. Tadema als Bestuurslid herkozen en bleek, dat de finantiën in goeden toestand verkeerden, daar het vorige jaar niets is aan gekocht geworden. „BLOEMBOLLENCULTUUR". (Vervolg van het 2e blad). Nadat de notulen, het jaarverslag en de fihaneieele bescheiden goedgekeurd, waren, werd de heer J. H. Wentholt, op voorstel van bet H. B., opnieuw voor den tijd van 5 jaar tot algemeen secretaris-penning meester benoemd. Het voorstel tot intrekking van het re glement van -het scheidsgerecht (bedoeld bij art. 84b der Statuten) en tot vaststelling van een nieuw reglement voor dat scheids gerecht, werd goedgekeurd zoh%/> discussie en zonder hoofdelijke stemming. Behandeld werd een motie van de afdee ling Sassenheim, om stappen te doen hij de Ned. Regeering, dat alle inkomende zendin gen bloembollen door een officieels deskun dige commissie worden onderzocht, en dit wel naar aanleiding van het voorkomen van een ziekte onder de narcissen, die naar men meent nit Engeland is binnengekomen. Besloten werd, dat het H. B. dit nader zal overwegen en in een volgende vergadering zijn bevindingen zal mededeelen. Bij de rondvraag klaagden de afdee- lingen Hiilegom en Heemstede over som mige advertenties in het vaklblad. Over veen en Sassenheim vroegen verandering in de regeling der contributie. De heer Kakeibeeke dankte den voorzit ter voor de hartelijke woorden en beloofde zijn medewerking. Daarna werd de vergadering gesloten. Twee daken Ingestort. Zaterdagmiddag ongeveer half vier le Het dak van de tweede danszaal van den heer J. W. Bongers, Wijde Appelaarsteeg 5, de van oudes hier bekende „Groote Vaux- hall", zakte plotseling in elkaar en kwam voorover te vallen op het dak van 't daar vóór gelegen perceel, dat daardoor evenr eens ineenzakte. De bewoner van laatstgenoemd perceel, de 69-jarige timmerman J .Pot, die op den zolder aan het werken was, geraakte on der 't pnin en de pannen bedolven. Hij werd inwendig zwaar gekneusd en met een gebroken arm yan onder de balken" vandaan gehaald. Op last van een geneesheer werd Bot per politiebrancard naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Daar bleek, dat zijn toestand levensgevaarlijk was. Volgens een verklaring van den Direc teur van 't Bouw- en Woningtoezicht is het dak door den ouderdom van 't perceel in gezakt. Op zijn last werd eene afschutting gemaakt. Naar wij verder vernemen* is Pot reeds van de laatste HH. Sacramenten der ster venden voorzien. De Vauxhall was eigendom van de hee ren Martin; 't huisje van den heer Jacques. Het was opeeDe een ware ruïne en men mag van geluk spreken, dat niet meer on; gelukken plaats hadden. 't Zal je dan ook gebeuren, dat daar op eens een dak instort. Stel u voor, dat het had plaats gehad, terwijl de danszaal in gebruik was geweest. Nader kunnen we nog mededeelen, dat de danszaal, die ook als kegelbaan dienst deed, na de instorting van het dak en 'het gewelf, een treu- rigen aanblik van verwoesting bood. De instorting veroorzaakte een helsch lawaai. De bewoners dachten aan hevig onweder, en toen ze gingen kijken, zagen ze groote stofwol ken in de andere zaal, die parallel loopt met de tweede en daarvan door een koloinmenrij en gordijnen gescheiden is. Tafels, stoelen, de vloer, in één woord, de geheele zaal werd "met een dikke stoflaag bedekt, en de zaal zag eruit alsof ze in een jaar niet