C. H. VOGELZANG i STATEN-GENERAAL. WAT ANDEREN ZEGGEN ONTVANGEN BOEKEN, enz. VBKAOüPiNüEN SOCIALE BERICHTEN Landbouw en Vlsscfterll F LEGER EN VLOOT SPORT EN WEDSTRIJDEN RECHTSZAKEN. IHGEZHëifgEIi. Onze BLOUSES en ROKKEN munten uit dooi* goeden pasvorm en afwerking GROOTE HOUTSTRAAT 29. VROUWEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. noodhulp-departementen. .1 ■■■■LU— BURGERLIJKE STAND ïneisjes "een stulï vloeipapier gegeven met een aanschouwelijke voorstelling van de gevaren, [verbonden aan het klimmen op rijdende tram- iwagens. De bovenste afbeelding, met het onder schrift „Oorzaak"!", stelt een tramwagen voor, waarop aan de linkerzijde van het achterbalkon een jongen is geklommen onzichtbaar voor den conducteur, door het neergelaten zeil. Van 'do andre zijde nadert een tramwagen en d# '„Gevolgen," op de tweede afbeelding vertoond, laten zich denken. De jongen raakt onder den naderenden tramwagen; we zien hem, als ge volg zijner waaghalzerij afgebeeld met een hou- 'on been en loopende op een kruk. Er zijn na tuurlijk nog wel andere gevallen te bedenken, pon zal echter wel niet behoeven te vreezen, dat de jeugd nu bijvoorbeeld bet klimmen lü-hter op een tramwagen als onschuldig zal gaan beschouwen I Een ernstig ongeluk. De werkman v. d. S. geraakte op de fabriek van de firma C. Brgaers en Zn. te Tilburg, toen hij bezig w; 6 met poetsen, met het hoofd tnsschen fv. ee walzen, die juist in gang gebracht wer- dra. Ofschoon de machine onmiddellijk stil gezet werd, bekwam de ongelukkige zulke e n tige kneuzingen, dat hij in levensgevaar lijken toestand naar liet ziekenhuis vervoerd werd. Ter waarschuwing. Men verzoekt ons ter waarschuwing van hef publiek hekend- leid ie geven ttan liet onderstaande: Een dezer dagen is op de Vliereede een fleseh opgepikt, bevattende een hoeveelheid vloei- welke uiterlijk deed denken aan melk. 'oen de i'losc.li geopend werd, gaf zij een f inkeu knal en verspreidde zich een hevige tank. De spatten van de vloeistof hadden r m vernielenden invloed op het laken van ,ïr.'diirgsfnkken. Bij het vinden van fles- 'dien met een dergelijken inhoud zij men dus voorzichtig. Een psenno-haron. Te Nijmegen heeft de politie een jongmerech gearresteerd, die daar onder den naam „Baron Keppel" grove vertering maakte zonder te betalen. Het bleek, dat hij zich te Breda en 'sHertogen- boseh aan oplichting en verduistering had schuldig gemaakt. De pseudo-haron is aan de justitie te 's Hertogenbosch overgegeven. Eigenaardig. In het „Handelsblad" ver haalt eei' inzender de ervaringen, die hij als gemobilL eerde opdeed met zijn rijwiel. „Ik was verleden jaar in garnizoen in het Fort bij Vijfhuizen (Haarlemmermeer). Hier werd mij een inschrijvingsbiljet voor de personeele belasting ter invulling aangebo den, waarin ik mijn rijwiel moest aangeven. Of ik er al op wees, dat ik voor dit rijwiel te Amsterdam reeds aangeslagen, wa-, het mocht niet haten; mijn militaire chefs ge lastten mij, het biljet in te vullen („met mijn praatjes had men niets te maken" zooals de l-lassieke diénstterm luidt) en dus zat er nicig andere op dan opvolging van 't bevel. Eer.igen tijd later verscheen het aanslag- billet (het tweede dus voor hetzelfde rijwiel) waarmede ik naar den ontvanger te Haar lemmermeer toog. Deze verzekerde mij, dat de aanslag te Amsterdam onrechtmatig