BERICHTEN AGENT S C H A G E N. WIT fflACHIMEBAREN. UIT CSE PROtflüCIE UIT BEVERWIJK UIT SCHMGEM E.o. ÖÏT m ZAAKSTREEK Terstond gevraagd voor de Nieuwe Haarl. Crt. voor %r UIT ONZE VORIGE OPLAAG VAN ONZE RECHTBANK PRISMA WIT fêACHlNEGAREH CADEAU. BREESTRAAT I5S. Aanbevelend Beverwijk. C. BLEEDER. Lz SOCIALE BERICHTBIf ROOMSCH LIEFDEWERK. ran liet niet-alledaagsclie straattooneel' maakte; daarbij hieven de kinderen een alicrjammerlijkst gehuil aan. Een der oud ste zoons, die hieraan niet scheen te wil len meedoen, werd door mama op zijn plicht gewezen om haar behoorlijk bij te staan. Tot toelichting diene, dat de vader en an dere gezinsleden een goed stuk brood ver dienen, zoodat hier niet van nood kan ge sproken worden. De fruit duur en sioclit. Men schrijft uit Wijk-bij-Duurstede: Een fruitjaar, zoo ais 1916 ons te zien geeft, hebben wr nim mer meegemaakt. In vergelijking met 1915 is het gewas bedroevend slecht, zoowel wat betreft quaiiteit als quantiteit. Appels van beslist superieure quaiiteit, ze zijn bijna niet te vinden. En of ze rijp of rauw zijn, men vraagt er niet naar; de regel is tegen woordig, willen ze (de exporteurs) de vruch ten hebben, dan moeten ze maar zoo spoe dig mogelijk geplukt worden. Gaat dat zoo door, dan is over een week of vijf zes geen appel meer aan het hout te vinden. Het geweten? Een weduwe te Volen- dam vermiste sinds een paar jaren een gou den slot met koralen, ter waarde van f 80. Dezer dagen vond zij de sieraden, in een papier gewikkeld, terug bij den ingang ha- rer woning. Schandelijke baldadigheid. De bewoners vsn een tuis aan de Wilhelminastia&t te Breda, weiden Woensdagmiddag door een politieagent gewaarschuwd, dat de neergelaten jalouziën in brand sionden, de vlam was reeds halverwege de hoogte van het raam geklommen langs het lint Met een paar emmers water slaagde men er in dit begin van brand te blusschen, waardoor groot onheil voorkomen kon worden. Op het wczijn van het raam werd nog een hoopje luci fers gevonden, die gediend halden voor dit „vuurtjestoken," dat ook aan twee belendende gebouwen was toegepast op de jalouzieën, doch door tijdig te waarschuwen werd de voortgang van het vuur ook daar gestuit. De bewoners van laatstbedoelde twee huizen zijn voor eenigen tijd uitstedig. De gouden tijd. Bij een zilversmid in een Friesch stadje kwam dezer dagen een 17-jarige boerendochter om een gouden beugel voor een tasch. De smid antwoordde, dat hij wel zeer zware zilveren beugels had, maar geen gouden. Die had geen enkele smid voorhanden, omdat er nooit vraag naar was. Dan moest de smid er maar een laten maken; zij zou per sé een gouden beugel hebben, want het was tegenwoordig een goude tijd. Onvoorzichtig. De 14-jarige O. B., te Nieuwendijk, vond een losse geweerpatroon, die hij door een slag met een hamer deed ontplof fen. Daarbij sprong hem een stukje koper in het oog. Hij zal dit voortaan moeten missen. Verdronken. Woensdagmiddag maakte de 16-jarige J. V., uit Arnhem, met familieleden van Schoonhoven uit een fietstochtje door de Alblasserwaard. Op den smal!en weg tusschen Goudriaan en Peursum geraakte het meisje in den breeden viet, die daar langs den weg loopt, en verdronk. Persoonlijke of schriftelijke aanbieding Ban het bureau der N. Haarl. Ct., Nareau- laan 49, Haarlem. HAARLEM. EEN INBREKER AAN HET WERK. Men meldt ons uit Eindhoven-, Bij den caféhouder Van Diesen is Dinsdagmiddag 'tv: zeer aanzienlijke