BiNHEiiL&Ego Uil DE PROVINCIE UIT BEVERWIJK UIT SCHAGEM E.u. UIT OE ZAANSTREEK STADSNIEUWS VERKOOPINGEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN LAATSTE NIEUWS BERICHTEN MARKTNIEUW» BENNEBROEK. ÜIT L.I&»Erfc.o. De toestand in Griekenland. DIT ONZE V0B10E OPLAAG TELEGRAFISCH WEERBERICHT .igelscbe officieren in Portugal aangekomen, die Let bevel op zich zullen r.emeu. BE „VORST VAN ALBANIË"?.... KEL'LEN, 12 Oct. (Part.) Uit Berlijn wordt geseind, dat de vroegere vorst van Albanië, prins Yon Wied, aldaar i3 aangekomen en in hotel ..Esplanade" zijn intrek Leeft genomen. DE U-BOOTEN IN DE IJSZEE. KEULEN, 12 Oct. (Part.) Uit Kopenhagen wordt bericht, dat van Noorsche zijde beves tigd wordt, dat de laatste li-booten, die in de IJszee werkzaam zijn, den weg daarheen in 7 dagen afleggen. Zij zijn voorzien van levens middelen en olie voor een verblijf vaiS tien dagen in de IJszee: na verloop van dien tijd worden zij door andere U-booten afgelost. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is aan J. Bor, op •verzoek, met ingang van 1 Januari 1917, eer vol ontslag verleend uit zijne betrekking van directeur van de gevangenissen te 's-Herto- genboseh; is aan J. J. Schalij, op verzoek, met in gang van 15 November 1916, eervol,pntslag verleend uit zijne betrekking van notaris te BreukelenN ijenrode ia met ingang van 1 Januari 1917, aan den heer J. Wind Jr., op verzoek, op grónd van- gevorderden leeftijd, een eervol ontslag uit zijne betrekking van. hooi'dcomm.es bij het Departement van Oorlog verleend; ia met ingang van 9 dezer, voor dea tijd .van 1 jaar, benoemd tot agent der Rijksver zekeringsbank F. J. de Putter, thans aidjunct- wmmies bij die inatelling. DE EENHEID DER NATIE. W ij vinden in „Het Vaderland" een merkwaardig artikel aangaande de eenheid 'der natie naar aanleiding van de van libe- jralen kant vernomen uiting, „dat het niet liwenschelijk ia de oprichting van bijzondere •cholen te vergemakkelijken, omdat daar door de Nederlandera reeds als kinderen van elkaar gescheiden, worden, en de een heid der natie schade lijdt" Het blad merkt op, dat naar zijne mee- fting het gemis aan eenheid niet is een Evolg van Ret bijzonder onderwijs, maar t dat onderwijs een gevolg van het ge mis aan eenheid is. En verder verklaart -éet: Zoo lang de .voorstanders van het openbaar lager on derwijs beter bedacht word,en uit de Over heidskas dan die van het bijzonder onder wijs ,zal er een deel van ons volk zijn, dat mokt en wrokt over wat het als onrecht voelt, en of dit de eenheid, zou kunnen be vorderen is niet twijfelachtig. Wij zouden daartegenover juist dit willen stellen, dat de eenheid in de natie het best bevorderd wordt,®als de Staat zich als eersten plicht stelt alle geestesrichtingen als volkomen ge lijkwaardig te beschouwen en aan alle ge lijk recht te doen. Ter toelichting van het laatste haalt het blad eenige lessen van de historie aan en vestigt het als een merkwaardig teeken de aandacht op het volgende: In die oorlogvoerende landen, waar men, met alle conscientevriijheid-in strijd, eens aan sommige geestelijke orden het verblijf op het grondgebied ontzegde, overweegt men thans, d.i. op het oogenblik, waarop de een heid in de natie voor die landen meer dan ooit eisch is, of het niet wenschelijk is op len genomen maatregel terug te komen. Wat natuurlijk is, want men kan zich niet één voelen in een land waar de vrijheid des gewetens niet aan allen verzekerd is. In de tweede plaats getuigt hét vanjnee- ning te zijn, dat zij, die het nog maar altijd, niet verteren kunnen, dat die éóne school voor gansch de natie eene illusie is geble ken, en daarbij weeklagen over de eenheid in de natie die meer en meer verloren gaat, eenheid en eenvormigheid met elkaar ver warren. Wij moeten zeker één zijn in alles waar dit