AGENT Houtrakpolder. BERICHTEN UIT OË PR991KCIE UIT DE ZAANSTREEK HOLLAIiO'S Mennen UIT ONZE VORIGE OPLAAG Er wordt bepleit de vaststelling van eene. loonregeling, gebaseerd op een minimum-loon van f 15.per week met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van 1 cent per uur, waarna B. en W. verzocht worden bij de samenstelling van hei ontwerp-loonregeling met de uitgesproken wen schen rekening te willen houden. Verder laat het schrijven uitkomen, dat naar needing der organisaties het loonklassenstelsel voor vereenvoudiging vatbaar is. Gaan de wenschen der Christelijke organisaties zeer aanmerkelijk verder dan de huidige loon regeling, er wordt op gewezen, dat de teekenen des tijds er wel op wijzen dat de levensvoorwaar den niet op het lagere niveau zullen terugkeeren van vóór den oorlog, een meening ook elders gedeeld, gezien het steeds grooter aantal uitge keerde Iconsverhoogingen van blijvenden aard. EXAMEN HOOFDAKTE. De examens zijn afgeloopen. Geëxami neerd zijn llfi mannelijke candidaten, waar van geslaagd 67 en 81 vrouwelijke, waarvan geslaagd 49. A Terstond gevraagd voor de Nieuwe Haarl. Crt. voor Persoonlijke of schriftelijke aanbieding aan het bureau der N. Haarl. Ct., Naseau- laan 49, Haarlem. HAARLEM. GEMEENTEZAKEN. De Gemeenferekening. B. en W. bieden den raad ter vóorloopige vaststelling aan Se rekening en verantwoor ding van de inkomsten en uitgaven der gemeen te over 1916. Gesplist naar de beide diensten wijst de reke ning aan voor den gewonen dienst een voor deel ig slot van 2,613,39 en voor den buitenge wonen dienst een voordeelig slot van 542,711,291/2. De gewone uitgaven hebben bedragen 2,929,577,04, alzoo minder dan de raming 67,956,06. De gewone ontvangsten hebben bedragen 2,932,190,43, alzoo minder dan de raming 65,342,67. Ten opzichte van de gewone ontvangsten wordt opgemerkt, dat aan ontvangsten uit het kohier van de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1915 werd verant woord 837,457,26)4, alzoo minder dan de ra ming 25,542,73%. Na het opmaken van de verantwoording dier ontvangsten werd nog ontvangen 6,532,23. Do balans en bedrijfsrekening over 1915 van het gemeentegasbedrijf sluit met een voordeelig saldo van 97,156,34 alzöo 41,827, minder dan de raming tegen 149,731,38% over 1914 of rond 62,590, minder dan. toen door bet bedrijf kon worden afgeboekt. De oorzaak hiervan ia te zoeken in de ruim 36,000, min dere opbrengst van cokes, de duurdere steen kolen en een veel grooter verbruik van gasolie. Het gemeente-electriciteitabedrijf leverde op een batig saldo van 74,748,0)4 en de gemeen telijke duinwaterleiding een van 43,176,32%. B. en W. «tellen ten slotte voor de ontvang sten en uitgaven der rekening voorloopig vast te stellen als volgt: de ontvangsten op een be drag van 7,009,971,56, de uitgaven op een bedrag van 6,464,646,87%; batig slot 545,324,68)4. DE NED. AMBULANCE NAAR OLMüTZ Dr. Steffelaar zal a.s. Maandag 21 Augus tus, in gezelschap van de zusters Van den Berg (hoofdzuster), Sengers, Schenk, Barendsen, Schipper en Dercksen vertrekkèft naar tie Neder- landkhe ambulance voor Oostenrijk-Hongarije in Olmütz (prov Moravië). Mr. F Schalkwijk, van hier, zal dr. Steffelaar vergezellen als secretaris, terwijl graaf Van Rechteren Limpurg, uit Arn hem, de zending zal installeeren. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 15 Aug. A. C. Ganzinga en M. Scheer. P. J. F. J. Schneibbelie en J. M. J. Kroes. 