DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND.H^^^H I li OVERSCHOENEN. NASSAULAAN 49, HAARLEM P. W. TWEEHUIJSEN, li r DE OORLOG. BUITENLAND BIKIElLAIitt Q' Irtsdag 3 October 1916 41st® Jaargang No, 9153 Intercoms. Telefoonnummers 1426 en 2741 i Qit nummer bestaat uit twee bladen EERSTE BLJUJ. ALLEüAGlES K°.2053 V 1 DE GRIEKSCHE RAADSELEN. ffERSFREIDE BERICHTE» KORTE BERICHTER TELEORAItMEEi DE JONGSTE LUCHTAANVAL OP ENGELAND. Berichten En drie regels. Barteijorisstraat 27. TELEFOON 1770. 604? \LH03Htraaa ax ONizauaaaAHarcvn I HURLEMSCl COURMT ABONNEMENTSPRIJS i a maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente) ƒ1.60j roor de overige plaatsen in Nederland per post f 2,— per week voor Haarlem as de agentschappen C.125; afzonderlijke nummers 0,05. PRIJS DER ADVERTENTIËNi Van 5 regels f 0;75, iedere regel meer 0,15s builenland per regel at ■dvertentiën in de rubriek .Vraag en Aanbod* van 1—4 regale f 0.4& elkr regel meer 0,10. ■^1 i J DEN GOEDEN WEG OP. Reeds zijn, zooals onze lezers zullen heb ben opgemerkt, enkele aankondigingen ver schenen van den Directeur van bet levens middelenbureau betreffende de verkrijg baar.-telling van goedkoopo levensmiddelen, enz. Die kennisgevingen werden onder onze advertenties opgenomen. Wij hebben daaruit gezien, dat bet met de publicatie van prijzen enzr nu den goeden weg opgaat! Mogen wij onze lezers dringend verzoeken, voortaan die kennisgevingen en publicaties uit te knippen en te bewareu? Er zal van dezen aard, zijn wij goed ingelicht, spoedig nog méér bomen: ook de vaststelling der prijzen enz. wordt door het gemeentebestuur in de plaatselijke couranten aangekondigd. Wanneer deze aankondiging verschijnt, zul len wij niet nalaten daarop nog eens de aan dacht te vestigen, doch reeds nu zij nog een- aangeraden, alle publicaties betref fende de levensmiddelen-voorziening te be waren. Ze -kunnen te pas komen! AGENDA. 4 OCTOBER. Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 Mariavereeniging 8 uur. Algemeene vergadering Volksbond. Spreker kapelaan Burwinkel over „Vrouwenkiesrecht". Statenzaal Prinsenhof half twee gemeenteraad. Bisschoppelijk Museum Jansstr. 79 geopend eiken dag van 105 uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en R.-K. feestdagen. L OVERZICHT. Het gaat weer verkeerd voor de Duit- schers en hun bondgenooten in het zuid oosten. Wel behaalden de Duitsch-Oosten- rijksche troepen in Zevenbergen naar reeds is medegedeeld 1.1. Zaterdag ©enige aanmerkelijke voordeden in de buurt van Hermannstadt en den Roode-toren-pas, maar nu reeds schijnt bun offensief daar tot staan te zijn gekomen en worden van daar geen nieuwe vorderingen meer gemeld. Op an dere punten maakten de Oostenrijkers nog wel oenige vorderingen; zoo ontrukten zij in bet gebied van Orsova, aan den drie-lan- den-hoek, eeuige hoogten aan de Roemeniërs en bezetten zij den berg Orboroca, ten wes ten van Petroseny, nabij den Vulkan-pas. Maar tegenover deze behaalde successen staan ook weer nieuwe verliezen aan de Roemeniërs, voor wie de Oostenrijkers bij den Grooten Kokel moesten wijken uit Szokoly en Korosztur. Ook op een ander punt van hun front hebben de Roemeniërs een aanmerkelijk succes gehad en wel in het zuiden aan den Donau, waar hun troepen gescheiden door de rivier tegenover de Bulgaren staan. Daar is het den Roemeniërs gelukt, tus schen Roetsj oek (Bulgarije) en Toetrakan (Dobroedsja), over den Donau te komen. Met verscheiden bataljons zijn zij daar op vaartuigen over de rivier gezet en hebben er op den zuidelijken oever vasten voet gekregen. In de Dobroedsja is eveneens weer meer beweging gekomen; tot tweemaal toe heb ben twee Russische divisies