NAOEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. DE CONSERVATOR VAN TEYLER'S LABORATORIUM. DE SCHOTENS€HE PROPAGANDA VERGADERING. AANGEREDEN. oplichting. AARDAPFELENAANVOER IN AMSTERDAM. Goddelijk Hart van Jezus. Onmiddellijk vóór en na het Lof biechtgelegenheid. ZATERDAG, 's nam. van 49 uur ge- tegenheid om te biechten. HAARLEM MERLIEDE ZONDAG, half 8 Vroegmis, half 11 Hoog- 'mis; half 3 Vespers. Na de Vespers biecht gelegenheid voor die dan aanwezig zijn. MAANDAG, half 8 Vroegmis, half 10 Ca techismus voor de meisjes-vormelingen, half 11 Hoogmis; half 2 Catechismus jongens- vormëlingen; half 3 Yespers. DIN80- half 8 le H. Mis. WOENSDAG, 's morgens van 10—12 uur biechtgelegenheid voor de meisjes en 'sav. van 08 uur voor de jongens die Donder dag het H. Vormsel zuilen ontvangen. DONDERDAG, 7 uur H. Mis met alge- ineene H. Communie der vormelingen. V RU DAG, 8 uur gez. 11. Mis; 9 uur Ca techismus. ZATERDAG, 9 uur Catechismus; 4—8 uur biechtgelegenheid. PERSONALIA. Te Leiden is geslaagd voor het prop. examen geneeskunde de heer ii. F. Greidanus, van hier. Woensdag 14 Juni zal de heer A. C. Flink, chef-iicichiuisi bij de Maatschappij W. Dus, zijn 35-jarig jubileum vieren. Prof. Dr. VAN PCYVELDE. Ook prol', dr. Van Puy velde, die geruim en tijd bier beeft verto.efd en hier ook eeu paar ki er als spreker ie opgetreden, behoort tot Ue iu Nederland vertoevende Belgen, die voor het leger v.iju opgeroepen. ROOMSCH-KATHOLIEKE KRING. Donderdagavond heeft deze vereeniging weer "en opgewekte ledenvergadering gehouden. Daarin werd allereerst besproken een propa- ganda-actie. door de leden te voeren voor de aanwerving van nieuwe leden. Den laatsten tijd hebben nl. verschillenden de vereeniging verla- ien wegens vertrek naar elders of door huwelijk. De mobilisatie, die velen verhindert aan het Kring-leven actief deel te nemen, roept telkens weer eenige leden weg. Toch is het gebleken, dat, ondanks alles, de animo voor en in den Kring- bij de achtergeblevenen wel bestaat. Maar het ledenlal moet vóóruit- en zeker niet achteruit gaan. Het kan zich uitbreiden, zelfs in dezen tijd. Want .er is ook geconstateerd, dat er, on- danks den militairen dienst; vele jongelui in Haarlem en omstreken zijn, die zictt bij den R.-K. K. kunnen en moeten aansluiten. De per soonlijke actie van de leden zal bezegeld worden met een propagandavergadering, eerlang te hou den, waar de heer Mr J. B. Bomans opwekkende woorden zal spreken. Dit laatste vooral werd door de vergadering met voldoening vernomen. Medegedeeld werd, dat een gymnastiekclub in voorbereiding is, die onder leiding van den heer S. Hooy, gymnastiekleraar, lid van den Kring, wel belooft te zullen slagen. Van verschillende zijden werd krachtig opge wekt tot deelneming aan de politieke propa ganda en de aanstaande gewichtige verkiezings actie. Na de rondvraag, waarin verschillende huishoudelijke aangelegenheden besproken wer den, volgde een korte, krachtige lezing van den WelEerw. Heer F. A. Burwinkel, over „Kerk en Democratie", waarin hij aantoonde, dat de Kerk 6leeds bevorderaarster is geweest van de goede democratie, omdat ze door alle tijden heen heeft fesireden en geijverd voor verstandelijke ontwik- eling, zedelijke verheffing en stoffelijke verbete ring van de maatschappij, die drie factoren, die de ware democratie doen bestaan. Aandachtige belangstelling van een welwillend auditorium, hartelijk applaus en vriendelijke woorden van den voorzitter waren de oprechte en verdiende dankbetuigingen voor de