Loopknecht. afwezig. mmnrmsEumB II. Tuinders, Cemmissionairs en iroeifatam Bericht van inzet Apollo-theater. DE E MAISON HENRI VUGTS, DAMESSALON. Regeeringsprijzen. F. LOS, Dameskapper MELKSUIKEE P. J. JANSSEN» RIJWIELEN. HEDEN OPENING VAN DEN Oproeping. T. C. A. BöLGER, Kaamlooze Vennootschap de Neder- landsche Vlasohindustrie „ELLEWEE". Adverteert in de Nieuwe Haarl. Cri. 2de Hands Heep- en Bamesrijwielen, Eerste 4 deelen der groote serie-fiimj DE VONDELING Briefkaarten SOCIALE BERICHTEN Loipknechf KARPETTEN bij VERKO -EN P. 1. DEUDEKOM, Firma EXTRA. KRUISWEG 13. CHEMISCH ZUIVER In een Wijnhandel alhier wordt ge vraagd een 2556 Tandarts, 2580 is tot 28 Juni GROOTSTE SORTEERING LAAGSTE PRIJZEN An@f§aBi§g, hoek Warmoesstraat 2044 .o r -f TELEGRAFISCH WEERBFWCHT Hiermede heb ik de eer U te be richten, dat ik heden Teiephonisch Interc. aangesloten ben onder Ao, 3013. Beleefd aanbevelend, 2576 Café de Groentenb^urs. Profiteert nu van de gelegenheid. Lange Veerstraat 17. Telefoon 1856. 2584 BARTELJORISSTRAAT. Vanaf Vrijdag 23 Juni Spannend drama in 12 afd. Deze film bestaat uit 3 series elk van 4 deelen. 2569 Elke serie is een ver haal op zich zelf. DAGBLAD Abonnementsprijs per kwar taal f 4.50per maand f 1,40 Moderne installatie. Electrische Haardroging. Ondulatie MaceL SPECIALITEIT IN ALLE SOORTEN HAARWERKEN. 2571 Aanbevelend, H. VUGTS. Hooge leunstoel met rood trijp f 9.50 IJzeren ruststoel met kussens f 4.50 Kerkstoel voor knifel en zit f 1.50 bij 2564 W. VAK REST, stofeerder, Spaarnwouderstraat 66. Warmoesstraat 26. Telefoon 883. Raarwerker en haargolver met NESTLE'S permanent (eleotrisch werkend) golfapparaat, welker haar- golf bestand is tegen regen. 2006 VAN DE N.V. Drogisterij K. v.. EDEN. Munt uit in kwaliteit en prijs per ons 12 cent. 2047 per 100 stuks 13 cents. Per 1000 stuks bedrukt f 2.—. - ZIE ETALAGE Firma ANTON DE ROOIJ Telephoon Interc. 560. ELECTRISCHE DRUKKERIJ.y 'van veiligheid te geven. Voor tlien fttaud luidden zc deze beteekenis: Wat ook gebeurt, ecu deel van uw loon is zeker. En 't ie een voorrcebt voor den werkman indien men dat weet! Echt-er, de liberalen en 't ministerie heb- l, u niets aan die wetten gedaan. Op 't pro- tram der concentratie van 1913 stond: niet- invoering van de verzekeringswetten van ■l'nlma. Daartegenover wilde men stellen een *igeu vondst, die van Staatsbedeeling. Beide, «teleels wil ik tegenover elkander stellen, dan kunt go oordeelen, welke 't beste is! Talnia liet den werkman een premie be talen, op grond waarvan op welken leeftijd dan ook de invaliditeit ontstond, hij altijd een uitkeering- ontvangt. Hij maakte er geen oimderschêid tosscben ot' invaliditeit ingaat iOor ouderdom ot" eerder. Ik wil. de zaak Vau de 1'inar.eieele zijde bezien en ctaarua de r zeelüke waarde van de wetten yan Talma en de plannen van links vergelijken. Wat links zal doen is niet geheel bekend. Wij kennen de plannen van Lely niet geheel eu kunnen de wetten van Talnia alleen met i!e plannen van Treub vergelijken. Ik geloof niet dat Lely ze geheel zal overnemen. In 't stelsel-Treub nu wordt de premie die de werkman zal moeten betalen, niet verlaagd, maar integendeel verhoogd. Daarentegen wordt het aandeel dat de werkgever in de premie zal moeten betalen, verlaagd. Indien rechts dat eens bad gedaan, dan bad men rechts uitgekreten voor conservatief dan