Uitslag der STATEN-VERKIEZINGEN wan gisteren. STADSNIEUWS NAGEKOMEN BERICHTEN AANBESTEDINGEN KERKNIEUWS Van ons Kantongerecht, MARKTNIfcUWS NOORD-HÜLLAHI?. UTRECHT. UIT KBËL PJ&f&W lift C IEL DE UTRECHTSCHE LUSTRUMFEESTEN. aanvaring op zee. j— Een windhoos. Aan den Heldéfschenwég [onder Alkmaar heeft gisterochtend een gewel dige windhoos gewoed, eveneens tnsschen Alk maar en Heiloo. Vooral de gemeentereiniging en de omgeving daarvan hebben er geducht van langs gehad. De „Alkm. Ct." deelt mede: Men rag eerst van do reiniging af, dat militairen, die op marscli waren, zich plat tegen den weg legden. Het water in het kanaal werd brui- schend omhoog geworpen en verder werd op het terrein van de gemeentereiniging alles door elkaar gegooid. De directeur, de heer Groote- goed, en een opizchter, die aldus het gevaar zagen komen, legden zich ook plat tegen den grond, om zich te beschermen. Dit was raad zaam ook, want van de paardenstal werden circa een 1000-tal dakpannen gerukt en in den omtrek verspreid. Verder vlogen manden en andere voorwerpen de lucht in. Vooral ook de hooi-oogst moest het ontgelden. Het lichte hooi werd dwarrelend door de lucht gedreven en o. a. op het dak der reiniging verplaatst. Na aldaar uitgewoed te hebben dreef de hoos in de riahting Heiloo verder, terwijl eenige hooi in de bliksemafleiders, op het dak der reiniging gebleven, haar een afscheid toewuifde. Aan nekkramp overleden. Te Twello is een geval van meningitis met doodelijke afloop voorgekomen. De patiënt© was de vrouw van een militair, in Ede in garnizoen. Een dicvcnjaclit te Amsterdam. Uit Am sterdam wordt gemeld, dat hedennacht om- streeks 1 uur op de kettingboot van bet IJveer 2 mannen werden aangehouden, die eenige fietsen, fietsbanden en een groote hoeveelheid rijwielonderdeelen bij zich hadden, waarmede zij zich in de richting van Buiksloot wilden begeven. De als Zigeuners uitziende mannen wisten zich echter los te rukken en vluchten op de fiets, achtervolgd door agenten. Vlak bij het Vliegerbosch wierpen zij hun buit weg en vluchtten het bosch in. Inmiddels was reeds politieversterking aangekomen. Een 20-tal agenten onder een inspecteur zette het bosch af, zooveel dit mogelijk was. Eenige politiehonden werden losgelaten. Ten slotte is een der mannen aangehouden en ge boeid naar het arrestantenlokaal te Buiksloot overgebracht. De ttveede heeft men nog 'niet in handen. De weggeworpen rijwielen en de onderdee- len in de zaken zijn vermoedelijk ontvreemd ten nadeele van een rijwielhandelaar uit Westzaan. CHRIST. ORATORIUM-VEREENIGINO. Men meldt ons: Op de Zomeruitvoering der C. P. V. in de Groote of St. Bavo kerk alhier, op Pinsdagavond, 4 Juli, zal ten gehoore worden gebracht een gewijde liederen-cyclus, die door de wijze van samenstelling één schoon geheel vormt en een opeenvolging der christelijke feesten bevat. Reeds heeft .de C O. V. in Oct. 1914 een soor telijke uitvoering gegeven in de Groote kerk ten Bate van het Steuncomité; dit was een onverge telijke avond en toch was het in vele opzrichten pog een proefneming. De heer J. Schoon derbeek, de dirigent van de £omeruitvoeringen in de kerk van Naarden, die van jaar tot