DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. telegrammen NASSAULAAN 49, HAARLEM DE OORLOG. BINNENLAND HAAGSCHE BRIEVEN. THE0D. G. v. DUSSELDORP 5 BarteSjorisstraat 5. - Telefoon 2144. Flanel Cosfuums Van hedenmorgen f M iê Mï Dinsdag 20 Juni 1916 jaargang ABONNEMENTSPRIJS t 3 maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente)/1.60; voc- de overig» plaatsen in Nederland per post f2,— per week voor Haarlem en -t-j agentschappen 0.I28; afzonderlijke nummers 0,05. -» Intercoms»» Telefoonnummers 1426 en 274f PRIJS DER ADVERT ENTIËNj Van 15 regels f 0,75, iedere regel meer o,!5; buitenland per regel t 0,2 0; advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 5 regel» t" 0A0, elke regel meer 0,10. -> Dat nummer bestaat uit twee bladen. fc.EBiSTE BLAD. HAARUBSbCHfc. ALLEÜAGJES 1966 de statenverkiezingen in HAARLEM. Laten we de cijfers- van gisteren een* be zien, en vergelijken we die van 1913, de laatste Statenverkiezing. Toen waren er 10,881 kiezers, nu 11,753. Toen uitgebracht 8909 stemmen, nu 7495. Toen kreeg de eenige recti tscho candidaat (Janzen) 3785 st„ nu de rechtseben 3148, 3596 en 2977. Toen bad de aftredende liberaal 3215 st., au 2226 st. Toen kreeg de vrijzinnig-democraat 2913 et., nu 2097. Toen hadden de socialisten op bun candi- 4a ten 3094 eu 2392 st., nu 1680, 1946, 1644. Uit dit alles blijkt, dat alleen Reeh ts zijn kracht heeft behouden, dat de liberalen schrikkelijk achteruitgaan, dat de vnjz.-de mocraten terrein verliezen, dat de socialisten wel een grooten mond opzetten, maar pre cents ge wijs achteruit zijn gehoerd. (Het cij fer 3094 geeft de stemmen op den lieer Nagt- zaam, die óók candidaat was der vrijz. de mocraten, is dus niet zuiver). Bij de herstemming in 1913 kroop al wat link» was samen en haalde Nagtzaam en Slingenberg eendrachtig erdoor. Die twee zijn dan ook verwant. Maar zal men van inks dat nü doen, nu.... Jonkheer Boreel. van Hogelauden broederlijk naast Poppe staat, met Mr. Thiel als de schakel tusschèh. beiden?.... Wat moet het voor de liberalen een jam merlijk figuur zijn, als een Boreel van Hoge- landen in Haarlem moet bedelen om socia listische steun, dien hij niet zal krijgen als hij zich niet verplicht te stemmeu op een Poppe, de man der waterleidingspotjes? 't Is droevig. Daartegenover staan wij, van Rechts, met de stoere kracht van onze principes, die wij niet opofferen aan stembuegesjacher, zoo stevig En de stemming van 1913 geeft het bewijs, dat onze „achterban" nog niet is opgekomen; als er nii van rechts gestemd was als toen, ala Bom a us, Van Leunep en Monnik zooveel stemmen hadden gekergen als Janzen in 1913 waren zij gekozen geweest! Dus; alle man nu aan het werk. Er valt véél, héél veel te doen vóór Dinsdag 27 Juni a.s., als wanneer de beslissing moet vallen. Maar.... wij wollen werken, en we hebben de kracht van onze beginselen, die wij zuiver houden van geknoei en gepeuter, vóór ons. Dót begrijpt het kiezersvolk óók!.... Laten wij er echter om denken: tot Dins dag het kort dag! AGE. 21 JUNI. SOCIËTEIT VEREEMGING GROOTE SA AL 8 UUR GROOTE VERGADE RING MET DEBAT VAN DE COALLITIE- PARTIJEN. SPREKER DE HEER J.. R. SNOECK HÈNKEMANS. Ueiidnw St. B a v o Smede6traat 23 lectuur Kalk en Steen 814 uur. Gecomb. Metaalbewerkers 814 uur. Schouwburg J a n s w eg - half 9 Bios coopvoorstelling „Cabiria". B i s s c h o p p e l ij k Museum Jansstraat 79 geopend eikendag van 10—5 uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en R.