diefstal gepleegd. Er U, Zaterdag een man met een motor aange- B^"n, die voorgaf handelaar te zijn in 'mo tor-^ en rijwielbanden. Gedurende eenige da gen zou hij in Eindhoven blijven. De man heeft zich Dinsdag, terwijl beneden in het café een zeer groote drukte heerechte, bij gelegenheid der Eindhovensehe markt, naar boven begeven en heeft hier een kast open gebroken, daarna een ijzeren geldkistje opengeveild en een bedrag van 6500 ont vreemd. De persoon is vertrokken en heeft zijn motor achtergelaten. De achtergelaten mo tor is door de politie in beslag genomen en bleek te zijn het op 12 Augustus te Boxtel ontvreemde motorrijwiel van een luitènant van de huzaren. Als verdacht*"van dezen diefstal staat in het politieblad vermeld de milicien der infanterie R. M., gedeser teerd soldaat van het 10e regiment, die se dert Juli van zijn compagnie te Haarlem wordt vermist. Het signalement van dezen deserteur komt geheel overeen met dat van den dief van de 6500. De ijverige naspo- ringen van de politie mochten nog geen re sultaat opleveren. (Zitting van gisteren). Dankbaarheid? Gisterochtend trad het beklaagdenbankje binnen één van het volk der Beigen, aan wie Nederland zooveel goed heeft gedaan, die bleek van 't begrip dankbaarheid al een aeel vreemd idee te hebben. Het was een Antwerpenaar van geboorte, doch die nu zonder vaste woonplaats is, ten zekere F. V., die zich te IJmuiden aan diefstal had schuldig gemaakt. Hij had uit de Rijksvischhaï een paar schoenen gestolen. Eenige dagen na den diefstal zag de bestolene den bekl. met zijn schoenen aan, loopen. Hij vroeg ze hem te rug. Doch bekl. weigerde, zeggende dat hfj ze had gekregen.... Bekl. ontkende en zeide op Imogen toon, dat hij heusch niet aan zulke slechte schoenen behoefte hafl.. Hij had ze veel be ter aan zijn voeten en de rechters wees hij naar zijne voeten. Het DAL vorderde tegen bekl., die gede tineerd is, 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Diefstal met braak. De volgende bekl., een zekere D. T., uit Oostzaan, was een goede klant van de justi tie. Die had niet minder dan 12 veroordee lingen achter den rug en had laatstelijk 2 jaar wegens diefstal met braak gezeten! Nu stond hij terecht omdat hij op-Zondag 16 Juli te IJmuiden uit een autogarage een blauw dekkleed had ontvreemd, nadat hij door verbreking van een slot zich toegang tot de garage had -verschaft. Bekl. had het kleed aan den opkooper Frientjes ec Yelseroord verkocht. De pre sident liet doorschemeren, dat de man had moeten begrijpen wanneer men hem op een Zondag een dekkleed te koop aanbiedt, dat dit geen zuivere koffie is. Het O. M. zeide tot den veldwachter, dat de politie op dien *opk°0Pei' bijzondér mag toezien. Die dient dus wel op te pas sen, gedachtig aan t: een gewaarschuwd man geldt voor twee!.... Het O. M. meende, dat aan bekl. een ge strenge straf moet worden opgelegd en vor derde tegen hem één jaar gevangenisstraf zonder aftrek van preventief. Heling. M. F., een kameraad van den vorigen be klaagde, die met hein samen er op uit was gegaaD en hem had aangeraden om het dek kleed te stelen, had zich daarna wegens he ling te verantwoorden. Bekl., die niet was verschenen, had geld van de opbrengst van het dekkleed aange pakt. Het O. M. vórderde deswege tegen hem drie maanden gevangenisstraf. Op het slechte pad. Behandeld werd nu de zaak van den lood diefstal in epn perceel aan den Koningin neweg in den nacht van 