jaar in volmaaktheid winjien en dit plaatsje tot een soort Nederlandsch Beyreuth ma ken heeft groote vetwachtingen van de accous- tiek in de St. Bavokerk alhier, zoo men slechts de juiste opstelling van het koor weet te treffen. Hij heeft alles in 't werk gesteld, dit deze uit voering te bereiken Dank zij de medewerking van den heer Jac. van Kempen van Bloemendaal, als solist en de artistieke voorbereiding, tot in de kleinste bizon- derheden, belooft dit concert een anderhalf uur „van waar kunstgenot. HET LAGER ONDERWIJS. Yeischenen Ï3 het verslag der pL commissie van toezicht op het L. O. aangaande don toe stand van het lager onderwijs in de gemeente Haarlem over het jaar 1915. De commissie doet in de algemeene beschou wingen opmerken, dat zij ook dit jaar weder met voldoening mocht getuige zijn van het ernstig streven der onderwijzeressen en onder wijzers bij openbaar en bijzonder onderwijs om, onder de veelal bekwame en taktvolle leiding der Hoofden, het onderwijs te doen beantwoor den aan de hooge eischen van hoofd en hart-, welke daaraan meer en meer worden gesteld. Alles bijeengenomen kon ook in 1915 de toe stand van het Lager Onderwijs te Haarlem goed genoemd worden. Medegedeeld wordt, dat het aantal kinderen, dat op scholen lager onderwijs genieten, op 31 December 1915 bedroeg: Op de openbare scholen 3587 jongens en 3041 meisjes; op de bijzondere scholen 2771 jongens en 2971 meisjes; of totaal 6358 jongens en 6012 meisjes. In het voorgaande'jaar waren die getallen: op de openbare scholen 3691 jongens en 3096 meisjes; op de bijzondere scholen 2585 jongens en 2829 meisjes; of totaal 6276 jongens en 5925 meisjes. Het aantal schoolgaande kinderen vermeer derde dus van 12201 tot 12370. Op het einde van het vorige jaar bestond het aantal leerlingen boven de 12 jaren uit 758 mannelijke en 730 vrouwelijke leerlingen. Uit de o mi ggende gemeenten gingen hier ter school: op de openbare scholen 418 jongens en 329 meisjes; op de bijzondere scholen 512 jon gens en 435 meisjes; of.totaal 930 jongens en 764 meisjes. De oommissie verklaart verder o.m. dat het cijfer van het schoolverzuim, bepaaldelijk dat van het ongeoorloofd schoolverzuim op de meeste scholen dalende is, dat de resultaten van het onderwijs zeer bevredigend zijn en dat het blijkt, dat de toevoeging van een 7de leer jaar aan de scholen voor gewoon Lager Onder wijs meer en meer zoowel door ouders als door leerlingen werdt gewaardeerd. Opmerkelijk aldus heet het vervolgens blijft het verschil in de mate, waarin de gele genheid tot het gebruik van de verschilende publieke baden door de leerlingen der scholen wordt gewaardeerd. Terwijl op sommige scholen daarvan een ruim gebruik wordt gemaakt, schijnt deze instelling op andere nauwelijks be kend, wordt daarvan althans zoo goed als geen gebruik gemaakt. Niet onwaarschijnlijk is het, dat de opvattingen van het schoolhoofd, ook hier van greoten invloed zijn. OVERTREDING DER VERORDENING OP DE WINKELSLUITING. Gisterenavond is proces-verbaal' )t>pge- maalct tegen dén winkelier J. J. A. v. d. L. in de Kleine Houtstraat, iwiens zaak om 9K uur nog open was. DAT IS KRAS! Gisterenmiddag om 4 uur kwam iemand