-K. feestdagen. LXXXVIil. Vandaag een en ander over de Statenverkie zingen natuurlijk. En dan allereerst even in ierinnering gebracht, wat ik in mijn brief van 22. Mei jl. schreef omtrent de verwachtingen in Zuid-Holland. Toen voorspelde ik: „Wat nu Zuid-Holland betreft, ik ben er gerust op," De lezer oordeele zelf, of ik goed gezien heb. Men kent den uitslag van jl. Donderdag. Niet alleen, dat de meerderheid, in de Staten rechtsch bleef, maar de herstemming zal hopelijk onze positie nog wel versterken. Het zou eenvoudig schande zijn, als Rotterdam niet enkele onzer vrienden wist te behouden en er is geen grond voor het pessimisme, dat Gouda ons een zetel zal laten verspelen. Dan komt Den Haag nog met een vrij aar dige kans en elders is ook nog wel wat te halen. Schiedam hield zich goed en Leiden bracht zelfs direct winste op. Zoo is vrees voor verlies van de rechtsche meerderheid in de Eerste Kamer althans in de naaste toekomst uitgesloten en als wij maar onmiddellijk doorgaan met onze organisaties te versterken en vooral in liet 'a.s. winterseizoen het vruchtbare zaad der beginsel verdieping met ruime hand uitstrooien, dan kan 1917 aan de christelijke partijen goed maken, wat 1913 misdeed. Voor Den Haag vraag ik begrijpelijkerwijze even apart de aandacht. Hier komen onze drie rechtsche candidaten -|- twee sociaal-democraten in herstemming met vijf liberalen. De drie "rechtsche candidaten staan ver boven nllen op de lijst en wel met volgende cijfers: Snoek Henkemans (C.-H.) 9700. Duymaer van Twist (A.-R.) 9471. Tellegen (R.-K.) 8952. Toetf1 'S k'i ^13 vergeleken geen vooruitgang. u'as je vo'u t-eur precies omgekeerd. Bij eerste stemming kregen toen: Van Veen (C.:H.) 9342. Van der Voort van Zijp (A.-R.) 9454. Wesseling (R.-K.) 9527. De cijfers voor de a.-r. candidaten lijken merk waardig veel op elkaar, maar die voor de C.-H. en R.-K. candidaten loopen veel uiteen. Let men op den grooien vooruitgang van het totaal aantal kiezers en rekent men, dat in dit jaar de electorale wind ons veel gunstiger was dan in het algemeene verkiezingsjaar, dan moei met leedwezen geconstateerd worden, dat er hier beslist achteruitgang ié. Ook als men een per centage stemmen aftrekt voor de gemobiliseer- den. In totaal is er slechter gestemd dan in 1913, Toen werden er bij eerste stemming uit gebracht 27519 stemmen op 41176 kiezers, nu 25052 op 53355. Dit ziet er dus niet bemoedigend uit. Waar zit 'm dat toch in, dat het politieke leven hier over het algemeen, ook bij de rechtsche partijen, zoo weinig enthousiasme vindt? Ik had er een vermoeden van, want in mijn zooeven geciteerden brief schreef ik omtrent Den Haag: „Ten tweede leert 1913, dat het met de organisatie en de actie goed in orde moet zijn. Daaromtrent ben ik nu niet heelemaal gerust Het is waarlijk niet met blijdschap, dat ik na den slag moet constateeren, dat mijn pessimisme omtrent Den Haag grond had. Op de verga dering, die Donderdagavond na de stemming in het gebouw van den R.