RIJWIELBAMDEK letterem er kunst rechtszaken. P. J. JANSStii, SCHAGEN EK OMSTREKEM Schagchelstraat 7-9 ÜIT DE ZAANSTREEK STATEN-GENERAAL KERKNIEUWS Landbouw en Vissdierij iPGiiï EN WEBSTRI|3ëK «NANCIEELE BERICHTEN LAATSTE NIEUWS VERKGOPINGEN Advertentiën. Goedkoopst Adres H. J. v. dm MEER, UIT LISSE E.O. MARKTNIEUWS £4gi©§§anfj, hoek WarmoesHaa UITLOTINGEN DANKBETUIGING. een monument voor de gebrs. Maris. voetbal. TELE8HAFISCH WEEH&fcu CrfT GROOTSTE SÖRTEER1NG LAAGSTE F UZ£r> 2044 STOOMVAAR i Haarlem tea behoeve van hare Handelsschool met 2-jarigen cursus met ingang van het jaar 1016 tot wéderopzeggèns een subsidie tc verke ren van ten hoogste 1400.per jaar, onder voorwaarde dar Rijk en gemeente telken jare onderscheidenlijk ten minste f 5600.en f 18,500.beschikbaar stellen. Goedkimstig adviseeren Ged. Siaien op een ,'frzoek van de Vereeniging voor Vrouwenarbeid „De Naaischool" te Enkhuizen, om het subsidie ot f 500 tc verhoógen; eveneens op een om dat voor de Zeevaartschool in het Zeemanshuis te Arasterdam tot 2875.te verhoogen, en op ten om verhooging der subsidie voor de.Zee vaartschool te Vlieland. Verder stellen zij voor aan de afdeeling West [Terschelling" eter Vereeniging Volksonderwijs ten behoeve van haren cursus voor handelsonderwijs Voor het eiland Terschelling voor het jaai 1JJ f ene bijdrage te verkenen van ten hoogste lot) ouder voorwaarde dat Rijk en gemeente voor dat jaar ten minste f 600.— en 375 toezeggen of beschikbaar stellen. Eindelijk stellen zij voor aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zaandam tot weder- opzeggings toe eene bijdrage van ten hoogste 500 te verkenen. Polderreglementen. Ged. Stalen doen den Staten voorstellen tot wijziging van de bijzondere reglementen van be- thuur van den Tjaddinxrijkpolder, den polder Heerhugowaard en den polder de Broekelermeer. Suppletoire Begrootingen. Ged. Staten bieden ter vaststelling aan een Arde suppletoire begrooting dienst 1915 van gesticht „Meerenberg" en eene 2e idem dienst '916, bedragende onderscheidenlijk f 5.132.80% en f 12,1947.74%. RAAD VAN BEROEP. De griffier van den Raad van Beroep (Onge vallenverzekering) te Haarlem maakt bekend, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten van 'Noord-Holland, van 7 Junizijn benoemd bij voormelden raad, tot lid-werkgever L. J. S. M. Brantjes, te Purmerend, en tot plaatsvervangend lid-werkgever S. C. J. Bertram, te Haarlem. DE ELISABETHDAG 1916 HAARLEM. De opbrengst van den Bloemendag met collecte door bovengenoemde commissie gehouden ten bate der noodlijdende bevolking in België heeft opgebracht f 582.54. BEKROOND. Op eene te Den Haag gehouden nationa- 'On wedstrijd voor kwartetzang en kleine koren behaalde in de tweede afdeeling een vierde prijs „Kunstgenot" van hier. PROGRAMMA van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Dinsdag 20 Juni, 's namiddags "an 1 tot 2 uur, door den heer Louis Ro bert: 3. Praeludium Es gr. t, J. S. Bach. 2. Fuga a kl. t., G. F. Handel. 3. Intermezzo, VV. Richter. 4. Introduction, Air and Varia tions, J.. L. Hatton. 5. Lullaby, E. M. Le- tnare. 