leerzame voordracht van den gewijden spreker. Verleden jaar is op initiatief van de Kamer van Arbeid voor de confectiebedrijven gesticht eene comm voor werkverschaffing aan geheel en Ïedeeltelijk werklooze kleedermakers in Haarlem. )eze commissie deed thans een verslag van hare werkzaamheden verschijnen. Daaraan ontleenen wij, dat de comm. van eenige autoriteiten, waaronder de inspecteur van den arbeid en ons Steuncomité, steun zoowel- in financiëelen als in moreelen zin ontving. De werkzaamheden begonnen op 20 October, toen, na eene inschrijving ter gemeentelijke arbeids beurs eenige kleedermakers kleedingstukken ter bewerking ontvingen en eindigden in April 1916. Aan loon werd totaal uitbetaald f 5611.15, over 56 ingeschrevenen verdeeld. -Het aan een arbei der hoogste uitbetaalde loon in totaal bedroeg 364het laagste f 7. Er werden vervaardigd in totaal 2281 broeken, 472 overjassen en 935 korte jassen. De kleedingstukken werden afgeleverd aan het Centraal Magazijn voor militaire kleeding en uitrusting. De commissie constateert aan 't einde van haar verslag dat van de zijde der werk nemers met toewijding is gewerkt en verklaart harerzijds gaarne te zullen blijven medewerken san beteugeling der werkloosheid in het kleeder- hiakersbedrijf. Van de commissie was voorzitter de heer D. Miezérus Jr. en secretaris de heer Ed. A. van Bilderbeek. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem, op Woensdag, 14 Juni, 's namiddags ten 1 Vu ure, in de Statenzaal (Prinsenhof.) 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel R. en W. vaststelling le suppl. begroo ting en staat af- en overschrijving begrooting, dienst 1915, met advies Commissie van bijstand beheer gemeente-finaneiën. 3. ld id. goedkeu ring begrooting voormalige corporation van nemingen, ambachten en bedrijven, dienst 1917. 4. lid. id. aankoop grond bij Vuilrak.,5. Id. id. verzoekschrift leeraren teekenen H. B. Scholen verhooging jaarwedde. 6. ld. id. vaststelling re- gJement voor de ambtenaren in dienst van het 'F wgerlijk Armbestuur. 7. Id. id. bijdrage aan i Centraal Comité van drankbestrqdende vereeni- gingen in kosten controleur. 8. Ld. id. vaststel ling pensioensgrondslag secretaris Gezondheids commissie. 9. Id. id. vastteiling verordeningen heffing en invordering bel a ting op openbare vermakelijkheden. 10. Id. id. aanvulling raads besluit d.d. 12 April 1910 no. 14. 11. IJ. id. split sing voorschot woningbouw Haarl. Stichting voor woningverbetering. 12. Id. id. id. id. id. Locperatieve Woningrereeniging voor gemeen- lepersoneel. 13. Id. id id. id. id .Vereeniging t, paarnoog 14. Id. id. vrijstelling voorschrift art 10, 2 a, Bouwverordening touw bergplaats Spoorwegstraat no. 3. 15. ld, id. verhuring grond Patiljoenslaan. 10. II. id. wijziging raads besluit d.d. 15 December 1915 No. 10. 17. Id. id. ontslag C. Verhoef uit huur wüg.-ond Spaarne. 18. ld. id. vergunning afvoerbuis naar de Leid- sche Vaart. 19. Id. id. id. spoorrails in Spaarn- damschen weg. 20. Vergadering met gesloten deuren. 21. Benoeming regent St. Elisabeth's of groote gasthuis (aftreding H. van den Berg). 22. Aanbeveling B.en W. benoeming lid Burger lijk Armbestuur. 23. Id. Curatoren gymnasium benoeming leeraar. 