noodig is, al blijven wij dan natuurlijk vrij om onze eigen meening te hebben over de beste wijze, waarop dat noodige kan worden verkregen, schrijft het. Thomson en Colijn bijv. verschilden over de vraag hoe het Nederlandsche volk het best weer baar zou kunnen worden gemfakt; toch zou niemand er ooit aan gedacht hebben van een van deze beide mannen te veron derstellen, dat hij niet als einddoel had onze weerbaarheid tot het hoogste peil op te voeren. En het groote voordeel van hud- ae verschillende zienswijze was juist dit, dat ze beiden eigen meening aan die van Hen ander konden toetsen, en dat de eritiek aver en weer beiden leidde tot nieuw on derzoek naar do kracht van de argumenten - foor eigen stelling aangevoerd. Het concludeert: Eenvormigheid zou de grootste ramp zijn lie een volk zou kunnen treffen; ze zou eiden tot eene% eenzijdigheid die verstee ling ten gevolge zou hebben. En verder: Eenvormigheid kan van de burgers even- bin worden verlangd als van de bladeren lan een boom, waarvan er geen twee ge- ijk zijn, wel eenheid, en die is daar, want ll die bladeren vervullen hunne taak, die ,g levenssappen te voeren naar stam en vortel. Zoo moet het ook gaan in een volk, IET GEBEURDE MET DE „BLOMMERS- DIJK". De „Msbd." betoogt, dat men over het droef geval dat de „Blommersdijk" heeft ge- iiroffen zijne meening dient op te schorten totdat de noodige bijzonderheden zullen open baar geworden-zijn. En dan schrijft het blad verder Als het geval werkelijk zoo blijkt te zijn, «Is de tot nog toe karige berichten het doen kennen, dan staat men voor een crisis min stens even ernstig als in het geval van de „Tubantia," toen heei Nederland verontwaar digd opsprong. Waarschijnlijk zal 'de dader dezer torpe deering zich met schuilhouden, zooa.s bij de „Tubantia" geschiedde. Men mag wel aan nemen, dat het bericht, dat van den Duit- schen duikbootkapitein aan boord der „B.om- mersdijk" gewaagt, in zooverre juist is. Ofschoon datzelfde bericht een mededee- ling bevat, welke ons toch eigenlijk te dwaas lijkt, dan dat zij de ware toedracht weerge-" ven kan. .Volgens dat bêricht zou de duikbootkapi- tein verzekerd hebben dat hij elk schip, dat een Engelsche haven aandoet, naar den kel der jaagt. Zulk eon opvatting omtrent den zeeoorlog ware een krankzinnig onrecht. Ongetwijfeld zal het onze degeering spoe dig kunnen gelukken zich te vergewissen, of inderdaad aldus het consigne aan den duik bootkapitein verstrekt is. Als do üuitsche Regeering dien stelregel zou huldigen, zou het haar klaarblijkelijk te doen. zijn om een conflict met de nog wei- nigfe overgebleven neutralen, een conflict dat don ernsti asten vorm zou aannemen. Is dus het geval niet ouw. arseuijnlijk ge noeg om nog wat g du'd te hebben tot na dere bijzonderheden bekend worden? EEN DUITSCH VLIEGTUIG GELAND. Te St. Kruis in Zeeland Is gisteren een Duitsche vliegmachine geland. Do bemanning is geïnterneerd. STAATSBEGROOTING. De commissie van rapporteurs der Twee de Kamer over de Algemeene Beschouwin gen der Staatsbegrooting voor 1917 komt reeds hedennamiddng bijeen, in verband met het uit te brengen voorioopig verslag. DE POLITIEKE PROPAGANDA. Namens de commissie tot reguleering en cenitaliseering der politieke propaganda, wordt aan heeren secretarissen van R. K. Propaganda-Clubs (resp. kiesereenigingeh), welke nog met in het bezit mochten zijn gekomen van de dezer dagen rondgezonden vragenlijst, beleefd doch dringend verzocht, alsnog de toezending eener dergelijke lijst aan ie vragen bij den voorzitter der com missie, den heer B. Th. de Woif, Spui 22, Amsterdam. Familiebezoek! Zondag kreeg een fa milie in de Wolfstraat te Utrecht een bloed verwant op bezoek. Daar die fam 1 e id dron ken was, weigerde men hein b.nnen te laten. De benevelde man ontstak daardoor zoo in