6.' Marche gotbique, Th. Salomé. DE BROODPRIJZEN. Hedenavond i zal een bijeenkomst plaats hebben van bakkerspatroons en de besturen van de coöperatieve broodbakkerijen hier ter stede om besprekingen te houden over de broodprijzen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: W. Stauwers, Bree- st raat 3rood, een damesbandscboen; J. de Nieuwe, Krom 8, een rozenkrans; mevr. Ho- sema, Zijlweg 5, Ovcrveen, een damespor- temonnaie met inhoud; G. Pruis, Lange Mo len Hiaat 20rood, een ceintuur; Fr. Knape, Zoetestraat 3G, zilverbons; Bureau van po litie. een zak, met gras; L. Swaalf, Tempe- lieretraat 61, een spoorkaartje; A. van der veldt, Gasthuislaan 32, een papiertje met geld; J. P. vn der Horst, Wouwermanstr. '>2, eon boodschappentaschje met inbond; D. van Zandvoort, Floraplein 23, een vin gerhoed; H. Leuven, ■Klaverstraat 19, een handtaselije; J. Beilsmit, Bakkerstraat 46, een mondorgel; E. van Sebaick, Keyzerstr. •T een redicule; M. Barbas, Parklaan 1, een handtaschje; J. W. Spel, Zomerstraat 17, een portenionnaie met inhoud; J. de Zeeuw, Leliestraat 19, een nijptang; L. J. Veldhuis, KL Houtstraat 65rood, een gouden penhou der; A. Kruizei, HeerensJngeJ 59ro'od, eent wil; B. Uevenbagen, Bakkerstraat 56, een Wniband. beteren grondslag te basecren. Thans kreeg „St. Isidorus" ten antwoord dat de l'atröons- vexeeuiging in 't geheel geen kindertoeslag ■wenaclit te geven! Thans kan dus „St. isidorus hare aotie om 1 of meer verbooging per week, waar de vergadering veel meer voor gevoelde met meer klem voortzetten en over geen lap middelen meer beraadslagen, welke in de prae- tijk toch ontevredenheid zouden verwekken. H. B. G. Het H. B. G. alhier liecft besloten, de afcl. Sassenheim op baar verzoek in den veiliug- kriug voor leverbare bollen op te nemen. Als veilingmeesters voor de afd. Lisse werden aan gewezen, de heer O. van der Zaal Cz. ou A. Raaphorst Hz. Examens Rijkstuinbouw-winterschool. Bij het gehouden eindexamen aan de Rijkstuinbouw- wintcrschool te Lisse, op 16 en 17 Jutii, zijn geslaagd: H. C. M. Neelissen, te OverveenC. F. J. de Ridder, te Leiden; J. G. D. Teer, te Diemen; G. J. A. v. d. Veld, te Lisse, met aan- teek. in Russisch en Russ. handelscorr.; G. E. Veldhuijzen v. Zanten, te Hillegom, met aanteek, in Russ. en Russ. hand.corr.; H. H. Veldhuijzen van Zanten, te Hillegom, met aanteek. in Duitsch en D. hand.corr., Eng. en Eng. hand.corr. en Russ. en Russ. hand.corr.; W. R. Veldhuijzen v. Zanten, te Hillegom, met' aanteek. in Duitsch en D. hand.corr., Eng. en Eng. hand.corr. en Russ. en Russ. hand.corr. De toehoorder A. Wesseio te Lisse met 't diploma voor Eng. en Eng. hand. corr. en Russ. en Russ. hand.corr. Bij het gehouden overgangsexamen op genoem de data zijn geslaagdE. E. Ie Clercq, te 's-Gra- v-enhage; J. J. Goemans, te Hillegom; H. J. J. Hulsebosch, te Lisse; P. M. Hulsebosch, te Lisse; N. Noorlander, te Rotterdam; A. Rijks, te Lei den H, M. Veldhuijzen v. Zanten, te Hillegom J. H. Veldhuijzen v. Zanten, te Hillegom; C. Verdegaal,. te-Sassenheim, en M. J. v. d. Vlugt, te Lisse. Her-examen in één of meer vakken hebben: J. Ballego, te Leiden; M. J. Kolster, te