-K. Volksbond werd gehouden, is trouwens door het Comité van Actie rondweg toegegeven, dat de organisatie er op achteruit is gegaan en dat de actie maar slapjes is geweest. Er zijn echter andere redenen, die ook hebben meegewerkt. De voornaamste is wel deze, dat hier te veel persoonlijke quaesties leven on der onze kiezers. En dat wel in alle drie de rechtsche partijen. Het moet nu maar eens ge zegd worden, omdat er anders nooit verbete ring komt. In de de chr.-hist. partij is de can- didaatstelling van den heer Snoeck Henketnans niet tot stand gekomen zonder eenige wrijving. Sommige leden meenden, terecht of ten onrecht, daar blijf ik buiten, dat het persoonlijk favori- tisme wat al te veel op clen voorgrond kwam. Bij de anti-revolutionairen was het erger. Daar is eerst met kleine meerderheid candidaat ge steld de heer K. Vink, hoofdredacteur van de Nieuwe Haagsche Courant, een knap en demo cratisch man, gewezen onderwijzer. Deze can- didatuur was den „hooge oomes" echter niet welgevallig en niet zonder dat eenige pressie op hem moet zijn uitgeoefend, heeft de heer Vink bedankt en werd te elfder ure de heer Duymaer van Twist gecandideerd. In de Katho lieke kiesvereeniging vond de candidatuur van den heer Tellegen wel veel instemming, maar toch had de vraag overweging verdiend, of in plaats van dezen jongen man bekende persoon lijkheden als de heeren Van Vuuren en Verburg b.v., beiden raadslid, niet méér kans zouden hebben gehad. De cijfers bevestigen dit, want de'heer Tellegen bleef bij den lieer Snoeck Henketnans niet minder dan 748 stemmen achter en bij den heer Duymaer van Twist nog 519. Dit zijn fei ten, die spreken. Voeg daar nog bij, dat enkele weken, en maanden vóór de verkiezing de kiesvereenigin- gen en de leidende persorganen zich heftig en langwijlig hebben bezig gehouden met 'n qiiaes- tie, die eigenlijk geen quaestie was en 't zeker niet had behoeven te worden, ui. die van 't opera- subsidit, waarover ik vroeger reeds schreef, en dat de kwaadsprekerij en achterklap zich niet ont zagen, om zelfs een persoon als wijlen den heer Maury, den te vroeg onislapèn president der Kath. Sociale Actie en der Centrale R. K. Kies vereeniging lastig te vallen, dan zal men mij toegeven, dat er reden te over is, om eens tot zich zeiven in te keeren. Menigeen kan zich hier afvragen, of hij zijn tijd en eneroie in den afgeloopen winter niet beter had kunnen gebruiken ten dienste der goede zaak, dan nu gedaan is. Er is hier in allerlei richting kwaad bloed ge zet. Dat kwam zoo goed uit, op de vergadering, waarvan ik boven sprak. Daar miste ik menig trouwhartig gezicht, dat vroeger bij dergelijke gelegenheden glom van de doorsiane inspan ning, maar ook van voldoening over wat gepres teerd was. En waarom schrijf ik nu over dit alles met eene openhartigheid, die men mij nu eens niet kwalijk moet nemen? Onidat ik van harte hoop, dat van Haarlem uit ntijn beschouwing haar weg zal vinden naar Den Haag. Tusschen vandaag en den dag der herstemming (23 Juni) kan nog zooveel gebeu ren. Laat ieder zich zeiven opofferen, laat men nu persoonlijke gevoeligheden, op zij zetten, laat men zijn geestdrift doen ontvlammen, laat men zijn grooteie of kleinere gave afdragen, laten we ons met groote drommen scharen om het ijverig comité van actie, dat toch zoo gaarne bij de herstemming ook Den Haag in de victo rie zou doen deelen. Dat kan nog best. Wanneer de linksche partijen op zich zelve blijven