een aanval be proefd tegen de Bulgaarsohe linie Besohaul- Amzatsja-Topraisar. Plet vijandelijk artille rie- en infanterievuur. dwong ben echter tot terugkeèren. In Macedonië blijven de Serviërs even eens den Bulgaren afbreuk" doen, waar zij ten oosten van de Tsjerna met voortzetting van bun den vorigen dag behaald voordeel, 2 K.M. ten noorden van den Kaimaktsjalan nog vooruit" zijn gekomen. Overigens in Macedonië wel op verschil lende 'punten heftig artillerievuur, doch geen infanterie-acties. In de Karpathen, op bet Russiscb front, staat de strijd stil, terwijl in andere secto ren van het Russiscb gevecbtsterrein met wisselend succes wordt gevochten. Aan den weg van Brody naar Zloczow b.v. hebben Duitsch-Oostenrijkse!-Hongaamcbe troepen in een tegenaanval al het eergisteren ver loren terrein weer heroverd, waarbü 24 Rus sische officieren en "2300 man werden gevan- gen genomen. Aan den spoorweg "Brody Hemberg zijn Russische aanvallen op eene mislukking uitgoloopen. Hier namen de Duitsek-Oostenrijksche troepen 200 gevan- ..g'enen. In Wolhynië hebben eveneens -Russische infanterie-aeties plaats. Nadat de' artillerie uren achtereen bezig is geweest de aanval len voor te bereiden, kwamen de Ruseen, door het eigen kanonvuur gedwongen, uit de loopgraven te voorschijn, doch zij werden in tegenaanvallen der centralen weer naar bun stellingen teruggedreven. In bet Westen blijven de geallieerden het Duitsche front afbrokkelen. Onder de na gekomen berichten gisteren werd van de nieuwe vorderingen der Franschen en En- gelschen al melding gemaakt. Hef belang rijkste succes was dat van de Engelschen, die ten zuiden van de Anere weer een ter rein namen van ongeveer 3000 yards, zieh uitstrekkende van een punt ten oosten van Eaucourt l'Abbaye tot den weg van Albert naar Bapaume ten noorden van de Destre- mont-hoeve. Daarbij werd gemeld, dat de Britten Eaucourt l'Abbaye genomen heb ben. Zij hebben meer dan 300 man gevan gen genomen. Andere militaire gebeurtenissen van be lang hadden niet plaats, terwijl de berich ten over de politieke gebenrtenssen in Grie kenland welke men hieronder vermeld vindt geen aanleiding geven tot nadere beschouwing. Onderhandelingen "tusschen de twee „groote" mannen? De Atbeensche correspondent van de „daily Chronic'©" verneemt uit welingelichte bron, dat ©r onderhandelingen gaande zijn tusschen Koning Konstantijn en Venizelos door middel van een tusschenpersoon, waar schijnlijk den gewezen minister van Oorlog Yanikitsos. De Koningin praat ook 'n woordje mee. Een mededeeling van de „Wireless Press" zegt dat aan den geheimen Raad, dien do Koning van Griekenland onmiddellijk na zijn terugkomst te Athene bijeenriep ook de Ko ningin ven Griekenland doe.genomen hooft. Trouw aan den Koning. De correspondent van de „Corriere della Sera" te Saloniki meldt dat hoewel de be richten van Kreta veel indruk hebben ge maakt, de stad zich rustig houdt. De revolu tionairen wachten de aankomst van Veniae los af, Volgens dezen journalist blijft de groote meerderheid van het leger den Koning trouw. Koning Konstantijn ongesteld. Koning Konstantijn is, naar het „Petit Jour nal" uit Athene verneemt, door een verkoud heid bevangen, die den geneesheeren ('enige ongerustheid baart. Niettemin voert de Ko ning' voortdurend besprekingen met ministers en officieren van den generalen staf. Do Entente belooft nog. Minister Soimino heeft Zaterdag iii den Ita- liaansche ministerraad over den toestand in Griekenland verslag uitgebracht. Volgens de „Seoolo" heeft hij meegedeeld dat er vooral de laatste dagen een levendige g dachtenwis- seling tusschen de entente-mogend, .edn heeft plaats gevonden. Wanneer Griekenland het