Den Helder; A. v. Zonneveld, te Sassenheim; J. J. Goemans, te Hillegom, niet-verplichte vakken; J- V; Veldhuijzen van Zanten, te Hillegom, idem G. verdegaal, te Sassenheim, idem;M. J. v. d. Vlugt, te Lisse, idem; 1 leeiiing. niet bevorderd. SGHAQEN. Geboren: z. van S. Spierdijk en van G. Schoor!. z. van O. Kieft'en van D. Berkhout. z. van J. Koomen en van G. M. van Santen. OndertrouwdJ. v. d. Oord, 30 j. en O. Dam, 20 j. Overleden: J. de Vries,'63 j., weduwe-van P. Komen. Getrouwd; S. Rentenaar, 28 j. en J. A. J. Möhe, 27 j. Th .A. J. Keet, 39 j. en J. Bark-' kor, 30 j. 2018 KOOG n. d. ZAAN. In hooger beroep. Door G. B. te Koog aan de Zaan is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Arrondissements-Rechtbank al hier, waarbij hij is veroordeeld ter zake van be- leediging en bedreiging van een ambtenaar tot 2 ihaanden gevangenisstraf. WORMEIL Veehouders-coöperatie. Alhier is opgericht eene vereeniging van veehouders op coöperatieven grondslag tot het inkoopen van veevoeder en het exploiteeren van een maalderij. Aanvankelijk zijn 35 a 40 leden tot de vereeniging toegetreden. WORMERVEER. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer G. J. h. Laan is geslaagd voor het examen Boek houden van de Vereen, van Leeraren. Be bootdiensl Wormerveerde Rijp v. V. De Aandeelhouders der N. V. bootdienst De'Rijp— L onnerveerv v. hebben besloten den dienst stop zetten en wel met ingang van den 17den ezer, indien de boot aan 's rijks étappe-dienst OMn verhuurd. Mochten de daarvoor gevoerde Verhandelingen niet slagen, dan zal de dienst voortgezet tot de verbinding met Amster- n hoor de N. H. stoomtram hersteld is. -'"in geloopen. Vrijdagnamiddag vervoegde d°' eei' deftig gekleed heer b(j den rijwielhan- v.iai L. alhier om voor enkele uren een rijwiel J5 u,fen» Hij zeide in de „Witte Zwaajn" ka- tro'8 'ri ^Uur 'e hebben. De heer L. stelde ver- o 'A eri ,n den man en gat' hem een rijwiel zijn voorkomen. Zoowel het ï-jj- komen]8 ^°er m°eten echter nog terug- Kidorus. Wij maakten laatst melding dat vcv' 8- ?rus aan he R, K. Bloemist patroons- u .u?"18 een schrijven zond waarin zij ver- 1 (et) voorgostelden ..Kindertoeslag" oj een GEWISSELDE STEKKEN. Beschikbaarstelling van* levensmiddelen. Verschenen is het V. V. der Tweede Ka mer aangaande bet W.O. waarbij een cre- diet wordt aangevraagd inzake beseliik- baarstelling van levensmiddelen. Daarin wordt aangemerkt, dat de toelich ting niet duidelijk genoeg laat blijken welke plannen de Regeering ten aanzien van de leven.-middelenverzorging heeft in de toe komst en omtrent de rol daarbij aan de ge meenten toegedacht, alsmede, dat een vast omlijnd denkbeeld van de voornemens der Regeering niet wordt gegeven. Hoe de minister een uitspraak, verkregen omtrent een aldus toegelicht bedrag een conclusie zou kunnen trekken, waarop kan worden voortgebouwd, was dezen leden niet duidelijk. Men voegde hieraan toe, dat dit drag van f 20,000,000 zeker veel te laag be paald was, nu daarin de booge kosten van de broodregeling zijn inbegrepen. De vraag rees, waarom niet een memorie- post in het ontwerp was