dan zeker. In 1913 kreeg bij de her stemming de meest bevoorrechte liberaal 12927 stemmen, de gemiddelde, 11573 en de minste 10946. Zoover zulien ze het nu zeker niet brengen, nu de meest- begunstigde, Mr. Lim burg, aftredend lid van Ged, Staten (vrij. dem.) niet hooger kwam dan tot 8448 eri de minst be gunstigde, de onbekende heer Roest Crollius, maar tot 7669. Onze candidaten kunnen en moe ten liet tot 12000, minstens tot 11500 stemmen brengen. Dan zijn ze alle drie gekozen. Wanneer de liberalen en de socialisten el kander op een accoord vinden, dan wordt de toe stand bedenkelijk, zoo niet wanhopig. Er verluidt, dat de liberalen hun twee minst begunstigde candidaten zullen terug trekken voor de twee sociaal-democraten. Het zou sma delijk zijn, maar het moet. Reeeds is één zetel aan de roode kameraden ondershands aange boden, maar dezen eischen meer. Van hun standpunt trouwens terecht en met het oog op de toekomst zelfs verstandig. De sociaal-democraten zitten nu reeds de libe ralen dicht op de hielen. Nog enkele jaren van stevige actie en zij streven hen hier net zoo goed voorbij als nu reeds in Rotterdam. Dan zal er naar het puikje van hef Nederlandsche libe ralisme niet meer worden omgezien. Dit smade lijk lot heeft het trouwens aan zich zelf te dan ken. Was de S. D. A. p. sinds 1913 vooruitge gaan, dan waren misschien nu al meer rooden dan liberalen in herstemming gekomen. Maar ook in de Haagsche S. D. A. P. is het homme les, hetgeen zooveel invloed heeft gehad, dat zij relatief en absoluut een minder goed figuur ma ken dan in 1913. Toen bracht Ter Laan het bij eerste stemming tot sqqj en Hoeijenbos tot 7516. Nu komt Albarda maar tot 6971. Bij her stemming kreeg Ter Laan zelf 9323 stemmen. Maar, als gezegd, ook daar woekert de splijt zwam der onderlinge afgekeerdheid. Laat dit alles toch voor ons een les zijn. Scharen wij ons eendrachtig om ons schristelijk ideaal en spannen we*al onze krachten in! Komen we dan Vrijdag a.s. al niet victorieus uit de bus, dan kunnen we toch met voldoening op den weloesteden tijd terug zien, wetend, dat wij onzen plicht tot het uiterste hebben vol bracht. Den Haag, 18 Juni '16. OVERZICHT. Dat de Russen andermaal Czernowitz heb ben bezet, heeft natuurlijk in de Entente- pers goeden weerklank gevonden, waarin te vens gewezen wordt ook op de rnoreele beteekenis van dit. Russischo succes. Door do nieuwe herleving vaa den strijd, vlak nabij de Roemeensche grens, hoopt men namelijk evenals 'éi vorige, gelegenhe den Roemenië mede in den strijd, aan de zijde der Entente, te lokken. Of 'fc helpen zal Na Czernowitz te hebben bezet, zijn de Russische troepen gelijk te verwachten was op verscheidene plaatsen over de Procth getrokken. Zij rukken thans op iTaai de Seret. Overigens werden geen ernstige wijzigin gen in djen toestand gebracht. Bijna Langs het geheele front meldt het Russische com muniqué krachtige tegenaanvallen van de Duitsch-Oostenrijksche troepen; terwijl van Duitsch-Oostenrijksche zijde wordt gemeld, dat nog verschillende zeer verwoede aan vallen der Russen werden afgeslagen. Op; de overige fronten nog altijd de ge wone bedrijvigheid. Alleen de strijd om Verdun schijnt weer in hevigheid .toe te nemen. De Kabinetscrisis in Italië Is opgelost. Boselli heeft een nieuw ministerie gevormd