Kousen-enSckkenfabriek GRASVEILING Algemeen Verkooplokaal HYPOTHEEKBANK K. V. CAFÉ RESTAURANT Rijnlandsche UIT LISSE E.O. UIT DE ZAANSTREEK SCHAGEN EN OMSTREKEN HOLLAND'S NOORDEN j SPORT EN WEDSTRIJDEN SOCIALE BERICHTEN VERKOOPINGEN LAATSTE NIEUWS LETTEREN EN KUNST ONDERWIJS MARKTNiMUWS Dividendbewijs no.7 Bijverdienste lederen avond Nieuwe Gracht 74 P. EMMER, No. 1699. 1787 P. LUBBERS Adverteniiën. TELEGRAFISCH WEERBERICHT HAARLEM. krngen uitgesteld tot na dczo verkiezingen. "Wiji j&. D. E. de Bisscpoli van Haarlem Mgr. Callier, de vergadering wenscht bij te wonen, wordt zij vermoedelijk in de week en niet op Zondag ge houden. Ernstige asiurjjdiug. Zaterdagavond werd de Stationschef, de beer N. alhier, die in een J'iiuke vaart van den Stationsweg af kwam fiet sen het onderstboven gereden door een motor fiets welke uit de richting Haarlem kwam. He lieer N. werd bij den winkelier v. d. M. binnen gedragen en later per rijtuig naar zijn woning in de Wagenstraat vervoerd. Hij bleek zwaar te zijn gekwetst. Zijn rijwiel was in dcsoldaten toe stand. tteimientewuuL He raad heeft Yrqdag. vcr- adert naar wij uit do verslagen valt de [daatsélij'ke bladen vernemen. Wij ontvingen over deze vergadering geen enkel bericht, 'o ml at we ouzo lezers tot onze spijt tevre den moeten stellen met wat we elders lazen: Ingekomen was een verzoek van do ver- cciii'dUo „Winterprovisie", onderafdeeling van lie afdceling Lisse van den Nod. R. K. ülksbond, otn voor den komenden winter ecu zeker quantum geklopte cokes beschik baar to stellen, tegen een lageren prijs als die thans geldt. Ho gasau'eeteur adviseerde om dit ver zoek van oh hand te wijzen, op grond', dat dit eerstens eeno onbillijkheid is tegen over andere arbeidsgroepeu, en tweedens, omdat de financiën van het gasbedrijf bij ne tegenwoordige tijdsomstandigheden geen lagere praiuctenprijzen kan veroorloven. 11. en W. stelden hieromtrent voor, om cokes beschikbaar te stellen tegen een prijs van i 0.60 per H.L. voor personen met een inkomen van f 600, en 1' 0.70 per H.L. voor personen met een inkomen van f 600 tot J «00, en dan eene hoeveelheid van 1 H.L. per week en per gezin. Hc mindere ontvang- .sten zouden dan door d,e gemeente worden ergocd. Na verschillende besprekingen werd be- .s.loten- om het verzoek van de hand te wij zen, en werd het voorstel van B. en iW. met algeineeue stemmen aangenomen, nadat het zoodanig was gewijzigd, dat do inko- mcii8 zullen worden behandeld naar den maatstaf van den llooldelijken Omslag. Deze regeling zal ingaan op. X Juni a.s. t'n duren tot 1 October a.s. Goedgevonden werd, om voor liet salaris van een eventueel aan ,te stellen tijdelijk onderwijskracht een bedrag beschikbaar te stellen van f per maand. Ue stem bureaux voor de verkiezing voor de Provinciale Staten werden samengesteld. Woensdag 111 Mei 's middags .twee uur is er weer. vergadering. ij ZAANDAM. Het Broodkaarten-vraagstuk. Door den burge meester is bepaald dat zij, wier inkomen f 2400 of meer bedraagt, geen broodkaarten meer kun nen bekomen. financiëele gevolgen van de overstróoming. Door den watersnood zijn de taluds der gemeen telijke begraafplaats aan den Noorder IJ- en Reedijk zwaar beschadigd. Voor de herstelling van een en ander vragen B. en W. den gemeente raad een crediet van f 750. Gezondheidsmaatregelen. Door