BERÏCMTEN STADSNIEUWS 4l2de Staatsloterij. aijn benoemd: a. tot lid der Centrale Com- Ïtiesie voor Drinkwatervoorziening, jhr. mr. J. de Geer, lid van de Tweede Kamer der Ktaten-Generaal, wonende te Den Haag; b. Itot onder-voorzitter dier commissie, J. van •Ha&seit, c.i., wonende te Heemstede. tiet opbrengen onzer visschersschepen. De schepelingen lijden gebrek. Bij de ergerlijke bejegening ons aange- jdaan komt na nog dit, dat men de schepe lingen der opgebrachte schepen laat hon ger lijden! Van de schepelingen van verscheidene der naar Lerwick, Kirkwall en Peterhead opge brachte visschersschepen zijn hij de reeders berdchteu ingekomen, dat zij gebrek aan le vensmiddelen hebben, zoodat zij moeten ver zoeken door spoedige geldzending hen in staat te stellen in het gebrek aan proviand te voorzien. Ook de Nederl. consnl-generaal te Londen, de heer Haas, heeft de aandacht der reeders erop gevestigd, dat aan de bemanningen van de opgebrachte visschersschepen te Ler wick, Kirkwall en Peterhead in onvoldoen de mate proviand verstrekt wordt en erop aangedrongen, dat door spoedige zending van geld in het gebrek zal worden voorzien. Een protest. Het hoofdbestuur van de Vereeniging_ter bevordering van de Nederlandsche v is- seherij had gistermiddag in de groote zaai van den Dierentuin te s Gravenhage een vergadering bijeengeroepen voor leden, be langhebbenden en belangstellenden in de zeevisscherij, ter bespreking van het opbren gen en voor het priisgereebt brengen van zeevisschersvaartuigen door do Britsche Re- geering. De vergadering was druk bezocht, o.m. door vele visschers met hunne vrouwen en eer.ige Kamerleden. Mr. H. de Mos, die pre sideerde, deelde mede vernomen te hebben, dat de Nederlandsche Regeerimr krachtig heeft geprotesteerd tegen de jongste maat regelen van de Engelselie Regeering. Daarna was bet woord aan mr. Ankerman, lid der Tweede Kamer, die protesteerde te gen de door Engeland genomen maatrege len on zeide dat men op waardige wiize aan de Engelsche Eegeering dient duidelijk te maken, dat zij de belangen van Nederland er mede treft. Ten slotte diende spr. eene Jange motie van protest in. De motie ein digt: de vergadering enz., Protesteert met jkraeht tegen bovenom* schreven dioor Engeland in beslag nemen van Nederlandsche zeevisschersvaartuigen en bet eventueel brengen van die schepen voor een Engelsch Prijzenlioi' als zijnde in strijd met de eer.-te beginselen van bet vol kerenrecht, onrechtmatig en niet overeen komstig met de houding tegen de burgers van een bevrienden neutralen staat. Spreekt het vertrouwen uit dat Engeland, hetwelk meermalen heeft verklaard dezen oorlog in de eerste plaats te voeren voor bet goed recht van de neutrale kleine sta ten, zal voortgaan op den reeds gedeeltelijk gevolgden weg en de Nederlandsche vissebe- rij^ wederom vrij haar bedrijf zal laten uit oefenen, althans met baar een voor baar bevredigende regeling zal treffen en In de nu volgende besprekingen betuig den vertegenwoordigers van vakorganisa- tiën instemming met-de motie. De heer Johan Brautigem, voorzitter der zeeliedenvereeniging „De Volharding", als- nn bet woord verkrijgende, zeide o.m. dat bij bet zeevisschersbedrij f 20,000 arbeiders zijn betrokken. Wordt dus deze stop gezet, dan beteekent dit een geweldige catastrophe voor ons land. Het step zetten zon een finan cieel nadeel van millioenen beteekenen. Spr. bad bet verder over de bewering van Engelsche zijde dat 90 pet. der baring