22 op 23 Mei 11. Zooals men zich zal herinneren, hadden een paar opgeschoten jongens, nadat zij eeh schutting waren overgeklommen, een raam van een kelder verbroken en waren zij daar na door den kelder in het huis gekomen. Ze hadden verder hun slag geslagen en een hoeveelheid looden waterleidingpijpen weggenomen. Nabij de Tempelierstraat ont moette een politieagent hen, aan wie de zaak verdacht voorkwam en die hen aan hield. Bekl. wierpen onderweg telkens een stuk lood weg. Later kwam er een tweede poli- tie-agent bij, die de stukken opzocht en ze terugvond. Beiden beklaagden waren loopjongens. De 2e de 19-jarige P. Z., iemand van een ongunstige reputatie, had kennelijk den eersten den 18-j. H. M. v. N. dien hij wel eens ontmoette over gehaald om tezamen het zaakje op te knappen en hem aldus op 't slechte pad gelokt. Mei wat diep treurig is! V. N. verdienle abt loopjongen 7.per week en maakte een net ten indruk. Hij betuigde zijn spijt over 't ge beurde. Het O. M. requireerde tegen den le bekl. 3 maanden en tegen den 2en, die was gedeti neerd, 6 maanden gevangenisstraf. Trourigl "Een l©-jarlg joligmeiisclv mt Amsterdam, H. C'. geheel en had in een bui van baloorig- heid dwaze dingen gedaan, die hem met den strafrechter in aanraking brachten. Te Amsterdam bewoonde hij kamers en daar was hij veioofd geraakt met de dochter van de kamerverhuurster. In 't najaar zou hij gaan trouwen, doch de familie vau 't meisje stookte er in en, zooals bekl. 't typisch uitdrukte „de verkeering geraakte in de war." Bekl. trok zich dat aan en kwam in de stem ming van: nu kan mij niets meer schelen. Hij verliet Amsterdam, nam zijn geld mede en was van voornemen dat ai op te maken. Daar was over hem gekomen een totale onverschillig heid v In die stymming kwam hij te £andvoortl Hij huuide er een hit en ging paard rijden üf nu"zijn geid reeds op was of dat 't om an dere redenen was, bleek niet, maar in stede van 't aan den huurder terug te geven, eigende bekl. zich 't dier wederreehterlijk toe. Als een fiere ruiter rende hij 't dorp uit, naar de Haarlemmermeer waar hij een paarden koopman ontmoette. Na loven en bieden ver kocht hij dien de hit. Evenwelal spoedig vertrouwde de koopman 't zaakje niet. Hij ging den be achterop en zeide met hem naar zijn vader te zullen gaan. Dicht bij Hoofddorp daar had bekl. opge geven woonde zijn vader kwam de paarden koopman van zijn fiets te vallen en daarvan maakte bekl. gebruik om zich uit de voeten té maken. Later hield de politie hem aan nog in 't bezit van 175 door hem voor den hit ontvan gen. Dat maakte dat niemand schade leed. De paardenkoopman kreeg weder 't geld en de eigenaar den hit. Bij de behandeling der zaak bleek dat bekl. ook te Alkmaar een zaakje aan de hand had gehad. Daar had hjj een rijwiel op afbetaling gekocht en dat voor 't geheel was afbetaald verpand. Van hem bevriende zijde had men dat weder voor bem in orde gemaakt. Nu had bekl.'a vroegere verloofde verzocht hern eene voorwaardelijke veroordeeling 0p te leggen. Het O. M. meende echter dat er geen termen toe bestonden en dat de gepleegde mis daad daarvoor van te ernstigen aard en te ge raffineerd was. Het vorderde 3 maanden met aftrok van preventief. De verdediger, mr. TuymeJaer, zeide, dat z.i. backwerker te Haarlem, diefstal, 1 jaar gev.straf met 3 jaren proeftijd; J. V. en C. V., zonder beroep te Koog aan de Zaan, diefstal, teruggegeven aan hunne oudere; P. J. v. d. G., smidsknecht te Amsterdam, 10 dagen gev.straf; Th. L., schipper te Rot terdam, verboden uitvoer, 3 boete of 3 da gen hechtenis; \V. H. W., schipper te Am sterdam, poging tot verboden uitvoer, 10 boete of 10 dagen hechtenis; J. van B„ op perman te Haarlem, diefstal, 6 boete of 6 dagen hechtenis; J. v. d. B., lantaarnaan steker te Schoten, overtreding hondenbelas ting, 6 boete of 1 dag hechtenis; P. V., arbeider te «andvoort, beleediging, 15.