ten poliïiebureele een rijwiel deponeeren dat den geheelen dag onbeheerd had ge staan voor een onbewoond perceel in die Duvenvoordestraat. Eerst des avonds om 8H uur kwam de eigenaar het op 't politiebureau afhalen. Wanneer zóó weinig op een rijwiel wordt achtgeslagen, dan is -het waarlijk geen won der, dat men zoo vaak verneemt van rijwiel diefstallen.... Hedenochtend om 514 nur vond een poli tieagent een rijwiel onbeheerd staan voor het Paleis van Justitie in de Jansstraat. Ook dat werd naar 't politiebureau gebracht. VOOR DE MANNETJES VAN HET TIENDE. In den tuin van het Rrongébouw heeft gisterenavond het concert plaats gehad, door Haartem's Muziekkorps aangeboden aan het Tiende. Het concert, bijgewoond door ver schillende hoofdofficieren, officieren en 7 k 8 honderd manschappen, waarvan enkelen hun vrouw hadden meegebracht, werd door goed weer begunstigd en slaagde uitstekend. Vijf-en-twintighonderd sigaren werden on der de toehoorders verdeeld, zoodat de sol daten een prettigen avond hadden. Majoor Kleine, die enkele woorden sprak, bedankte vooral mej. Eleischmann, den heer Ger mans en den heer Kriens. DE TEYLER ERFENIS-KWESTIE. In een civiele zitting v$un de rechtbank. van gisteren, heeft mr. Monnik, optredende voor den eischer in *9e erfenis-zaak van Pieter Teyler van der Hulst, uitstel ge vraagd tot f> September a.a. om te dienen van repliek bij het antwoord van den ge machtigde van gedaagden, de directeuren van de stichting Teyler van der Hulst, De gemachtigde van gedaagden had geen be zwaren. VEREENIGING „HAERIiEM". Deze vereeniging houdt eene algemeene vergadering op Maandag 8 Juli in de Tuin-" zaal van café Brinkmann. Punten van behan deling zijn: 1. Jaarverslag, 2. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 8. Benoeming eener .Commissie tot nazien der rekening. 4. Verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren Mr. P. G. van Tienhoven, L. O. Dumont, J. L. Tadema, die herkiesbaar zijn. 5. Mededee- lingen aangaande uitgaven, excursies ,en voordrachten. TUINBOUW. EN PLANTKUNDE. De Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Haarlem en Omstreken, houdt eene vergadering op. morgen in de Tuinzaal van café Brinkmann. De agenda meldt o.a. Bespreking over een cursus in plantenziekten. Opgave van punten voor de Algemeene Vergadering. Verkiezing van een lid in de Commissie voor het Leerlingwezen wegens bedanken' van den heer ®j. B. van Norden Sr. Verloting. Rondvraag. DE EERLIJKHEID NOG DE WERELD NIET, UIT! Dat er nog eerlijke menschen zijn, werd gsterein een melkboer gewaar. De man vermistte bij het melkmarkten eene porte feuille met f 40. Toen hij thuis kwam, was het vermiste reeds daar bezorgd. Daar in de portefeuille een naamkaartje zat, was men 't adres van den verliezer te weten gekomen 1 EEN ZWERVER. Gisterenmiddag is een zwerver, die ziek en uitgeput aan deu Rijksstraatweg te Scho ten werd gevonden, 'per brancard naar het Gasthuis alhier overgebracht. „R K. KRING." Naar wij vernemen, is op de gewijzigde statuten van den R. K. Kring, hij Kon. besl. van 22 Juni, de Koninklijke bewilliging ver kregen. N DE TEMPERATUUR van het water in de zwemschool aan de Hout vaart bedroeg heden 61 graden. TROUWS IN DE I.KIESPLIOHTVER'VULLING Naar ons ter oore kwam is gisteren een 86-jarige kiezer van rechts gaan stemmen.