opgenomen. Waren sommige dezer leden wellicht ten slotte be reid hun steun aan liet ontwerp te geven wijl zij de bezwaren erkenden van een uitge werkte regeling, verscheidene anderen zou den een zoo vaag toegelicht ontwerp niet tunnen goedkeuren, omdat z\j zich niet wen- 8C!?n "Inden aan rle gevolgtrekkingen, welke uit de beslissing dei- Kamer omtrent dit „bcgrnselk red iet zullen worden gemaakt. Men betwijfelde of er voor pessimisme zooveel reden was. Werd het gemis van medewerking van burgemeesters eenerzijds betreurd, anderzijds moest de vraag rijzen of daarin voor de Regeering niet een. vin gerwijzing lag, zich bü het nemen van in grijpende maatregelen te beperken. Tot een diep ingrijpen in de distributie en vooral m de productie van levensmiddelen moest niet dan in de uiterste noodzakelijk heid worden overgegaan; Kan men zich, zoo vroegen sommigen, niet tot een weldoor dachte uitvoerpolitiek en het vaststellen van maximumprijzen bepalen? Voorts moest worden bedaclit, dat bet geenszins de be doeling kan zijn alle kwade gevolgen van den oorlogstoestand te vermijden of van staatswege te verhelpen. E enige berusting' mag worden verwacht in een land, dat ver geleken bij de omringende landen, in een gunstige positie verkeert. Eenigen merkten op, dat aan op meetings tot uiting komende verlangens niet voet stoots gevolg behoort te worden gegeven. Gaarne vernamen zij of er al of niet eenig verband bestaat tusschen het ontwerp en de actie der S. D. A. P. eu het Ned. Verbond van Vakvereenigingen. Enkele anderen zouden willen, dat de Regeering zich uitsluitend beperkte tot de eerste levensbehoeften pn dat zij normale algemeen geldende prijzen bevorderde van de meest noodzakelijke levensmiddelen, zoo dat ook personen niet inkomens van bijv. f 12D0f 2000 daarvan zouden kunneu pro fiteer en. Ook meenden enkelen, dat bloembollens land en andere gronden, waarop niet zeer noodzakelijke vruchten wouden gekweekt, voor meer noodige producten moesten - ge bruikt .worden. Anderzijds verzette meaïzich tegen de dwingende maatregelen, welke in de vrijheid van productie zouden ingrijpen. Sommige leden waren van oordeel, dat indien inderdaad groote vrees bestaat voor gebrek aan de voornaamste voedingsmidde- leu, de Regeerhig verder behoorde te gaan en moest voorstellen productie en distribu tie geheel in liauden der gemeenschap te drongen. Een wettelijke -regeling, waarbij de ver antwoordelijkheid, de Taak en de verplich tingen der gemeentebesturen werden vast gesteld, kwam sommigen r.ocdig voor, ook wegens de thans te ruime bevoegdheden, ■aan de burgemeesters toegekend. Vele leden verklaarden bet voorgelegd plan omtrent de finaneieele hulp van ge meentewege ondoeltreffend en al to bezwa rend voor de gemeuten. Voor hef opleggen -van dezen fïnancioelen last aan de gemeen ten is evenmin reden als voor het aan haar opdragen van betaling- van tal van andere voorzieningen, waartoe de oorlogstoet and- het land heeft gedwongen. Ondoeltreffend achtten velen de regeling, wijl de medewerking v;n, (]e gemeenten, die in den af-geloopen tijd reeds zeer gering bleek, door het opleggen van