was er bij links een storm van veront waardiging opgegaan. Maar nunu heeft aan dien kant niemand er iets van gezegd. (Applaus). Ileel dat praatje van Staatepenirioen is niets dan je reinste volksmisleiding. Nog deed spr. uitkomen de beteekenis van do wetten-Talma door mede te deelen, dat i:i Duitschland rente wordt uitgekeerd voor lS pet. aan menseben boven de 70 jaar en pet. aan men-eb en beneden de 70 jaar. Daarna kwarn bij op de zedelijke waarde van de wetten-Talma. Hii zeide, dat de bedoeling ervan was aan den arbeider een echt pensioen te geven, op eene manier als een ambtenaar dat heeft; een pensioen, dat men heeft verdiend en waarop men recht heeft. Volgens de plannen-Treub zal echter voor dat eene uitkeering geschiedt, eerst een on derzoek worden ingesteld of men in 't on derhoud kan voorzien. Maar dan i® het geen Pensioen meer, niet meer iets waarop men i'echt heeft. Immers, dan stelt men niet een onderzoek in. Zoodra men de gedachten van Pensioen en behoeftigheid met elkander in verhand brengt, dan is er geen pensioen rneer! Nader beide stelsels vergelijkend, zette spr. uiteen, dat een arbeider in dat van Tal nia een eervoller en krachtiger positie in neemt, dan in dat van Treub. Volgens dat van Treub moeten B. en W. een onderzoek instellen of do rente-aanvrager in zijn onr derhond kan voorzien en loopt de arbeider, die door ijver en trouw iets heeft bespaard kans, dat men hem niet de uitkeering toe kent, omdat hij nog iets heeft. Zulk een arbeider, die om eene uitkee ring komt vragen, staat met een landlooper Ngcnjk, ja wordt eigenlijk bij dien nog ten eohtergesteld. Hij loopt kans, dat hij cle nit- i.coring niet krijgt, terwijl zij een landloo per nis gelooning voor landlooperij en leeg- I ooperij wrèi zal worden toegekend. (Appl.) Spr. becijfert, dat een arbeider die 85 jaar premie beeft betaald bij een loon van f 13 indien bij invaliede wordt op 55-jarigen leef tijd volgens Talman ontvangt eene uitkee ring van i3.75, docli volgens Treub eene an slechts f 3; op 60-jarigen leeftijd volgens talma f 4, volgens* Treub f 2.50; op dien vaa .65-jarigen leeftijd volgens Talma f 4.25, volgens Treub f 2.—, om te komen tot zijn f 2.— moet Treub eene dalende rente toe wassen op dien van 70 jaar volgens Tal- bna eene van f 4.50 en volgens Treub eene van f 2.—. Ik boop u aangetoond te hebben aldus spr. dat èn fir anti eel èn moreel de werk mansstand bij de wetten van Talma beter en voordeeliger af is, dan bij de plannen van Treub. Indien men andeons oordeelt, dat men mij daarvan oveiluige! (Applaus). Men zegt, gaat hij voort, er moeten eenige verbeteringen in de wetten-Talma worden aangebracht, en dat kan. Maar dan moet men eerst beginnen met de wetten in wer king te doen treden. In Duitschland traden Uö vi-rzekeiings\veiten in werking en daar werden reeds verbeteringen in aangebracht. Beginnen moet men met de wetten in te voeren. Maar dit ministerie en de partijen vin links lieten ze nu reeds drie jaar als oud vuil. liggen. Op die manier komen de wetten er niet en de verbeteringen evenmin. (Applaus.) Men had tegen do Baden-wet bezwaar en ontwierp eene nieuwe organisatie, die van de kringen. Evenwel in dat stelsel heeft de arbeider minder reebt dan in de Raden- wet. Heel die nieuw ontworpen regeling is in 't nadeel van den arbeider, terwijl bet plan-Tabua aa n alle ei