DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND, DE NASSAULAAN 49, HAARLEM P. J. JAIISSEN, DE OORLOG. THEOD. G. v. DUSSELDORP 5 IMjerisM 5. - kielocn 2IW. Flanel Costuums B5N85EKLAND onderdag 20 Juli 1916 KARPETTEN bij fëïïegasïgj, hoek Warnioesstraat TELEGRAMMEN Van hedenmorgen BUITENLAND FEUILLETON Z°' Nu° lk en "T'/ ■"Sr"®' 4iste jaargang Intercdünmu Telefoon nummers 1428 en 2741 HAARUMSCHE ALLEDAG!ES N° 1990 Merkten wij gisteren op, dat de Duitschers, niettegenstaande het ongunstige weer, ten Zui den van de Somme, aan het Fransche front, eenig terrein hadden herwonnen, thans wordt zoowel in de Engelsche als Duitsche legerbe- richten melding gemaakt van Duitsche vor deringen op het Engelsche front, ten noorden van de Somme. Daar zijn de Duitschers er in geslaagd eenige gedeelten van het Delville-bosch te hernemen; terwijl zij tevens het daarbij gele gen dorp Longueval in verwoed gevecht tijdelijk hebben heroverd. Acht officieren en 280 man werden hierbij gevangen gemaakt. De hevige gevechten bij Longueval en in het Delville-bosch, zeggen de Engelschen in hun bericht van gisteravond, zijn nog gaande. Op beide plaatsen hebben wij een groot deel van het verloren terrein reeds weer hernomen. Overigens van het Westelijk front geen nieuws. Alle berichten komen hierin overeen, dat de Duitschers voornamelijk weer de aanvallende partij zijn. grootste sorteering LAAGSTE PRIJZEN 3012 echter dat de toestand er aanmerkelijk door werd gewijzigd. De Russen hebben namelijk op een breed front de vijandelijke stellingen bezet bij de uitmonding van de Beneden-Lipa in de Styr. Het verlies dezer stellingen, zegt een Russisch Reuter-bericht, is onheilspellend voor den linker vleugel van het leger van generaal Böhm Ermolli, dat de toegangen tot Lemberg, via Brody, verdedigt. Zoolang de Oostenrijkers zich echter nog staande weten te houden jpp den noordelijken oever van de Midden:Lipa, is dit gevaar o. 1. niet zoo groot als Reuter het wil doen. voor komen. De Oostenrijkers behaalden een voordeel ten Zuid-Westen van Delatyn, waar zij eenige Rus sische afdeelingen, die op den Westelijken oever van den Proeth waren doorgedrongen, over de rivier terugdreven. Zij maakten daarbij 300 ge vangenen en veroverden 2 machinegeweren. Bij een overzien van den geheelen toestand, krijgt men den indruk, dat er weer een zekere stilstand in de krijgsbedrijven is ingetreden en men vraagt zich af, of 't wel eenigen zin heeft den oorlog nog langer te laten voortduren, 't Ver wondert dan ook niemand te vernemen, dat zelfs Engelsche politici en parlementsleden er zoo over beginnen te denken. Men verwacht volgens de Amsterdamsche correspondent van de „Vossische Ztg.", die op zijn beurt zijn inlichtingen krijgt van een berichtgever in Londen in- die krin gen „in de eerstvolgende twee maanden een beslissing en wel in dien zin, dat óf Duitsch- land's tegenstand wordt gebroken óf de oorlog onbeslist blijft. Binnen die twee maanden zal ook blijken of Duitschland zich economisch staande kan houden. Als Duitschland, waar sedert het begin van den oorlog alle voorraden zijn opgeteerd, maar waar nochtans niemand den hongerdood gestorven is, binnen vier weken zijn 'oogst binnen heeft, zou men moeten toege ven, dat de blokkade,'wier druk thans het sterkst is, den tegenstander er niet onder heeft gebracht. Na twee maanden zou men zich derhalve ernstig en nuchter moeten afvragen, of er aan den oorlog een eind moet komen." Nog twee maanden oorlog dus?. VERSPREIOE BERICHTEN KORTE BERICHTE» Witte Sclaoenen Gekleurde Scheeuen Berichten in drie rebels. Satyriek verhaal van Mark Twain. (Uit het Amerikaansch). 