'Iltin HUL HIIIIT Uitslag der STATEÜ-U£f!i€lEZ!HOEN van gisteren. P. J. JANSSEN, - see bij overlijden De stemming in Moord-Holland. HE Q0RL03 NOORD-HOLLAND. Dinsdag 20 Juni Tweede blad Alle betalende «bonnes op dit Blad, d!e In het bezit zijn van eer.e Verzekeringspolis, aijn, volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken'verzekerd voor: f 4C503 bij levensl. ongeschiktheid tot werken - 300 bij verlies van een hand ot voet - É59 bij verlies van een oog - É00 bij verlies van een duim 75 bij breuk van een arm of been bij verlies van een wijsvinger SS bij verlies van een anderer. vinger De uitkcering dezer bedragen wordt gega randeerd door de „Kollandsche Algemeene Verzekeringsbank" te Schiedam, De vóór l October 1911 uitgegeven polissen zijn niet geldig. ■5. ééntBags-staSiing- Het had ar weinig gescheeld of men had gisteren in Amsterdam zonder groenten en aardappelen gezeten als een gevolg van de écn-dag staking der groentenhandelaren. Geluk kig is het zóóver niet gekomen. Het optreden der handelaren willen wij niet goedkeuren, al kunnen wij begrijpen, dat zij bezwaar maken tegen den aardappelenverkoop door de soc.-dem. coöperatie „De Dageraad". Maar de soc.-dem. wethouder, de heer Wibaut, i tie verzotger der consumptiebelangen, die zich li j. tracht vrij te pleiten, gaat geenszins vrij uit Van hem is uitgegaan eene ongehoorde bevoor- ïcchting van „De Dageraaden die fout wreekt 7-ieli nu. De gemeente luid niet moeten beginnen met aardappelen, die zij had opgeslagen, voor hare rekening door „De Dageraad" in een aantal winkels te doen verkoopen. Of de aardappelen- handelaars 't niet wilden doen, doet niets ter zake. Dan had de gemeente 't zelf moeten doen, even zoo goed had dat gekund als nu bijv. hier in 1 iaarlem een gemeentelijke vischverkoop, zon der tussch en komst van den handel plaats heeft. 1 chierin stede van dat gaf Wibaut er de voorkeur aan dat „De Dageraad" de aardappels zou verkoopen. Natuurlijk om redenen van reclame. Dan prijst het volk die socialistische coöperatie hemelhoog; de coöperatie, die, heet 't dan, zorgde, dat aard appelen onder het volk kwamen. En de reclame voor 't socialisme is bereikt. Daar was 't ken nelijk Wibaut om te doen. Daarna is „De Dageraad"" voor eigen reke ning in aardappelen gaan handelen en is die in hare winkels blijven verkoopen. Niet dan tot schatte van de aardappelhandelaars, wien op die manier een stukje brood uit den mond werd ge nomen. En dat leidde tot on tevredenheid. Eene ontevredenheid, die in de één-dags- staking tot uiting kwant. Nog eens, de houding 1 van de handelaren keuren wij niet goed. Maar 'dat zij over Wibaul's handelingen niet gesticht zijn, valt waarlijk niet te verwonderen. Die drukt door zijn optreden feitelijk en metterdaad den particulieren handel in aardappelen, niet van de soc. coöperatie uitgaande, den kop in. Dat is een vrieiidjes-bevoorrechting, die geen pas geeft. Ze doet zien waarheen 't gaat, indien de soc.-dem. de machthebbers worden en in bestu rende colleges den boventoon voeren. Een waar schuwend voorbeeld en een .aansporing, om alle krachten in te spannen, dat in gemeenteraden geen soc.