was geweest, omdat ik verondersteld werd mijn rijwiel te houden, waar ik verblijf hield. Er gens verblijf houden vond hij niet hetzelfde als ergens gedomicilieerd zijn en.... énfin, ook deze aulorifeit liad, hoewel mfj dit in (enigszins meer welwillenden vorm kenbaar werd gemaakt, „met m'n praatjes niets te maken"; ik moest maar reelameeren tegen (Lm aanslag te Amsterdam. Zeer stellig ont ried hij mij de moeite, om een bezwaar schrift tegen den aanslag te Haarlemmer meer in te dienen, want die was volkomen in den haak, daar viel niet aan te tornen. „Daar de tijd voor reelameeren te Am sterdam reeds lang veretreken was, recla meerde ik dus niet (wat misschien een fout van mij was, omdat ik mij door den ont vanger te Haarlemmermeer niet gemakke lijk had moeten laten bepraten). „Ik heb dus eerst belasting betaald voor- deze fiets, ter plaatse waar ik gedomicilieerd was, later nog eens ter plaatse, waar ik -verblijf, hield, en wacht thans met belang stelling af, in welke plaatsen ik nog meer aangeslagen zal worden. Later verzekerde een belasting-ambtenaar te Amsterdam me, dat het toeh al te mal was, en ried me aan, alsnog te reclameeren. Maar deze reclame is niet-ontvankelijk verklaard, als zijnde te laat ingediend". aan en was van oordeel, dat het geen aanbeve ling verdiende zich te bepalen tot het geven van verhooging daar, waar zooals de Minister van Oorlog in de andere Kamer heeft ver klaard door burgemeesters werd geklaagd. Voor den Inhoud deacr rubriek «telt de Re dact zich niet aansprakelijk. tura te willen zenden aan Mej. Mary Fleischmann, Kruisweg 70crood. Laat, ÜC landstormers een prettigen Zondag hebben. Geeft, geeft veel en vlugl U, mijnheer de Hoofdredacteur dankzeg gend voor de verleende plaatsruimte, i J. v. O., serg. 1021 is. .pm iwmij» i. I wuaip—w GEWISSELDE STUKKEN. Het kiesrecht van militairen. Tn antwoord op vragen hem door dèn heer Albarda gedaan heeft de minister van Oorlog medegedeeld, dat hij niet bereid is om ook voor andere doeleinden dan de periodieke verloven gelegenheid tot reizen op rijkskosten te geven Zij die vrij reizen verlangen, ten einde hun kies recht te gaan uitoefenen, zullen het mitsdien daarheen moeten zien té leiden, dat de uitoefe ning van dat recht valt binnen hun periodiek verlof. Op de medewerking van de militaire autoriteiten valt daarbij te rekenen. Vergoeding wegens kost winnerschap. Blijkens het eindverslag der Eerste Kamer over bet ontwerp van wet tot tijdelijke verhoo ging van het maximum der vergoeding wegens kostwinnerschap van dienstplichtigen achtten eenigo leden de vergoeding voor inkwartiering in verband met de duurte van de verschillende levensmiddelen en levensbehoeften ten eenen- ma-lo onvoldoende! Dit drukt te meer, omdat sommige gemeenten of gedeelten van gemeen ten nu reeds sedert een paar jaar met inkwar tiering zijn belast, terwijl andere gemeenten daarvan geheel vrij zijn en blijven. Men drong dan ook op een andere regeling Hoe komt het toch, dat, terwijl in verschei den plaatsen van ons land reeds Urgentie-raden in wording, enkele zelfs geheel gereed zijn, er in Haarlem nog geen begin van uitvoering aan is gegeven! Komt dit, doordat er in onze stad geene enkele vrouw te vinden is, die iets ge voelt voor het tot stand komen van zulk een or ganisatie en die niet een week of 6 met hart en ziel daaraan