— boete of 15 dagen tuchtschool; J. W. en H. V., arbeiders te Lisse,' mishandeling, ieder 15 boete of 15 dagen tuchtschool; G. v. V., boerenknecht te Beemster, beleediging amb tenaar, 7 boete of 7 dagen hechtenis; J. B., stoker te Zaandam, wederspannigbeïd, 10 dagen gev.straf; J. M. D., tuinder te Wijk aan Zee en Duin, poging tot zware mish., vrijgesproken; N. R. en J. K., drbeiders te Pnrmerend, diefstal, ieder 1 maand gev. straf met 2 jaren proeftijd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 24 Augustus. M. Kabel en J. C. E. Douglas. J. F. Eelt jee en G. Jor- na. A. van der Enden en A. C. Dankel- man. J. de Breul en N. M. C. Meijer. Getrouwd: A. v. d. Burg en J. M. W. Pee tere. H. J. Robin en C. C. Drees. D. de Lugt en R. J. G. Theunissen. P. F. de Bordes en C. W. H. v. Alderwerelt van Ro- senburgh. J. A. Geldorp en W. Groot. P. K. van Cittert en J. B. Zuydland. W. ten Boom en C. van Veen. Geboren: 21 Aug. d. van A. H. v. d. Helm —van Duijnhoven. d. van N. Sehrader— Roos. z. van T. O. W. HardebilDiets. 22 Aug. z. van H. G. M. de Vries—Onland. -• 23 Aug. d. van A. C. H. Visser—Hetem. BINNENLAND. DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN SURINAME. Uit Den Haag meldt men ons: Naar wij vernemen is de heer G. J. Staal, secretaris generaal van bet Departement van Kolo niën, benoemd tot Gouverneur van Suri name. BUITENLAND. WEER ZOON (ONFORTUINLIJKE?) LUCHTAANVAL OP ENGELAND. LONDEN, 24 Aug. (Part.) Een Duitsebi luchtschip bewoog --zich heden te midder nacht weer langs de oostkust en wierp een groot aantal brandbommen. Er werd geen schade aangericht en er zijn geen slacht offers gevallen. HET NIEUWSTE BULGAARSCHE LEGERBERICHT. SOFIA, 24 Aug. (Offiéieel). Op den rech tervleugel hebben de ten zuiden van Fiorina oprukkende troepen de stad Kostour Kas- tcria bezet. De verslagen Serviërs trokken Dinsdag terug naar het zuiden. De troe pen die van Fiorina in de richting Bunica- Gornitschevo-Ostrovomeer opereeren, rukten na op 21 Augustus een krachtig versterkte stelling; op den Malka-N uw-borpikum te UebOen genomen, Op rez «Veter voorwaarts en vielen de divisies Donau- en Wardr-Serviërs in hun nieuwe stellingen bij het St Spiodenklooster op hoogte 207 van de Tsohe- ganska Planzi aan. De strijd duurt voort. Wij hebben ons stevig vastgezet op de hoogte Dzemaat Jeri ten noorden van het Ostrovo- meer. Op don linkeryleugel in het Stroema-dal zuiverden wij den geheelen linkeroever van de rivier van vijanden. Vooruitgeschoven Bulgaarsche afdeelingen ontmoetten bij hun opmarsek ten zuiden van Drama een En- gelsch eskadron met een compagnie wiel rijders. Na een kort vuurgevecht trokken de Engelsehen terug in de richting van Orfa- no, na twee bruggen te hebben vernield. Wij hebben bet station Angieta aan de rivier var. dien naam bezet. De spoorweg Oktehi- lav-Boek-Draina-Angista-Sorcs-Ileniis His- sar is thans in onze banden. Bij contapte inkoopen ontvangt men een kasbon recht gevende op 4 pCt .korting. Bovendien geven wij de eerste o dagen als Reclame aan ieder die voor■minstens f 30 a Contant koopt een IÖÖ® yards Mos 4573 bekl. nog wel op 't goede pad is te brengen. U ep eitte bekl. wel voorwaardelijk te ver- oordee.en en deelde mede, dat de afd. Amster dam van et Gen. tot zedelijke verbetering van gevangenen hem onder haar patronaat zal nemen. 