-dem. worden gekozen. Al voert nu de heer Wibaut schijnbaar schoon klinkende redenen aan om zich te rechtvaardigen meer dan schijn is dat niet de diepe achter grond der dingen is deze: door middel van de soc.-dem. coöperatie reclame voor 't socialisme te maken. Een bedoeling, die maar al te duidelijk zichtbaar is. GROOTSTE SORTEERING LAAGSTE PRIJZEN LOOFEHS bij gaetg, hoek Warmoesstraat 2044 Het is hier als overal gegaan: de decadentie der liberalen Wat 'n treurig verval! Het liberalisme ligt op sterven: overal bijna staat Rechts met schitterende cijfers bovenaan, of verdringt Rood deonnoozele helpers van straks die volgens het zelfmoordend advies dat wordt uitgegeven van liberale zijde en dat het oude liedje „liever Turksch dan Paapsch" zingt, genoodzaakt zullen worden hun eigen beulen en worgers erin te halen. Het is voor het liberalisme een debacle ge worden. Niet zoozeer nog wat de zetels betreft (want met de hulp der Rooden komen daar nog wel een paar van binnen) als wel wat aangaat de cijfers. Men zie eens hier in Haarlem, waar een oud burgemeester, lid van Gedeputeerden, invloed rijk man, groot-grondbezitter, aristocraat bij uit nemendheid, een lid der eerste oude regenten families, die het voordeel heeft „zittend lid" te zijn, waar Jonkheer Boreel van Hogelanden in stemmencijfers verre onder de Rechtsche can- didaten blijft, zoowat gelijk staat met die der sociaal-democraten en er alléén zal kunnen komen alsalle socialisten op hèm stemmen, wat toch wel ongeloofelijk moet zijn! Jonkheer Borcel bij de gratie van de socialisten lid van de Staten't moet voor hem iets zijn om van te griezelen Men zie Amsterdam, waar de aftredende vrij zinnigen als kegels door mekaar rollen: waar een Boissevain in II, aftredeqd, 474 stemmen haalt tegen 800, 900 en 1000 op ae rechtschen en rooden, waar de socialisten in verschil lende districten bij de herstemming tegenover de liberalen komen te staan. En nu de Rechtsche cijfers. Velsen inééns behouden, bravo! De heer Ver meulen kreeg inééns 300 stemmen boven de volstrekte meerderheid: dat belooft voor Bever wijk, het volgende jaar, het allerbeste. Enkhuizen eveneens ineens rechtsch, Alkmaar rechtsch, Weesp rechtsch, Nieuwer-Amstel rechtsch. Dat zijn feiten, die spreken. Het gaat hiSr als overalRood tegen Rechtsch wordt troef, en het liberalisme wordt eruit ge drongen. Bij de herstemmingen zal het nu zaak zijn onzerzijds overal het uiterste in te spannen, om in ons gewest den rooden vloed die door de liberalen erin is gehaald, althans eenigennate te keeren. Winst zal er voor ons niet zijn te behalen in menig district, dochzoowel Am sterdam als Haarlem kunnen nog verrassingen opleveren, en wie weet wat Hoorn doet, waar Rechts onophoudelijk, bij élke verkiezing, in siem- mencijfers vooruitgaat. Een afzonderlijk woord zij nog gewijd aan Den Helder, waar de liberalen er alléén komen alsRechts wil helpen. Ook hier stegen de stemmencijfers der Rechtsche candidaten niet onbelangrijk: er is dan ook nü gewerkt! Dat bewijst dat in verschillende plaatsen, die altijd golden als burchten van het anti-clericalisme, bij hard werken der propaganda nog véél te bereiken is! BE OPItOEP DER, RE.I,r GEN .VAN 48—40 JAAll. In „De Toorts," liet