DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND, NASSAULAAN 49, HAARLEM •SU-mTS* Sïf. .w* Nabij en vèraf. DE OORLOG. THEOD. G. v. DUSSELDORP 5 Barteljorisslraat 5. Teleioan 2144 Flanel Costuums BINNENLAND t>onderdag 27 Juli 41»*« jaargang ABONNEMENTSPRIJS t Per s maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente) 1.60; voor de overige plaatsen in Nederland per post f 2,—per week voor Haarlem en de agentschappen 0,125; afzonderlijke nummers 0,05. -t Infercomm- Telefoonnummers 1426 en 2741 PRIJS DER ADVERTENTIËNi regel meer 0,10. van 1regela o,40, elk« Oit nummer bestaat uit twee bladen. EEUSTE BLADa HAARLkMbCHE ALLEöAGiES N° 1996 DE BLOEMBOLLEN. De invoer van bollen naar Engeland is nu, naar het „Weekblad" meldt, totaal verboden. Engeland zal ze wèl uit Frankrijk en uit Japan betrekken, maar de Nederlandsche handelaars worden geweerd Dat is de nieuwste en laatst-gedateerde klap die Engeland onzen handel toebrengt. En toch zijn er nog lui, zelfs onder de bollen- kweekers, die bij „De Telegraaf" het blad van de Engelsche propaganda is ons land zweren, en die dit alles heel eenvoudig en natuur lijk schijnen te vinden! Hoe is 't mogelijk! AGENDA. 28 JULI. Gebouw St. Bavo Smedeetraat 23 Leden Meubelmakers half 9. Leden Me taalbewerkers half 9. Rederijkerskamer 9 uur. Groote Kerk van TA—8/4 uur Avondorgelbespeling door den heer Louis Robert. (Zie programma Stadsnieuws). Paleis vau Justitie Jansstraat half twee Bureau van consultatie. Meisjespatronaat St. Rosa Nasaaulaan 50 7H8X uur Spaarbank. Bisschoppelijk Museum Jamstraat 79geopend eiken dag van 10o uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en R.-K. feestdagen. XLVI. DE RAADSVERGADERING VAN GISTEREN. Waarom is de stoel, de eenvoudige nog met eens gemakkelijke stoel van een gemeenteraadslid in de raadszaal, in een raadsverslag altijd ,.een zetel" ik houd het ervoor, dat dit nog een term is uit oude tijden, toen de vroede vaderen niet Jan en alleman en de eersten de besten waren, en dus ook niet op een eenvoudigen stoel zaten, maar „zetel den" in een deftig „gestoelte." Doch dat kan nü toch best anders gezegd. Als meneer Groenendaal, die op den stoel van meneer Spiesz ging zitten om ons mee te regee- ren (want dat toch doen onze raadsleden, o delu ge heeren liberalen, die ons dit nieuwe raadslid hebt bezorgd!) als dan meneer Groenendaal z'n stoel een beetje achteruit schuift, en schrij lings er op (hij zit heel achteraan) dwars tegen z'n vriend Poppe's rug zich tusschen stoel en groene tafel inwringt, dan heel dat in kranten stijl: „de heer Groenendaal nam den zetel in van den "heer Spiesz!" Enfin, hij zit er, en het moge hem, maar nog liever óns, wel bekomen We hebben van dit nieuwe raadslid nog niet veel gehoord in deze zitting: collega Nagtzaam beduidde hem, toen hij bij de een of andere on benulligheid een vrij overbodige vraag deed (je moet toch laten weten dat je er bent, en de vrien den op de tribune willen je toch wel eens hooren), dat hij maar verder z'n mond moest houden en „voldaan zijn" over 't antwoord dat de burge meester gaf. -Maar.'t zal wel komen! 't Is bij de socialisten regel (en een goede re gel, die men bij onze raadsleden wel eens mocht navolgen, wat tevens inhoudt dat een beetje gere gelde Voorbespreking en onderling overleg noog noodig isdat ieder raadslid z'n eigen „departe ment" heeft. Dus de heer Groenendaal zal zoo wel z'n werk krijgen als de anderenals dat ten gevolge heeft dat we den heer Poppe eens wat minder hooren (de man wordt akefig-vervelend met z'n zelfvoldaan geschetter) zal het voor me nig raadslid, en voor de pers niet minder, een opluchting wezen! De heer Groenendaal zit bovendien om zoo te