'W©1 inderdaad diep-treurig ia 'de levensloop van menigeen J. Do Arr. Rechtbank alhier heeft g/sterenTe volgende uitspraken gedaan: C. F. V., dienst- bode te Haarlem, diefstal, 1 maand gev. met 2 jaar proeftijd; J. W. P. T., varensgezel te Beverwijk, mishandeling, 8 maanden gev. straf en Jf 75 schadevergoeding; J. C. P, HAARLEMMERMEER- Gemeenteraad, In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad, onder voorzitterschap van Burgemeester Mr. A. Slob, waru afwezig de heeren v. d. Laan en 't Hooft, waarvan eerst genoemde met kennisgeving. Verschillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten werden voorW{enni,s°evI j? inge nomen. Op voorstel van B. en W. woicit aan de echtgenoote van den overleden gepensionneerden gemeenteveldwachter Tit, tot wederopzeggmgs toe, hetzelfde bedrag per jnnr toegekend, als wijlen haar man aan pensioen van de gemeente genoot. De gemeentebegroofini over 1917 werd den Raad aangeboden en gesteld in handen van de commissiën van finantiën en plaatselijke werken, tot het uitbrengen van advies. In overeenstemming met hei voorstel van B. en w wordf aan den Spiringweg in district III nog nader de koffiekamer van den caféhouder Lamers als stemlokaal aangewezen. Goedgekeurd wordt een voorstel van B. en W. om aan den aannemer Bakker te Hoofddorp een stukje gemeentegrond te verkoopen aan den Nieuwen Weg te Hoofddorp, nabij het Concours terrein, om aldaar een paar burgerwoonhuizen te bouwen, voor den prijs van f 0.75 per vierk. M. De voorwaarde wordt er echter aan verbon den, dat een der woningen beschikbaar zal wor den gesteld ten dienste van een ambtenaar der gemeente, tegen een huurprijs van f 4.75 per week. Besloten wordt om in het Raadhuis een gas installatie te doen aanbrengen, ten einde beter licht te verkrijgen, in afwachting van 'de elecfri- ticatie der gemeente, hetgeen in deze ongunstige tijdsomstandigheden nog wel 2 a 3 jaar kan duren. Deze aerogeengasinstallatie is 2e hands en zal een totale uitgave vorderen uit de ge meentekas van f 650.De heeren Overmeer en van Mansum verklaren zich er tegen, omdat ook goed licht h. i. zou worden verkregen met goede petroleumlampen, hetgeen minder kostbaar zou zijn. Z. h. s. wordt besloten om ter voorkoming van tochten in de vroegere raadzaal, thans werkka mer van een vijftal ambtenaren, dubbele ramen te doen aanbrengen. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om met ingang van 1 Jan. 1917 het politiekorps met een man uit te breiden en als standplaats voor een gemienteveldwachter aan te wijzen Aalsmeerderdijk, nabij Aalsmeer. Mede werd goedgekeurd het vestigen van een openbare spreekcel voor de interc. telefoon te N.-Vennep, in aansluiting met Lisse, welke kos ten, met inbegrip der belooning voor de telefoon houdster, jaarlijks f 230.