DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND; mmEmtmn NASSAULAAN 49, HAARLEM BUITENLAND STATEN-QENERAAL DE OORLOG. TELEGRAMMEN ¥an hedenmorgen THE0D. G. v. DUSSELDQRP 5 Sarteijorisstraat 5. - Telefoon 2144 Flanel Costuums Vrijdag 30 Juni 1916 41®*® Jaargang' Intercomnw Telefoonnummers 1426 en 2741 D't nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAOe HAARLEüSCHE ALLEDAGJES N© 1974 KORTE BERICHTEN minister hf.lleputte. 2038 Te/efoon '1770. Witte Schoenen Gekleurde Schoenen HEME nUBLEMSCHE COuRAIT ABONNEMENTSPRIJS: "er 3 maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente) 1.60; •oor de overige plaatsen in Nederland per post f 2,— per week voor Haarlem en de agentschappen f 0.125; afzonderlijke nummers 0,05. PRIJS DER ADVERTENTIËNl Van 1—5 regels f 0,75, iedere regel meer f 0,15; buitenland per regel 0,2 0; advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 1—5 regels f 0,40, elke regel meer 0,10. -j, EENE JbUURS-SLUITING VAN APOTHEKEN. Nu krachtens de verordening: op de win kelsluiting de meeste zaken om 9 uur moe- teu gesloten zijn, hetgeen vow de winkeliers een groot gerief is, hebben de apothekers overwogen wat te doen is, opdat ook hun zaken niet meer zoo laat als tot heden be hoeven geopend te lijn. Naar ecne annonce meldt hebben zij er dit op gevonden, dat van morgen af van 9 uur des avonds tot des ochtends 8 uur slechts in 3 apotheken voor 't publiek de gelegen heid zal zijn opengesteld om geneesmidde len le verkrijgen. In de apotheken zullen dan kaarten worrden opgehangen, vbnneliienldie welke apotheken naar toerbeurt geopend zijn en op welke dagen. Evenmin als van de Regeling met den Zondagsdienst, zal 't publiek bier eenigc moeilijkheid van kunnen ondervinden en de regeling komt aan de apothekers en hun personeel ten goede, als een gevolg er van bij beurten wat meer rust zullen kunnen ge nieten. ITopen wij dat de uieuwe regeling ook dit mede zal brengen, dat in de gesloten apo theken het 1 ooperspersoneel wal korter ar beidstijd zal hebben. In dit verband willen wij nog eens opwekken, om indien 't niet bepaald uoodig is, mcdecijneu niet laaf op den dag te hostellen. AGENDA. 1 JULI. U ebou w St. Ba vo Smedestraat 28 Gewone zittingen. OVERZICHT. Het was Woensdag juist twee jaren geleden, dat te Serajewo de moord werd gepleegd op het groot-hertogelijk paar, welke gebeurtenis den wereldoorlog deed ontbranden en nu Woens- 4.ag in Oostenrijk-Hongarije op gepaste wijze Werd herdacht. De vlaggen op ae regeermgs-ge- bouwen woeien halfstok en graaf Tisza, de Hon- gaarsche minister-president, heeft clien dag uit gekozen om in het huis van afgevaardigden eeni- ge mededeeliogen ie doen over den toestand te velde. In de Italiaansohe Kamer heeft Boselli het woord gevoerd en zooveel als een begissel verkla ring van het nieuwe kabinet afgelegd. Uit zijn verklaringen blijkt, dat de nieuwe regeering ten opzichte van den oorlog dezelfde gedragslijn zal blijven volgen, welke door* Salandra reeds was aangegeven. De minister-president vond vooral kracht in de jongste, voor Italië gunstige, oor logsgebeurtenis n.l. den opmarself der Italianen op hun noordelijke front." Dc .Oostenrijkers, die hier hun nieuwe linies hebben betrokken, bieden thans hardnekkigen te genstand. Het gevechtsfront is thans ongeveer als volgt: beginnende in het Eiachdal van Mori Marco loopt het over Corni en Zugna langs het Yallarsa-dal tot Foxi; bij Bettale bereikt het het Posinadal. 