BERICHTEN UIT DE PROVINCIE UIT DEZAAN5TRÈEK BiHüEHLAÜD AGENT SCHAöEN STADSNIEUWS xüe Russen trekken üoor Roemenië. EEN NEDERLANDER LIT ENGELAND UIT ONZE VORIGE OPLAAG Terstond gevraag** voor de Nieuwe Ci*t»-voo»» halfweg. BüRGERtrrKE STAN© assendelft! INGEZONDEN. ff. V. P.OME, 29 Aug. (Part.) Volgens een tele gram nit Athene loopt aldaar het hardnekkig gerucht dat een sterk Russisch leger bij Reni de Roemeensche grens is overgetrokken en in de richting van de Bulgaarsche grens oprukt. PARIJS, 29 Aug. (Part.) Volgens een hier ontvangen particulier telegram zou reeds een divisie Russische troepen met artillerie te Boe karest zijn aangekomen. By de Roemeensche legatie alhier was even- ,v i hiervan nog niets bekend, doeh men achtte iet bericht zeer goed mogelijk. burgemeester UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit- is aan F. F. baron. d.'Aulnis de Bourouill. bp verzoek, met ingang van 1 September -trvol ontslag verleend als der gemeente Baarn; is aan T. (P. iKleyn, op verzoek, mét ingang van 1 September eervol ontslag veneend sis burgemeester der gemeente AVoubrugge; is, voor het tijdvak van 1 September 191b kot en met 31 Augustus 1917, benoemd tot 'eeraar aan de Rijks heogere burgerschool te Gouda, J. J. Baale, te Groningen; zijn, voor het tijdvak van 1 Septemoer 1916 tot en met 31 Augustus 1917, benoemd rot lectoren in de afdeeiing der Algemeene Wetenschappen aan de Technische Hooge- jchool te Delft: a. At het geven van onderwijs in den ijk, J. A. Treub, ijker, te Assen; b. tot het geven van onderwijs in cle beginselen der verbandleer en eerste hulp bij ongelukken: ,0. J. Marcus, arts en ge neesheer-directeur van het gesticht St; Joris te Delft. De gewone audiënties der ministers van Marine en van Koloniën hebben deze week niet plaats. KOLONIAAL ONDERWIJaCOXGRES. Met eene rede van den Minister vap Ko loniën, den heer mr. Th. B. Pleyte is gis teren te Den Haag geopend een Koloniaal Oud erwijscongres- De eerste zitting werd o.m. bijgewoond door den Commissaris der Koningin in Zuid- Holland en eenige leden der Tweede Kamer. Z. K. H. Prins Hendrik en de oud-ministers Colijn en Idenburg hadden bericht van ver hindering gezonden. K WAAD WILLIGHEID IN INDIë. Blijkens een bij het ministerie van kolo niën uit Nederlandsch-Indië ontvangen te legram is den resident van Djambi bericht, dat het postkantoor en de gebouwen der politie te Moearatembesi door kwaadwil ligen zijn vernield. De telegrafische gemeen- meenschap met die plaats, waarheen de re sident onmiddellijk is vertrokken, is verbro ken. Vermoed wordt, dat leden van de Sare- )cat Islam in een en ander de hand hebben •gehad. GEZET. Een Nederlander, in Londen gevestigd, I Herman D. Reudink, van wien de predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente te Londen, dr. S. Baart de la Faille, getuigt dat hij hem en zijn vrouw „gedurende de laatste 9 jaar heeft gekend als hoogst fatsoenlijke handwerkende personen (hij was kleerma- ,ker) die ik (dr. B. de la F.) gaarne voor steun in welken vorm ook, aanbeveel, in dien zij die noodig mochten hebben", is nit Engelèmd gezet. Bij die gelegenheid heeft men 260 in Nederlandsch geld op hem be vonden, afgenomen zonder dat daarvoor Zelfs maar een quitantie werd gegeven. La ter werd ook de oudste zoon van Reudink, die eerst had mogen blijven,, nit het land gezet en hem zijn laatste 5 pd. st, afgeno men. GEMEENTEFINANCIEN. Op 8 en 9 September zal in het Stedelijk 'Museum te Amsterdam, onder voorzit ter- se i.ap van den heer F. B. 