nieuwe weekblad voor Holland, ^Vlaanderen en £uid-Afrika schrijft H. de iWandeleire Het onverwachte besluit der 'Belgische regeering te Be Havre, alle Belgen van 18 lot 40 jaren oproepend voor den dienst,, heeft in verschillende Belgische kringen groofe verwondering gebaard, te meer daar geruchten van denzelfden aard drie dagen voor do afkondiging van den nieuwen maat regel nog werden tegengesproken. Wellicht is het van belang, dat eenige nadere bijzonderheden omtrent de wordings geschiedenis van het nieuwe „arrêté-loi" be kend worden. Er was in de Entente-pers reeds herhaal delijk op gewezen, dat nog een zeker aantal voor den dienst bruikbare Belgen in het buitenland op vrijen voet verbleven. Nu drie weken geleden werd in de Engelsche bladen de vraag .opnieuw opgeworpen, dit maal op een voor jde betrokken Belgen vrij onaangenamen toon. Onder leiding van de „Daily News" en jde Daily Express" begon dan een heftige campagne met de leus: „The scandal of Allies of military in Enge land 1" In haar nummer van 20 Mei kwam de „Indépendance Beige" (die geldt als het of- ficieuse Belgische orgaan in Engeland) met een scherp artikel tegen fleze perscampagne op. tevens bij wijze van verweer de Britsche overheden ervan beschuldigend de Belgen die in Engeland verblijven door alle soorten draconische maatregelen het leven onmoge lijk te maken, t en einde ze té verplichten dienst te nemen. „Do meeste Belgen,, heette het, worden hier behandeld als gevange nen." Aoht dagen nadien, publiceerde hetzelfde blad een tweede hoofdartikel .over deze kwestie, ditmaal een anderen toon aan slaand. Een der ondertitels van het stuk- luidde: „l'impossibilité d'agir!" en betoogd werd, dat de Belgische regeering tegenover de bestaande wetten onmachtig is. Alleen liet Belgische- Parlement kan den dienst plicht uitbreiden; en van'de 8Ö5 leden der Belgische Kamers zijn er slechts '04 buiten het door de Duitschers bezette gebied. On mogelijk dus een vergadering van Kamer of Senaat bijeen fe hrengen. Onöertusschen schijnt men zich te Le Havre over dat bezwa-ar heen te hebben ge zet. Reeds op 1 Juni verscheen daaromtrent in Parijsche bladen een mededeeling. Voor het onderzoek naar de beweegredenen die dc Haversche regeering aldus deden han delen is dit communiqué van groote waar de. De „Petit Journal" .publiceerde het on der den titel: „L'Entento des alliés pour la main d'oeuvre." Ka gewezen te hebben op den steun dien Er ank rijk, Rusland, En geland en Italië elkander verleenden voor het oplossen van het munitie-vraagstuk,, meldt, het bedoelde bericht, „dat nu Eni- gleljand ook -mriafrcivj-Rn,,; getuöff'jn heeft) om do Belgische werklieden bijeen .te brengen en te gebruiken' vjcpr het pipten vpn ooiy login unities.' „De nationale (Engelsche) munitiefabriek van Birtley, dus vervolgt de mededeeling, zal voortaan alleen nog Belgische werk lieden gebruiken; deze zullen echter onder controle staan der Belgische regeering, die den nieuwen directeur der fabriek benoem de. Het Britsche gouvernement levert kapi taal, werktuigen en grondstoffen; het be stelt en ontvangt afgewerkte munities" (le gouvernement britannique commande et re- Qoit Jes obus produits par le