UIT 8££ PRUVÜCIE UIT L1SSE E.O. ÜÏT BEVERWIJK SPORT EN WEDSTRIJDEN NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS Wat er pleit tegen de beweging voor Vrouwenkiesrecht Door J. m. STERCK—P300T. iNQtZONDtN. DE ONTEVREDENHEID IN VLAANDEREN. buitenland. Prijs 30 cents. Verkrijgb. bij den Boekhandel en bij de Uit gevers N .V. „Drukkerij De Spaarnestad". te Haarlem. Bij rechistrceksche bestelling aan de Uitgevers gelieve men postwissel van 32Vz ct. in te zenden HEEMSTEDE. II. X. Vooges. Men schrijft ons: Zaterdag 3 Juni a.s. hoopt een alhier zeer geacht en welbekend ingezetene, de Heer 'II. N. Voo ges, het voorrecht te genieten, zijn uegentig- sien verjaardag te vieren. In weerwil van z jii lioogen leeftijd mag de a.s. jubilaris zich in ten goede gezondheid verheugen en is hog zoo goed ter been, dat hij zelfs bij slecht v.< er eiken ochtend vroeg ter kerk gaat. Ja ren Jang heeft hij een goed bekende timmer- zaak gedreven; hoe ook in beslag genomen door deze drukke zaak, is hij niettemin reeds uil jaar een zeer gewaardeerd lid der St. Vincentiusvereeniging en bovendien einde 25 jaar schatter voor den accijns. De grijze jubilaris is er het bewijs van dat het leiden van een druk werkzaam leven het bereiken tan een hoogen ouderdom niet in den weg staat. Aan belangstelling zal het den heer Vtoges op zijn feestdag stellig niet ont breken. BLOEMENDAAL. bloembollencultuur." Het bestuur dezer af- deeling is thans samengesteld als volgt: J. B Bos Az., voorzitter; Arn. W. H. Bijvoet Jr., 2de Voorzitter; W. A. Rijnierse, Penningmeester; Joh. C. Gehrels, Secretaris; C. H. Kramer, 2de Secretaris; B. Roozén Wzcommissaris (eene vacature.) VELSEN. Een H. B. S. te Velsen. Op de suppletoire 'agenda voor de openbare vergadering van den gemeenteraad, die hedenavond gehouden wordt, •komt voor een voorstel van den heer F. C. J. Netscher, luidende als volgt: „De Raad noodigt burgemeester en wethouders .uit om de noodige stappen te döen om de Regee ring te bewegen bij het opmaken der Staats- 'begrooting voor het dienstjaar 1917; gelden uit te trekken, die de oprichting eener Rijks-Hoogere (Burgerschool te Velsen mogelijk zullen maken. ALKMAAR. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de Woensdag ge houden stemming voor een lid van den Raad (va- 'cature Fortuin), werden uitgebracht 1056 stem men. Hiervan verkregen J. Bak 461, mr. W.*C. Bosman 291, J. H. Elfring 158 en K. van 't Veer '146 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen Bak (Kath.) en mr. Bosman "(lib.) NOORDWIJ KERHOUT. Zilveren Ambtsjubilé vandien heer G. Bulten. Gisteren herdacht de heer Duiten |den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn loop baan als onderwijzer begon. In die kwart ,eeuw heeft de Jubilaris heel wat gedaan .voor het katholiek, openbaar en organisatie- leven. Dat dit ito. breeden kring gewaar deerd wordt is op dezen dag op de meest ondubbelzinnige wijze gebleken. Eerstens uit de omgeving. De parochiale geestelijkheid kwam persoonlijk ter recep tie, alsmede vele ouders der schoolgaande kinderen, welke den jubilaris prachtige bloemstukken vereerden. Mede kwamen (Burgemeester en Wethouders vanNoordwij- kerhoul' den heer Bulten complimenteeren. ,De geestelijkheid uit de nabuurschap, kwam mede den heer Bulten gelukwenschen of jdeed dit schriftelijk. Telegrammen