DAGBLAD voor MOORD- en ZUID-HOLLAND, OVERSCHOENEN. hl VERHEVENER HES. NASSAULAAN 49, HAARLEM P. W. TWEEHUIJSEN, FEUILLETON Maandag 9 October 1916 41st* Jaargang Nb, 9158 DE OORLOG. KAARS-, CARBID, tn OLIELAMPEN vanaf S3 cl. H. J. v. d. MEER, Scfiagchelstraat7-9 bij de Anegang Iniercomm. Telefoonnummers 1426 en 2741 HAAflLnHsUHE ALLE0AGJES N°. 2058 DE BOOMEN AAN DE DREEF. De „Opr. H. Ct." vindt het voornemen, om de boomen aan do W.Z. van de Dreef te vellen, niet af te keuren en motiveert dat oordeel aidus: „Allereerst zijn de boomen zeer oud,- zoo lud. <lat er dikwijls tem ontijde neeie tak ken naar beneden komen vallen, dietot nu toe wel geen persoonlijke ongevaden ver oorzaakten, maar die toch gevaar opleveren bij het wegruimen voor hen, die daarmede belast waren, omdat ze vaak vielen op de draden van de electrische tram. „Verder is er een viertal bij, dat in ieder' Koval zou moeten worden opgerüimd, en wanneer de kunen daardoor veroorzaakt, zou den worden aangevuld door het planten van jonge nieuwe boomen zouden deze laatste niet töt wasdom kunnen komen, omdat zij door de oude worden overschaduwd, waar door dus zeker een misstand zou ontstaan. „Maar er is meer. „De bewoners van de huizen aan de West zijde van de Dreef krijgen daarin nooit zon, de huizen zijn vochtig, doordat de boomen de zon beletten daarin binnen te treden. „Komen er nieuwe jonge boomen, sprietjes sal men er niet neerzetten, dan verdwijnt *Üt euvel. „Eindelijk is er nog iets, waarom de boo men moeten verdwijnen, en wel de voorge nomen reorganisatie van het deel der Dreef, "waarin ze staan. „Het werd hoog tijd, dat daaraan eens werd gedacht, en dat men er eindelijk eens toe kwam de daar zeer hinderlijke paardenmark ten, die toch eik jaar minder worden bezocht, voor goed op te ruimen. Naar wij vernemen ligt dit bij de voorge nomen reorganisatie in de bedoeling. „Dit allés te zamen genomen leidt er ons toe, het genomen besluit door de commissie voor den Hout en de plantsoenen om de boo- menrij weg te nemen, te ondersteunen." Wij vermelden deze argumentatie bij wijze van volledig© informatie onzer lezers. Over tuigend lijkt ze ons niet, en wiat er met „re organisatie" van de Dreef wordt bedoeld is ons niet duidelijk. In ieder geval zou het toch gewenscht zijn, dunkt ons, nu twee deskundigen zóó pertinent in gevoelen ver schillen, ergens anders eens te informeeren of nu werkelijk het vellen noodig is. Want ddar komt het op aanl Van het neervallen van „heele takken" hoorden wij nooit: zelfs de storm der laatste dagen heeft aan de Dreef niets aangericht. Wat de huizen betreft die geen zon krijgen: moet men daarom boomen gaan vellen, dan is er in en om de stad nog héél wat om te hakken. Was het niet voldoende, op behoor lijke wijs te snoeien? Wij zijn door het betoog der „O. H. Ct." blijkbaar' uit officieuzen koker komende, bij lange na niet overtuigd dat het neerkappen van de halve Dreef goed zal zijn, daarge laten nog of het noodig is, wat o. i. op onpartijdige wijze door derden moet wor den onderzocht. Bisschoppelijk Museum Jansstr. 79 geopend eiken dag van 10-^5 uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en R.-K. feestdagen. AGENDA. 10 OCTOBER. Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 Bloemveiling 10 uur. Leden Schilders S'A uur. Besturen gecombineerde Gemeen tewerklieden 8'A uur. Patrimonium 8 uur. Schouwburg De Kroon 8 uur Nederlandsche Opera „De Bruiloft van Figaro". Stadhuis 8 uur vergadering Ka mer van Koophandel en Fabrieken. Schouwburg Jansweg 8 uur Bioscope-voorstelling: De bi reus der doods. Groote Kerk 23 uur Orgelbespe ling door den heer Louis Robert. (Zie pro gramma Stadsnieuws). Gebouw St. Marthavereem Kleine Houtweg 13 Betrekkingbureau geopend van 31 uur 's middags. OVERZICHT. Twee militaire gebeurtenissen van belang, een in het Westen' en een in het Zuidoosten. Op het Westelijk front hebben de gealieer- den een nieuwen stoot toegebracht aan de Duitsehe linie op het noordelijk gedeelte van het Ancre-Somme-front, waar zij over een frontbreedte van circa 15 K.M. 600 tot 8 a 900 meter diep vooruit kwamen. De En,- gelschen veroverden het dorpje Le Lars en eenig terrein tussohen Gueudecourt en Les- boeufs, waardoor thans het dorp Le Trans- loy wordt bedreigd. De Fransehen schoven hun stellingen op het aansluitende front tus- schen Morval en Raneourt vooruit tot Sail- ly Sallissel en den zoom van het bosch St. Pierre Yaast. ï)e tweede belangrijke militaire gebeurte nis had in Zevenbergen plaats. De Roeme- niërs hebben daar hun terugtocht over de geheele breedte van hun linkervleugel moe ten voortzetten. De Duitsch-Oostenrijksche troepen hebben eerst de uitgangen van het Geestenboseh in het dal van de Alt en het Burzenland vermeesterd. Vervolgens dron gen zij verder in de vijandelijke liniën en wierpen de Roemeniërs nog verder terug. Kroonetadt, (Brasiso), de eerste stad door de Roemeniërs, in den aanvang van hun op- marsch in Zevenbergen, bezet, is tbans door de Duitsch-Oostenrijlcsch-Hongaarscke troe pen hernemen. Ook is Szekely Udvarhely (Cderkellen), ten noorden van Fogaras, tus- schen welke beide plaatsen het Oostenrijk- sche front een ver naar het oosten, tot aan Kroonstadt vooruitspringende bocht maakt, door de Oostenrijkers bezet en- worden de Roemeniërs in het Georgeny-gebergte dich ter naar hun grenzen teruggedrongen. Natuurlijk is do Oostenrijksche en Duit sehe pers opgetogen over de successen in Zevenbergen, evenals de Duitsehe pers ook jubelt over het slagen der vijfde Duitsehe oorlogsleening. En met recht, want de uit slag dezer vijfde inschrijving is een enorm succes geweest, hetgeen moge blijken uit het volgende lijstje der resultaten van de nu geplaatste oorlogsleeningen. Eerste oorlogsleening 4.46 milliard mark. Tweede 9.06 Ferdo 12.10 Vi«rde 10.71 Vijfde 10.59 Totaal.... 46.92 Ook over nog een ander feit verheugt zich de Duitsehe pers. Er is namelijk weer een Duitsehe duikboot in een Amerikaaneche haven biunengeloopea. En wel de oorlogis- GROOTE PARTIJ JASBESCHERMERS 69 ct. 1Ö13 onderzeeboot „U 53", die naar Reuter meldt, papieren overbracht aan Graaf Bernstorff, den Duitsclien gezant in de Vereenigde Sta ten. Dat zullen dan wel zeer gewichtige stukken zijn, waarvan de inhoud misschien verhand houdt met de „vacantie"-reis van den Amerikaanschen gezant Gerard? Hoe het zij en welke boodschap de „U 53" voor Duitschland naar Amerikd heeft .over gebracht, dit staat vast: de Engelsche zee blokkade is thans toch heusch weer ver broken. Al eerder was gemeld, dat de „Bre men" die taak had volbracht en in de Ame rikaansebe wateren was aangekomen, doch na eeuige raadselachtige berichten heeft mén niets meer van de „Bremen" verno men, zoodat wij wel kunnen aannemen, dat de „Bremen" i® vergaan. Men herinnert zich de redevoering van den Fransohen premier, Briand, en de ver klaring van den Engelschen minister van oorlog, Lloyd George, in welke beide ver klaringen al;le vredesbemiddelingen werden afgewezen en nog eens een voortzetting van den oorlog werd aangekondigd tot de alge- heele overwinning. Thans heeft ook de Ita- liaanscke minister-president, Bozelli, in een groote vergadering te Milaan, zich in dien- zelfden geest uitgelaten: „Wij willen en zul len een overwinning behalen voor Italië en de Beschaving. Dit zoo zeide hij wordt vandaag door Milaan bevestigd." Vervol gens zeide hij dat de oorlog wa» geprocla meerd door den Koning op aanraden van de politici, die in de geschiedenis zullen blijven voortleven en er na