manufacture. De Belgische regeering moet duizend be kwame vaklieden, genomen uit het Belgi sche leger, naar Birtley zenden. (Le gouver nement beige doit y envoyer). Het overige, grovere werk zal gedaan worden door Belgi sche gewonden Belgische burgers, welke de regeering te Le Havre moet zen den; zij zullen onder toezicht staan van gendarmen Tot zoover de mededeeling der Fransche bladen. Het is wel zonderling, dat Engeland reeds vóór 1 Juni dergelijke maatregelen had ge troffen, terwijl de Belgische regeering eerst op 3 Juni na lange- besprekingen het ge kende besluit heeft genomen. Zelfs zijn tot op lieden de termen van den oproep niet eens vastgesteld: een commissie ie daarmede belast. En naast die op 'zijn minst zonderlinge maatregelen van het Britsche gouvernement, doet nog vreemder aan het haast onge looflijke feit, dat nog vóór de Belgische ministerraad tot een beslissing was geko men door heel Frankrijk de Fransche „mai- res" alle mannelijke Belgen tot 35 jaar opriepen om zich ter "„mairie" te ko men aanmelden. Dat zulks gebeurde, weet de schrijver met besliste zekerheid uit de beste bronnen. Men mag zich afvragen wie nu ten slotte het gewichtige besluit van .3, Juni heeft genomen, Üe heeren van Havre of de Jie.e- ren vanLonden en Parijs? De vraag blijft open, of de genomen maatregel overeen te_brengen is met de Bel gische wetten. Ons inziens, in geen geval. Daarover zal na herstel van den vrede het nieuwe Be'aische parlement oordeelen en beslissen. WEHSFREEP£ &ERICHTEH OORLOOS-ALLERLEI Vóór de verkiezingen waa üfi Stand: M links en 23 rechts. Er waren zittend geble ven 29 van links .en 9. van rechts. Gisteren zijn voor links gekozen t, zoodat thans 34 leden van lipks zitting hebben: voor reohta werden 8 gekozen en zitten dus thans 17,. Er moet pog voor 28 zetels herstemming plaats hebben, waarvoor in herstemming ko men 7 anti-rev., 8 c}ir.-hist., !7. kath., 18 lib., 7 vrijz.-dem. epj.6. eoc-democratea. Koning Nikita van Montenegro. Een correspondent van de „Daily Chronicle"' verhaalt van een bezoek, dat hij gebracht heeft aan Koning Nikita van Montenegro, die thans verblijf houdt te Merignac, een dorpje op zoo- Wat B K.M. afstand, van Bordeaux. Dicht bij den straat weg staat aan het einde .van een schaduwrijke kastanjek.au een kasteeltje, waar men voorbij zou loopen, zonder er op te letten, wanneer niet van den vroegen morgen tot den laten avond daar oen troep nieuwsgierigen voor het tuinhek stond. Met onverholen belangstel ling kijken zij naar den Montenegrijnselien schildwacht, die ,n zijn schilderachtige kleedij bij den ingang geposteerd staat. Een paar maanden geleden is dat vergeten kasteeltje opeens he-t voorwerp geworden van levendige belangstelling der dorpelingen, -toen groote automobielvrachtwagens daar allerlei meubelen, tapijten en wat dies meer zij t aan brachten om het gebouw bewoonbaar te maken en kort daarop Koning Nikita er zijn intrek najn, begroet met vlaggen en toespraken. De correspondent heeft het kasteel .bezocht op een dag, toen er een Servisch nationaal feest werd gevierd. Ter eere daarvan waren leden van die Montenegrijnsche en Servische kolonie te Parijs als gasten genoodigd bij Nikita en