DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. NASSAULAAÜ 49, HAARLEM DE OORLOG. TELEGRAMMEM BINNENLAND THEOD. G. v. DUSSELDORP 5 Barteljonsslraat 5. - leleloon 2144 Fianel Costuums tHnsdag 27 Juni 1916 Intercometia TeSefooMniijnineps 1423 en 2741 O't nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BUD. HAARLEMSCHE ALLEDAGJES N° 1972 VERSPREIDE «ERICHTEM KOHTE BEgSIGS-STEü HET POSTVERKEER MET GRIEKENLAND VERBROKEN. Provinciale Statenverkiezingen 2038 knoeier: met levensmiddelen. Witie Qekieurde Schoenen DE NED. AMBULANCE TE BOEDAPEST. H&ARLEMSCHE Per ABONNEMENTSPRIJS t j maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente)/1.60; voor de overige plaatsen in Nederland per post f 2,-; per week voor Haarlem en de agentschappen 0.125; afzonderlijke nummer» 0,05. PRIJS DER ADVERTENTIËNi Van 15 regels f 0,75, tedere regel meer 0,15; buitenland per regel 0,2 0-, advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 1—5 regel» 0,40, elke regel meer 0,10. ONZE PROPAGANDAVKRG ADERING. Ecu prachtavond was 't gisteren in^de Sociëteit „Vereeniging" waar de partijen van rechts bijeenkwamen en waar tot de kiezers een laatste woord werd gerient in verband met de herstemming Voor de Stater» van heden. Wat een heerlijk enthousiasme werd er gevonden èn bij de sprekers èn bij de hoor ders en wat sloegen de woorden van dr. Jan van Best en ds. Wisse er in, getuige» 't daverend applaus, dat telkenmale opsteeg bij menig raak en pittig gezegde, bij zoo tal van ter snede gedane opmerkingen!... Het vuur werd cl' op ecu-a uitnemende wijze ingebracht. Schitterend en op overtui- gende wijze steiucu d-e sprekers in. t UcIim t lioo<*e belang van den st.iijd an lieden ou Waarom 't gaat, zoo iat 't een ieder helder voor ooger, kwam te staan. Het werd er in gepompt als 't. ware! Van hunne betoogen ging groote kracht i-en bezieling uit, een krachtigte aanmoedi ging en aanwakkering om lieden te doen wat- de hand vindt om te. doen, om den' aanval van rood en blauw af te weren. Dr. Jan van Best zette uiteen de onwaar achtigheid van "t verband tusscheri rood on blauw, de steeds verder gaande aftakeling van 't liberalisme, de voiksbedotterij met de staat'sbedeeling; hoe van 't meerendeel van links niets is te verwachten t.on aanzien Van o-nderwijsbevrediging; hoe de liberalen Wel beloven, maar niet hunne beloften in aden omzetten; iioe de arbeiders bij de wetten Talma beter dan bij de Staa-tsbedee- ling af zijn en hoe wij den strijd voeren voor de doorwerking' der clir. beginselen. Den gevierden redenaar, die weder in volk- kracht was, werd een schitterende ovatie bereid. Tijdens zijne rede was mr. Bonians ter vergadering gekomen, die een woord van opwekking sprak, dat, met applaus werd begroet eri die daarin deed uitkomen, dat wij met niemand heulen, maar den strijd principieel voeren. o<s tweede «pr. ds. G. Wisse handelde O-til. Over het liberalisme cn ging' na hoe tie liberalen in hunne strooibiljetten onwaar- beden debiteeren om den eenvoudigen kie zers zand in de oogen te strooien. Hij zette verder, evenals de eerste spreker, uiteen de boteekenis van den strijd, deed uitkomen,. Wat Roomsch en Protestant doet vereenigcl zijn en wekte in zijn peroratie op, onder donderend applaus, fier den strijd te voeren voor de chr. beginselen. Ook deze spr. die met veel vuur zijnd tede had uitgesproken, werd, evenals dr. Jan van Best, herhaaldelijk met applaus- onderbroken. De heer Braakhuis die presideerde en die in zijn openingswoord, den aanwezigen can didaat mr. Monnik, het welkom liad toege roepen, sprak 't slotwoord. Hij dankte de spreker? en wekte allen op- om heden ge rouw naar de stembus te gaan. On Ier het zingen van 't. [Wilhelmus ging men daarna uiteen. AGENDA. 