- zullen bedragen. De rondvraag leverde weinig bijzonderheden op. Alleen een toezegging van den wethouder Knaap, op een vraag van den heer Borst, dat binnen zeer korten tijd een voorstel inzake ar beidsbeurs en werkloozenverzekering bij den Raad zal worden ingediend. ArmbestuurWegens verhuizing naar een andere wijk in deze gemeente van den heer W. Biesheuvel, ontstaat een vacature als lid en vice- voorzitter in het college van het burgerlijk arm bestuur. HILLEGOM. Gemeenteraad. Gisteravond hield de Raad eene openbare vergadering. Afwezig wegens ongesteldheid de heer A. Topper, met kennis geving afwezig de heer van Tilnog afwezig de heer Guldemond. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Tot zetters voor 's Rijks directe Belastingen werden gekozen de heeren R. A. v. d. Schoot en J. v. Ttl Rz., als 3 en 4 de heeren A. Topper en Heemskerk, allen met algemeene stemmen. Tot lid der Plaatselijke Schoolcommissie werd gekozen de heer A. W. Nieberding, met alg. stemmen. Aan de Tentoon stelling en Congres op Gemeentelijk finantiëel gebied werd f 10.subsidie toegestaan. Bij punt 6. Havenmeester, achtte de heer Balvers het salaris te laag; hij "vond bij de heeren Voorn en Heemskerk steun. Na discussies werd 't voor stel van B. en W\, f 150 salaris plus 10 pCt. van de bruto opbrengst aangenomen, met 1 stem tegen, die van den heer Balvers. Aan de Harddraverij-vereeniging werd de Van den Ende-laan afgestaan op de door B. en W. voor gestelde conditiën. De herziening jaarwedden burgemeester, secretaris, ontvanger en wethou ders, lokte zeer scherpe discussies uit. De een achtte den toestand normaal, de ander niet. Het voorstel van B. en W. om Ged. Staten te ver zoeken te wachten met herziening der salarissen, werd aangenomen met 73 stemmen. Bij de rondvraag vroeg de heer Balvers ver betering van een gedeelte der Oude Beek. De zaak zal onderzocht worden. Veiling. Gisterenavond had in Hotel Sister mans de veiling bij afslag plaats van 12 burger woonhuizen aan de Wilhelminalaan. De veiling geschiedde ten overstaan van notaris B. Lange- veld alhier. Perceel I stond in bod op f 3900 en was verhoogd met f 100; niet afgemijnd. Per- ceel II $tond in bod op f 3450 en was verhoogd met f 350; niet afgemijnd. Perceel III. stond in bod op f 3450 en was verhoogd met 150; niet afgemijnd. Perceel IV stond in bod op f 3400 en was verhoofd met 400; afgemijnd op f 50 door den heer J. A. Stoutenbeek. Per ceel V stond in bod op f 3350niet afgemijnd. Perceel VI stond in bod op f 3450; niet afge mijnd. Elk perceel bestaat uit 2 woningen. Bij combinatie werden perc. I en II niet afge mijnd; daarna perceel I, II en III niet afgemijnd; daarna perc. IV en V niet afgemijnd; daarna de perc. IV, V en VI niet afgemijnd. Thans wer den de perceelen alle gecombineerd. Zij stonden in bod op f 22050 en werden niet afgemijnd. NOORDWIJK. Ernstig ongeluk. Kapitein I. St. van de Vesting-Art. alhier in garnizoen, had deze week het ongeluk^van zijn paard te vallen, waarvan een hersenschudding liet ongeluk kige gevolg was. Kajot. St. kwam rijdende uit de .Wilhelminastraat langs de zooge naamde slagboom, toen enkele kwajongens zijn paard begonnen té sarren, waardoor hét dier schrikachtig werd en niét meer vooruit wildé. Kapt. St. verbood tevergeefs de jongens en wilde toén, en met recht, de jongens met zijn karwats bestraffen. Hij gleed toen van zijn paard én kwam met zijn lioofd met de straatsteehen in aanra king én bleef in bewusteldozen toestand liggen. Korporaal, d. R. die het ongeluk zag gebeuren, verleende zooveel mogelijk hulp, totdat geneeskundige hulp kon verleend wor den. Kapt, St. mocht niet vervoerd wor den ep wordt nu ten huize van kapt. W., wonende einde van de