zeggen met z'n rug tegen hoofd en hand van z'n eigen hoofdredacteur, zoodat wij er ons op kun nen praepareeren, dat de band tusschen de roode raadsleden en het blad waaraan hij werkzaam is, nóg wat nauwer zal worden dan die al is, getuige de nieuwtjes waarmee de heer Nagtzaam, die de gemeentelijke levensmiddelen-politiek beheert, dat blad geregeld pleegt te voorzien. ik wil maar zeggen: de heer Groenendaal is dan gisteren als „jongste lid" geïnstalleerd en heeft behalve het gebruikelijke felicitatiespeechje van den burgemeester, de even gebruikelijke flife- Uooierij al in ontvangst genomen van den heer reda Kleijnenberg (tenminste gebruikelijk ais 't een socialist geldt!) die bij de een of andere kwestie ('t was over 't minimumloon in gemeentebestekken) er „ons jongste lid" met een »mj zal dit of dat wel weten" met de haren bij P te,en aldus zoo echt den indruk vestigde bij o lega s en pers, dat hij 't met opzet deed de kwestie van 't stellen van mimmumloonen in gemeentelijke bestekken. Dat was ïgenlijk de eenige zaak van eenig belang, waarover ook wat werd gedebatteerd van heel deze raadsvergadering g a teCrd' Iedereen had gedacht, dat het voorstel om eèn 'evensmiddelen-distributie-bedrijf" in te richten m Haarlem, heel wat spraak zou opleveren Maar dat was anders. De burgemeester sprak over den winkelstand ®.P den meest welwillenden toon, enomdat 'geniijk niemand precies wist te zeggen, wat dat ues nu worden zal zal uit dé practijk moe ten groeien kón er ook niemand verder over spreken. We moeten, of we willen of niet, afwachten wat het worden zal, en waakzaam zijn is nu voor den middenstand het wachtwoord! Bedenkelijk is het echter, dat dit heele zaakje van de zorg voor de levensmiddelendistributie in han den is van socialen en radicalen! Als die het heft in handen houden, mag burgemeester Sand- berg zoo welwillend spreken over den midden stand als hij wil, maar.dan gaat de midden stand eruit, daar kan men zeker van zijn!. De zaak der minimumloonen in gemeentebe stekken het meest-besproken punt der agenda heeft een zonderling verloop genomen. Men weet, dat sinds tijden de gemeente bij verorde ning der gemeente gemaakte werken te betalen, dat de loonen, aan. de arbeiders op de voor reke ning der gemeente gemaakte werken te bepalen, moesten zijn boven een zeker minimum. Maar de loonen zijn langzamerhand zóó gestegen, dat deze bepaling in de practijk op niets neerkwam. Laat de gemeente, die vroeger „stuwkracht kon wezen, er buiten blijven, zeide de heei ae Breuk De gemeente leidt niet meer, maar volgt op dit punt. Met z'n gewone „wichtig-theurei" hield de heer Kleijnenberg een zéér lange, zeer duistere en zéér vervelende speech, waarin hij ten slotte bleek iets te bestrijden dat niemand meer •wilde: de opneming van mimma-looncijfers in de bestekken! En toen deze met pathos voorgedra gen speech werd besloten met een kolossalen blunder (waarbij de heer Kleijnenberg het bewijs gaf dat hij juist van het gewichtigste van al: het beschermen van de Haarlemsche patroons en de Haarlemsche werklieden door het onmogelijk- maken van concurrentie met 'lager loon aan werk lieden van buiten, niets begreep!) had iedereen in den Raad de overtuiging, dat we een half uur vroeger met de zaak zouden klaar geweest zijn, wanneer de heer Kleijnenberg zich tot luisteren had bepaald. Intusschen was de heer Poppe met het denkbeeld aangekomen, in de gemeeuiébesfek- ken te bepalen dat de bepalingen der collectieve arbeidscontracten zooals die hier bestaan, bij werk voor de gemeente moeten worden nageko men. Een heel nieuw denkbeeld, dat zeker op 't eerste gezicht wel geschikt schijnt. B. en W. wil den daar eens over beraden, en de zaak