wenscht, kan het den oorlog aan Bulgarije vér klaren en op deze wijze de vraagstukken oplossen, die de tweede Balkanoorlog onop gelost heeft gelaten. Daarbij zou het den steun van de entente verdienen. Geen Grieksche interventie. Het Grieksche blad „Athinai" verzekert, dat allo geruchten over een gewapends in terventie van Griekenland volkomen uit do lucht zijn gegrepen. De „Nea Himera" noemt iedere poging van Griekenland om zieh in hot oorlogsavontuur'te storten, een uiterst ge vaar - volLe onderneming. Venizelos en Italië. Do „Giornale d'Italia" publiceert een b i f van Venizelos aan den vroegeren Italiaan- schen minister van financiën RLti,/waarin Venizelos Ae aandacht vestigt op een -artikel in de „Kyrix", waarin hij het zeer wensche- lijk noemt, de Grieksche en Ita.i :ansehe be langen te verzoenen. Venizeioe zegt, dat het hom zeer spijt, dat hij in de Italiaansche peis misverstaan wordt.- In de „Kyrix" heeft hij zoowel het deelnemen van. Italië aan den oorlog als de overwinning bij Görz met en thousiasme herdacht. Griekseh allerlei. Gen. Sotirus is tot chef van den Griek seh en Gen. Staf benoemd in de plaats van Moskopoolos, die anderhalve maand verlof heeft gekregen. Uit Athene wordt, gemeld, dat generaal Danglis van Kreta naar Saloniki is vertrok ken om daar „het nationale verdedigings- leger" te organiseeren. Naar bet Weensche blad, de „Neue fieio Presse" weet te melden, zou Sarrail kun nen rekenen op 50,000 100.000 man Griek sche troepen, die geneigd zijn, zich bij het Entente-leger aan te sluiten. De geheele provincie Kastoria (Griekseh West-Macedenië) heeft zich, volgens een Ha- vas-bericht uit Athene, met gendarmerie en al bij de Venizelistisch© bewoging aange sloten. De voorloopigo regeering heeft den amb tenaren op Kreta verzocht, hun ambt op dezelfde wijze te blijven uitoefenen, doch zich in dienstzaken tot de voonoopige regee ring ta wenden. Het Vaticaansche protest bestreden. Het officieus© Italiaansche Stefani-agent- schap publiceert, na de vermelding van liet Pauselijk protest in zake die in beslagaeming van het Palazzo di Viuezia, een bestrijding van dit protest, waarin wordt verklaard, dat het geen enkele rechtvaardiging vindt in het besluit van 25 Augustus 1916, omdat het in geen enkel opzicht raakt aan de prerogatieven en de rechten van den Heiligen Stoel. Het be sluit kan niet anders beschouwd worden dan als een oorlogsmaatregel, dat een gebouw treft, dat eigendom van een vijandelijken staat is. De diplomatieke privilegiën, diie de wet toekent aan de gezanten der buitenlandsehe regeerin gen bij den H. Stoel, hebben niets te maken met de onteigening van het paleis. Dat de meest scrupuleuze eerbied is iu acht genomen voor den H. Stoel blijkt, volgens het Stefani-bureatt, uit 'de verklaringen, die op het geschikte ©ogenblik zijn afgelegd terzake van de volkomen vrijheid van verblijf, die is toege staan aan buitenlandsehe vertegenwoordigers van den H. Stoel, en uit de mededeeling, die, naar uit het protest blijkt, vau het besluit ge daan is aan Z. H. den Paus. Nieuwe mutaties in het Russische ministerie. Als een feit wordt nu de vervanging van Chwostof, den Russisehen minister van bin- nenlandsehe zaken, door Protopopof, den twee den onder-voorzitter der Doema, gemeld. Ohwostof is dan maar enkele weken minister van binnenlandsoke zaken geweest, na Stür- mor, die Sasonof opvolgde bij buitenlandsehe zaken. Protopopof is, na Chwostof, de tweede Russische minister, die uit de Doema-leden wordt benoemd. Hfj stond in de Doema argra- risclie belangen voor. De paleis-revolutie in Abessynië. Naar aanleiding van het afzetten van zijn troon van den Negus van Abessynië, waar omtrent wij