al die kinderen van de door den vijand bezette landen stonden vol verwachting in do audiën tiezaal, toen de Koning, binnentrad, gevolgd door die Koningfin ert de prinsessen Kenia eu Yera. De Koning, die er vermoeid en verouderd uitzag, zette zich, na een korte toesprak, in een armstoel en de Koningin bleef rechtop met sta renden blik naast hem staan. Ongetwijfeld dachten zij op dat oogenblik aan al die toonee-' len van verschrikking en ellende, welke heu van den vaderlandsahen grond hadden verdre ven, tot zij eindelijk in Frankrijk een toevlucht vonden Muiterij onder Australische troepen. 9 Wat een ruwe elementen de troepen bergen, die Australië voor het Britsche Rijk in den oorlog zendt, is in den Boerenoorlog droevig £c- bleken,en in den tegenwoordigen oorlog ook niet onbedenkelijk in Egypte. De „Volksvem" van Pretoria, van 25 April bevat het volgende ver haal van een muiterij, onder Australische sol daten In het begin van Maart is er een groote mui terij uitgebroken onder de soldaten die in de kampen nabij Sydney werden geoefend voor den oorlog. Het blijkt dat de soldaten zich niet konden vereenigen met een staforder, waarin een extra-dril werd bevolen. Zij eiseliten her roeping van die order. Men beduidde hun ech ter dat dlit onmogelijk was, dat een staf-order moest worden gehoorzaamd. Toen besloten er eenige duizenden om „te staken." De stakers staken de roode vlag op en weigerden aan de be velen van hun officieren te gehoorzamen. Hierop braken een paar duizend man uit het kamp los. Aan alle kanten sloten zich nieuwe muiters bij de belhamels aan, totdat de geheele macht 15,000 man telde. - Zij hielden treinen aan, plunderden en storm den tenslotte Sydney een stad van 700.000 in woners binnen, waar zij plunderden en roofden links en reeht9. Zij drongen de hotels en de bars binnen en maakten zich daar meester van den drank. Ten slotte ontstond er een doodelüko bot-wng tusschen trouw gebleven troepen en do berd i- en voetpolitie aan de eene zijde en de muiters aan den anderen kant. De belhamels werd-n ter dood veroordeeld; duizenden werden uit liet leger verwijderd en honderden werdten in de tronk gezet- Ecu zonderlinge tóestand. „Vrij België" schrijft: „Algemeen wordt op gemerkt, dat Engelsche matrozen, die in Ne derland geïnterneerd zijn, tijdens hun gedwon gen verblijf gelegenheid hebben gevonden om de Nederlandache taal aan te leeren en zich met de bevolking te onderhouden. „Hetzelfde kan niet gezegd worden van tal rijke in Nederland geïnterneerde Belgische of ficieren, die zich niet de m'inste moeite getroos ten om de taal van de meerderheid hunner manschappen aan te leeren. „Talrijke officieren achten het inderdaad be neden hun waardigheid de taal der Vlaamsche soldaten te kennen, en zijn na een bijna twee jarig verblijf in Nederland nog niet in. staat een in hot Nederlansch gestelde mededeeling te verstaan. „Wellicht zien wij nog eerlang Engelsche matrozen als tolk optreden tussclien Belgische officieren en hun Ylaameche manschappen 1" Weer 'n Engelsche vredesstem, In de „Nation" schrijft Wayfarer; Verder ziende dan de militaire gebeurtenis, waar ieder een op wacht, beginnen burgers, die den toe» stand kennen