werd ten slotte daarom aangehouden. Intusschen lijkt het mij, dat er toch ook aan dit denkbeeld moeilijk* heden zijn verbonden. Wat b.v. als een coll. arbeidscontract afloopt wat gemeenlijk gepaard gaat meteen conflict, hoogere eischen, en een tijd van ruzie? Nog één onderwerp lokte eenige besprekingen uit: de nieuwe instructie voor de ambtenaren van het Burg. Armbestuur. Doch dank zij een voor treffelijke, uitnemend-argumenteerende speech van Mr. Bruch die het onwenschelijke en onlogi sche om in deze onder-verordening bepalingen op te nemen, die afwijken van de hoofd-verordening, het reglement voor alle gemeente-ambtenaren, bleef ae discussie tot een minimum beperkt. De heer Poppe, die natuurlijk met allerlei nieuwe eischen kwam, had tegenover het meesterlijk be toog van Mr. Bruch geen schaduw van een kans Daarmee is 't belangrijkste der raadsvergade ring van gisteren nog eens gememoreerd. De rondvraag leverde niets op. F. S. OVERZICHT. De belangrijkste gebeurtenis van bet we- reldoorlogstooneel beeft op bet Armenische front plaats gegrepen. Daar hebben jde Rus sische troepen, die voorbeen in den Kaulca- sus vochten, onder aanvoering van generaal Joedenitzj, na een hevig gevecht met- de Turken, de stad Erziudjan vermeesterd. Reeds in het begin van Mei waren de Russen dicht genaderd tot Mamakliatoen en Baiboert en hadden in de omstreken dezer plaatsen aanhoudend gevechten plaats, zon der dat een der partijen de overhand be hield. Voor korten tijd schijnen de Russen versterkingen "te hebben aangevoerd daar" de beide genoemde plaatsen liun deze maand in handen zijn gevallen, waarna de verdere opmarsch der Russen naar het [Westen vrij snel plaats greep en thans met de inneming van Erzindjan is bekroond. Hierdoor is het centrum van het Kaukasus-leger in een lijn gekomen met den rechtervleugel, die zich westwaarts van Trebizonde bevindt. Thans zullen de Russen ongetwijfeld trachten ook de linkervleugel te doen vooruitkomen in de richting van Diarbekr en deze aan den Bagdadspoorweg gelegen plaats te bemach tigen, hetgeen van buitengewoon veel ge wicht zou zjjn voor het geheele verdere verloop van den Aziatischen veldtocht, daar alsdan de verbinding met de nog zuidelijker staande Turksche troepen gevaar zou loopen te worden afgesneden. Onder de nagekomen berichten hebben wij gisteren nog in een deel onzer oplage melding kunnen maken van een Engelscli 3ucces op. het Westelijk front, namelijk de bezetting door de Engelschen van het dorp Pozières. Thans wordt deze mededeeling van den Engelschen staf in het Duitsche com muniqué. bevestigd, .waarbji tevens wordt gemeld, dat andere aanvallen der Engel schen, als bij het Eoureaux-bosch, hetTroon- bosch en bij Longueval, door de Duitschers werden afgeslagen'. Op het .Verdunfront op den linker Maas oever: zijn de Duitsche .troepen bij heuvel 304 een weinig opgesloten- terwijl op den rechter-Maasoever in öe streek van het Thiaumont-werk artilleriegeveckten gele verd zijn. De Russen hebben In Noord-Galicië hun offensief weer hervat en zijn in de streek van Beresteczko, ten zuiden van Detzniow weer verder vooruitgekomen, waar de Oos tenrijkers nu achter het vak van Boldui'ka zijn teruggetrokken. Ook bjj Radziwilow, aan weerszijden van den spoorweg Hemberg Brody—Dubno, hebben de Russen eenige, zij het dan slechts onbelangrijke, voordee- len behaald. Omtrent de houding van Roemenië ver- keeren wij hier weer 'geheel in het onze kere. De munitie uit Rusland, welke naar het heette aan de grens nog was opgehou den, is nu toch in Roemenië afgeleverd en zelf wordt uit Boekarest gemeld, dat een nieuw, transport met artillerie-projectielen uit Rusland in Roemenië is aangekomen. De leider