F.E.PAESi ArtsM.MAURITZ Appollo-theater Zeer interessant Programma. Openbare Verkooping. POETST WED. MEIIER L. WOLFE, '1 kerknieuws Van 4 tot en met 10 Aug. BOUWTERREINEN TE ZMOIli, VERKOOPINGEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN LETTEREN EN KUNST SOCIALE BERICHTEN MARKTNIEUWS FINANCIEELE BERICHTEN niet te consulteeren. te. consulteeren. Uwe schoenen MANJEFIEK is de naam. MAGNIFIEK is de glans. s-s MEPPEL s-b TELEGRAFISCH WEERBERICHT s De uitvaart van Philip Loots. Gisterenavond is het stoffelijk overschot ^&n den katholieken Haarlemschen toonkun stenaar Philip Loots naar de kerk van den H. Antonius van Padua overgebracht. Terwijl de kist de kerk werd binnengedra gen, werden door het koor „Benedieamus Domino" de liturgische gezangen volgens de Vaticaansche zangwijze ten gelioore ge bracht. De kist was gedekt met een krans van de familie en een van het koor voor noemd. Hedenochtend hadden in de kerk van den H. Antonius van Padua de HH. Uitvaart diensten plaats, welke plechtigheden volgens de schoone liturgisché voorschriften van de H. Kerk, behalve door de familie, door vele belangstellenden werden bijgewoond. De twee voorafgaande stille HH. Missen werden gecelebreèrd één door den Zeereerw. Vf«r pastoor Brouwer van Amersfoort en door den Weleerw. heer kap. Mertz, den «chrijver van het „Spel van Sint Servaas," waarvan de overledene de muziek had ge componeerd. Daarna werd te 9% uur de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den Zeereerw. heer pastoor Royakkers, die daarbij werd geassisteerd door den Weleerw. Pater Ellerbeek als diaken, den Weleerw. Pater Caminada als sub-dfaken en den Wel eerw. pater Geeve als ceremoniarius. Onder leiding van den directeur, den heer Van Kessel, voerde het koor op verdienste lijke wijze de Requiem-mis van Perosi uit. De orgelbegeleiding geschiedde door den oud-leermeester van den overledene, den heer Verheyen, terwijl als solisten optraden de jhceren Fr. Philippeau van Amsterdam en J. Huizing en K. Bakker, leden van het koor. De kerk was tot aan alle hoeken gevuld met belangstellenden, die zoo den diep-be- treurden doode de laatste eer bewezen. Alle altaren en voorts het geheele priesterkoor was in rouw versierd, terwijl zwarte gordij nen alle ramen bedekten, zoodat in het kerkgebouw een plechtige halve duisternis heerschte. Terwijl velen zich op de Nieuwe Groen markt schaarden werd onder klokgelui het stoffelijk overschot de kerk uitgedragen. In den lijkstoet volgden een wagen met fraaie kransen. .We merkten daarbij op van het Bestuur der Marthavereeniging, van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap van den directeur en de leden van het Haar- lemsch Muziekkorps, van het comité van het openluchtspel „Sint Servaas" van het Gemengd koor „Onder Ons", van het R.K. zangcollege van, de Mozes- en Aaronskerk te Amsterdam, van leerlingen, van de Haar lemsche musici, vau de zangvereeniging „Or pheus" te Alkmaar en anderen. In 't geheel waren er een 40-tal kransen. Om ruim 11 uur kwam de lijkstoet op het St. liarbara-kerkhof te Schoten aan, waar de plechtige ter-aarcie-bestelling plaats had. Daar hadden zich vele belangstellenden geschaard uit de muzikale kringen en vele vrienden van den overledene en anderen. Wij merkten daaronder op: bestuursleden en vele leden van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", de