en leiden, te meenen, dat dq vrede niet heel veraf zal zijn. Ik heb deze week drie mensehen gesproken, die alle den vrede binnen vijf of zes maanden verwachten. In Duitsehland schijnt een dergolijke ver. wachting in de lucht te hangen. Maar helaas Europa is zoo weinig expressief. In negatieven zin verdwijnen onhoudbare op vattingen,-zooals de ontwrichting van het Duit- sch.fi statenverbond, gaandeweg, maar een posi tief alternatief dat gelegen is in het heerschen van veiligheid onder een politiek van territo riale waarborgen, wordt niet zoo grondig be sproken als wensehelijk was. Men kan slechts hopen dat Grey, die inzon derheid deze opvatting van politieke waarbor gen aanhangt, een begin zal maken met het denkbeeld ter hand te nemen. Zijn voorgaan zou elders navolging vinden en dan zou men kun nen beginnen te spieken over een middel daar toe als een conferentie. Waarom niet? De levensmiddelenuood in Engeland. In verband met de benoeming van een com missie tot onderzoek van de 1 te in Enge land, waarvan het parlementair J. M. Robert son, van 1911 tot 1915 parlementair secretaris van het ministerie van handel, de voorzitter is, berekent do „Times" aan de hand van ambte lijke gegevens, dat de levensmiddelen in Enge land sedert liet uitbreken van den oorlog 59 procent zijn gestegen. Yolgens vele kooplieden is de stijging inderdaad nog grooter, daar do ambtelijke schattingen steeds matig zijn. Do laatste weken vooral zijn vleech, spek, boter en kaas sterk in prija gestegen. Yolgens de offi- cieele cijfers is het vleesch 6edert juli 1914 tus schen de 50 en 60 procent in prijs gestegen, spek bijna 40 procent," viscli 86, melk omtrent 80, margarine 18, aardappelen, meel brood en kaas 50 tot 60. Aan bevroren lams-, en scbapenvleesch is dit jaar totdusver 44 procent minder ingevoerd dan in hetzelfde tijdvak van verleden jaar. Yan dit verschil komt 72 procent op rekening van de droogte 5n Australië. Een nieuwe voorspelling over de te wachten zegepraal der geallieerden. Sjin'garef, voorzitter van do leger-comuiiseie uit de Russische Doema, besluit als volgt een artikel, dat hij in het „Journal" geschreven heeft over de samenwerking der-bondgenooten Laat ons met vertrouwen arbeiden; de ever- winning is volstrekt zeker. F ritsehland heeft het toppunt zijner inspanning bereikt. Noch in troepen, noch in industrieele hulpmiddelen kan Duiüsoliland bet. toppunt, dat het bereikt lieett, overtreffen. Ondanks deze uiterste inspanning van alle middelen heeft het zijn vijanden niet kunnen verstaan. Dezen zijn zich integendeel nog pas aan het organiseeren. Zij hebben lang zaam, soms onhandig de geweldige hulpbron nen gemobiliseerd, waar zij over beschikken. Maar thans is alles in beweging gezet en dera zal niet meer ophouden. Wij zullen een volledi ge, beslissende overwinning behalen, waardoor onze vijanden voor goed tot onmacht gedoemd worden. KONIGIN-ELISABETH VAN BELGIE AAN HET FRONT. In ide „Matin" wordt verhaald omtrent een bezoek, dat de Koning en de Koningn der Bel gen hebben gebracht aan de Fransche loopgra ven. De soldaat-koning droeg zijn gewone khaki-uniformde Koningin die de verdedi gers van haar land van aangezicht tot aange zicht wilde zien, -droeg een mantelpak van dezelfde kleur en daarover heen een gummi regenmantel. Maar zij geleek toch desondanks een beetje op Minerva of op Bellona, want zijl had den Belgischen helm opgezet, die van den stalen Franschen helm alleen verschilt, door-- AMS1LRDAM I. Uitgebracht op de lreeren: F. VAN DER GOES, S. D. A. P., 579, Mr. H. F. L. HTTBRECHT, U.