naar Duitschland zou gaan. Ook in normale tij den gaat 80 pet. der baring naai* het bui tenland; er is echter geen voorkeur van le vering. Hij die den prijs wenscht te betalen kan de viseh krijgen. Ook komt spr. op tegen de bewering alsof de reeders telkens gaan visschen op plaatsen waar zij niet mogen komen. Spr. noemde dit een onjuiste voor stelling geven. Ten slotte betoogde spr., dat de Engelsche Eegeering, als zij goed had willen handelen, de te nemen maatregelen bad moeten be spreken toen de visschersvloot dezen winter stil lag. Nu is bet een machtskwestie. Het telegram dat spr. aan den EngeL-chen ge zant zond, was wel op zijn plaats. Spreker geeft den vertegenwoordiger der Engelsche EegeeTing den raad: leg uw oor te luisteren bij ons volk en in de bladen en u zal tot de overtuiging komen dat er een groot onrecht wordt gepleegd. (Applaus). Nadat nog velen van hun misnoegen had den blijk gegeven over Engeland's optreden en men er den nadruk op had gelegd, dat bet niet gold een anti-Engelsehe betooging, maar dat bet bier ging om Nederlandsche belangen is de motie aangenomen. Een onwettige inbeslagneming. Het Hbld. betoogt, dat de beschuldigin gen van Engeland niet de minste rechts- waai'de hebben. Het blad schrijft: Engeland kan' een stuk der Noordzee tot oorlogsterrein verklaren en hoe dubieus of het ook zijn mag of zij het recht heeft door oorlogsmiddelen als mijnen bet beva ren van een uitgestrekt stuk open zee ge vaarlijk te maken, dat zij het recht zou heb ben schepen die deze gevaren trotseeren tot goede prij- te verklaren, is geheel uitgeslo ten. Eveneens is het uitgesloten dat zij Ne derlandsche visschers beletten mag bun be drijf uit te oefenen, wijl een deel hunner pro ducten naar Duitschland vervoerd kan wor den. Dit is een uitbreiding van bet denk beeld „voortgezette reis," die waarlijk alle perken te buiten gaat. De Engelsche stelling is natuurlijk en wat het begrip „voort gezette reis" betreft, beroept zij zich op vele precedenten van andere oorlogvoerenden als de Vereenigde Staten dat het niet noo- dig is dat contrabande direct naar een vijandelijk land vervoerd wordt; als aange nomen moet worden dat het later in een voortgezette reis naar het vijandelijk: land vervoerd wordt, is het als contrabande en als goede prijs te beschouwen. Die stelling nu zóó uit te breiden, dat bet vervoer van viscb, door Nederlandsche vis schers over zee als het vervoeren van con trabande is te beschouwen, wijl een deel dier viseh naar Duitschland uitgevoerd wordt, is toch waarlijk te kras. Wij mogen en moeten voor onze visschers het- recht opeisehèn ons volk van viseh, die het waarlij thans noo- dig heeft, te voorzien en hun bedrijf te blijven uitoefenen. En wij nemen geen oogenblik aan dat een Engelseh rechter viscb, door een Neder- landsch visscher voor eigen rekening ge- visebt en bestemd om in een Nederlandiche haven in het openbaar geveild te worden, contrabande zal noemen, alleen omdat wel licht ja waarschijnlijk een deel der viscb door bandelaars zal worden opge kocht, die haar naar Duitschland opzenueu. DE MAXIMUMPRIJZEN VAN DE GROENTEN. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft een nieuwe lust vastgesteld van eenige groentensoorten en roege aard appelen met daarvoor aangenomen maxi mumprijzen. Deze prijzen zijn geneel gelijk luidend aan die, vastgesteld in de vorige lijst, met uitzondering van den maximum prijs van bloemkool le soort, welke voor den groothandel van 9 op 12 ct. per stuk is ge bracht en voor den kleinhandel van 12 op 15 cent, een en ander in verband met de verhooging van het percentage, dat ypor binnenlandseh gebruik beschikbaar moet worden gesteld en met de omstandigheid dat deze bloemkoolsoort hoofdzakelijk door de meergegoeden wordt gebruikt. MINISTER POSTHUMA WORDT VER ZOCHT HEEN TE GAAN. Die Dordrechtenaars zijn oolijkerds! - Er circuleert tc Dordrecht een adres ter verzending aan de Tweede Kamer, opge steld door de gemeentelijke voedingscomm. aldaar, waarin wordt bepleit het 20 mil- lioen-ontwerp niet ongewijzigd aan te ne men en te volgen eene andere levensmidde- lenpolitiek, dan tot heden is gehuldigd. Aan liet slot wordt verklaard, dat mocht de minister van Landbouw blijken van an dere meening te zijn en in dezelfde richting willen doorgaan, „adressanten dan vanmee- „ning zijn, dat het bevorderlijk zou zijn .aan „de belangen van de burgerbevolking, in- „dien Zijne Excellentie mocht kunnen be sluiten de portefeuille' ter beschikking te „stellen." DE ONDERGANG VAN „DE MAAS". De kapitein van de „Maa3" heeft aan een be richtgever van de „Tel." het een en ander mede gedeeld omtrent zijn ervaringen bij den onder gang van zijn schip. We waren de Noord-Hinder voorbij, verhaalde de gezagvoerder. Ik was steeds aan dek geweest en ging juist naar beneden om wat eten te be stellen. Nog was ik niet op de vierde trede of daar had je 't. £en geweldige slag. 'k Hoorde niets dan kraken en breken, 'k Vloog naar dek terug om order te geven de boot te strijken. Maar al dadelijk voelde ik me drijven. Of de „Maas" dus ook gauw verdween. Ik ging ondervoelde planken boven mijn hoofd en worstelde me boven, 'k Had een nieuw zwemvest, maar tot mijn schrik bemerkte ik, dat het me niet droeg.en zwemmen kan ik niet. Gelukkig kreeg ik een balk te pakken en hing daarover. Dat was een foltering. Mijn arm is er nog stijf Ik begreep toen al, dat er velen van de beman ning met het schip verdwenen waren. Sommigen moéten daar beneden doodgeslagen zijn. Nood geschrei hebben we niet gehoord. Een half uur lag ik in 't water. Zou ik 't uit houden, of me moeten laten gaan? Twee mijner mannen klampten zich aan een omgeslagen boot vast. Zij zaten hooger dan ik, en keken dus ook verder. „Kapitein" riepen ze „daar is een sloep." Nou dacht ik, dan zal 't leelijk moeten doen, eer ik me nog laat gaan." En ja, de mannen van de „Zeehond" waren daar.We waren behouden. Een wonderbare ontsnapping mogen we het noemen, als we aan 't gebeurde denken. AANGEHOUDEN MAILS. De stoomschepen „Willis," 16 dezer van Rot terdam naar Oost-mdië vertrokken, en „Noor- dam, 20 dezer van Rotterdam naar New-York vertrokken, hebben de post te Kirkwall moeten lossen. Ook dat gaat maar door. Aan de ernstige ver- tcogen van onzen minister van Buitenlandsche Zaken stoort Engeland zich geen zier EEN MIDDEL TEGEN MIJNEN. Het moet eenigermate verwondering baren, dat hoewel nog dagelijks schepen door het stooten op mijnen verloren gaan, nog niet een practisch mid del is gevonden om de vaartuigen voor dit gevaar immuun te maken. De heeren P. J. Douwes Dek ker en'J. Eindhoven te 's-Gravenhage meenen thans de uitvinding te hebben gedaan, waarop gewacht werd; zij hebben ons aldus meldt men uit Rotterdam aan het „Hbld." hun denk beeld op een model gedemonstreerd. Hun idee komt hierop neer, dat zij op den romp van het schip boven de waterlijn op geregelde afstanden zoogenaamde „uithouders" aanbrengen, waar