ijst beverwijk NAGEKOMEN BERICHTEN 8TASSÜEUV8 UIT DE PROVINCIE HOÜTRAKPOLDER. EEN GRAANLADING VOOR NEDERLAND. DE TEMPERATUUR den minister om de opcenten voor het Léenings- fonds 1914 te handhaven, tot 6 pet. terugge bracht. HEEMSTEDE. Politiehonden. Op 21 en 22 Juni hield de aid Noord-Holland der Kon. Ned. Politiehonden-Ver- seniging op het prachtige landgoed Meerenberg te Heemstede, daartoe welwillend afgestaan door den heer Jhr. Deuts van Lennep, een keuring voor politie-honden ter bekoming van het certifi caat tweede klasse. Van de 23 ingeschreven honden slaagden er 12, nl. de Duitsche herder, eig. Harms, Hoorn, 231 p.; de Duitsche herder, eig. Lokerse, Haar lem, 224 p.de Hoüandsche herder, eig. Osinga, Amsterdam, 222 p.; de Holl herder, eig. Hobo, üverveen, 209 p.; de Holl. herder, eig. Schippers, Haarlem (dressuur Lokerse), 204 p.; de Belgi sche herder, eig. Jaape, Egmond, 199 p.; de Belg. herder, eig. Willems, 197 p.; de Holl. her der, eig. P. Lucassen (dressuur Jaape),-194 p.; twee Duitsdie herders van de gemeente Amster dam (dressuur Brinkman), met 185 p, de Groe- nendaler, eig. de Jong, Overveen, 182 p., en de Holl. herder, eig. Meyer, Amsterdam, 179 p. De-jury bestond uit de heeren jhr. Deuts van Lennep, Heemstede, Kooy, Hoorn en Westendorp, Nijmegen. Vischwedstrijd. Door de vischvereeniging „De Morgenstond" te Heemstede zal Zondag 25 Juni -cu onderlinge wedstrijd worden gehouden van Bennebroek naar Heemstede. Er zal gevischt worden op baars, 5 halve uren. De prijzen be staan uit luxe voorwerpen en als eereprijs een zilveren clubmedaille; tevens zijn door eenige particulieren prijzen uitgeloofd. BLOEM ENDAAL. Waarschuwing. In de verschillende deelen van deze gemeente loopt een persoon rond, die in al les, manieren, kleeding, spraak, zich als „heer" voordoet. Hij' vertelt bij de menschen, dat hij bij de firma Keller en Macdonald is ontslagen. Soms geeft hij als reden op, dat die firma geen werk genoeg heeft, dan weer vertelt, hij, dat ze geen materiaal kan krijgen. De eene zoowel als de andere bewering is evenwel totaal" onzin, en het blijkt, dat men hier met een oplichter te doen heeff/ilie dit nieuwe trucje al te veel keer met succes heeft gébruikt. Hij vraagt nl. om onder stand, en medelijden, omdaf-ie op zoo'n ongeluk kige wijze zonder werk is gekomen Men zij op z'n hoede f HAARLEMMERMEER Bedankt. De heeren A. Buurman en W. Slooten hebben hunne benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het lager on derwijs niet aangenomen. Een relletje. Door de politie is proces-ver haal opgemaakt tegen eenige bewoners van den Nieuweraeerdijk, die j.l. Zondag eenpaar deelnemers aan een propagandatoeht zouden hebben mishandeld. De uitdagende houding •van deze propagandisten schijnt aan hét Voorgevallen relletje niet vreemd te zijn. Militaire huisvlijt. De volgende week zal in botel „De Beurs" te Hoofddorp een mili taire hniswlijttentoonstelling worden geor ganiseerd. Onze gnoonten-ex.p-ort. A.s. Maandag zal voor het eerst een motorschuit in 'dienst <ler tuinbouwverecnizing „Venneps Cuituur"naar Amsterdam varen om daar de groenten op de gemeente-veiling te bezorgen. Het ligt ib de bedoeling later ook naar Hoofddorp te verzenden ter veiling. Het weer en de gewassen'. Gelukkig is er thans milder weer ingetreden en schijnt de langverbeide zomerwarmte dan toch. ia zijn gekomen. De gewassen hebben verbazend geleden door de kou. De bieten zyn in