16 Aug. H. Schoon en C. Seheelings. J. B. Zomer en H. W. Beke. H. J. v. d. Broek en A. E. Tollenaar. Getrouwd: 14 Aug. J. Lapère en E. E. Textor. 16 Aug. J. Malefijt en C. D. de Best. A. Bloemzaad en P. M. Groenland. F. v. d. Brom en C. A. de Wilde. C. Kraaij en W. van Dijk. P. C. Koos en J. Rijbroek. F. J. KI006 en N. van 't Hert. H. F. Jansse en M. M. de Haas. F. W. Janse Kok en G. van Dij-k. H. J. Groene- wond en A. M. Sehraat. Geboren: 9 Aug. z. van H. v. d. Sluis Geutskens. 11 Aug, z. van P. J. T. Wilde- mau— den Bak. d. van A. M. S. Marchand Timmers. 12 Aug. d. van J. Sprokkreeff —Bakker. d. van J. W. Aanen—Van 't Zelfde. z. van J. Kabel—de Mon. 13 Aug. z. van CM. Henskes—Vrijer. z. van F. if. J. A. van der Lindenvan Giezen. 14 Aug. d. van M. H. P. Faure—Vernooij. d. van A. ClausStolle. d. van M. ter Schiphorstvan Schaik. d. van M. M. SchefferHip. d. van H. BouwCoule. 15 Aug. d. van M. Boot—Blom. z. van J. P. van Moerkerken—Cannegieter. d. van J. C. van HeinsbergenHendriks16 Aug. z. van M. E. G. Dornseiffen—Nieman. d. van A. van Veen—Vogt Overleden: 12 Aug. M. Landman—da Vries 82 jaar Assendel vers traat. u. F, 17 mnd.', z. van J. V. J. Bertholee, L. Heerenstraat. H. E. v. d. Berg—Zuijdwijk, 55 jaar, Kin schot erstraat. 13 Aug. J. G. van Hemert, 27 jaar, Leidschestraat p. Kee, 64 jaar' M. v. Heemskerkstraat. Q. v. d. Berg,— Hoffschlag, 49 jaar, Holsteijns traaf- 14 Aug. M. Vermaat, v., 21 jaar, Gasthuisvest. E. Tork—de Graaf, 73 jaar, Linscboter- straat. H. J. Dejjs, 29 jaar, Maerten van Heemskerkstraat. 15 Aug. H. T. L Klau wers, 21 jaar, Ruijchaverstraat. C., 6 m., d. van G. Berkhout, Molensteeg. N. J., 22 mnd., d. van J. C. van Ommeren, Wouwer- manstraat. - 16 Ang. E. Hellemink-van oer Mije, 58 jaar, Brouwersvaart. M., 18 mud., d. van C. van Beek, Gasthuisvest. A. van AccooijNieman, 36 jaar. Gasthuis- vest. BINNENLAND. 1 DE TOESTAND AAN DE HEMBRUG. Men schrijft ons uit Zaandam: De stem ming onder de werklieden aan de Hem- brug is wel wat gekalmeerd omdat de in druk is gewekt dat de directie, voor zoo ver zulks met het oog de reglementen en bepalingen mogelijk is, aan gegronde grie ven zal tegemoet komen. Aan de vaste werklieden is tegen 1 Ja nuari a.s. loonsverhooging toegezegd en voor de losse werklieden zullen iedere maand de loonen worden herzien in verband met het> verrichte werk. Voorts zullen de werklieden-organisaties al het mogelijke doen om de arbeiders van stakingsincidenten terug te houden. EEN MEDEDEELING VAN HET KON. ned7 MET. INST- TE DE BILDT OVER aardbevingen. Men meldt ons uit Utrecht; Gistermor gen om 7 uur 9 min. tijd van Greenwich werd aan het Met. Inst. te do Bildt een sterke aardbeving opgeteekend op; een af stand van ongeveer 1000 N-M. in Zuid- Oostelijke (of Noord-Westelijke) richting, vermoedelijk Zuid-West Oostenrijk of Noord Italië. Behalve deze werden van gisterenmorgen 7 uur 3.6 minuten tot hedenmorgen 8 uur •20 min. nog 10 zwakkere aardbevingen ge registreerd, van welke de oorsprong waar schijnlijk in dezelfde streek is gelegen. DE levensmiddelenvoorziening. Men seint ons uit Den Haag: Verschenen is de Memorie van Antwoord over de distributie-wet en 't 20 millioen-ontwerp (in zake de levensmiddelenvoorziening). Omtrent de wijze van uitvoering der distributie-wet zal eerst na de totstandkoming dier wet een beslissing kunnen worden genomen. De ingevolge art. 1 beschikbaar te stellen goederen bijhooren in den regel de verbruikers te bereiken langs daarvoor gewoonlijk gevolgden weg. Wanneer de midden standers behoorlijk