kwamen in uit gansch het land, o.a. van de Alg. Verg. van den R.K. O. B. te 's Hertogenbosch, de R. K. Onder wij zeressenvereeniging te idem, van de afd. Helmond van den R.K. O. Bond, van de Re dactie en Uitgevers der „Katholieke School" enz. enz. Namens den R.K. Openbaren Onderwij zersbond in Nederland werd met 'n zeer ver- eerend selirijven den. jubilaris' aangeboden 'een prachtige eikenhouten boekenkast met garnituur van Delitsch blauw porceleia Het personeel van den heer Bulten kwam den Jubilaris gelukwenschen en bood' hem een (prachtig eikenhouten bureau-stoel aan. Verschillende cadeaus werden verder aan geboden door particulieren, vrienden en collega's. Speciale felicitaties kwamen nog (in van R.K. Werkiiedenvereenigingen en R.K. Middenstandsvereenigingen. Zeker is deze dag voor den heer Bulten en de zijnen een onvergetelijke geworden. WARMOND. De Hanze. In de onder voorzitterschap van den heer B. Lans gehouden vergadering van „de Hanze", werd de samensmelting van „De Hanze" en „Kath. Leven" met alg. stemmen goedgekeurd. Over den door het bestuur van den N. R.-K. V.- afdeeling voorgestelden wintercursus voor land en tuinbouw, zal worden onderhandeld, en later over besloten worden. Tot afgevaardigde naar 'de algemeene vergadering op 5 Juni werd be noemd de heer B. Lans. Voetbal. Op het terrein aan de School straat werd gisternamiddag een medaille wedstrijd gehouden tusschen de voetbalver- eeniging L. V. V. I Lisse en Berkenrode I van Heemstede. L. V. ,V. I won met 3—1. Centrale Kiesvereeniging „Beverwijk." De algemeene vergadering der R. K. Centrale Kiesvereeniging „Beverwijk" zal plaats hebben op Woensdag 7 Juni, 's avonds half acht, in hotel De Zon, alhier. De heer Mr. J. Bl Bomans zal op deze vergadering een lezing houden. Onderwerp: „De komende strijd." - 1 saa«>B3 .VOETBAL. WILLEM II KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Het pleit is beslecht. Willem II, uit Tilburg, heeft gisteren in Deventer, na een spannenden wedstrijd, onder groote belangstelling gespeeld, gewonnen van Go ahead met 10; met rust was de stand nog blank. Het eenige doelpunt werd gemaakt 20 minuten voor het einde, door J. van Son. Voor het eerst beeft liet Westen alzoo den kampioens-titel moeten afstaan, voor het eerst heeft het zuiden den nationalen eeretitel ver overd. D'r was enthousiasme genoeg! De talrijke mannelijke en vrouwelijke 'J il- burgscbe supporters stormden, toen de strijd beslist was, het veld op zooals de Mb. schrijft en vielen liun, spelers op roerende wijze om den lials. Kransen werden aangeboden en Moni- mers, de aanvoerder ging de hoogte in. Dio Brabanders. Wat waren ze verheugd. En met recht: zij hadden iets bereikt wat nog nooit was geschied; den eeretitel, waarom duizenden voetballers in den lande een jaar lang strijden en vechten, ging voor de eerste maal naar Brabant, naar Tilburg en welverdiend. Bravo Willem II, kampioen van Nederland, onze gelukwenschen. Deventer lag gisteravond verlaten als een ver overde veste, en in Tilburg had een duif met de overwinningstijding de heele stad op stelten gezet. CRICKET. HaarlemV. O. C. Voor Hemelvaartsdag was voor de le klasse N. C. B. vastgesteld de wedstrijd V. O. C.