groei naar schatting 3 en i weken ten ach ter. Eén warme dag heeft ze zichtbaar doen opschieten. De vroegere aardappelen loopen zeer uiteen en sommige partijen hebben da nig geleden van de nachtvorst evenals brui ne boonen. Van de'laatste wordt geen goed gewas meer verwacht. De late aardappelen staan over het algemeen niet best, doch die hebben nog een heelen groeitijd voor zich, evenals de bieten, zoodat voldoende zonne warmte hog heel wat goed kan maken. Boerderij „Meerhof". Door notaris Bert- ling uit Haarlem werd gisteren in hotel „De Beurs", te Hoofddorp publiek geveild de boerderij „Meerhof" met 48.78.37 H.A. bouw en weiland, gelegen aan den Hoofdweg nabij Abbenes. Kooper werd de heer M. van Wie- ringen .aldaar voor f 108.881. Voor de verkiezingen' te Botberdirun. Men meldt aan de A.-R. Rotterdammer: Te Haarlemmermeer circuleert een lijst teneinde gelden in te zamelen tot bestrij ding der kosten van de verkiezingscampag ne der anti-revolutionairen te Rotterdam. (We vernamen dat er flink op. wordt ge- teekend. Het initiatief voor deze goede zaak gaat uit van een jtotterdamschen landweerman. Jacob van Zijverden f. In den ouder dom van 73 jaren is alhier overleden de heer Jacob van Zijverden,- lid van den Raad dezer gemeente, heemraad van den Haarlemmermeerpolder en bestuurslid van de afdeeling Haarlemmermeer van de Hoüandsche Maatschappij van Landbouw. De overledene was raadslid gedurende het tijd vak September 1884 tot September 1891 en daar na, van September 1895 af tot op heden, dus gedurende 28 jaren. Door zijn overlijden ontstaat een vacature als raadslid in district 11. De overledene behoorde tot de liberale partij. In landbouwkringen vooral in de provincie Noord-Holland was de heer van Zijverden een bekende persoonlijkheid. Een motorfiets ontvreemd. Uit het ma- chinefebouw alhier is Dinslagnaeht een mo torfiets ontvreemd. Nasporingen van de po litie hadden tot heden geen resultaat. BENNEBROEK. S trooper ij. Men meldt ons: Twee kinderen werden op heeterdaad betrapt bij het rooien van te veld staande aardappelen, waartoe zij door hunne moeder werden aangezet. Zeer wenschelijk zou het zijn dat deze kinderen uit de ouderlijke macht werden ontzet, aangezien ze geheel ver waarloosd worden. noordwijk. B. J. Haanappel f. Men meldt ons van hier: Hier ter plaatse is overleden de heer B. H. (JLJiaanappel, hoofd der R.-K. Jongensschool. Alleen zij, die dezen man van nabij kenden, we ten hoe hij, niettegenstaande alle moeilijkheden, aan zijn ambt verbonden, en alle tegenwerking, een voorbeeld bleef van ijverige, nauwgezette plichtsbetrachting. Wat de Noordwijksche Spaar bank, waarvan hij secretaris-penningmeester was, in hem verliest, zullen de burgers en vooral de mede-bestuutders kunnen getuigen, die jaren lang zijne stipte accuratesse in de boekhouding ondervonden. Een dankbare groet aan dezen edelen man een hem aangenaam gebed voor zijne ziel. ZANDVOORT. Tot ambtenaar ter secretarie alhier is be noemd do heer J. P. van Schelven, thans als zoodanig werkzaam ter secretarie te Krimpen a/d. IJssel. Aangekomen vreemdelingen. M. E. Andries, Amsterdam, Hotel Beau Site, 2 pers. Campbell, Glasgow,, idem, 1 pers. B. A. Meijer, Am sterdam, idem, 4 pers. J. S. van Dijk, Apeldoorn, idem, 1 pers. Ch. M. Boonen, Arnhem, idem, 3 pers. L. Westerwoudt, Amsterdam, idem, 6 pers. W. J. Hoitsma Muiier, Haarlem, idem, 4 pers, H. J. Kloostertuin, Delft, idem, 1 pers. Cramerus