DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND, OVERSCHOENEN. NASSAULAAN 49, HAARLEM P. W. TWEEHUIJSEN, Nabij en vèraf. BUITENLAND DE OORLOG. Barteljorisstraat 27. TELEFOON S770. 6043 BINNENLAND ►onderdag 5 October 1916 41,te Jaargang No, 9155 Intercomm. Telefoonnummers 1426 en 2741 bit nummer bestaat uit twee bladen EERSTE BLAO. tfAAHLtwiöüHc ALLEuAGJES N°. 2055 ie „oude tijd". VERSPREIDE BERICHTEN KORTE BERICHTEN TELEGRAMMEN GRIEKENLAND. HMRLEMSCUE CfflRAITT ABONNEMENTSPRIJS 'er 3 maanden voör Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeente) 1.60; 'oor de overige plaatsen in Nederland per post f 2,—per week voor Haarlem n de agentschappen 0,125; afzonderlijke nummers f 0,15. PRIJS DER ADVERTENTIËNt Van 15 regels f 0,75, iedere regel meer 0,15; buitenland per regel 0,20 advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 15 regels f 0,40, elke regel meer f 0,10. Mie betalende abonnés op dit Blad, in het bezit van een Verzekeringspolis, zijn, volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor f 4000 bij levenslange ongeschiktheid tot werken, 503 bij overlijden, f 330 bij verlies van een hand of voet, f 250 bij verlies van een oog, f li-5 bij verlies van een duim, 'f 75 bij breuk van een arm of been, f lOO bij verlies van een wijsvinger, f 25 bij erlies van een ande/en vinger De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de „Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank" te Schiedam. (De vóór 1 October 191 I uitgegeven polissen zijn niet geldig.) O VEE ANNEXATIE ENMELK. Lie lieele geschiedenis van den melkprijs in Haarlem en Schoten (straks raken Heem stede en Haariemineriiede en Bloemendaal or ook bij betrokken 1) bewijst weer eens hoe hara nooüig voor Haanem eene betere grens regeling is. Telkens komt dat uit, maar nooit meer, als hij zulke kwesties waarbij de ineenloopende ë'emeenten niet dezelfde regelingen vast- stellen. Aan de $ene zijde van de Cronjóstraat de melk 12, aan de andere zijde 13 cent, de cai'é's aan den eenen kant tot 11, aan den anderen kant tot .12 uur open, de win kels hier om ,9 uur gesloten, daar geopend blijvende.... wo noemen maar eenige wil lekeurige voorbeelden van dwaze dingen die kunnen voorkomen. Een betere grensregeling om de hoognoo- dige uniformiteit in één aanééngebouwde kom te krijgen, dat is heusch geen weelde 1 AGENDA. 5 OCTOBER. Ge bouw St. Bavo Smedestraat 23 ederijkers 9 uur. Jeugd 8 uur. Ver trouwensmannen-Metaalbewerker 8H uur. Schouwburg Jansweg - 8 uur La Comedie I? ïanyaise La Mariage de Mile Beulemans. Spaarbank St. Rosa Nassaulaan - geopend van 7K—8Ri uur. Paleis vau Justitie half 2 —Bu reau van consultatie. Bisschoppelijk Museum Jansstr. 79 geopend eiken dag van 105 uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en R.-K. "feestdagen. In December a.s.,is de oud-liberaal Mr. Tyde- fflan, die zich al meer en meer anticlericaal toont, 25 jaren lid der Tweede garner. Dit feit zou hier niet op bïzondere wijze worden vermeld, ware het niet, dat deze afge vaardigde (die nu zitting heeft voor Tiel) 25 jaar geleden gekozen werd inhet katho lieke Breda! Het leek ons interessant genoeg, dat nog eens 0Drw 'ezers 'a het geheugen terug te roepen. Dat was die „goede, oude tijd" toen de katho lieken trouw liberalen kozen, en deze zelfgenoeg zame heeren zich dit minzaam lieten welgevallen Die tijd is dan nu gelukkig voorbij! LXI. NALEZING VAN DE RAADS VERGADERING. Het belangrijkste van de raadsvergadering vau gisteren schijnt.... achter de dichte deu- rerL ui geheime zitting, te zijn afgespeeld. pat wil zeggen: wat de Raad-zelf dan voor net belangrijkste houdt, want of nu het Haar- lemsche publiek machtig geïnteresseerd is "bij de vraag, wie er wel directeur-geneesheer van het groote Gasthuis zal worden, is voor mij geen vraag. Eerlijk gezegd geloot ik, dat onze stad- genooten voor het overgroote deel er vrij onver schillig voor zijn, of dokter vau der Linden van den Heuvel directeur blijft, dan wel een ander zijn plaats zal innemen.'