beraadslaging toe was besloten door het parlement. De oorlog was gewild door het volk. „Het is deze oorlog, dien wij tot eiken prijs zullen voortzetten tot de overwinning." De hier verkondigde meening van de Ita- liaansehe regeering heeft den steun van de pers, die reeds eerder in dezen geest tot uiting kwam. De kabinetscrisis in Griekenland nadert haar einde. De Koning had eerst nog de oud- ministers Roefos, Skoeloedis en Kalogero- poelos in gehoor ontvangen, doch van eon oplossing hoorden we nog niets en nu plots bereikt ons het bericht, dat Prof Lambros tot kabinetsformateur is benoemd. Een nieuweling op het politiële terrein. Of deze benoeming nu naar den zin zal zijn van de Entente? Zoo ja, dan zal men spoedig de namen van de andere nieuwe ministers ver nemen en anders.... moet Lambros maar weer heengaan, want de geallieerden schij nen het nu te meenen. De gezanten der en tente hébben namelijk een samenkomst ge houden in de Engelsche ambassade, waar ook admiraal Dartige du Fournet aanwezig was en daar moet tot zeer ernstige maat regelen zijn besloten. Het zal nu worden: buigen of bersten. VREDESVERLANGEN. Geen vrede nog!Dat was Se bsteeke- nis van Lloyd George's verklaring, in zijn persgesprek met den Amerikainschen jour nalist van do „United Press" op Donderdag 28 September, den dag waarop de Duitsehe Rijkskanselier jin zjjn groote Rijksiagredo juist er opnieuw aan herinnerde, dat de. Cen trale mogendheden herhaaldelijk van hun v redes ge ne i gdheid hadden blijk gegeven. Geen vrede nog!-Dat was de inhoud van de bekende rede van Frankrijk's minister president, Briand, die het een beleediging noemde voor de gesneuvelden wanneer de geallieerden thans reeds, zonder den vijand volslagen verwonnen te hebben, een vrede zouden aanvaarden. Geen vrede nog!.... Dit is de kreet, ook aangeheven in de Italiaansche pers, waarvan wij in ons nummer van Zaterdag nog een kenschetsend uittreksel uit de „Giornale d'Italia," opnamen. - Hetzelfdde nummer, van ons blad, dat van j.i. Zaterdag, bevatte ook een bericht uit New-York aan de „Evening Post,!' dat Duitschland zich tot president Wilson zou wenden om diens goede diensten te vragen in het belang van een vrede met de geallieer den. Volgens dit .bericht zou de Amerikaan- sche gezant, Gerard bij het Duitsehe hof, cfie gelijk meu weet op reis is naar Amerika, het verzoek van den Keizer aan Wilson overbrengen. Er was echter volgens de toevoeging bij dit telegram niet veel waards te hech ten aan dit vredesbericht; immers, Polk, Üe Amerikaansche staatssecretaris van buiten- landsche zaken, zou het bericht alweer heb ben tegengesproken. Toch is 't opmerkelijk dat er in de laatste ddgen weer zooveelvuldig over de vredes- kansen wordt gesproken. Men herinnere zich o.m. ook de conferentie der ministers van do Skandinavische staten en de vertoogen aan den Zwltserschën Bondsraad om bemid deling aan te bieden. Want al wezen Lloyd George en Briand vooralsnog alle bemiddeling tot den vrede af, het feit alleen, dat zij over den vrede spraken is een teeken, dat er ook in Enge land en Frankrijk naar het einde van den oorlog vurig wordt verlangd. Die verklarin gen zijn noodig om den oorlogsgezinden geest, voor zoover het mogelijk is, bij het volk wakker te houden. De kritiek, welke er in do „Daily News" op do verklaringen van Lloyd George is gevolgd, bewijst onomstoo- telijk, dat ook in Engeland ni breedo volks kringen naar den vrede wordt verlangd. En waar nu de groote strijd toch, geoor deeld naar den oorlogstoestand der laatste maanden, naar alle waarschijnlijkheid op een remise zal uitloopen, zal de a.s. vrede de mogelijk vrucht zijn van het v redes verlan gen der oorlogvoerende volken zelf. De re geerders dier volken zal het door dat volk