schee van recht én billijkheid voor den werkman voldeed. Ik durf voorspellen, zei spr., dat \Velk ministerie, er ook kome, een van rechte of een van links, de Rademvet wedei zal worden inge diend. (Daverend applaus). Men beweerde verder, dat bet kiesrecht deze verkiezingen beheersebt, doch ik ge loof daar niets van .aldus spr. Al geeft rechts aan een geziusboofdenkieereebt de voorkeur, voor ons is wat kiezers meer geen bezwaar. Wij naderen vanzelf met de be staande Kieswet 't algemeen kiesrecht. Door dat de ioonen en de bur en voortdurend stij gen, komen er hte langer boe meer kiezers. Die zaak is dus niet van groote beteekenis. Wat aangaat het vrouwenkiesrecht, prin cipieel zal rechts zich niet verzetten tegen d<j mogelijkheid Ivan - toekenning van het kiesrecht aan de vrouw. Immers, in bet stel sel van gezinshoofd enk ksr echt zal aan de weduwen ook liet kiesrecht worden gegeven. Echter reelits zal zich niet bijzonder warm maken voor de invoering van bet vrouwen kiesrecht, omdat men eenmaal er mede be ginnende, niet halverwege zal kunnen blij ven staan eu 't ook aan de gehuwde vrouw zal moeten geven. En van eene toekenning van 't kiesrecht aan de gehuwde vrouw ver wachtte hij een achteruitgang van 't ge zinsleven, een benadeeling van de positie van de vrouw in 't gezinsleven eu in het volksleven. Een enkel woord aangaande de school kwestie. Zedelijk hebben wij den school strijd reeds gewonnen sinds min. Cort van der Linden dien strijid van ons een reolit- -vaardigen strijd noemde. (Appl) Die strijd was er een om recht, opdat de ouders hunne kinderen onderwijs zonden kunnen doen ontvangen volgens die beginselen, die vader en moeder in 'l leven van groot belang achten te leeren kennen. Dat is nu nog niet voor een ieder moge lijk; vooral omdat de scholenbouw duur is. Dat maakt, dat in de greote steden inzon derheid aan bijzondere scholen een tekort is en dat vele ouders hunne kinderen nood gedwongen op neutralen «holen moeten doen gaan. De onderwijsbevrediging is eene erken ning van ons goed recht. Daarmede zal aan den strijd een einde komen. En nu kozen de Staten van Noord-Holland onlangs als lid der Ie Kamer Kappeyne van de Coppello, een familielid van den man van de scherpe resolutie, die zelf zeide op onderwüsgehied erfelijk belast te zijn en die een groot tegen stander is van rechtsgelijkheid on onder wijsgebied. Voor 't bijzonder onderwijs is 't van veel beteekenis; dat de Ie Kamer rechts is ge bleven. Was de meerderheid omgegaan, dan waren de Eerdman'e, de Drion's alom uit den grond verrezen. Want bij velen der vrijzinnigen, niet bij allen, is nog steeds een tegenzin cm ons goed recht te rekennen! Nog een enkel woord over de Christelijke zending in onze koloniën. Mei. herinnert zich, dat ia 1913 bij de Ka merverkiezingen de beer Marehant den gou verneur-generaal Idenburg noemde een dweeper, dien men uit Indië moest terug roepen en dat Pleyte bezigde 't beeld van 't nemen van den bezem in den mast. De verkiezingen waren den liberalen gunstig. Pleyte werd minister. Men had nu verwacht, dat deze dadelijk aan Idenburg dit telegram zou zenden: „Idenburg dweeper. Batavia» Kom dadelijk terug!" Doeh hij deed dat niet en verzocht integendeel aan Idenburg om aan te blijven en zeide dat op prijs te zullen stellen. (Donderend applaus). Daaruit bleek wel, dat de actie bij de