- Een mooi voorbeeld van getrouwheid in liet vervullen van den kiesplicht 1 PROGRAMMA van de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 29 Juni 1916 des namiddags van 23 uur door den heer Louis Robert. 1. Praeludiuin et Fuga F. gr. terts, J. S. Bach. 2. Cantilena Anglica Fortunae, S. Scheidt; 8. Suite du Deuxième Ton, L. N. Olérambault; Pleinjeu (gay). Duo (gay), Trio (gracieusement), Basse de Cromorne (gay), Flütes, Récit de Nazard (gayement et gra cieusement). Caprice sur les Grands Jeux (gayement); 4. Cantabilé, Cés. Franck; Rêverie, Alex. Guilmant; 6. Finale uit jde 2de Symphonie, ,Öh. M. jWidor. (Zitting van, heden). J Vrijspraak gfevfo-rdierd. Héden stond terecht d0 heer L. J. R., bak ker en lunchroomhouder te Zandvoort, be schuldigd van in zijn winkel melk van te laag vetgehalte ten verkoop in voorraad gehad te hebben. Bekl. betwistte het laatste en zeide, dat alleen in den winkel had gestaan een emmer met melk voor de bakkerij bestemd. Het O. M. dat het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen achtte, vor derde vrijspraak. Die ZeuidV|Oortgelie vif*rordening, ■Heden werd door den kantonrechter be slist in de zaak van T., caféhouder te Zand voort, dat volgens de Zandvoortsche Politie verordening 'het spelen op een piano in het café niet strafbaar is, als vallende niet on der het begrip „het geven of doen geven van een muziekuitvoering." De verordening zal dus in dien zin wel gewijzigd worden dat alle „muziek maken" er, onder-valt. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 28 Juni. J. van der Kroft en J. G. van der Zalm. G. J. Burggraaf en J. C. Witte. P. Westbroek en J. C.-de Weens. D. van der Wateren en A. C. Menage. J. v. d. N©derend en J. Kinjet. Getrouwd: E. H. L. Engelmann en A. Kapper. J. Gouda en M. A. Schlöffel. A. Vrolijk en H. Kupeius. E. J. Koek en P. van der Wouwer. G. J. Ovendam en A. J. van Duijn. W. P. Hos en A. C. M. Franssen. J. P. v. d. Berg en C. Smit. Geboren: 26 JunL z. van I. p. Broekman Kckkelkoren. z. van N. L. de MosJans een. 281 Juni. d. van C. J. ZuurdonkGe- diking. d. van G. O. PrankVisser. 28 Juni. z. van W. Roelandvan Bommel. BLOEMENDAAL. De Katholieke Volksbond en de Woning bouwplannen. Op de a.s. Donderdagavond te houden vergadering der afd, Overveen en O. van den R. K. Volksbond, zal de volgende, door een der leden ingediende motie worden be handeld De afdealing O verveen en O. van den Ned. R. K. Volksbond, bijeen in hare vergadering van 29 Juni 1916; gezien -dat door den gemeenteraad nog ateeds geen beslissing genomen is omtrent de plannen ingediend dooj de Woningbouwvereeniging „Bloemendaal", waardoor de zoo dringend noo- dige verbetering der volkshuisvesting onnoo- dig Wordt tegengehouden en waardoor den in druk wordt gewekt dat bij enkele Raadsleden de goede wil ontbreekt deze zaak tot een goede oplossing te brengen; spreekt hierover hare verwondering en ern stige ontstemming uit, en besluitende deze motie ter kennis te bren gen van de Pers en van de leden van den Raad, gaat zij