en de samenstelling ervan bevestigt de reeds uitgesproken verwachting, dat ook de nieu we regeering nog geen vrede Wenscht, doch deu oorlog veeleer krachtiger zal willen voortzetten. Vooral zou Bissolati tot de oor logszuchtige leden van het Kabinet moeten worden gerekend. KORTE BERBCHTEM Kaapsche kleurlingen naar Frankrijk. Uit Kaapstad wordt aan do Engelseli© bladen be richt, dat de Zuid-Afrikaanseho regèering de vorming heeft goedgekeurd van een bataljon van duizend Kaapsche kleuringen, die als dok werkers zullen dienst doen in Prauscho havens. Voor de krijgsgevangenen in Zwitserland. Het bureau voor geïnterneerde krijgsgevange nen in Zwitserland heeft fa Bern aan liet adres Marktstatte 39, een informatiebureau geopend voor alle aanvragen, betreffende gein terneer den en vermisten. De post der onzijdigen. Het Doenseho post- bostuur deelt mede, dat do En gelachen te Kirk wall weer 32 postzakken van liet Noorseho stoomschip Kristiania Njord, die van Amerika naar Denemarken onderweg waren, in beslag licbbon genomen. DE VEREEN IGDE STATEN EN MEXICO. WASHINGTON, 19 Juni. Tegelijk met de bekendmaking van het bevel tot mobili satie van dje militie voor den dienst aan de Mexicaansche grens is vanwege het de partement van marine last gegeven, dat nog meer oorlogsschepen haar de beide kust gebieden zullen worden gezonden, ter be scherming van de Amerikaansehe hu raai* 2038 DE VLIEGER-KAPITEIN BOELKE NIET NEERGESCHOTEN. KEULEN, 19. Juni. (Part.) Uit Berlijn wordt aan de „Kölnische Volkszeitung" geseind, dat't bericht van de Pavijseho „Matin", als zou de kapitein Boelke in oen luchtgevecht bij Verdun naar beueden zijn geschoten, onwaar is. JAPANSCHE VERSTERKINGEN NAAR CHINA. LONDEN, 19 Juni. Het schijnt., naar Reuter seint, dat do versterking der Japanscho garni- zoens in Noord-Chiita een voorzorgsmaatregel is met het oog op deu dood van Joean-Sji-Kai tot bescherming der ,1 apansclie kolonie en vreemde inwoner». Het aantal der nieuwe troepen bestemd voor Peking en Tientsin bedraagt ongeveer 600. De zending der versterking is door Japan ge schied op een wenk-van eenige gezanten der geallieerden.te Peking. DE ITALIAANSCHE KABINETS-KWESTIE TOCH OPGELOST. ROME, 19 Juni. De Koning heeft heden ochtend het decreet geteekend, waarbij het nieuwe ministerie wordt samengesteld. Het be staat uit do volgende leden Boselli, minister president; Sonnino, buiteniandscho zaken; Go- losimo, koloniën; Orlando, binnenlandscho za ken; Saochi, justitie; Meda, financiën; Car- cano, schatkist; generaal Morrone, oorlog; ad miraal Corst, marine; Ruffini, onderwijs; Bo- nimi, openbaro werken; Arlotta, zeetranspor ten en spoorwegen; Raineri, landbouw; Denava, nijverheid, handel en ni-beid; Fera, posterijen. Vorder hebben als minister zonder porte- -fouille in liet kabinet zitting Dissolsti, Bianolie, Commandinl en Scialoia. Do leden van het ministerie hebben heden ochtend in handen van den Koning den ooi af gelegd. EEN REUZENONTPLOFFING IN RUSLAND. KOPENHAGEN, 20 Juni. (Part.) Volgens berichten uit Stockholm, verneemt het blad „Dagens Nyheter" uit L.Tj*randa, dat in het N. W. van Finland een Russische opslagplaats van munitie in de Juelit is gevlogen, waarbij 65000 K.G. patronen on ondierdeelen van kartet sen vernield zouden zijn. De oorzaak der ont ploffing wordt