Wilhelminastraat, verpleegd. De toestand is op dit oogenblik bevredigend. Koninklijk goedgekeurd. De „St. Ct." behelst koninkï. Goedkeuring op de statuten van het Bloembollenexporthuis „Noordwijk", alhier. Het kapitaal bedraagt f 10,000, verdeeld in tien aandeden, ieder van duizend gulden. Daarin wordt deelgenomen door ieder der comparanten voor vijf aandeden, tezamen 10 aandeden. Tot directeuren «zijn voor de eerste maal be noemd de heeren H. W. Doomeveld en G. J. G. van Parijs, alhier, voor den tijd van 10 jaren. VELSEN. Be nieuwe Visschtorijschool. De off icieele opening der nieuwe Gemeentelijke Vissche- rijschooj heeft op Dinsdag 5 September a.s. des middags 2 uur plaats. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. Mej. Weijl, Amsterdam, Zeestraat 20—22, 2 pers.; Mej. JJ. iW1. Hirsch, idem, idem, 1 pers.; van Tubergen, idem, idem, '4 pers.; Mejv Heu- mann, Elberfeld, idem, 1 pers.; van Keulen, Rotterdam, idem, 4 pers.; Dr. Boeve, Barne- veld, idem, 5 pers.; Kleerekooper, Amster dam, idem, 2 pers.de Jongh, idem, idem, 3 pers.; van Niel, id,, Perseveranca, .2 pers..: La Soeur, idem, idem, 1 pers.; Sinnema, Amsterdam, Bredarodestraat, 2 pers.; Wes- seling, Zierikzee, Gr. Krocht 21, 3 pers.; A. van Kalken, A'dam, Schoolplein 3, 4 pers.; Driessen, Haarlem» Kerkstraat 22, 3 pers.; Faurennier, A'dam, Mezgerstraat 1, 2 pers.; H. .Tailleur, idem, Kerkstraat .33. 3 pers.; J. Everts, idem, Zeestraat 29, 3 pers.; Kanis, Kampen, Kerkstraat 22, .4 p, ALKMAAR. Militaire wedstrijden» Op Koninginnedag zullen op het terrein van de Cadettenschool zes compagnieën manschappen deelnemen aan verschillende sportieve wedstrijden, wel* ke besloten worden met gen speciaal mill* tair nummer en waartusschen door muziek* uitvoeringen zullen worden gegeven. Door den corpscommandant, kapitein Dumont, zijn hiervoor als prijzen medailles en kunstvoor* werpen uitgeloofd. Vroege winkelsluiting. Zoowel van de zijde der winkekiers als van bet personeel wordt ook hier voor wettelijke 9-uurs-sluiting geijverd. De vrijwillige sluiting lukt n.l. niet al te best. 8CHAGEN. Van onze markt. 12 Paarden 200 a 500. 22 Stieren 130 a 300, stug. 31 Geldekoeien, mag. 280 a 340. 162 Idem, vette 220 a 565, matig. 60 Kalfkoeien 270 a 470, stug. 26 Vaarzen 200 a 285, stug. 27 Pinken 135 a 165, stug. 14 Nuchtere kal veren 15 a 30. 156 Schapen, mag. 28 a 36. 260 Idem, vette 34 a 41. 26 Lammeren 16 22. 4 Bokken en geiten 3 a 12. 18 Varkens, vette, p. K.G. 0.80 a 0.90. 108 Biggen 11 18. 2-5 Konynen 0.25 a 1.50. 348 Kippen 0.25 a 1.25 20 Eenden 0.40 a 0.70. 701 K.G. Boter 1.45 a 1.65. 50 K.G. Kaas 0.60 a 0.80 24409 Kipeieren 6.50 a 7.50. Markt-Ovcrzicht. Nuchtere kalveren waren willig. Vette schapen waren iets beter dan ver leden week. Zij waren weer verkoopbaar, het geen in de laatste weken soms te wensehen over liet. „Er komt wat ruimte," zij een verkooper. De eerste voor Engeland worden morgen te Alkmaar geleverd. Da vraag voor het binnen land is grooter, terwijl de proef voor hel, leger samenwerkte voor meer handel. Besteed werd 41.50, Fokschapen gingen voor 35. Varkens prijshoudend. Biggen iets lager, weekprijs 1.25 ft 1.60. Personalia. Mej. J. M. C. Adrian! wonende alhier is benoemd tot onderwijzeres aan school 7 b te den Helder. KROMMENIE. All on naar Heilo. Wederom vertrekt Zondag 27 Aug. een bedevaart naar O. IL Vr. ter Nood. Alle katholieke mannen ent jongens van Krommenie en omstreken wor den