's Jacob, oud-bur gemeester van Rotterdam, het congres, ver bonden aan de van 525 September te hon den tentoonstelling op gemeentelijk finan cieel gebied worden gehouden, waarbij de Volgende onderwerpen zullen worden be handeld: 8 September: Gemeentecrediet; in leider prof. mr. M. W. F. Treub, oud-minis ter van Financiën; Vennogensbalansen bij pntdiekr echtelijke lichamen, inleider prof. J.G. C. Volmer, buitengewoon hoogleeraar in bedrijfsleer en boekhonden aan de Tech nische Hoogeechool te Delft. 9 September: Geraeente-girowezen, inleider tot. S. de* Vries 'Gen., wethouder voor Financiën te Amsterdam. Grondslagen voor de financiee- le verhouding tussohen R«k en Gemeenten, Inleider mr. H. Jonker, referendaris, hoofd der afdeeiing financiën hij de gemeente-se cretarie van 's-Gravenbage. Alsmede, indien de tijd niet mocht te kort schieten. Regeling van de belasting naar het inkomen voor de gemeente, zooals di, laatstelijk aan de Staten Generaal is voorgesteld. Inleider de heer C. W. Bodeahausen, directeur van de gemeente belastingen te Amsterdam. BE VRIJLATING ONZER VISSCHERS- SCHEPEN. In aansluiting op wat wij nog in een deel der oplage van ons vorig nummer konden melden aangaande de voorwaarden tot vrij lating van onze in Engeland aangehouden visseherssehepen, worde nog medegedeeld, het volgende, dat de Londensche correspon dent van de N. R. Ct. aan zijn blad seint: De vaartuigen van eigenaars, die geen lid van de vereeniging van reedere zijn, wor den vastgehouden tot zij lid worden. De vereeniging heeft er in toegestemd, geen schadevergoeding te eisohen voor het opbrengen van de vaartuigen en het stil liggen in de havens. Maar zij zullen het recht hebben schadeloosstelling te eisohen voor het verlies van netten en andere scha de, veroorzaakt door de manier waarop de booten zijn opgebracht. De Engelsche regeering zal alle materia len, noodig voor de herstelling van vis- sehersvaartuigen, netten enz. naar Neder land laten uitvoeren op voorwaarden van meeat-begunstigde natie. iNaar ik hoor, zijn de meeste opgebrachte visschers, nadat de schade was vastgesteld, reeds vertrokken om te visseheu. De overeenkomst is aangegaan voor den duur van den vischtijd, d.i. tot eind Maart. Ih Januari zal er weder onderhandeld wor den tusschen afgevaardigden van de veree niging en de industrieele commissie eener- zijds en de Engelsche autoriteiten ander zijds. Naar ik hoor zijn de onderhandelin gen op de vriendsehappelijkste manier ge voerd en worden de voorwaarden van Ne- derlandsehe zijde gunstig geacht. De commissie uit de Reedersvereeniging' voor de Neder 1. Haringvisscfierij, die te Londen de belangen van de Nederl andsene haringvisseherij heeft bepleit, is per Bata vier VI te Rotterdam aangekomen. Heden zal te 's Gravenhage een algemeene vergadering van de Reedersvereeniging voor de Nederlandsch e Haringvisschenj gehou den wqrden ter bespreking van de regeling tot voortzetting van de vissoherij. Vreemd. Onder de paarden van de Coö peratieve Zuivelfabriek te Luningsberd (Fr.) doet zich een vreemd verschijnsel voor. Voor geruimen tijd stierf een der beste paarden, de veearts constateerde miltvuur. Deze ziekte komt veel bij rundvee, weinig bij paarden voor. Korten tijd daarna stierf een tweede paard, weer aan miltvuur. Ver leden week kreeg de fabriek een nieuw paard, gezond en frisch. Na twee dagen stierf bet en weer werd miltvuur geconsta teerd. Men beweert nn, dat de stal besmet is, maar de andere paarden blijven er ge zond. Op een mijn geloopen. Men meldt ons nit Rotterdam: Het gisterenavond den Wa ter-weg binnengekomen loggerschip „VL. 25" heeft aan boord 19 man gehad van het Noorsche stoomschip „Rentaria", dat van Christiania naar Bilbao onderweg was en welk stoomschip in de Noordzee op een mijn is geloopen en gezonken. Eurgjemeester-desertenr. Te Gramsher- gen is aangekomen de heer