28 JUNI. Uebouw St. Bavo Smedcatraat '23 Eerbied iu Gods Huis 8E uur. Leden Spoor en Tram 8K- uur. Bisschoppelijk Museum Jam-straat Bk- geopend eiken dag van 10—uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en IÏ.-K. feestdagen. SCHOTEN Candidaalstelling voor den Gemeenteraad. BEVERWIJK v.iu. 'J'A uur gemeente raad. OVER Ti I C H T. De jongale berichten van het Russisch ^ront zijn weer minder belangrijk. In de streek van Kimpoloeng, iu de Boekowina, beeft de Russische ruiterij de vijandelijke "telling- bij Pozorit, op 8 a 10 vver.-t ten wee- bc'ri van Kimpoloeng, bezet. Aldus voort ga nde in zuidelijke richting zijn de Russen de passen op de wegen naar Zevenbergen keuaderd. Dit is beden de eenige vordering, welke Russen melden; eu daartegenover staat, t,|(L d'e tegenaanvallen der centralen met fb-ecLs meer verwoedheid worden onderno- 611 lil den slag in Wolhyuië, die nog steeds j®oi-tduurt, doden de centralen hoofdzake- bk aanvallen iu hel centrum ten westen Luck, waarbij de Russen dagelijks van 'h tot dorp werden terugged rongen. Ook J" weer werden teil westen van Törczyn aan l '1" straatweg naar Luck de Russische stel- ,lyMc" do°v be verbonden troepen stormen» l^°'band veroverd. Ook ten westen van So- 0^el tWolhynië) bestormden Duitsèke troe- h. (l* *ei^te Russische stelling over een tti, v- hrvijré teg-énaanvallen af, ongeveer 8 K.M. en sloegen Volgen.-, het Russische communiqué zijn de Russen op bijna het geheele front in het defensief. Van Luck tot Dunaburg en Riga toe melden zij aanvallen der Dnitsdhers te hebben afgeslagen. Het Russisch offensief i.- evenwel voor zoover het bedoelde bet Italiaansehe front van Oostem-ijksehen druk te ontlasten een volkomen, succes geweest.. Sedert bet begin ervan, hebben de Oostenrijkers hun zegevie renden opmaveli in Italië moeten staken en hebben de Italianen aanhoudend in krach tige aanvallen stukken verloren terrein her wonnen. Onderwijl bereidden de Italianen een groot offensief voor, dat, gedurende de laatste dagen ondernomen, den Italianen groote voordeelen bezorgde. Het Italiaansehe legerberlcht meldt, dat het wegeiikruispuivt by Maudrielle, de stelling van Gastel Goin- berto, de Monte Meleltc, de Monte Longara, Gallio, Asiago, Ce.-una en de Monte Cemgio werden heroverd. De opmarech voortzetten de, drongen de Italianen vervolgens door tot de hoogvlakte van Sette Gommuni. Aan het. front van de Posiua .en do Astico zijn zij den opmarsch naar het uiteinde van het Pcsina-dal begonnen, terwijl overigens nog groote vorderingen zijn gemaakt aan den 'rechtervleugel, waar de Italiaansehe troepen de stelling van den Monte Pm Fara bezet ten en tot de eer-te huizen van Arsiero door drongen. Het Oosteurijksehe hoofdkwartier deelt alleen mee, dat „om voor de eigen troepen volkomen vrijheid van handelen to bewaren, bet front iu bet aanvalsvak tusschen Bren- ta en Etsoh op sommige plaatsen is kor ter gemaakt. Dit geschiedde ongemerkt eu ongestoord en zonder verliezen. Overigens zijn geen gebeurtenissen van belang gemeld. Bij Verdub wordt de strijd nog heftig voortgezet eu zijn nieuwe wijzi gingen in den to-estand te verwachten. In ons nummer van gisteren meldden wij reeds liet aftreden van Selborne, den mi nister van landbouw in Engeland. De Ie-r- sehe kwestie heeft dan toch tot gevolg gehad da een ministerzetel tot stand kwam; hetgeen na de berichten der vorige week zeker niet meer verwacht werd. Hoewel er teeke- nen zijn, welke er op wijzen, dat de lercehe kwestie tot een goed einde zat komen, zijn er ook teekenen, die het tegendeel doen vree zen. De „Daily Telegrapli" ziet den toestand dan ook nog pessimistisch in en houdt vol, dat de partijen