wil medewerken? We gelooven het niet. We behoeven daarvoor maar even terug te denken aan de eerste dagen van Augustus 1S14, toen we de dreiging van den oorlog voel den en die geweldige oplaaiing mochten beleven van wederkeerig hulpbetoon, toen iedereen geen andere gedachte had dan te'helpen en te dienen. Heerlijk was toen die spontane geestdrift, maar moeilijk, heel moeilijk den bruisenden stroom te leiden in de bedding van orde en regel. Veel tijdverlies, veel verdrietelijkheden meeaten degenen, die daarbij de leiding hadden wel ondervinden. En nu moge men, nog zoo vurig wenschen dat ons land niet in den ver nietig] r.gsorgie; dien men oorlog noemt, zal w-orden meegesleurd en men zelfs krachtig medewerken iu Anti-Oorlog Raad of andere vredebonden toeh behoeft men de" oogen niet te sluiten voor het gevaar, dat volstrekt nog niet geweken is. Daarom is het eene wijze daad van den Natio- nalen Vrouwenraad van Nederland de groote taak op zich te hebben genomen, om eene goed» sluitend organisatie tot stand te brengen, waar door, indien dit op een gegeven oogenblik nood zakelijk blijkt, mannelijke werkrachten zonder wanorde of tijdverlies door vrouwelijke zullen kunnen worden vervangen. Voor dit doel tracht de Nationale Vrouwen raad in alle steden van eenig belang een plaat selijken Urgentieraad in het leven te roepen, die een inschrijvingsbureau opent, waar alle be schikbare vrouwelijke werkrachten volgens kaartsysteem zuilen worden geclassificeerd. Er kan echter niet genoeg de nadruk op wor den gelegd, dat in geen enkel opzicht eene defi nitieve vervanging van mannelijke arbeids krachten door vrouwelijke wordt beoogd. De voorloopige groepeering van de werk krachten is do volgende: Groep T. Post en tele- grapliie. Groep II. Vervoer, (trein, tram, boot, rijtuig, automobiel). Groep III. Gemeente-be drijven. Groep IV. Winkelbedrijf. Groep V. Ad ministratief werk (geldt voor alle groepen). Groep VT Verplegingsdienst (pleegzusters, help sters, linneojuffrouwen, opzichteres bij de wasck.) Groep VII. Huiselijke bezigheden (kin derverzorging, inmaken). De Vrouwenraad mag reeds rekenen op de medewerking van alle autoriteiten en in alle plaatse», waar een urgentieraad wordt opge richt ondervindt deze de krachtige hulp van het Gemeentebestuur. Dat dit ook hier in Haar lem daartoe bereid zal zijn, is iets, waaraan we geen oogenblik twijfelen. Komt vrouwen aarzelt gij nu ook niet langer Blijft nu eens niet lauw en onverschillig toe zien, u afvragend, of al die soes ah wel noodig is. Vraag u zelf liever af, welk gedeelte van uw tijd ge wilt en kunt geven aan dezen ge- meen.aelia.psplicht en geef daarvan blijk uw kaaitje te zenden aan een der ondergeteeken- den met duidelijke bijvoeging van het aandeel, dat ge in het werk zult nemen. Wilt go in het Plaatselijk Bestuur Van dien op te richten Urgentieraad plaats nemen? Wilt gij als helpster dienst doen bij de eerste belangrijke administratie, doch die volgens de ontwepster Dr. van Manen in 6 weken geregeld kan zijn? Of wilt gc reeds opgeven bij welke groep ge desgewenscht diensten kunt bewijzen? Wij wachten op uw antwoord. 