—Haarlem. Haarlem seinde kort voor Üea aanvang van den wedstrijd af, om reden zij niet in staat, was een goed elftal op de been te brengen, in verband tevens met de Studen- ten-roeiwedstrijden aan de Hembrug, waarin enkele Haarlc-m-spelers uitkwamen. Regle mentair wint V. O. .0. dus, hoewel verzocht zal worden de ontmoeting opnieuw vast te stellen. V. R, A.—V. V. V. V. R. A. (238 voor 7) wint van V, V. V. (123) Hamburger (V. R. A.) 133. QUICK WINT DEN HOLDERTBEKER. Quick heeft de Cup-final met 21 van H. B. S. gewonnen, na diverse verlengingen. DE PROMOTIE-KWESTIE. Op de bestuursvergadering van den N. V. B. te Zwolle in zake de promotiewedstrijden, be sliste het bestuur dat het reglement in dezen onduidelijk is. Het bestuur legt nu het reglement aldus uit, dat in een dergelijke competitie slechts dan eer beslissingswedstrijd gespeeld wordt, indien daarin evenveel winstpunten door- meerdere vereenigingen worden behaald, terwijl slechts een dier vereenigingen naar een hoogère plaats bestemd ia Blauw-Wit is dus thans definitief eerste klasser. De idee in de sportpers geopperd om Ajax bij keuze te promoveeren vond geen steun. ROEIEN'. DE STUDENTEN*ROEIWEDSTRlJDEN. In het bijzijn van duizenden belangstellen den, onder wie de Commissaris der Koningin in deze provincie, en onder begunstiging van mooi weer, hebben de Studenten-roeiwedstrijden gisteren op het Noordzeekanaal bij de Hem brug plaats gehad. Over een lengte van zeker één kilometer wa ren de boorden van het Noordzeekanaal gemas keerd door vaartuigen van allerlei soort, doch zonder uitzondering gesierd met een feestelijken vlaggentooi. De wedstrijden waren een succes voor Nereus, die met uitzondering van het sciffnummer alle nummers won, waarin het uitkwam. Het nummer fweeriemsgieken werd gewonnen door Laga. Het wherry-nummer met stuurvrouw is vervallen. De uitslagen waren; Vierriemsgieken juniores (baan 2000 meter). 1. Nereus in 7 min. 55 sec. Boot K. J. Pott. Bemanning: M. N. J. Dirken (boeg), J. H. de Jong, C. S. R. Potgieter, M. F. Gunning (slag), L. S. Sie, stuurman. 2. Njord. 3. Laga. Hoofdnummer, baan 3000 M. 1. Nereus in 11 min. 55 sec. Bemanning: C. v. Niekert (boeg), B. J. Havenga, P. H. M. de Roo, P. S. Putorius (slag), L. S. Sie, stuurman. 2. Njord. 3. Triton. 4. Laga. Overnaadsche vier. Baan 2000 M. 1. Nereus, in 8 min. 1/5 sec. Bemanning: J. A. G. Kerssemakers, F. G. Hoelen, J. S. M. Richter, R. Reitz, slag; L. J. v. d. Mandele, stuurman. 2. Triton. 3. Laga. SciffBaanlengte 2000 M. 1. Triton, G. Fuhri Snethlage, in 8 min. 49 sec. 2 Nereus, D. Osinga. Achtriemsgieken juniores. Baan 2000 M. 1. Nereus in 7 min. 11 sec. Bemanning: M. N. J. Dirken, boeg; B. J. Havenga, C. v. Nie- (terk, H. J. Malon, G. S. van Krieken, J. H. de Jong, C. S. R. Potgieter, M. F. Gunning, slag; L. S. Sie, stuurman. 2. Laga. Tweeriemsgieken, gewonnen door Laga in 9 min. 25 sec. 1. Laga. Bemanning: A. M. Mijn- lief, boeg; P. K. Termijtelen, slag; N. Gulde naar, stuurman. 