Kamerverkiezingen tegen Idenburg gevoerd, eene onwaarachtige is geweest. Spr. aebt 't nalaten van te bevorderen de zending in Indië, een nationale ramp. Nederland'® re- geering is geroepen als eene Christelijke Overheid opening van terrein aan de zen ding in Indië te geven. En indien zij dat nalaat, dan zal dat op nadeel van de kolo niën uitloopen. Dan zal de bevolking van Indië zedelijk achteruitgaan en dat zal een gevaar voor onzè koloniën worden. Spr. eindigt daarna; Het is mijn oprechte wensch, dat ik door mijne rede van heden avond mag medewerken om bij de Staten verkiezingen de overwinning te verschaffen aan de drie candidateu vaa rechts, mannen van wie ik overtuigd ben, dat zij met bet geheele hart en ziel deelen de drie punten die ik verdedigde; op sociaal gebied een so ciale wetgeving volgens bet sy.-teem-Talma, cp onderwijsgebied rechtsgelijkheid eu verder een handhaving en eene bevestiging van de ehr. grondslagen van ons volksleven; be ginselen, die leidden tot de geboorte van 't Nederland-clie volk en die sinds 3 eeuwen de kracht van de natie vormen. Geweldig lang- aanhoudend, schier' onbe daarlijk applaus.) Daarna is er gelegenheid tot -debat. Er meldden zich 2 personen aan. Vooraf echter zegt de voorzitter, dat van de S. D. A. P. een schrijven is ontvangen, meldende, dat men niet kon komen om te debatteeren omdat 't in de stad te laat is bekend geworden dat er gelegenheid was tot debat. Men had nu geen tijd geliad om er zich op te prepareeren. Spr. vindt 't opmerkelijk, dat nu er eene gelegenheid is om te komen debatteeren, de heeren niet verschijnen, en weidt daar ver der over uit. (Den 6oeik 's dat naar den zin. Die beginnen er tusseheu iu te schreeuwen en maken rumoer!) De voorzitter doet den heeren opmerken, dat ze zich kalm, al- gasten hier, dienen te houden en zich ordelijk te gedragen. Een vermaan dat ter dege 0p zijn plaats was! - Daarna is de le debatter, 'n militair, aan 't woord, die bad opgegeven W a lviscb te beeten. Ik kom bier niet om te debatteeren, zegt spr. Tegenover den beer Ilenkemans gevoel ik mij als soldaat tegenover een ge neraal! Duys bad bier moeten Haan, maar die kon niet! Ik wil echter zeggen, dat onze mannen, omdat zij hier niet zijn, geen lafaards zijn, naar de N. H. Ct. zeide. Wij deden alle moeite om een deba ter te' krijgen. Maar niemand konallen waren verhinderd. Echter in den brief staat, dat wij wel een debat-avond willen en dat wij daarom vragen De tweede debater, de heer Mieserus, be strijdt evenmin 't betoog van cl en heer Henke- mans, maar houdt een betoog over diensjweige- ring en gewetensvrijheid. Hij vraagt hoe de spr. denkt over de dienstweigering. De heer Snoeck H enkemans, die nu weder aan het woord is, begint met den brief namens de S. D. A. P. aan den voorzitter ge zonden, in zijn geheel voor te lezen. Hij luidt aldus: Haarlem, 21 Juni '10. M. dp Voorzitter Gisteravond kwam ons toevallig ter oore, men had het van uw kant niet noodig ge oordeeld ons daarvan iets te berichten, dat de heer Snoeck Ilenkemans heden avond in een Openbare Vergadering zal spreken en dat er voor ditmaal gelegenheid tot debat zal zijn. Onncodig te zeggen, hoe we te midden der vei-kiezing-s-drukte meer tijd dan een enkele dag- behoeven om voor een debater te zorgen, zoodat uwe dlitmaal van deze buitengewone gelegenheid geen gebruik wenschen te