woede, dat hij de deur o;-en trapte, naar b n- nen vloog en links en rechts klappen uitdeel de. Vooral de vrouw des huiz.es kreeg haar deel, doch spoedig werd de beminnelijke.gast door de politie opgeborgen. Een verschrikkelijk einde. De 34-jarige fabrieksarbeider A. Leenders, u t Maastricht, werkzaam aan Jurgens' Oliefabrieken te Zwijndrecht, is op noodlottige wijze om het leven gekomen. De maai was bezig met het schoonmaken van een ketel. Hij greep een electrisohe tooplamp, die hem m den ke.ei licht verschaft, beet, gaf een schreeuw en sloeg achterover. Hij werd onm.ddellijk uit den ketel gehaaid en bleek bewusteloos te zijn, waarom dan ook terstond kunstmatige ademhaling op hem werd toegepast en de geneeskundige hulp van dr. Dozy inge.oepen, die bij onderzoek constateerde, dat de dood reeds was ingetreden. De ongelui>k ga iaat ten vrouw "mpt 5 kleine kinderen acnier, waar van de oudste 12 jaar oud is. SCHOTEN. Ontploffing. Gisterennacht ontplofte in de raffinaderij van behoort en van Doorn de zuig gasmotor. Ken der werklieden kreeg een paar oogwonden benevens brandwonden in het ge laat. Dr. v. d. Horst .verleende de eerste genees kundige hulp. De materieele schade is giering. IJ MUIDEN.' Ti*anvereeniging; De „St. Ct." behelst de Statuten der Traanvereenigiing, gevestigd te IJ muiden, gemeente Velaen. De vereeniging, bestaande uit belanghebben den bij den aanvoer, fabricage en handel in traan en de grondstoffen tot vervaardiging van traan, draagt den naam van: Traanvereeni giing, en is gevestigd te IJmuiden. Het doel ia het 'bevorderen van de belangen harer leden, voor zoover het dien aanvoer, fa bricage en handel betreft. Zij tracht haar dioel te bereiken langs wettigen weg en wel door: 1. het tegengaan van alle oneerlijke praetij- ken bij den handel in vischlever; 2. het verzorgen der inlandsche markt met goede traan 3. het tegengaan van oneerlijke concurren tie,' en 4. andere wettige middelen, welke aan dit doel bevorderlijk kunnen zijn. EGMOND. R. K. Kiesvereeniging. Dinsdagavond ver gaderde de R. K. Kiesvereeniging van de parochie Egmond afin Zee, omvattende de burgerlijke gemeente Egmond aan Zee en de dorpen Eigrmond aan den Hoef en Wim- menum, in het Hotel Zeezicht, van den heer E. J. van Sehaik te Egmond aan Zee. In deze vergadering werd het stemplicht- rapport van den Ned. Bond van R. K. Kies- vereenigingen behandeld. De vergadering verklaarde zieh voor evenredige vertegen woordiging en vóór stemplicht. Verder werd behandeld het voorstel van de Centrale te Beverwijk, om de jirtikelen 11. 12 en 13 van het reglement te wijzigen. Werd goedgevon den met de voorgestelde wijziging van de artikelen 11 en 12 accoord te gaan, doch art. 13 in zijn oorpsronkelijke redactie te be houden. Na afloop der vergadering hield de heer Mr. P. J. M. van Sonsbeeck, burgemeester van Egmondbinnen, voor de leden en ver schillende genoodigde niet-leden een poli tieke lezing met het onderwerp: Algemeene politieke beschouwingen. Spreker gaf een helder beeld van de ge voerde politiek en regeeringsdaden van bet verleden,^ het heden en van wat worden kan. Uitgebreid behandelde spreker de a.s. Grondwetsherziening en wat daarmede sa menhangt. Twee aaneengesloten uren boei de de spreker ons^met zijn 6choone rede en begeesterde allen met zijn machtige taal. Het voortdurend applaus was het bewijs dat spreker's woorden insloegen, die door helderheid van uitdrukking door ieder kon den worden gevolgd. Bij het einde van zijne lezing wekte spreker allen op om den a.s. verkiezinsstrijd krachtig en met eerlijke, blanke wapenen te strijden, dan is het te verwachten dat de victorie den strijd zal volgen. De voorzitter der Kiesvereeniging dankte namens de vergadering, spreker voor de welwillendheid hier voor' de* kiezers te zijn opgetreden. Spreker heeft de