directeur en vele orkestleden van „Haarlem's Muziekkorps eene deputatie Vau „Toonkunst", van „Onder Ons" en van het koor der Mozes- en Aaronkerk te Amsterdam. Verder vele vertegenwoordigers van andere zangvereenigingen, vele musici als de heeren P. J. P. Wierts, Brandts Buys, G. Zalsman, Roeske en de bekende muziekuitgever Joh. A. Alsbach, enz. De beaardingsplechtigheden werden ver- richt door den Zeereerw. heer pastoor Roy' 'akkers. De treffende plechtigheden hadden plaats volgens de verheven liturgie der H. Kerk op de gebruikelijke wijze. Het koor Benedieamus Domino zong de liturgische gezangen. Nadat in de kapel het stoffelijk overschot was geplaatst, en de familie, de leden van het koor „Benedieamus Domino" en andere be- langstelleiiden daar haddeu plaats genomen, hield de ZeerEerw. pastoor Royakkers eene lijkrede. ,Z.Eerw. schetste de verdiensten van den over ledene als toonkunstenaar en als mensch, wiens heele optreden voortsproot uit liefde tot God en verzekerde dat Katholiek Haarlem en de parochie van den H. Antonius van Padua veel in hem verliest. De gewijde redenaar bracht hulde en dank aan den overledene. Hulde, wijl hij met zijn talenten gewoekerd heeft en zijn gaven in dienst heeft gesteld van de Kerk en van het zangkoor der parochie; hulde ook om zijn eenvoud en echt-katholicisme. Dank bracht spreker den overledene niet alleen voor .wat hij deed als musicus, waarmede hij naam maakte tot buiten Nederland, maar vooral voor alles wat hij verrichtte in dienst van het kerk koor, waarvan hij de gevierde organist was A'ermoedelyk, zoo zeide spreker, zal na duizend jaar Loots' naam niet meer worden genoemd, maar bij God daarentegen zal zijn naam in al- tijd-durende zegening blijven. Daarna werd de absoute verricht en verder geschiedde de beaardingsplechtigheden door den Zeereerw. heer pastoor Royakkeïs. De tref 'fende plechtigheden hadden plaats volgens de verheven liturgie der H. Kerk op de gebruike lijke wijze. Het koor „Benedieamus Domino zong daarbij de liturgische gezangen. Na afloop van de plechtigheden werd door de leden van het koor aan het graf knielende te «amen gebeden. En daarmede was de uitvaart die op velen een diepen indruk had gemaakt ge- eindig d. Men ging heen onder den indruk dat hier een man van beteekenis was ten grave gebracht, iemand wiens verdiensten niet licht zullen wdj den vergeten. Hij ruste in vrede.1 ONZE INDUSTRIE. Heden werden door de Kon. Fabr. van rijtui gen en spoorwagons, Firma J. J. Beijnes, alhier wederom een 5-tal II Ie klasse spoorwagons a geleverd ten dienste van de H. Y. S. M. DE RUSSISCH-NEDERLANDSCHE AMBULANCE. Doordat prof. Koch niet meer naar St. Peters burg zal gaan, wordt dr. Bijleveld nu definitief leider van de Russisch-Nederlandsche ambulance Cn dr. Sisseeuw chirurg. Dr. Westerman van hier Kan met het oog op het vertrek van 'dr. Steffe- laars van hier naar Gleiwitz, zijn vertrek niet vervroegen en zal dus pas in het najaar naar St. Petersburg vertrekken. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: W. Treffers, L. Heerenvest 12 rood, portemonnaie met inhoud. O. Slingerland, Mr. Joostenlaan 33, medaillon. J. ten Broeke, Westergracht 101, hondje. J. Brand, Doelstraat 11, kinderschoentje. M. v. d. Krocht, Voldersgracht 21, portemonnaie met inhoud. P. Knaapen, de Olercqstraat 79, porte monnaie. J. Pot, Leidsche Plein 39 rood, foxter- rier. A. v. Straaten, Oranjeboomstraat 36, knoopschoen. G. Oostwouden, Zoetestraat 42 zwart, 1 dolkmes. A. J. de Beer, A. L. Dyse- rinckstraat 13 b, duif. A. Mooleüaar, Rusten burgerlaan 1 rood, stuk van een oorbelletje. J. F. v. Kooperen, Meesterlottenlaan 37, een paar laarzen. NED. R. K. VOLKSBOND. Op de gisterenavond gehouden maande- lijksche ledenvergadering van den Ned. R.K. Volksbond hield, na de opening, de voorzit ter de volgende toespraak: In onzen tijd heerscht de dood alom. Dui zenden vallen. Ook groote mannen worden ons ontnomen. Wij denken met weemoed aan deminé Talma. Als predikant en als minister was hy een oprecht vriend der arbeiders. Wal hij deed, hebben bladen van alle rich tingen uitvoerig vermeld. Wij, katholie ken, hebben hem steeds gewaardeerd als een groot man, groot in zijn kinderlijk geloof, groot in zijn uitgebreide kennis, groot in zijn onafgebroken arbeid. Moge God, de Heer, Zich zijner gedenken. Wij denken ook met smart aan het ver scheiden van Filip Loots. Toen Mgr. on langs hier in deze zaal was, zongen de jon gens Hem een welkomslied toe. Loots was de componist ervan. Hij was een ernstig knnstenaar, die zijn gaven gebruikte om God te loven. Moge de eeuwigdurende ju beltoon der Engelen zijn loon zijn. Naast deze droeve maren, staat ook blij nieuws, en dat is, dat Engels in de Kamer gekozen is. Hij heeft het grootste deel van zijn leven, de ellende der liberale theorie aan den lijve gevoeld als arbeider in Twente. Door zeldzame wilskracht heeft hij zich we ten op te werken tot een onzer meest ont wikkelde Nederlandsche arbeiders. Wij wen- schen hem geluk en hopen, dat hij veel zal doen in het belang van het Nederlandsche volk. Nadat de notulen der vorige vergadering waren gelezen en goedgekeurd, wei-den een 14-tal nieuwe leden geïnstalleerd en werd aangenomen de volgende motie om te steu nen de actie om te komen tot Zondagsrust in het kappers- en barbriersbedrijf. „De R. K. Volksbond te Haarlem, omvat tende 32 plaatselijke R. K. vereenigingen ten volle sympathiseerende met het streven naar Zondagsrust, vereen igt zich volkomen met het doel der Haarlemsche kappers- en barbiersactie, „spreekt den heslisten wensch uit, dat de leden van den R. K. Volkshond te Haarlem zich niet zullen laten scheren op Zon- en feestdagen, „en besluit deze motie ter plaatsing aan de Haarlemsche Bladen aan te bieden." De voorzitter voegde daaraan toe eene krachtige aansporing tot de leden om de actie der kapperspatroons en bedienden te 6teunen en mede te werken, opdat men ook in dat bedrijf des Zondags naar de kerk kan gaan en al de voordeden van de Zon dagsrust kan genieten. Daarna was het woord aan den heer Van Lingen van Amsterdam die een rede hield over coöperatie. Spr. noemde de coöperatie een geducht middel tot opheffing der arbeidersklasse en zette uiteen, dat haar taak is om hij te dra gen tot de zelfstandigheid van die klasse, alsmede om goede levensmiddelen zoo goed koop mogelijk aan de arbeiders te verschaf fen. Om die reden alleen is er voor de arbei ders een voordeel aan verbonden om lid van eene coöperatie te zijn. Maar, daar is meer. Eene coöperatie levert winst op. En één der doeleinden waartoe men die kan bezigen is, naar dat te Utrecht geschiedt, de kinderen der leden in de vacantie eenigen tijd naar een vacantieoord te zenden. In de katholieke coöperatiebeweging be