gisteren een en ander bericht ten, bevatten verschillende Italiaansche bladen beschouwingen, waarin getracht wordt de oorzaak van het conflict aan te wijzen. Zoo zeggen de „Tribuna" en „Cor- riere della Sera", dat deze paleis-revolutie Abessynië. heeft bevrijd van de Dtötech- Turksche agenten, die den troonopvolger ge heel in hun macht hadden. Een onlangs uit Cairo teruggekeerde me dewerker van de „Secoio" daarentegen zegt dat deze revolutie het gevolg is van dien nimmer rustenden strijd tusschen twee bin- nenlandsche jiartijen, de Schoaners en de Tigriners. Volgens de „Stampa" houdt de „Gonsul- ta" het uitbreken van een burgeroorlog in Abe-synië voor zeer waarschijnlijk, daar Lidj Jeassu's vader, Ras Mikhael, ongetwij feld de nieuwe Keizerin den troon zal be twisten. Italië zegt het blad moet daar om van de Entente volkomen vrijheid van handelen in dezen verlangen. Polen en Oostenrijk. Uit Weemen wordt gemeld, dat de volle dige vergadering van de Polenclub, welke oorspronkelijk einde September te Krakau zou worden gehouden, tot 3 October is uit gesteld. Het eerste punt- der agenda is het rapport van den voorzitter van 'de Polen- club, dr. Bilinski, over den politieleen toe stand. Gedurend» ueze week zal dr. Bilinski con- féreeren met (len minister-president, graaf Stuergkh, en den minister van buitenland sehe zaken, Baron Burian, terwijl de vice- vcorzitter, Daszynski, te Boedapest vertoef de en aldaar besprekingen had met den minister-president Tisza en enkele partij leiders. Een onmisbare?Churchill heeft een aanbod ontvangen om in de Vereenigde Sta ten lezingen te houden. Hoewel dit aanbod zeer aanlokkelijk was, heeft de oud-minis ter van marine- het van de hand gewezen, daar hij meent, gedurende den oorlog voor zijn land onmisbaar te zijn. Chureliill is zeker vergeten dat men hem in het Lagerhuis naar de loopgraven terug- wenschte. Terug naar het front. Nadat in het Hon- gaarseho Huis van Afgevaardigden de werk zaamheden ten einde waren gebracht door de aanneming der reg'eoringsvoorstel 1 en, zijn die afgevaardigden, die zich fn militairen dienst bevinden, waaronder de voorzitteT van het Huis, von Booethy, weer naar het front vertrokken. Het Magnatenhuis hield gisteren zijn laatste zitting. Roemenië en de Entente. Aan de Vrijdag te Parijs gehouden bijeenkomst van den raad van .economische actie der geallieer: den is voor het eerst deelgenomen door Lahovary, den Roemeenschen gezant te Pa rijs. Denys Cochin, de voorzitter van den raad, heeft Lahovary in uiterst wanne be woordingen welkom geheel en uit naam van alle afgevaardigden Lahovary antwoordde o.m. dat Roemenië van plan was zich op economisch en militair gdbied steeds nau wer bij de bevriende mogendheden aan te sluiten. Niet in beslag genomen. Een bericht der Italiaansche pers, dat het Oostenrijksch- Ilongaarsche ministerie van buitenlandsehe zaken uitgestrekte bezittingen, toebehooren- de aan leden van den hoogen Italiaansehen adel, in beslag zou hebben genomen, wordt tegengesproken, wijl het volkomen in strijd is met de werkelijkheid. De „Bremen." Uit Bremen werd d.d. I dezer aan de „Köln. Volkszeitung" ges^jnd: Bij de Diiitsche Oceaan-reederij waren tot hedenmiddag geen nadere berichten over de aankomst van de „Bremen" ontvangen. Wel soms over het.... vergaan? Hot land, dat gestraft moest worden. Vol gens de „Köln. Zeitung" meldt de „Nouvel- liste de Lyon" uit Korfoe, dat volgens of- ficieuse opgaven Servië in den loop van de zen oorlog meer dan éen millioen inwoners, dus 25 pCt. van zijne geheele bevolking ver loren heeft. De dure oorlog. De „Frank I Ztg." moldt, dat voor Italië dé oorlogsuitgaven in Aug. voor het leger 893,000,000 