uitgenoodigd hieraan deel te nemen, Vooral nu wij in zulk een benarden tijd leven is temeer noodig dat wij bij Maria om hulp en vrede vragen. Men wordt en aan herinnerd dat de bedevaart vertrekt dea morgens 4 uur van de R.K. kerk te Krom menie. Om half 8 is er een H. Mis in Heilo en een Eerw. Pater uit Velseroord zal ver der de bedevaart regelen. Dus allen naar L, Vr. ter Nood te Heilo. Men verzoekt ons plaatsing voor het volgende; Te Heer bij Maastricht is 15 Augustus j,l. het R. K. Sanatorium voor drankzuchtigen ge opend, gesticht doör het Dr. Ariënsfonds Naar men zich zal herinneren, werd dit Herstellings- Stand gebracht hoofdzakelijk uit de 50.000 gulden, welke door den eersten Bloemen dag van Sobriëtas in 1911 werden bijeengeza meld. Nu dit werk voltooid is, wordt er 24 September a.s. 'n tweede Bloemendag door Sobriëtas geor ganiseerd, waarvan de opbrengst, naar zich laat aanzien, het bedrag van den eersten nog zal overtreffen. Alom zijn de Mariavereenigingeri, die in deze zaak prachtig geleid worden door een Nationaal en vijf Diocesane Bloemen-Comité's in de weer om de naaste toebereidselen te maken, voor de organisatie van den Bloemendag. Hierbij wordt op echt roomsche wijze gewerkt daar 24 September, de feestdag van O. L. Vr. der Slaven, zal gemaakt worden tot een dag vaa godsdienstige lieldadigheidsuiting. Algemeêne H. H. Communiën van de leden der drankweer* vereenigingen zullen worden gehouden in meni ge plaats zal, gelijk te 's-Herfogenbosch in de St. Jan's Kathedraal door Pater Borromaeus de Greeve, door seculiere en reguliere gewijde redenaars, een liefdadigheidspredikatie .werden gehouden onder de Hoogmis of onder een plech tig Lof. Het doel is thans te komen tot de oprichting van een R. K. Sanatorium voor drankzuchtige vrouwen en van een Katholiek Reclasseerings- gesticht voor ontslagen gevangenen. Hiervoor zullen schatten noodig zijn maaf Katholiek Nederland zal die weer op éen dag bijeen brengen in de handen der Sobriëtas-bloe- menmeisjes. BOND VAN R.-K. MEISJESPATRONATEN EN MEISJESVEREEN1GINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. De algemeene vergadering van bovengenoem- den bond wordt Woensdag 30 Augustus a.s. ge» houden in het gebouw der Zita-vereeniging t« Leiden. De agenda vermeldt o.m.: verkiezing van 2 leden van het hoofdbestuur wegens periodieke aftreding van pastoor Wouters (Vlaardingen) en mej. A. S. Schmier (Leiden); toespraak over het nut en de inrichting van spaarbanken door den voorzitter, pastoor Ed. Schroder, S.J. (Rot terdam) inleiding over de vakscholen der meis- jespatronatgp door pastoor Mutsaers ('s-Bosch) over het nut van het huisbezoek door mej. G. Bal; toelichting betreffende de statuten der meisjes patronaten door den secretaris, pater Bouters, O.F.M. (Leiden)en inleiding over het nut der oudersavonden door den penningmeester. DE JUTE-INDUSTRIE. Naar men verneemt is thans alle uitvoer vafl jute, onder welken vorm ook, uit ons land verbo den. Ook als verpakking wordt de uitvoer niet meer toegestaan dan alleen in zeer enkele geval len, onder bijzondere voorwaardenzoo moet bij den uitvoer van goederen in zakken er voor ingestaan worden, dat de leege zakken binnen drie maanden terugkomen. Men verwacht thans, mede in verband met dit algeheel verbod van voer van Engelsche zijde weder faciliteiten wat; betreft den uitvoer van jute-grqndstoffen naaij

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2