Slingenberg, Amsterdam, idem, 2 p. M. Cuijpers, Roermond, Gr. Badhuis, 1 pers. F. Sternheimer, Mannheim, idem, 1 pers. En schedé van Lennep, Haarlem, idem, 2 pers. Fren- sel Wegener, Hilversum, idem, 3 pers. W. J. A. Huiiser, Amsterdam, idem, 3 pers. Prinsen Geer- lings, Amsterdam, idem, 3 pers. C. Beeis, Am sterdam, idem, 2 pers. E. J. G. van Hoik, idem, idem, 2 pers. C. Corvey, idem, idem, 2 pers. S. A. Hoens, Den Haag, idem, 1 pers. D. Vin- kenborg, Amsterdam, idem, 3 pers. T. O. Reinke, idem, idem, 4 pers. Bernard Hedeman, Almelo^ Hotei d'Orange, 2 pers. J. Meier, Amsterdam, idem, 1 pers. Mevr. C. J. Meier, den Haag, idem, 2 pers. M. A. Lieber, Weenen, idem, 1 p. A. Huizer, Amsterdam, idem, 3 pérs. Grosch, Frankfort a/M., idem, 1 pers. B. Duintjer, Veendam, idem, 2 pefs. Eduard Wolff, Arnhem, idem, 1 -pers. J. A. Brandt, Acrdenhout, idem, 5 pers. B. Entken, Amsterdam, idem, 3 pers. v. d. Elsbakker, idem, Driebuizen, 4 pers. Aangekomen vreemdelingen. J. H. Mid delkoop, Amsterdam, Schoolstraat 3, 5 pers.; Mevr. Herbezueh, idem, Hotel Splendide, 2 per»; P: Veimekool, idem idem, 2 p.; van'der Dogger, idem idem, 1 pene.; van Praag, id. idem, 2 p.; dames Nauta, Leeuwarden, idem, 2 pers.; J. Hirecbele,- Leiden, Hotel Perse- verauza, 2 p.; Zwart, Amsterdam, idem, 2 p.; W. Kropholder, idem, Zandv.laan 197, 5 p.; C. J. Baas, Oosthuizen, Dr.. Smifstraat '7, 6 pers.; P. W. van Buren, Amsterdam, de Ruij- tèretraat 5, 9 pers.; Vleeshouwer, idem, Ka- uaalweg 19, 2 p.; Evert Botzén, idem, idem, 2 pers.; Wieneke, idem, Zandv.laan 62, 2 p.; Max Juda, idem, Zeestraat 1—3, 4 pers.; A. H. van Hensden, idem idem, 1 p.;-J. de Haan, Haarlem, Bde. de Favauge, 4 p.; Schilder- men. Kampen, Beau Séjóur, 5 pi; O. de Vries, Amsterdam, idem, 2 p.; C. Hubers, Baarn, Groot Badhuis, 2 p.; J. van der Aa, Amsterdam, idem, 1 p.; J. J. Ehma, Noord- wijk, idem, 1 p.; A. Franken, Amsterdam, idem, 1 p.; N- Vinke, Heemstede, idem, 2 p.; Hoogewegen, Arnhem, idem, 2 p.j dames De Vries, Amsterdam, Garni, 2 p.; Mr. Burgs- ma, idem idem, 2 p.; Eisma, idem id, 1 p.; Volleivhoven, idem idem, 3 p.; mej. Kohier, idem idem; 1 p.; fam. Hansen, idem. Wel gelegen, 5 p.; Voorstaan Bee-t, Mnarsen, id., 5 p.; dames FrityAvn, Amsterdam, Bean Site, 2 p.; mevr, Van Spall, Alkmaar, Beau Sé jour, p.g; J, G. Boelen, Amsterdam, Grand Hotel, 5 p.; freule Sandberg, Arnhem, idem, 1 p.; freule van Sucbtelen v. d. Haare, Arn hem, idem, 1 p.; J. Wesselius, Baarn, idem, 5 p.; T. Chauvon, Urk, idem, 1 p.; B. Cappel, Amsterdam, idem, 2 p.; Jacob- Hartog, Nij megen, idem, 4 p.; Dr. P. L. van der Horst, Almen, Groot Badhuis, 1 pers. SCHOTEN. De Raadsverkiezing. De afd. der S. D. A. P. candideerde in de vacature Boeree als raadslid, den heer Diamant, de voorzitter der afdeeling. Gemeenteraad. De raad houdt Woensdag 28 Juni 1916 een vergadering, des voormid dags ten 934 uur. Voorgesteld wordt o.m. toe te treden tot de Algeiueene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en een tijdelijke geldleenipg aan te gaan. L'rtiuhbtftrüding. Voor een zeer groote Bcha- re belangstellenden gaf de Geheel-Onthouders Zangvereniging gisterenavond op de Meer straat eene uitvoering. Een t ven tal liederen word gezongen, waarna de heer Schmidt uit Amsterdam een populaire voordracht hield over het doel der drankbestrijding. Voor zoover de groote drukte toeliet werd diens rede met aandacht gevólgd. BINNENLAND. HEDEN AL WITTEBROOD