I., voorheen burgemeester van Wielen (Duitschland). Ge noemde heer was te Warschau afgericht en zou naar het front vertrekken. Hem was toegestaan van zijn familie afscheid te gaan nemen. Bij die gelegenheid nam hij zijn kans waar en ging de grens over. Bekneld geraakt. Te Zwolle is de ar- beidèr-wisselwachter J. P. *B., op het ran geerterrein bij het rangeeren van eenige wagens in de overlaadloods, zoodanig be kneld geraakt tusschen den perronmuur en den hoek van een wagen, dat hij er niet tusschenuit getrokken kon worden, maar het noodzakelijk was de wagens een paar meter op te trekken. Nadat dit was geschied, kon men den man bevrijden. Hij was inwendig gekneusd, doch niet doodelijk. Per rijtuig werd hij naar het R.K. Ziekenhuis gebracht Brutaal. Gisterenmiddag was in het administratiegebouw van de EL IJ. S. M, aan het Droogdok te Amsterdam een der bedienden bezig geld te tellen, toen plotse ling een sjofel gekleed man, die reeds een uur <laar Ween en. -weer Wad geloopen, een ruit- in sloeg en den bediende een bank biljet van f 1000 uit de hand trok. De man sprong op een fiets en was in minder dan geen tijd 'verdwenen. Het mocht de inmid dels opgeroepen politie niet gelukken den dader te arresteeren. I zang;. Er was 'als altijd! veel Belang stelling en de volkszangboekjes, bevattende een 15-tal verschillende echte volkszangliederen, -gingen tegen een prijsje van 3 cent per exem plaar grif van de hand. PROGRAMMA van het concert in de buitensocieteit „Trou moet Blycken" op Dinsdag 29 Aug. a.s., 's avonds 8)4 uur, te geven door het strijkorkest der concert-vereeniging „Haarlem's Muziek korps, directeur: de heer Cli. P. W. Kriens. 1. „Des Pied ferme", Marsch, Eilenberg. 2. Ouverture „La Dame Blanche", Boieldieu. 3. a. Salutd'amour, Elgar. b. Die Mühle im Schwartzwald, Eilenberg. 4. Grande Fantai- sie de l'opéra „Werther", Massenet. 5. „Ueber alles,' W alzer, Waldteufel. 6. Ouverture „Na- kiris Hochzeit", Lincke. 7. Fantaisie de l'opéra „Rigoletto", Aerdi. 8. Walzer aus der Operette „Zigeunerliebe", Léhar. 9. Fantasie aus der Operette „Die geschiedene Frau", Fall. muiden ls bij onderhandsche aanoesteding aan den heer J. G. Bandsdorp, aannemer te Lisserbroek, Haarlemmermeer, Kunstmestfabriek. Door de landbouwers in Haarlemmermeer worden pogingen aangewend een coöperatieve kunstmestfabriek te stichten. Voor dit doel zal a.s. Vrijdagavond een verga dering van landbouwers in „de Beurs" te Hoofddorp worden gehouden. Inbraak. In den nacht van jZondag- op Maan dag is ingebroken in school No. 2, hoofd de heer Klinkenberg aan den Aalsmeerderweg al hier. Verschillende kasten werden opengebro ken. Ook worden de spaarcenten der kinderen vermist. HAARLEM. PERSONALIA. Voor leer aar in het Duitsch en de aard rijkskunde bij het handelsonderwijs te Alk maar wordt als nummer één aanbevolen de heer W. P. Weber, van hier. Te Utrecht is geslaagd voor het exa men Gymnastiek M.O. mej. A. E. Veenho- ven, van hiér. Zaterdag herdacht het echtpaar P. J. de Laat, wonende Botermarkt, den dag, waarop het yoor 60 jaar ip het huwelijk is verbonden. De buren hadden de vlaggen naar aanleiding daarvan uitgestoken en boden het echtpaar eenige geschenken aan. Als eene bijzonderheid zij vermeld dat het al die .60 jaar 't zelfde huis heeft bewoond. VERGEETACHTIG NEDERLAND 1 Hoe vergeetachtig van aard de Nederlan ders zijn wanneer zij reizen, kan weder blijken nit de aanzienlijke hoeveelheid goe den en, die gisteren in 't Notarishuis was te zien en die daar morgen wordt verkocht; alles door reizigers met de H. IJ. S. M. in 1915 achtergelaten. Op lange tafels lagen ze weder uitge- stal. Er is voor „elek wat wils" bij. Hand schoenen, parapluies, wandelstokken