even bitter tegenover elkaar staan als ooit en dat elke partij iu een ver gelijk slechts een triomf voor de andere ziide ziet. Russische bereidwilligheid tot economische toenadering na den vrede. De „Vo3s. Ztg." verneemt uit Stockholm dat verleden week te St. Petersburg een vergadering plaatshad, waarin eeu vereeniging, die de toe nadering van Rusland tot andere volken moet bevorderen, werd opgericht. De St. Petersburg,sche advocaat K. remlöw zette liet doel van do nieuwe vereeniging uit een. Zij zal oen toenadering nastreven op alle geestelijk t-n economisch gebied. Zoolang de oorlog duurt is dit slechts mogelijk met die lan den waarmede Rusland niet- in oorlog is, doch onmiddellijk na het einde van den oorlog zijn de thans vijandelijke landen niet meer als vijan den te beschouwen. Volgens hem was het juist gezien om thans deze vereeniging op te richten iiu m enmag verwachten dat de volkerenslac-h- ting haar einde nadert. Deze redevoering- was vooraf onderworpen aan do St. Petersburgache politieke en militaire censuur.- De ministerraad liet weten dat de bewilliging op de statuten der nieuwe vereeni ging zou worden verleend. De klachten over het Gngelsche vliegvvezon houden aan. Voor de commissie van onderzoek in zake liet Engelscho vliegwezen lieeft Donderdag en Vrij dag bet Parlementslid Pcmberton Bitting zijn bekende aanklacht tegen het En gel sche vlieg wezen volgehouden. Hij zei ook, dat het vlieg- korps van het Engelscho leger en dat van de Engelsclie vloot met elkaar leven als kat en houd. Hij vertelde, dat een vliegtuig van de vloot een van het léger, dat door een gebrek aan den motor iu zee was gévallen, te hulp was ge komen. Hij kreeg daarvoor een uitbrander. De mensehen van het legervliegkorps hebben geen recht over zee le vliegen, zei zijn bevelhebber. „Als zo er in vallen, laat ze dan verdrinken," zei hij, In Parys negecren de officieren van de administratie, van het, Engelsclie leger eu van het vlcctvlicg wezen elkaar. Het kanongebulder in Engeland hoorbaar. Naar de „Daily News" mededeelt, is het gedon der der kanonnen in Vlaanderen in' Engeland gehoord op plaatsen in de graafschappen Essex, Louden, Surrey en Sussex. De verst verwijderde plaats, waar het geluid nog werd gehoord, ligt 150 mijlen weg ca n Y peren. Voedsel voor Duitsehland. In het door Duit- sche troepen bezetto Russische gebied wordt een rijke oogst van ooft- verwacht. Een deel daarvan zal iu het land zelf bij ven, maar het grootste gedeelte «gaat met waggonladingen naar de voornaamste markten van Duitsehland om een zeer gcwenschte -aanvulling te vormen van den voedselvoorraad. Generaal v. Bülow afgetreden. Generaal-veld- maarschalk Von Bülow, de aanvoerder van het tweede leger hoeft zich wegens ziekte genood zaakt gezien, zijn ontslag uit den militairen dienst te verzoekenDe keizer heeft hem, on der toekenning van het grootkruis van de Holien-zolicrnorde, dit outslag verleend. Gene raal Von Bülow was 50 jaren in militairen dienst. Na den zeeslag bij Jutland. Uit Kopenhagen meldt het Wolff-bureau, dat de laatste dagen aan do Jutlandsche kust mutsen aangedreven zijn en veel andere voorwerpen van de schepen, die. aan den zeeslag in de Noordzee deelgeno men hebben. Er waren voorwerpen van de Inde fatigable, de Nestor, de Warspite, de Marbo- rougli, de Wiesbaden en de Pommeru. BERLIJN, 26 Juni. (Part.) Naar heb „Berli ner Tageblatt" bericht is er geen mogelijkheid het postverkeer met Griekenland te verzekeren. Ook naar de.gedeelten van Griekenland die niet door do geallieerden zij tl bezet, kan niets meer worden gezónd en. Ér worden dus geen zendin gen naar Griekenland m-er aangenomen en wat reeds verzonden is wordt aan do afzenders gere