de overstroo ming is het water in de regenbakken, die gele gen zijn binnen het overstroomd geweest zijnde gebied, in sterke mate verontreinigd. Om te voor komen dat de putten zonder grondige reiniging veder in gebruik worden genomen, stellen B. en W. den Raad voor een strafverordening v-ast te stellen, waarbij het den bewoner eener woning, waarvan de regenbak overstroomd is geweest te gebruiken zonder verlof van burgemeester en 'de wethouders. Deze vergunning wordt verleend, als de regenbak is leeggepompt, gereinigd en ontsmet. Goed afgeloopen. Naar wij vernemen, is de toestand van den rijkswerkman C. E., die- enkele dagen geleden door het afgaan van een geweer patroon aan het oog werd verwond, goed her stellende en zal gelukkig het oog behouden blij ven. Zorg voor de werklieden, In tegenstelling met berichten dat fabriekseigenaren of firmanten hun werklieden, soms na één week slapte, ontslaan, is het wel eens goed ook het volgende te verne men: Ofschoon de slapte aan de rijslpellerij van de firma Blans alhier reeds bijna 2 jaar duurt, heeft genoemde firma volgens de „Z.str." gedurende al dien tijd haar personeel in dienst gehouden. Daar echter de kans op herleving van het be drijf voorloopig nog zeer gering is, is een ge deelte van het personeel thans door bemiddeling der firma geplaatst aan de Rijksfabrieken aan de J iembrug, onder toezegging dat, wanneer de werklieden ziek of aan die fabrieken overbodig worden, zij weder tot het personeel der firma Blans zullen worden gerekend. De gemeentëbegrooting. Nadat Gedeputeerde Staten tweemaal hun goedkeuring aan de ge- meentebegrooting hebben onthouden (de eerste maal omdat een post van 65,000 als bijdrage van het Rijk tot dekking van het geraamde tekort op de begrooting was gebracht; de tweede maal omdat de post hoofdelijke omslag met dit bedrag w as verhoogd, zonder dat in diezelfde verhouding het vennenigvuldigingscijfer werd verhoogd) slellen B. en W. thans voor, de begrooting op nieuw ongewijzigd aan Ged. Staten ter goedkeu ring voor te leggen. Nu het voljaars kohier is opgemaakt, blijkt het foiaal bedrag nog eenigszins hooger te zijn dan net op de begrooting geraamde bedrag, verhoogd met 05,000. zoodat, waarschijnlijk tengevolge van oorlogswinsten, waarop niet gerekend kon worden, nu de begrooting zonder belastingver- hooging sluitend gemaakt is. ZAANDIJK. N. V. „de Voorwaarts". Do St. Ct. behelst do acte tot wijziging der statuten van de Nuumlooze Vennootschap: Maatschuppij tot Exploitatie van de kaasfabriek „de Voorwaarts" te liecr-Hugowaard, gevestigd alhier. WORMERVEER. Geen wittebrood. Door den burgemeester dezer gemeente is bekend gemaakt, dat door hem aan de bakkers géén vergunning verleend is om op Zaterdag wittebrood te bakken, hetwelk, in Wor- Qnerveer geconsumeerd wordt en worden de inge zetenen dringend uitgenoodigd, geen wittebrood te koopen van bakkerijen, buiten deze gemeente gevestigd. SCHAGEN. Onze Rükslandbouwwinterscliool. Voor It eindexamen van de Rijkslandibouwwiuter- school alhier zijn nog geslaagd de leerlin gen W. Lammerschaag te Koedijk en A. J. Porte te Lutjewinkel, terwijl van de eerste tot de tweede klae werd bevorderd C. Geer- lingis te Anna Paulowna. Vermist. 