over tot de orde van den dag. Woningbouw. B. en W. stellen voor te beslui ten aan de Woningbouwveeeniging „Bloemen daal" op een nader te bepalen tijdstip en tegen een te zijner tijd vast te stellen canon, welke niet hooger zal zijn dan 8 voor elke te bouwen woning, gedurende den tijd van vijftig jaren in erfpacht af te staan de bouwgrond, gelegen aan de Rampelaan, kadastraal bekend als Gemeente Bloemendaal, Sectie B. Nos. 2746 ii 2747 (gei); goed te keuren het overgelegd bouwplan dier Vereeniging, omvattend het bouwen vau 106 woningen met kantoorgebouw; genoemde Bouwvereeniging op te dragen, ter goedkeuring door den Gemeenteraad, aan den Gemeenteraad van Bloemendaal in te die nen een volledig bestek en begrooting, waarbij moet zijn vastgehouden aan een huurprijs van 2.50 of lager pér wèek voor een zeer belang rijk percentage der te bouwen woningen; te bepalen, dat bijaldien wordt overgegaan tot het uitvoeren der plannen, een Gemeenteraads lid zitting zal moeten hebben in het Bestuur cler Woningbouwvereeniging voornoemd, terwijl Burgemeester en Wethouders de beslissing zul len hebben of- en aan wien de woningen zul len worden verb ui t d SCHOTEN. De gemeenteraad houdt eene vergadering op Vrijdag 30 Juni, des namiddags 7M uur. Gemeentezaken. Door 'den heer Ilooy zijn eenige amendementen ingediend op de ver ordening aangaande de schoolvergaderin gen. B. adviseeren den Raad niet aan te nemen een voorstel van den heer De Vries, -waarbij de Raad de wenschelijklieid uitspreekt „dat aan hen die met verlof en hun militieplichten hebben vervuld onthef fing zal gegeven worden van hun finan- cieele verplichtingen, indien zij daarom ver zoeken en de aanslag op het kohier niet hopger is dan duizend gulden, gerekend van af Augustus 1914." IJMUIDEN. HET CONFLICT IN HET VISSCHERS- BEDRIJF. In een door de vereeniging van readers gehouden vergadering inzake de consent kwestie is thans besloten, de aangevoerde en reeds in de hallen opgeslagen visch voor eigen rekening aan te koopen en naar Duitschland te verzenden, zoodat nu door de reeders zelf de f8.— per 50 K.G. wordt betaald. Met den meesten spoed en met vele han den is men nu begonnen de visch te berei den, in manden te pakken en in de wagons te laden. Het daarvoor benoodigde ijs kon bijna niet aangevoerd worden. Men seint ons uit IJmuiden: De vischhandelaren zijn hij hun besluit ge bleven ook nog beden geen visch te koopen. Van, do gisterenmiddag binnengekomen stoomtrawlers is de „Middelburg" met zijn vangst naar zee vertrokken om deze te Rot terdam aan de markt te brengen. HEEMSTEDE. Trouwe dienst beloond. Wegens getrouwe plichtsbetrachting als bakkersknecht bij den heer Tibboel gedurende 50 jaren is aan Willem Baltus alhier door den Ned. Bakkersbond een diploma uitgereikt, terwijl door den Nederl. Brood- Koek- en Banketbakkersbond aan hem een zilveren medaille werd geschonken. Politiebond. Dinsdagavond hield de onderafd. Kennnemerland in café Steenvoorden te Heem stede een ledenvergadering. Tot secretaris, in de plaats van den heer R. Pronk, die naar el ders is vertrokken, werd gekozen.de heer H. Arnoldus, agent van politie te Heemstede. Tot wijziging van het