zelf duidelijk moeten worden gemaakt, dat de oorlog een einde moet nemen, dat het ten onderbrengen van Europa's kracht nu ein delijk moet ophouden. Om de partijen tot elkaar te brengen, zal een neutrale middelaar noodig zijndien hoopt men nog te kunnen vinden in den persoon van president Wilson. Nog dezer dagen, j.l. Vrijdag of Zater dag, verklaarde de vroegere Oostenrijksch- Iloiigaarsche gezant te Washington, Baron Mengelmüller, daaromtrent aan een mede werker van het Boedapester „Acht Uhr Blalt" dat hij er niet aan twijfelt, of de Vereenigde Staten zouden binnen 24 uur met bemidde lingspogingen een aanvang maken, indien zij' overtuigd waren, dat beide partijen geneigd waren vrede te sluiten. Wij en onze bondgenooten zoo ging Baron Mengelmüller in zijn gesprek voort hebben meermalen verklaard, dat'wij ge neigd waren een eervollen vrede to sluiten, maar onze vijanden spraken steeds van onze vernietiging en in deze omstandigheden kan de vredesbemiddeling van een neutralen staat slechts succes hebben, indieii er een zekeren druk wordt uitgeoefend." Het is duidelijk, dat de Vereenigde Staten van Noord-Amerika de eeni'ge neutrale mo gendheid is, die een dergelijke pressie kan uitoefenen en daarom is president Wilson de aangewezen persoonlijkheid om tusschen beiden te treden. Van hooge moreele waarde zal het zijn, wanneer president Wilson zich daarbij de Barteljorisstraat 27. TELEFOON 1770. 6043 medewerking van het Vaticaan verzekerd, iets wat vrij algemeen van hem verwacht wordt, wegens de moieele kracht die van den H. Stoel over de gehoeie wereld uitgaat. Blijkens, 'het versterken en, waar noodig, het herstellen der diplomatieke beirekk.ugen met den H. Stoel tijdens den oorlog, wordt bijna overal die macht van den Paus erkend en geëerbiedigd ofgevreesd. Mochten de regeerders der oorlog voerende landen, waar men zich nog- tegen de inmen ging van neutrale bemiddelaars verzet, door de naar vrede verlangende volken tot in keer worden gebracht en woi-den gedwon gen te luisteren naar de beden om vrede!. VERSPREIDE /BERICHTEN Z. H. de Paus en de weggevoerde bewoners uil - bet bezette Frankrijk. De Fransahe bond voor groote gezinnen met een bizendere sectie voor "de gezinnen uit dtf door de Duitschera bezette departementen van Frankrijk had zich den 29u Augustus tot Z. H. den Paua gericht in verband met hot wegvoeren van bewoners uit het bezette ge bied naar Duitschland om daar veldarbeid te verrichten. De voorzitter van den bond heeft van Kardinaal Gas-parri uit naam van den Paus een antwoord ontvangen, waarin gezegd wordt, dat de H. Vader, zoodra Hij van liet ge beurde te Rijssel en andere plaatsen in Noord- Frankrijk gehoord had, voor de belangen der gezinDen, „die in zooveel opzichten het recht hebben op Zijn Vaderlijke zorgen te rekenen," is opgekomen. Zijn tusschenkomst is niet zon der nut geweest, want zij heeft de formeels -belofte uitgelokt, dat de gezinnen, die zoo onverhoeds uiteengerukt zijn, zeer binnenkort weer hersteld zullen worden. De tusschear komst van den Paus is nog niet geëindigd. De toestand in Portugal. De Madridsehe Correspondenzia Militair geeftmededeeJingen van 'n ooggetuige over den toestand in Portugal, die niet rooskleurig moet wezen. De unionisten en de socialisten verlangden de publiceering van een witboek, maar de de mocraten verzetten zich daartegen daar de do- oumenten de vernedering mn de regeering door Engeland en Frankrijk zouden bewijzen. Ook zou er verzet zijn tegen de wederinvoe ring van de doodstraf in liet oorlogsgebied. Op 31 Augustus had oen betooging plaats voor het parlement. Deserties hebben veelvuldig plaatsgehad en van de regimenten Draga en Cattelloibraoo moeten duizend man over de Spaansohe grea- zeruzijn gevlucht. KORTE