... men weet wel, dat er gezorgd zal worden voor een bekwaam ge neesheer, en di« zijn er genoeg. Maar de raadsieden, die „in de kwestie", zit- -en, die ook misschien deze zaak wel bekijken vau den persooulijken kant, met al de relaties die er aestaan tusschen hen en verschillende bij die directie-kwestie betrokken personen, de raads leden maken zich aogai druk erover, en het is eekend dat de stroomhigen die er onder hen be- »taan, vrij scherp uiteenloopen. "et hoofdbezwaar van een aantal raadsleden ogen dr. van der Linden van den Heuvel als is di,€lls leefr'jd, dat mag hier, als zejjd gemeen"bökeude waarheid, wel worden ge- tfisteren.: we zullen dezen her i wewlgf iaien kunnen heb ber,. en ook wethouder Modoo merkte iets od dezen geest. En zulk een bejaard man, hoe köndig ook, benoemen op f 6000 's jaars, met f 4000 I onsioen straksdat was der meerderheid van <jen Raad ietwat te gortig, uw 'li do'der Timmer, die een soort-compromis J;f, _ez<r bezwaren had gevonden door voor te toeswJ3a.laris °P f 251)0 te bepalen met kiwrf daarbij de practijk uit te oefenen, dö meeste leden daarvoor mee. 'ten vÏÏi X08 d't zonderling, nu de Regen een a50ni'8 Pas hadden verklaard dat volke^i •etr teur naar 111111 ondervinding den nro" rZI k1 Van ^S01 Practijk moet onthou- PleêtX'! burgemeester velde dat alle geraad- utor,te.lt.en datzelfde adviseerden! van hef vlrvT £a% de ^afld in aanneming eau fier ?rf. Timmer een achterdeur, om Dr. °P gemoedelijke wijze gelegen- geven, voor de eer te bedanken.... In ieder geval, de zaak is na het votum der meerderheid weer aangehouden, het zal ons benieuwen wat de heer van der Linden nu zal •besluiten. Wéér een aanvrage om credieten voor de le vensmiddelen-distributie. Er is, bij de bespreking van de Distributiewet, van verschillende zijden opgemerkt dat deze een „strop" voor de gemeentefinanciën zal wor denmen is, dunkt ons, er hier al goed op weg mee daarheen! Het spreekt vanzelf dat eenige raadsleden tegen die nieuwe kosten hun stem verhieven, maarwat is er aan, te doen? Voornamelijk liepen de bezwaren tegen de salariëering van den havenmeester met nog eens 1800.als hoofd van het'distributie-bedrijf. Inderdaad is ook mij nog niet duidelijk, waar om de'positie van havenmeester opeens na het aftreden van den heer Kriens zoo vreeselijk belangrijk was dat er deze titularis voor moest komenterwijl nü verteld wordt dat, nu ja, die betrekking toch absoluut niet zooveel bizon- uers isEn dat er een zeer voorname betrekking als die van directeur van het levensmiddelen- bedrijf héél goed bij kan worden waargenomen. Maarals dat van de tafel van het dage- üjksch bestuur, dat dan toch de verantwoorde lijkheid heeft, wordt gezegd, dan moeten wij het wel aanvaarden. Men mag dan blij zijn, dat iemand, die door B. en W. zoo uiterst geschikt wordt geacht (de burgemeester was méér dan uitbundig in loftuitingen op dezen titularis), de betrekking heeft wil'en aanvaarden, ook al zotl men na de ietwat zonderlinge en geheimzinnige manier waarop de benoeming van den heer de Jong tot directeur van het levensmiddelenbedrijf is ge schied, en bij de geweldige lofredenen die op hein worden afgestoken, onwillekeurig neiging hebben te deuken aan de oude waarheid, dat men met goede kruiwagens toch altijd nog het verste komt. De regeling der politieagenten-salarissen, waaraan onze rechtsche raadsleden zoo krach tig en met succes hebben gewerkt, is nu defini tief tot stand gekomen. Een bravo voor degenen die zich daarvóór gespannen hebben en die deze moeielijke kwestie ook tot voldoening van het corps hebben weten óp te lossen, is hier op zijn plaats. Mr. Bomans wist ook in de uitwerking van de regeling zooals die was aangenomen, nog een flinke verbetering te brengen. Met veel genoegen zag ik de gezichten van de heeren