Verschillend opgegeven. In het begin van liet jaar waren door de Russen in Finland twee opslagplaatsen voor munitie opge- ïicht, een bij Tornea, een paar K. M. van de Zweedschö grens verwijderd, voor infa.nterie- muuitie: en-een bij Kilisjawi, slechts V> K.M. van de Zweedsch-Noorscho grens verwijderd voor artillerie-munitie, terwijl bij Ulenborg een maand geleden een derde opslagplaats is aangelegd. Eenige weken geleden werd bericht dat een muiterij had plaats gehad bij twee com pagnie en van 't 22e corps, hetwelk zich in Fin land bevindt, die o.a. ook bovengenoemde op slagplaats moesten bewaken, deze werden daar op vervangen door twee andere van het 18e corps te St..Petersburg. DE TOESTAND IN MEXICO WORDT CRITIEK. GENEVE, 20 Juni. (Part) .Volge.ns be richten uit New-York is de toestand in Mexico crifiek geworden. Aanhoudend wor den strooptochten gedaan op Amerikaansch gebied en deze zijn niet het werk van ban dietenbenden, die niets geven om cenig Mexicaansch gezag, maar liet is nagenoeg zeker dat Carranza hierin betrokken is. Na hunne tochten gedaan to hebben, ver spreider. do bandieten zich om vervolging door de Amerikanen te ontgaan, terwijl dooi de troepen van Carranza niets gedaan wordt om hen gevangen te nemen, zoodat het dui delijk is, dat hij hen in bescherming neemt, waaruit men kan afleiden, wat den Ameri kanen wachten zou, wanneer zij een inval in Mexico beproefden. Wilson zal waarschijnlijk thans krachti ger optreden. Het verzoek van Carranza. de Amerikaansche troepen terug te trek ken wordt geweigerd en bij aandringen van Carranza kan tusschenkomst van ito Ver- eenigde Staten niet uitblijven. Witte Schoenen GekleurJe tisaoenen UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd: tot ontvanger der registratie en domeinen te Oostburg, R. Gerritsen, thans ontvanger der registratie en domeinen te Medennblik; tot ontvanger der registratie en domeinen te IJsselsteiu, J. IT. Leopold, thans ontvan ger der registratie en domeinen te Texel. EEN ONHANDIGE POLITIEKE ZET. Tadien do duurte-inleroellatie in de Twee de Kamer ten dool heeft gehad de kiezers te bewegen bij de herstemming, lim.is dus op liberalen of socialisten te stem men, is ze, aldus de „Msb", wel de meest onhandige politieke zet geweest, die fcicb denken laat. Aan hen, die het eoms nog niet wisten, is thans in levend beeld getoond, dat in Nederland het ongehoorde feit zich voor doet, dat, terwijl het land in economicchen nood verkeert, terwijl tal van gezinnen de wanhoop nabij zijn wegens gebrek aan le venemiddelen, de Minister, aan wien de be hartiging dier belangen is toevertrouwd, een rustkuur doet, en niemand is aangewe zen hem te vervangen. Men is sinds September 1915 aan veel gewend geraakt onder 't huidig Kabinet. Dit echter overtreft alles. Eu juist de interpellatie droeg er toe hij om deze jammerlijke opvatting van Re- geeriugstaak helder in 't licht to stellen. Maar er is meer. Hij, die den Minister, die er niet was tér verantwoording meende te moeten roe pen, de interpellant do heer Schaper, had zelf minister kunnen wezen, als de hoeren sociaal-demccraten in 1913 maar gewild hadden. Was 't handig dat onwillekeurig door zijn optreden in herinnering te brengen? Wij meenen van niet. En denkt men nu som6, dat deze treurig afgeloopen interpellatie, die