2. Njord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet aansprakelijk. Geachte Redactie! Naar aanleiding van de opmerking van den Maarlcmschen afgevaardigde ter ver gadering van den Alg. Bond van R. K. Kies- vereenrgingen te Utrecht zij het vergund mijnerzijds te verklaren dat de conclusie, in het bewuste Kruisfkopje door u getrokken, volkomen juist was. Wel wil het mij voorkomen, dat mijn ge achte mede-afgevaardigde zichzelf min of meer aan het feit schuldig maakt waarvan hij uwe Redactie beticht. Hij meent n.l. dat te Utrceht is gebleken, dat daar de over groote meerderheid niets van het voorstel-Beverwijk wilde weten, het geen dan zou moeten blijken uit het feit dat, het voorstel met 107 tegen 18 stemmen weid verworpen. Wanneer de heer Yan Liemt meent dat deze cijfers voldoende gerond zijn voor zijn conclusie, dan bewijst dit alleen dat hij niot verstaan heeft den toon, die op de vegarde- ring te Utreclit te beluisteren viel tijdenede behandeling van het voorstel-Bevcrwijk. Mijn overtuiging is deze: was de be.nmt- delings-motie van Mr. van Schaik niet ge komen, dan was de uitslag der stemming geheel anders geweest en zon gebleken zijn, dat men cr niet zóö afkeerig van was als de heer Van Liemt meent. Gaarne wil ik verklaren dat het in de gegeven omstandigheden misschien maar beter is, dat *t deze wending genomen heeft, aannemende, dat de commissie waarvan de motie spreekt, en hieraan wil ik niet twij felen, haar taak serieus opvat, én dat-daar in de verschillende stroomingen in onze Kath. Staatspartij tot lmn recht kunnen komen. Dankzeggende voor de plaatsing, tecken ik met de meeste hoogachting, TH. IIOOIJ, Afgevaardigde van de „R. K. Centr. Kiesvereeniging Beverwijk." BINNENLAND. ONZE KAASHANDEL OP DUITSCH- LAND. Uit Hoorn meldt men ons: De firma K. H. de Jong's Export-handel te Hoorn heeft de overeenkomst met de maatschappij van itn- en export in Den Haag opgezegd. Daardoor heeft ook de combinatie van Noord-Holland-, sclie kooplieden, door wier tusschen komst de prijsbepaling en de export voor de Zeu- trale Einkauf GesellseLaft te Berlijn, ge schiedde, opgehouden te bestaan. Toch zal geen verandering intreden ten opzichte van onzen kaashandel met Duitschland en even min voor de producenten. "Want gelijk de levering voor de Z. E. G. vroeger geschied de door bovengenoemde -combinatie, zal ze nu via de Maatschappij van im- en export plaats vinden door tnsschenkomst van de Noord-Hollandsche Vereeniging van Kaas handelaren, waarvan de heer Stuyt van Purmerend voorzitter en de heer Meyer, lid der firma De Boer uit Edam, secretaris is. DE ZAAK SCHRöDER. Men meldt ons uit Amsterdam. Naar wij ver nemen is door den Procureur-generaal bij het Hof alhier cassatie aangeteekend tegen het arrest waarbij de heer J. C'. Schroder werd ont slagen van alle rechtsvervolging, ter zake van een artikel in de „Telegraaf" getiteld „De Pers- camarille" te Amsterdam. DE ENCYCLIEKFEESTEN IN 'S-BOSCII. Men. meldt ons uit Den Bosch: Gisteren,. Hemelvaartsdag, werd op indrukwekkende wijze het zilveren jubilé gevierd der Ericy- cliek „Rerum Novarum". In optocht, waar aan ruim 3000 personen deelnamen en waar in een 60-tal vaandels werden meegevoerd en die begeleid werd door drie muziekcorp sen, werd naar de Kathedraal getrokken, waar Mgr. Prinsen de feestrede hield. Er hadden ook openluchtmeetiugB plaats. In de verschillende vergaderzalen werd o.m. het woord gevoerd door Mgr. A. F. Diepen, coadjutor van den bisschop van Den Bosch; de Commissaris der Koningin in Noord- Brabant, baron Yan Voorst tot Voorst en pastoor A. Mutsaers. DE ZIEKTE VAN HET EERSTE KAMER LID WATERSCHOOT VAN DER GRACHT. Uit Den Haag wordt ons gemeld: Naar wij vernemen is de toestand van Ifet Eerste Kamerlid, den heer Waterschoot