6) „Zoo is het juist, en te verwonderen is dat wei, omdat hij verscheidene malen schandelijk behandeld is door menschen. die zich van hem bedienden als van eene ladaer om er tegen op te klimmen en hem dan neerstieten, als zij hem niet meer noodig hadden. Een tijdlang kon men i-i1 W hierdoor gegriefd is, en zoo dacht ik dat hy er nu wel genoeg van zou hebben en later beter op zijn tellen zou passen maar t mocht watl In een paar weken Is hij alles weer vergeten, en iedere Khoóier kan komen en zich gemakkelijk een Weg tot zijn hart banen." „Dat moet uw geduld dikwijls op eene zware &öeif stellen." „Och neen, ik ben daaraan gewoon geraakt; ik heb hem liever zóó dan anders. Als ik n een ongelukskind noem, dan bedoel ik, dat dat ln de oogen der wereld is; voor mij is dit niet. Ik zou hem niet anders verlangen. 'Moet somtijds wel eens op hem knorren, maar ik denk, dat ik dat ook wel zou doen, als hij anders was, dat is zoo mijn manier. Maar ik ben veel minder brommig, als iets hem tegen loopt dan als iets hem meeloopt." „Dus loopt het hem. dan toch niet altijd tegen,' zeide 'Hawkins. „Wel zeker niet. Hij doet van tijd tot tijd een goeden slag, zooals hij het noemt. Dan is het mijn tijd om te brommen en te mopperen. Want het geld vliegt gauw de beurs weer uit; die het eenst komt, die het eerst maalt, terstond haalt hij in huis kreupelen en gekken en landloopers en al de verschillende soorten van menschen, die anderen niet aanzien en hij wel, en als dan de armoede ons weer overvalt, moet ik het zoo goed mogelijk zien te schipperen, of wij zouden van honger sterven; en dat grieft hem en mij natuurlijk ook. Daar hebt ge den ouden Daniël en Jenny, die de deurwaarder verkocht in den tijd, dat zij aan alles gebrek hadden. Deze kwamen na het sluiten van den vrede in deze streken, uitgeput en hulpeloos en ongeschikt om gedurende net overige hunner levensdagen iets met werken te verdienen en wij hadden het zoo schraal, en daar zette hij de deur wijd voor hen open, en uit de wijze waarop hij hen ontving, zou men opmaken, dat zij ons regel recht uit den hemel waren toegezonden in ant woord op eén gebed. Ik nam hem terzijde en sprak tot hem; „Mulberry, we kunnen ze niet nebben, we hebben niets voor ons zelf we xunnen hen den kost niet geven." Hy keek mii geërgerd aan en zeide- „Ze weer wegsturen? - en ze zijn juist zoo vol vertrouwen naar my toe gekomen, A.S, 1NU j nrVÜ\d, en zoo zeide ik zachtjes: nieuwen moed vervui".H We zullen ze niaaf,.", Uüen> ae neer Z&1 voorzienHij was blijde en wilde een van die onvertrouwelijke opf rJ'»f n maken, maar be dwong zich bijtijds en zeide eenvoudig; Ik wil het ten minste." DitHs a* jaren geleden. Welnu, ge ziet, dat die oude stopers hier nog zijn." „•Maar doen zij df Jf huiswerk niet?" „Och kom! 't Moch wat! Zi, zouden dit doen, als zij konden, die ouae stakkers en misschien deuken ze wel, dat zijer werkelijk iets aan doen. Maar dat is dan al een omer beetje. Daniël doet open en gaat somtijds een boodschap doen, en somtijds ziet men een 01 beiden binnenkomen om' stof af te nemen, maar dat doen zij alleen, omdat zij iets willen [moren en er htm mond in steken. En zij zijn al tij et om en bij ons, als wij eten, en dat om dezenue reden. Maar de zaak is, dat wij een jonge negermeid moeten houden om hen te bedienen, en een negervrouw om het huiswerk te doen en behulpzaani zjjn om jien te bedienen." „Nu, zij zullen zich dan wel heel gelukkig gevoelen, dunkt mij." „Daar is geen sprake van. Zij twisten bijna altijd met elkaar meestal om den godsdienst, omdat Daniël een Baptist en Jenny Methodist is. en Jenny gelooft in eene bijzondere Voorzienig heid en Daniël niet, omdat hij zich voor een soort van vrijdenker houdt zij zingen liedjes met elkaar en praten en kletsen eeuwig en altoos en houden toch veel van elkander, en hebben hooge gedachten