DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. OPRUtlKINGI NASSAULAAN 49, HAARLEM DE OORLOG. BINNENLAND P. W. TWEEHUIJSEN, TELEGRAMMEN Van hedenmorgen UIT DE PROVINCIE Barteljorisstraat 27. Woensdag 6 September 1916 418t# Jaargang. No, 9130 Intercomnis Telefoonnummers 1426 en 2741 «gTm^oto. "Vraaa Aanbod" regel. 0.40.^5 Dit nummer bestaat uit twee bladen EERSTE BLAD. HAARLEMSCHE ALLEDAGiES No. 2030 TELEFOON 1770. 6043 fflFIKflir ABONNEMENTSPRIJS Per S voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente) ƒ1.60; eoor de overige plaatsen in Nederland per post f 2,-; per week voor Haarlem «n da agentschappen 0,12®; afzonderlijke nummers 0,05. PRIJS DER ADVERTENTIËN i Van 1—regels 0,75, tedere regel meer 0,16; buitenland per regel r OJQi OOK 'N PROBAAT MIDDEL. - Op deze plaats en elders in onze kolommen hebben wij meerdere malen gepleit voor een zoo goed mogelijk geregelde Zondagsrust, ook voor het personeel bij de Posterijen. Geen middel blijve "ongebruikt om dit te bevor deren en daarom bevalen wij reeds eerder een druk gebruik aan van de (on?) bekende zegel tjes: „Niet op Zondag bestellen!", welke overal aan de postkantoren verkrijgbaar zijn. Zoolang de bestelling op Zondag in het alge meen niet van overheidswege wordt afgeschaft, is het gebruik dezer zegeltjes naast het met posten van-te verzenden stukken des Zaterdags- namiddags -wel het meest doeltreffende middel, dat den afzender ten dienste staat. Thans wordt ook een probaat middel den even tueel geadresseerde aan de hand gedaan om mede te werken tot bevordering van de Zondags rust. Reeds jaren is het bekend, dat men van de Postadministratiè kan verkrijgen, dat geen stukken des Zondags aan huis worden bezorgd, indien men zulks maar schriftelijk aanvraagt. -Van die gelegenheid is, naar verhouding tot wat men ervan verwachtte, niet veel gebruik gemaakt; vermoedelijk om den last vaneen briefje te moetenschrijven. Hieraan wordt nu tegemoet gekomen door het personeel der posterijen zelf, dat nu aan een ieder die het wenscht, een gedrukte kaart ver strekt, waarop slechts deir naam en het adres behoeven te worden ingevuld om in het vervolg van bestelling op Zondag verschoond te blijven. Men onderteekent op zoo'n kaart namelijk het verzoek aan de administratie der Posterijen om „des Zondags geen correspondentie meer te ont vangen" en die kaart kan men dan ongefran- keerd in een brievenbus doen. Dat is dus het middel voor de geadresseerden om het Postpersoneel te steunen in zijn strijd voor Zondagsrust. AGENDA. 7 SEPTEMBER. Gebouw St. Bavo Smedeetraat 23 Volkszang 8 uur. Groote Kerk 2—3 uur Orgelbespe ling door den heer Louis Robert. (Zie pro gramma Stadsnieuws). Brongebouw (Tuin) 8 uur Laat ste zomerconcert der Haarlemsche 'Concert- vereeniging. Gebouw Si Marthavereen. Kleine Houtweg 13 Betrekkingbureau geopend van 8—9 uur '6 avonds. St. Elisabeth a-Gebouw Janssbr. 49 van 1—2 uur aanvrage om verster kende middelen voor arme zieken der St. Elisabeths-Vereeniging. Bisschoppelijk Museum Jansstr. 79 geopend eiken dag van 105 uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en R.-K. feestdagen. VELSEN n.m. lialf 8 Gemeenteraad. OVERZICHT. Niettegenstaande hot slechte weer op het Westelijk front de krijgsbedrijven grooten- deels belemmert, wordt er het j.l. Zondag nieuw begonnen Fransch-Engelsche offensief ten noorden en zuiden van de Somme met kracht voortgezet. De Franschen hebben hun successen daar, blijkens hun legerbericht, dat wij gisteren in een gedeelte van onze oplage nog konden plaatsen, nog aanmerkelijk uitgebreid- En ook de Engelschen hebben nu nieuwe vor deringen gemaakt. Zij hebben namelijk over een front van 1500 yards, ten oosten van Guillemont, een aanval gedaan, met het ge volg, dat zij vasten voet kregen in het Leu- zebosch. Meer naar het zuiden werd een Duitsche verdedigingslinie over een breedte van 1000 yards in en om de hoeve Fallemont door de