'Het gaat vervolgens over de Monte Cinome ten noorden van Arsieró en vandaar naar Barcarole aan de samenvloeiing van de Asticn en de Assa. Vervolgens loopt de linie noordelijk van Asiago naar Callio, om van uit deze plaats onveranderd naar den vroegeren grenshoek te van hun offensief tot heden 205.000 man bedraa In het gebied ten Oosten van Kolomea in Boe- kowina hebben de Russen weer over een front- breedte van 40 K.M. hun aanvallen, tegen liet Oostenrijksche front, in groote massa's hervat, met het gevolg tenslotte, dat de Oostenrijkers een deel van hun front in de richting van Kolemea en ten Zuiden daarvan achteruit moesten bren gen. Tegenover dit Russisch succes bij welks vermelding de Russen tevens rnededeelen, dat het totaal-aantal krijgsgevangenen van het begin van hun offensief tot heden 205.000 man bedraagt staat ook een belangrijke overwinning der Duitschers, n.l. de verovering van Liniêfka, ten westen van Sokoel, door de Duitsche troepen in de streek tusschen Stochod en Styr, halverwege Loetsk-Kowel. De Duitschers trachten hier blijkbaar met suc ces, te willen voorkomen, dat de Russen tot het spoorwegknooppunt van Kowel zouden kunnen doordringen. Ook in het Noorden bij Riga blijven de Duitschers voortdurend nog in actie. Aan het Westelijk front hebben geen groote gebeurtenissen nog plaats gegrepen. De Frati- sclien herwonnen weer miig terrein in Cham pagne, in de richting van Tahure en ten Westen van den Mesnil-heuvel, waar zij er in slaagden de eerste Duitsche loopgraaflinie te veroveren, en op sommige punten zelfs tot de tweede linie door te dringen. Overigens heerscht vooral groote 'bedrijvigheid op het Noordelijk deel van het Framcoho en nn het Engelsche front, waar naar verluidt de Engelschen toebereidselen maken voor een offen sief. Hoewel dus nog geen belangrijke gebeurtenis sen in het Westen plaats hadden, mag het toch waarschijnlijk heeten, dat dit gevechtsterrein dat om z'n ligging, zoo kort onder onze vader- landsche grenzen, toch altijd onze belangstelling weet gaande te houden weer de aandacht zal opwekken De toestand tusschen Amerika en Mexico is iets minder gespannen, voornamelijk door het toegeven van Carranza aan Wilson's eisch om de bij Carrizal gevangen genomen Amerikaan- sche ruiters weer vrij te laten. Weer vredesvooruitzichten Volgens liet Roe- meenscho blad „Dreptatea" heeft de Italiaan- sclio regeering goed gevonden dat. de vertegen woordigers van Pruisen, Beieren en Oostenrijk- Hongarije bij hei Vaticaan, naar Rome terug- koeren. De bladen te Rome zien daarin den eer sten slap tot de vredesbesprekingen met. de raadgevers van Z. II. den Paus. Hot Engelsche sport-fanatisme. De Mannen- voreeniging van. de Engelsche (Anglikaansche) Kerk heeft in het tehuis voor het marine-vlieg-, korps te Hondon een altaar opgericht, dat ge heel is vervaardigd van stukken van gebrokerr (Engelsche?.vliegtuigen. Dolende zielelierders. De „G'orrespondenza" verneemt uit Londen,.dat do anglikaansche bis schop Bary naar Rusland is vertrokken. Het doel dözer reis moet zijn, een poging-in het werk te stellen tot. toenadering tusschen de angli kaansche en de orthodoxe kerk. Een nieuwe „Kitchener". De „Daily Express" maakt gewag van een voorstel om. het eerstvol gende nieuwe slagschip den naam te schenken van „Kitchener." Dit. zou een waardige herin nering' zijn aan den krijgsman, oen geschikt© naam voor een groot schip en een prikkel voor de Britsehe zeelieden om den dood van Kitche- Tevens een. geschikte gelegenheid voor de Duitschers om „Kitchener" te.torpedeer en! Een oorlogs-dagboek a au gespoeld. Het Kopenhaagsche blad „Politiken" deelt mede, dat to Lokken een schrijftafel aan wal is ge spoeld, belioorende tot. den- beer Darker van het gezonken 'oorlogsschip „Defence." De schrijf tafel bevatte oen dagboek, dat gedurende den boelen tijd van dien oorlog is bijgehouden. Het dagboek is thans aan do Deenselie autoriteiten overgedragen. Amorïkaaiiselio vliegers in Frankrijk. Frau- seho bladen deelcn mede, dat in de luchtgevech ten bij Verdun een der