maken. Gaarne stellen we ons evenwel er toe be reid, mits op behoorlijken tijd gewaarschuwd. U zult ons ten zeerste verplichten op de vergadering voorlezing van dit schrijven te doen. Achtend, J. SPIESZ, secretaris, afd. Haarlem S. D. A. P. Spr. onderstreept er een en ander uit en con stateert dat niet juist is, dat om een debat-avond is gevraagd. Men zegt alleen, dat men ditmaal geen gebruik van de gelegenheid tot debat zal maken en dat men er zich toe bereid stelt, mits op behoorlijken tijd gewaarschuwd. Dan doet spr. opmerken, dat reeds een week geleden in de Nieuwe Haarlemmer heeft gestaan dat er gelegenheid tot debat zou zijn. (De soci's roepen: „De Nieuwe Haarlemmer lezen wij niet" en gaan spectakel maken). Spr. conclu deert, dat men er geen verwijt van kan maken, dat 't niet tijdig was bekend. Op de vraag aangaande de dienstweigering antwoordt spr. heel breedvoerig. Spr. doet uit komen hoe moeielijk 't is voor eene overheid om met gewetensbezwaren inzake dienstvervulling rekening te houden, daar indien zij 't wel deed, velen die hezwaren zouden voorwenden om van den dienst af te komen en zij niet kan beoordee- len, als zijnde geen kenner der harten, of er al dan niet in waarheid gewetensbezwaren zijn. Wil men eenigen om gewetensbezwaren van den dienst zien vrijgesteld, dan zullen die eene andere praestatie moeten verrichten en 't is moeilijk om in dezen eene oplossing te vinden, wat die praes tatie zal zijn, 't moet er eene zijn, om redenen van billijkheid, even moeilijk en lastig voor het gewone maatschappelijke leven als de militaire dienst. Spr. acht dat de grond van allen oorlog is egoïsme en dat diegenen, die in Nederland de prijzen opvoeren, ook om redenen van egoïsme handelen. Welnu, er is maar één middel om dat egoïsme te overwinnen en dat is het Chr. begin sel, dat leert niet allereerst zichzelven te zoeken. Hij herinnert dat hij in de Kamer bij de be handeling van de levensmiddelen-interpellatie een Chr. beginsel als grondslag voor een econo mische daad aanwees en dat een liberale courant hem toen „lichtelijk onnoozel" noemde, m. a. w. idioot. Hij concludeert, dat indien men in de practijk, ook voor de daden van eene regeering 't Chr. beginsel toepast, dan de oorlogen zullen vermin deren en dat 't aan de zaak van de dienstweige ring zal ten goede komen. (Donderend applaus.) Met een woord van dank aan den spr, sluit daarna de voorzitter de vergadering. De rooden kunnen niet nalaten hunne liederen aan te hef fen, maar het gezan van het Wilhelmus der onzen overstemt hen. De geestdrift en 't vuur dat op deze vergade ring bij de onzen is aangewakkerd, doet met goed vertrouwen in den uitslag er van de her stemming tegemoet gaan! C. O. M. O. B. IN HET BISDOM HAARLEM TE DELFT. (HANZEBANK.) Onder grooto belangstelling had -gisteren in „Zomerzorg" te Leiden de algemeene vergade ring plaats van aandeelhouders der Coöpera tieve Centrale Middenstands-Credietbank in het bisdom Haarlem. De Voorzitter van den Raad van Toezicht, de lieer J. Th. Peters opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. In zijn openingswoord werd hulde gebracht aan Bestuur en personeel der Bank. De notulen der vorige vergadering keurig en uitvoerig bewerkt door den administrateur, den heer H. J. Viester Jr., werden zonder op- of aanmerkingen en onder applaus der vergade ring goedgekeurd. Van