van Mulberry, en hij verdraagt hunne grillen en hunne dwaasheden geduldig, en dusOch, ze Lijn gelukkig genoeg als ge mij dat vraagt. En ik bekommer er mij niet over ik ben er aan gewend geraakt. Ik kan aan alles gewend raken, als ik Mulberry maar tot hulp heb; en eigenlijk kan het mij weinig sche len, wat er gebeurt, zoolang als hij maai voor mij gespaard blijft.' „Nu, ik hoop van harte,h dat het hem gauw weer eens moge mèeloopen. „En dat hij dan de lammen, de kreupelen en de blinden weer zal binnenhalen om ons huis weer in een hospitaal te veranderen? Dat zou hij toch weer doen. Ik heb dat al zoo dikwijls gezien. Neen, Washington, ik hoop maar, aat zijne gelukjes niet zoo heel groot zullen zijn gedurende het overige zijner levensdagen." „Welnu, of hij een groot geluk heeft of een klein geluk, of geen geluk hoegenaamd, hij mag hopen, dat het hem nimmer aan vrienden zal ontbreken en ik denk niet, dat dit ooit zal gebeuren, zoolang hij in zijne omgeving men schen heeft, die genoeg weten om „Hij gebrek aan vrienden hebbenen zij hief haar hoofd met een zekeren trots op. „Wel, .Washington, ie kunt geen meusch noemen die met van hem houdt. Ik wil u wel in vertrouwen vertellen, dat ik heel wat werk gehad lieb oin hen terug te houden, hem aan de een of andere betrekking te helpen. Mulberry in betrekking! Hemelsche goedheid, ge weet, wat dat te beiee- kenen zou hebben. Wel, ze zouden van de einden der aarde komen om zulk een schouwspel te zien." Na eenige oogenbiikken van nadenken voegde zij er bij daar .zij inmiddels afge dwaald was van de opmerking, die haar tekst was geweest: „Vrienden? Och, niemand heeft er ooit meer gehad; en zulke vrienden: Grant,1 Sherman, Sheridan, Johnston, Longstreet, Leé dikwijls hebben ze op dien stoel gezeten,: waarop gij nu zit.:.." Hawkins was er aan-' stonds van opgevlogen, en terwijl hij dien met eerbiedigen schroom beschouwde, en met een, gevoel, als had hij met schoenen aan de voeten een heiligen grond betreden, riep hij uit: „O ja, en dat herhaalde malen." Hij bleef als betooverd naar den stoel kijken Hij ondervond nu wat een slaperige vreemds ling, die met de aardrijkskunde onbekend iederen dag van het jaar ondervindt, als hij ee# onverschilligen blik uit het portier slaat en de» op een stationsbord valt, waarop een bekend? naam staat. Mrs. Sellers ging met praten voort Wordt vervolgd ROME HUBlfMSCHE MIKT ABONNEMENTSPRIJS i l'er 3 maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente)/1.60{ voor da overige plaatsen in Nederland per post f 2,—-; per week voor Haarlem en de agentschappen 0,125j afzonderlijke nummers 0,05. M EEN MELKOORLOG IN 'T ZICHT? Het gaat met de melk zoo staat althans te vreezet precies als met de groenten. We krijgen ook daar last mee, en de melk- handelaren praepareeren zich al op wat men noemt een „melkoorlog":'een geschil tusschen de boeren en de handelaars over den prijs, waar aan het publiek, het volk, de-burgerij natuurlijk dan weer de dupe wordt. Men weet het: ook voor de melk is een maxi mumprijs voorgeschreven, waaraan de melkin richtingen en melkhandelaren zich trouw houden. Doch om dien prijs te handhaven wordt aan de handelaren een „toeslag" gegeven, daar zij anders absoluut geen voldoende verdienste zou den maken. Deze „toeslag" nu, die reeds is verminderd, houdt oo 5 Augustus as. geheel op, als onze inlichtingen juist zijn, wegens een gebrek aan voldoende afspraken door het Ministerie van Landbouw. Op 5 Augustus staan dan de melkhandelaren en -inrichtingen voor het feit, dat ze óf den maximumprijs moeten overschrij den, óf werken met verlies. En de boeren wei- gerAep natuurlijk, hun prijs te verlagen. Alweer dus een geval, waarin het publiek de dupe dreigt te worden van een onvoldoende rege ling. - Misschien is het, nu wij dit vroeg genoeg publiceeren, nog tijd om op maatregelen te zin nen, die de zaak kunnen in orde maken. AGENDA. 