-L., nftr., 1272, R. STEN- HUIS, S. D. A. P., 517, Mr. TH. STUART, iV. L., aftr., 1198, Mr. J. VERDAM, A.-R., 892, E. J. A. M. WIERDELS, R.-K., 935. Herstemming tusschen de heerenHU- LRECHT, STUART, VERDAM en WIER DELS. AMSTERDAM IL Uitgebracht op de heeren OH. F. H. BOISSEVAIN, V.-D., aftr., 474, 'J. DOUWES Jr., A.-R., aftr., 891. JOS. Ï-OOPUIT,' S. D. A. P., 808, C. J. STRöER O.-L., 320, J. VAN DEN TEMPEL, S. D. A. 1017, F. J. M. W1LMING, R.-K., 814. Herstemming tusschen de heeren: DOUWES, fOOPUIT, .VAN DEN TEMPEL en WIL- AMSTERDAM III. Uitgebracht op de hee- E. J. ABRAHAMS, V.-D., 2036, Mr. H. JHJLEVELD, A.-R., 2334, B. LUTERAAN, D. p., 262, C. A. MEIJER, C.-H., 1986, H- J. VOS, U.-L., 2001, TH. VAN DER AERDEN, S. D. A. P., aftr., 4909, D. WIJN KOOP, S. D. P., 584, J. A. VAN ZUTPHEN, O. A. P., aftr., 5441. Dekozen de heer VAN ZUTPHEN. Histemming tusschen de heeren VAN DER M AERDEN en BIJLEVELD. AMSTERDAM IV. Uitgebracht 2418 geldige teuinien, waarvan op de heeren: BARNSTEEN, 1194, VAN HAMEL, Lib., 1221, LUTE- tVnrinr S' D' P" 87> nOELVINK, B-K., 328, ^LD, S. D. A. P., 726, DE WOLFF, S. D. I*- P" '75. WIJNKOOP, S. D. P., 80. Gekozen de heer VAN HAMEL. Herstemmin g tusschen de heeren BARN- STEIN en DE WOLFF. AMSTERDAM V. Uitgebracht op de hee ren: Mr. P. A. DIEPENHORST, A.-R., 3203, W. VAN DIE SEN, V.-D., aftr., 3220, B. LU TERAAN, S. D. P., 179, ED. POLAK, S. D. A. P., 3092, O. G. VATTIER KRAANE, V. L., aftr., 3102, P. VOOGD, S. D. A. P., 2917, D. WIJNKOOP, S. D. P., 363. Herstemming tusschen de heeren DIEPEN HORST, VAN DIESEN, POT.ATC en VAT TIER KRAANE. AMSTERDAM VI. Uitgebracht op de hee ren: J. N. HENDRIX, R.-K., aftr., 1097, J. B. A. JONCKHEER, U.-L., aftr., 1518, P. JOOS- TEN, S. D. .A P., 411, Mr. A. PHILIPS, V. L., 1410, ED. POLAK, S. D. A. P., 425, Mr. Dr. C. F. SOHOOH, C.-H., 1550. Herstemming tusschen de heeren: HEN DRIX, JONCKHEER, PHILIPS en SCHOCH. AMSTERDAM YTI. Uitgebracht op do hee ren: Mr. E. P. F. A. VAN DEN BOGAERT, j R.-K., aftr., 1365, Dr. J. H. GUNNING Wzn., U.-L., 884, JAN TER HAAR Jr., C.-H., aftr., 1428, N. VAN HINTE, S. D. A. P., 562, Dr. J. E. HOEKSTRA, V.-D., 842, J. J. DE ROO DE, S. D. A. P., 584. Herstemming tusschen de heeren: VAN DEN BOOGAERT, GUNNING, TER HAAR en HOEKSTRA. AMSTERDAM VIII. Uitgebracht op de hee ren: Dr. D. VAN EMDEN, V.-D., aftr., 792, J. J. DE ROODE, S. D. A. P., 1073, W. DE VLUGT, A.-R., 1564, KL. iDE VRIES Sz„ V.-D., aftr., 1008, L. VAN DER WAL, S. D. A. P^ 1026. Herstemming tusschen de heeren: DE ROO DE, DE VLUGT, DE .VRIES en v. d. WAL. AMSTERDAM IX. Uitgebracht op do hee ren: j. van;eizinga, s. d. a. r., 4242, j. G. VAN KUVKHOF, S. D. A. P., aftr., 5278, B. LUTERAAN, S. D- P., 241, P. NOLTING, V.-D., 5029, TH. RUYS Gz., A.-R., aftr., "4729, J. H. SCHELTEMA, V.