de Braai en van Rossum weer terug in den Raad. Ze hadden er zelf een gerechtvaar digde voldoening van, dat hun terugkeer door alle raadsleden blijkbaar zoo hartelijk werd begroet: beiden zijn verdienstelijke raadsleden, die daar op hun plaats zijn en wier adviezen immer waarde hebben. De uittocht van den heer Breda Kleijnenberg heeft met stille trom plaats gehad Er zal naar verluidt geprobeerd worden om dien heer 'n nieuwen intocht in den Raad te bezorgen door hem weer van liberale zijde candidaat te stellen, waarbij dan de groote troni niet achter wege zou blijven. De rechtsche kiezers zullen een ter wel zorgen, dat de heer Kleijnenberg wat op den achtergrond blijft: ook in den Raad-zelf zal daar niet om getreurd worden!. OVEBZICHT. In een uitvoerig: overzicht uit het groote hoofdkwartier in het Westen, seint Reuter de resultaten van het entente-offensief se dert half September. Wanneer uit de hoofd kwartieren zulke lange beschouwingen ko men, welke niets anders zijn dan een her- baling der vroeger verstrekte legerberich- ten» dan beteeként dit in den regel, dat de toestand in de laatste dagen onveranderd bleef. En zoo is bet nu ook weer op het Westelijk front, vanwaar als eenige vorde ring van heteekenis nog wordt gemeld, dat Eaucourt l'Ahaye tlhans geheel in handen van de Engelsehen is. Hierdoor wordt liet aantal door de geallieerden heroverde Fransche dorpen op 46 gebracht. Elders in dit blad, onder de Verspreide berichten, ver melden wij een staatje der overige 45 ver overde dorpen. In nabetrachtingen over den strijd in het Oosten wordt er algemeen de aandacht op gevestigd, dat het Russische offensief thans a's geheel krachteloos is geworden tenge volge van den krachtigen tegenstand der Duitsch-Oostenrijksche troepen. Zooals wij reeds eerder opmerkten-, zijn de Russenal weer sedert eenige dagen met een nieuw of fensief bezig in Galicië, in de richting van Wladimir Wolynski en meer in liet zuiden in do richting van Lemherg; doch op gèen van deoe aanvalspunten wisten zij eenig be- teekenend succes te behalen. Het zelfde za gen wij in de Karpathen gebeuren, de Duit- sehers en Oostenrijkers wijken geen duim breedte. Men verwachtte door de deelneming van Roemenië aan den oorlog, dat het Duitsch-Oostenryksche front aanmerkelijk zou worden verzwakt,maar inplaats van zwakker, schijnen de centralen juist sterker geworden. In het voorjaa* en den zomer vermochten zij het offensief der Russen op het zuidelijk gedeelte van hun Oostfront nauwelijks weerstand te bieden. Belangrijke landstreken gingen verloren, de verliezen waren zwaar. Thans houden zij niet alleen de Russen óver het geheele uitgestrekte front tegen, maar hernemen zij bovendien het, in eerste instantie aan de Roemeniërs, verloren terrein in het zuiden van Zeven- hergen. Ten oosten van don Rooden Torenpas heb ben de Oostenrijkers op verscheidene plaat sen zelfs al den grenskam weer bezet. Ver der naar bet Oosten rukken Oostenryksoh- Hongaarsek-Duitsche strijdkrachten op Fo- garas aan. Op het Zevenbergsoke Oostfrónt zijn op verschillende plaatsen aanvallen der Roemeniërs afgeslagen. Slechts aan den kleinen Kokél vernachten zij hun stellingen nog vooruit té brengen. Van de overige Roemeenscke fronten wordt gemeld, dat in de Dobroedsja de Rus sen en Roemeniërs ernstige aanvalspogin- gen doen en dat de ten zuiden van Boeka rest bij Rakovo over den Donau getrokken Roemeenscke troepen zich door een over haaste vlucht hebben onttrokken aan een omsingelenden aanval van do Duitsche en Bulgaarscke troepen. Het Grieksehe ministerie is, na een leven van slechts enkele weken, weer afgetreden. Sedert het begin van den oorlog bedraagt het aantal ministeries,, dat elkaar in Grie kenland heeft opgevolgd, al bijna een dozijn. De toestand is er hoogst bedenkelijk en nu, naar wordt verwacht, een aantal Vendaelis- ten in het nieuwe ministerie zal worden op genomen, is de kans