'J. STEROK-PROOT, Linnaeuslaan 10. Th. THIEL-WEHRBEIN, Nassauplein 3. L. DE CLÊRCQ VAN WEEL, Kenaupark 23. De „Standaard" schrijft: In het oorlogsland dwong nu reeds meer dan eens de nood er toe, om tijdelijk een extra Depar tement in het leven te roepen. Men deed dit met het oog op tweeërlei nieuw opgekomen behoeften. In de eerste plaats waren de Departementen van Oorlog niet meer in staat om tijdig en voldoende aanmaak van ammunitie te waarbor gen, en ten tweede kon Binnenlandsche Zaken het niet volhouden om in allerlei behoeften te voorzien. Met name in Engeland is men toen vrij spoe dig en met zeer groot sans gêne, tot liet fabri- ceeren van twee nieuwe nood-Departementen overgegaan, en die werken, naar verluidt niet ongunstig. Van daar dat zich ook ten onzent de vraag voordeed, of er niet een extra-Departement kon in 't leven geroepen, om tijdig de voedings kwestie met al wat hieraan hangt, over te nemen. Vooral tweeërlei argument gold hiervoor. In de eerste plaats hoort de zorge voor de Voedings-kwestie niet bij Landbouw, maar bij Binnenlandsche Zaken. Zulk een zorge moet toch ter laatste instantie wel over de burge meesters loopen, en de burgemeesters hooren evenals de gemeenten thuis onder Binnenland sche Zaken. Doch hier kwam nu in de tweede plaats bij, dat de heer Cort van der Linden te bezet is, om bij zijn toch reeds niet zoo klein Departement, deze nieuwe office nog bij te nemen. De voorzitter van den Ministerraad heett 't thans met de algemeene en internationale landsbelangen veel te volhandig, om er deze zeer uitgebreide zorgen nog bij te nemen. Men zou 't daarom bij Landbouw liefst gela ten hebben, doch de heer Posthuma bleek er de man niet voor te zijn. Het denkbeeld om een dictator te laten optre den, lacht nog minder toe. En zoo zal er ten slotte wel niet anders over blijven, dan dat er een nood-Departement op treedt. Twee van de acht Ministers zijn reeds over werkt. En hoe sterk ook Cort van der Linden bleek, ook bij hem zou het tot een overwerken kunnen komen. En dan, ieder begrijpt het toch, geraakt men ten eenenmale achterop. Geen der andere Minis ters zou hem ten deze vervangen kunnen. Men herinnert zich het feest nog. Toen werd Cort v. d. Linden reeds 70 jaar. Gevaar voor krachtsinzinking bestaat daarom ook bij hem wel ter dege. Taste men daarom door eer het te laat is. „FpexLïy yan do Vierde", dooi- Francis FvanBij Fawl Érand, Bn'ssxim. Dit is zeker wel een der spannendste en pakkendste van de serie jongensboeken die do Amerikaansche Jezuiet schreef, en die sinds korten tijd zoo populair geworden zijp in ons land. Ook ouderen voelen het bij 't lezen :clit is nu echt gezonde jongeng- kostl Het opvoedend, pacciagogisch karak ter, ligt er niet duimen dik bovenop, maar is op elke bladzijde voor den opmerkzamen lezer duidelijk, zonder dat 't hinderlijk of zedeprekerig wordt. De boeken van pater Eynn zijr. alle interessante, leuke jongens boeken, waarin 't tintje vrcemd-Ameri- kaansch dat er op ligt (onze jongens zijn toch niet zóó... zelfstandig!) toch óók wel pakt, en"„Freddy van do vierde" is zonder twijfel eender mooiste ervan. De heer Brand heeft dit mooie boek daarenboven zóó royaal en prettig en keurig verzorgd, dat men voor jongens geen beter cadeau kan wen schen dan deze uitgave I „De strijd fcegpn het tpntdbtederf en de schic(:)l-band verzorging". Uitgave van de Haagsche Tand- heelk. Ver. Wij zullen dit werkje eerstdaags afzonder lijk bespreken. „Het wijnw>do uur", door Math. Kemp, Uitgave Maastr. Boek en' Handelsdrukkerij. Woordkunst in de