24. Verzoekschrift P. J. Bückmann, herbenoeming gemeentelied- en verloskunde. CHR. BESTURENBOND. In een gisterenavond druk bezochte gedele geerden vergadering van den Chr. Besturen bond, werden in de vacatures in het bestuur ge kozen: de heeren J. ie Jonge en A. Kruyt. In zake werkloozen verzekering, werden uitvoe rige besprekingen gehouden. De enorme stijging der prijzen van levensmiddelen, lokte ook be spreking. Er werd besloten om onderwijl aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente te verzoeken, maatregelen te willen treffen, dat evenals in naburige gemeenten ook in Haarlem voor billijken prijs aardappelen te verkrijgen zul len zijn en de ongemotiveerde woeker met dit artikel wordt tegengegaan. Het verzoek aan B. en W. is reeds verzonden. Naar ons wordt medegedeeld is door Directeu ren van Teyler's Stichting in de plaats van Jhr. Dr. G. J. Elias, die in verband met zijne benoe ming tot hoogleeraar te Delft eervol ontslag heeft verzocht als Conservator van het Labo ratorium dier Stichting, benoemd Dr. W. J. de Haas sinds eenigen tijd leeraar aan de H. B. S-. te Deventer. Voor zijne benoeming aldaar deed Dr. de Haas verschillende succesvolle weten schappelijke onderzoekingen eerst als Assistent aan het Laboratorium van Prof. Kamerlingh Onnes te Leiden, daarna als Assistent aan het Bosscha-Laboratorium van Prof. du Bois te Berlijn en vervolgens als „wissenschaftliicher Hilfsarbeiter" aan de „Psysikaliseh-technische Reichsanstalt" te Charlottenburg; de laatste op uitnoodiging van den in samenwerking met Prof. Einstein. BOUW-OPDRAGHT. Door den bouwkundige ,W. J. Nelissen, is aan den aannemer Neuteboom opgedra gen: het bouwen van 4 heerenhuizen aan den verbindingsweg tusschen Kleverlaan en Korte Kleverlaan te Bloemendaal met -wel ken bouw reeds een begin is gemaakt. ONDERSHANDSCHE AANBESTEDING. Door den bouwkundige V. J. Nelissen is ondershands aanbesteed: het verbouwen van perceel Klein heiligland no. 79. Inge schreven werd als volgt: J. E. A. Kaub, f 3374; A. Bierboom, f 3590; J. Scholten en Muis f 3660; S. [Winnubst f 3695. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. In bet Museum van Kunstnijverheid zul len morgen de schimmen of poppen vè,n het Javaanscho TVayangspel nog tentoongesteld zijn. De aquarellen en teekeningen naar bloemen en planten, door de d.ames-leer- lingen van het 2e en Se studiejaar vervaar digd onder leiding van den heer Jesserun de Mesquita zullen door andere studiën wor den vervangen. N. V. „DE ZEEUW", Do Stct. behelst de statuten der N. V. „de Zeeuw" voorheen B. Hus, maatschappij tot het exploiteeren van broodbakkerijen en handel drijven in granen en aanverwante artikelen te Haarlem. Het kapitaal der vennootschap is vast gesteld op honderd duizend gulden, ver deeld in honderd aandeelen, elk van duizend gulden. In het maatschappelijk kapitaal wordt deelgenomen: door den heer iB. Hus, brood fabrikant te Den Haag, foor dertien aan deelen; door den heer D. de Rooij, brood bakker alhier, voor achttien aandeelen; door den heer P. G. van Dongen, chef de bureau te Den Haag voor (één, aandeel. De overige aandeelen zullen moeten geplaatst zijn bin nen tien jaar na den aanvang der vennoot schap. Benoemd is voor de feerste maal tot directeur de heer D. Üe R-ooy, en tot com missaris de Keer B. Hus. Men verzoekt ons te melden, dat de heer Mr. Bomans verhinderd is op 13 Juni a.s. te Schoten op te treden, en dat nu de heer B. Th. de Wolf van Amsterdam als spreker is uitgenoodigd, die zal optreden met het on derwerp „Linksche Strijdmiddelen." DE WONINGBOUWVEREEN1GINGEN- EN DE DURE MATERIALEN. Bij K. B. is het verleende bouw voorschot uit 's Rijkskas aan de gemeente Haarlem ten be hoeve van de Haarl. stichting voor woningver betering nader bepaald op 177000. Dit staat hiermede in verband dat de