en city bacs, benevens jassen en regenmantels vor men natuurlijk het hoofdcontingent van wat is vergeten mede te nemen. Maar, behalve dit, zagen wij ook velerlei anders: als gouden en zilveren kleinoodiën, speelgoed, boeken, photografietoestellen, on dergoed, tasehjes enz. waren vandaag vele kijkers en koo- pers zunen er natuurlijk. morgen evenzeer zijn! WEDER GEËINDIGD. Naar wij vernemen is de staking van stuca- doorsgezellen aan de in aanbouw zijnde percee- len aan den Harmenjansweg weder geëindigd Gp de conferentie van Zaterdagavond, waarvan wij melding maakten, is het geschil tot een op lossing gekomen. DE STAKING BIJ „HARTENLUST", Het ^af.„er nu toch wel op uitloopen, dat het bedrijf van „Hartenlust" niet meer als melkinrichting zal worden geëxploiteerd. De drie nog in dienst zijnde werklieden met den baas hebben reeds elders werk ge vonden en met een der leden van 't kan toorpersoneel is dat ook reeds het geval. VOLKSZANG Gister heeft 't nieuwe Volkszangorgel van de Amsterdamsche afdeeiing der vereeniging „R.-K. Volkszang" voor een driedaagsch verblijf zijn intrede hier gedaan. De eerste dag is alweer een succesdag geweest voor den volks- HINDERWET. Door B. en Wis aan J. Möhringer Pzn. ver gunning verleend tot oprichting van eene in richting voor nlaehinale houtbewerking in het perceel aan de Lange Mfirgarethastraat no. 6, waarbij als beweegkracht zullen worden gebe zigd 2 electromotoren, waarvan één met een vermogen van hoogstens 4 P.K., en één met een vermogen van hoogstens 2 P. K. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 25 Aug. z. van B. Muller-v. Kessel-. 26 Aug. z. van O. M. Stoete-v. Empel. z. van V. M. v. Waard-Meegdes. d. van IJ. P. Snoek-Tienstra. 27 Aug. d. van O. v. Brug- gen-Krijns. z. van H. Braster-Sijbrands. 28 Aug. d. van F. 0- de Mooy-teu Hove. d. van J. Heijboer-Tesselaar. Overleden: 25 Aug. W. Schouwenburg-Ver- hoef, 81 j., Jansstraat. - 26 Aug. H. Dankel- man, 86 j., Vooruitgangstraat. M. E. Wol- terbeek-v. Marken, 78 j., Florastraat. 27 Aug. M. Kientz, 35 j., Kamperlaan. O. H. J. v. J. Jutten, 13 m., Voorzorgstraat. D. Negrijn, 60 j., Palmstraat. BINNENLAND. DE BIJZONDERHEDEN INZAKE DE OVEREENKOMST BETREFFENDE DE OPGEBRACHTE VISSCHERSSCHEPEN. LONDEN, 28 Aug. (Part.) De „Daily Mail" verneemt dat Zaterdag tusschen de Nederlandsche Visecherijvereeniging en de Engelsche Regeering een overeenkomst is gesloten volgens welke de naar -Schotland opgebrachte visschersvaartnigen zullen wor den vrijgelaten op voorwaarde dat Duitsch land niet meer dan 20 pet. van de haring vangst zal ontvangen. Nederland zal 20 pet. voor zichzelf houden en 60 pet. zal aan neu trale landen worden verkocht. De Engel sche regeering zal op ieder vat haring dat aan neutrale landen wordt verkocht 30 shil ling aan de Nederlandsche reeders bijpas sen. Verwacht wordt dat Amerika 't groot- ste deel van bedoelde 60 pet., zal krijsen. De opgebrachte schfepen zullen zoo spoe- dig mogelijk worden vrijgelaten en de En gelsche regeering zal aan de reeders volle dige schadeloosstelling betalen voor den tijd dat de vaartuigen njet konden visschen. Deze schadeloosstelling zal berekend wor den naar ,c ontvangst in het seizoen. Ook de schade die aan de opge brachte schepen mocht zijn toegebracht, zal worden vergoed. Een 30-tal vaartuigen, niet tcebehoorende aan leden van de Nederland sche Visscherijvereeniging, zal biet worden vrijgelaten. Het bedrag dat door de Engel sche regeering aan de reeders wordt he-- taald als hijslag op den verkoop aan ueu- trale landen, moet door dezen worden belegd in Engelsche ooriogsleeningen. BUITENLAND. DE BULGAREN HEBBEN KAVALA IN GRIEKENLAND BEZET. SALONIKI, 28 Aug. De Bulgaren