medewerken, optredende tegen de misstanden in eigen kring, zal van uit schakeling van den middenstand geen sprake behoeven te zijn, anders zal detailverkoop van gemeentewege niet kunnen uitblijven. De regee ring kan niet meegaan met de geuite verlangens nopens het oprichten van gemeentelijke winkels en volksgaarkeukens De aanvoer van koloniale en andere overzeesche producten zal zooveel mogelijk bevorderd worden. De Minister van Landbouw is niet voornemens verschillende be staande commissies op te heffen en heeft geen bezwaar tegen het denkbeeld om een commissie van onderzoek in te stellen naar de werking van bijzondere maatregelen, gedurende den crisis tijd genomen ten aanzien van verstrekte uitvoer- consenten. De Regeering kan, wegens den oor logstoestand in omringende landen, de centrale exportregeling niét ter hand nemen, maar zal het particulier initiatief ten deze steunen, waar dit niet in strijd komt met de neutraliteitsver plichtingen der Regeering. Van het 20 mllioen- crediet zal een spaarzaam gebruik gemaakt wor den, terwijl nieuwe gelden zullen moeten worden aangevraagd voor de Rijksbijdragen in de kosten der gemeentebesturen voor de beschikbaarstelling van trrondstoiien van levensmiddelen, brandstof fen en huishoudelijke artikelen, zoomede in ver band met het feit, dat de gemeentebesturen nu slechts 1/10 der kosten zullen betalen. ker, 7 3710; perceel 14, J. Alles, 2240; perc. 16 P. van Vuure 1390; perceel 17 P. Lan- gendijk 751; perceel 17, 18, 19 en 20 C. de Groot, 2912; perceel 21 en 22 S. Waterdrin ker 3925; perceel 23 J. Henneman 1530; perceel 24—27 H. Tabak 6930; perceel 35 H. Tabak 2610; perceel 36 en 37 C. de Graaf 1830; perceel 38 en 39 Pannekoek 2450; perceel 40 en 41 D. Bus, 2420. UIT L1SSE E. Om Personalia. Te Den Haag is geslaagd voor het examen Hoogduitscli L. O. de heer F. K. Dankel- man, van hier. SCHOTEN. Een openluchteoncert op de Schalkburger- graclit. Het programma van het concert van de muziek vereen i ging „Crescendo" (spoorcorps), dir. de heer H. W. Hofmeester, op Vrijdag 18 dezer op de Gedempte Schalkburgergracht te Schoten, 's avonds 8% uur is als volgt: 1. Marsch de Petits Bonners, v. Langlois. 2. Ouverture Palmes et Lauriers, v. Langlois. 3. Doloris Grande Valse, v. Waldteufel, 4. Le Premier jour de Bonheur fantaisie, v. Auber. 5. Viex Camerades Marsch, v. Teike 6. Torédon, Valse, v. Soplemil. 7. La Locomotive polka voor Piston, v. Reingoiid. 8. De Fremersberg, v. Koenneman. 0 VELSEN. Van den Raad. Het raadslid Schilling heeft een voorstel ingediend lo. in het raadsbesluit van 27 Juli 1916 tot het verkenen van een, toeslag op de jaarwedden van sommige ambtenaren te doen lezen voor „Ambtenaren in vasten dienst der gemeente", „ambteanren en werklieden in dienst der ge meente"; 2o. ingaande 1 Juli 1916, aan de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente met een bruto inkomen uit de gemeentekas van minder dan f 12<K), die ongehuwd en geen kostwinner zijn en wier betrekking niet als een bijbetrekking 'is te beschouwen, zulks ter beoordeeling van B. en W., een toeslag te verleenen van 25 pCt. van het verschil tusschen hun bruto-inkomen uit de gemeentekas en f 1200 en wel tot een maximum van f 50 per jaar. B. en W. adviseeren den Gemeenteraad het voorstel van den heer Brink, om aan den ontvan ger der gemeente een gratificatie te verleenen van 100, „als waardeering voor zijne gepresteerde diensten als administrateur van het gemeentelijk pensioenfonds, niet aan te nemen. De Raadsverkiezing. Bij de candidaatstelling in district II zijn gisteren candidaat gesteld de heeren J. A. Dalmeyer (S. D. A. P.), te Sant poort; W. A. Dolleman (Vrz.