tourneerd. GEEN OPSTAND IN ARAB1E .BERLIJN, 26 Juni. (Part.) De „Voss. Ztg." spreekt de berichten,- dia in de neutrale eu de Entente-pers do ronde doen over den opstand dor Aarabieren togen, daartoe gemachtigd door het Turksche gezantschap. OVERIJSSEL. De uitslagen van de gisteren in d-e pro vincie Overijssel gehouden herstemmingen voor de Provinciale Staten zijn de volgende: Ommen: Uitgebracht op de lieeren Mr. W; .J. Baron van Dedem, lib. aftr., 3090, H W. van Haeringen Pzn., .a.r. aftr. 3020 stemmen. Gekozen baron van Ded-em. Rechts verliest, hier een zetel. Zwolle. Uitgebracht op de lieeren J. Bal- kestein, a.r. 2154, Mr. D. van Laer, lib. aftr. 2406, Mr. J. van Setten, lib. aftr. 2381, J. L. Vleeming, S.D.A.P., 87. Gekozen van Laer en van Setten. De Staten van Overijssel zijn dus om. Voor de verkiezing bestonden zij uit 24 R-echtsehe en 23 Lihksche leden, nu uit 23 Re.chtsche en 24 Linksche. leden. LIMBURG. De uitslagen van de gisteren in de pro vincie Limburg gehouden herstemmingen voor de Provinciale Staten zijn da volgende: Heerlen. Uitgebracht, op 'dc he-eren F. J. H. R. Pluijmaekers, r.k. aftr., 1258, M. J. C. K. de Hessela, r.k. aft-r., 1347 stemmen,' Gekozen De Hessele. Horst. Uitgebracht op de hoeren G. J. II, Peters, r.k., aftr., 1711, Th. P. H. Hutten, r.k., 1698 stemmen. Gekozen Peters. Dc Staten bestaan thans, evenals voor de verkiezingen, uit 45 Rechtsche led-en. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is voor liet tijdvak van 1 September 1916 tot en met 31 Augustus 1917, benoemd tot lector in cle faculteit der lettenen en wijs begeerte aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen, tot hot geven van ouderwijs in de Engelsclie taal en letterkunde, John A. Fal coner; is aan J. II. D. Kautzmann, op verzoek, eervol ontslag verleend als wetenschappelijk assistent 1ste klasse bij de KoninkUjjke Bi bliotheek te 's Grav-enha-ge; i=, ruet ingang van 16 Juli, benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Mid delburg, J. N. Pattis-t, te Aardenburg.- MINISTER PLEYTE, De minister van Binnen land sche Zaken heeft, in antwoord op een schriftelijke vraag van den heer Knobel omtrent de af wezigheid van den minister van Koloniën wegens betreurenswaardige particuliere om standigheden, medcgede-ekl, dat de heer Pleyte binnen eenige dagen aan het depar tement wordt terugverwacht. GEDEPUTEERDE VAN ZUID-HOLLAND. Van welingelichte zijde wordt door liet Correspondentiebureau gemeld, dat voor liet lidmaatsc-hap van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (vaeature-Vegtcl) zeer ernstig in aanmerking komt het nieuwbenoemde Sta tenlid voor Leiderdorp, de lieer J. H. de Waal Malefijt, thans burgemeester van Kat wijk. H. M. DE KONINGIN OP INSPECTIE. H. M. die Koningin is gisterenmiddag to Zutphen aangekomen ter inspectie van de troepen van Ziutfen en Deventer op de Gors- selsche heide. Na aankomst vertrok de Ko ningin, vergezeld van generaal Burgers ep eeuig gevolg per auto naar de heide. Daar steeg men te paard. De troepen stonden onder commando van overste Schonstedt. In tegenwoordigheid van de Koningin werden drie reserve officieren beëedigdpdie door II. M. wei-den toegespro ken. Na -afloop der Inspectie werd naar ZTutfen terug gereden, waar in den trein geluncht werd. Vervolgens is H. M. naar overste Schonstedt. In tegenwoordigheid,van Arnhem vertrokken, waar H. M. eene mili taire Huis vlij ttentoonsteidng bezocht. Van daar keerde II. M. naar d,en Haag terug. Door den Minister van Justitie is bij cir culaire de aandacht van de leden dor par ketten gevestigd op de bestaande verval- sclfingen van cn knoeierijen met levens middelen, mot verzoek om in de gevallen, waarin van zoodanige