der conservatieven, in Roemenië Mar- gliiloman is eergisteren door den koning in langdurige audiëntie ontvangen. De iBul- gaarsche gezant Rade had dienzelfden dag een onderhoud met den Minister van Bui- tenlandsche Zaken Porumaburn over dehan- delsveihoudingen van Roemenië met Bulga rije. Het spant er dus wel! VERSPREIDE berichten 1 urksche troepen iu Galicië. Naar aanleiding v«n het bericht over liet zenden van Turksche troepen naar Galicië, heeft een redacteur van de „Berliner ,-Ztg. am 3034 gezonden, terwijl er nog zeer vele jonge man nen achter de gevechtslinie zijn, die nog nooit in het vuur geweest zijn en met noncombattan- tenvverk worden bezig gehouden. De volgorde behoorde omgekeerd te zijn en de herstelden behoorden de plaatsen dier mannen in to nomen, zoodat zij thans op. hunne beurt aan het front zullen komen. V ervolgens merkte Churchill op, dat er veel meer kleurlingen, desnoods ook Ohineezen, moesten aangeworven worden om aan de ver stel kingen achter het front te werken. In zake de decoraties maakte Churchill de opmerking, dat er veel meer aan de troepen in de loopgraven en minder aan officieren enz. bij den Staf moesten verleend worden. Hij acht te het een misstand, dat de onderscheidingen voor de eigenlijke strijders ook aan degenen worden uitgereikt, die nog nooit een schot ge lost hebbep. Ook de inrichting 'der loopgraven is niet zoo als die behoort te zijn. De Duitschers hebben die voor een langdurig verblijf ingericht en krachtig versterkt, terwijl de Engelschen steeds van de stelling zijn uitgegaan, dat zjj daar toch maar tijdelijk waren. Het gevolg is, dat de verliezen dor Engelschen in de loopgraven veel grooter zijn dan die der Duitaehres en dat er veel meer manschappen ter bewaking noodig waren. Churchill bracht liuldé aan Lloycl Georgê voor de wijze, waarop hij voor zware kanonnen en voor munitie had gezorgd en sprak zijn vol komen vertrouwen uit in diens voortvarendheid, scherpzinnigheid en moed. De admiraliteit kreeg van Churchill de wenk >m de oude oorlogsschepen, die, zooals de onder- Mittag" een onderhoud gehad met Hakki Pasja, dading in dezen oorlog heeft geleerd, bijna den Turkschen gezant te Berlijn. Het deelne- 1 Seene gev echts waar de hebben, terwijl de bemaa- WitSe Gekleurde men van Turksche troepen op het oorlogstoo- neel in Galicië, zeide do gezant, houdt uiter aard verband met onze politieke en strategische belangen, zoomede op de wederzijdsche trouw. Wanneer onze( tegenstanders het wachtwoord op het eeue front hebben gegeven, dan zal de wereld opnieuw erkennen, dat wij in saamhoo- righeidsbesef bij niemand achterstaan. De Tur ken zullen nooit vergeten wat de Duitschers tot de redding van Konstantinopel in bange uren hebben bijgedragen, en zij zjjn er trotscll op zij aan zij met de h 1 idc 1 en-Eur opeesch e staten de idee der eenheid van het gevechtsfront met hun bloed te bezegelen. Ons menschenmateriaal is weliswaar niet onuitputtelijk, maar wij heb ben beproefde oorlogesoldaten genoeg, die het zich tot een eer rekenen naast Duitsche en Oos- tenrijksch-IIongaarscbe wapenbroeders dus danig te vechten gelijk dezen ons tegen de En gelschen en Fransehen met zulk een succes bij Gallipoli hebben bijgestaan. Het aftreden van Sasonof, Uit Stockholm wordt aan de „Vossisclie Ztg." een fantastisch verhaal geseind over het aftre den van Sasonof- Daarin wordt gezegd, dat Sasonof pas twee dagen na den kroonraad bij den Ozaar (Dinsdag de vorige week) be sloten heeft af te treden, en zulks omdat Enge land.zich steeds moer ging bemoeien met Rus- la nd's buitenlandsche politiek. Bark, de minis- ter van financiën, had uit Londen geseind, dat Engeland slechts bereid was nog meer