2 lammeren. Gevonden: een doos met beeldjes, inlichtingen ter secretarie. i GROOTEBROEK. Ecu oorlogskas. Op een vergadering der marktvereeniging „de Tuinbouw" is als Be stuurslid gekozen do heer J. Visser Gzn. Aan genomen is een voorstel om 1 extra markt- geld te heffen tot het vormen van een kas voor oorlogsrisico. Er zullen slechts gelden uitge keerd worden indien do schade aan de produc ten ontstaan is, terwijl deze op Nederlandsch grondgebied waren. Besloten is om indien do oorlogsrisico overbodig is, al het overblijvende aan de leden terug te geven. VOETBAL. l SPARTA WEER GEKLOPT. Gisteren heelt Sparta met 4—1 slaag ge had van Willem IJ, uit Tilburg, in die stad. De Oostelijke en de Zuidelijke kampioen zul len nu nog uitvechten, wie den. titel van kampioen van Nederland mag dragen. EENIGE UITSLAGEN. Voor den beker (demi-finale) heeft Quick uit den Haag U. V. V. met 5—0 ingemaakt. De cup-final gaat nu tusschen Quick en H. B. S. H. B. S. h«eft met 6—2 van D. F. C. ge wonnen, in de aeriew cdetrjjden van D'. V. V. t© Den Iiaag. BLAUWWIT EERSTE KLAS SER! De protestcommissie van den Nederland- scbën Voetbalbond, tot welke Ajax zich ge wend heeft, met hel verzoek om revisie van liét protest, door Ajax ingediend, na den wedstrijd AjaxBlauw Wit, welk protest, gelijk men weet, in eerste instantie afge wezen is, heeft dat revisie-verzoek óók af- gewezey. Door deze beslissing ie Blauw-Wit eerste lil&fcËCi' De N. R. Ct. schrijft naar aanleiding hier van: „De mogelijkheid, dat Ajax ook lot eerste klasser gepromoveerd wordt, blijft natuur lijk. Een voorstel in deze lijn van een bouds- bcstuurder in er reeds; we betwijfelen even wel of een zoodanig voorstel in het bestuur een meerderheid zal .vinden. Bovendienwat wil men dan, als men Ajax promoveert met D. V. S.ï tu .Amsterdam zal dit bericht heel wat beroering brengen. Toen de protestcommis sie vergaderde, liep het volk to hoop voor Palais Royal. De heer Drilling, de koene leider van Blauw-Wit, krijgt zelfs, naar het heet, dreigbrieven. Ajax organiseert een volledige campagne Oef! Wie sprak daar van zuiver amateu risme en gezonde spprtopvuitingen!" BERKENRODE I—EAARLEMSCH ELFTAL. 1-3. Ak om ruim half drie scheidsrechter H. J. ,van Tol de elftallen laat opstellen, zien we beide partijen met eenige invallers uit komen, terwijl bij Berkenrode van Houten weer onder de lat staat. Het begin ie voor de Haarlemmers, maar zij stranden op de hechte verdediging der gastheeren. Toch hebben zij spoedig succes als Brun met een onhoudbaar schot via den paal weet te doelpunten, lntusschen heeft de Berken rode-aanval een bezoek gebracht bij de Haarlem-vesting, maar zonder succes, want backs en keeper staan pal. Even vóór de rust weet Paul den voorsprong der Haar lemmers op 2—0 te brengen. Als weer bé- gonhen woidt, gaat Berkenrode tot den aanval over, maar Angenent laar zich niet verschalken, zoodnt doelpunten daar uit blijven. Aan den anderen kant hebben de aanvallers weer succes, want wederom weet Paul met 'n praelitscliot to scoren. Dit is de Berkenroder», te veel en zij komen weer leiug, bij welken aanval een der baeka hands maakt. Uit de strafschop weet Kim man praehtig tegen te scoren, waarna de scheidsrechter een einde maakt aan dezen aangenaam gespeelden wedsrijd. Bij beide partijen blonken de verdedigingen uit, ter wijl het samenspel uer voorhoeden veel be ier iwas dan de vorige