zijn den 25en Augustus Kavala binnen ge rokken. Alle forten met uitzondering van een, wer den aan hen overgegeven me e geheele bewapening en munitievoorraac v gens de orders door den Griekscheu commandant den 22en Augustus uit Athene ontvangen. De Engelsche oorlogsschepen 1 e zee hebben onmiddellijk het vuur g pend op de door de Bulgaren ingenomen tor en. Er zijn nog geen bijzonderheden ingekomen. Ze ven Grieksche officieren zijn in een oo uit Kavala ontsnapt en hebben lhas reikt. DE ROEMEENSCHE O^H^jSVER. KLARING AAN OOSTENRIJK. WEENEN, 28 Aug. Gisterennacht heeft van Buitenlandse!)e Zaken éen nota ove% van Buitenlanddsche Zaken een over handigd, waarin Roemenië vei J» dat het zich vanaf 27 Augustus 9 UU..;;i. i-il0 8 in oorlogstoestand met Oostei u uga rije beschouwt. Persoonlijke of schriftelijke ^aanbieding aan het bureau der N. Haarl laan 49, Haarlem. Ct., Nassau- NOORDWIJK ERBOUT. Er in geloopen. Onze correspondent schrijft: De landbouwer P. had een vrucht boom naast zijn woning staan 'die flink ge laden was met_ rijpe peren. Daar de land bouwer vreesde dat er soms ongenoode gas ten zouden komen om van-Me peertjes te snoepen, had hij een lijn gespannen aan den boom, die voor het venster in de slaap kamer uitkwam en jawel, gisterennacht kwam de lijn in beweging. Toen spoedig het bed uit de zoons geroepen en er op aan. Ze mochten het genoegen smaken een vrouw en een m<jm te snappen die lustig bezig waren om de peren in een mand te rapen. De daders waren erg verschrikt dat zij zoo in de val liepen en van de lust om peren te gaan halen, aullen ze voor- loopig wel bekomen zijnl IJMUIDEN. Een stoomkprdcr voor onze Marine. De hier thuishehoofende stoomkorder „Azalea" van de Maatschappij tot Beheer van Steamtrawlers en andere Visschersvaartuigen is door de Neder landsche regeering aangekocht, teneinde voor marine-doeleinden te worden gebruikt. Het vaartuig vertrok na lossing der vissckerijge- reedscliappen inmiddels van hier naar Wil lemsoord, alwaar het verder voor genoemd doel zal worden ingericht. W IJ K-A AN-ZEE. De reddingsmiddelen* Zaterdag had hier een oefening plaats met de reddingsmidde len; vuurpijltoestel en reddingsboot. Niet te verwonderen is het, dat er veel toeschou wers waren. Honderden badgasten vormden met enkele dorpelingen het publiek. De oefening met het vuurpijltoestel liep niet 'goed van stapel. De pijl zelf snorde wel door de iueht en bracht de lijn ver genoeg, doch vlug ging het met de rest niet. Als we echter melden, dat de vuurpijlrichter voor 't eerst in functie was en enkele der beman ning afwezig waren, dan moeten we dit ver geven. De boot ging om 3 uur te water. Dit ging vrijgoed, ofschoon de boot niet door de branding kwam. Ook hiervoor is eene ver ontschuldiging te noemen: er Rep een ster ke stroom naar het noorden en de vuurpijl- richter fungeerde nu als bootsman, daar deae op de groote visseherij is. Als boots man (reserve) was de dienstdoende even- eens Voor *t eerst in functie. Biji&oiïdBre re- den tot klagen gaf deze oefening echter niet. Gezien genoemde omstandighedenhoéft de bootsman (en ook de bemanning) een pluimpje verdiend, want er stond „aardig zee"l UITGEEST. De Hanze, De opkomst was bevredigend, die van Akersloot prima. Na opening wordt het nieu we lid de heer H. Teeling, door den voorzitter geïnstalleerd. Notulen werden onveranderd goed gekeurd. Ontvangen was: lo. een schrijven van het Hoofdbestuur, waarin werd aangedrongen op het uittreden uit gelijksoortige neutrale ver- eenigingen, en wel volgens den wensch van onzen Bisschop. Slechts om twee reden,kan daarvan worden af geweken, welke te beoordeelên zijn door het lo caal Bestuur in overleg met den Geestelijken