-Dem.), te IJmuiden en N. W Wamsteeker (A.-R.), te IJmuiden. VELSEN—DRIEHUIS. Do derde Tooneeluitvoering ten bate der R. K. School te Drièhuis te houden op Zondag a.s. 20 Aug., zal niet, evenals de twee Vorige uitvoeringen, te Zeven upr, maar te half zeven beginnen. Houders Van kaarten mogen hier wel aan denken. ZAANDAM. Inbraak verijdeld. Door de politie alhier zijn twee personen uit Amsterdam aangehouden, die bezig waren in te breken in het kantoor van de firma Oosterveld en Romijn in de Oostzijde. De verdachten, die meermalen met de justitie in aan raking zijn geweest, zijn naar Haarlem over gebracht. KOOG a. d. ZAAN. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van gemeentebode hebben zich alhier in enkele dagen reeds 250 sollicitanten aangemeld. De jaarwedde bedraagt 650 plus vrij wonen. KROMMENIE. Een vierde lustrum. Den 31 en Aug. a.s. her denkt ons fanfarecorps „Onderling Genoegen" zijn 20-jarig bestaan. De feestviering zal bestaan in het geven van een feesteoncert op Zaterdag 2 September a.s. in den tuin van „Het Heeren logement". WORMERVEER. 40-Jarig jubilê. Den 4en September a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat onze plaatsgenoot de heer Tjipke Hartog, in dienst trad der H. IJ. S. M. Gedurende al die jaren was-hij op het station alhier werkzaam. HOORN. Gemeenteraad. De Raad besloot, na een onder zode der geloofsbrieven, tot toelating der nieuw gekozen raadsleden, de heeren B. Schermer en E. J. M. Stumpel. Benoemd is in de vacature- Bos tot regent van het R.-K. Wees- en Armen huis de heer G. Lippits. UIT BEVERWIJK Woningbouw. Bij Kon. besluit zijn aan de gemeente Beverwijk verleend voorschotten uit s Rijks kas, ten einde de gemeente in staat te stellen voorschotten van gelijke be dragen te verleenen aan de Woningbouw vereniging „Goed wonen" alhier en wel: a. een bedrag van ten hoogste zestien duizend tweehonderd acht en tachtig gulden vijf en twintig cent 16,288.25) ten behoeve van den aankoop van grond en b. een be drag van ten hoogste acht en tachtig dui zend zevenhonderd elf gulden vijf en zeven- er^* C,eu^ 88,711.75) voor den bonw van een woningen. Openbare verk00p;ng Uitslag der open bare verknoping gebonden op Woensdag ie Aug. in Hotel ter Burg, ten overstaan van nota r(j. D. Boerlage. Onder Heemskerk: perceel 1, 2 en 3 ge mijnd door den heer Pannekoek, 1840; per ceel 4 en 5 gemijnd door den heer D.' Bus, 1520. De pereeelen 1 tot en met 5 wederom gemijnd door den heer C. de Groot, 3925. Ie Beverwijk: de pereeelen 6 tot en met 9, gemijnd door den heer Witkamp, 7000; Perc. 10 en 11 gemijnd door J. Slooteona- IJMUIDEN. Niet meer geboycot. De boycot van de huur- dersvereeniging tegen den slager S. is ingetrok ken, wijl deze aan de wenschen der vereeniging heeft toegegeven. Personalia. Benoemd is tot telegrafist 2e kl. de heer J. A. W. Verweij (0. v.) alhier. Weder schepen opgebracht. Bij binnenkomst van den Zeillogger 1JM 211 Albert, deelde de bemanning mede, te hebben gezien, dat een twin tigtal Nederlandsche visschersschepen door de Engelschen werden opgebracht. Er waren twee Engelsche sleepbooten, welke voor patrouilledien sten gebruikt worden in de nabijheid van den log ger Albert,en men zag dat een er van 12, de andere een 8-tal loggers op sleeptouw nam, en in de richting van de Engelsche kust verdweeen. Een haai