Engelschen genomen. Bij Ginchy, waar de Duitschers een groot gedeelte van het verloren terrein herwon nen, wordt de strijd nog hardnekkig voort gezet. De Duitschers hebben van het bosch van Anderlus uit een krachtigen tegenaanval kedaan op 'dp Fransche stellingen tusschen Gambles en Le Forest; doch werden door de franschen naar hun punt van urtgang te- ruggedreven. Op het Oostelijk front is "eveneens weer meer bewegelijkheid merkbaar. Eerstens: ïmuden de aanvallen der Russen tegen het Oostenrijksche Karpathen-front nog steeds aan, daarmede steunende dé aotie der Roe- meniër8 op hun rechtervleugel. Bij Fundul Moldowi hebben de Oostenrijksche 'troepen .verscheidene krachtige voorwaartsche be wegingen van de Russen afgeslagen. Ten ^tweede: wordt er aan de boven-Czeremosz «n ten zuiden van de Bystrica hevig ge vochten. En ten derde: hebben de Dnitsch- .Oostenrijksche troepen ten zuidwesten van Brzezanx. waa*. da Russen dezer dagen1 ook krachtig en met eenig succes aanvielen, de laatste stukken loopgraaf, welke zij twee dagen tevoren hadden verloren, weer her nomen. De Roemeniërs, die in hun eersten op- marsch tegen de Oostenrijkers zooveel ter rein wonnen, zien nu in het zuiden des lands de Duitsch-Bulgaarscke troepen hun gebied binnendringen. Reeds is de stad Dobrie, in het zuid-oosten van de Dobroedsja, door de Bulgaren bezet, evenals Koerboenar en de stad Akkadinlar; de opmarsch wordt over de geheele breedte van het D'obroedsja-front voortgezet. Over den toestand in Griekenland komen weer de meest sensatiewekkende berichten in. Zoo zou volgens de „Lokal Anzeiger", de regeeringsmacht in Griekenland thans geheel en al in de handen der geallieerden zijn overgegaan. De troepen, die aan den Koning getrouw bleven, werden door ge lande Ententetroepen ingesloten en ontwa pend en hun commandant, kolonel Truko- pis, werd gevangen gezet. Volgens dit zelfde bericht bevindt de zieke Koning zich in het kasteel Tatoi fei telijk in gevangenschap; zijn corresponden tie per brief en telegram wordt gestreng nagegaan. Het door agenten der geallieerden ver wekte oproer breidt zich steeds meer uit. Het aftreden van Zaïmis is nog slechts een kwestie van uren. Vendzelos houdt zich ge reed als leider der Regeering op te treden. Natuurlijk is het slechts onder alle voor behoud, dat. wij van deze berichten uit de „Lok. Anz." melding maken. Het zou toch wel een beetje al te erg zijn, zooals de geallieerden ia Griekenland huis houden en toch als wij zien, wat zelfs de (Engelsche) .Telegraaf meldt over een ar restatie van een groot aantal personen, on der wie verscheidene Grieksche journalisten en dergelijke Engelsche maatregelen meer, dan komt ons 't medegedeelde in de „Lok. Amz." ondanks de z.g.n. officieele mede- deeling van het Grieksche ministerie van buitenlandsche zaken niet zoo ongeloof lijk voor. HET NIEUWE CHINEESCH-JAPANSCHE INCIDENT. PEKING, 5 Sept. Tsajasji heeft Zaterdag een nota overhandigd in verband met het incident van Tsjentsjiatoeng. Japan verlangt bestraffing van de verant woordelijke personen en maatregelen om her haling te voorkomen. 1 I'Li UIT GRIEKENLAND. ATHENE, 5 Sept. Havas meldt: Het Griek sche ministerie van buitenlandsche zaken heeft aan de pers de volgende mededeeling gezonden: Alle sedert gisteren in omloop ge brachte alarmeerende geruchten over de aan komst der entente-vloot voor Piraeus, zijn on gegrond. Die vloot heeft niets kwaads tegen Griekenland, noch tegen de autoriteiten, noch tegen het volk, in den zin. Ook staat haar aan komst in geen enkel verband met de door den Griekselien staat aangenomen houding; zij beoogt uitsluitend enkele voorzorgsmaatrege len, die de entente wenscht te nemen tegen haar vijanden, die, gebruik makend van hun tegenwoordigheid in Griekenland, plannen tegen de entente uitbroeden en tegen haar kuipen. EEN ROEMEENSCH POST-SCHANDAAL. ROME, 6 Sept. (Part.) Het „Giornale d'Ita- lia" verneemt dat een ernstig schandaal is voorgevallen op het postkantoor te Boekarest waar eenige beambten diplomatieke depeohes stalen om die te verkoopen aan het Duitsche gezantschap. Het schijnt dat vele arrestatiën zullen plaats hebben en dat zelfs hooggeplaatste personen die met Duitschland sympathiseerden in het schandaal zijn betrokken. DE ONRUST IN DJAMBI. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië aan net Ministerie van Koloniën ontvangen tele gram heeft de Indische regeering reden te getooven, dat de Europeanen te Moearateibo m de benting in veiligheid zijn. De uit Su matra s westkust gezonden compagnie kan Donderdag ter genoemde plaatse aankomen. EENE FUSIE TUSSCHEN DE S.S. EN DE H. IJ. S. M. Vermoedelijk reeds met ingang van 1 Ja nuari I9i7 zullen aldus meldt de M&bde beid© groote spoorwegmaatschappijen on der één bestuur worden gebracht. De Ne derlandsche Centraalspoorweg Maatschappij, de Noord-Brabantsch-Duitsche Spoorweg- Maatschappij en de bij de H. S. M. en S.S. in beheer zijnde Locaal- en Tramwegmaat schappijen komen ook onder dat bestuur. De directeur-generaal der S.S. en de beide directeuren der H. IJ. S. M. worden voor- loopiffi met de directie belast. Deze fusie is een zeer gewichtige, niet alleen als voorloo ps van Staatsexploitatie, maar ook wat eenheid van beheer betreft. De exploitatie zal met alleen goedkooper worden, maar ook de concurrentie tusschen bedde groote maatschappijen zal geheel verdwijnen. Bi Mi DE KONINGIN NAAR DEN HELDER. Hedenochtend is H. M. de Koningin van Den Haag! naar Den Helder vertrokken, om daar de schietoefeningen op het kustfront bij te wonen, het gyinnastiekterrein te gaan zien enz., waarna een bezoek zal worden gebracht aan de eilanden. Donderdagavond 7 uur zal H. M. weer vertrekken. H. M. zal overnachten in één der schepen. Het bezoek draagt geen feestelijk karakter. DE VASTGEHOUDEN GRAANSCHEPEN. Ons bericht, dat aan liggelden voor de vastgehouden graanschepen aan de Britsche havenautoriteiten ongeveer een half nfilli- oen moest worden betaald, blijkt zoo zegt de „Nieuwe Ct." tot ons leedwezen op een misverstand te berusten. Er is voor d,eze schepen geen liggeld be taald, maar de Nederlandsche Reedersver- eeniging begroot de schade, door het op- onthoüd geleden, op een half millioen en heeft aan de Regeering een vergoeding tot d,at bedrag verzocht. DE K. S. A IN HET BISDOM HAARLEM. Gistermiddag heeft het diocesaan Comité voor de Katholieke Sociale Actie in het bisdom Haar lem ia het gebouw der St. Joseph's Gezellen- vereeniging te Rotterdam, een algemeene verga dering van de leden van genoemd comité gehou den, onder leiding van Mr. Van den Bogaert. Nadat de verslagen waren uitgebracht, had plaats de verkiezing van een bestuurslid, ter vervanging van den voorzitter van het diocesaan comité, Mr. E. P. F. van den Bogaert. Gekozen werd de heer J. B. van Dijk, oud gemeenteraadslid van Amsterdam en secretaris van het Plaatselijk comité van diezelfde ge meente. Als toegevoegde leden werden door de verga dering bij acclamatie gekozen de heeren A. J. A. Gilissen, lid der Eerste Kamer en J. Weyers, te Amsterdam. Behandeld werden daarna eenige voorstellen van plaatselijke comités. Het plaatselijk comité van Hoorn stelde voor, dat het bestuur der K. S. A. pogingen in het werk zou stellen om een cursus in het leven te roepen, waar R.-K. meisjes, die daartoe roeping gevoelen, tot verpleegster worden opgeleid, om aldus werkzaam te zijn op het platteland, al waar groote behoefte bestaat aan R.-K. ver pleegsters. Besloten werd het voorstel in handen van den R.