van der Gracht, thans verpleegd in het Rust- en Herstellingsoord „Maris Stella," aanmerke lijk verbeterd. Men meldt ons: In eqpe Zaterdagavond gehouden algemeene vergadering heeft het Algemeen Nederlandsch Verbond van Brussel en Omstreken na eene rede, gehouden door Di'. Jacob, zich met alge meene stemmen, min eene onthouding, uitge sproken voor bestuurlijke scheiding van Vlaan deren en Walenland en tevens eene solidariteits verklaring afgelegd met de twee door de Bel gische Regeoring ontslagen ambtenaren Dr. René de Clercq en Dr. A. Jacob De afdeelingen Antwerpen en Lier van het A. N. V. namen reeds vroeger een gelijkluidend besluit. Zondagavond werd door de algemeene verga dering van de Groeningerwacht van Brussel en omstreken de volgende motie onder geestdriftige toejuichingen en met algemeene stemmen aange nomen „Leden en genoodigden van de Groeninger wacht vergaderd in het Vlaamsche Huis, te Brus sel, op Zondag 28 Mei 1916; Na de uiteenzetting gehoord te hebben van Dr. A. Jacob, in zake het standpunt ingenomen door hem en Dr. René de Clercq, als hoofdopstellers van „De Vlaamsche Stem" Betuigen hunne volstrekte solidariteit met bei de genoemde Vlamingen Keuren volmondig af dat de regeering loyale Vlamingen heeft gebroodroofd wegens hun Vlaamschgezinde werking, en dit te meer daar andere Belgische ambtenaren geheel vrij blijven hunne afwijkende opvattingen ongehinderd te verdedigen Drukken den wensch uit dat de staatkundige verhouding van het Vlaamsche volk bij het her stel van den vrede zoodanig geregeld worde, dat het over zijn eigen'lotsbestemming kunne be schikken Besluiten allen eendrachtig en onverpoosd te ijveren om de verwezentlij'king van het Vlaamsche beginsel te bevorderen En brengen déze motie ter algemeene kennis. DE PRESIDENT VAN CHINA. Men meldt ons uit Den Haag: De Chinee- sehe legatie deelt het volgende mede: Naar aanleiding eener mededeeling uit Tokio, op genomen in sommige Nderlandsche bladen, als zou de President van de Chineesche re publiek, Yuan-Sji-Kai, zijn vergiftigd, heeft de Chineesche legatie den 80en Mei een te legram uit Peking ontvangen, meldende dit dit bericht onjuist is. Aan de legatie is opgedragen de bedoelde mededeeling tegen te spreken. PERSONALIA. Aanbevolen worden te Amsterdam voor leeraar aan de H. B. S. met driejarigen cursus voor onderwijs in de kennis der natuur: als nummer 2 A. Meilink en voor idem in het handteekenen als nummer 1 F. de Graaf, beiden van hier. Onder de gebruikelijke bewijzen van be langstelling hebben herdacht de heer P. J. Vermeulen, commies le klasse der H. IJ. S. M„ verhonden aan het hoofdmagazijn, zijn zilveren jubileum, en de heer W. Molen kamp zijn 25-jarig indienstzijn bij de firma J. J. Beynes. ACTE EXAMEN L. O. Woensdag zijn alhier geëx. 8 candidat.en: Geslaagd zijn de dames: U. F. Krooneveld, M. .T. E. Keuls, A. H. Joustra, O. E. van Parrécren J. F. L. Schnabel, J. Tli. M. Schoondergang, A. Vister en A. Westrik, allen-te Leiden. ONDERWIJZERS. De hier ter stede gevestigde afdeeling van het Ned. Oud. Gen. besloot niet deel te nemen aan de betooging voor vrouwenkies recht, en wèl lid te worden van het Rook verbod-comité, waarvoor een som uit de kas werd afgezonderd. DE LOODGIETERSSTAKING. 