geld voor të schieten a's bus and goed vond geen concessies meer te vermenen voor mijnen, kana len en spoorwegen ^an ™ec toestemming van Engeland. Verder ®°®st Rusland zijn politiek in het verre oosten richten naar uit Londen ge geven wenken en ten -slotte stolde Engeland den eisch dat voor de «"fsmelie buitenlandsche politiek een ententecomm.ssie te Londen werd ingesteld. .Bark had met klem aanbevolen deze voor waarden te aanvaarden omdat anders zqn zen ding stellig zou nib-1 n. In den kroonraad zouden daarover heft»*» woorden gevalled zijn, de Ozaar wilde er eerst met van weten, en kon slechts met veel moede door Stürmer, Ghwostof en Alexejef worden overgehaald te berusten. Na z(jn terugkeer to >St:. Petersburg moet Sasonof hebben getraent, m een onderhoud met Buchanan, den Engelse .c n gezant, de voorwaar den gewijzigd te krijgpn> en toen hem dat niet gelukte, zou hij zijn ontslag hebben ingediend. Uit welke bron de toekholmsohe bericht gever van de „Vossisc iedit verhaal heeft, wordt niet vermeld- Ernstige kritiek van Churchill op het militair beleid. In de Lagerhuiszitting hoeft kolonel Winston Churchill het beleid der logerautoriteiten, die naar zijne meening in vele opzichten tekort zijn geschoten, weer ernstig becvitiseerd In do eerste plaats, zeide hij, worden herstelde gewonden te vaak weder naar de loopgraven ningen tamelijk hulpeloos aan groote gevaren zijn blootgesteld, te ontwapenen en de kanonnen en munitie te gebruiken tot versterking der artillerie van de troepen te velde. KORTE BERICHTEN Rusland en Polen. De bevelhebber van het militaire district St. Petersburg heeft het ver schijnen van liet eenige poolsche dagblad aldaar do „Dziennik Petrogradzki", het oigaan van de' Poolsche emigranten in Rusland verboden. Het blad had tijdens den oorlog een tamelijk scherpe houding aangenomen tegenover de Russiséhe Polenpohtiek en het denkbare van Polen's on afhankelijkheid gepropageerd tegenover de Rus- om i>o1m 26.000.000 paar schoenen. Do „Shoo and cat .oi News' deelt mede, dat er bjj de Engel- 8c ie scnoenindustrie sedert het begin van den ooi log reeds 26.000.000 paar schoenen voor de verschillende geallieerde legers zijn besteld. Northampton alleen levert een vierde deel daar- van,n.l. 100.000 paar per week. De bestellingen in deze stad alleen bedtagen 9-050.000 paar, waarvan voor Servië 600.000, voor Italië 450.00, vcor Frankrijk 2.000.000, voor Rusland 6.000.000 paar. De liefde moet niet van een kant komen. De „Morning Post" verneemt uit Bern dat de Oos- tenrijksche regeering toegestaan heeft 700 ton petroleum en 4000 ton benzine uit Roemenie naar Zwitserland door te laten, doch als weder dienst heeft geëisclit, dat Zwitserland aan Oos- tenrijk levert 150 ton slaolie, 50 ton zwavel, 50 ton katoen, 30 ton manillahennep en 350 ton koffie. Tegen do Engelsche blokkade. Een Zwit- sersch perbureau heeft uit Stockolm bericht ontvangen over een sterke strooming in noli tieke kringen ook van Zweden ten gunste van aans'mtmg bij een actie, die de Ver. Staten en Nederland voornemens zouden zijn te be ginnen tegen uitwassen der Engelsche blok- ivadepolitiek en name tegen de inbeslag neming van poststukken-. Het nieuwe Frausche zware geschut. Sena tor Borenger geeft nadere bijzonderheden over het nieuwe Franscho 40 c.M.