zoo zware las ten geenszins zal worden bevorderd. Zaterdagmiddag is te Den Haag aan de Carnegielaau onthult een door Charles van Wijk vervaardigd monument voor de gebroeders Jacob en Willem Maria, in tegenwoordigheid van vele vooraanstaande personen op kunstge bied en bet Dagelijks Bestuur der gemeente. Namens bet huldigingsjjomitc hield de kunst schilder Ter Meulen een toespraak, welke be antwoord werd door den burgemeester Jlir. Van Karnebeek, die liet monument voor de .gemeen te aanvaardde. Namens Puleln-i Studio,, de Holl. Teeken-Mij., Arti et Amicitiae en den Rotterdam sell en Kunstkring werden kransen neergelegd. De burgemeester van Rotterdam Mr. Zimmer man dankte namens de familie. PATEB P. J. VAN SANTEN S.J.+ Te Utrecht is na een langdurige ziekte overleden de^ Ze'ereerw. pater P. J. van Santen S.J., 79 jaar oud. Hij was oud-su perior van de Missie in Ned.-Indië en of ficier in de orde van Oranje-Nassau. PASTOOR J. TV. PRUYN. t Te Wijk bij Duurstede is overleden de zeereerw. beer J. W. Pruyn, rustend pas toor. MGR. MEELT WISSEN. Men meldt uit Amsterdam aan de Msb.: Naar wij met bezorgdheid vernemen, is Z. D. H. Mgr. Mecuwissen, oud-Bisschop van Suriname, wiens gezondheid achteruitgaan de is, Zaterdagavond van de ILH. Sacra menten der Stervenden voorzien. IJMTJIDEN, 17 Juni. Van da IJmuider haringvloot kwamen heden binnen de etoomlogger Etty IJM 22 met 40 kantjes en de loggers Rosa IJM 174 met 10 last en Proyser LTM 250 met 5 last pekelharing (alle met vleetsebade). Dienstweigeraars van professie. L. en H., twee landetormplicbtigen, wer den voor eenigen tijd door den krijgsraad, te Arnhem veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf wegens^ dienstweigering. Voor herbaalde pleging van hetzelfde feit is thans tegen ieder hunner voor denzelfden krijgsraad 4 maanden gevangenisstraf ge- ëischt, terwijl de beklaagden mededeelden, dat geen enkele straf invloed op hunne hou ding zou uitoefenen. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 13- Juni C. Th. van Overbeek, handelsagent en koopman te Rot terdam, Diergaardesingel 74, oolc wel han delende onder den naam van Gebrs. van f verbeek. 14 Juni. W. de Wijze, koopman en winke lier, Biggekerke. 15 Juni. P. T. van der Aa, aannemer, te Amsterdam. A. W. J. de Veer, wed. J. A. Hendriks, stoomwascih- en strijkinriebting, Fahrenheit- straat 166, 's Gravenhage. L. W. Nieukerke, rijwielhandelaar, 3e Van den Bosehstraat 6 te 'e Gravenhage. Opgeheven wegens gebrek aan actief, het faillissement van F. J. M. Massce, timmer man te Amsterdam. Vriendsehtappelijh© wedstrijden. Zaandam: bekerwedstrijd N. H. V. B. W. F. C.—Purmêrstein 3—1 CRICKET. HAARLEMV .O.G. V. O. O. maakt 109 runs, (J. v. d. Made 52), Haarlem antwoordt niet 235 (Healy 81, P. Angeneut 71). Voor volledige tweede in nings was geen tijd meer. Haarlem wint met 126 runs. V. V. V.HERMES. V. V. V. (102) verliest met 9 runs van Hermes (111). Hermes maakte in een 2e inn. 176. V. V. V. spoelde tijd uit. V. R. A. 11 (90 en 91 voor 7 wickets), wint met 3 wickets van Haarlem li (56 en 123.) ATM L E T1E K- D E MO N S T R A TIE Daartoe aangezocht