'Woensdagavond had een conferentie plaats tusschen 't bestuur van de patroonsorgani satie en dat van de geaellenorganisatie, waarin 't geschil werd behandeld. Van de zijde van de patroonsorganisatie werd aan gevoerd, dat men het standaardloon niet hooger dan 30 cent per uur kan stellen, maar dat men zorgen zóu, dat door die patroons waar een staking is, de 2 cents per uur waar over kwestie is, als bijslag meer zal worden betaald. Van de zijde van de gezellen verlangde men alvorens de staking te eindigen ook toezegging van betaling van het stakingsgeld. De besturen van den patroonsbond zeiden, naar ons werd medegedeeld van die zijde dat men nu een ant woord van de gezellen tegemoet zag. Ten aan zien daarvan hecht alweder een misverstand. De gezellen beweren op een antwoord van de pa troons te wachten. En dus schiet men alweder niet op! DUÜRTETOESLAG. Door Je bleek erspatroonsvereeni ging „St. Joseph" is aan de bleekersgezellen een toeslag toegekend van 1.50 voor gehuwden en 1 voor ongeliuwden, welke toeslag a.s. Zaterdag ingaat. EEN AVONDCARILLONBESPELING. Gisterenavond van 88 Yt uur is door den heer Et. W. Hofmeester bespeeld 't carillon van den toren van de Groote Kerk op de Groote Markt. Er waren heel wat luisteraars. Het was de eerste der avond-carillonbespelingen, die ge durende de maanden Juni en Juli des Donder dags zullen worden gehouden. OP DE HOOGTE 1 Ons stadsberichtje van Woensdag, 'dat de win kels dien avond ingevolge art.l der verordening ook na 9 uur open mochten blijven, was voor verschillenden in onze stad wat je noemt „een openbaring." Het gold voor ons slechts als een herinnering aan een bekende bepaling, waar te voren breed genoeg over geboomd was. Toch bleek lang niet ieder voldoende op de hoogte te zijn. Woensdagavond, om acht uur tenminste werden we rx.og epgelield door een lezer, die, orr» ons bericht bevestigd te krijgen, telefonisch zich tot de politie had gewend, waar hjj de bood schap had gekregen, dat het geen Zaterdag was, dusdat hij den winkel om 9 uur sluiten moest. „Waar moet ik me nu aan houden," vroeg de abonné. „Aan de verordening" was ons ant woord, en we lazen hem artikel 1 voor, dat voor „den avond onmiddellijk voorafgaand aan den Hemelvaartsdag," wel degelijk een uitzonde ring maakt I Dat ze dat in de Sreedestaat niet wisten"! NEDERLANDA KATOLIKO. De 6e jaarvergadering van den Ned. R.-K. Esperantistenbond „Nederlanda Katoliko" wordt op Maandag 12 Juni alhier in St. Bavo gehouden. Het programma van den dag vermeldt o.m.: 's Morgens om 10.30 uur H. Mis met Espe- rantopreek door den WelEerw. Heer H. Heeze- mans, kapelaan uit 's Bosch, in de kerk van „St. Johannes de Deo," (nabij het Station). Do II. Mis zal worden opgedragen door den ZeerEerw. Hooggel. Heer Prof. L. A. A. M Westerwoudt, Seer, van Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier, Bisschop van Haarlem. Om 2 uur de jaarvergadering, na eene wande ling door de stad en bezichtiging der beziens waardigheden Bij gustig weder vereenigen zich de deelne mers om 5 uur op het stationsplein voor een uitstapje per eleetrische tram naar Wilhelmina- duin. Bij gunstig weder vereenigen zich de deelne- gebouw „St. Bavo" om 5-uur. Door den heer H. Damen zal een lezing in Esperanto worden gehouden over: „La Espe- ranto-movado post la milito." EEN BEEN GEBROKEN. Woensdagmiddag is op de Raamvest de bier- bottclaar P. K., wonende Zuider Buiten Spaarne bij 't opstappen van zijn wagen geval len. Daarbij is z'n linkerbeen gebroken. K. is in het Gasthuis opgenomen. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. In de Woensdagavond gehouden ledenverga dering der Christ. Hist. Kiesvereeniging is voor 't lidmaatschai) van den raad in de vaca ture mr. Slingenberg gecandideerd d9 heer J. L. Tieleman, lid der firma Merens en Tieleman, kassier en commissionair in effecten. Naar be kend is, zal de candidatuur van den heer Tiele man, door de andere partijen van rechts wor den gesteund. DE PIANO VAN DE ANTI-TUBERCULOSE- VEREENIGING. De piano is gevallen op nummer 2252. Van de 8000 loten waren er 5365 verkocht. De overige, 2635 stuks, zijn voor de trekking ver nietigd, zoodat de loterij feitelijk over de 5365 nummers is gegaan. EEN ERNSTIGE AANRIJDING. Gisterenmiddag had op den Schoterweg een vrij ernstig ongeluk plaats. De heer J. F., wonende Kleine Iloutstiaat 73 alhier, die daar op zijn rijwiel reed, werd nabfj de Kloosterstraat aangereden door een auto 'die kwam van 'de Ivleverlaan: Hjj kwam] onder de auto en werd door om.stan.ders spoedig uit zijn benarde positie gered. i Men droeg hem binnen in het café van den heer Van Gemert, alwaar dr. van der Horst en- de wijkzuster Van Willigenborg hem de eerste geneeskundige hulp verleenden. Daar bleek, dat: t e heer 1eenigo verwondingen aan het hoofd had bekomen. Na te rijn verbonden werd de heer F. per rij, tuig naar zijne woning gebracht. Het rijwiel is totaal vernield. Nader vernemen wij bodenmiddag, dat de <0* stand van den lieer F. naar omstandigheden redelijk wel is. LIEFDEWERK VAN DEN CATHECHiSMUS Het feestje, Woensdagmiddag aangeboden aan de ijverige kinderen van het Liefdewerk van den Cathechismus door de dames die zoo welwillend hiervoor hun arbeid geven, is uitnemend ge slaagd. Rector Borsboom sprak een hartelijk aanmoedi-, gend en pakkend woordje tot de kinderen die hij niet alleen prees, maar ook opwekte om voor den vervolge hun best te doen. De dames sloofden zich letterlijk uit om de kinderen met lekkernijen te overstelpen, om ze aangenaam bezig te houden met zang -en liedjes. En de heer Kroes vertoonde een paar mooie bioscoopbeelden, die op 'n klein ongelukje na prachtig van stapel liepen Het was een mooie middag. Jammer maar dat dit uitnemend-goede werk nog zoo weinig bekendheid heeft in onze stad! Als men maar eens algemeen ziet hoeveel nut eï gesticht wordt door dezen arbeid, die belangloos en met veel opoffering wordt verricht, om kinde ren die anders misschien nooit hun cathechismus- lessen goed zouden leeren, de beginselen van den H. Godsdienst in te prenten!. Het bestuur van den Vrouwenbond was door presidente en eenige bestuursleden vertegen woordigd. DE KOLFWEDSTRIJD. De uitslag van den driedaagschen kolfwed- strijd in de Sociëteit Vereeniging is als volgt: Korps wedstrijd le serie Bovenbarspel 1 133, Krommenie I 100, Opmeer 88, Koog a.d. Zaan 73, Haarlem 92, Bovenkarspel II 113, Nieuwe Niedorp 105, Zuidseharwoude 118, Heer Hugo waard 135, Broek op Langendijk 126, Alkmaar I 139, Alkihaar II 92. 2e serie: Bovenkarspel I 106, (opgegeven); Krommenie I 133, Opmeer 81, (opgegeven) Koog a/d Zaan 126, Haarlem 104, Bovenkarspel II140, Nieuwe Niedorp 111, (opgegeven); Zuid Sckarwoude 103, Heer Hugowaard 115, Broek op Langendijk 119, Alkmaar I 93, Alkmaar IJ (opgegeven). 