eerste plaats. Toch zijn er ook gocdgevoelde verzen bij. „Het wonderbare loven van St. Ant/onius vpai Fjadlwa", door P. P. Quirinus. Bij N. V. Boek- ep Handelsdrukkerij, Helmond. Een prachtboek voor <d© vereerders van den grooten wonderdoener, prettig geschre ven, met allerlei nieuwe gezichtspunten, goed uitgegeven. „Sléoswijk's kpprt vtan Neder land langs de Noordzee". OBij J. A. Sleeswijk, Bussurn. De voortreffelijke, voor «wandelaars, toe risten, automobilisten en wielrijders een voudig onontbeerlijke kaarten van Sleeswijk zijn door deze kaart' (in tweeën) weer met een vermeerderd. Wie ons mooi Holland, van Alkmaar tot de Zuid-Hollandsche eilanden toe bereist, moet zóó'n kaart bij zich hebben. De voortreffelijke roep van Sleeswijk's kaar ten die zoo betrouwbaar en zoo uitgewerkt zijn, wordt hierdoor weer opnieuw beves tigd. „Pgus Bojifodictns XV", do,or Mgr. de iWaal, uit het Duitsch vertaald door H. J. M. .Verzijl pr. Uitgave van de N. V. de R.K. Boekcentrale te Amster dam. De geleerde en wereldbekende rector van het „Campo Santo" te Rome, Mgr. de. Wacl, die de intimiteit van het Vaticaan kent als weinigen, schreef reeds vroeger een overbe kende en in alle talen overgezette levens schets van Paus Pius X z.g. Nu heeft hij ook een belangwekkende en interessante levens schets van onzen tegenwoordigen H. Va der in het licht gegeven, een prachtwerk dat door de vele platen, de rijke bijzonder heden, de diepe kennis van zaken die de schrijver toont, gerust een standaardwerk onze Eoomsche letteren ganscli niet onbe kend is heeft dit boek een kloek deel vertaald ende R.K. Boekcentrale heeft daar van een zeer mooi, royaal op goed papier uitgevoerd, in blauwgouden stempelband ge bonden boekwerk gemaakt. Een prachtwerk oolc nu in liet Nèderlandsch! De R.K. Boek centrale heeft hier een werk geleverd, dat ongetwijfeld in wijden kring zal verspreid' worclen, dat in alle katholieke huisgezinnen moet worden gelezen, dat in géén katholie ke bibliotheek mag ontbreken en dat b.v. als geschenk uiterst aanbevelenswaardig is. De tekst i? prachtig geschreven, vlot verha lend; talrijke interessante bijzonderheden, komen er in voor, en de platen geven aar dige kiekjes. liet is .werkelijk een mooi boekl „Poeus", tiend aagsche fototijd- schrift. Red,-uitg. Aclriaan Boer te Bloemendaal. No. 68 (HIe Jaarg.) Met buitengewone belangstelling hebben wij deze nummers, die altijd interessante en hoogst belangwekkende bijdragen, wen ken, raadgevingen en gegevens bevatten, weer doorgezien. Voor beroepsl'otogr'afen ;eeft „Focus" voortdurend een schat van gegevens, maar bovenal amateur-foiografen leer en daarin het .mooie van hun kunst, en onze amateurs moesten allen weten hoe veel zij onder de leiding van Focus in de kunst van fo'.ograféeren zouden kunnen voor uitgaan! „Hoe ik Bjopmscli word", door Justinus, met in!, van pater v. d. Scheer S. J. (Geloof en .We tenschap Serie XII No. 1, bij L. O. G. Afalmberg te Nijmegen Een vooral in dezen tijd actie. t en belang wekkend boekjel Hjannlekling tipt de beoefening van de Athlctrick, door C. J. J. Kö- nings, res. 2e luit. leeraar in de Gymnastiek. Bij de R.K. Boek centrale te Amsterdam. Ecu uitnemend geschriftje, dat d.e athle- tiek in vollen omvang omvat en zeer zeker aan alle sport-menschen mag worden aanbe volen. Ongeveer 50 militairen nemen aan den