Amerikaansche vliegers, Qhapman, door oen Duitsoh vliegtuig naar be neden werd geschóten en gedood. Een. andere Amerikaansche vlieger in Fransehen dienst, Pavnslay, werd.bij Ear-lo-Duc, .ernstig gewond. De Amerikaansche munitie. TJit New-York wordt gemeld, dat de Amerikaansolie regee ring, met het oog op een ruogielijken oorlog met Mexico, reeds sedert weken, alle scheepsladin gen wapens en. munitie, bestemd voor Mexico, tegengehouden beeft. En uit Londen wordt be richt, dat indien in de eerstvolgende dag-en de waarschijnlijkheid van een oorlog met. Mexico voor Amerika niet veranderd de Amerikaan- sehe regeering tijdelijk uitvoerverbod van oor logsmateriaal zal afkondigen. HAVRE, 29 Juni. (Part.) Den Belgischen minister van openbare werken, Helleputte, is in liet departement van Marne, een ongeluk overkomen met. een auto. Het gebeurde des ochtends om half twaalf in de buurt van Clia- Ions-sur-Marne. De auto kantelde, en Helleputte brak een dijbeen en kreeg een ingedrukte rib. De algomeene toestand van den minister is be vredigend, do gekwetste is naar een ziekenhuis in Chalons ovegebraeht, waar hij door mevr. Helleputte wordt opgepast. DE DECLARATIE VAN LONDEN. LOLDEN, 28 Juni Reuter seint: In het La gerhuis deelde Sir Robert Cecil méde, dat, als gevolg van een gedachten wissel ing tussöhen de ITansehe en Engelsche regeeringen, was beslo ten, dat het voor de geallieerden niet gewenscht i,s bun gedeeltelijke handhaving van de Lon- densehe Declaratie te doen voortduren en dat den Koning zou worden geadviseerd de Orders in Council in te trekken, welke tot dusverre rijn uitgevaardigd, waarby'wijzigingen van do Declared"* werden aangenomen.- De minister hoopte, dat de oudere goallieerden met dit, be sluit zouden meegaan. HET PROCES-CASE-MENT. LONDEN, 29 Juni. Volgens een Eeuterbe- rioht is Casement schuldig bevonden aan hoog verraad en ter dood veroordeeld. LIEBKNECHT VEROORDEELD. BERLIJN, 28 Juni. D© krijgsraad heeft Lieb- knecht veroordeeld tot een tuchthuisstraf Van tweo en een half jaar en 3 dagen en uitzetting uit het leger, wegens poging tot oorlogsverraad, ernstige ongehoorzaamheid en verzet tegen de openbare macht. Nader meldt Wolff; Het vonnis ig, met re denen omkleed, na herstel van do openbaarheid der zitting, des middags tegen vier uur uitge sproken. Het gerecht is uitgegaan van de mee ning dat Liebknecht niet heeft gehandeld uit eerlooze gezindheid, doch dat politiek fanatisme de drijfveer is geweest bij zijn tekortkomingen. Op dien grond-heeft h t de minimumstraf toe-'' gekend en afgezien van het ontnémen van bur gerschapsrechten. Tegen bet vonnis ian Liebkuecht nog in hooger beroep gaan. HULGARIJE'S FINANCIEELE TOESTAND. SOFIA, 30 Juni. (Part.) Het ontwerp voor de begrooting, waarover binnenkort in de So- branje gestemd zal worden legt den financiee- len toestand van Bulgarije bloot, waaruit blijkt, dat in 1914 het deficit 22 millioen bedroeg, in 1915 60 millioen en [n lülö waarschijnlijk 100 millioen zal bedragen, In het ontwerp wordt verklaard, dat groote militaire uitgaven, dao sinds vier jaar gedaan worden, de vermeerdering dor gewone uitgaven en de vermindering der inkomsten die door den oorlog zijn veroorzaakt de staatsschuld snel déden toenemen. Deze beliep op het einde van Mei 1.097.756.972 francs en zal nu de buitenge wone uitgaven, die tot liet einde van 1910 voor zien zijn en de betaling der in Duitsohlaad ge dane militaire bestellingen in het begin van 1917 meer dan tweo milliard bedragen, maar wegens do groote taak, dié het land heeft, kan dit cijfer noch liet volk verontrusten, noch zijne energie v-erminderen. Wanneer na den vrede do stalen kracht van bet volk weder zal kunnen worden gewijd aan bet bewerken van den grond en do productie, dan zal deze