door de H. S. V. liicld Vrijdagavond j)l. de heer J. J. Petri eene demon stratie in lichte Athetiek op bet keurig ingericht Gemeentelijk Sportterrein aan de Leidschevaart. Talrijke jongelui waren aanwezig om te genie ten van zijne verrichten op athletisch gebied. Aangevangen werd met de nummers speerwer pen, discuswerpen en kogelstooten. Een worp van 9.32 M. met den kogel (7.25 K.G. zwaar), verdiént zeker vermelding. Daarna werd de aandacht' der aanwezigen ge vraagd voor het nummer hoogspringen zonder aanloop. Petdi wist met een sprong van 1.35 M. 't op zijn naam staand Ned. record officieus met 1 c.M. te verbeteren. Bij het hoogspringen met aanloop werd een hoogte bereikt van 1.50 M., waarbij geen verdere pogingen werden aange wend om hooger te gaan. Het verspringen met en zonder aanloop -was eveneens zeer belangwek kend. De demonstratie werd gesloten met het nummer 400 M. hardlóopen, waarbij de keurige stijl van ioopen opviel. De 2e demonstratie heeft plaats op V avond, den 30 Juni. BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 17 Juni. Staatsleeningen. NEDERL. pet. V.K. L.K. H.K. Ned. W.S. O. 500 5 102.7/16 102.1/16 Ned. W.S. O. 1000 5 102.1/16 102.1/16 102MI Ned. W.S. O. 1000 4Y, 100.3/16 100.3/16 Ned. W.S. Oblie-3 73.15/16 73.11/16 Ti% Ned. W.S. Certif. 3 73.13/16 73% 73% Ned. W.S. Certif. 2% 63% 63% 63% DE ACTJÈ DER GROEN TEN-HANDELAREN TE AMSTERDAM. Men meklt ons uit, AmsterdamHet is heden zeker een buitengewone groentenmarkt ge weest. Een markt, zooals nooit te voren. In den voornacht marcheerden behalve sterke detache menten politie, een maoht, van ongeveer tién militairen naar de Maniixstraat. De politie stond onder bevel van den hoofdinspecteur Scha af sjna en de militairen onder kapitein van Blom. De toegangswegen tot de markt wan de Rozengracht tot de l'asseerdergracht werden afgezet door agenten en soldaten. Bij eiken toe gang werd later iemand van liet marktwezen gevoegd om door te laten, die op de markt noo- dig had. Verder waren een aantal militaire auto's uit Delft gerequireerd en werden op het ter rein opgesteld, benige auto's van de gemeente tram, een van de brandweer en een der groote vrachtwagens van de brandweer, benevens een honderdtal handelaren. Al deze maatregelen waren genomen om in dien bet. noodig was er voor te zorgen dat de bevolking van de hoofdstad geen gebrek aan» groenten en aardappelen zou hebben. Zouden toeh de groentenhandelaren niet koopen, zco- als hun plan was, dan zouden v an gemeentewege op de verschillende plaatsen in do stad verkoop plaatsen worden ingericht. De militairen zen den dan de aardappelen lossen. De gemeente zou de groenten koopen van c'e groothandelaren en tuinders. Al deze levensmiddelen zouden door de mili tairen. vervoerd worden naar de geïmproviseer de winkels waar ze Ook al weer onder militaire bewaking zouden verkocht worden. Dit opgen- blik was dus hedenmorgen' eritiek. Er zou dan beslist worden, wat er gedaan, of liever wat nagelaten zou worden. De groothandelaren had den als gewoonlijk hun waren op de hun aan gewezen plaatsen uitgestald. Do aanvoer was niet groot. Ook