21 JULI. Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 Rederijkers 9 uur Jeugdige Bloemisten 8 uur. Groote Kerk van TA—S A uur Avondorgelbeepeling door den heer Louis Robert. (Zie programma Stadsnieuws). Paleis van Justitie Jausstraat half twee Bureau van consultatie. Meisjespatronaat St. Rosa Nasaeulaan 50 7KSA uur Spaarbank. Biss-choppelijk Museum Jansstraat 79geopend eiken dag van 10uur tegen betaliug van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en K.-K. feestdagen. ZAND VOORT. N.m. TA uur Gemeen teraad. OVERZICHT. Op het Oostelijk front hebben zoowel Russen als Oostenrijkers een succes behaald, zonder Een gevecht tusschen Fransche en Grieksche troepen. Volgens 'de „Pester Lloyd" beeft er, een bot sing plaats geliad tusschen de manschappen van een Grieksch regiment, dat in gedemobili- aeerden toestand naar Kavalla marcheerde, en Fransche troepen. Da Fransche militaire over heid verkeerde n.l. in de meening, dat bet Grieksche leger 'gelijdelijk zou worden ontwai- pend en niet opeens, terwijl, toch no8 steeds ten minste een giedeelte der troepen! voor een ander doel onder de wapenen zou blijven, i^ij be greep daarom niet wat het Grieksche regi ment in Kavalla te maken had. Bij de' brug O riek bij Demir Hassar, trachtten de Franschen het regiment tegen te houden. Dè Grieken ver zetten zioh en er ontstond een klein gevecht waarbij aan. beide zijden dooden efn gewonden vielen. De Engelsche pers over de mislukte expeditie in Mesopotamië. De „Times", die zich niet van de wijs laat brengen door Asquith'a weigering, om de stuk ken over Mesopotamië openbaar te maken/gaat voort met ophélderingen te vragen. Is bet een feit, zegt hij, dat de Indische regeering niet in haar geheel geraadpleegd is? Welke rol speelde Sir Beauohamip Duff bij! deze besluten? Wat is de reden van het ongewone halt houden van Ay liner's troepen voor de stelling van Es Sinn PRI3S OER ADVERlENTIËNi YfJ» f -re2.e!s 0,7®',ifdere re8el meer 0,15; buitenland per regel 0,2 0! edvertentien in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 1—5 regel» 0,40, elke regel meer 0,10. s op den ochtend van 8 Maart, toen de weg naar Koet el Amara open en onverdedigd lag? Het ia het land voor den gek houden, om te beweren dat ophelderingen aangaande deze en anderö dergelijke duistere dingen in de opera ties in Mesopotamië inlichtingen van waarde aan den vijand zouden, verschaffen. Die inlich tingen zouden alleen van waarde kunnen zijn, indien, gelijk wij vreezen dat het geval ia, enkele van de personen, die voor deze verschrikkelijke fouten van beleid en beheer verantwoordelijk zijn, nog een gezaghebbenden post bekleeden. De „Daily News" betreurt eveneens de ge heimzinnigheid van de regeering in zake de Dardanéllen, waarover Asquith gisteren ook op heldering weigerde. Het sohijnt dat Kitche ner, gelijk OhurohiLl gisteren by de beraadsla ging uitbracht, een voorstander van openbaar making was. De hondelsduikbooten. Een telegram uit Washington aan de „Petit Parialen'; geeft het uitvoerig verslag weer Van de Amerikaansehe onzijdigheidscommissie over de „Deutschland'». Het verslag bevat zeven hoofdartikels. De eerste vyf stellen het karak ter van de duikboot vast en zettenuiteen, dat de onzijdigheid van 'de Vereenigda Staten door do aan de „Deutschland" toegestane vergunning zich op te houden in een Amerikaansehe haven, daar te lossen en te laden, niet wordt geschon den. Artikel 8 ?ogt, 'dat de Véreenlgde Staten niet vèrantwoordelijk kunnen worden! gesteld, Voor eenige handeling yan de' „Deutschland" in geval zij later wordt Veranderd In een Oorlogs schip. Artikel 7 verklaart, dat de Voreenigde Staten niet hét recht bezitten nieuwe grond slagen te Verkondigen voor het nationale recht, om het géval van de „Deutschland" en dergelijke soliepen té dokken. Dientengevolge zal aan de handelsduikbooten Worden toegestaan, federe lading in té nemen en alle voorrechten Van han delsschepen te' genieten, zoolang zy zich onder werpen aan de voorschriften van'dé Vereenigjde Staten en zioh' in Amérikaansclié Watéren hé- vinden. 