sehietreglement voor „Willem Teil," werd een voorstel'ingediend, dat tot een volgende vergadering werd aangehouden. Naar de algem. vergadering te Amsterdam werden als afgevaardigden benoemd de heeren J. Dingshoff en AHeertjes. Bij de rondvraag werd bepaald, dat de volgende vergadering te Bloe- monclnnl TXCt plants netoU-en. Toesloten ucrö, den afgetreden secretaris, voor zijn vele diensten een aandenken aan te bieden, waarvoor het be stuur een vrij mandaat kreeg. Goedkoop© levensmiddelen. Door den bur gemeester zijn in verband met de beschik baarstelling van regee rings varkerts de prij zen van allo varkensvleesch met 10 cent per kilogram verminderd. In ideze getmeen)te werden in het afgeloopen halfjaar gedis tribueerd o.a.t 7050 kilogram rund vet, 4500 kilogram bruine boenen en 3300 kilogram groene erwten, terwijl thans weer onder weg zijn: 1500 kilogram rundvet en 2200 K.G. regeexingsrijst; dit laatste ter vervanging van aardappelen, die door het gemeentebe stuur wel waren besteld maar niet ontvan gen werden. HALFWEG. Veiling. Ten overstaan van notaris J. A. Wilkens van Haarlem is gisteren alhier vei ling bij afslag gebonden van: a. een bouw manswoning met schuur en eenige percee- len weiland, aar$ den Middenweg, groot 23.21.00H.A,; b. een bouwmanswoning met schuur, benevens diverse pereeelen bouw land aan den Noorderweg, groot 26.78.60 H.A. De uitslag was: totaal opbrengst f167,665. BINNENLAND. Men seint ons uit Utrecht: De dag van Woensdag begon te twaalf uur met een groot reunie-dejeuner in de sociëteit P. H. R. M. aan het Janskerkhof. Des namiddags hield de Senaat van het U. S. O. receptie op de overplaats van den huize „Jagtlust" te De Bildt. Een Belgisch muziek corps (van geïnterneerde militairen) onder leiding van den heer Fr. de Bie luisterde dit tuinfeest op „Jagtlust op. Fraaie bloemstukken versierden het geheel, welks luister door de keurige toiletten der dames en de uniformen van vele militairen niet weinig werd verhoogd. Met extra-trams werden de bezoekers tot het dorp De Bildt vervoerd om vandaar per auto, per rijtuig ofte voet de reis naar „Jagtlust"- dat ongeveer 15 minuten gaans van het dorp verwijderd ligt aan den Soesterd ijkerstra at weg nabij de Biltsche bossehen voort te zetten. Hedenavond is er ia het Hooglandsche Park concert eveneens te geven door het Belg. mu ziekkorps. In de smaakvol en typisch versierde groote feestzaal van Livoli heeft dan de eerste opvoe ring plaats van „De fluitende Pelikaan", spel van studenten in 5 bedrijven, waarna voortzet ting der kermesse d'été in den tuin, alsmede cabaret in de kleine zaal. MINISTER POSTHUMA. Men meldt ons uit DEN HAAG Hoewel de doktoren over den gezondheids* toestand van Minister Postbuma tevreden zijn, is het tijdstip, waarop Z.Exc. weer aan het departement terugkeert, nog niet vastgesteld. Het verlof van den Minister duurt tot 15 Juli. MAXIMUMPRIJZEN VOOR GROENTEN. Door den Minister van Landbouw zijn van 29 Juni a.s. af de volgende maximumprijzen vastgesteld voor enkele groentensoorten en voor vroege aardappelen, voor den klein handel (afgehaald aan d,en winkel of langs do straat uitgevent): Bloemkool le soort 12 ct., 2e sogrt 8 