week. PAARDENSPORT. DRAVERIJEN OP HOUTRUST. Zondag zijn op Houtrust o. m. de volgende resultaten bereikt: Handicap voor alle paarden, over een afstand van 700—800 M„ aangespannen, eveneens in series, om prijzen van f 175, f 50 en f 25. Winnaar was „Charlotte Corday", van Gebr. Prast, te Amsterdam, 760 ML, rijder J. van Leeuwen; „Catharine R", van J. Schoon, te Medemblik, 760 M., rijder M. Haster, en „Doorlooper", van H, Verdegaal, te Lisse, 750 M., rijder D. de Vlieger, kwamen gelijk aan. Handicap voor alle paarden, gereden onder den man, afstand 700800 M., in één loop, om prijzen van f 70, 40, f 20 en f 10. Ie prijs „Betty Brook", van H. Verdegaal, te Lisse, 730 M., bereden door De Vlieger Jr.; 2e prijs „Aura", van H. Verdegaal te Lisse, 770 M., bereden door D. de Vlieger; 3e prijs „Drus- backa", van N. Pennings, 730 M., bereden door den eigenaar, 4e prijs „Edehveisz", van II. Q. Schrijver, Den Haag, 730 M., bereden door J. Jansen. CRICKET. 'S-GRAV, C. C.—ROOD WIT. De Haarlemmers, versterkt met 4 Engelsche geïnterneerden, maken 132 runs. 's-Grav. C. C. maakt 283 voor 6. (D. Kessler 150hét out);, Rood en Wit maakt nog 40 .voor 2. m beëindigt, dan. H. C. 0, wint met 148 runs op ae eerste innings. NATIONALE ENOYCLIEKMEETING TE UTRECHT. Werden eenige dagen geleden overal geweste lijke meetings gehouden ter viering] van de uit vaardiging van de Encycliek „Eerum Nova- rum", gisteren had te Utrecht de nationale Encycliek-meeting plaats, welk een reuzensun ci* is geweest van de katholieke vakbeweging en als inleiding gold van de jaarvergadering, welke lieden en morgen door het bureau van de It. K Vakorganisatie wordt gehouden. De grooto zaal van Tivoli was geheél bezet met afgevaardigden uit het geheele land, die hier gezamenlijk de R. X. Vakbeweging verte genwoordigend, nogmaals op nationale wijze uiting wilden geven aan hun gevoel van dank baarheid voor de uitvaardiging van de Ency cliek. Het geheel droeg een feestelijk cachet. De zaal was smaakvol met drapceriugen in de pau selijke kleuren versierd, terwijl groen en bloe men het aanzien verhoogden. Op het podium hadden behalve het bestuur plaats genomen, de adviseur van bet Vakbureau de /Leereerw. heer v. Schaik, pastoor te Harder wijk, de HoogEerw. Heer B. A. de Wit© kanun nik Deken en pastoor te Utreeht en de beid© feestredenaars, de Weleerw. heer H. J. J. ten Berge, kapelaan te Utreeht en de heer Alpli. Laudy, hoofdredacteur van „De Tijd." In de zaal waren o.m. aanwezig- plebaan Sta rink, kanunnik, do heer Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, lid der Tweede Kamer en vele eerwt hoeren geestelijken. Te ruim 1 uur opende de voorzitter, de lieer «L van Rijzewijk de feest verg adering- en memo reerde in zijn openingsrede, dat thans pl.m. 45000 kath. georganisoerden bij het R. K. Vak bureau zijn aangesloten. Vervolgens voerden achtereenvolgens bet woord do welcerw. hoer H. J. J. tert Berge, die in kernachtige taal schetste wat voor zegenrij ke gevolgen de Encycliek „Eerum Novarum" voor de arbeiders bad gehad en nog lieeft, daar bij betreurend, dat helaas de patroons nog niet blijkbaar tot het goede inzicht zijn gekomen, terwijl de heer Alph. Laudy in bloemrijke en poëtische woorden do groote figuur van Paus Leo XllI schilderde. Hot geheel was con. schitterende dag, die