de oud-bondsvoorzitter, den heer J. A. A. Verbeek was bericht ontvangen, dat hij zich niet meer herkiesbaar stelde als lid van den Jtaad van Toezcht. Op voorstel van den voor zitter werd besloten, den heer Verbeek dank te zeggen, voor het vele, door hern in het belang der instelling verricht. Het verslag van het Bestuur werd uitge bracht door den secretaris, den heer F. J. Per- quin. Uitvoerig lichtte spreker de details van het ■•chriftelijke uitgebrachte jaarverslag toe en ging aan de hand der cijfers den grooten voor uitgang van het bedrijf na. Verschillende aanwezigen, die met betrekking tot het jaarverslag vragen stelden, werden door hem met groote kennis van zaken te woord ge staan. Door den heer-Meester werd het rapport uitgebracht van de financieele commissie over het boekjaar 1915. In dat rapport werd met groote waardeering gesproken van de omvangrijke werkzaamheden van bet Bestuur en de toewijding van hoogere en lagere ambtenaren. Het voorstel der com missie om de balans- en winstrekening goed te keuren werd met algemeene stemmen en onder langdurig applaus der vergadering goedge keurd. Het entree geld voor nieuwe, leden werd op vijf gulden bepaald, welke regeling zal ingaan op 1 September a.s. Met algemeene stemmen werd tot lid van het Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader FREDER1K KERKHOFF, betuigen wij onzen innigen dank. Namens de familie Wed. A. E. KERKHOFF-v. DUIJN. Haarlem, 22 Juni 1616. Esschilderstraat 4. 2570 Sezond, accuraat en eerlijk, zeer beleefd 'egenover het publiek, bekend met zeer tenvoudige administratie, uitnemend Het vrachten kunnende fietsen'. Aan- yangsloon f 15.met verval. De voor- 'Hur genieten gewezen militairen. Brieven met uitvoerige inlichtingen °ndcr No. 2577 Bureau van dit Blad. my Allen die iets te vorderen hebben van. 0f verschuldigd zijn aan de nala- )e.n,schap van Mejuffrouw de Wed. H. f-UYTEN Geb. HEINSBERGEN, «atst gewoond hebbend te Haarlem Esschilderstraat 26, en aldaar zn«! in 24 Mei 1916, worden ver- daarvan opgaaf of betaling te y ,n yddr l juli 1916, ten kantore van GrSf'f JAN NIEKERK, Nieuwe acht, hoek Kenaupark, te Haarlem. bestuur herbenoemd de heer F. J, Perquin, dia zfjne hei-benoeming aanvaardde. De voorzitter vond daarin aanleiding hen» groote hulde te brengen, voor de enorme werk zaamheden, door hem ten behoeve der instelling verricht en sprak daarbij den wensch uit, dat het hem gegeven zijn moge, nog tal van jaren in goede gezondheid zijne beste krachten te mo gen wijden aan den bloei "der Hanze Bank. Deze woorden werden met spontaan applaus begroet en de nieuwgekozene werd van verschil lende zijden gelukgewenscht. Tot lid van den Raad van Toezicht werd be noemd de heer B. Schermer te Hoorn. Tot lid en plaatsvervangend lid der financieele com missie werden respectievelijk benoemd do heeren Ferd. Meyer te Rotterdam en v. d. Poll te Hillegom. l ot leden der eommisie tot wijzi ging der statuten werden benoemd de heeren Stynman Leiden, Klijn Boskoop, Rynja Am sterdam en Heystek den Haag. Na eene zeer geanimeerde rondvraag werd deze uitstekend geslaagde vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. TE VERIvOOPEN. V r ij d a g 23 Juni. IJMUTDEN. Nabij de vischhalien, v.m 10 unr, - Makelaars Bakker en Dijksen te IJmui- den en D. Bus to Velsen, strandvonderijgoe deren. naar waarnemingen verricht in den morgen van Donderdag 22 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: Midden-Duitsch land ongeveer 767.5. Laagste barometerstand: OoeLPrai.