raad besloot naar aanleiding van dé stijging der bouwmaterialen het aan de vereeniging verleende voorschot te verhoogen. PROPAGANDA-VERGADERING VOOR DE STATEN-VERKIEZINGEN. Naar wij vernemen zal ten bate der Staten verkiezingen in de Sociëteit „Vereeniging" eene groote propaganda-vergadering worden gehou den, waarin eenige Reclitsehe Kamerleden als sprekers zullen optreden. Doordat 't paard schichtig werd, is gisteren middag de wagen van den bierbottelaar A. A. R. op de Lange Brug aangereden door een tram trein der E. S. M. die van den tegenovergestel- den kant kwam. R. wist tijdig van den bok te springen, doch zijn 20-jarige doohter A. die mede op den wagen zat, viel links van den wagen af en kreeg de wielen van het derde tramrijtuig over zich. Door den tramschuiver we'd 't meisje daarna een eind voortgoduwd. Men kon haar niet van onder den wagen van daan krijgen, dan nadat een gedeelte van 't hoofdhaar was losgeknipt. Aan 't gezicht en aan 't rechterbeen had zij eenige verwondingen bekomen. Nadat zij in 't Gasthuis was verbon den, kon 't meisje, dat gelukkig geen letsel van ernstigen aard had verkregen, loopende naar huis gaan. GEMEENTEZAKEN. Voorschotten aan' woningbouw- \ner<(cni gingen. B. en W- doen den raad' voorstellen om de reeds verleende voorschotten aan de woningbouwvereniging „Spaarnoog", aan de „Coop. woninigvereeniging voor gemeen- tepersoneel" en aan de Haarlemsche stich ting voor woningverbetering te splitsen in tweeën: een voor den aankoop van den grond en een voor den bouw der woningen. Gnondverluu'i ug. B. en W. stellen voor om, met intrek king van een vroeger raadsbesluit, voor dén tijd van één jaar, eindigende 31 December 1916 aan de Overste der Eerwaarde zus ters Franciscanessen der Mariastichting in huur af te staan twee gedeelten grond bij de Kamperlaan. Gemqcu te-genees k und ige. De heer P. UBückmann verzoekt om her benoemd te worden als gemeente Heel- en Verloskundige. HET „TE DEUM" VAN PHILIP LOOTS. Disdagavond, ter gelegenheid der sluiting van het 40-Uren Gebed, in de Mozes- en Aaron- kerk te Amsterdam zal het nieuwe „Te Du am" van Loots, door het heeren- en knapenkoor dier kerk, onder leiding van den heer Joh. A. Hols, weder worden uitgevoerd. EEN RIJWIEL GEKAAPT. Ten nadeele van den milicien-soldaat H. C. H. is ontvreemd een rijwiel, dat hij gis terenmiddag tusschen 3R en SYa uur voor een perceel aan de Nieuwe Gracht onbeheerd had laten staan. Naar aanleiding van een klacht door den vertegenwoordiger der Singer naaimachine- maatschappij ingediend tegen den gewezen reiziger der firma W. G., ter zake van op lichting van 8 naaimachines, tot een geza menlijke waarde van f 430, in de jaren 1908 en 1909 ie gebleken, dat \V. de naaimachi nes had verkocht aan mej. M. V., die des tijds te Schoten woonde, op afbetaling en dat door genoemde juffrouw daarop een zeker bedrag was afbetaald. Daarna werden door haar de naaimachines in gemeentelij ke Banken van Leening te Amsterdam be leend. Verder is gebleken, dat me'j. V. de contracten met een valschen naam had on derteekend, volgens haar zeggen, met mede weten van W. G. Ter zake van 't gebeurde is door de politie proces-verbaal opgemaakt. DIENSTREGELINGEN. Vanwege de H. IJ. S. M, ontvingen wij ver schillende dienstregelingen, waaronder eene, die Haarlemmers nog wel eens zal te pas komen, nl. de snelste treinverbinding van en naar Haar lem. Verder eene aangaande rondvaarten te Aalsmeer en omgeving. BOND VAN BLOEMBOLLEN- HANDEVj ajren Verschenen is hét Jaarverslag van den