3034 Frankrijk en de H. Stoel. De vorst van Mo naco doet van zioh spreken. Hij is naar hét Italiaanséhe 'front geweest, waar koning Victor Emanuel hém in zijn eigen auto rondleidde. Hij; gaat nu naar Romë, volgens een bericht uit LuganO, om het herstel yan de betrekkingen tusschen Frankrijk en hét Vaticaan voor té be reiden. Z. H. de Paus en de oorlog. Volgens een be richt uit Rome zal [L. H. de Paus op 25 Juli een toespraak tot het ooilege der kardinalen houden en daarbij, naar de „Tribunia" verneemt, vooral den, tweeden verjaardag van de oorlogs verklaring ter. sprake brengen. Gevleugelde mijnen. In dezen oorlog komen verschillende nieuwe wapenen] in den strijd naar voren. Behalve handgranaten, verschil lende gassen, brandende vloeistoffen' enz. welke aan beide kanten gebruikt werden, maken de Franschen nu ook nog gebruik van z.gt. „gevleu gelde mijneir." Deze worden als granaten afge schoten en zijn voorzien van een soort vleugels. Als zij; neerkomen veroorzaken zij een ontplof fing, gelijk aan dia van een ondergrondsché mijn, met dat verschil echter, dat laats genoem de altijd veel moor resultaat meet hebben dan de eerste. J'URKSCHR SUCCESSEN IN TRIPOLI. KONST ANTIN0PED> 19 Juli. (Officieel). Dit de jongste berichten ovor de met succes uitgevoerde krijgsv®rl^1L-8en tegen de Italia nen in Tripoli en teSel1 c e Engelschen in het Westen van Egypte, blijkt, dat Noèi bei pasja, die de operaties der Ottomaansche vrijwilligers in deze streken leidt, in tegenstelling met En gelsche berichten, die zijn dood in een der laat ste gevechten meldden, nog leeft en schitterend zijn taak vervult. In het laatste'geveeht dat hij tegen de Italianen in de omgeving van Misrata leverde en dat met de nederlaag der Italiauen eindigde, nam hy 200 officieren en 0000 man gevangen en vermeesterde hy 24 kanonnen. De plaatsen Misrata en Djedahie bevonden zich in handen der vrijwilligers. Tusschen beide plaat sen en de kust staat geen enkel Italiaan meer. Onze vry willigors zyn in het Westen van Egyp te in voor hen zegevierende gevechten gewik keld, waarover wij nog geen bijzonderheden ont vingen. UIT DUITSCH OOST-AFRIKA. LONDEN, 19 Juli. (Officieel.) Generaal Smut9 meldt, dat de vijandelijke strijdkrachten, die zijn verbindingen ten Noorden van Handeni en elders bedreigden, langs de Pangani-rivier teruggedreven zijn. Een Britsohe strijdmacht is in Kongoro, 'aan de Zuidkust van het Victoria-meer geland'en heeft Mianza bezet, vanwaar de vijand na een korten tegenstand is verdreven. Vele geweren alsmede een gedeelte van den voorraad en ecbeepskanonnen van de liönigsberg zijn in handen der Engelschen. 'DUITSCHE .VLIEGER A AN VA L OP RE,VAL. BERLIJ1N, 19 Juli. (Officieel). In den ochtend van 18 Juli hebben Duitsche zeevlieg tuigen een in de oorlog haven van Reval (aan de Finsche Golf) liggende vijandelijken kruiser, torpedo-booten, duikbooten en militaire inrich tingen met bommen bestookt. Tal vaa treffers werden op de strijdkrachten van dien vijand ver kregen, o.a. op een duikboot alleen 4. Op de wer ven werden groote branden gesticht. Ondanks hevige beschieting van het land af en pogingen van vijandelijke vlietguigerq zyn alle vliegtui gen behouden teruggekeerd bij de zeestrijd- kracliten, die voor