--en ongeveer 754. Verwachting tot Vrijdagavond: zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; half tot zwaarbewolkt, behoudens onweer; waarschijnlijk droog weer; iets zachter. AMSTERDAM, 22 Juni. De aardappelprijzen waren hedenAndijker Muizen (groot) 3.70 5:00. Aandijker Muizen (klein) 4.304.80 Westlandsclie muizen 5.506.00. Westland- sche ronden 3.80C.00. Langedijker muizen 4.405.60. Schoolmeesters 5.406.00. Aanvoer 8 ladingen. BEVERWIJK, 21 Juni. R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland,". Sla le soort f 2.80 a 4—, 2e soort 1.— a 2.— per 100 krop; spinazie le soort 1.75 a 2.20, 2e soort f 1.a 1.50 per kist; postelein 40 a 80 ct., zuring 10 a 15 ct. per benraapstelen 2 a 4 ct., radijs 2 a 4 ct., wortelen 15 a 22 ct. per bos; komkommers le soort 10 a 15, 2e soort 8 a 10 ct. per stuk; rabarber le soort 10 a 14 ct., 2e soort 6 9 ct., pieterselie 2 a 4 ct., selderij 2 5 ct. per bos; andijvie f 0.70 a 1.per kist; asperge le sort, dik, 35 a 45 ct., 2e soort, dun, 12 a 20 ct., blauw, dik, 20 a 30 ct.. blauw dun, 10 a 15 ct. per bos; bloemkool le soort 18 a 25 ct., 2e soort 10 a 15 ct., 3e soort 8 alO ct. per stuk; Brusselsch lof 3 a 5 ct. per bos; dop erwten 11 a 13 ct. per pond; aardbeien 9 12 ct. per klein mandje, Franschen 12 a 15 ct. BOVENKARSPEL. Prijsnoteering op 21 Juni 1916. Aardappelen. Streeker muizen f 2. a f 2.55; Kleine f 1.60 a f 2.05; Koksianen en Due of York f 1.45 a f 1.60, alles per halve H. Y. Aanvoer 12428 zakken. Bloemkool. Fijne f 162% k f 22 per 100 stuks. Aanvoer 2610 stuks MÉDEMBLIK, 21 Juni. R. K. Marktveree- niging „St. Jozef'. Aardappelen: Groote Mui zen f 1.90 a 2.20; Kleine Muizen 1.65 k f 2.beiden per H. L. Aanvoer 1900 man den of zakken. Bij akte, den 17. Mei 1916 voor den ondergeteekende, R C. A. VAN CRA- NENBURGH, Notaris te Haarlem, ver leden, op welker ontwerp de Koninklijke bewilliging is verleend bij besluit van 1 Mei 1916, nummer 53, is opgericht: gevestigd te AMSTERDAM. Afschrift der akte van oprichting en van liet daartoe betrekkelijk Koninklijk besluit zijn geplaatst onder nummer 734 in het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 17 Juni 1916, num mer 141. 2581 VAN CRANENBURGH. De perceelen te HILLEGOM zijn bij veiling ingezet als volgt: No. 1. Het WOON- en WINKEL HUIS met Schuur en Erf aan de Hoofd straat No. 45, op f 4550.daarna verhoogd met f 100. No. 2. Het WOON- en WINKEL HUIS No. 43, met Pakhuizen, Stallin gen en Bergplaatsen, Erf, Tuin en ge deelte straat, alles aan de Hoofdstraat, op f 7700.daarna verhoogd met f 150.-. De AFSLAG is bepaald op Woens dag 28 Juni 1916, des avonds 8 uur, in het Hotel „HET WAPEN VAN FRIESLAND" te Hillegom. Intusschen worden verhoogingen aan genomen ten kantore van Notaris Mr. C. J. BOERLAGE, te Heemstede. 2582 Wij hebben beden in voorraad een groote sorteering waaronder Prima Merken, zoo goed als nieuw voor zeer billijken prijs. Wilt U bet snelst en vol ledigst ingelicht zijn omtrent den buidigen Wereldkrijg, draalt dan niet een abonne ment t. nemen op het dat U tweemaal daags het laatste nieuws van het oor logsveld verschaft. 2010 Anegang 14.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3