Bond van Bloemibollevihandelaren, Daaraan is 't volgende ontleend: De Europeesche oorlog heeft ook In 1915 nog geen einde genomen, en zoowel het bloembollenbedrijf als de Bond zelve hebben •voortdurend den invloed daarvan ondervon den. Mogen ook sommige bedrijven aan dezen wereldramp een bloei al® nooit te vo- iren ontleenen, het bloemibollemvak heeft daaraan niets dan moeilijkheden en nadee- len te danken. Toch mag men verheugd zijn, dat het bedrijf zich flink en krachtig in de- Zen crisistijd gehouden heeft. Met erven groo- den ijver en energie als ia gelukkiger jaren heeft de handel een afzetgebied voorde pro ducten gezocht en getracht voor vervanging te zorgen, daar waar door den oorlogstoe stand het afzetgebied tijdelijk was te loor gegaan. De reizigers bezochten weer de landen als van oude en lieten zich niet afschrikken noch dm de onveiliger geworden zee over te ste ken, noch om de moeilijkheden te trotseeren, die een bezoek aan Rusland thans met zich brengt. Het gevolg was dan ook, dat alles dn aanmerking genomen, de verkoop niet on- 'gunelig is geweest, maar dat behalve door de lage prijzen het grootste nadeel is gele den door de daling der koersen van het ■vreemde geld, waardoor niet ontvangen werd, wat bij het vaststellen der prijzen was bedoeld. Door het ontvangen vreemde geld (niet in te wisselen maar daarop gelden op te nemen in afwachting van betere koersen, kon aan dit nadeel eenigszins worden tegemoet gekomen. Moeilijkheden gaf ook het innen van uit staande gelden, terwijl het nog steeds voort durende moratorium in Duitschlamd vootr •vreemde vorderingen een optreden in rech ten aldaar onmogelijk maakte. Een voorbode van het in het volgende jaar uitgevaardigde algemeene invoerverbod van bloembollen en planten in Engeland, was bet in 1915 reeds gegeven verbod van in voer van convallarialriemen. Op alle punten dus heeft het bedrijf in dit jrar met groote moeilijkbeden te kaïnpen gehad en de Bond heeft naar zijn vermogen getracht, de leden bij het overwinnen dier bezwaren behulpzaam te rijn. Het aantal leden is in dit jaar een wei nig verminderd, hetgeen uittHuilend aan de tijdsomstandigheden is te wijten. Op 1 Ja nuari 1916 telde de Bond 188 firma's, zijnde 333 groepsleden tegenover 192 firma's, zijnde 339 groepsleden op 1 Januari 1915. Na Januari zijn echter weder 13 nieuwe firma's toegetreden en is het aantal groeps leden met 23 vermeerderd, zoodat thans de. Bond meer leden telt, dan zij ooit heeft ge had. Het algemeen bestuur is samengesteld als volgt: W. YVarnaar, voorzitter; G. Kruijff, pen ningmeester; H. V. van Zanten, vice-voorzit- ter; A. Colijn, voorzitter van Groep I; J. Bijvoet, voorzitter van Groep II; H. Ben- ktmper, voorzitter van Groep III; P. Rijnier- eie, voorzitter van Groep TV; A. Verduijn Jr., voorzitter van Groep V en Mr. dr. H. R. Ribbius, secretaris administrateur; ter wijl de plaats van voorzitter van Groep VI dcor het bedanken van den heer W. L. Ben- fichev vacant Ss. J ien slotte mag nog vermeld worden, dat in dit jaar het contract tot bestrijding van 'den liandél in byacintheubloemen iii werking is getreden en dat de resultaten daarvan zeer bevredigend zijn geweest Aan deze overeenkomst en aan de strenge handhaving daarvan door de Commissie van Toezicht is het te danken geweest, dat bijna geen hyacintlienbloemen uit Holland op de markt te Berlijn zijn. aangevoerd, zoodat daarmee het doel, dat ihet deze overeenkomst werd beoogd, is bereikt. LUILAKMARKT. Dat had maar heel weinig gescheeld of de luilakmarkt