gevangen. De stoomtrawler Oceaan IV heeft een vier meter langen haai gevangen. De visch weegt ongeveer 750 kilo en is voor f 70 aangekocht door een handelaar, die haar naar Duitschiand uit voert. In 'den grond geboord. Volgens rapport van den in IJmuiden aangekomen haring- logger „Catharina" werd de Deensche mo torschoener „Samsö" uit Kopenhagen door een Duitsche duikboot in brand gestoken. De 11 opvarenden werden door de duikboot op den logger gebracht, die wegens plaats gebrek vijf geredden overgaf op den l'Jmui- der logger „Amia." Later werden alle schip breukelingen overgenomen door een Brit- sehe torpedoboot, die hen medenam om ze in een haven te brengen. HAARLEMMERLIEDÉ c. a. De belasting-kwestie. Toen in 1863 de gemeen ten Haarlemmeriiede en Spaamwoude, Houtrijk en Polanen, en Zuidschalkwijk werden samenge voegd, werd in de betrekkelijke wet van 27 Juni 1863, Stbld. 93, bepaald, dat de afdeeling Hout rijk en Polanen in den hoofdelijken omslag der nieuwe gemeente vooraf voor één vijfde bijdraagt, niettegenstaande overigens de gemeente er geen afzonderlijke huishoudingen voor de verschillen de afdeelingen op na houdt, zooals elders wel voorkomt. Dit geschiedde indertijd, omdat de afdeeling Houtrijk en Polanen (het tegenwoordige Half weg) arm was en de overige deelen beter gesteld; de laatsten zouden wellicht tegen een samengaan op voet van gelijkheid bezwaar hebben geopperd. Déze bepaling is meer dan 50 jaar in de afdeeling Houtrijk en Polanen (Halfweg) een steen des aanstoots geweest. En dit werd steeds eiger, naarmate Halfweg in bloei en welvaart toenam, hetgeen vooral het geval werd toen op het in 1863 nog bestaande IJ de vruchtbare Houtrak- en IJpolders ontston den met hun bloeiende bevolking. De toestand is nu al jaren lang zóó, dat het vroegere armlastige Houtrijk en Polanen (Half weg) een grooter belastbaar inkomen heeft dan de overige deelen van Haarlemmeriiede en Spaarnwoude te zamen. Ook is de vraag gerezen, of dit artikel der wet van 1863 nog wel van kracht is, nadat in 1897 in art. 243 sub IV der gemeentewet is bepaald, dat het percentage voor alle belastbare inkomens gelijk is. Thans heeft de Raad op voorstel van B. en W met 6 tegen 5 stemmen (voorstemmers in Hout rijk en Polanen tegenstemmers elders wonende) besloten aan de Regeertng het verzoek te richten, het initiatief te nemen tot een wijziging der wet van 1863, teneinde daaruit de gewraakte bepa ling te verwijderen. WomingbiHiw-voorschot. Bij Kon. besluit is met handhaving overigens van het be paalde bij besluit van 2 Januari 1915, het maximum van het daarbij aan deze gemeen te verleend© voorschot uit 's Rijks kas na der bepaald op f 72.000. OVERVEEN. De tram. Zaterdag a.s. zal de N. Z. H. Tramdienst Haarlem (grens)Overveen (eindpunt villa Tetterode) geopend worden, zoodat dan de dienst Ver wuiftOverveen gereed' zal zijn. De proefritten zijn reeds gehouden en naar wensch geslaagd. De dienst op, Overveen wordt een li a 7 mi nuten-dienst. ZANDVOORT, Vliegmachine. Gisterenmiddag is alhier een vliegmachine gedaald. Bestuurder was luitenant van Oosten en waarnemer luitenant Alma. Wij vernemen nader: Gisterenmorgen 11 uur daalde tengevolge van een defect aan zijn motor een onzer militaire vliegers met zijn vliegmachine op het strand. Na een half uur aan zijn motor te hebben gewerkt, steeg hij onder groot enthousiasme van het vele publiek weer op en verdween in oostelijke richting. HAARLEMMERMEER. Veiling van 15 Aug. te Hoofddorp. Op deze veiling