een waardig slot vormde van de vele encyeüek- feesten. Het a Capella-koor onder leiding van de heer Alph. Vranken luisterde de feestelijkheid op. In den loop der vergadering waren nog tal van berichten van verhindering ingekomen van Kamerleden, bondsadviseurs en geestelijken. Aan het einde der vergadering werd gecol lecteerd voor „Herwonnen Levenskracht", de stakende metaalbewerkers te Leeuwen en de stakende houtbewerkers te Gemert. VERKOCHT. HAAJRLKM, 27 Mei. Notitie van de per ceelen, die verkocht ziju in 't Notariehuis, Bilderdij'kstraat 1 bij den Zijl weg. Notaris J. RATELBAND. Nos. 13. Drie huizen en erven te Haar lem aan do Telterodeetrimt, als: No. 1, Get. no. 110; no. 2, get. no- H2; no. 8, get. no. 114. De perceelen noe. 1, 2 en 3 gecombineerd. 11,950, opgehouden. Notaris J. C, BURKENS. No. 4. Eeu heereustal met groot koetshui©, stal voor zeven paarden en koeteierswoning to Haarlem aan het Schapenplein, hoek Lange Wijngaardstraat, met een afzonder lijke uitgang aan de Ceciliastceg. Get, nos. 2 en 4. Gebrs. Joustra, 'loO. No. 5. Een woonhuis, erf en tuin te Haar lem aan de Ant'honiestraat. No. 6. Een huis en erf te Haarlem aan de St. Aiitkoniestraat, get. no. 71. De perceelen nos. 5 eu 6 gecombineerd. J. Walig q.q. GW?. No. 7. Een winkelhuis, erf, tuin en schuur te' Haarlem aan de St. Anthoniestraat. Get. no. 40. No. 8. Een woonhuis, erf, tuin en schuur naast het voorschreven perceel, gei. no. 42. No. 9. Een winkelhuis, erf en plaats gelegen naast voorschreven perceel, get. no. 44. De perc. nos. 7, 8 en 9 gecombineerd. J. W. G. Droste <10. 8770. No. 10. Een werkplaats met afzonderlijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de 'Korte Heerenvest, get. no. 17. N. do Bruyn 3160. Nos. 11 en 12. Twee woningen met af zonderlijk opgaande bovenwoningen tc Schoten aan de Rcitzstraat, als; No. 11. Get. no. 15 a wart en rood. No. 12. Get. no. 17 zwart en rood. De perceelen nos. 11 en 12 gecombineerd. N. V. „Door Eendracht Sterk" 5865. Notaris A. BERTLING. No. 13. Een huis» waarin verkoop van al coholvrije dranken, met erf en afzonderlijke bovenwoning te Haarlem aan do Ged. Oude Gracht, met achteruitgang aan het Nieuw- landje. Get. no. 28. G. Wolzak 5350. No. 14. Een pakhuis met afzonderlijke bovenwoning te Haarlem aan d© Drosse- straat. Get. no. 29. J. J. van Scheyudel q.q. jcjO. Notaris P.. F. DE BORDES. No. 15. Een huis en erf met tuin met afz,onderlijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Alexaudcrstvaat. Get. noe. 1 zwart en rood. Joh. Machiclse 0775. No. 16. Een huis, erf en tuin met afzonder lijk opgaande bovenwoning naast perc. 15. Get. nos. 3 zwart en rood. 6975, opgehouden. Nos. 17—20. l ier huizen en erven met tuintjes te Haariem aan de Maerten van Heemskerkstraat, als. No. 17. Get. no. 71. No. 18. Get. no. 73. No. 19. Get. no 75. No. 20. Get. no. 77. De perceelen nos. 17 tot eu met 20 gecombineerd. 