IN AMSTERDAM. Men meldt ons uit AmsterdamHedenmorgen werden de Amsterdammers door hunne bakkers met wittebrood verrast alhoewel de bij ministeri- eele beschikking aangegeven datum voor het we der bakken van wittebrood eerst 24 Juni, d.i. op morgen werd bepaald. Die verrassing was daardoor mogelijk wijl de niet-Joodsche bakkers 't er maar op hebben ge waagd. Vandaag zouden de Joodsche bakkers met het fabriceeren van wittebrood mogen beginnen en 't gevolg zou geweest zijn dat zij te véél, de andere bakkers te weinig clandisie zouden gekregen hebben. Dat is nu voorkomen en Amsterdam smult reeds één dag eer van het zoozeerriïégeerde witte brood Men meldt ons uit Den Haag: Naar wij ver nemen is het s.s. „Batjan" van de Mij. Neder land door de regeoring gerequireerd voor het vervoeren van een graanlading van Noord-Ame- rika naar Nederland. DE TLBANTIA-ZAAK. Men seint ons uit Den Haag: Het Tweede Kamerlid NIEKSTRASZ heeft aan de Regeering vier vragen gesteld ter zake van de ramp, aan de „Tubantia" overkomen, en do laatste nota der Duitsche regeering. IIü vraagt q/ de regeering niet van oordeel is: - - lo. dat de onderhandelingen met de Duitsche regeering in zake de ramp niet met de laatste nota van üuitsehland rijn afgesloten; 2o. dat ook na die nota het feit blijft bestaan, 4at de Tubantia" niet door een ronddrijven de torpedo, maar door een torpedoschot is on dergegaan 3o. dat cle feiten, door de Duitsche regee- ring erkend, de aansprakelijkheid der re geering iu ieder geval vaststellen en of de regeering voornemens ie, aan de Duitsche regeering de erkenning daarvan te vragen; 4o. of de regeering bereid is, ale geen voor oil* bevredigende oplossing wórdt verkre gen, het geval voor te leggen of aan een internationale commissie, oi' 'aan het per manente Hof van Arbitrage te V Graven- hage? BUITENLAND. FORD BLIJFT CONSÉQUENT. LONDEN, 23 Juni. (Part.) Volgens een tele gram uit Detroit (Amerika), heeft Henry Ford, teneinde zijn vredelievende gezindheid ten volle te doen nitkomen, zijn personeel medegedeeld, dat degenen onder hen die lid zijn van militaire vereenigingen in Michi gan en aan den oproep om onder de wape nen te komen gevolg geven, niet alleen ge durende den tijd hunner afwezigheid geen salaris zullen ontvangen, maar ook ontsla gen zullen worden. EEN VERKLARING VAN DEN GOUVER NEUR-GENERAAL IN BELGIE. Het Duitsche gezantschap te Den Haag-zendt ons het volgende, door Ereiherr von Bissing on derteekend, communique; Er zijn in den laat- sten tijd opnieuw pogingen gedaan om de bevol king van het generaal-gouvernement te veront rusten door middel van persberichten, waarin beweerd wordt, dat de Duitsche Regeering voor nemens is Belgische dienstplichtigen door dwangmiddelen in het Duitsche leger in», te blijven. Naar aanleidinghiervan verklaar ik nog eens uitdrukkelijk, zooals ik dit reeds meermalen gedaan heb, dat deze kwaadwillige beriehtén eiken grond missen. DE FRANSCHE KAMER WEER IN 'T GAREEL. PARIJS, 23 Juni. Dp voorzitters der verschil lende kamerfracties hebben de volgende motie ingediend: De Kamer verzekert in nauwe samenwerking met de Regeering de nationale verdediging nog krachtiger voort te zetten en rich te onthouden van inmenging in de militaire aangelegen heden. Zij wil met kracht bevorderen de industrieele maatregelen op. militair gebied en besluit tot het insteüen van een commissie ter uitoefening van controle op de oorlogswinsten; £ij