weer zooveel grooter, dat Griekenland eindelijk tot interventie zal overgaan. Welke de gevolgen zullen zijn van het aftreden van Okoema, den Japanschen mi nister-president, is nog moeilijk te raden, temeer omdat in een later bericht de poli tieke heteekenis aan zijn aftreden wordt ontnomen, door te vermelden, dat hij, we gens zijn hoogen leeftijd en om.,., gezond heidsredenen ontslag vroeg. Een schryven van Keizer Frans Jozef aan Z II. den Paus. Aan de „Köln. Volkszeitung" wordt geseind, dat volgens hej Milaneesche blad „La Sera" Keizer Frans Jozef de benoeming van den nieu wen nuntius te Weenen heeft goedgekeurd en den Paus in een schrijven zijn warmstea dank heeft betuigd voor de onmiddellijk genomen be slissing na de terugroeping van den pro-nuntiius Scapinelli. Het schrijven drukt de oprechte aanhankelijk heid des keizers aan den H. Stoel uit, een aanhankelijkheid, die nooit kan verminderen. De keizer brengt den Paus zijn eerbiedige hulde en spreekt zijn levendige vreugde uit over de verkiezing van den nieuwen nuntius Valfré di Bonzo. De Gemeenteraad van Dixmuiden te Parijs. Uit Parijs wordt aan de Engolsche pers ge seind, dat voor liet eerst sedert het uitbreken van den oorlog te Parijs do gemeenteraad is bijeengekomen van een door do Duitscliers be zette stad in België, n.l. die van Dixmuiden. Het doel van de bijeenkomst was het voorberei den van maatregelen voor den herbouw van de zwaar beschadigde oude stad, onmiddellijk na den oorlog. Van de elf ieden van den gemeen teraad waren er negen tegenwoordig. Inplaats van Lurgemeestei liaelt, die verleden jaar iu Engeland overleed, werd de vergadering voor gezeten door den oudsten wethouder Feyssaert. Do voorzitter stelde zijn collega's voor, Fransch te spreken inplaats van liun landstaal Vlaamsch, als bewijs van hoffelijkheid aan het land, dat hun bescherming verleent. De stad Yperen werd tot voorbeeld gesteld, de autori teiten van die stad hebben reeds plannen ge maakt voer den herbouw ervan op modernen grondslag. Er .werd besloten, Dixmuiden ■zooveel me gelijk in haar oude gedaante to herstellen, met inachtneming van moderne verbeteringen, wat hygiëne en anderszins betreft. Kardinaal Von Bettiugon op liet Westelijk front. Zaterdagavond is doWan'sbissehop van Miin- schen, kardinaal Von Bettingen, als Béiersche legerbisschop, op een visitatierois naar hot Wes telijk front te Metz aangekemen. Zondagmorgen droeg do kardinaal in de kathedraal dier stad voor de Beiersche soldaten oen pontificale H. Mis op, waaronder hij een toespraak hield tot de soldaten, naar aanleiding van de woorden van het evangelie van den dag En zy ietten nauwkeurig op Hem. Do kardinaal zeide, dat de oogen der geheele worcld in dezen ontzettenden strjjd op de Duit sche soldaten gericht zyn. Daarorrt moet het hun een eer zyu zich door trouwe plichtsbetrachting. offervaardigheid, gehoorzaamheid en zedelijke kracht te onderscheiden. Bijzonder spoorde de kardinaal hen aan om gedurende de Rozenkrans- maand hun innige gebeden tot Maria op te zenden. De verklaring van Lloyd George in de Engelsche pers aangevallen. ïa de „Daily News" wordt Lloyd George aangevallen door een inzender wegens zijn Amerikaansoh interview, waarin hij o.m. verklaarde, dat Engeland geen tusschen- komst van buitenstaanders zal toelaten. Wanneer twee menschen, zegt de inzen der, op de markt twist krijgen en pistolen beginnen af te schieten, zijn er geen buiten staanders. Onzijdigen zijn geen buitenstaan ders. Zij worden in het spel gehaald en hebben het recht erin te treden, wanneer zij een weg zien om hun tusschenkomst te doen slagen. Indien één van de mannen, die met pistolen op de markt schiet, naar een bui tenstaander zoekt om hem patronen aan te geven, is het een grappige indiscretie, hem te hevelen, niet tusschenbeide te komen. Wat Lloyd George gezegd heeft, kan vol gens de méening van den inzender, in Ame rika als een