-geschut. liet wordt vervoerd over rails, die in zeer korten tijd kunnen worden gelegd- Voor de bediening van een enkel stuk geschut zijn 24 man noodig. De Oostenrijksche gezant verlaat Portugal. De „Figaro" verneemt uit Lissabon dat baron Kulm, de Oostenrijksche zaakgelastigde te Lis sabon, naar igo is vertrokken, vergezeld-van het geheele gezant-schapspersoneel. Hij zal zich aan boord van het Nederlandsche stoomschip „Zeelandia inschepen, met bestemming naar Amsterdam. Baron Ivulm en zijn gevolg zijn door de Portugeeeche regoering van een vrijge leide voorzien. TELEGRANSftlEftS EEN ENGELSCH LINIESCHIP BESCHOTEN. BERLIJN, 26 Juli. (Officieel.) Een van onze duikbooten heeft op 20 dezer voor het Engel sche vlootsteunpunt Scapa Flow op de Orkney- eilanden een groot Engelseh linie-schip met torpedo's aangevallen en daarbij twee treffers vorkregen. EE.N ENGELSCH-RUSSISCHE DUIKBOOT- BASIS GEBOMBARDEERD. BERLIJN, 26 Juli. (Officieel.) Een onzer marine-luchtschepen heeft op 25 Juli een aan val gedaan op de hoofdbasis der Russische en Engelsche duikbooten te Hariehamm (op hot eiland Aland.) Het heeft 700 K.G. gewicht aan bommen geworpen op de havenwerken aldaar. Het luchtschip werd hevig beschoten, maar is onbeschadigd op zijn vlieghaven teruggekeerd. ITALIAANSCHE VLIEGERAANVAL OP DURAZZO. ROME, 26 Juli. (Officieel.) Gisteren hebben onze vliegers bommen- geworpen op de haven- dammen en de hangars van Durazzo. Zjj zijn on gedeerd weer teruggekeerd. LUCHTAANVAL OP HET EILAND OESEL. BERLIJN, 20 Juli. (Officieel.) Een onzer vliegers-eskaders heeft 25 dezer des avonds het Russische vliegersstation Zezel, op 'het eiland Oesel (\óór de Golf van Riga), aangevallen en met bommen bestookt. De vliegtuigloodsen en gereedstaande -machines werden getroffen. Ondanks de beschieting door vijandelijke tor pedobooten en vliegers, kon de aanval overeen komstig de plannen uitgevoerd worden. Alle vlieger» keerden tot hun steunpunt terug. Van hedenmorgen DE DUITSCHE STOOMSCHEPEN IN PORTUGAL. ZURICH, 27 Juli. (part.) De „Neue 7-ürcher Ztg. meldt: De Portug^eache regeering heeft 6.1 van de in beslaggenomen Duitsche handels^ schepen voor goed in bezit genomen en van Portugeesche namen voorzien. ECONOMISCHE CONFERENTIES. GENEVE, 27 Juli. (Part.) Naar berieht wordt, beeft Pokiowsky, die aan het hoofd stond van de Russische afgevaardigden op de economische conferentie te Parijs, bjj zijn terug komst te St. Petersburg verklaard, dat men voornemens is, de economische conferenties dor geallieerden verder geregeld te doen plaats vinden. Deze zullen achtereenvolgens in Enge land, Italië en Rusland gehouden worden. UIT ROEMENIE. STOCKHOLM, 27 Juli. (Part.) Naar dé „Roozskoje Wjedomosti" uit Boekarest ver neemt, zou Bratianu van plan zjjn af te treden, ■om plaats te maken voor een coalitieministerie. De in Roemenië wonende Bulgaren liquideereu in allerjjl hun zaken. KEIZER FRANZ JOZEF IS NIET ZIEK. WEENEN, 27 Juli. (Part.) Het bericht van een telegraafagentschap te Parijs als zou keizer Franz Jozef ernstig ziek zjjn, is volkomen onjuist. De keizer ontvangt dagelijks staatslie den en militairen die hem verslag uitbrengen en werkt met zjjn oude kracht en volhoudings- vermogen. ZWEDEN E,N DE DUIKBOOTEN. STOCKHOLM, 27 Juli. (Part.) De Zwoed- rche regecring lieeft besloten om niet alleeu het oponthoud van duikbooten der oorlogvoe rende mogendheden ia de Zweedsche wateren te verbieden, maar ook bevolen dat liet vuur onmiddellijk op deze duikbooten moet worden geopend en dat zij niet als vrachtbooten zullen worden beschouwd. ONTPLOFFING IN EEN TUNNEL. LONDEN, 27 Juli. (Part.) Uit New-York wordt gemeld, dat in ëen spoorwegtunnel, bij het Eriemëer een ontploffing heeft plaats ge-' had. 25 personen werden gedood terwijl een groot aantal gewond werden. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit: is aan mr. P. Cleveringa, op verzoek, met ingang van 1 Augustus 1916, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van rechter in de arr.-rechtbank te Heerenveen; ■WLEKCHE mot Hoe au? UI»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1