do Golf van Riga op ben wachtten. Ofschoon de laatste ten gevolge van het goede zioht zeer vroegtijdig van bet land af waargenomen werden en door verkenningen van vijandelyke vliegtuigen ontdekt waren, vertoon den zioh geen zeestrydkraohtea van den vijand. GENERAAL SARRAIL MET ONTSL4.GÏ WEENEN, 20 Juli. (Puty Da A1.g; Zt8L uit Sofia: Yolgsns be richten uit Athene zou generaal Sarrai] zijn vttzoe.c tot ontslag hebben ingediend, daar eeneizyds de wrijving tusschen hem en de neksohe bevolking grooter is geworden en aan den anderen kant het hem onmogeiyk is de hem verstrekte bevelen uit te voeren, daar 'de hem ten dienste staande troepen thans op andere ge vechtsterreinen worden gebruikt. SPANJE. Het einde van de staking naby. De Spaansohe minister-president heeft na be sprekingen met socialistische republikeinen en vertegenwoordigers van het algemeens werk liedenverbond aan die pers meegedeeld, dat de staker-s in beginsel scheidsrechterlijke uitspraak .willen aanvaarden. Het spoorwegpersoneel heeft volgens een Havashericht gisteren reeds het werk hervat. Het neemt genoegen met do van overheidswege aangeboden bemiddeling. DÜITSC HL A N D. Pastoor II. Hansjakob. Naar een bericht uit Freiburg, is Heinrick Hansjakob, de Katholieke Volksbladredaeteur, na een zware ziekte overleden. Hansjakob werd den 19en Augustus 1834 geboren te Halshaeli (Baden.)Hy studeerde te Rastatt in Fre'burg en werd in 1863 priester gewijd. Nog in het zelfde jaar slaagde hij voor het Philologiseh Staatsexamen. In 1865 werd hij voor eenige ja ren naar Waldshut geroepen. In 1869 werd hy daar van zijn diensten ontheven en werd hij be noemd tot pastoor te Hagenau en later te Frei- brug. Zijn redacteurs-werkzaamheid begon bij met historische geschriften. Ook over zijn jeugd schreef hy verschillende werken. Hiervan o. a. zijn bekend „Aus meiner Jugendzeit" en „Erin- nerungen einer alten Scharzewalderin." Von Katocki zal als opperpresident van Oost-Pruisen aftreden om zich uitsluitend tewij- den aan de oplossing van 't voedingsvraagstuk. - De Fransche senator Quesnel ziet met be zorgdheid den oogsttyd in Frankryk tegemoet, c aar 75 pot. van de landarbieders ontbreekt. Koning Konstanlyn van Griekenland is, op advies zy'ner doktoren, voor 'n gezondheids kuur naar Lutrati vertrok en. P.oger Casement.wordt op zijn verlan gen in de gevangenis door een Iersch priester voorbereid tot opname in de Katholieke Kerk. Te Athene hadden groote anti-Venizelisti- seho betoogingen plaats, onder het roepen van. „Leve de Koning en de dynastiel" Berlijn is de kindersterfte van 16.4 pot in Mei 1915 tot 11-32 p^. gedaald. De algemeen® sterfte daalde van 15.01 tot 14.49 ten duizend. In den nieuwen Finachen ryksdag hebben 24 vrouwen zitting, welk getal 12 pCt. van het totaal der afgevaardigden vertegenwoordigt. De vice-president van den Saksisclien land dag, de heer H. G. Opitz, is te Vogtlande in den ouderdom van 70 jaar overleden. Morgen, 21 Juli, herdenkt men in Duitsch land den lOOsten geboortedag van den Duit- solien diohter Julius Sturm. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 September de directeur van het poft- en telegi-safkantoor te Boxmeer, D. van Jole, eervol van. het beheer van dat kantoor out- heven en werkzaam gesteld bij bet hoofd bestuur der posterijen en telegrafie. DE DELFTSCHE VERKIEZINGS KWESTIE, Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gehandhaafd bet besluit van den Raad der gemeente Delft tot niet-toelating van P. J- Krijgsman als lid van dien Raad. EEN NEDERLANDSCHE „DEUTSCH LAND" OP KOMST? p Amsterdamsche correspondent van de „lelegraphen Union" weet mede te deelen: „ln h, ederiandsche echeepvaartskringen „Zij!"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1