alleen ganseh het land heeft doen zien de onbeholpenheid in deze van Regeex-ing en van liberaal-socia listische Regeeringsmeerderheid, er toe zal leiden de kiezers links te doen stemmen. Om dan wellicht bij de am begrooting mi nister Cort van der Linden te 'hooreu ver klaren, dat de volkswil zioli voor de duur. te, voor den honger, voor den aardappel* nood heeft verklaard? Immers neen. Wij vertrouwen, dat een 6terke afkeuring van al hetgeen bij de duurte-interpeliatie aan het licht is gekomen, zich zal uitspre ken in een overweldigend stemmenaantal bij de herstemming uitgebracht op de recht- seho candidaten, DE HEER M. MERENS GEHULDIGD. Aan den heer M. Merens, den consul-gene raal van Servië te Amsterdam, is Zaterdag ter gelegenheid van zijn 60en verjaardag door zijne vrienden in het Doelen-Hotel een feestmaaltijd aangeboden, waar hij van verschillenden kant is gehuldigd. De tafelpresident, de heer A. N. J. Fabius^ begon de rij der toespraken met de goede eigen schappen en de energie van den heer Merens in het licht te stellen. Anderen schetsten de ver diensten van den heer Merens op velerlei gebied. Verder werd hem aangeboden een gedenk-album met de namen dergenen, die aan den feestdisch aanzaten. Het Tweede Kamerlid, mr. H. Smeenge, het woord voerend namens de Nederlandsche binnen- schipperij, sprak zijn dank uit voor hetgeen clp heer Merens in Nederland deed voor het plan Brussel—Zeehaven, welk plan niet verwezenlijkt kan worden zonder de medewerking van de Ne derlandsche schippers. Evenwel, de oorlog heeft verhinderd dat aan de ten uitvoerlegging der plannen kon worden 'begonnen, doch spr. hoopte, dat het den beer Merens gegeven moge zijn om, naast Koning Albert als vorst van het onafhankelijke België, de totstandkoming van het bewuste plan mede te beleven. (Donderende toejuichingen.) In een gloedvolle toespraak dankte de heer' Merens ten slotte voor de hem gebrachte hulde. DE SOEVEREINE ORDE VAN MALTA. Onder leiding van den Baljuw, luitenant- generaal baron v. Voorst tot Voorst, voor- zitter van de Eerste Kamer der Sta te n- Generaal, is te Utrecht de Zesde Ridderdag gehouden ,van de Nederlandsche afdeeling' der Souvereine orde van Malta-, Uit liet'verslag van den schatmeester, bleek, dat de geldmiddelen toelieten een vierde vrijbed tc stichten, tengevolge waar van dus ongeveer f 2000 's jaars aan do' verpleging van onvcrniogenden zieken be steed wordt. De aan de beurt van aftreding zijnde ka pittel-Ridders J. J. G. baron. Van Voorst' tot Voorst, F. M. J. baron van Wijnbergen,) A. M. J. E. A. baron van Lamsweerde, mr. dr. G. F. M. baron van Hugenpoth tot Aorde- en jlir. mr. E. B. E. F. (Wittert van Hoogland werden herkozen. Telegrammen van hulde werden gezonden aan II. ue Koningin, Grootkruis, eere dame der souvereine Orde van Malta en aai; Z. K. H. don Prins der Nederlanden, Eere- Baljuw dj er Nederl. afdeeling. DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE TE' BOEDAPEST. Het H. N. Bureau meldt uit Boedapest: De Nederlandsehe Ambulance die sedert bet) begin van Januari in bet Boedapeator reservo-j hospitaal no. IV werkzaam is geweest, keert o£ 25 Juni naar Nederland terug. De ambulanc'j heeft zich door baar werk voor de verwonde» I HAARLEMSCHE ipflESSf sgsj;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1