de tuinders waren in minder aantal verschenen dan gewoonlijk. Er waren o.a. ongeveer 2000 zakken doperwten, 10000 bos wortelen, 8000 bloemkolen, 5000 zakken nieuwe aardappelen, benevens een groote partij kom kommers. Even over vijven kwamen langzaam aan de aardappellossers. Zij gingen hoewel wat schoorvoetend over tot, lossen van regeerings- aardappelen, die in twee schuiten aanwezig waren. De liefhebberij om te koopen was niet groot, ook niet bij de groentenhandelaren. Echter er werden aardappelen gelost en groen ten verkocht. De aardappelen waren gedeeltelijk ook be stemd voor de „Dageraad?' De koetsiers van deze coöperatie (durfden echter niet rijden. Door een paar militaire auto's werden toen de zak ken aardappelen vervoerd. Later kwamen kar ren van de Amst. Rijtuigmaatschappij, welke die taak overnamen. De morgen is dus kalm verloop en. Het zal nu de vraag zijn, of de winkels heden in grooten getale zullen sluiten en de gekochte waren tot morgen ztillen bewaren. Tegen acht uur rukte een groot deel van de militaire macht in, waarvan een gedeelte uit IJmuiden was gekomen. TE VERKOPEN. Dinsdag 20 Juni. HAARLEM. Algem. Verkooplok., Nieuwe Gracht 74, 's morgens 10 uur, Mak. P. Hoogeveen Lzn., Meubilair. BLOEMENDAAL. Aon de stal v. d. villa „Bernadette," a. d. Joh. Verhulstweg nabij Jan Gij zen vaart, des n.m. 2 uur, Notaris J. H. Wildervanck de Blécourfc, Rijtuigen, tuigen en stafbenoodigdhedeu. HALFWEG. Café „Lijnkamp," des v.m. half 12, Not. J. A. Wilkens, van Haarlem, Bouwmanswoning-en en bouw land. VEES EN. Ten sterfhuize van den heer D. Warmonhovèn, in de B,recsaap, voorm. 10 uur,Not. G. D. Boerlage van Velsen, Boelhuis en landbouwgereedschappen. AMSTERDAM, '19 Juni. De aardappel prijzen waren lieden: Andijker muizen, groot, f 8.—, idem klein f 8.—; Langedijker muizen f 9.— Wostlandscbe muizen zijn ge lost aan de Groentemarkt. Aanvoer 7 ladin gen. LEIDEN, 17 Juni. Botermarkt. Prima fa- briel«-boter f 60—62; prima boereuboter f 63 u f 66; goede boereuboter f 60—62. Aange voerd 393 achtste en 31 zestiende vaten, we nende 4170 K.G. BOVENKARSPEL, 17 Juni 1916. Aardappe len: Streeker muizen f 2.75 a 3,85, kleine f 2.60 a 3.50 per halve H.L.; aanvoer 6429 zakken. Bloemkool, fijne, f 13.25 a 20 50 per 100; aan voer 7725 stuks. MEDEMBLIK, 17 Juni 1916. R. K. Markt- vereeniging „St. Jozef". -Aardappelen: groote muizen f 3.30 a 3.55, kleine muizen 2.80 a 3.30 per halve H.L.; aanvoer 700 manden of zakken. ALKMAAR, 16 Juni. - Fabrieksbaas. Kleine f 54.50, kleine boerenkaas f 55; com missie fabrieksbaas f 54, commissie boeren kaas f 53.50; middelbare boerenkaas f 53. Aangevoerd 54S stapels, - wegende 2701342 kilogram. Handel kleine goed. ALKMAAR, 17 Juni. Aangevoeld 27 paar den f G00700; 37 koeien en ossen f "200 d f 425; 90 nuchtere kalveren f 12—25; 24 ma gere schapen f 30-45; 84 lammeren f .16-22; 73 magere varkens f 29-56; 270 biggen f 14 ii f 25; 5 bokken en geiten f 5—.14. 5 kleine bokjes l 1.254; boter per kop hoogsie prijs 80 ct„ middelprijs 75 ct., laagste pn.,-. 70 et.: ct. Aangevoerd 5384 kop; eieren f 6.507. per 100 stuks. naar waarnemingen verricht iu den morgen van Maandag 19 Juni. Medegedeeld door hei Kon. Ni«i. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: Vliesim 759.7. Laagste baromete.rstand; Skude nae.- 750.0. Verwachting tot Dinsdagavond, etaiou tot matige wind uit westelijke nehtiugen; meest zwaarbewolkt met tijdelijke opkla ringen; waarschijnlijk regenbuiei en iets zachter. Sloomv. Mij. Nederland. Boeroe, thuisreis, arriveerde 17 Juni te Suez. Lombok, thuisreis, arriveerde 17 Juni te Kirkwall. Kou. Neil. Stb. M\j. Bacchus arriveerde 15 Juni van Buenos» Ayres te Boston. Minerva vertrok 15 Juni van New-York naar Montevideo. Yuloanus vertrok 9 Juni van Lissabon naar Buenos-Ayres. Rett. Lloyd. Bandoeng', uitreis, arriveerde 17 Juni te Padmig". Holl. Amerika Lijn. Norfolk arriveerde 17 Juni van Baltimore te Rotterdam. Soestdijk arriveerde 18 Juni var Baltimore te Rotterdam. Waaldijk arriveerd» 18 Juni van New-York te Rotterdam. Kou. li uil i Gooiland, uitreis, vertrok 17 Juni van Kiik» wall. Rijnland, thuisreis, passeerde 17 Juni Kaap Verd. EU. Zeelandia, uitreis, vertrok 18 Juni van Bahia. Stoomv. Mij. „Oceaan." Prometheus, van Glasgow naar Java, vertrok 13 Juni van Dakar. Kou. Paketv. Mij. Barcntz arriveerde 16 Juni van Java te Mel bourne. Loten Antwerpen 2 pet. a fr. 100 van 1903. Trekking 10 Juni 1916. Betaalbaar 1 Mei 1917 30 seriën. 1557 6031 6612 9068 9581 10286 11872 13093 14650 15070 15283 19155 21180 22116 22303 22736 23226 24991 25306 26975 28337 29530 32249 33619 34115 34600 34761 36630 37769 39905 Serie 1361)1 no. 20 fr. 500; serie 24991 no. 10 fr. 2500; serie 33619 no. 14 fr. 500; serie 34761 no. 7 fr. 100,000; serie 39905 no. 15 fr. 1000. De volgende ad fr. 200. Serie 10286 no. 24, serie 11872 no. 1, serie 11872 no. 10, serie 15070 no. 3, serie 15070 now 11, serie 15070 no. 17, serie 22736 no. 8, serie 22736 no. 18, serie 23226 no. 17, serie 232*26 no. 24, serie 32249 no. 8, serie 33619 no. 3, serie 83619 ho. 13, serie 34115 no, 15, serie 39905 no. 19. De volgende ad fr. 150. Serie 1557 no. 12, serie 6612 no. 5, serie 6619 no. 8, serie 6612 no. 10, serie 9068 no. 8, .<erio' 11872 no. 4, serie 14650 no. 7, serie 15070 nov 21, serie 21180 no. 16, serie 22303 no. 20, serie 24991 no. 16, serie 25306 no. 10, serie 2S33? no. 22, serie 33619 no. 16, serie 34115 ho. 3, serie 34115 no. 12, serie 36630 no. 12, serie 36630 no. 15, serie 37769 no. 1. De overige nos. vervat in bovenstaande seriën elk fr. 110. Heden overleed te 's-Graven- hage na een langdurig lijden onze geliefde Vader, Behuwd- 4 en üroootvader, PHILIP WOLTERSON. in den ouderdom van 67 jaar. Dr WOLTERSON. J. A. WOLTERSON-PLET. en Kinderen. Haarlem, 15 Juni 1916. Schotersingel 67. 2444 Volstrekt eenige kennisgeving. De ondergeteekende gevoelt zich ge drongen, hierbij dank tc brengen aan Zuster E. NOORDERMEER voor de groote toewijding waarmede zij wijlen zijne Moeder gedurende hare ziekte zoo uitstekend heeft verpleegd en voor de liefdevolle wijze waarop zij haar lijden gedurende deze moeielijke maan den heeft weten te verzachten. 2512 J. G. P. SABEL.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3