langs steunijzers loopen. Door die steunijzers worden stalen kabels gehaald, waardoor het schip feitelijk als met een netwerk is omringd. Het ka belsysteem wordt binnenboord behandeld, opge zet of neergelaten. In het laatste geval zit het feitelijk vlak tegen den romp en is op-geenerlei wijze hinderlijk. Zijn de kabels aangehaald, dan is de romp van het schip over een breedte van 4 meter van elk voorwerp verwijderd. Aanraking rip -zal, vo!eens de uitvinders dan alleen ce kabels schaden. Bovendien heeft men ond«r aSh hf:eUni^Zei'f kracjltige stalen messen aan gebracht, in s.aat om de kettingen, waaraan de mijnen zijn verbonden door te snijden. De uit vinders zijn gestuurd door de adviezen van practici, waarbij o.m. een attest van het bestuur der vereeniging van Nederlandsche Gezagvoer ders en Stuurlieden, overtuigd van de volkomen deugdelijkheid hunner vinding en wachten nu slechts op den reeder, die een zijner schepen aldus toegerust door het mijnenveld wil zenden. De kosten behoeven geen beletsel te zijn, te minder aaar nagenoeg al het voor de uitvinding benoo- j^e,materieel in tijd van vrede weer voor an dere doeleinden aan boord bruikbaar is. In d«n wagie-n was geen plaats meter I Een man te oordeelen naar zijT kleeding een visscher, zat Dinsdagavond op den buf fer van den sneltrein, die 's avonds van af Alkmaar ongeveer te 10 uur Hugowaard passeert met bestemming naar den Helder. De chei te Hugowaard had hier telegrafiscli kennis van gekregen. Vóór het statioh deed hij den trein stoppen, liet den man afstap pen en maakte proces-verbaal op van het gebeurde. Toen de chef liem vroeg, waarom hij op die gevaarlijke plaats zat, antwoord de hij: „In den wagen wa's geen plaats meer." - Von Hindenburg gevat. In liet ge hucht Sint-Pietersracle (gem. Kerkrade) is een smokkelaarsbende gearresteerd, ge naamd de „generale staf" wiens chef een mijnwerker is die zich Von Hindenburg" noemde. Twee kommiezen wisten 20 man van de bende, bestaande uit öO1 smokke laars te arresteeren, waaronder den chef, die er steeds op pochte nooit gesnapt te kunnen worden. Er werd tevens een groote hoeveelheid smokkelwaar ia beslag geno men. Verschrikkelijk. Te Ommelanderwij k (Veendam) geraakte een driejarig zoontje van den fabrieks-opzicliter Miedema in een goot, waarlangs tijdelijk, wegens vertim- inering der aardappelmeelfabriek, afgewerk te stoom wordt afgevoerd. Het kind ver brandde in het kokende water en overleed na enkele uren van hevig lijden. Uil ONZE VORIGE OPLAAG HAARLEM, PERSONALIA. Op de aanbeveling voor de benoeming van een directeur der gemeentewerken te Leeuwarden komt als nummer twee voor de heer D. Huender, adjunct-directeur van openbare werken alhier. Te den Haag slaagde voor het notarieel Staatsexamen le gedeelte de heer H. Cou- thino, van hier. Te den Haag slaagden voor het acte- examen kandteekenen de heeren N. Overdijk en W. Boon, beiden van hier. In de plaats van den heer J. Spiesz is benoemd tot deurwaarder bij de directe be lastingen enz. de heer R. Koopmans, thans commies le kl. hij die belastingen, alhier. Mej. S. M- Mul van hier, is benoemd tot onderwijzeres in handwerken aan school G (M.U.L.O.) te Zaandam. EINDEXAMEN H. B. S. Voor Groep III zijn gister geslaagd: mej. A. M. Bartstra te Alkmaar; mej. C. H. A. Bletz en mej. E. M. Bletz, te Zaandam; mej. M. W. van der Vegt te Alkmaar; A. W. Goetmakers te Alkmaar; A. A. Moerel te Alkmaar; Th. A. A. Meijer te Amsterdam; G. Krans, bijz.