vertrouwt dat de regeering den oorlog met inspanning van alle krachten zal voeren, con stateert met voldoening de door de geallieerden verkregen resultaten, erkent de bewonderens- waardigen moed van het Fr arische leger en ver trouwt in de overwinning. ;v Op de voordrad]I voor pJanfoenopzichfei ie Delft is als nummer één geplaatst de heer L. B. de Kruyf, van hier. Bij K. B. is benoemd bij het reserve-perso neel der landmacht tot reserve tweede luitenant bij het wapen der infanterie, bij het 10e regiment de milicien-sergeant D. A J. Boks. Te Leiden ie bevorderd tot doctor in de rechtswetenschappen op stellingen de heer A. J. Enschedé, van hier. WEDER EENE PROPAGANDA^ VERGADERING. Dat de partijen van rechts niet stilzitten moge hieruit blijken, dat Maandagavond, d.i. den avond aan den dag van de herstem ming voor de Provinciale Staten vooraf gaande, van rechts andermaal in de Socië teit Vereeniging'eene pvopagandavergadie- ring wordt gehouden. Dan treden ale spre- kere op mr. dr. Jan van Best, lid der Twee de Kamer, en de. G. Wisse, predikant te Driebergen. t CENTRALE RAADSVERGADERING VAN DEN NED. R. K- VOLKSBOND. Op de 26e algemeene vergadering van den Oentralen Raad van den Ned. R. K. Volks bond, die, naar wij reeds meldden, op Don derdag 6 Juli alhier zal worden gehouden, komt o.m. aan de orde: VoorzierJhig in Wie waarneming der re dactie van „De Vqlkèbanier," noodig door het overlijden van d,en heer W. J. C. Pas stoors. Het C. B. stelt voor, aan den (2den) re dacteur voor den tijd van één jaar een tij delijk redacteur toe te voegen, en heeft daartoe de vojlgende alphahetistlhe voor dracht opgemaakt: Th. G. C. Hooij, Th. J. H. Mouwens en P. J. S. Sarraremsi Rapport inzake de Jeugdorganisatie. De economische toestand in onzen Ned. R. K. Volksbond. Inleider de heer Th. G. f!. Hooij. Voorstel der afd. Wassenaar: Om door onderlinge bijdragen der afdee- lingen te trachten een gedenksteen of zuil te plaatsen op het graf van Mgr. G. W, Koning* z.g. De agenda vermeldt verder o.a. nog van de afdeeling Amsterdam de navolgende voor stellen: De afd. Amsterdam stelt voor, een fonds in het leven te roepen uit bijdragen van de leden van den Ned. R. K. Volksbond. Uit dit 'fonds zal jaarlijks een H. Mfs worden opgedragen daar, waar de Centr. Raads vergadering gehouden wordt en op den dag daarvan, voor de zielerust van den oud- voorzitter W. C. J. Passtoors. Eveneens worde een buste of standbeeld opgericht in den gevel van bet Gildenhuis te Amsterdam, van den overleden voorzit ter Passtoors. Ter gelegenheid van liet 25-jarig bestaan van „De Volksbanier" zal deze Centrale Raadsvergadering, des voormiddags van 11 tot 12 uur, worden vereerd met de hóoge tegenwoordigheid van Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem. Tevens zal de.- morgens te Haarlem een H. Mis worden opgedragen ter intentie van den beer W. C. J. Passtoors. LANDWEERSOLDATEN, DIE KIEZER ZIJN. Er zijn, naar wij vernemen, nog heel wat militairen, die pas overgegaan zijn van dc- niilitie naar de landweer, die hun kiesrecht niet kunnen uitoefenen, omdat de „schor sing" van dat kiesrecht (volgens de wel gedurende den nnlitiedierst) nog niet is opgeheven. Bij de stemmingen der laatste dagen werd dit op verscheidene plaatsen geconstateerd en ook hier ter stede. Wij maken deze kiezere landstorm manen, ook al hebben zij geen stem kaartontvan gen, er op opmerkzaam, dat als de »chor sing nog niet is