-K. Vrouwenbond te brengen. Verder hield de ZeerEerw. Hooggeleerde Heer J. D. J. Aengenent, professor aan het Groot- Seminarie te warmond, eene rede over het on derwerp: „Katholieke openbare leeszalen". Ten slotte bracht de geestelijke adviseur, rec tor P. Stroomer een woord van hulde en dank aan den aftredenden voorzitter, Mr. E. P. F. A. van den Bogaert, die altijd alles, wat in zijn vermogen was, deed om een stuwkracht van het diocesaan comité te doen uitgaan, teneinde de afdeelingen zoo actief mogelijk te maken. Spreker eindigde met de verzekering, dat het dageliiksch bestuur en de plaatselijke comité's dankbaar zijn voor alles wat de scheidende voorzitter gedaan heeft voor het schoone werk der K S A Nadat'de'vergadering gesloten was werden door het bestuur de heeren dr. C. A. L. Rade- maker tot voorzitter en J. B. van Dijk tot vice- voorzitter gekozen. Had j© ine maar. Te Leiden is door den bakker E. van Velzen bij <le politie aan gifte gedaan, dat zijn knecht de G. een wa gen met brood, dat hij moest rondbrengen, onbeheerd op den weg had achtergelaten en er met het geld, dat hij van de klanten 'ontvangen had, alsmede met het aan hem door zijn patroon meegegeven wisselgeld was vandoor gegaan. In zijn klantenboekje, dat hij in den wagen had achtergelaten, had de knecht geschreven, dat hij naar En geland ging én daaronder: „Had je me maar." Het miinengtevaar. Gedurende de maand 'Augustus zijn 62 mijnen, waarvan .46 Engel sche, 10 Duitsche en 6 van onbekenden oor sprong op de Nederlandsche kusten aange troffen. Het totaal aantal mijnen dat sedert het uitbreken van den oorlog, op onze kus ten is aangespoeld bedraagt thans 1279, n.l. 702 ven Engelschen, 62 van Franschen, 229 van Duitschen en 286 van onbekenden oor sprong. Moord. Te Bailee (Dr.) is Zondagavond een moord gepleegd- Terwijl de 19-jarige H. Oostebrink met zijn meisje van het feest te Duurse kwam is Bij met een mes gesto ken. Hij is aan de gevolgen overleden. De vermoedelijke dader, een militair, te .Tilburg in garnizoen en te Odoornerveen woonach tig, is gevangen genomen. Oorzaak vermoe delijk minnennijd en sterke drank. Haaienvleesch. Naar aanleiding vaneen bericht dat in Breslau haaienvleesch wordt verkocht, doelt men aan de M3b. mee dat ook te Rotterdam wel haaienvleesch genut tigd wordt. De kustvisschers brengen geregeld kleine haaien mede, welke dan door den jongsten knecht mogen verkocht worden, en tegen 10 cent per stuk door enkele vischhande- laar3 gaarne gekocht worden. Tot zoover kan het .passeeren. Erger wordt he.t geval als men weet, dat argelooze koopsters worden bedrogen, door dat haar een gevilde haai voor zeepaling wordt in handen gespeeld, welke dan na tuurlijk veel te duur betaald wordt. Voor zulk bedrog is nog dezer dagen een visch- verkoopster door den marktmeester ernstig gewaarschuwd. j Duurder taartjes. Maandagavond ver gaderde te Amsterdam een vrij groot aantal banketbakkerspatroons bij Krasnapolsky om met het oog op. de steeds hooger in prijs wordende ingrediënten, te beraadslagen, maatregelen te nemen om verbetering te krijgen in den huidigen toestand. Besloten is ,alle in het bedrijf geproduceerde artike len van 15 September a.s. af met-30 pCt. te verhoogen en f 0.25 extra te berekenen voor bezorging na 's avonds 9 uur. Kermiswee. Twee Woenselsche kermis houders kwamen aldus meldt het „Hzgn." niet nuchter, van de Geldropsche kermis terug. In een café aan den Kerkweg te W.oensel, werden zij, de G. en P. v. d. D., na een woordenwisseling handgemeen. Het mes flikkerde in de hand van De G-.. die het v. d. D. in het hoofd sloeg. "De aan gevallene trok eveneens zijn mes en stak er lukraak op los, meermalen zijn ^aanvaller treffend in rug eii zijde, totdat v.