staat nog een ander plan, nl. om ook de le den in de gelegenheid te stellen eenige da gen huiten door te brengen, zonder dat men meer geld behoeft uit te geven dan men thuis besteedt. Ook kan de coöperatie de vakbeweging steunen door in geval van een conflict de arbeiders eenigen tijd van le vensmiddelen te voorzien. Spr. herinnerde er aan dat in een con flict in de textiel-industrie dat is geschied. Hij ging verder na, dat de coöperatie kan bijdragen tot een versterking van de Chris telijke solidariteit, tot het toepassen van 't „dargat elkanders lasten" en dat door haar allerlei fondsen worden gesticht om de ar beiders te helpen door moeilijke tijden heen te komen. Dan releveerde spr. wat door de coöpera tie kan worden gedaan ter verbetering der volkshuisvesting door middel van coöpera tieve bouwvereenigingen. Inzonderheid in den huidigen crisistijd is het nut en voordeel van die vereenigingen gebleken, daar zij van eene verhooging der huren niet wilden weten en eerder hielpen om wie de huur moeilijk kon betalen, indien daartoe fondsen waren, daarin wat te verlichten. Hij schetse verder de beteekenis der coöp. consumptievereenigingen in deze tijden van crisis, daar in vele plaatsen aan de coöpe ratie de verdeeling der levensmiddelen werd toevertrouwd. In bijzonderheden trad spr. vervolgens aangaande het verband tusschen de coöperatie en heel de arbeidersbeweging. Daarbij deed spr. opmerken dat in eene Roomsche coöperatie ten aanzien van de ar beidere de wetten van rechtvaardigheid en naastenliefde moeten worden toegepast en dat dit van invloed kan zijn ten opzichte van de arbeidsvoorwaarden in vele bedrij ven. Hij concludeerde dat de Roomsche coöpe ratie de kracht van alle Roomsche arbeiders eischt en dat men om te coöpereeren geen anderen dan arbeiders noodig heeft onder herinnering van de bekende igeschiedenis der coöperatie te Rachdale door eenige een voudige wevers op touw gezet en die daar nn tot grooten bloei is gekomen. Spr. ein digde met den wenseh dat men in Haarlem ook tot zulk eene coöperatie mocht komen in het belang van heel'de Roomsche bewe ging. Nadat nog een paar vragen waren gedaan en beantwoord en, nadat de voorzitter den spreker dan' had gebracht, werd" de verga dering op Roomsche wijze gesloten. AANBESTEDING. Namens den Rijkswaterstaat is heden al hier aanbesteed: a. het vervangen van den houten water loop van deu Binuendijksclien watermolen door een duiker van gewapend beton, nabij hektometerpaal 16 kub. in den Rijksweg van Amsterdam naar Laren, onder de gemeente Naarden. Raming 2200. Laagste inschrijr ver J. Jansoiiius te Zaandam: met buitenl. hous 3811; idem hinnenl. 3800; b. het herstellen van stormschade aan het Mokkershoofd, het eerste Deelenhoofd en 't lage hoofd vóór de Heldersehe zeewering en het reconstrueeren vau die hoofden met het uitvoeren van bijkomende werken. Ra ming f 22,000. Laagste inschrijver A. van der Wou, te Helder voor 24.600; c. het maken van twee aanlegsteigers in de buitentoeleidingskanalen naar de schut sluizen te IJmuiden. Raming 24,000. Laag ste inschrijver G. Schermers te Nieuwendijk voor 25,700- TEGEN HET MISHANDELEN VAN DIEREN. Verschenen is het verslag der Vereehiging tegen het mishandelen van Dieren, voor Haarlem en omstreken over 't jaar 1915. Wij ontleenen er het volgende aan Volgens de uitgebrachte rapporten, werd op den openbaren weg tegen het mishandelen van dieren met hulp van onzen inspecteur van politie en met medewerking van verscheidene leden onzer vereeniging, zooveel mogelijk gewaakt. Aan een aantal agenten van politie, die door hun processen-verbaal een veroordeelend vonnis tegen overtreders der dierenwet hadden uitgelokt, werden gratificatiën tot een bedrag van f 47.