had gisteren slechts gedeeltelijk kunnen doorgaan. De winkelsluitingsverordening bepaalt n.l. in art. 7, dat verboden ia het venten en verkoopeu of te koop aanbieden, op of aan den openbaren weg op den voet waarop het volgens art, 1 der verordening is verboden winkels voor 't publiek geopend te hebben. En wetten en verordeningen storen zich nu eenmaal niet aan traditiën, zoodat het door gaan der markt ernstig werd bedreigd. Strikt genomen mocht zjj niet worden gehouden in dien zin als dat traditioneel is. Om 9 uur had de verkoop van bloemen een einde moeten nemen I Dat echter ging toch niet. Want juist dan wordt t op de markt 't drukst en 't gezelligst en maken de verkoopers 't meeste zaken. B. en Whebben daarom ter elfder ure ingegrepen en gebruik gemaakt van hunne bevoegdheid om ontheffing van deverboden bepalingen derveror dening ten aanzien van alle winkels te verlee- nen. Daardoor mochten gisterenavond alle winkels laat openblijven ten gerieve van de luilakmarkt. Laat in den middag werd het bekend. Nog r.c konden wij 't in de courant mededeelen. Ech ter. 't was op 't nippertjeI De winkeliers ontvingen later van wege 't stadhuis nog officieele kennisgevingen. En nu de markt! Is 't nog wel noodig te zeggen hce druk 't er was, tot heel laat in den avond,hoe duizenden de traditie hoog hielden en te luilakmarkt togen om daar wat bloemen en planten te koopen Dat is alle jaren zoo en dat was 't ook nu weder, 't Was er zóó vol, dat slechts heel langzaam men over den Gasthuissingel en den Kamper- singel kon gaan. Echt een pantoffel parade!. Een drukte van belang. maar toch gezel lig en gezien van den overkant, opleverend een scuilderachtig tafereel, 't penseel van een Rem brandt waardig! En koopers, en loven en bieden tusschen een koopman, die graag zijn waar van de hand doet en een kooper, die wel wat koopen wil, maar dan voor niet te veel geld. Kinderen, die met hun ouders medegingen. Dat alles, al die kijkers en koopers krioelden door elkaar, en dat ging zoo heel den avond door, tot vannacht toe! Er was vooral een groote aanvor van rozen. De planten en bloemen waren over 't algemeen niet goedkoop. Zelfs de plan tjes waar men anders gewoonlijk een stuiver voor geeft, waren nu 6 of 7cent. Toch werden er zaken gedaan, toet werd er gekocht. Dat is gewoonte en daarvan wijkt een rechtgeaard Haarlemmer niet gaarna af. Zwaar beladen en belast, torachend Flora's kinderen zag men de meesten huiswaarts gaan. En van ochtend vroeg liepen de kinderen ook nog in de stad met de bloemen en planten, die zij van ochtend op de markt hadden gekoeht. Daar is van avond geen huis bijna of bloemen en planten prijken ert. .Te Schoten waren de winkeliers met de 9-uur- sluiting in de war. Zij meende omdat het luilak was, hun zaken te mogen openhouden. Doch de jpolitie, deelde die meening niet, en liet de zaken sluiten. Te 10 uur werden er echter nog winkels open gevonden en klanden bediend. VISCHHANDELAREN. Alhier ie eene vereeniging van vieehhan delaren opgericht. Tot voorzitter werd be noemd de heer K. Kok, Kruisstraat; tot se cretaris de heer Boot, Schoterweg, tot pen ningmeester do heer Elffers, Spaansche- vaartstraat. De bedoeling van deze vereeni ging is om de positie van de visehhandela- ren te verbeteren. PROGRAMMA'S. Van het concert in de Buitensoeieteit t.Trou moet Blycken", op Zondag 11 Juni, 'savondk 8Ruur, te geven door het orkest der Concertvoreeniging „Haarlems Muziek korps, directeur de heer Gh. P. W. Krdens: 1 Wilhelmina Marsch, Wesly. 