cursus deel. Het ligt in de bedoeling deze gevormds instructeurs weder naar de forten te detacheeren. zoodat in de gebeele Stelling gelijktijdig hef zwem-onderricht kan aanvangen. TE VERKOOPEN. Zaterdag 24 juni. HAARLEM Notitie van de perceelen, die verkocht zullen worden in ,,'t Notarishuis", Bil- derdijkstraat 1bij den Zijlweg, des avonds na U/2 uur. v Notaris J. C. BURKENS. No. 1. Een heerenhuis (beneden- en boven huis) genaamd „Ruimzicht", met erf en tuin, te Haarlem, aan den Schotersingel, get. no. 27 zwart en rood. No. 2. Een heeienhuis met erf en tuin aan de Leidschevaart, hoek Leidscheplein, get. no. 90. Notaris A, BE RTL ING. Nos. 3—22. Twintig huizen en erven te Haar lem, aan den Harmenjansweg, en wel: No. 3. Huis en erf, get. no. 62. Huis en erf, get. no. 64. Huis en erf, get. no. 66. Hus en erf, get. no. 63. O© Geïstelteetrde Ltindsfcomnftre. Geachte heed- Hoofdredacteur! Mag ik door middel van uw geëerd blad! een beroep doen op de welwillendheid van1 de ingezetenen van Haarlem en omstreker? in het belang der afgezonderde soldaten in het Barakkenkamp op het Cavalerieterrein? Sinds Zaterdag j.l. zijn in Loods I van het Barakkenkamp ruim 235 jonge mannen afgezonderd, naar aanleiding van een ge val van nekkramp dat zich onder hen heeft voorgedaan. Hun gedrag is Schitterend Tri deze voor hen zoo onaangename positie. Geduldig, en alleen uit overweging dat zij wellicht voor de omgeving, waarin zij zou den verkeeren, gevaar kunnen opleveren onderwerpen zij zich aan deze algeheele afzondering. Een niét te onderschatten of fer in het belang ook der Haarlemsche bur gerij. Doch, hun leven is bij uitstek eentonig, Van 's morgens tot 's avonds zijn zij van. alle vertier met de buitenwereld afgesloten. En, zooals te begrijpen valt, is er gebrek aan sigaren, lectuur, gezelschapsspelen, ver snaperingen, enz. Mogen wij van Haarlem's ingezetenen, die immer toonden zoo warm te voelen voor fie ge-mobiliseerden in de forten en. aan de grenzen, mogen wij ver zoeken de waardeering van dit offer van de landstormers, ook in hun belang, om te zetten in het zenden van lectuur, sigaren, versnaperingen, vooral lectuur en sigaren couranten, boeken. Van mej. Mary Fleischman, de 'soldaten moeder bij uitstek, mochten wij reeds ont vangen op eerste aanvraag, een kistje si garen en twee damspelen, alles iwat zij op dat moment nog had. Wij verzoeken aldus onze medeburgers hun gaven, klein of groot, ia geld of in na-j mag lieeten. Rector .Verzijl, wiens naam in No. 4. No. 5. No. 6. No. 7. No. 8. No. 9. No. 10. No. 11. No. 11. No. 12. No. 13. No. 14. No. 15. No. 16. No. 17. No. 18. No. 19. No. 20. No. 21. No. 22. Huis en erf, get. no. TO. mns en erf, ^et. no. Huis en en, get. no. 74. Huis en erf, get. no. 76. Huis en erf, get. no. 76. Huis en erf, get. no. 70. Winkelhuis en erf, get. no. 80. Huis en erf, get. no. 86. Huis en erf," get. no. 88. Huis en erf, get. no. 90. Huis en erf, get. no. 92. Huis en erf, get. no. 94. Winkelhuis cn erf, get. no. 96. Huis en erf, get. no. 98. Huis en erf, get. no. 100. Huis en erf, get. no. 102. Huis en erf, get. no. 104.. De perceelen nos. 3 en 4 gecombineerd, nos. 5 en 6 gecombineerd, nos. 7 en 8 gecombineerd, nos. 9 tot en met 11 gecombineerd, nos. 3 tot en met 6 gecombineerd, nos. 7 tot en met 11 ge combineerd, nos. 3 tot en met 12 gecombineerd, nos. 