— uitgereikt. Er werden 25 tuigen, 10 muilkorven en 7 trekhaken aan behoeftige en fatsoenlijke leiders van trekhonden geschonken, voor een gezamen lijke waarde van f 84.40. Voor een 12-tal hondeneigenaars, die zich hadden aangemeld als te arm om de honden belasting te betalen, werd een som van 33.50 aan die belasting betaald. In onze „Inrichting tot het snel en pijnloos dooden van dierenwerden ingebracht 340 hon- den en *«3 katten, totaal 543 dieren, waarvan 136 kosteloos. DESERTIE. De waarn. auditeur-militair bij den Haagscben Krijgsraad, mr. B. van Rossem, heeft geëischt tegen: J. R., landstormplichtig infanterist, afkomstig uit Haarlem, 3 maanden militaire gevangenis straf, in te gaan 24 Mei, wegens 2e desertie, opgevolgd door arrestatie te Hilversum; J. v. d. B., milicien der infanterie, afkomstig uit Haarlem, ter zake van desertie opgevolgd door arrestatie te Rotterdam, 10 weken militaire detentie ingaande 23 Mei. (Onmiddellijk uit spraak doende veroordeelde de krijgsraad dezen bekl. tot 3 maanden militaire detentie in te gaan 9 Mei jl.) DE TEMPERATUUR van het water in de zwemschool aan de Hout vaart bedroeg heden 16 graden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens opgaaf in de St. Ct. is, tijdens de week van 26 Juli tot en met 1 Aug. alhier een geval van typhus voorgekomen. Te Velsen kwam eén geval van typhus en één geval van rood vonk voor en te Noordwijk 2 gevallen van diph- theritis. beschermende instituten voor de Roomsche arbeidersjeugd. HET R.K. VAKBUREAU. De heer Haazevoet, secretaris van h'et RK.. Vakbureau, deelt mee, dat het R.K. Vakbureau nog dit jaar te Utrecht zijn eigeu drukkerij hoopt .te openen. ZILVEREN PRIESTERFEEST. De hoofdaalmoezenier majoor F. J II Evers hoopt 16 Augustus a.s. zyn zilveren priesterfeést te herdenken. TE VERKOOFEN. V r ij d a g 4 Augustus. HAARLEM. Algem. Verk. Lokaal, N. Gracht 74, des n.m. 614 uur, Notarissen: Van Niekerk te Haarlem en Swane te Utrecht, bloemkweekerij en bloembollenland. IJMUIDEN. Hotel „Npmmer Een," des n.m. 2 uur, Not. W. A. Dolleman, van IJmuiden, 6 schroefstoomsleepbooten. WATERSPORT. De Kon. Ned. Motorboot Club houdt op Zondag 20 dezer snelheidswedstrijden op het IJ en het Noordzee-kanaal. Het gaat o.a. om het kampioenschap van Nederland. De baan is ongeveer 40 K.M. lang. EEN NIEUWE REMBRANDT. Jan Veth schrijft aan de N. R. Ct.: De kunsthandelaars Asscher en Koetser te Amsterdam hebben onlangs uit Engeland een vrjj omvangrijk schilderij (pl.m. 100 bij 80 c:M. meegebracht, voorstellend© een „Simeon met bet kind en Maria", en waar in zonder moeite een late Rembrandt valt te onderkennen. Het tot dusver onbekend gebleven stukl) leek aanvankelijk in een vrij ontredderden staat te zijn. Kennelijk is het doek vroeger door een onkundige hand gedoubleerd en had het daarbij sterk opbollende kreukplooien opgedaan. Men heeft het nu voorzichtig wat in orde ge bracht, en eenige grootere en kleinere stop sels (echter bijna nergens de edele deelen rakend) daargelaten, bljjkt de mooi gecra- queleerde oude verflaag vrijwel ongedeerd. Menig museum-schilderij, dat er heel wat gaver uitziet, is in werkelijkheid veel min der intact. 