schoongemaakt was. En te werd juist zoo goed onderhouden. Dit vertelde de lieer Bongers, die even te voren uit Beverwijk terug gekomen was, en zeer onder den indruk van het ongeluk verkeerde. Een der tuindeuren van de eerste zaal (too- neelzaal) was door den ontzettenden luchtdruk met zooveel geweld opengerukt, dat ze finaal af knapte. De scharnieren met een smalle strook hout bleven in het hengsel Het eerste onderzoek van de deskundigen maakte uit, dat de topgevel van de zaal is om gevallen, die het dakstelsel uit het verband heeft gerukt, dat daarna geheel instortte en vóórover viel. De werkman Pot is door vier personen, die op zijn geroep toesnelden, uit zijn péni'ble positie verlost. Hij werd in de kleine zaal van de „Vauxhall" binnengedragen, waar hij weer werd bijgebracht. De heèr van Wel. oud-li-.1 van iSnelver- band, legde een nood, ver band en hielp Pot op, dat de dokter kwam en hem naar heü hall" was zeer oud; het is een van de oud- Gasthuis liet-overbrengen. Do „Groote Vaux 8to gebouwen'der stad. De danszaal had een oppervlakte van 400 vlerk. Meter. Woensdag zou er in de Yauxhall gras- veiling zjjn,... VAN ONZE RECHTBANK (Zitting van heden.) Rijwieldiefstal. Yan ooktend 'a extra zitting van de reohti bank, daar 't Donderdag Hemelvaartsdag kri Te verantwoorden had zich eersc een jeugdig bekl. die nadat hij hier oen rijwie' t-»<i .gekaapt, waarmede hij op weg naap^f-.-Tf-aum was ge gaan, te Halfweg nog een duinosrijwiel had weten te vermeesteren. Daar wns hij daarna, aangehouden. Het was wel een brutaal stukje geweest. Maar bekl. is iemand die niet voor een klein gerucht je is vervaard. Hij hoeft ook al eeQs een jaar In de tuchtschool gezeten. Die a tv af had hetr, ech ter niet op een beteren weg gebracht. Het O.M. requiveerde nu, in de hoop, dat dia correctie meer zal baten, tegen hem niet min der dan 2 jaar gevangenisstraf. Z'n verdediger, Mr. 't Hoofd pleitte oplegging van een lielitaro straf. Eeu ontrouwe bode, G. W. K. de bode van de spaarkas „Arbeid adelt" te Zandvoort, had van eenige leden gol den geind en die niet aan den penningmeester afgedragen. De reden waarom bekl. 't had ge daan bleek niet, wel werd medegedeeld, dat be klaagde nog al groote versieringen maakt. Het O.M. vorderde tegen den niet-verscheneu bekl. 3 maanden gevangenisstraf. Brandstichting. Na eene lange afwezigheid wilde een zekere M. v. d. W. in de echtelijke woniag aan de Hof straat te Hillegom wederkeeren. Zijne echtge- noote in stede van hem met open armen te ont vangen, weigerde hem den toegang. Er volgden deliberaties en van weerszijden tot elkander minder aangename woorden. V. d. W. die een flink borreltje op had, liet liet er niet bij zitten en, nadat hij had uitgeroe pen. Je zal wel zien wat er van gebeurt" storm de hij het huis binnen, waar hij het beddegöed in brand stak. Daarna trok hij af. Om zich wegens brandstichting te verant woorden was v. d. W. tegen heden gedagvaard om voor de rechtbank te verschijnen. Bekl. w ns niet verschenen. Het O. M. vorderde tegen hem 3 maanden gevangenisstraf. Op roof uitgeweest! In de dagen van den watersnood aiopen er lieden rond in liet overstroomde gebied, die daar als ware apachen optraden en zich toe- ëigenden van de voorwerpen, die daar in liet water ronddreven wat z\j maar konden. Do eigenaars waren toch niet bekend en wie zoui hun wat