sclnild niet alleen opboudei^nan te groeien, maar snel dalen. tjis xorrs-rAJvr» v AN dé OOSTENRIJKSCHE FRONTEN. WEENÉN, 30 Juni. (Part.) In de Boekowina is een evenwichtstoestand ingetreden. Het op dringen van het Russische leger onder generaal Letscliit.zky is overal voor de nieuwe Oosten rijk Hongaai'aiche stellingen tot staan geko men. Aan het Oost-Galicisohe front is de posi tie-oorlog weder begonnen. Oostelijk van Brody duurt het Russische offensief nog voort; do aanvallen zijn hier voornamelijk gericht op Novvo-Poczajow. Bij Luck hebben nog steeds verbitterde gevechten plaats. Ook op hèt, front in Italië is een evenwichts toestand ingetreden. Op alle punten wordt nog gestreden, maar de voortdurende Italiaaiisclie aanvallen bleven tot dusver zonder gevolg. 'A M E R I K A. Do toestand minder gespannen. De regeering der Vereen igde Staten had aan die van Mexico tenslotte een ultimatum 'gesteld, inhoudende den eiech dat Carranza Vóór Dinsdagavond de hij Carrizal gevan gen genomen Amerikaansche soldaten zou vrijlaten, anders zou Wilson aan het Con gres machtiging vragen om hen niet geweld te bevrijden. De gezanten van Bolivia en San-Salvador hebben bun aanbod tot bemiddeling lieiv nieuwd, doch minister Lansing heelt geant woord niet genegen te zijn over bemiddeling te spreken alvorens de Amerikaansche ge vangenen in Mexico feitelijk in vrijheid zijn gesteld en Carranza's antwoord op de Ame- rikaansohe nota is; ontvangen. Carranza heeft daarop do Amerikanen vrijgelaten, waardoor nu een onmiddellijke breuk i» afgewend. Er is geen officieel nieuws over de houding, die Carranza aan neemt ten opzichte van bewegingen der troepenmacht van generaal Pershing, an ders dan in noordelijke richting. Na het antwoord van Carranza op bet Amerikaansche ultimatum, is do toestand, dat, mocht Carranza in verdere onderhan delingen over de moeilijkheden met de Ver. Staten treden, liet bekend is, dat de Ver. Staten er op zullen staan, dat de Ameri- sche troepen, die zich tliaus in Mexico be vinden, daar vrijheid van beweging zullen hebben. Elke poging om haar te bemoei] ij- keu, zal met geweld worden gekeerd. Intui&chen houden de Amerikaansche troe penbewegingen naar de Mexicaansche grens aan. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon besluit zijn benoemd: A. tot substituut-officier van justitie bij de arr. rechtbank te lo. 'Haarlem, mr. J. L. Nysingh, thans sub stituut-officier van justitie bij de air. rechtbank ie Tiel; 2o. Tiel, mr. C. van Nievelt, thans ambtenaar van het openb. min. bij de kantonrechten in het arr. Arnhem, ter standplaats Arnhem; B. tot ambt van het openb. min. bij de kanton gerechten in het arr.; lo. Arnhem, ter standplaats Arnhem: a. mr. J. Versteeg, thans ambt. van het openb. min. bij de kantongerechten in het arr. Tiel, ter standplaats Tiel b. mr. A. R Andringa, thans ambt. van het openb. min. bij de kantongerechten in het arr. Heerenveen, ter standplaats Heerenveen; 2o. Heerenveen, ter standplaats Heerenveen, mr. J. N. Meindersma, advocaat procureur te Winschoten, waara. griffier bij het kantongerecht aldaar, beëedigd klerk ten parkette van den ambt van het openb. min. bij de kantongerechten in het arr. Winschoten, leeraar aan de Rijks-hoogere burgerschool te Sappemeer; 3o. Tiel, ter standplaats Tiel, mr. J. A. Rij- kens, beëedigd lclerk ter griffne van de arr. recht bank te Breda; 4o Dordrecht, ter standplaats Dordrecht, mr. F. C. A. M. Tilman, thans rechter-plaatsvervan- ger in de arr, rechtbank te Breda, wonende al daar, met toekenning van eervol ontslag uit laatstgemelde betrekking, met ingang van den dag, waarop hij zijne nieuwe functie zal aan vaarden is benoemd tot commissaris van politie der ge meente Hellevoetsluis, en tevens tot commissaris