BERICHTEN De Marokkaansche opstand. Volgens een be- rioht van „Az. Est" uit Barsolona, zouden Ma- rokkaansche inboorlingen de Fransohen hebben aangevallen. De Marokkanen zouden kanonnen en machinegeweren hebben buitgemaakt, bene vens een groot aantal geweren. In den slag zouden 600- ruan gesneuveld zijn en 1000 go wond. Het staat niet stil. De directie van de Deen- sche posterijen te Kopenhagen deelt mede dat de geheele brieven- en pakketpost van de Deensch-Amerikaain6che stoomboot „Frederjk •VIII" op reds van Kopenhagen naar New-York te Kirkwall in beslag js genomen. De 5de Duitsehe oorlogsleening. In de zit ting van do hoofdcommissie van den Duitschen Rijksdag heeft de minister van financiën, FELICIA CURTIS. 4) Denis kuste eerbiedig de medaille en plaatste haar weer daar waar zij gehangen had, onwillékleurig ging zij blik naar het kruisbeeld, dat boven zijn sóhrijftafei hing, en de storm in zijn binnenste bedaarde even als honderden jaren vroeger bij de steun van den Meester, de woeste baren op de zee van Galilea, HOOFDSTUK II. JU k?0111611 in. den omtrek van „the Soli- kondD n reetJs rood en geel getint, de ürpvnoi„Van-, den naehtvorst liet zich reeds Dnn Toen Denis in de richting van St. we bemerkte hij grijze en blau- oiKton.kwolkjes, die uit de schoorsteen en Wns &eu,1 ®en bewijs, dat het huis bewoond fceer' 't?° i eGn ,t.V66(ie bezoek aan de Abdij na „ff ,wai8" Hü dadht er over aan erf ?rd !let T°etpad te plaatsen, eigen.i ,)°f v-an de rot met „particulier tuoefi v toen bedacht hij zicli even en bekennen, dat deze handelwijze vrij lomp zou zijn tegenover zijn naaste buren; waarom mochten ook anderen niet ernstig genieten van het schoone van de plaats, even goed' als hij zelf? De weg die paar het naastbij gelegen sta tion leidde in die dagen begonnen de stoomwagens langs de wegen te rijden lag ongeveer twintig mijlen aan den anderen kant van „St. Hilarius" geheel buiten het gezicht van „the Solitude". Tabby koerde juist terug, uit „de stad", zooals, zij het kleine plaatsje noeanid'e, waar zij hare inkoopen had gedaan. De voornaam-, ste personen die er woonden, waren de fa milie Bent, een weduwnaar met twe© doch ters en nog iemand, die Denis niet ten on rechte meende, dat „cousine Cordelia" was. De eerste dien Denis ontmoette, was een rijk gekleed personage, met fijne hooge laarzen, een volmaakt land-edelman. Het stuk grond wat Denis bewerkte, was met een houten béhutting afgezet; Rij was, juist bezig met haar te herstellen, de ge reedschappen lagen naast hem. Zeg eens vriend, aan wien behoort dit land? De spreker duidde de plaats aan met een praohtigen wandelstok, dien hij in de ronde zwaaide. Denis zag op, keek rond en kwam tot de conclusie, dat hij het was, dien men aldus op trotséhe wijze toesprak, Dit land behoort aan Mrs. Fitzgerald, antwoordde hü kortaf, keerde zieh om en ging voort met werken. Mr. Brent bezag bem aandachtig. Blijk baar had deze jongeman niet de onderda nige houding van een ondergeschikte, hij had zelfs niet eens even zijn hoed afge nomen. Fitzgerald, hé? Fitzgerald? Hum, hum. Ik heb gehoord dat zij tot de „Paapschen" behooren, ware afgodendienaars. Als het mij te doen-stond, bezaten zij geen stukje grond meer. Wees op je hoede, mijn jongen, anders zullen zij ook jon bederven door hun ne bijgeloovigheid. Vertrouw ze géén van allen. Ga met mij mee naar St. Hilarius, dan vertel ik je welk werk ik ,je goven zal. Het is niet goed in den dienst te werken van hen, die geloof hechten aan de leer van den Paus, en hare domheden." Het dwaze van de positie, bracht een spotachtige flikkering ji8 het oog van Denis, dooh hij boheerschto zich en zag den spreker rustig aan. Deze had een fijn besneden ge zicht en was reeds een man op leeftijd voor