1) Mogelijk is dat wjj hier met den Si meon te doen hebben, die Rembrandt, blij kens een merkwaardige, door dr. Bredius gevonden acte van 1671, kort voor zijn dood nog op. zijn atelier had. EEN NIEUWj TOONEELWERK. Men deelt aan de Mkb. mede, dat naar alle waarschijnlijkheid liet nieuwe tooneel- werk van prof. Frencken, „Pilatus", in het a.s. speelseizoen door Berghegge zal wor den opgevoerd te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, in iedere plaats een maand. Ruim 100 figuranten zullen noodig zjjn. R.-K. BOND VAN COÖPERATIEVE VER EENIGINGEN IN NEDERLAND. Bovengenoemde Bond, zal op 19 en 20 Augus tus as. te Maastricht eene buitengewone alge- meene vergadering houden. Verschillende belangrijke voorstellen betref fende de distributie van levensmiddelen komen op de agenda voor, ook nopens de R. K Bouwver- eenigingen zullen ing"JPende voorstellen behan- ^VooraMs' deze vergadering van zooveel be lang, omdat het de eerste wapenschouwing zal ziju van de R. K. Coöperaties, en daarom moet iedere coöperatie zorgen dat zij een afgevaar digde zendt. n De R. K. Bond van Coöperatieve Vereenigin gen moét alle vere^f,fvatten om een macht te kunnen v.onn"Lc de samenwerking voor Roomsche coöperaties alleen m een R.-K. Coöperatieven Bondniogelijkis, bewees het Con gres vau den Alg. Coöperatieven Bond dat op 9 juni te Utrecht gehoUt1?|elerd 01 waar d« prin- cipieele coöperatie zoo sterk gepropageerd werd door twee sociaal deojocra'en, die die neutrali teit Pro Contra behandelden als nog zelden ^Wii'^crtrouwen dan dat de katholieken coo>'ra™Tal™»'i»st® aiSe,aa,d«dea züllen zenden. jkugdoedanisatie. ïrfl_ -Rlireau voor de R.K. Vakorga- nisatie ontvingen een tweetal vlug schriften, die, V de jeugdorganisatie een onderwerp is, dat »au de orde van den dag is, wél de aand^ht zuilen trekken. Het eene is getiteld. Een ernstig woord tot onze Roomsche Jongens. Propaganda- brochure ter bevordering van de Jeugdorga nisatie in patronaat en «..n. Vakvereeniging door A. J. Klijne,6, Een pakkend vlugschrift, dat in eenvou dige, zoo bevattelijk mogelijke taal aan onze Roomsche jongens voorlichting geeft aan gaande de jeugdorganisatie enz., en dat wel goede vruchten, zal «werpen! Het tweede is er een gericht tot de ou ders en heeft ten doet aan. hen de overtui ging bij te brengen dat in géén geval de opvoeding en vorming van het kind is vol tooid, indien het de school met vrucht d,oor- loopen heeft. Er wordt in betoogd, dat integendeel eerst naten en op de R.K. Vakvereenigingen en riode des levens begint aan te breken. En de aandacht wordt gevestigd op, de patro naten en op, de R.K, vakvereenigingen en de daarin te vormen jeugdafdeelingen ftls BEVERWIJK, 2 Aug. Veiling-bericht van de R. K. Coöp. Tuindersver. „Kennemer- land". Sla, binnenland 0.6ft—1, buitenland 1.40—1.60 per 100 krop; postelein per hen 10-30 ct.; zuring per ben 3—5 ct.; wortelen van 25 stuks per bos 3—4 ct.; komkommers ie soort 4-9 ct, 2e soort 2-3 ct. per stuk; rabarber 6—10 ct. per hos; pieterselie 2-5 ?®r andijvie per kist 15-60 ct.; bloemkool le soort 12 ct, 2e soort 9 ct., 3e soort 5 ct. per stuk; doperwten en groentjes, binnenland IK4% ct, buitenl. IK—6 ct. per pond; peulen ,5—9 ct per pd.; capueijners 67 ct per pond; raspers 57 ct. per pond; tuinboonen binnenl. 