doen?.... Echter er waren er die tegen de lamp vlogen I Een van hen stond vandaag terecht. Het waa een zekere v. PI. die met een roeibootje in den Oostzanerpolder had rond gevaren en een deur, balken en andere voorwerpen had opgovischt. „Om er brandhout van te maken" had bekl.' aan den veldw-achter, die tegen hem proces verbaal had opgemaakt, gezegd. „Daarvoor ech ter maak je een deur niet stuk" zeide heden de veldwachter. „Daar neem je wat anders voor:...', meende dat wat je vindt drijven, je dat magjl medenemen." De President: „Dat is geen vinden. Wanneer,, je een boerenwagen vindt, dan neem je dit toch ook niet mede?" j. Het O. M. vond den gepleegden diefstal 'tereeb t ergerlijk en deed opmerken, dat een ver zwarende omstandigheid is, dat 't geschiedde i«y tijden van een watersnood, wanneer een icde^j wel bijzonder eerlijk mag zijn. Het requireerde tegen bekl. 1 maand gevan-( gennisstraf. Bekl. verzocht hem een lichter^) straf op te leggen. De president „Dus 't straf opleggen op zich zelf, dat vind je niet ongepast?" Daar had bekl. niet op te antwoorden.... - Molkvervalsuhing. j Tegen S. G. te Wormerveer is wegens melk-r vervalsehing 14 dagen gevangenisstraf geëisaht,! DE TEMPERATUUR van het water in de zwemschool aan de Hont vaart bedroeg hedenmorgen 58 en hedenmiddag 59 graden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Ploeger, Busken liuet«i straat 12, een broche; Th. Bergman, Voorzorg-j straat 21, een zakje met inhoud; J. Schipper,; Pandpoort 2, een armband; J. Remmee, Heeren^ singel 129b, een parapluie; G. Hulshof, Amster-j damstraat 38, een bril; P. Boeree, Drappenier-j straat 6, een kindermutsjeM. Huisman, Oude- weg 139, Haari.liede c.a., een jongensjas; A. da Nijs Haarüiedestraat 23, een armband; J, J. vj Dokkum, Bakkerstraat 3 zwart, een gouden ring..! BURGERLIJKE STAND, Getrouwd: 29 Mei, J. A. M. J. Filbry en B. M. G. Beijnes. Geboren: 25 Mei. d. v. M. E. Lobman—Kerl ner. 26 Mei. d. van A. van Brussel—York. 27 Mei. z. van W. E. Rooze—Lamer1!. 29 Mei. z. van J. C. VermondRiddOrLrfjj z. van F. Leeflangvan Essen. d. vam C. M. Mijnders-Gerritsen. - z. v. J. H. v. Heel] —Vogel. d. van J. M. TanksBruinier. Overleden: 27 Mei. J. M. VV-ernik—Jansen,] 70 jaar, Turfmarkt. J. H. Hekkert, 2» ,jd Brouwersstraat. J. C. Toussaint, v., BS j'.fi Zuider Buitenspnarne. C. Luiten—Wou(j tering, 80 jaar, Roosveldstraat. J. Eijisinffl 6i jaar, Haaflemmerliedestraat. B. Lon£ uilige—v. d. Berg, 27 j., Maerten v. Heemis- kerkstraat. J. G. Kalf—van Smirren. 3| jaar, S'c-hotervveg. A. FennellBone kamp, 64 jaar, Kamperlaan. A. G. Hemelrijk, 28 jaar, M. v. Heemekerkïtrnnt, J. Thie, 69 jaar, Hassclaarsplein. 28 Mei. P. Bakker, 79 jaar, Witte Heermet», F. Bcrman—van Dan6ik, 54 jaar, Brouf. wersstiaat. J. A., 4 jaar, z. van H. Meéf ter, Kamperlaan. A., 2 jaar, z. van F. van KeuleD, Sellagcholstraat. AOTE EXAMENS L. O. Zaterdag zijn alhier geöx. 7 candidaten. Ueft sdjn de dames D. Kikkert te Texel en W. Graafl te Helder. -i DE CENTRALE RAADSVERGADERING VAN DEN NED. R.-K. VOLKSBOND, De Centrale Raadtvergadering van den B.-K. Volksbond, welke te Haarlem geho zal worden, is met het oog op de StatenverkW, IINQ )ND. j m Ne* boude* A Vïj V_> I IN O. hiei- een ernetia: ongeluk gebeurd. voor!". Bekl. getuigde'„Ik vond de voorwerpen en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2