werden voor het laatst uitsluitend aard appelen voor het buitenland geveild. De prijzen waren: Julianamuizen f 2.10 a 2.40, Due of York f 2— a 2.35. De aardappelenveilingen voor uitvoer naar het buitenland zijn afgeloopen, daar door den Minister de uitvoer ervan verboden is, ingaande heden. SASSENHEIM. Aanbesteding. Bij de door B. en W. gehouden aanbesteding vana. het rioleeren. van de Hoofd straat, van de Zuiderstraat af tot in de Zand- sloot; b. het wijzigen der rioleering in de Bij dorpstraat; c. het uitvoeren van straatwerken, waren ingekomen 13 inschrijvingen, t. w. van J. Overtoom, te Zaandam, 14.596; C. de Rui ter, te Leiden, 12.328; J. J. Bosch, te Den Haag, 12,265; P. Dekinga, te Amsterdam, f 12,100; R. Rutman en J. Verduyn, te Amster dam, f 11,944; A. Zonneveld Jr., te Haarlem, 11,900; W. van der Hoogt, te Leiden, f 11,889 D. v. Baarsen en S. Tromp, te Amsterdam en Zaandam, 10,720; J. W. A. Nelissen, te Haar lem, f 10,700; J. Sarras, te Oude-Wetering, f 10,286; Gebr. Otes, te Sloten (N.-H.), 9995; J. Petman, te Haarlemmermeer, f 9696, en G. den Adel, te Beverwijk, f 9400. YOORHOUT. Gemeenteraad. Wederom besloot de Raad nog niet te treden in een schrijven over het samen vloeien van de Vereeniging van groote en die van kleine gemeenten tot één, waarbij nogo eens ge vraagd wordt om aansluiting. Van de onderafd. „Sint Urbanus" was een adres ingekomen, met verzoek tot het goedkoop verkrijgbaar stellen van brandstof door de ge meente, wat voor praeadvies naar B. en W. verwezen werd. De gemeériterekening werd vast gesteld in gewone ontvangsten 20,949.24, buitengewone f 6793.59, totaal f 27,742.83; gewone uitgaven f 18,081.34, buitengewone uit gaven f 6545.19; totaal 24,626.53. Saldo voor gewone f 2867.90%, voor buitengewone f 248.39, totaal saldo f 3116.30. De begrooting 1917 wordt aangeboden. Aan de orde kwam nu de behandeling van het schrijven van Ged. Staten, waarin de voorstellen worden gedaan tot verhooging van salarissen van burgemeester, secretaris, enz. De voorzitter deelt mede, dat de aanvangssalarissen daardoor zouden worden voor den burgemeester f 1000, voor den secretaris f 900, voor den ontvanger 375, en voor de wethouders f 75, behalve de drie-jaariijksche verhoogingen, waarvan er al eenige in toepassing komen, en voor den burge- .meester 4 X f 75 bedragen, voor den secretaris 2 X 75, voor den ontvanger 3 X 25. Beslo ten werd, met de regeling nog te wachten. Ten einde te voorzien in een geregelde behan deling van den Burg. Stand, wordt de heer F. Huijts benoemd op een wedde van f 50. Ten slotte wordt besloten f 5 aan de arbeidsbeurs te Leiden af te-dragen en daardoor aangesloten te blijven. HILLEGOM. Personalia. Te Den Haag is geslaagd voor het examen Hoogduitsch L. O. de heer j. Brob- bel, van hier. WARMOND. Mtr. Smulders. In den tuin van de pastorie is Dinsdagavond door „St. Caecilia" een concert gegeven ter gelegenheid van den 55sten verjaar dag van Mgr. Smeulders' priesterwijding. NOORDWIJKERHOUT. H. M. de Koningin. Men schrijft ons; Zoo nu en dan krijgen wij bezoek van onze geëerbiedigde Koningin. Ook Dinsdag weder. H. ,M. reed met Haar gevolg langs den duinkant, genaamd 't Langeveld, waar H. M. eenige aldaar wonende menschen aansprak, met belangstelling vragende naar de middelen van bestaan. Enkelen waren wel uit het veld geslagen door zoo een hoog bezoek, maar er waren er ook, die H. M. in hun landtaal gemoedelijk antwoordde. Een zeide er, dat zijn vrouw ook zoo gaarne met H. M. zou willen