opgeheven, zij dat ten spoe digste "kunnen iu orde maken, door den be- trokkgn compagnies-commandant even keu nis te geven. Ook het. bestuur onzer Kiesvereeniging en van de propagandaclub kan dat iu orde ma ken, wanneer men zieb bij een der leiders vervoegt. Het zal goed ziin wanneer de propagan disten die onder de wapenen zijn, op deze zaak eens nauwlettend toezien. HAARLEMSCHE HANDELS VER EENIGING. Op eene gisterenavond gehouden leden vergadering der Haarlemsche Handeleveree- niging werden gekozen tot bestuursleden voor bet op te richten „Bureau van Advie zen" de heeren A. H. Fikkert, E. A. A. Liera, Joh. M. Schmidt en H. Stillis, Namens de patroonsvereeniging „Boaz" beeft in dat be stuur zitting de lieer C. ten Boem. De heer llenning bepleitte verleening van een subsidie aan de Coneertvereenigiug „Haarlem's Muziekkorps" Namen® 't Be stuur werd overweging daarvan in een be stuursvergadering toegezegd, waarna do vergadering werd gesloten. DE IvOODGIETERSSTAKING. Gisterenavond Melden de besturen van de patroons- en van de gezellen organisaties eene conferentie. Van de zijde van de pa troons werd als eiscli gesteld, dat men he denochtend op de oude voorwaarden, die de patroons wensehten te handhaven, den ar beid zóu hervatten. Na de conferentie Melden de gezellen een ledenvergadering. Op die vergadering is besloten aan de patroons te melden, dat men niet in hun eisehem wensehte te treden, maar dat men van ben nadere- voorstellen in ver band met die door de gezellen aangeboden, tegemoet ziet. GEEN TOEZICHT MEER OP AARü- A PPELENUITV OER. Op last-van den burgemeester is gister morgen de maatregel inzake het plaatsen van politie-agenten aan de uitgangen der gemeente om den uitvoer van aardappelen naar naburige gemeenten tegen te gaan, ingetrokken. VOOR DE MILITAIREN. - Het Comité voor Ontwikkeling en Ontspanning afd. „Voor de forten" ontving 300 gratis toe gangsbewijzen. voor de militairen voor het Zon dag te geven opera-concert in de Soc. „Vereeni ging'' Deze toegangskaarten zullen verdeeld worden onder de bezettingen der forten Pen- nirigsveer, Liebrug. Liede, i Ialfweg en het gar nizoen cavalerie en Infanterie te Haarlem, zoo dat ook de jongens van het 10de direct van een mooi vocaal en instrumentaal concert kunnen profiteered HET „TIENDE" TERUG. De Haarlemsche burgerij is, naar we ervaren, zeer nieuwsgierig ernaar, wanneer het 10e Regt. Infanterie alhier terugkeert. De „groote dag" is morgen, naar men weet, en de jantjes komen in drie groepen hier aan. De eerste te 10.38 uur, de tweede te 1 38 uur, aan de Leidschevaart De tijd van groep 3 is nog niet bepaald, doch men verwacht later in den namiddag of in den vooravond. DE NIEUWE PLAATSELIJKE ADJUDANT. Bij K. B. is overgeplaatst in zijn rang en ouderdom van rang bij den plaatselijken staf en benoemd tot plaatselijk adjudant alhier met in gang van 1 Juli de kapitein J. A. A. Holste, van het 18e regiment infanterie. EEN RIJWIEL VERDUISTERD. Op den 18en Juni verhuurde de rijwielhan delaar S. in de Kamperstraat aan een zekeren H. v R., een los werkman, een rijwiel voor eene week, dat echter niet is teruggebracht Thans is gebleken, dat v. R. het rijwiel voor f 13 heeft verkocht en het geld verteerd. Tegen hem is wegens verduistering proces-verbaal opgemaakt. MEINEED. Het O. M. bij de rechtbank te den Haag requireerde tegen L. P. v. Eagent in rijwiel- onderdeelen alhier, beschuldigd van meineed in de zaak tegen den koopman H. J. F. de B., in den Haag, die wegens heling van goud en zilver terecht heeft gestaan, 1 jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. Bourtier, pleitte vrij spraak van den bekl met diens ontslag uit de voorloopige hechtenis en veroordeeling van den Staat in de gemaakte kosten. Na in raadkamer te zijn geweest, weigerde de rechtbank de invrij heidstelling van bekl.zij bepaalde de uitspraak op Maandag a.s. 2 uur. AANBESTEDING. Door regenten van het St.