ct., z.g. uitschot 4 ct., bosjes peen le soort 6 ct., 2e 4 ct., per bos van 25, Peulen le soort 18 ct., 2e 14 et. per K.G. Doperwten le soort 19 ct., 2e soort 15 ct. per K.G. Vroege aardappelen (ron den) 10 ct., muizen 9 ct. per K.G. Deze aardappelprijzen hebben betrekking op de gewone soort vroege aardappelen, dus ni op, de fijne zandaardappelen. Men meldt ons uit IJmuiden: Op de Noordzee kwamen de stoomtrawlers „Clyvia" en „Zaan- stroom I" met elkaar in botsing. Gisteravond keerden zij te IJmuiden terug. Persoonlijke-on gelukken hadden niet plaats. BUITENLAND, DE ITALIAANSCHE VORDERINGEN. ROME, 28 Juni. De „Corriere della Sera" meldt dat de Italianen reeds 50 uren achtereei om het plateau van Setti Communi strijden. Zij gaan sedert den 24en krachtig voor uit en heroveren van uur tot «sr het verloren terrein. De groote ooncentratie van artillerie en infanterie maakte het Italaansche offensief onweerstaanbaar. De vooruitgang ging lang zaam maar regelmatig. De Oostenrijkers wacht ten de volledige ontwikkeling van het Itali- aansche offensief niet af, maar trokken terug uit vrees voor insluiting toen hun verbindingen werden bedreigd. Het Oostenrijksch centrum hield stand tot den avond van den 25en om den terugtocht te dekken. HAARLEM'S MUZIEKKORPS. De Kleine Houtstraatvereeniging besloot met algemeene stemmen f 10.— beschikbaar te stellen voor het Haarl. Muziekkorps, met gen van nieuwe leden, hetzij als persoonlijke leden, hetzij door vrijwillige bijdragen der bewoners, waardoor jaarlijks een zeker be drag van steun aan ons Muziekkorps kan worden afgedragen. Mog© dit streven door vele vereenigingen worden nagevolgd en aller werkzaamheden met succes worden bekroond. Misschien wordt hierdoor vastigheid voor het korps verkregen! Met een weinig moeite van ieder bestuur moet welslagen mogelijk zijn. Moge het spreekwoord bewaarhetd wor den: „goed voorgaan doet goed volgen", dit is de wensch der Kleine Houtsti^atverec- niging. Namens het bestuur, E. LIERA, voorzitter. JOH. BRAAKMAN, secretaris. AAN TE BESTEDEN. Donderdag 29 Juni. HAARLEM. Geb. Prov. bestuur, dee v. m. 10.30 uur, door Ged. Staten, het ma ken van werken tot verdediging van de Noord- zee-kust in de prov. Noord-Holland. KERKWIJDING. Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier heeft Maandag te Rotterdam de parochiekerk van O. L. Vrouw van Lourdes plechtig geconsecreerd. Na ai';. der consecratie droeg Monseigneur de H. Mis op met plechtige assistentie en na de H. Mis hield Z. D. H. een korte toespraak tot de geloovig u. HAARLEM, 28 Juni. Veemarkt. Aange voerd 2 koeien, verkocht 1, f 390; 80 nuohtere kalveren f 1018; 1 schaap f 50; 4 biggen f 4—16. Amsterdam I. Uitgebracht op de heeren: Dr. H. E. R. Hubreeht, u.l. aftr. 1895; Mr. Th. Stuart vJ. aftr. 1765, Mr. J Verdam a.-r. 975, F. J. A. M. Wierdels, r.-k. 991. Gekozen de heeren Hubreeht en Stuart. Amsterdam II. Uitgebracht op de heeren: J. Douwes a.-r. aftr. 1239, Jos. Loopuit s.-d. 1354, J. van den Tempel s.-d. 1441, J. Wil- king, r.-k. 1164. 1 Gekozen de heeren v. d. Tempel en Loop- uit. Rechte verliest hier een zetel. Amsterdam HL Uitgebracht op de heeren: Mr. H. Bijleveld, a.