van Rijkspolitie N, Cornelisse, thans inspecteur van politie le Dordrecht. EENE MAILBOOT AANGEHOUDEN. De mailboot „Prins Hendrik" is gisteren te Vlissingen binnengekomen. Woensdag, op de uit reis ter hoogte van de Schouwenbank, heeft de mailboot zes Duitsche torpedobooten ontmoet. Een kwam naar de mailboot toe, de commandant vroeg, of de mailboot lading in had. Na ontken nend antwoord kon de mailboot na een kwartier oponthoud de reis voorzetten. DE VERKIEZINGEN IN 1917. Het Hbld. vernam en de hoefijzer-corres pondent. bevestigde bet in hoofdzaak, dat ond&jr do pol Uieice partij&n het voorMöiuen bestaat bet daarheen te leiden, dat uren in 1917, om dubbelmoeite en kosten te spa ren, bij de periodieke verkiezingen elkan ders candidaten niet zal bestrijden. De Maasb. deelt mede, dat van links e enige niet-officieele pogingen zijn uitge gaan om enkele leden van rechte over deze idee te polsen. Van geen enkele partij is echter nog een officieel voorstel uitgegaan en „om het zacht te zeggen zal van rechts het initiatief in deze zeker niet komen." PRINS HENDRIK EN HET HERT. Dinsdagmorgen werden een aantal wan delaars in bet Haagsche Bosch verrast aldus meldt de Ned, door bet zien van een beer, döe daar wandelde, vergezeld van een bert, en bun verrassing -werd nog 'grooter toen zij in dien heer den Prins der Nederlanden herkenden, die zioh van het Huis ten Bosch naar het gebouw van bet Roode Kruis liet vergezellen van dit aar dige, blijkbaar zeer aan hem gehechte 'dier. Het bert liep niet alleen méde tot aan liet gebouw op de Prinseesegracht, maar be steeg na den Prins de trappen en bezorgde aan het personeel de allergrootste verba zing, to en 't achter zijn meester de bureaux binnenkwam. Een paleisbediende, die per fiets gevolgd was, bracht het dier naar den tuin van het Huis ten Bosch terug. NIET ALS RAADSLID TOEGELATEN. Iu de Woensdag te Delft gehouden raads vergadering is het rapport der commissie vau onderzoek der geloofsbrieven van tfen heer P. J. Krijgsman uitvoerig besproken. Na uitvoerig debat is Overeenkomstig trie imeerderheid der commissie met 11—8 «.tem men tot met-toelating besloten. DE „WAALSTItOOM". l)e directie van de Hollandsche Stoom bootmaatschappij te Amsterdam, heeft uit Londen bericht ontvangen, dat alle opva renden van de „Waulstroom" gered zijn. Niemand werd gewond. Do bemanning is Ie Lowéstoft geland en zal via TIull naar Nederland' tcrugkoeren IWWTO'tiÉ'iMinif run r man nt i iftf Beide boenen afgereden. Door een uit Hil versum in de richting Amsterdam gaanden goederentrein werd gisterenmorgen te Bus- eum, ter plaatse waar men bezig is een tun nel te maken, de arbeider II. een zijner bee- nen afgereden. De man werd naar het zie kenhuis gebracht, waar li ij overleden is. Ook een vroede vader! In de raadsver gadering der gemeente Bergh ging een der raadsleden zoodanig tegen den burgemees- Ier te keer, dat een politicman moest wor den ontboden om bet weerspannige raads- id nit do raadszaal lo verwijderen, Verpletterd. In den Hout (gom. Hoog- carspel) is Woensdag liet 5-jarig dochtertje van den beer I'. door een vallenden ierbak verpletterd. Van spionnage verdacht. Te Overslag is door de marechaussee huiszoeking gedaan bij zékeren A.,.een gevhiclitenBelgischen onder wijzer, die onder verdenking stond ven ten dienste van vreemde mogendheden. Naar aanledÏDg van het resultaat van do huiszoeking werd liij gearresteerd' en gisteren naar Vlissin gen ovegebraeht. De nieuwste truc! Een aardappelhande laar te Deventer, die een partij slechte aardap pelen niet kwijt kon raken, wist raad. ïïij ventte er mee als pu'kbest boven den maximumprijs waarna ze van gemeentewege tot den offieëlen prijs in beslag werden genomen. Dat viel niet mee! Een fabrieksarbeider te Losser