spreken, wat H. M. gemoedelijk toestond. De noteering der veiling van 16 Aug. is als volgt: tuinboonen 27 a 56 ct., snijboonen f 1.41 a 1.50, stok-heerenboonen z. d. f 2.10 A 2.31, stam-heerenboonen f 2.19: a 2.35, stam-heeren- boonen m. d. f 2.11 h 2.23, dubbele heerenboo- nen f 1.48 a 1.55, Riezenboonen f 1,17 1.31 per zak van 10 K.G. Aanvoer ruim 6000 zak. Het Priesterfeest van den ZeerEerw. Heer Rijkenberg is gisteren, na de plechtige H. Mis, waarbij Z.Eerw. werd geassisteerd door den ZeerEerw. Heer Quant en den WelEerw. Heer Voorham, in alle stilte in den familiekring ge vierd. Daarbij waren ook tegenwoordig de ouders van den jubilaris. Het ontbrak den jubilaris dien dag niet aan belangstelling. Tot slot van djt feest hebben vele patiënten van het gesticht een wan deling gemaakt naar het strand. Ook het muziek korps van het gesticht was daarbij aanwezig. Op het strand werden zij getrakteerd op koek en limonade. De dieven schijnen weder hun slag te slaan. Bij verschillende inwoners alhier zijn ontvreemd kippen, boonen, aardappelen en kleedingstukken. HEEMSTEDE. De installatie van Burgemeester v. Doorn De gemeente was gisteren in feesttooi ter gelegenheid van de blijde incomste van den nieuwen burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. Van vele woningen wapperde vroolijk de driekleur! De intocht. Te ruim VA nnr werd de nieuwe Burger vader met zijne familie aan de grens der! gemeente waur het fanfarekorps der E. S. M. hem een muzikale hulde bracht ontvangen door den waarnemenden Burge meester, den heer J. H. M. van Houten, met de wethouders en den gemeente-secretarie, den heer R. A. Swolfs. In Hotel den Hout verwelkomde den heer Van Houten Z.E.A., die zich daarna daar eerige oogenhliliken met de heeren onder hield; daar werd aan mevr. Vnn Doorn een bouquet aangeboden. Velen hadden zieh vóór het hotel geschaard, die den heer Van Doorn hij zijne komst een hartelijke ovatie bereid den. Te ruim 2 uur begon de rijtoer door de gemeente naar het raadhuis volgens den door ons reeds gemeldèn weg. In 't eerste rijtuig nam plaats de inspecteur van poli tie; in 't tweede waren gezeten de w.n. bur gemeester met de wethouders; in 't" derde de heer en mevrouw Van Doorn en hun zoontje met den gemeente-secretaris en in 't vierde de familieleden van den heer Van Doorn. Politie sloot den stoet. Onderweg werd de Burgemeester overal hartelijk toegejuicht en sloten vele jongelui per fiets zich bij den stoet aan. Bij de stich ting „Meer en bosoh" hield de predikant directeur ds B.arger een toespraak tot den heer Van Doorn, hem toeroepende een wel kom en hem de belangen der inrichting aan bevelende. Aan mevrouw Van Doorn werd door een der verpleegden een bouquet aan geboden. Met een enkel woord bedankte de heer Van Doorn voor de verwelkoming. Daarna werd verder naar het Raadhuis gereden. Inmiddels hadden op 't Raadhuis plein de muziekkorpsen „St. Miehaël" van den R. K. Volksbond en „Eensgezindheid" zieh geschaard, die hij de nadering van den nieuwen burgervader hem met muziek ont vingen. Voor 't raadhuis wachtten verder vele belangsteller,den de komst van den stoet af, die daar te ongeveer 3>2 uur aan kwam. Bij het binnentreden van het raadhuis werd aan mevrouw Van Doorn door de 7- jarige Marie van Houten, 't jongste doch tertje van den waarnemenden burgemeester, een bloemstuk aangeboden. In een der zalen beneden wachtten de lellen van den raad den nieuwen burgemeester en diens famili© op ter kennismaking. Een der