~H.B.S. te Hilversum; J. A. H. G. Broese v. Groenau; mej.L.M. Burkink, L. van Lennep, mej. H. Onland, K. H. Toe Water, W. K. van Baak, mej. H. de Nobel, J. Zuidweg, allen te Haarlem; E. Smit Si- binga Jr, Extraneus; F. Van Tetterode, te Hoorn, GEMEENTERAAD. Gisterenmiddag vergaderde de gemeente raad onder presidium van den Burgemees ter Jhr. Mr. Sandberg. Afwezig zijn de heeren: de Braai, Bo- mans, Sehreuders, van Rossum, Wentholt. Andraea, Loorjes en eene vacature. dea secretaris te zijn binnengeleid, in han den van den voorzitter de bij de wet voorge schreven beloften af en neemt zitting naast den heer Poppe, na door den VOORZITTER te zijn gelukgewenscht. i Lovonsniiddelenvoorzioning. Mededeeling geschiedt van de plannen in zake een Bureau voor Levensmiddelen in het centrum der stad, enz. De heer VAN LI LM T doet opmerken, dat een distributie vaii veel levensmiddelen, naar die nu denkelijk zal plaats hebben, absoluut in strijd is met de belangen van den mid denstand. Indien in den raad komt 't voorstel om het Bureau in te stelien, dan zal spr. daar tegen stemmen.. Hij. acht, dat er. wel dus danig eene regeling, is te vinden, dat de belangen van de winkeliers niet zuilen wor den geschaad, met eene goede controle. De VOORZITTER zegt dat ook hij de belangen van de winkeliers niet wil ge schaad zien, maar dat rnen hiet moet ver geten, dat 't doel is om de bevoikmg te helpen aan goedkoope levensmiddelen. Even wél, de winkeliers moeten helpen aan een goede controle over hun eigen menschen. Ban zal de zaak in de goede richting gaan. Nog legt spr, er den nadruk op, dat men hier alleen met een tijdelijken maatrege-(heelt te doen en dat de middenstand niet zal women uitgescha keld. Met de winkeliers zal spr- c°8 nat-er over- leggen. Daaraan voegt de voorzitter n0o *°e woorden van dank aan de comm. van advies waarvan de heer Modoo voorzitter was en aan de teyensmid- delencom. onder presidium van Mr. imei en on der leiding van den heer Nagtzaann Under appl, dankt spr. hen voor hun velen aroeia m deze moeilijke tijden. jyiededeelingen enz. Eervol ontslag vragen H. A- va" Heuver-Mo- doo als onderwijzeres aan de opleidingsschool voor jongens en meisjes; J. M- Visser als onder wijzeres in de handwerken aan de school voor M. L. O. no. 1P. Rezelman als onderwijzer aan de school voor M. U. L. O- n.°.' "lok als onderwijzer aan de schooi M. U. L. U. no 2 en aan H. O. Scholten als leeraar der avond- schooi voor handelsonderwijs. Wordt verleend. B. en W. vroegen den raad een verhooging van een crediet voor een ijzeren hek nabij de viaduct aan den Jansweg. De heer v. d. KAMP heeft daartegen be zwaar en deelt medé dat hem is geb.eken, dat bij de ondershandsche aanbesteding door de aanne mers er ieder 100 is opgelegd. Spr. is bereid aan den voorzitter ales mede te deeien. In verband hiermede, nadat de heer Jonck- oioea m overweging heeft oegeven de gunning niet te doen plaats hebben, wordt besloten de credietaanvrage aan te houden. Eerlijke lui. Dan wordt medegedeeld dat vaa iemand wiens aanslag ia de belasting, niet overeenkomt met het werkelijk bedrag, ia ontvangen een be drag van 1200 en van een ander die in 't zelfde geval verkeerde een van J 91.50. Finantiën. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de rekening enz. van de bewaarschool in het voor malige Barbaragasthuia dienst 1915 en de be grooting dienst 1917. Wordt vastgesteld. Voorstel van B. en W. in zake een nadere regeling van het loon van den nachtbrugwach ter van de brug bij de Ringvaart en den Haar- lemmerineerpolder. Wordt goedgekeurd. Brandstoffen tegen vermin derden prijs. Onder mededeeling dat 't in hun voornemen i'gt te bevorderen dat in het najaar weder brandstoffen tegen verminderde prijzen worden verstrekt, stellen B. en Wvoor eenige adressen, die daarop betrekking hebben voor kennisge ving aan te nemen. Wordt aangenomen. Inrichting eener Veemarkt plaats. B. en W. vragen den raad een crediet van 3450 tot inrichting van een wagenloods op het terrein van 't openbaar slachthuis tot een veemarktplaats. YV ordt verleend. Tegen ontsierende reclame. B. en W. stellen voor de rechtsgeleerden-com missie uit te noodigen tot het ontwerpen eener verordening tot wering van ontsierende re clame. Wordt goedgekeurd. Verhooging van een woning voorschot. _B. en W. stellen voor om het aan de wo- nmgbouwvereemging „Spaarnoog" verleen de voorschot te verhoogen en te brengen op f 168,050. Wordt goedgekeurd. Geen bepalingen van minimum loon en maximum arbeidsduur meer. B. en W. stellen voor: le. eenige adressen inzake besteksbepalingen van de hand te wijzen en 2e. hen uit te noodigen in bestek ken voor gemeentewerken niet meer op te nemen bepalingen ten aanzien van minimum loon en maximum arbeidsduur. De heer KLEIN bepleit de bepalingen aangaande minimum loon en maximum ar beidsduur te handhaven en herinnert eraan, dat de vorige Burgemeester van die bepa lingen een groot voorstanders was. Hij dient in een voorstel om B. en W. uit te noodigen te komen met nadere voorstellen, waarbij met de wenschen dep- adressanten zal wor den rekening gehouden. De heer POPPE dient in een voorstel om B. en LW. uit te noodigen in de bestekken op, te nemen bepalingen overeenkomende met die welke in de collectieve contracten in de bouwvakken alhier zijn opgenomen. De heer KLË1JNENBERG doet opmerken, dat niemand zich meer aan de bestek-bepa lingen in geding hield, daar de arbeiders zich reeds lang betere arbeidsvoorwaarden hadden weten te verwerven en dat hij daar om had gemeend, dat de bestaande bepa lingen kunnen vervallen. Wil men ziek hou den aan de bepalingen in de collectieve arbeidscontracten, dan is hem dat wel. Maar dandient men in de verordening geene cijlers te noemen. (Zie vervolg 2e Blad). EXAMEN HOOFDAKTE. Alhier zijn op. 24 en 25 Juli geëxamineerd 14 vrouwelijke candidates Geslaagd 9, ,t. w.. de damesM. Berbee van Amsterdam, H, de Boer, Haarlem; S. .0. Nijsingh, Leiden; H. M. J. A. Penris, Amsterdam; B. A. van Vel- zen, Leiden; M. de .Winter, Schoten; M. J- Koning, Amsterdam; E. J. Sennekes, Den Helder; J. ,YV. A. E. ,üri, Hardenberg. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; 26 Juli. J. E. J. Schipper en J. H. Heijne. J. H. Schutte en E. Bak ker. D. J. Schouten en, C. P. F. van Zijl. J. A. Cazander en G. J. van Dam. C. Baas en J. M. Pistoor. P. L. Euif'rok en A. C. v. d. Berg. J. in 't Veld en A. M. van Velzen. H. Hollander en M. A. C. Wassenberg. P. A. G'ooijer en-C. J. Sei- man. H. L. van Berloo en F. H. Geerink. G. Koster en J. O. de Bruijn. P. M. V. Kwantes en A. de Boer. Getrouwd: C. van YVijngaarden en R. van der Heide. P. P. C. Scheinders en M. H. Wernik. W. F. de la Rie en J. H. Nessen. E. Vlugt en D. O. Moolevliet. Geboren: 24 Juli. z. van M. M. van Sloo- ten—van Eerden. d. van A. Graaff—Bak ker. 25 Juli. z. van D. Laeonrt—Drogtrop. d. van J. Joustra—YVels. d. van A. C. RemmóKruijer. z. van W. J. v. Zwie- tenWeijers. - 26 