2. Ouver ture „Cosi fan tutti", Mozart. 3. a. Le der- nier sommeil de la Vierge, Massenet; b. „Tambourin" uit „Fête dUébé", opera (1739) Rameau; c. Danse Roumaine, Gounod. 4. Fantaisie de l'opéra „l'Etoile du Nord',' Meyerbeer. 5. Ouverture „Giralda", Adam. 6. Tanz Musik aus der Öper „Die verkaufte Braut," Smetana. 7. Pieretten-Walzer aus der Operette „Die ledige Ehefrau", Snaga. 8. Fantaisie op Italiaansche Operamelodiën, Kappy. Van het concert der Concertvereeniging Haarlem's Muziekkorps, op Maandag 12 Juni (2e Pinksterdag) 's avonds acht uur, door het orkest der Concertvereenigiug. Di recteur de heer Ch. P. W. Kriens. 1. „Le Roi Carnaval" marsch uit de Suite, Auvray. 2. Ouverture „Phédre", Massenet. 3. „Geschichten aus dem Wiener Wald", wal- zer, Strauss. 4. Fête de charité", suite, Le- eocq: a. Marche de fête; b. Lameuto (pour leo pauvres); c. Grand bal (finale). 5. Ouver ture „Le Père Gaillard", Reber. 6. Fantas» sie aus dem Sehaui-piel JPrecioea", Weber. 7. Kavalier Waker aus der Operette „Po lenblut", Nedbal. 8. Grande fantaisie de l'opé ra. „La fille du régiment", Donizetti. van de Muziekuitvoering in den Hout op Zon dag 11 Juni 19JC, door Haart. Muziekkorps. 1. Marsche des Gammins de Paris. Berger. 2. Ouverture diie Lustige Weiber von Windsor, Nicolai. 3. Eva Walzer Léliar. 4. Fantaisie de l'opéra Comique Les Contes d'Hoffmann, Offen bach. 5 .Ouverture Ruyblas, Mendelsohn. 6. Am Neckarstrandt Walzer Millöcker. 7. Ballet de l'opéra Gustaf VIH, Auber. DE TEMPERATUUR van het water in de zwemschool aan de Houtvaart bedroeg hedenmorgen 57 en he denmiddag 58 graden. BADEN. In het Douche badhuis aan het Leidsche plei| zijn in de afgeloopen week genomen 1951, F dat aan den Koudenhorn 2033 en in dat aan de» Schotersingel 1040 baden. GEVONDEN VOORWERPEN, lerug te bekomen bij: H. Voerman, Jans straat 36, manehetknoopen. R. Frietman, Hol- s .eqnstraat 3, een broche. Mevr. v. Sonabeek, Oranje,<ade 29, een rouwband. N. G. v. d. Aar, N. Spaarnwouderstraat 1, een tijdgeestlot. H. Reis, Rollandstraat 10, een portemonriaie met inhoud. M. v. Schie, Hagestraat 32, een touw met haken. J. Lemmers, Kr. Lakenstraat 8, een bril m étui. J. G. van Beusekom, Kleverpark 33, t zwart, een étui met schrijfbehoeften. C. Man kant, Vooruitgangstraat 17, een zilveren hor loge. O. Weijs, Oosterstraat 44, een ceintuur. G. v. d. Kodde, Rustenburgerlaan 1, eeu hond HINDERWET. Door B. on W. is aan de N. V. „Oprechte Haarlenimeroliofabriek, voorheen G. de Koning Tilly", vergunning verleend tot uitbreiding van hare fabriek, gevestigd in liet perceel aan de Antoniestraat nrs, 8, 8 A en 8 B door het bij de fabriek aantrekken en tegelijk met de fabriek verbouwen van het perceel aan liet Snaarne No. 51. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 10 Juni. B. de Jong en R vVonda. Geboren: 8 Juni. z. van P. van Thienen— Henk en* 9 Juni. z. van G. II. Hooiaard Slobbe. 10 Juni. d. van M. C. v. d. Heuvel -Eoeree. d. van E. Schijf—Driegen. Overleden. 8 Juni. J. Z. SteiumetzZweeg- man, 38 jaar, Tetterodestraat. 