eersten, die' daar verder den heer Van Doorn verwel- welkomde, was de oudjburgemeester Jhr; mr. D. E. van Lennep. De installatie-plechtigheid Ten raadkuize was eene keurige vereiep ring van bloemen en planten aangebrach\ De raadszaal had een heel ander aanzie® dan gewoonlijk. Het -voorste gedeelte de( mooie zaal, waar anders het college van Br- en W. zit, was in gereedheid ebraeht vooi. de leden van den raad', die daar in een hal ven cirkel om een ovale tafel hadden plaats genomen. Het andere gedeelte van de raadszaal was bestemd voor de genoodigden, velen in ge tal. Op de voorste rijen daarvan hadden plaats genomen de heer Jhr. mr. D. E. van Lennep met familie. Naast den heer Van Lennep waren gezeten de zeereerw. heer' pastoor H. A. V. IJzormans, met de wel- eerw. heeren kapelaans G. H. J. Goes en J. Brinkman. Dan merkten wij op de heeren J. F. N. Sterck, district-schoolopziener, G. F. H. Hou- ben, directeur der gemeentebedrijven, C. Kemper, inspecteur van politie, C. Bos, voorzitter der anti-rev. kiesvereeniging, W. Gade, plaatsvervangend voorzitter van liet plaatselijk Steuncomité, dr. M. Colenbran-' der, voorzitter der comm. tot viering van den Koninginnedag; ds. Barger, directeur der inrichting „Meer en bosch" en anderen1, waaronder eenige gemeente-ambtenaren. Van de andere genoodigden noemen wij{ de heeren ds. H. F. Oberman, Ned. Hery. predikant; G. W. Martens, inspecteur vau de directe belastingen; D. Fennema, ont»v vanger der directe belastingen; mr. C. J- Boerlage, notaris; C. W. Janeen Hendriks* voorzitter van 't Burgerlijk Armbestuur; J. C. van der Weiden Czn., secretaris-ontvan ger van 't Burgerlijk Armbestuur; D. F. de Wilde, lid van 't Burgerlijk Armbestuur; C. A. Braam, voorzitter der pl. schoolcomm., der St. Vincentiusvereeniging en der Coöp. Leenbank; J. de Jong, hoofd der 0. 1. s.; D. J. van der Stam, hoofd der Prot. school;; mej. C. R. M. Nicols, hoofd der R. K. Meis jesschool. Verder: mevr. A. R. Swolfs, president© deaf Maria- en Annavereeniging en de heeren f G. de Kok, voorzitter van 't Kruisverbond; J. Peperkorn, idem der R. K. Kiesvereeni ging; W. N. Groenendaal, idem van den R. K. Volksbond; G. Goosens, idem van „St. Isidores; M. J- Gozeling, idem van de har monie St. Miehaël; J. van der Een, idem van den Timmerliedenbond St. Jozef; W. Adriani, vice-voorzitter van Vreemdelingen verkeer; W. G. Klijn, voorzitter der Chr zangvereeniging animo"; D. de Rooy idem van „de Harmonie"; Jhr. dr. C. G. S Sandberg, idem der C.-H. Kiesvereeniging' L. Sloof, idem van de werkliedenvereenigin®. „Door eendracht sterk"; Th. Hnypen, idenf van de afd. van den fed. Bouwvakarbeiders bond. En eindelijk de heeren: Jos, M. J. Braam voorzitter der afd. van Holl. Bloembollen^ genootschap; Serné, voorzitter der fanfare E. S. M.; J. B. van Loghem, lid der Ge zondheidscommissie, benevens de dames? zuster van Heukelom, presidente van „Huis- verzorging" en mej. J. Koning, wijkzuster. Eenigen der genoodigden waren verder vail hunne dames vergezeld. Het was ruim kwartier voor vieren, toef de wn. burgemeester, de heer Van Houterig met den gemeente-secretarie den heef? Swolfs en de wethouders* den heer Va» Doorn, mevrouw van Doorn en de familie de raadszaal binnenleidden. Nadat de heer Van Houten de traiteur gewone raadszitting had geopend en nadat door den secretaris lezing was geschied vatf het K. B. houdende d© benoeming van deit> heer Jhr. J. P. W. van Doorn tot bm-ga*^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2