ad viseur. Ten tweede een missive van het hoofd bestuur met het oog op de uitvoering der distri butie-wet. Ten derde een schrijven van het Hoofd bestuur van de Hanzebank, met aansporing tot het toetreden als lid dier bank, om zoodanig de eigen Bank vooruit te helpen. In verband hier mede besluit de. vergadering een van het Bank- besiuur uit te noodigen om deze zaak nog eens nader te belichten. Goedgevonden wordt om het verslag der Centrale den afgevaardigde te be sparen. Daarna worden verschillende inlichtin gen verstrekt, betreffende het incasso- en inior- mab'ebureau, dat met 1 September a s. in werking zal treden en waarvan benoemd is tot correspon dent, tevens Bestuurslid daarvan, de heer j. C. Merz, tot wien men zich nader om inlichtingen kan vervoegen. Vervolgens deelt de voorzitter verschillende bijzonderheden mede, in verband met het te Alk maar opgerichte Advies-bureau, waarvoor later circulaires nadere inlichtingen zullen meedeelen. Algemeen wordt goedgevonden het Bestuur een vrij mandaat te verstrekken, tot het aangaan van eene geldleening bij onze Hanzebank, ter dekking van vele uitgaven. Eindelijk Wordt beslóten de volgende vergade ring eene propagandavergadering te doen zijn en deze te houden bij den heer Dekker te Aker sloot op een ddtum, nader door liet Bestuur in overleg met den spreker te bepalen. Processie. De jaarlijksche processie onzer pa rochie gaat op Zondag 10 Sept. a.s. te voet naar Maria's genadeoord te Heilo. Raadsvergadering. De Raad dezer Gemeente vergadert Woensdag 30 Aug. Naar het Festival. Zondag togen, de leden van het muziekkorps „Eensgezindheid" alhier per salonboot „Eensgezindheid" naar Alkmaar van waar verder naar Heilo werd gewandeld Omstreeks een honderdtal dames en heeren hebben aan dezen tocht deelgenomen, die voor waar gezellig genoemd kan worden. Een in drukwekkend oogenblik waö hot dat de om streeks 500 muzikanten te Heiloo vertegen woordigd, hun instrumenten lieten hooren HAARLEMMERMEER. Opdracht. Het bouwen van een winkel huis met beneden- en bovenwoning] IJ WORMERVEEE. Geboren: f. Tan R. Bloothoofd en G. Tentij. d. van P. Car- baat en L. Kleijn. d. van C. de Jongh en W. Poeser. d. van J. Vredenburg en J. Visiboen. Ondertrouwd: K. Leerlooijer en G. Prins. W. Dik, van Zaandijk, en G. Pot. Overleden: J. Groot, wed. van P. Gootjea 50 jaar. ASSENDELFT. Geboren: d. van J. P. van 'tVeer en M. van 'tVeer. z. van K. Feeke en N. Hartman. z. van C. Tuijh en C. van 'tVeer. z. van M. van Gelderen en A. van der Eng. z. vau M. Volger en A. M. Kat.' Overleden: Hendrika Heijne, 46 jaar, ge huwd met J. Bos. BEVERWIJK. Ondertrouwd: H. J. M. Jans sen Schmid en J. C. Mul. Geborenz. van M Vessies-van der Peet z, van G. G. Mulder-van Etten d. van T. Pran ger-de Vries. Overleden: G. J. J. van Baar, 1 w. G. van Liendei?; 70 j. SASSENHEIM. Geboren: d. van W. J. van Rijn en A. Duineveld z. van C Dorsman en W. v. Elswijk t. van A. Schoo en G. v. d. Goor. Ondertrouwd: J. Nagtegaai en C. Havenaar J. D van Kints en C. Waasdorp. Getrouwd: J. Wiepkema en H. P. Dijkstra. ZAANDAM. Het ines op de ke,rnrïs. De kermis is reeds den tweeden avond ingezet 'met 't gebruik van 'tmes. Eenige bezoekers en bezoeksters van het café van den heer J. op den hoek - van de Czarinastraat alhier, kregen onder elkaar ruzie, waarbij de bierglazen werden gebruikt als wapen. Toen de z.g. uitsmijter van het café, een zekere F. van hier, de vechtenden uit het café wilde verwijderen, keerde zich de bende tot hem en ontving hij van een tot nu toe onbekend persoon een drietal messteken, die gelukkig niet levens gevaarlijk bleken. De eerste hulp werd ver leend door dr. S. Sanders. De toestand aan de Hembrug. Gisteren is