kreeg dezer dagen bezoek van een kennis, een Duitsch soldaat, die gedeserteerd was. Bij zijn vertrek bad bij bij familieleden te Gronau een pak kleeren achtergelaten. Do arbeidersvrouw, werkzaam op een fabriek te Grónau, nam op zicli, het pak mee te nomen, als ze van de fabriek huiswaarts keerde. Haar plan scheen echter ontdekt want toen ze de kleeren in ontvangst wilde nemen, werd ze door do politie gearresteerd en onmiddellijk veroor deeld t°t eeu gevangenisstraf van 1 jaar of een geldboete van 1500 mark. Daar den menschen de middelen ontbraken, om de boete te betalen, is de vrouw naar de gevangenis te Ahaus over gebracht. 'n Speudo krijgsgevangene. Door een rijk3-. veldwachter werd naar Heerlen overgebracht een, volgens zijn. zeggen, uit Duitsche krijgsge vangenschap ontvluchtte Rus. Den man werd nachtlogios verleend en bet lukte niet een ge sprek met hem te voeren. Hij hield zich alsof hij alleen de Russische taal machtig was, trok de schouders vragend op en antwoordde op alle vragen maar: Rus, Rus. Doch de man was in liet bezit'van een paar.honderd mark en dit kwam den politie verdacht voor. Daarom word een inwoner van de gemeente als Russisch tolk ter hulp geroepen; maar toen de Rus in het Russisch werd toegesproken, zweeg hij in adlé dialecten. Hij verstond geengebenedijd woord. Russisch; en spoedig bleek dan ook, dat de „Rus" een Duitseher was, die ten nadeele van rijn patroon in Bauchem diefstal had gepleegd'. De „pseudo krijgsgevangene" zal naar Maas tricht werden overgebracht, in afwachting van zijne uitlevering aan de Duitsche justitie. TWEEDE KAMER. In de zitting! van .Woensdag is het tvm>- do ontwerp vierdekliginjgsbelhsting z. li. s, aangenomen. Dat geschiedde eveneens met het wets ontwerp tot wijziging van .artikel .411 der Invaliditeitswet (uitstel van iuvoering dezer wet met drie jaar). Bij de daarna volgende behandeling van het buitengewoon cpediet vpor ld© ïmvrino bepleitten de heeren HUGENHDLTZ en DUYMAER VAN TWIST veraangenaming van den dienst van de kustwacht die zeeii eentonig cn gebonden is. Minister ilAMBONNET erkende, dat de dienst eentonig is, maar betoogde dat heC eenmaal niet anders lean. Hij deed verder opmerken, dat veel economische cn perio dieke verloven aan de kustwachters ver leend worden cn dat 7 èi 8 uur per dag voor do kustwachters beschikbaar zijn voor huis- vlijj, ontspanning en studie. Daarna is het w.o. aangenomen. Verder werden aangenomen de w.o. tot hek langer in' dienst houden van ingplijfdcn bil de militie, van dienstplichtigen bil de land weer cn - dat inzake verlenging van den' duur vau den dienstplicht bij den land storm. i De zitting" Is daarna tot' Dinsdag ver daagd. Dan zullen eenigc speciale belasting- ontwerpen aan de orde komen. GEWISSELDE STUKKEN. Njaderb uitbreiding van dan. landstorm enz. Iu haar memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer no pens het wetsontwerp tot wijziging der wet van 31 Juli 1915 (St.bl. no. 345) tot nadere! uitbreiding van den landstorm, enz. zegt de regeering o.a. het volgende: De Minister van .Oorlog stelt zich voor, van de landstormjaarklasae 191G een deeï te doen bestemmen voor bereden korpsen. Bij deze korpsen zullen do lichtingen 1907 en 1908 vrij zeker beide dit. jaar de gelede ren verlaten, de lichting 1907 in Augus tus en ide lichting 1908 omstreeks .Decem ber- Do aflossing der miliciens van de pantsfcr- l'ortartillerie en do torpedisten zal op soort gelijke wijze geschieden. Ook ligt het iu het voornemen ecu aantal manschappen van <K landstormklasse 1916 voor den zeedienst te bestemmen, waardoor het mogelijk zal wer den het grootste deel d'er lichting 1910 van de zeemilitie in het najaar irfet verlof, te /©"dép.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1