9 Juni. A. M. H„ 3 dagen, d. van H. de Vries, GetL Kaam gracht. BINNENLAND. Men meldt ons uit AmsterdamHeden zijD 7 ladingen aardappelen aangekomen in de vrije markt, met elkaar ongeveer 3600 mud. De han del was vlug. De prijs van de oude aardappelen had neiging tot dalen, maar was toch nog dub bel zoo hoog als in normale tijden. De markt prijs van de nieuwe aardappelen was rijzende. Regeeringsaardappelen nier aangevoerd. Er werd nog 300 H. L. gedistribueerd die over wa ren van gisteren. Vandaag worden wel regee ringsaardappelen verwacht. VROEGE AARDAPPELEN. Men meldt ons uit Den Haag: In verband met loopende geruchten over het opkoopen van vroege aardappelen voor buiteniandsche rekening en het duardoor opdrijven van de prijzen, kan worden, mede gedeeld, dat de uitvoer van dit artikel thans geheel verboden is en slechts op een zoo danig tijdstip en onder zoodanige omstan digheden zal worden toegestaan, dat de vroege aardappelen steeds tegen normale prijzen voor het binnenland beschikbaai zullen zijn. ZWARE MISHANDELING. Men meldt one uit Vla afdingen: Hedenmorgen heeft een werkbaas op de touwslageirij alhier, na een woordenwisse ling, de eigenaar der fabriek een levensge vaarlijke messteek toegebracht. De getrof fene is in zorgwekkender toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De dader is aan gehouden. BUITENLAND. DE DOOD VAN JkixCni uba. LONDEN, 10 Juni. Reuter seint aan som mige biaden: De bijzondere correspondent van de „Daily Mail" te Aberdeen meldt, dat de treiters en stoombooten die te Aber deen binnenvallen, bijzonderheden meedee- lea over de „Hampshire". Ra met den trein naar het uiterste noorden van Schotland te zijn gegaan, gingen lord Kitchener en zijn staf aan boord van de „Hampshire". Te ongeveer zeven uur Maandagsavonds stoom, de het schip weg. Er woei een stijve bries in de richting van de kust. De ramp bad plaats tegen acht uur tusschen Marwickhead en Broughhead ten noorden van de baai van Skaill aan de westkust van bet Mainland der Orkney-eilandeu. ,Te 8 uur 35 berichtte een patrouilleboot, dat een oorlogsschip In baar buurt in iden brand stond, maar dat geen ontploffing was gehoord. Twintig minuten daarna was de„Hampshire" gezonken. Be bevolking aan wal zag, dat vier bootea werden neergelaten, die echter alle in stuk ken yverden geslagen tegen de rotsen eo klippen. Schepen gingen uit om redding te brengen, maar ze vonden geen spoor van het oorlogsschip noch drijvende lijken. De kapi teinssloep spoelde aan wal, leeg. Een vlot of eigenlijk een opgeblazen ring in den vorm van een reusachtigen reddingsgordei dreef eveneens aan, twaalf man hadden zich hier aan vastgeklemd. Hoewel hevig geteisterd en uitgeput, konden een paar mannen nog fluisteren, dat Kitchener aan boord was; daarop vielen ze in slaap. Zeventig of tach tig lijken zijn op de rotsen gevonden, en kelen waren nog warm. In den vreeselijken strijd met de zee waren van enkelealle kleeren afgerukt en in de wanhopige po gingen om tegeh de rotsen op te klimmen hadden anderen haast alle nagels van vin gers en teenen verloren. DE CANDID AA TSTELLIR G VOOR HET AMERIKAANSCHE PRESIDENTSCHAP. CHICAGO, 10 Juni. Op de republikein, sche conventie werd de candidaatstellingf van Root en rechter Rughes voorgesteld. De naam Hughes werd twintig minuten lang toegejuicht. Senator Fall heeft Roosevelt voorgesteld als candidaat voor het presi dentschap. Hij beschreef den heer Roose velt als een groote figuur onder de Ameri- kaansche mannen. De rede van Fall werd ontvangen met toejuichingen en gefluit. CHICAGO, 10 Juni. Bij de eerste stem* ming in d'e repubiikeinsche conventie ver* kregen de héeren liughes 253, (Weeks 105) Root 1.03, Cummins 82, Burton .77, Fair* banks 74, RooSevelt 65 stemmen. i Bij de tweede stemming: Hughes 328) Root 98, Fairbanks 88, Cummins 85, Roo sevelt 81, Weeks 79, IBurton 76, Shermaij 66. Het aantal stemmen dat. noodig is ont gekozen te worden bedraagt 493 stommel*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 6