1 Uit d© hand verkocht. Notaris A. BEETLING. No. 2L JS.eu winkel- ©n woonhuis te Haar lem aan d« Ridderstraat. Get, no. 35. J. A. de Vries 2320. No. 22. Een pakhuis te Haarlem aan de Gortesteeg. Get. no. 14. J. P. O. Günther 810. IIET OOSTEN RIJ K SOHE OFFENSIEF. iWEENEN, 29 Mei. Uit liet oorlogspers- kwartier wordt geseind: Ook in d'e luat3te dagen hebben de Oostenrijk-Hongaarsche troepen verder aanzienlijke vorderingen ge maakt, in het bijzonder in den sector van het Suganadul tot aan de "vlakte d'ie zich rondom Arsicro uitstrekt. Het front van de zuidelijk van d'e Brenta opdringende Oostenxijk-Hongaarsehe troe pen, heeft zich naar het Zuiden, zoowel als naar het Oosten uitgebreid. Deze terrein winst, welker zuidoostelijke grens gisteren de heuvel Sima Maora nog was, krijgt daar door grootere beteekenis, omdat op deze wijze de geheele sector, die onmid'dcllijk aan de grens ligt, in het bezit der troepen van de Dubbel-Mouarehie is geraakt. Wes telijk sluit zich hier de aanval aan, die aan beide zijden van de Val d'Assa wordt uit gevoerd. Vprd-er oostelijk van dit steile bergterrein hebben de aanvallers den 1561 nieter hoo- gen berg Monte Mosehicee genomen en zijn hierdoor in het bezit van de stellingen ge komen, die de noordelijke positie van Asia- go en de permanente werken .van de Monte Interrotto aan den rand van de Val d'Assa bebeersehen. Westelijk van de Val d'Assa hebben de Oosteiirijk-Hongaarsc-he troepen ook reeds de bijineiibte veitledfgingswerken van de linie Arsiero-Asiago bereikt, ter wijl zi.i vlak bij den westelijken zoom van d© kloof een pantsenverk van deze groep zuid westelijk van Barcarola genomen hebben en den top van den nog meer zuidwaarts ge legen Monte Cimoue reeds bezet hebben. Thans staan de O.-H. troepen, nadat zij alle door de Italiaanecho hoof dol ficieren als onneembaar betitelde Italiaanscbe stellin gen en bergwerken in deze streek hebben genomen, reeds zuidelijk van het massic! yan de Compolongo enbeheerschéri van het zuiden uit het Ëoven-Posinadal, terwijl zij van liet noorden uit ook reeds dö monding van de Pctina ónder vuur kunnen nemen. E©ii tegen-offensief van de Italianen in zmM-oostelijk Tirol en aan dc Isonzo werd geheel afgeslagen. DE FRANSCHE PERS OVER DEN MILITAIREN TOESTAND. LUGANO, 29 Mei. (Part.) De Temps acht twee groote besluiten thans noodig; ten eerste het vormen van een hulpleger voor Italië; ten tweede een grondige hervorming van de Fran- sche methoden aan liet westelijk front. Het blad geeft toe dat de jongste ondernemingen van ge neraal Nivelle op het westelijk front groote offers kostten. Rousset laat in de Petit Parisien doorsche meren dat bij Verdun liet overgaan tot een of fensief onmogelijk is als dc Rus op het Russische front den Duitschers in staat stelt troepen aan het oostelijk front te onttrekken. Hetzelfde geldt voor het Italiaansche front. In de Eclair zegt generaal Pcrrot dat men de Centrale Mogendheden alleen dan het initia tief kan ontnemen, wanneer de frontlijn van een Europeeschen oorlog van 2000 K.M. tot 4000 K.M. wordt verlengd. Deze zou moeten loopen van de Noordzee over de Alpen tot den Balkan. Dit zou mogelijk zijn indien 1,500,000 Kussen Roemenië in den oorlog medeslepen en Bulgarije binnentrekken, terwijl 500,000 Italianen in Al banië landden en generaal Serrail met 300,000 man te Saloniki tot het offensief overgaat. Hier voor is noodig dat Frankrijk de wapens levert voor de noodige 1% millioen Russen. „JUDITH." Nanr wij vernemen zal de opvoering- van „Judith," heldenspel van Herman van den Eerenbeemt, in den Grooten Schouwburg tc Rotterdam plaats hebben op Maandag 5 Juni a.s. L. LEOPOLD, t Men meldt ons uit Groningen: Op 76-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer L. Leopold, directeur van de Rijkskweekschool en schrijver van verschillende lees en leerboeken op het ge bied van Nederlandsche letterkunde. HAARLEM, 29 MEI. Graan- en zaml- markt. Heden was er geen aanvoer, BOVEN KARSPEL (Setation) 27 Mei. Bloemkool: fijne J 6.25—17.75 per 100 stuks. Aanvoer 2945 ©tuks. Rabarber f 9.8081 per 100 hos. Aanvoer 40,870 bossen. Salade 1.10 d 1.80 per 100 krop. Aanvoer 1300 kroppen. ALKMAAR, 26 Mei. Fabriekskaas. Kleine f 58.50, kleine boerenkaas 57.—, commissie boerenkaas f 53.50, middelbare boeren f 51.—. Aangevoeld 548 stapels, wegende 270628 Ki logram". Handel Fabriekskaas (kleine) stug. 27 Mei. Aangevoerd 19 paarden f 200 a f 700;49 koeien en ossen f 160 a 560; 95 nucht. kalveren 10.— a f 24.— 184 magere schapen f 33.— h f 55.— 405 lammeren 14 a f 57.magere varkens f 32.a f 52. 212 biggen 14.— a f 24.— 12 bokken en gei len f 3.a f 15.—, 10 kleine bokjes 1.50 a f 3.—, boter, per kop hoogste prijs f 0.82)i, iniddelprijs f 0.771/-., laagste prijs f 0.72%, aan gevoerd 34S0 kop, eieren f 6.25 a f 7.— per 100 naar waarnemingen verricht in den morgen, van Maandag 29 Mei. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te D© Bildt. Hoogste barometer-stand: Hernosand 768 9. Laag-ste barometerstand: Zuid-Duitsehland onder 760. Verwachting tot Dinsdagavond: zwakke tot matig© meest noordelijk tot oostelijke wind; licht tot halfbewolkt; weinig of geen regeD; mogelijk nachtvorst; iet© warmer overdag. Heden overleed na eene kort stondige ziekte in den ouderdom van ruim 79 jaar, de Heer PIETER BAKKER, die mij gedurende ruim 20 jaar trouw gediend heeft. G W. GROENEVELD. Fa. P. KUIPERS. Haarlem, 28 Mei '16. 1837 Ondergeteekende zou gaarne s 'avonds tusschen 7 en 9 uur onderricht doen geven aan leerlingen, welke later op zijne inrichtingen zouden willen ge- plaatst worden. Eenigszins gevorder den ontvangen direct goed loon. Al leen zeer fatsoenlijke meisjes komen in aanmerking. Aanb. in persoon: C. N. HIN Zijlweg 114 1796 GEBRS. BRINKIftANtl. 'Maatschappij tot Explotatie van Hotels en Restaurants te Haarlem. over liet boekjaar 1915 is betaalbaar gesteld bij de Haarlemsche Bankver- eeniging met 60. 1837 DE DIRECTIE. Vertegenwoordigers van Bierbrouwerijen of Bierhandelaren welke zich van een zéér loonende willen verzekeren, gelieven hunne fran co aanvragen daartoe in te zenden on der no. 1834 Bur. van dit Blad. 1827 TE u Bepaald op Woensdag 3i lei 1916, zal wegens instor ting van het gebouw DE VAUX- HALL, nu gehouden worden op Vrijdag 2 Juni 1916, in het 1824 Llf. BE 8,1. BOEK CENTRALE, A'OAA Verscheneni PROEFAFLEVERING KATECHETI3CHE ONDERRICHTINGEN van M. C. WERMELSKIRCHEN Vertaald door L. M. v. PINXTEREN R. K. Pr. Per a! levering Hr 85 pagina's f 0.75 Compleet in 16 afleveringen of 3 deelen. 1600 Deel I GELOOF. Deel II GEBODEN. Deel III GENADE MIDDELEN. In Koloniale- en Grutterswaren, en Comestibles, Paul Krugerstraat 25, Schoten, is telefonisch aangesloten onder HUIS- EN DECOR SCHILDER BREESTRAAT 34, 1034 TEE. EP HO ON 2086 2073. te Haarlem- Verkrijgbaar 4'A pCt. Pand brieven a 96 /2 pCt. in stukken van f 1000, f 500 en f 100. Uitgifte der 5 pCt. Pandbrie ven is GESTAAKT. Geiden beschikbaar tegen 5 pCt. a 574 pCt. 1841; DE DIRECTIE. MACHTE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3