-r., 2882; dr. Th. van der Waerden s.-d. aftr. 6411. Gekozen de heer Van der Waerden. Amsterdam IV. Uitgebracht op de .heeren: H. Barnstein v.-d. aftr. 1494, S. de- Wolff, ».-d. 1062. j^fiokoz ende heer Barnstein. Amsterdam V. Uitgebracht op de heeren: Prof. A. Diepenhorst a.-r., 3813; W. van Die- sen, u.-l. 4434, E. Polak s.-d. 4236, C. G. Vat- tier Kraane, v.-l. 3769. Gekozen de heeren van Diesen en Polak. Amsterdam VI. Uitgebracht op d© heeren: J. N. Heudrix r.-k. aftr. 1869; J. B. A. Jonck- heer u.-l. aftr. 1967, Mr. Aug. Philips v.-l. 1858, mr. dr. C. 'F. Schoeh, c.-h. 1792. Gekozen de heeren Jonekheer en Hendrix. Amsterdam VII. Uitgebracht op de heeren Mr. E. P. F. A. van den Bogaert, rk., aftr. 1598, dr. J. H. Gunning Wzn., u.l. 1661, J. ter Haar Jr., a.r., aftr., 1654, dr. J. E. Hoekstra, v.d. 1636. Gekozen Gunning en ter Haar. jKfeahts verliest hier een zetel. Amsterdam VIII. Uitgebracht op de hee ren J. J. de Roode e.d., 1306, W. de Vlugt, a.r., 1868, KI. de Vries Szn., v. d. aftr., 1145, L. van dei; Wal, e.d., 1267. - Gekozen de Roode en de Vlugt. Rechts wiiit hier een zetel. Amsterdam IX. Uitgebracht op de heeren J. van Eizenga, s-d., 5269, J. L. van Kuijikhoff s,d. 6763 P. Nolting, v.d., 5197, P. P. Ruijs Gzn, a.r. aftr., 5781. Gekozen de heeren Van Kuijkhof en Ruis. Den Helder. Uitgebracht op de heeren E- J. Bok, lib. aftr. 1898, G. J. O. D. Dikkers, lib, aftr., 1867, A. W. Michels, s.d.a.p. 2018, A. G. A. Verstegen, s.d.a.p. 1862. Gekozen Bok en Michels. Hoorn. Uitgebracht op de heeren A. Com mandeur r.-k. 1807, J. Winkel, lib. aftr., 2381. Gekozen Winkel. Haarlem. Mr. J. B. Romans, r.-k., 3604, Jhr. Mr. D. E. van Lennep, c.h., aftr., 4136. Mr. J. H. Monnik, a.r., 3532, Jhr. mr. J. W, G. Boreel van JSogelanden, lib. aftr., 4250, Mr. J. H. ïhiel, lib., .4088, L. J. .0. Poppe, s.d.a.p,, 5835. Gekozen Boreel van Hogelanden, Van Lennep en Thiei. Purmerend. J. Koopman, lib. aftr., 1829, C. Nolet, r.-k., 1127, J. B. de Vries, e.d.a.p, 1345, J. Wildschut, lib., aftr., 1722< Gekozen Koopman en Wildschut. Zaandam. B. ,W. Binnendijk, s.d.a.p., aftr., 3915, J. Wv Dekker, lib., 2667, J. E. W. Duys, s.d.a.p., aftr., 4074, P. van Mever, lib., 2658. Gekozen Binnendijk en Duys. De Staten bestonden voor de verkiezin gen uit 23 Rechtsche eu 54 Linksche leden, thans uit 22 Rechtsche en 65 Linksche le den. Utrecht I: Mr. M. Boers, lib. aftr., 8315, R. Boomsma, s.-d. 384, D. Jelles, s.-d» 329, Mr. L. van Lier, J,ib. aftr. 3344, Jhr, Mr. K. J. Schorer, c. h. 3589, Mr. Dr. W, Al van Zijst, lib. aftr. 3675. Gekozen van Lier, van Zijst en Schorer* Rechts wint hier een zetel. Utrecht H.: Mr. Bilderdijk, a.r. aftr. 3520/ Dr. J. Grijns, a.r. aftr. 3497, P. Moltmaker, s.-d. 3253, J. Reijnders, s.d. 3030, O- de Weerd, s.d. 3188, G.A. v. d. .Wurf, r.k. 308+ Gekozen Bilderdijk, Grijns en v. d. jWor*' Rechts wint hier een zetel. Am'orongen'. Jhr. L. M. Schmirbeque Boeyö c.h. aftr. 3188, W. II. de Beaufort, lib. 3039* Gekozen Schuurbeque Boeye. De Staten van Utrecht bestonden voor dflj verkiezingen uit 30 Rechtsche en 11 sche leden, thans uit 32 Rechtsche en Linksche leden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2