feiten blijkt, een ge streng optreden tegen do schuldigen te be vorderen. DE KAMERVERKIEZING TE ALMELO. In do te Almelo gehouden vergadering van de Iioomsch-Katholieke centrale kies- vereeniging in liet district Almelo zijn op de groslijst voor candidaat voor do Tweede Kamer geplaatst ide heeren A. H. J. Engels, te Leidon; L. baron van Voorst tot Voorst, te Twello, en J. Pas, te Enschede. DE PRIJZEN DER SIGAREN. „Het Patroonsblad" schrijft: Alweder zijn de prijzen der sigaren ver hoogd. De Zuidelijke fabrikanten brachten de sigaar van 2'/j cent op 3, die van 3 op 3Va cent. Feitelijk zal men daarbij ook niet lang kunnen stilstaan. Indien er nog siga ren gemaakt worden beneden de 4 et., dan komt dat, wijl de fabrikanten, die noggocd- koopen voorraad grondstoffen bezitten van vroeger, die naar die vroegere prijzen be rekenen. De bedoeling zit daarbij natuurlijk voor, om de klanten zoolang mogelijk en zoo duur zaam nïogelijk aan zich te binden. Maar die voorraden, zijn bij velen reeds grootendeels uitgeput, bij de meeste anderen beginnen zij onrustbarend te slinken. Wie dan koopen moet, zal de ruwe tabak moeten betalen met enorme sonunen, en dan kan hij met geen mogelijkheid een sigaar maken van minder dan 4 cent. En verbetering van den toestand zit er voorloopig niet op. Reeds is een groot deel van den oogst, die nauwe lijks te velde staat, verkocht. 0-ok de loous- verhoogingen dringen steeds meer tot prijs- verhooging. Terwijl de vereenigdo sigarenwinkeliers, uitgezonderd die van de katli. vereeni ging. zich aanmatigen te beoordeelen, of de prijs verhooging ook noodig is, en ten gevolge van hun ontkennende conclusie, wei geren die prijsverhooging te erkennen. Maar zij zullen er niet buiten kunnen, evenmin dis de rookers. Ook de vereenigde tabakskerveri verhoog den de prijzen hunner prod,ueten voor de derde of viercte maal, terwijl nieuwe 1 er- hoogingen in de toekomst onafwendbaar zijn. Door tussclienkomst van de N. O. T. is de daartoe ingestelde distributie-commissie be gonnen, met contracten af te sluiten met de sigarenfabrikanten, die daarna een afgepaste hoeveelheid tabak van sterk verminderde prijzen kunnen verkrijgen. Dc voornaamste voorwaarden zijn, dat zulk 'n fabrikant vóór November gceno werklieden mag -ontslaan wegens slapte in het bedrijf, en dat oen cvengroot kwantum bewerkte tabak, als men van do Distributie-Commissie ontvangen beeft, voor de binnenlandsche consumptie moet- worden besteed. Dat is volstrekt geen bezwaar, vooral, wijl vanzelf alle fabrikanten 'daaraan voldoen, nu ook andere dan de gedistribueerde tabak voor biiinenlaiidsch gebruik kan bestemd- wórden. Waarschijnlijk zal deze distributie niet de laatste zijn, zooais wij reeds zeiden, zal zij echter op den prijs der sigaren geen of zeer weinig invloed hobhen. Die blij ven voorloopig duur. V ER EE NÏG INGN EDERLANDSCH FABRIKAAT. H. M. de Koningin heeft het Beschermvrouw- schap van onze vereeniging: Nsderlandsoh Fa brikaat aanvaard 1 BOEDAPEST, 26 Juni. (N. H.) Sedert Januari van dit jaar heeft de Nederland- sohe ambulance, die uit 5 doctoren, 4 zieken verplegers eu 23 verpleegsters bestaat, in het blindeninstituut Beeh&eLmaun, dat daartoe in een Roode-Kruishospitaal was veranderd, 180 gewonde soldaten verpleegd. Daar de termijn waarvoor zij was uitgeaonden heden geëindigd was, heeft dc ambulance de hoofd- sad verlaten. Zij is over Berlijn naar Neder land teruggekeerd. Naar aanleiding hiervan had in het hospitaal een aLchoidsplechtig heid plaats, waarhij dc commandant van liet hospitaal van de Hollanders een hartelijk afscheid nam en hen dankte voor dc bewe zen diensten. Hij sprak do hoop uit dat zij van de Hongaren een vriendelijke herinne ring