onbetamelijkheid worden opge vat. Het is waarschijnlijk dat de regeering der Vereenigde Staten nooit de bedoeling om bemiddeling aan te bieden alleen of in verbinding met andere onzijdigen, heeft te kennen gegeven. Maar indien men Amerika in staat acht voor een dergelijke bedoeling waarom dan botweg verklaren, diat men bemiddeling niet zal toelaten? Men Is niet verplicht deze aan te nemen, wanneer ze aangeboden wordt. Bovendien is zulk een verklaring een wa pen in de hand van diegenen, die erop aan dringen, dat Amerika een ware neutraliteit handhaaft. Indien het niet toegelaten kan worden dat buitenstaanders hun tusschen komst voor den vrede aanbieden, dlan is het nog minder toe te laten, dat zij de middelen verschaffen om den oorlog voort te zetten, zullen zij redeneeren.- Tenslotte vraagt in zender of Lloyd George dan geheel niet weet hoe ontevreden men in Amerika is over het aanhouden van de mails, over de de Brit- sehe zwarte lijsten en andere inmengingen in den neutralen handel. Do socialisten in do Entente-landen. De Fransche sociaal-democratische party wil in Januari een socialistisch congres der Entente- landen bijeenroepen. Op 24 December en vol gende dagen komen die Fransche socialisten bij een om over de agenda te beraadslagen. Alles voor den oorlog. Door het groote ver bruik van metalen wordt het ook in Duit&ch- land loonend, om de oude kopermijnen weder opnieuw te openen. Zoo worden op het oogen blik o ndorhandel iiigen' gevoerd om do bij Ima- fcaoh-Falkehatein in dePalz gelegen kopermijnen in de bergen weder te openen. Deze onderhan delingen zullen spoedig tot een einde gevoerd worden en men kan de hervatting van het werk dus ook spoedig verwachten. De Russische belastingen. Naar uit St. Pe tersburg gemeld wordt, wordt de opbrengst der directe belastingen op de begrooting ovor 1917 op 800.817.520 Roebel geraamd. De meerdere opbrengst der ind.irecto belastingen, in verge lijking met die van. liet jaar 1913, wordt ge raamd op 652.200.000 Roebel. iLUGANO, 4 Oct. (Part.) De „Romeinsche Agenzia Nazionale'' weet mede to deelen, dat de Entente-mogendheden den koning van Grie kenland een nota hebben doen toekompn met den eisch, onmiddellijk stappen te doen tot be vrijding van het Grieksehe grondgebied van do Bulgaarsche troepen. Ingeval dit niet mocht geschieden, zal de Entente voor geheel Grieken land den staat van beleg afkondigen en beeft z.ij het voornemen, liet Grieksehe leger en de Grieksehe vloot te ontwapenen. De termijn is zeer kort gesteld, daar generaal Sarrail op de beslissing wacht, om een actie in grooten stijl te beginnen. Tot dusver heeft de Entente het kabinet Kalogeropoelos niet erkend en zal ook een voorloopigo regeering van Venizelos eerst dan erkennen', indien deze kau bewijzen, dat hij het geheel eens is geworden met den koning, of dat hij zelf do macht heeft, het bewind te voeren en do orde in het land te handhaven. PARIJS, 4 Oct. Tengevolge van den afval der eilanden, die thans hun inkomsten zenden naar do voorloopigo regeering, bevindt de schat kist te Athene zich in een allermoeilijksten toe stand. Men meldt uit Athene, diat de schatkist slechts over 360.000 francs beschikt voor de maand September in plaats van ongeveer 20 millioen, jioo lig voor de salarissen der ambtena ren en officieren en andere dringende staats uitgaven. PARIJS, 4 Oct. Een heftige campagne woixit in Griekenland gevoerd tégen den nood,- lottigen invloed van Streit, den Duitschen diplomaat, die niet ophoudt bij Koning Kon- stantiju te jntrigeeren. In welke hoedanigheid en met welk recht waagt Streit zich in onze zaken, schrijft bot blad .