13 en 14 gecombineerd, nos. 15 en 16 ge- cornb., nos. 17 en 18 gecomb., nos. 13 tot en met 15 gecomb., nos. 16 tot en met 18 gecomb., nos. 13 tot en met 18 gecomb., nos. 19 en 20 gecomb., nos. 21 en 22 gecomb., nos. 19 tot en met 22 gecombineerd. Notaris J. A. WILKENS. No. 23. Een hus en erf, te Haarlem, aan de ZONDAGSRUST IN HET BANKET BAKKERSBEDRIJF. Op eene te Groningen gehouden algemeene vergadering van de Nederlandsche Banketbak- kersvereeniging is onderstaande motie aangeno men: De vergadering, overtuigd van de wenschelijk- lieid van beperking van Zondagsarbeid, wenscht, dat dit punt grondig zal worden onderzocht en te gelegener tijd te dezer zake voorstellen aan de algemeene vergadering worden aangeboden. EEN ESPERANTO-DAG TE HELMOND. Het programma van den Esperanto-dag (29 Juni a.s.) is in ruwe omtrekken als volgt: 11% uur, voor de katholieken, bijwonen der H, Mis; 12. uur officiëele ontvangst door 't gemeente bestuur, ten stadhuize; 1 uur begroeting in café „De Beurs", op c',e Markt. Van 23y2 uur gele genheid tot middagmalen. Door de zorg van het comité op allerlei wijzen en tegen allerlei prij- zf Van 3Vz5% uur gezamenlijke vandeling oor het buitengoed „De Waranda", 's Avonds gezellig samenzijn onder muziek en Zang. De Bossche Spr.-ciub zal 't tooneelstukje „Fie-chi oni parolas Esperanton" uitvoeren. -Sprekersde heer Zwaenepoelf iu 't Esperanto, en de heer Hardy, in 't Hollandsch, over „De handel en Esperanto". Droge veilingen. Door de bemoeiingen van het Hoofdbestuur van het H. B. G. zijn, behalve op de plaatsen waar de veilingen reeds ge schiedden, nog eenige bijgekomen (w. o. Oegst- geest, Sassenhcim en Warmond aan het „War monderhek") en andere. Komt h.et er van, waarop nog steeds wordt aangedrongen, dat die veilingen'algemeen wor den, dan zal dit voor handel en kweekers veel gemakken en voordeden geven, de constante han del er door bevorderd, en de steeds voorkomende geschillen, die voor het scheidsgerecht gebracht worden tot een minimum beperkt worden. De campagne zal waarschijnlijk begonnen worden te Piet-Gijzenbrug, wsar cleze reeds is vastgesteld. Het zal echter in het belaDg van de zaak.zelve zoowel als van kweekers en verzender noodig zijn, dat ieder inbrenger de goede soorten ook ter veiling presenteert; opdat niet door de min derwaardige aanbiedingen ten slotte geen koo» pers meer getrokken worden. Korte Lakenstraat, Notaris P et. no. 15. DE BORDES. No.-24. Een huis met erf en tuin, verdeeld in beneden- en afzonderlijk opgaande bovenwoning, te Haarlem aan de Schouwtjeslaan, get. no. 37 zwart en rood. No. 25. Een boven- en beneden werkplaats te Haarlem, aan de 2'e Vooruitgangstraat, get no. 41 zwart en rood. No. 26. Een winkelhuis met afzonderlijk op gaande bovenwoning en erf, te Haarlem, aan het Teijlersplein, hoek van der Hulststraat, get. no. 1 zwart eh rood. No. '27. Een werkplaats met twee afzonder lijk opgaande bovenwoningen en erf te Haarlem, aan de Lange Molenstraat, get. no. 18 zwart en rood en 18 A. No. 28. Een perceel bouwterrein te Haarlem aan de westzijde van de Verlende Velserstraat. Notaris J. RATELBAND. No. 29. Een pakhuis met erf en bovenwoning' met afzonderlijken opgang te Haarlem aan de Gasthuisstraat, get. no. 12 zwart en rood. Notaris P. F. DE BORDES. Nos. 30 en 31. Twee perceelen bouwterren naast elkaar gelegen te Haarlem