zouden bewaren. In naam van de Hol landers werd geantwoord door overste Van der Moer. Hij sprak over de voortreffelijke behandeling die de leden der ambulance had den ondervonden en dankte in de eerste plaats den directeur Adler, die lien in alle opzich ten behulpzaam was geweest, cn die er steeds vcor had gezorgd dat het hun aan niets ont brak. Ecu meisje doodgeschoten. Op de grenï bij Veulo is Zondagvoormiddag een Duitsch, meisje, dat op den aanroep halt! niet onmiddel lijk stilstond, door een Duitacken grenswachter, met één schot doodgeschoten. Het meisje waa de 17-jarige dochter van een fabrikant uit Lob- berich dat trachtte met wat smokkelwaar Je grens te passeeren. Het lijk lag met liet- hoofd op Duitsch gebied en met de becnen nog op Hol- landsch terein. Een toevallig nog in de buurt zijnde Hallandsche wachtpost verhinderde den Duitschen militair gevolg te geven aan zijn voornemen, het lichaam geheel naar do Deut sche zijde te brengen. Naar men' mededeelde, zou de Duitsoher gevangen genomen zijn op last van zijn superieur. Een sluwe oplichter. Dezer dagen vervoeg de zioh bij ds. v. d. G. te Maassluis een militair, die voorgaf een pension te zoeken en daarvoor van ds. v. d. G. gaarne eenige adressen te wil len ontvangen. Zijn bekendheid met eenige pre dikanten, o.a. ds. V. te Puttershoek en ds. K. te Strijen bezigde hy als introductie en won daarmee vertrouwen. Aan de opgegeven adressen verklaarde hij in- geniour te zijn, die te Maassluis zich kwam vestigen. Bij een opstootje in Rotterdam, was hem zijn portemonnaie ontrold, zoodat hij van daar de reis te voet had afgelegd enz. Zoo wist hij het medelijden van verschillende menschen op te wékken, waarvan hij gebruik maakte om eenig geld los te krijgen. Ten slotte is hij spoorloos uit Maassluis verdwenen. Ver- moedolijk is het dezelfde persoon, die te Peruis zich aan een soortgelijke oplichterij schuldig maakte. Na den watersnood. Nabij do groote zee sluizen te Muiden zyu de werkzaamheden aan den binnenkant van de zeewering begonnen. Ter versterking van de beer en ter wering van de „onderkruipende" wortels der in de nabijheid slaande hoornen, wordt nu een muur van gewa pend beton ter diepte van twee meter in den grond tegen den bestaanden gezet. Daardoor zal het gov aar van doorbreken bij zeer lioogen vloed aanmerkelijk verminderen. Moord te Amsterdam. Gisteravond om streeks aclit uur wandelde op liet Thorbeckc- ploin te Amsterdam druk pratende oen paartje, toen plotseling de man een mes te voor3cliiju haalde on daarmede het meisje oen steek in de hartstieek toebracht. Zij had nog de kracht een melksalou binnen te loopeu docli nauwelijks binnen zijnde, viel zij badende in haar bloed neer en gaf den geest. De cm standers hadden inmiddels den dader gegrepen, die als versuft op do plek waar dö misdaad gepleegd was, was blijven staan eu zich gewillig naar do politiepost in de Halve maansteeg liet medevoeren. liet politieonderzoek bracht aan liet licht dat de verslagend was de 19-jarige E. K. A. Rijn- walt eu do moordenaar, de 21-jarige diamant bewerker T. v. P., die door hel meisje, n:et wie hij verkeering had gehad, was afgeschreven. Hij legde oen volledige bekentenis af. Zekerheid verkregen! Tc Dinxporlo keerdo do zoon van den arbeider Cock met hek oog- op zijn militairen dienstplicht in het onze kere of hij al» Duitsclier of Hollander moest worden aangemerkt. Zijn vader is van Duitsd-o Nationaliteit, doch woont reeds jaren op Hol land ach gebied. De zoon was reeds in Holland voor den militairen dienst ingeschreven. er- led en week begaf hij zioh naar Vezel om in lichtingen oyer zijn militairen dienst in te win-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1