lire en voor de marine 58 millioen lire hebben bedragen. De nitgaven voor leger en vloot hebben, met inbegrip van die voor de wapening, sedert het begin van den oorlog 11,000,000,000 lire beloopen. NOORWEGEN BIEDT GASTVRIJHEID AAN ZIEKE KRIJGSGEVANGENEN. KOPENHAGEN, 2 Oct. „Natonal Tidende" verneemt uit Kristiania, dat de Noorsche mi nister van. buitenlandsehe zeken aan de regee ringen van de oorlogvoerende staten heeft mee gedeeld, dat Noorwegen bereid is aan twee duizend zieke krijgsgevangenen een onderkomen te verschaffen. Uit alle kringen der bevolking worden voor dit plan de grootste belangstel ling en sympathie betoond. BERLIJN, 2 Oct. (Officieel.) Verscheiden luchtschepen hebben gevlogen, boven Londen en de industrieterreinen aan de Humibér, waar z(j met succes bommen hebben geworpen. Niet tegenstaande de luchtschepen aan een zware beschieting met brandgranaten blootstonden en ook door vliegers worden aangevallen, zijn ZÜ zonder averij teruggekeerd, op één luchtschip na, dat blijkens de waarnemingen door de andere luchtschepen, door de anti-luohtvaart- gcschut-batt.erijen is in brand geschoten en bij Londen gevallen. LONDEN, 2 Oct. De neergeschoten zeppelin is te Potters Bar, een voorstad in het noorden van Londen, gevallen, op 4 K.M. afstand, van Cuffley, waar de L. 21 op 2 September was ver nield.' Voor het luchtschip viel, wierp het 39 bommen over een terrein van 2.5 K.M. lang. De meeste bommen vielen in het open veld, en er zijn geen gebouwen beschadigd. LONDEN, 2 Oct. Een bericht van de Oost kust maakt ér melding van dat een zeppelin op de huisreis is gezien, die zeer laag vloog, en blijkbaar' averij had. RUSLAND. Een nachtelijk avontuur. De oeroemde Russische zanger Ohaliapin heeft te Sotsji een avontuur geüad, dat veel belangstelling heeft gewekt. Hij logeerde bij een vriend, die een villa heeft aan da kust van de Zwarte Zee. Ohaliapin sliep in oen kamer met open raam; en midden in den nacht schrikte hij wakker, toen. hij een man bezig zag naar binnen te klimmen. Da man zag er als een landlooper uit en droeg een stok, maar Ohaliapin, die nog slaapdronken was, zag het wapen voor een geweer aan en na den man een paar keer te hebben aangeroepen schoot hij hem neer. Naar het raam ijlend zag de zanger eon man weg vluchten. Hij schoot ook op dezen, maar raak te hem niet. In de zakken van den inbreker werden een mes en.eén pakje bedwelmende stof aan-, getroffen. Hij schijnt bekend to zijn geweest mot Chiliapin's gewoonte, steeds veel geld en sieraden op zijn persoon te hebben, DENEMARKEN, De kroonprins. Volgens een Exchange telegram aan de „Daily Express" is de jonge Deensche kroon prins Frederik, die thans 17 jaar oud is, van plan binnenkort hij de Deem-che marine iu dienst te treden. Vanaf zijn prille jeugd is het de wensch van den kroonprins ge weest, op do vloot te dienen. Do eeretvlogendo zitting van den Duit- schen Rijksdag zal niet, zcoals bedoeld was, op 5 Oct., doch op 11 Oot. plaats vinden. Do Bulgaarsche gezant te Boekarest, Cadeff," en de militaire attaché, comman dant Semerdjieff, zijn te Sofia terug-gekeerd Do Messagero verneemt, dat hij het le ger van generaal Sarrail in Macedonië ook 8000 Montenegrijnen meevechten. Den 14 October wordt in Frankrijk de lichting 1919 opgeroepen en zal men begin nen met de inschrijving van lichting 3920. De op 2 Oct. bepaalde oproeping van vijf lichtingen van den landstorm in Oos tenrijk is- voor onbepaalden tijd uitgesteld. Gisteren is de Zuidpoolreiziger Shac- kleton met zijn tochtgenócten uit Valparaiso op weg naar huis vertrokken. De oudste Engelsche journalist te Pa rijs, Henry v. Arkell, is overleden. Hij is een jaar ziek geweest en was 