-Elisabetlrs of Groote Gasthuis" is aanbesteed: de gewone 8- maandelijksche levering van levensmiddelen en brandstoffen. Ingeschreven werd als-volgt door: Henri Daudeij v/h v. Hemsbergen, rundvleesch 1.40, biefstuk 2,05, rundvet 1,26, ossen haas 2,05, kalfsvleesch 1,65, kalfsbiefstuk 2,25 kalfsoesters 2,25 p. kilo. P. H. Hartel: rundvleesch 1.55, biefstuk 1.80, rundvgt 1.30, ossenhaas 1.80, kalfs vleesch 2.kalfsbiefstuk 2.20, kalfsoes ters 2.10 per kilo. Kleinwijn: Regeeringsbrood 0.1034, wit brood ƒ0.20, wit roggebrood 0.16, zwart rogge^ brood 0.16 per kilo, beschuit 0.82^ per 100 stuks. Alles gegund. J. N. v. d. Weiden, Czn., witte suiker, 0.64X basterd suiker 0.56; stroop 0.36; rijst; ver micelli 0.46; glicerinezeep 0.34; zout 0,07% per, K. G. Sunliglit-zeep 18.per kist. Fransche stijfsel 0.38 per K. G.; heele gort U.251-2 por L. Gegund. G. Kraaij. liarde turf 9.75 per 1000., lange turf f 9.40 per 10ÓÖ. gegund. B. Serne, "Wen. Leidsohe kaas 1.09 per K.G., alleu te Haarlem. Gegund aan Daudeij rundvleesch. rundvet sO- kalfsvleesch, aau Hartel biefstuk en kalf^ oesters. HINDERWET. Door B. en W. is aan de firma H. Koning en Zoon vergunning verleend tot uitbreiding van hare door gaskracht gedreven zinkwerkerij-inrich- tmg, gevestigd in het perceel aan de Korte Zijl- straat no. 10, door het daarin bijplaatsen van een gietoven, het plaatsen van een nieuwen smeltoven ter vervanging van den bestaanden smeltoven en het verplaatsen van een werktuig. DE YLEESCHPRIJS.... VEULAAUDJ Eindelijk ook eens een goed bericht voor onze huismoeders. De pr(js van het rundvleesch en vet is met 10 cent pei K.G. verlaagd! Moge deze langzame stap naar verbetering spoedig door meerdere gevolgd worden, en blij vend zijn 1 ONZE INDUSTRIE De firma Gebrs. Jansen heeft haar chemische vasscherij en ververij „De Iris" aan den Burg wal 38 (winkel Kleine Houtstraat 28) door ver- bouvving aanmerkelijk uitgebreid en verbeterd. De fabriek, waarin de nieuwste machines in wer king zijn, is thans naar de eischen van den tijd ingericht. De burgerij kan hier dus goed terecht. DE MIDDENSTAND EN HAARLEM'S MUZIEKKORPS. Op de gisterenavond gehouden- bestuursver gadering der Haarlemsche Handelsvereniging werd o. m. besloten het steunfonds van Haan Muziekkorps f 125.— te schenken. In het bestuur werd de wensch te kennen gege ven dat dit voorbeeld door buurtcomité s en andere vereenigingen zal worden nagevolgd. Nog werd besloten de leden per circulaire aan te moedigen de Ver. Haarl. Muziekkorps te steunen door als lid toe te treden. EEN SCHOORSTEENBRANDJE. Hedenochtend om half 8 is in een' der woningen op het Proveniershof èen schoor steenbrandje uitgebroken, ontstaan door aan- latiing van roet. Een paar houten balken ha den schoorsteen verbrandden. Het braiicl|ö is door een schoorsteenveger mét een'paar emmers watér gebluschfc. PHILIPS SPwiii V EREENt-GING.. Deze vereeniging, te Eindhoven geves- tigd, lioudt op Zondag 23 Juii a.s. nationale en internationale athlctiekwedstrijden, o]- het-Philips-Sportterrein aldaar. Het pro gramma vermeldt hardioopen, snelwandelen, speer- en discuswerpen, hoog-, ver- en pols stokhoogspringen en estaietteioopen. Het speerwerpen en Hardioopen, 803 M., gaat om t kampioenschap van Nederland. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. - Volgens opgaaf in de St.ct. zijn tijdena de week van 14 tot en met 20 -Juni alhier geen gevallen van besmettelijke ziekten voor gekomen. Te Bloemendaal is een geval van nekkramp voorgekomen. Te Velsen kwam een geval van typhus voor en te HaarlH'1' merliede c.a. een geval van diphtheritic DE TOONEELWEDSTRIJD VAN .O RblMblR". -1— I Door de Kon. Letter!. Vereeniging J- «r Cremer" zijn tot héden de navolgende prW' zen ontvangen voor haren toooneelwed.-trijd: le prijs uitgeloofd door haren Bescherm heer; 2e prijs uitgeloofd door haren Eere- voorzitter; 3e prijs uitgeloofd door de Tey- leiistichting te Haarlem; verg. ailv. metb beechikbaar gesteld door den Burgemeester van Haarlem; verg. zilv. med. beschikbaar gesteld door Mevr. Julia Woudhuyien- Cuijpers; verg. zilv, plaque, beschikbaar ge steld door de Vereeniging tot Verfraaiing van. Haarlem en omstreken. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. De vergadering van den Raad van het Mu seum van Kunstnijverheid te Haarlem zal dit jaar den lsten Juli plaats hebben. Bij deze gele genheid zal de Tentoonstelling van den tuin- architectuurbouwkunst en toegepaste schilder kunst voor de H. H. Louis van der Swaelmeu, tuinarchitect, en Jan Pauw, architect, in sa- menweking, door den voorzitter van genceindétt Raad, jbr. mr. Teding van Berkhout, gó* opend worden. Na de opening zal door den heer van def Swaelmen een voordracht in verband met het tentoongestelde werk gehouden worden. van het water in de zwenschool a. d. Houtvaart bedroeg hedenmorgen 68 en hedenmiddag 6" graden. BURGERLIJKE STAND. Geboren 22 Juni: z. van G. Tuijn-Zandstra - 23 Juni: d. van J. G. v. d. Merkenhof-Tijhuis. Overleden 21 Juni: W. Honselaar 74 Maerten van Heemskerkstraaf. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVE^ EN BRIEFKAARTEN, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terug'1 ontvangen in de Ie helft der maand Juni-' Brieven Binnenland. Amsterdamsche Borgmaatschappij, A var sterdam. Barrevoetstraat 8zw. alhier. Mep Francina Berleman, Oosteiade 119 S. J. Bi* Sehagen; Heer en Mevr. A. Ch. Boom, A m* sterdam; Mej. v. d. Bosch, Haarlem; Mej*. TL Breed, Lagedijk; No. 6082, Bureau Studs' Editie, Haarlem; Mej, A. Butter, Oud-Kp^ pel; Cikketrie, gemeente Haarlemmer!iede» A. Th. J. Duynstee, Haarlem; Dames DuiUclJ Amsterdam; Mej. A. van Eijc-k, idem; v. Endt, alhier; J. Helmer, den Haag; Mej. A* Hoevenaare, Amsterdam; Mej. A. Leiënaa, Haarlem; Mej. Looper, Santpoort; idem W. Oter, hier; nlem idem; Mevr. J. de Poo? ter, Rotterdam; Roselaar, den Haag; Dr> O. Rutgers, de Bilt; M. J. W. Schneide* Amsterdam; W. Sluyter, Amsterdam; S. E Tak, idem; Mej, C. üreem, Haren kaf» pel; A. R. Veenstra, Apeldoorn; Mevr. j v. d. Vies Beuker, Bus-vum; Louis Zw^r Foht a. d. Noord. Briefkaarten binnenland. 9 stuks zonder adres; Mej. H. J. Ar Amsterdam; Mej, J. Bakker, idem; Schil''- Jan Booij, Lemmer; C. Brouwer, \e\d\e von Eugen, 4e divisie veldleger; Mej«_ de Hey, Haarlem;,G. Hilgen,Vop^tr, familie Jansen, Tilburg; Mej. J. K

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2