1)44 ct., bui tenland 78% ct. per kilo; aardbeien per kl. mand 6—8 ct.; frambozen per kL mand 1217 et,,. roode bessen 12—14 ct per pond. AMSTERDAM, 3 Aug. De aardappelprij zen waren heden; Andijker muizen, groot 33.30; idem klein, 2.202.70; Andijker blauwen 5.—; idem bonten 5.Lange- dijker muizen 3; Schoolmeesters 44.80; IJpolder muizen 1.50—2.10; IJpolder bor- gers 2.60—3450; Hillegommer eigenheimers 34; Zeeuwsche blauwen 4.50; Zeeuwsche bonten 4.50; Zeeuwsche eigenheimers 3AO. Aanvoer 6 ladingen. BEURS VAN AMSTERDAM. Noteeringen van 2 Augustus. Staatslccningen. NEDERL. pet. V.K. L.K. H.K. Ned. W.S. O. 200 5 102% 102.15116 Ned. W.S. O. 1000 5 103)4 102.15116 103 Ned. WS. O. 100 4% 100% 100% Z Ned. W.S. O. 500 4% 101% 101% Ned. W.S. O. 1000 4% 101% 101.7/16 Ned. W.S. Oblig. 3% 83% 83.15/16 Ned. W.S. Oblig. 3 73 73% 73 Ned. W.S. Certif. 8 73 73 78% Ned. W.S. Certif. 2% 63% 63% naar waarnemingen verricht in den morgen van Donderdag 8 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand: Ylissingen 769.6. Laagste barometerst.; Christiansund 746.9. Verwachting tot Vrijdagavond: zwakke tot matige wind uit oostelijke riohting; gedeel telijk bewolkt; weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zoon en Broeder CORNELIS JOHANNES, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 20 jaren. Uit aller naam, F. W1GCHERL PIROVANO, Broers en'Zusje. Santpoort, Aug. 1916. 4147 Hiermede betuigen wij onzen wel- gemeenden dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze lievelingen. P. J. DE WILDT. C. A. DE WILDT-KONINO. Wijk aan Duin „Adriechem". 4143 Tandarts, is tot nader aankondiging 4161 is Vrijdag en Zaterdag Verpachting bij inschrijving. van ongeveer iy2 Hectare HAVER ea ruim y2 Hectare ZOMERROGGE, staande op de perceelen Noord Bakkam, gemeente Castricumaan den Limmer- weg en het Dijkje, in eigendom toebe- hoorende aan den Heer J. BAKKUM, Nz., te Alkmaar. De inschrijvingsbiljetien moeten uiterlijk Woensdag 9 Augustus 1916, te 12 uur 's middags, worden ingeleverd ten kantore van Notaris J. VAN DER VEEN, te Alkmaar, bij wien tevens in lichtingen zijn te bekomen. 4144 Barteljorisstraat 10. aanplakbiljetten en reclames ia de hal Ten overstaan van den Notaris R. C.A. VAN CRANENBURGH ie Haarlem, zullen op Zaterdag 5 Aug. 1916, des middags 12 uur, in het Hotel „DRIEHUIZEN" te Zandvoort, PUBLIEK WORDEN GEVEILD;, Diverse zeer gunstig gelegen No. 1. Een perceel Bouwterrein aan ie Boulevard Barnaart, nabij de Ruiter- straat, kad. Sectie B, No. 4488, groot 4 Aren 87 C.A. No. 2. Een perceel Bouwterrein aan ie Boulevard Barnaart, op den hoek van de Zoutmanstraat, kad. Sectie B, No. 4482, groot 21 Aren, 22 cA. No. 3. Een perceel Bouwterrein aan de Dr. J. Mezgerstraathoek van Ga- lenstraat, kad. Sectie B, No. 4605, groot 13 Aren 35 c.A. Te veilen in verschillende perceelen en combinatiën. Aanvaarding bij de betaling van koopprijs vóór of op 16 September 1916. Nadere infonnatiën ten kantore van den Notaris VAN CRANENBURGH, voornoemd, Kruisweg 72. 3544 CORRESPONDENTIE De inzender van de vraag betreffende het recht op kermisfooi, gelieve ons zijn naam te melden, wijl niet onderteekende vragen onbeant woord bliiven. uitsluitend met Alom verkrijgbaar. FABRIKANTE; 4033 [1 MANJEFIEK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3