zoover hij het beoordeelen kon hij meende te bespeuren, dat hij 'n opvliegend karakter moest hebben en de sterke roode kleur deed vermoeiden dat hij een te goed leventje leidde. „Reeds vanaf de regeering van Hendrik VÜ bezitten de Fitzgeralds dit land en St. Hilarius was toen ook hun eigendom ant woordde hij." De land-edelman bemerkte, dat hij zich vergist had, dat niettegenstaande de grove Jdeeding en het hanteeren van hamer en bijl hijtoch met een welopgevoed mensch te doen had. „Zeker, zeker, zeide hij. Nu goeden mor gen, mijnheer." Hij verwijderde zich met een flinken stap, zijn stole in de lucht zwaaiende. Toen hij uit het gezicht was, moest Denis over het voorgevallene hartelijk lachen. Iiij vertelde echter van de geheele geschiedenis niets aan zijne moeder. Eene beknopte opsomming van hetgeen in dit hoofdstuk wordt behandeld! De geschiedenis vangt aan in het jaar 1851, op den één-en-twintigsten verjaardag van Denis Fitzgerald, die met zijlie moeder op het huis „The Solitude" leeft. De Abdij met het daarbij behoorende stukje grond is alles wat hen is overgebleven van hunne vroegere bezittingen. De Fitzgeralds zijn katholiek, maar zij leven in een streng pro- testantsche omgeving. Op den morgen, dat dit verhaal begint, geeft Mr. Fitzgorald een verjaringsgeschenk aan Denis een groote, gouden medaille die eenmaal het eigendom was van een zij ner voorvaderen, een priester, die to Tyburn deu marteldood onderging. De medaille is aan eon ketting bevestigd en deze hangt hein zijne moeder om den hals. In de buurt bevindt zich een huis St. Hi larius genaamd, dit is het eigendom van de familie Brent, bestaande uit een weduwnaar met zijne twee dochters, Victoria en Enid en eene oudere nicht, die tot chaperonne dient, Cordelia genaamd. De familie ble- trekt „Et. Hilarius" kort-na den verjaardag van Denis. HOOFDSTUK II. (Vervolg). De villa St. Hilarius was één van de vijf tig landhuizen, die daar in den omtrek la gen. In de oogen van Victoria Brent was het een noodzakolijk kwaad, dat ieder jaar te rugkeerde en- waaraan alleen door een hu welijk te ontkomen was. Zij was genood zaakt het leven te leidén zooals zoovele meisjes die in die dagen op het land woon den. Jelui moeten je in de parochie verdienste lijk maken, merkte nicht Ada op, die de 1,'ilaa(isvervangi-ter was barer zuster Gos* del ia, als gezelschapsdame bij de beide zus ters» Do twee oude jongejuffrouwen waren nichten van Mr. Breut, zij bezaten sloehls een klein inkomen en gingen daarom voor Jdorteren of langeren tijd bij de verschillende familieleden bier en daar logeeren. Wordt vervolgd.) HAARLEMSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS I 3 maanden voor Haarlem en de agentschappen (kom eener gemeenfe) 1.60; 'oor de overige plaatsen in Nederland per post f 2,— per week voor Haarlem W de. agentschappen 0,12s; afzonderlijke nummers 0,15. PRIJS DER ADVERTENTIËNi Van 15 regels 0,75, iedere regel meer 0,15; buitenland per regel 0,20 j adverfentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van 15 regels f 0.40. elka regel meer 0,10. i Mie betalende abónnéa op dit Blad, in het bezit van een Verzekeringspolis, zijn, volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor f 4000 bij levenslange ongeschiktheid tot werken, f 500 bij overlijden, f 300 bij verlies van een hand of voet, f 250 bij verlies van een oog, f 125 bij verlies van een duim, 'f 75 bij breuk van een arm of been, f ÏOO bij verlies van een wijsvinger, 25 bij 'erlies van een anderen vinger De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de „Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank" »e Schiedam. (De vóór 1 October 191 1 uitgegeven polissen zijn niet geldig.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1