-L., 3961, D. WIJN KOOP, S. D. P., 509. Herstemming tusschen de heeren: VAN EIZINGA, VAN KUYKHOF, NOLTING en RUYS. - ALKMAAR. Uitgebracht op de heeren: Jhr. Mr. A. GEVERS, C.-H., aftr., 3954, A. W. ÜDO, Lib., 1599, O. J. VERKERK, S.-D., 708. Herkozen de heer GEVERS. EDAM. Uitgebracht op de heeren: J. KORT HALS ALTES, V.-L., aftr., 1547, J. KERN KAMP, O.-H., 1366. (Jekozcn de heer J. KORTHALS ALTES. ENKHUIZEN. Uitgebracht op de heeren: H. J. AVIS, U.-L., 2860, J. ZIJP, U.-L., 2866, H. VAN DER BRUG, S. D. A. P., 363, H. KOF MAN S. D. A. P., 432, P. BOS, R.-K., aftr., 4311, S. GROOT, A.-R., 4383. Gekozen de heeren BOS en S. GROOT. HAARLEM. Uitgebracht op de heeren: Mr. J. B. BOMANS, R.-K., 3148, Jhr. Mr. J. W. G. BOREEL VAN HOGELANDEN, Lib., aftr., 2226, Jhr. Mr. D. E. VAN LENNEP, O.-H., aftr., 3596, Mr. J. H. MONNIK, A.-R., 2977, Mr. J. H. THIEL, V.-D., 2097, L. J. O. POPPE, S.-D., 1946, D. PEEREBOOM, S.-D., 1680, M. A. EEINALDA, S.-D., 1644, en Dr. J. TIMMER, Lib., 1760. Herstemming tusschen de heeren BOMANS, BOREEL VAN HOGELANDEN, VAN LEN NEP, MONNIK, THIEL en POPPE. HAARLEMMERMEER. Gekozen bij enkele candidaatatellingJhr. Mr. P.. .TEDING VAN BERKHOUT, C.-H., aft?. DEN HELDER. Uitgebracht op de heeren: 0. ADRIAANS, A.-R., 1324, E. J. BOK, Lib., aftr., 1539, Mr. J. B. BOMANS, R.-K., 1102, G. J. O. DIKKERS, Lib., aftr., 1457, A. W. MIOHELS, S.-D., 1583, A. G. A. VERSTEGEN, S.-D., 1488. Herstemming tuaachen de heeren: BOK, DIKKERS, MIOHELS en VERSTEGEN. HOORN. Uitgebraoht op de heeren: A. COMMANDEUR, R.-K., 1795, A. W. MIOHELS S. D. A. P., 333. J, WINKEL, U.-L., aftr., 1931. Herstemming tusschen de heeren WINKEL en COMMANDEUR. NIEUWER-AMSTEL. Uitgebracht op de heeren: O. SPAARGAREN Dz., S.-D., 300, Dr. 1. H. J. VOS, Lib., 067, Mr. W. J. M. WES- TERWOUDT, R.-K., aftr., 2537. Herkozen de heer WESTERWOUDT. PURMEREND. Uitgebracht op de heoren: J. KOOPMAN, U.-L., aftr., 1513, C. NOLET, R.-K., 1083, J. VERDAM, A.-R., 1018, A. DE VRIES, S. D. A. P., 1008, Jb. DE VRIES Jz., S. D. A. P., 1052, J. WILDSCHUT, U.-L., aftr., 1459. Herstemming tusschen de heeren: J. KOOP MAN, O. NOLET, Jb. DE VRIES Jz. en J. WILDSCHUT. SCHAGEN. Uitgebracht op de heeren: K. BREEBAART, Vr'ijz., aftr., 8971, A. DOR- BECK, R.-K., 2507, A. W. MIOHELS, S. D. A. P., 876, P. VERBURG, A.-R., 2580, A. G. A. VERSTEGEN, S. D. A. P., 032, J. ZIJP, Vrijz., aftr., 8846. Gekozen de heeren: BREEBAART en ZIJP. VELSEN. Uitgebracht op de heeren: Z. GULDEN, S.-D., 1368, H. VAN LEEUWEN, V.-D., 1887, P. VERMEULEN, A.-R., aftr., 8871. j Herkozen de heer VERMEULEN. WEESP. Uitgebracht op de heeren: W. VAN DIESEN, V.-D., 2415, J. VAN EIZINGA, S. D. A. P., 1286, Mr. J. N. J. E. HEERKENS THIJSSEN, R.-K., aftr., 5812, G. VAN MES DAG, U.-L., 2831, Mr. H. VERKOUTEREN, C.-H., aftr., 5905, G. C. A. WAGENVELD, S. D. A. P., 1278. Gekozen de heeren: HEERKENS THI3S- SEN en VERKOUTEEEN. ZAANDAM. Uitgebracht op de heerenB. J. BINNENDIJK, S.-D., aftr., 8267, J. W. DEK KER, Lib., 2331, J. E. W. DUIJS, S.-D-, aftr., 3526, D. L. HARMS, A.-R., 2101, R. P. F. HUD- SELMANS, R.-K., 2008, P. VAN MEVEft, V.-D., 2354. Herstemming tusschen de heerenBINNEN DIJK, DEKKER, DUIJS en VAN MEVËR.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 5