~&. D. met- zwaar bloedverlies en buiten bewustzijn in eenstortte. Hij verkeert in levensgevaar. - ZANDVOORT. Gemeenteraad. De raadszitting werd gisteren niet bijgewoond door de beeren Koning en Ba ron Collot d'Escury. De burgemeester presi deerde. Aan mej. D. Bol-Keur werd op verzoek ont slag verleend als schoonmaakster van school B. Tot makelaar in roerende goederen werd aange steld de heer L. ten Broeke. De N. V. Zand- voortsch Duin verzoekt enkele geprojecteerde wegen van het stratenplan harer terreinen be zuiden den Hoogeweg te mogen aanleggen onder voorloopige vrijstelling echter der tusschenwe- gen. De Zandvoortsche Hotel- en Terreinmaat schappij verzoekt het verlengde van den boulevard Bamaart ook voorbij het paviljoen Bernadette door te mogen trekken tot aan de grens harer terreinen, onder dezelfde bepalingen als op het eerste verlengstuk toegepasselij-k ge steld. Beide adressen worden gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Ingekomen is het rapport der commissie voor een Crèche of kinderbewaarplaats. De commis sie was overtuigd van de wenschelijkheid van een crèche te Zandvoort. Een lid was een beslist voorstander van gemeentelijke exploitatie, terwijl vijf voorstanders van particulier initiatief waren. De commissie bestond uit de heeren Webber en v. d. Plas, raadsleden. Dr. Gerke, G. van Toom- bergen, H. v. Asperen, schoolhoofd, en mej. J. v. d. Enden, hoofd der Bewaarschool. Na eenige opmerkingen wordt de conclusie van het rapport aangenomen met 7 stemmen vóór en 2 blanco, die van de heeren Webber en Wijsmandezen verklaren, dat zij deze stemming niet wettig vinden. Zij meenen, dat het door hen gedane voorstel (dat in handen der genoemde commissie gesteld was) van verdere strekking was en dus in stemming moest komen vóór de conclusie van de commissie, terwijl de voorzitter meende, dat het voorstel van de heeren in de conclusie was opgelost. De heer Webber zou er nader werk van maken. De gemeenterekening werd aangeboden en in de commissie tot nazien werden benoemd de heeren Slagveld, v. d. Plas én Siegers. De verordening, regelende - de samenstelling en den werkkring der commissie voor „Publieke Werken" wordt vastgesteld overeenkomstig het concept. De kohieren voor de rioolbelasting en voor het gebruikmaken van gemeentegrond worden vastgesteld. B. en W. stellen voor, in een aan de alge- meene Politieverordening toe te voegen artikel het berijden van den Paradijsweg met een motor rijtuig strafbaar te stellen met een boete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Ook stellen zij voor in een paar artike len dezer verordening redactiewijziging aan te brengen, door nl. de woorden „het geven van muziekuitvoeringen" te vervangen door de woor den: „het maken of doen maken van muziek". Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Gedeuputeerde Staten stellen voor het salaris van den burgemeester te verhoogen van f 1500 op f 1600 en het salaris van den secretaris van f 1400 op f 1500. Dit wordt goedgevonden. Omtrent het salaris van den gemeente-önivan- ger, die een wedde van 800 ontvangt, vragen G. S. het gevoelen van den Raad. Na eenige opmerkingen, o. a. van den heer v. d. Plas, wordt besloten aan Ged. Stated ten dezen aan zien te berichten, dat de Raad de werkwijze van den ontvanger eerst wenscht aan te zien. Bij de rondvraag vroeg de heer van der Plas, of geen uitvoering was gegeven aan het raads besluit, om een reserve-badman aan te stellen. Verleden week was deze noodig geweest en toen was hij er niet. Spr. had hier en rfagr inlich- tingen ingewonnen, maar wilde thanr^ Taag stellen om het rechte te weten. De Burgemeester zeide, dat B. en W. wel uitvoering aan het be sluit hadden gegeven. De gemeentewerkman Kraaijenoord werd door hen benoemd, en men wist natuurlijk niet beter, of de man had bericht gekregen. Toen de reserve-badman verleden week dienst moest doen. wilde deze niet; hij wist nl. van niets af. En het is toen gebleken, dat hij van de benoeming nooit kennis heeft gekregen. Ook naar aan leiding van een opmerking van den heer Slagveld, dat de contracten der strand- pachters deze week pas zijn geteekend, worden eenige discussies gevoerd over het beleid van den secretaris en het werk op de secretarie. De heer Slagveld gaf den secretaris de schuld, de heer Wijsman wist dat deze het zeer druk had en achtte, dat de wethouders verantwoordelijk waren. Die moeten toezien en bij groote drukte moet er maar een mannetje bij. De