aan de Klever laan, nabij de Judith Leisterstraat, en wel: No. 30. Kad. sectie G no. 1538. No. 31. Kad. sectie no. lj>39. De perceelen Nos. 30 en 31 gecombineerd. ZWEM-INSTRUCTEURS. Reeds sedert een 14-tal dagen wordt er in het „Badhuis Obelt", dat voor dit -doel geheel be langeloos is afgestaan, hard gewerkt aan de vor ming van zwem-inslructeurs voor -de forten in de Stelling Amsterdam. De Nederlandsche Zwembond, door wiens be middeling deze cursus wordt georganiseerd, heeft van den Stelling-commandant, die zeer veel voor de zwemsport gevoelt, algeheele medewer king verkregen. De korporaals C. V. Kramer en J. van Dinter zijn belast met het onderricht. DE OLYMPISCHE VIJFKAMP VOOR OFFICIEREN. Namens de commissie tot regeling van den vijfkamp voor officieren van land- en zeemacht wordt -door den kapitein P. W. Scharr. mede gedeeld dat de vijfkamp dit jaar zal plaats vin den 27, 28 en 29 juli a s. en wel: J27 Juli: Schieten op het schieüerrein „/JP burg" te Amsterdam en zwemmen op "een rrcTCCT aan te'geven plaats te Amsterdam; 28 juli: Schermen in de schermzaal van Humbeek te Amsterdam; 29 Juli: 1 iandgranaahverpen en veldloop op het landgoed „Velserbeek" te Velsen. De deelnemers zullen zich op 27 Juli a.s. te 9 uur v. in. moeten melden op het schietierrein „Zeeburg" te Amsterdam; zij moeten, eigen schermgereedschappen mede nemen. Het gebruik van eigen revolver is toegestaan. NEDURLANDSCH OLYMPISCH COMITÉ. Nationale Olympische Spelen 1916. Roeiwedstrijden voor H.H. Liefhebbers zullen worden gehouden in T weericrnsscullingbooten, Yierricmsgieken en Achtriemsgieken, allen seniores. Vierriemsgi eken. en Acht» riemsgieken. worden verroeid op de Nationale Roeiwedstrijden der Koninklijke Xé^ derlandsche Zeil- en Roeivereeniging op 24 en 25 Juni 1916. Tweeriemsscullingbooten wor* den verroeid op- do Roeiwedstrijden der Hol<' land Beker Wedstrijdvereenfging op 17 Septem-' ber 1916. Prijzen: Zilveren bekers, uitgeloofd door hetj Nederlandsc-h Olympisch Comité, benevens di-' ploma's en medailles. DE MOORD TE ROOSENDAAL. De rechtbank te Breda heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen B. en A., beschuldigd van dief stal en moord op de weduwe Agtmaal, te Roo sendaal. B. werd veroordeeld tot 12 jaar gevan genisstraf; de eisch was 15 jaar." A. werd ver oordeeld comform den eisch tot 3 jaar gevange nisstraf, met aftrek van de preventieve hechte nis. BLOEMENDAAL. Geboren: z. van J. van Rootselaar-Verheul d. van D. van Parreeven- Posthuma. Getrouwd: A. H, Haaks en W. M. J. de Haan J. P- H. Koolhoven en J. P. J, Logeman e Kruijff en C. Schouten. Overleden: N. Arnold, 25 j. D. Ijakkes, 56 j. W. J. Hoogewerf, 5 j. A. M. Za- deits, 67 j. H. Keiler, 81 j. SCHOTEN. Geboren: d. van C. Möhringer^ Buurman. d. van O. A. Teschmacher-Nou.» wens. z. van J. M. Vreenegoor-Venings. dt van O. "Woelinga-Broekmeijer. d. van L. te M. Fortgens-Berendsen. i. BOVENKAKSPEL. Ondertlrouwd: P. J- van der Jagt en C. Rooker. Geboren: d. van C. Deen en A. LakemaH' d. van F. Boon en A. Os«. z. van B» Jeursen en M. Keet. d. van J. Schoon0" Tnan en G. Tool. GROOTEBROEK. Geboren: z. van P. App<^ man en C. Peerdeman. d. v. T. v. d. Gulik öj S. Commandeur. z. van K. Onnevveer en Smit. r <rdl Overleden: J. .Boerse, wedn. van M- Hoofi^ land, 65 jaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 6