„Patrio." Hij is geen adjudant des Ko- nings, hij behoort niet tot de burgerlijke hof houding, hij heeft geen enkelen titel. Het blad vraag of zijn inmenging in openbare aangelegenheden van het hoogste belang te rijmen is met ide grondwet. - ATHENE, 4 Oct. Het kabinet is definitief afgetreden. ATHENE, 4 Oct. De Koning hield een mi nisterraad, waarbij ieder minister op bevel van den Koning verklaarde, of hij voor of tegen den oorlog was. De meerderheid ver- Klaarde zich ten gunste van deu oorlog, waar op de Koning hun ontslag aanvaardde. Verwacht wordt, dat Dcmitrakopoelis een kabinet zal vormen, waarin drie aanhangers van .Venizelos zitting zullen nemen. ITALIë. De Romeinsche kwestie. In een bespreking van het voorstel van pater Ehrle, ook in ons blad vermeld, ter Oplossing van de Romeinsche kwestie meent de „Kreuzztg.", dat het plan, zooals dit door pater Ehrle voortgostaan wordt» nog vele onvolmaaktheden heeft. Op de eerste plaats zou het Vaticaansöhe gebied nog aanzienlijker moeten uitgebreid worden. Hierop zouden d&u alle Pauselijke gehouwen moeten geplaatst worden, alsmede de residenties van de hij den H. Stoel geac crediteerde gezanten. Beter ware het nog tot het plan van 1888 terug te keeren en het Vaticaan door een smalle strook land met de zee te verhinden, in welk geval de kleine bijna ongebruikte haven van Fiumicino aan den H. Stoel zou kunnen afgestaan worden. De Paus blijft dus onafhankelijk in Rome, zonder Rome te bezitten. Hij is dan souve rin vorst van een klein, onaantastbaar vor stendom, dat Hem en Zijn hof een voldoen den en waardigen zetel en de mogelijkheid van een onbelemmerde verbinding met de buitenwereld biedt. BIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 November, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Ridderkerk, O. O. de Smidt, thans commies-titulair^ bij den post- en telegraafdienst. DE DUURTETOESLAG VOOR RIJKS AMBTENAREN. Naar het „Hbld." verneemt, is in den Mi nisterraad besloten nog voor dit jaar aan den duurtetoeslag voor - gehuwde en onge huwd© rijksambtenaren in zooverre eene uit breiding te geven, dat deze, naar deuzeifdon maatstaf als thans, wordt uitgestrekt tot de salarissen van f 1500. Zij -jdie reeds in het genot van dien toeslag zijn, zouden een ter mijn extra ontvangen. RECLASSEERINGSARBËIIX De Vincentius-Sobriétas-Commissie inzake reclasseering is na gemeenschappelijk overleg overeengekomen, om de respectieve hoofdbesturen te adviseeren, om in onderlinge samenwerking over te gaan tot oprichting eener nieuwe Réclas- seerings-vereeniging, slaande tusschen beide organisaties. De commissie heeft -voor deze nieuwe vereeniging statuten ontworpen, waarbij rekening i-s gehouden met bestaande toestanden en reed9 opgerichte plaatselijke vereenigingen. De oprichting der nieuwe vereeniging zal bin-, nenkort plaats hebben. DE UITVOERING DER DISTRIBUTIE- WET. Het permanent bureau der behartiging van de belangen van den Middenstand, betrokken bij de distributie van levensmiddelen en levensbehoef ten te 's-Gravenhage, heeft den Minister van Landbouw dank betuigd vóór den grooten steun aan den middenstand bewezen, door aan de ge meentebesturen mede te deelen dat niet anders dan in de uiterste noodzakelijkneid moet worden overgegaan tot het inrichten van gemeente-win kels en tot rechistreeksche distributie van ge meentewege. De middenstandsorganen hebben royale me-, dewerking toegezegd om te komen tot een gezon- de en voor alle partijen gunstige distributie van: levensmiddelen en levensbehoeften en hopen, dat de minister bij het vaststellen van de maximum-! prijzen der levensmiddelen en levensbehoeften rekening zal houden met het feit, dat de midden-! stand niet kan blijven bestaan zonder dat hem; een behoorlijke winst-marge wordt toegekend. DE PAUSELIJKE INTERNUNTIUS. H. M. de Koningin heelt gisteren middag t n harer Paleize in het Nooideinde te Deu Haag ontvangen Monseigneur Actuli© Locatclli, ti- talair-aartsbisschop van Teasalonca, ter over handiging wn zijn goloofbnei' als vertegen woordiger van Zi. H. den Paus bij Harer Majesteit's Hof, m©t den rang .Aposlo-, lisph ï,nberxiuntius.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1