Juli. d. van M. de Bruin Traksel. d. van W. M. Klumper—Hes- sling. z. van C. Mosseveld—Jacobs. Overleden: 25 Juli. G. Wortel—Grint, 80 jaar, Spaarnwouderstraat. HEEMSTEDE. Droevig! Dinsdagmiddag is een 234-jarig- jongetje in een sloot aan den Heerenweg geraakt, het kind viel er in met het hoofd naar beneden en voordat hulp kwam opdagen, was het gestikt in den modder, waarmee de sloot voor het groot ste deel was bezet. Waterfeest. Wij meldden reeds, dat hier op Zondag 30 Juli a.s. een „zwemdemonstratie" zal plaats hebben in den zwemvijver „Groenendaal," die om 2 uur begint. Wij ontvingen thans het programma De vereeniging tot exploitatie van den Zwemvijver alhier en de Haarlemsche Red dingsbrigade voor drenkelingen organiseeren het feest, dat onder leiding staat van de heer A. J. Meijerink. Het programma behelst twee nummers, w.o. eenige wedstrijden en zgn. „spie- gelreddingen," die interessant en leerzaam zijn, zoodat het programma wel belangstelling zal trekken HALFWEG. Treurigl Maandagavond werd een wedn. O. genaamd plotseling krankzinnig. Hij rende de straat op en was spoedig met verschillende per sonen aan 't vechten. De politie, die gewaar schuwd was, nam hem in bewaring, hetgeen niet veel moeite gebeurde, daar da man hevig opgewonden was. Hij werd naar het Raadhuis gebracht en nadat dr. Melehior hem bezocht had, den ganschen nacht bewaakt. Dinsdagmor gen is bij naar huis gebracht, waar hij, daar zijn toestand 't zelfde blijft nog steeds door twee personen bewaakt wordt. De Regeeringsviscl». Dank zij de goede gor- Eerste klasse. 3e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 20,000: 11920. 1000: 6797 12280. 400: 9178 11584 12169. 100: 25 3982 7225 16482. Prijzen van 20. 92 198 436 528 532 573 634 674 716 741 796 833 838 840 850 855 937 959 977 994 1092 1115i 1151 1194 1233 1259 1348 1354 1412 1423 1481 1503 1566 1578 1602 1641 1688 1714 1750 1775 1952 1870 1873 1952 1958 1967 2025 2027 2060 2099 2140 2176 2248 2251 2368 2373 237-5 2421 2484 2488 2496 2506 2566 2578 2618 2674 2727 2751 2823 2840 2846 2916 2934 3011 3102 3120 3165 3179 3248 3288 3317 3362 3403 3422 3521 3596 3599 3620 3887 3929 3984 4059 4075 4096 4114 4132 4155 4169 4175 4176 5195 4219 4230 4255 4266 4270 4297 4308 4323 4325 4387 4466 4484 4564 4704 4738 4825 4927 5017 5081 5102* 5121 5124 5151 5176 5326 5380 5418 5419 5420 5442 5485 5486 5494 5591 5601. 5608 5631 -5669 5674 5674 5685 5686 5695 5769 5819 5861 5866 5880 5995 6007 6027 6054 6061 6070 6102 6154 6169 6205 6212 6288 6367 6413 6488 6513 6526 6557 6563 6621 6677 6693 6726 6746 6751 6791 6817 6829 6974 7086 7098 7141 7178 7288 7309 7318 7342 7377 7471 7512 7515 7530 7598 7605 7656 7770 7804 7975 8001 8021 8029 8127 8309 8415 8417 8586 8610 8646 8829 8838 8858 8876 8897 8956 8977 8992 9036 9078 9118 9197 9224 9228 9244 9266 9297 9318 9350 9352 9424 9461 9494 9593 9595 9600 9611 9669 9702 9762 9779 9836 9885 9888 9922 9982 10127 10187 10250 10276 10309 10350 10354 10370 10400 10458 10472 10571 10636 10674 10695 10726 10790 10820 10851 10869 10907 11039 11045 11115 11284 11291 11299 11417 11444 11466 11503 11597. 11616 11675 11731 11837 11843. 11976 11993 11997. 12013 12065 12089 12137 12143 12181 12207. .12247 12335 12415 12497 12499 12560 12581 12595 12641 12664 12710 12749 13012 13055 13080 13087 13092 13126 13150 13279. 13302 13304 13319 13330 13367 13369 13410 13432 13488 13528 13574 13593 13654 13660 13663. .13742 13875, 13899 14087 14113 14118 .14148 14255 14361 '14368 14372 14373. 