3e serie: Krommenie I 134, totaal 357 Koog! a/d. Zaan 110, totaal 309, Haarlem 104, totaal 300, Bovenkarspel II109 totaal 362, Zuid Schare woude 90, totaal 311, Heer Hugowaard 11S, totaal 378, Broek op Langendijk 135, totaal 380. Alkmaar I 125, totaal 357. De prijzen werden toegekend aan Broek op, Langendijk eerste, en Heer Hugowaard tweede. In den personeelen wedstrijd won den eersten prijs K. Kroon te Oud Karspel met 137 punten. DE GASONTPLOFFING IN DE HIER O- NYMUS VAN A J M EN STRa a-ÏT Nader is gebleken dat de gasontploffing in 't perceel in de Hieronymue van Alphen- straat is veroorzaakt doordat gae de we ning had kunnen binnendringen tengevolge van het afbreken van een gaebuis, die in den grond was gezakt. In verband daarmede wordt, naar wij heden vernamen, een on- derzoek in die buurt ingesteld naar den toe stand der gasbuizen, ten einde gewaar te worden of misschien nog meer buizen door eene verzakking in den grond defect zijn geraakt. GEMEENTEZAKEN. Vergunningen; B. en W. stellen voor aan het gemeente bestuur van Schoten vergunning te verlee- nen tot het hebben van spoorrails in den Spaarndamschen weg tegenover het terrein van de gemeentereiniging van Schoten enS •an Gebr. Ruigrok te Vogelenzang voor 't hebben van een afvoerbuis ten behoeve van een perceel naar de Leidschevaart. OPGEDRAGEN. Het verbouwen van het gebouw Sint Bavo is opgedragen aan den aannemer C. A. M. Jonckbloedt, alhier. DE TEMPERATUUR van het water in den zwemschool aan de Houtt vaart, bedroeg hedenmorgen 58 en hedenmid dag 59 graden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens opgave in de „Sts. Crt.," is, tijdens; de week van 24 tot en met 30 Mei, alhier voore gekomen, een geval van diphtheritis; te Haarl.- meer, kwam een geval van typhus voor; te Vel sen een geval van diphtheritis; te Akersloot een geval van roodvonk en te Noordw.hout een geval van diphtheritis. j GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: M. Hokkeling, Kruisstraat 49, een hoe rent'iels; Tj. Draais- ma, Kruisweg 28, een bankbiljet; D. W. Broekmeyer, Ampzingstraat 36, een horloge in armband; H. C. Wevers,, KL Houtstraat 53, een leesboek; S. van Frank, Nassaulaan 25rood, een rozenkrans; P. Geerlings, Zuid- Brouwersstraat 8, een boodschappenzak,; R. Gast, Oranjeboomstraat 170, een pef; bureau van politie, 2 sleutels aan een touwtje; P. Peetoom, Rollandstraat 2a, een handschoen; G. Zwelen, Sumatrastraat 6, een zilveren ring met langwerpige steen; G. Ppostma, Schoterweg 142, een geldstuk; W. van Oxe- ner, Jan Steenstraat 43, een paraplue. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 2 Juni J. A. Rekman en E. Nijhuis. F. J. Macrander en E. A. J. Dijk- hoff. J. Krijt en A. C. Vlinkervleugel. Geboren30 Mei. z. van A. Oudshoorn-Berve-, ling. 31 Mei d. van A. Hofmans-v. Leijen. d. van A. Spiekstra-v. d. Blom. z. var J. O, M. v. d. Valk-Ketelaar. 1 Juni d. van C. J.1 v. d. Meer-Scholten. d. van A. Paesi lei'wen, d. van S. Buurman-Wensing. 2 Juni z. tan A. Roosen-Meijboom. i Overleden: 31 Mei G., 18 m., d. v. A. Hroger8t Zuiderbuitenspaarne. 1 Juni M. Hazenberg, 63 j., Stuv-erstraat. A. M. de Rooij-\ ossen 36 j., Vaartstraat. W. M. Beljaards-de Jong°i 24 j., Dubbelebuurt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2