de wacht aan de Hembrug met een compagnie van 150 man infanterie versterkt. In den stand van het conflict is echter geenerlei wijziging ge komen. Een crediet van twee ton. B. en W. vragen den raad een crediet van 200.000 voor de uit breiding van kolenloodsen bij de gasfabriek en het 'aanbrengen van een hoogkraan met grijper. De kosten van de mechanische uitbreiding worden geraamd op 60.000. De aanplemping van een 16 M. breede strook Zaanwater met schoeiing, het maken van dei kolenloodsen met fundeering en teerputten op 140.000. KROMMENIE. Personalia. Bij Kon. besl. is, voor Ke% tijdvak van .1 September 1916 tot en méi 31 Augustus 1917, benoemd tot leerares aam dè Rijks hoogero burgerschool te Heidér, mej. M. van Eeyden, te Krommenie. Inbrekers. In den nacht van j.l. Zondag oft Maandag is er ingebroken in het pakhuis van; den lompenhandelaar G. Boon alhier. Dè dieven hebben zieh meester gemaakt van een hoeveelheid oud koper en. van een reeds gfe^ brnikte fiets. Van de daders geen spoor. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet aansprakelijk. de EEN WEERZINWEKKEND SCHOUWSPEL. M. d. R.I Zoudt u zoo goed willen zijn, om in het blaS van hedenavond, als ingezonden stuk het vol gende op te nemen, bij voorbaat mijn dank. De reizigers die Zondagavond met de trein van 7.49 uit Zandvoort vertrokken, waren groo-i tendeels getuige van een weerzinwekkend schouwspel. Achter den Kostverlorenstraatweg is een erf; waar een kippenhok op staat. Op eens werd er jacht op een haan gemaakt, die, toen Ifij gevan- gèn was, op een wreedaardige wijze werd te* dood gebracht. Ze waren met drie personen, en gingen met hun allen dat- beest dood trappen. Toen het arme dier bewusteloos was getrapt, gooiden zij het op het hok, ec werd cv r n kuil gegraven om het daar in te stoppen. Doch het beest was nog niet dood. Daarop nam één vam het drietal een schop en gaf het beest daar mede een klap, zoodat het opvloog en op den grond terecht kwam. Daarna is 't verder dood getrapt. T)e verontwaardiging van hét'publiek was zoo groot, dat als men niet in den. trein gezeten was men er zeker op af gevloden, en ér een. vechtpart.il wn zijn ontstaan, met genoemde personen, die zoo beestachtig te keer gingen. Ik kan niet beoordeelen om welke reden dat dier den dood verdiend heeft, maar wel, dat hedi op een andere wijze had kunnen gebeuren. Ik hoop dan ook dat dit eens door de bevoegde personen zal onderzocht worden, daar gènoe® zullen .beamen. N Hoogachtend, ALKMAAR. Verduistering. De inspecteur van politie de heer v. d. Berg, heeft Zondagavond twee dames uit Bergen bekende figuren in een danstent aangehouden wegens yer* duistering van een handtaschje inhouden de gouden- en diamanten voorwerpen ter waarde v-an f 6O0 a f 700. HEILO. Een muziekfeest. Alhier had Zondag een goed geslaagd muziekfeest van den Provin cialen Noordholl. Bond van Harmonie* en Fanfarekorpsen plaats. Er namen een 18-ta korpsen aan, deel. Nadat dq korpsen zich naar het feestterrein hadden begeven, open de daar do Burgemeester het muziekfeest dat t e 7 uur was geëindigd. getuigen dit PERSONALIA. De milicien-sergeant J. F. M. Rooda van het 10 regiment infanterie is naar Gronin gen overgeplaatst om op te treden als eomc mgndant van de aldaar aanwezige inter- neeringsgroep. De heer S Riedeman is 1 September a.s. 25 jaar in dienst bij de H. IJ S. M ONTSPORING. Gisteren, omstreeks kwart voor vier, is ëe* groote motorwagen van de E". N. E. T., komen de van Bloemend-aal, op de wissels nabij het station uit de rails geloopen. Onmiddellijk! werd do deraillementwageü met de noodigp gje8 reedsohappèn, welke altijd in de rem*» aan

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2