64 jaar ond. Kolonel Lukoff is in de plaats van den overleden generaal Jostof tot chef van den Bulgaarschep generalen staf benoemd. In alle fabrieken van Italië is een be kendmaking opgehangen, luidende: „Bespa ring van kolen is een nationale plicht" In Turkije wordt, ten einde voor 1917 een grooten oogst te verzekeren, landbouw- dwang ingevoerd voor niet-dienstplichtigen. UIT ma STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 October, bij het Oentraal Bui eau voor de Statistiek, benoemd tot adjunct-commies me juffrouw mr. Joh. O. P. .Vervloet. De gewone audientiën der ministers van Marine en van Koloniën hebben deze week niet plaats. BEZOEK AAN WATERLAND. De piinister van Landbouw., önz. maakt heden en morgen een tocht in Noo;d-HolLand ten einde den toestand in het destijds door de overstrooming geteisterde gebiei en do herstellingswerken in oogenschouw te nemen. Da liberale kies vereen iging te Dordrecht, heeft gisterenavond in de vac.-Schim van dei Loeif, die niet meer voor eene herbenoeming in aanmerking wenscht te komen, candniaaf gesteld het oud-Kamerlid den heer P. J. de Kanter (U. L.) De heer De Kanter heeft Dord recht van 1909—1913 in de (Tweede Kamer vertegenwoordigd.. ONRUST IN ATJEH. Uit Batavia werd aan do „Telegraafbe richt: „Atjehers hebben te Segli onze troepen aangevallen, een soldaat weid gewond. Te Lamnodja weiden soldaten, die gearresteer de Atjehers vervoerden, aangevallen. Two soldaten werden ernstig gewond." Vermoedelijk is met Lamnodja bedoeld Lamno n Daja, waar in 1914 luitenant van Kregten werd vermoord. Eï<N JAPANNER IN INDIE GEARRES TEERD. In Indië werd een Japanner, zekere Mina- mi, gearresteerd. De Japansche consul, die zich voor dit geval interesseerde, heeft nu, naar aan do „Telegraaf" bericht weid, erkend dat een der redenen der inhechtenisneming was, dat bij een huiszoeking bij. Minami brieven ge vonden weiden, die zijn betrekkingen be wezen tot lieden, gevaarlijk voor de rust in Indië. Do „Locomotief" dringt aan op krachtige maatregelen der regeering tegenover alle on ruststokers. Treurig. Toen de 75-jarige vrouw T. S.t wongnde Boezemdwarsstraat te Rotterdam, een pot kokend vet van het petroleumtoestel nam, kreeg zjj op hetzelfde oogenblik een tce- val. "?iy kreeg de pot kokend vet over het lichaam en bekwam ernstig© brandwonden aan hctofd en bovenlijf. Zij is in het ziekenhuis op genomen. Een duur uitstapje. Zekere M. uit Hoensbroek, landstormer-vrijwiiliger, was aldus verhaalt de „N. Venl.' C|L" voor zaken op reis geweest naar 's Bosch. Op do terugreis ontmoette hij in den trein twee landsverdedigers genaamd v. ,d. H. en v. d. M. landweersoldaten en beiden uit Hal- mond, die hun jongeren wapenbroeder uit- .noodigden 'in Helmond uit te stappen en aldaar een potje te drinken. M. gaf gehoor aan de uitnoodiging. Vele potjes weiden gedronken. M. was royaal; hij zat goed bij kas. Dat viel ook zijn beide „vrienden"óp. De tocht naar .Venlo werd aanvaard, M. moest maar mee naar de kazerne dan kon hij wat uitslapen om dos morgens de reis naar Hoensbroek te maken. E -n plaats op hét bed van een der gaslheereu werd aan M., die aardig boren theewater was, afge staan. Gedurende den slaap van M. kaapten de beide landweersoldaten zijn portefeuille in houdende circa f .500, wisten de ka-zema to verlaten, waar zij des smorgens s/miufronken terugkeerden en M. door hun"° 'ierHe wek ten, die als eerste werk l ir Z!3n portefemll .- greep, welke gevloge» was. Aangifte bij de Marechaussees volgde, dis de beide hoeren in de provoost aantrof, be zig zijnde bankpapier te verbranden. Circa f 1400 werden nog op. bon bevonden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1