wethouders wezen alle schuld in de genoemde gevallen echter af. Na eenige opmerkingen werd de vergadering tegen 9 uur gesloten. IJMUIDEN. Do Gemetentelijko Visscherijschool. In tegenwoordigheid van vele officieele perso nen, reeders, leerlingen, oud-leerlingen en belangstellenden is gisteren de nieuwe ge meentelijke visscherijschool geopend. Dé openingsrede werd uitgesproken door den burgemeester, die de groote opkomst en be langstelling op prijs stelde. VooraL van de hoogere autoriteiten, die zoo veel medewer king verleenden. Spreker schetste de oprich ting in 1905 van de particuliere school, welke een gevolg was eener samenspreking tiisschen nu wijlen de heeren Schuitemaker en Wüste en den heer Broekmeyer. Deze namen het initiatief tot de oprichting eener vereeniging. Ook aan den vorigen burge meester is men veel dank verschuldigd. In 1911 werd de school overgenomen door de gemeente en staat sedert onder directie van den heer G. Duyckink Sander ,idie met zijn leeraren alles deed om het onderwijs om hoog te brengen. Na een studiereis naar Engelsche vis- -schershavens begon men hier het vrije on derwijs te geven, dat is geen doorloopen- de cursus doch aan de leerlingen die met hun schepen telkens binnenkwamen. Later, kwam men hierop, terug en begon weer cur sus-onderwijs te geven. Men mag de vroegere commissie dankbaar zijn, dat zij de eerste stappen deed tot het verkrijgen van de verplichte examens. Zul len deze eerlang komen dan is het onderwijs te LJmuiden er op. ingericht. .Na den burgemeester sprak de heer Hey- mans als oud-secretaris, en dankt voor da aan de vroegere commissie gebrachte hulde. Namens de maatschappij, waarvan hij direc teur is ,de Algemeene Visscherij Maat schappij, heeft hij de eer ten behoeve van, het onderwijs een model van .den grootsten stoomkorder der maatschappij aan te bieden. Dit schip, is een product van Nederlandsche Nijverheid en helpt ook thans mede de Ne derlandsche nijverheid te bevorderen. Nadat nog de heer Scheers als voorzitter van de Rijks-examencommissie eenige woor den sprak van hulde-aan .directeur en lee raren, kreeg de directeur gelegenheid alle sprekers te beantwoorden en de directie der Alg. Visscherij Maatschappij te danken voor haar practisch geschenk. Hij hoopte dat meer reeders van hunne belangstelling blijken zouden geven door de school te verrijken met voor haar belangTijke zaken op. zeevaartkundig- of visscherij gebied. In de Fransche taal sprak de directeur verder nog eenige woorden tot den heer Soral, attaché, naval d'Espagne, die reeds vroeger blijken van belangstelling gaf en ook nu bij de opening wenschte tegenwoordig te zijn. Hierna werd den talrijken bezoekers ge legenheid! gegeven het door de firma Gebr. Ransdorp te Lisse geplaatste monumentale gebouw in öogenschouw te nemen. In de klasse voor nettenbreien 'Waren de leerlin gen druk bezig, wat voor velen een interes- santen aanblik opleverde. O.m. waren tegenwoordig de heer Botte- manne, hoofdinspecteur der Visscherij en oud-bestuurslid der vereeniging, de gep, vi- ce-admiraal Tydeman, inspecteur van het marine-onderwijs en oud-bestuurslid, de in specteur voor het zeevaartkundig onderwijs Alphen de .Veer, de hoofdinspecteur voor do Scheepvaart A. D. Müller, de afgevaar digde der Christelijke Zeemansvereenigingi en de Zeemansvereeniging Volharding, de heer D. Maas, oud-directeur .der particulie re visscherijschool. SPAABNDAM. Gemeenteraad. Gisterenavond vergaderde de Raad. Voorzitter deelt mede dat er kasop name heeft plaats gehad, alles in orde. Inge komen waren o.a. verzoek van K. de Vries oni ontheffing va'i boete wegens over tijd opleve-", ring ven baggerwerk. Dit wordt aangehouden,' e. a. het verzoek van den aannemer D. Rol, om ontheffing van boeta wegens over. tijd ople vering van de gemeentewoningen. De rekening van het Armbestuur sluit mét een tekort van 65.40%.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1