14399. ,14451 14476 14522 14528 14573 14645 14689. 14699. 14712 14769, 14821 14834 14874 14892 14894 14897 14993 15061 15063. .15073 15080 15097 15162 15200 15283 15404 15427 ,15451 15462 15499 15502 15577 15580 15599 15632 15734 15738 15754 15786 15867 15913 16070 16108 16126 16158 16222 16244 .16274 16313. .16316 16345 16373 16416 16440 16604 16664 16700 16720 16736 16754 16759 16823 .16839. 16844 16940 16949 17074 17079 17104 17122 17142 17311 17384 17412 17445 17459 17492 .17535 17597 17695 17742 17773. 17782 17804 17862 17899 17903 17930 17963 18088 18163 18178 18214 18272 18336 18344 18420 18529. 18563 .18599 18629 18654 18736 .18761 18796 18855 18886 18947 19-015 19017 19068. 190 ?3 .19086 19182 1921Q 18284 19305 19310 19398 19407 19519 19573 19576 19579 .19604 19607. ,19734 19743. 19768 19823, 19858 19864 .19893 20005 20Ü32 20101 20103. 20171 20199. 20205 20317. 20399, 20466 gen van onzen Burgemeester zijn de iüwonera tot op heden nog steeds in de gelegenheid ge weest regeeringsvisch te kunnen koopen. En men maakt hier van de aangeboden gelegen heid ruim gebruik. Zoo arriveerden hier Dins dagavond 1.1. 22 kisten (ieder bevattende pl.m. 20 pond) gerookte achelvisch en 5 vaten (ieder inhoudende pl. m. 800 stuks) haring. Woensdag werd begonnen met het uitventen van deze Re geeringsvisch en Maandagavond 1.1. was reeds alles verkocht. BUITENLAND. POZIèRES DOOR DE ENGELSCHÈN yEROVERD. LONDEN, 26 Juli. (Officieel.) (Part.) Het geheele dorp Pozières is thans in onze handen. Wij breidden onze stellingen ook uit ten Westen van het dorp en veroverden twee. krach tig ver sterkte loopgraven; vele gevangénen, waaronder vijf officieren, vielen in onze handen. RÖEMENIE BEREIDT ZICH TEN OORLOG VOOR? ST. PETERSBURG, 26sJuli. Volgens, het St.Petersburgsche Telegraag Agentschap pu bliceert het Roemeensche blad „Universal" een door den afgevaardigde Arnat getee- kend artikel, waarin gezegd wordt: „Binnen enkele, weken zijn wij met de mobilisatie, gereed. Dan zullen onze troepen de Karpa- tben overtrekken Het uur der beslissing beeft-geslagen. Geen vertraging kan of mag meer plaats hebben. Wij zullen optrekken om den geheiligden strijd te voeren tegen onze ergste vijanden, de Bulgaren en dc Magyaren." en BURGERLIJKE STAND SASSENHEIM. Geboren: d. van G. O. db Groot en C'. YV. Alkemade. z. van D. v. d. Kwaak en YV. v. d. Voet. d. van P- O. Vonk en L. Edel. d. van O. fspruijt en P- J. van den Berg. d. van A. van Dijk en A. v. d. Voort. z. van J. H. Rokreij en lh. Boerboom. d. van M. Drost en J. Godefroy. Getrouwd: L. Tulp, wed. van J. de Koning van Ede en M. Koning. SCHOTEN. GetrouwdF. Kaart A. Karemoker. G. J. T. Dijk en"J. Smit. Geboren; z. van E. Kuykhoven-Qutoneau. z. van A. M. E. Keuper-Schrader. d. van' J. Jansen-v. d. Berg. Overleden: M. v. Butsom, ongehuwd-, 17 jaar. J. C. v. Haar en, echtg. van H. I. Fobbe, 68 jftar* i él N.V. BROODFABRIEK „DE ZEEUW". Op den Kondenhorn nabij de Koksteeg i* een fraai perceel verrezen, gebouwd naar, plannen van den architect, den heer VaA den Berg, waarin is gevestigd de brood fa-. besluit van deze motie kennis te Keven aan de Nederlandsche en Britsche autoriteiten." van, zooals ie zien. kan. Installatie nieuw inkomend lid. Do ïieer Ti. Groen.ontia.etl legi, na tloor 20504 205ÏO 20543 20583. 20319 20Ü68 20753 20879 20896 ,20953 2O0u2 le klasse 2e lijst; 18262 m.z. 18263.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2