overtuiging dat deze lezing de kracht der vereeniging zaj vergrooten door het toetreden van vele nog alleenstaande kiezers tot onze vereeni ging. Met het gebruikelijke gebed werd 3e vergadering gesloten. UITGEEST. Voedingscommissie. Wegens bedanken van den heer Kannegieter als penningmeester van het levensmiddelenbureau is als zooda nig benoemd de heer D. Lute. R. K. Kiesvereeniging. De Kiesvereeni ging vergadert Maandag 16 Oct. avonds half acht in de Ooievaar. Als spreker treedt op de heer Mr. Paul van Sonsbeeck. Aan de orde is o.in.: Candidaatsbespreking voor de Kamerverkiezing 1917. Alle leden der Kiesvereeniging worden tot den laatsten man verwacht, terwijl do vergadering ten gerieve des sprekers beslist op tijd geopend wordt. HALFWEG. Veiling. Ten overstaan van notaris A. J. C. Daaruen van Haarlem is alhier veiling gehouden van de bouwhoeve „De Verwach ting'" onder Spaarndam, bevattende woon huis met stallingen, solui reu en arbeiders woning en verschillende aaneengelegen per- ceelen weiland. De uitslag was: perc. 1: 24,100; perc. II: 29,1)00; perc. Ill—V: 61,601; perc. VI: 9600; perc. VII 10,225. Totaal 134,526. HAAHLKMMEHLIElfE Glasfabriek Albert De St.Crt. bevat de Koninklijk bewilligde akten van oprichting van de N.V. Glasfabriek Albert, gevestigd alhier. Krachtens besluit der algemeene vergadering van aandeelhouders kunnen in andere plaatsen bijkantoren worden opge richt. Zij heeft ten doel het vervaardigen en verknopen van glas. Het kapitaal der vennootschap bedraagt honderdduizend gulden, verdeeld in duizend "aandeeleu van honderd gulden. Voor de eerste maal is benoemd tot di recteur de heer B. H. ten Have en tot com missaris de beer S. Frank, beiden te Haar lem. H AARLEMMER M EER. STOKMAN GEKOZEN! De uitslag van de gehouum s.emmmg voor een lid van den Uemeemeraad (vac. van Reeu- wxjk, iib.) in district 1, is ais volgt; Uitgebracht 043 siemmen; van onwaarde 17; getuige siemmen 02o. hiervan verkregen A. Roodenburg, lib., 163; W. Scnener, S.-L»., 1Ü8 en A. P.. Stoinnan, R.-K., 3o5 stemmen. Zoocat gekozen is de heer A. P. Stokman, het jaar van auredmg in üeze tus- scnendjdscne vacature xs iylij. Rechts wint door dezen unsiag weder een zetel. De samenstelueg van den daad is thans; 4 iiberaien, 4 Koomscn-Kamoiieken en y anti-revo lutionairen. De recmsche propagandisien verzamelden zich des avonds in het lokaal van den heer Scnrama, teneinde deze overwinning feestelijk te vieren. Men meldt ons van andere zijde; De uitslag van de gemeenteraadsverkiezing mag zekér- voor ae Kecntsche partij een groot succes genoemd worden. Met een meerderheid van 84 stemmen is de katholieke candidaat gekozen, zeker buiten velër verwachting. Deze stemming heeft bewezen dat de rechtsche partijen, aaneengesloten, een zoodanige kracht kunnen ontwikkeien,, om de lmksdiC partijen zoo niet te overtreden, desniettemin een gevceligen klap te brengen. De nederlaag, den katholieken in 1915 toege bracht, is hieidoor hersteld. Toen de uitslag in zijn geheel bekend was, en vele beiangsiel lenden bijeengekomen waren om den candidaat met zijn overwinning geluk te wenschen, sprak de heer Post, namens het be stuur der R.-K. Kiesvereeniging, eenige welge kozen woorden. Spreker bracht dank aan den trouw der A.-R., deze verkiezing bewezen, voor hun gewaardeer- den arbeid, schetste hoe ook zij geen moeite ont zien hebben, den Kath. candidaat de overwin ning te helpen bezorgen. Vervolgens bracht spre ker dank aan de aanwezige kiezers en niet minder aan de volijverige propa'ganda-club, die ondanks stormweer, alle moeite en opoffering zich ge troost heeft, ook deze overwinning te behalen. Daarna sprak de heer Holtrop, voorzitter der A.-R. Kiesvereeniging, eenige welgemeende woor den tot den candidaat en aanwezigen, maar lichtte ook tevens toe dat deze overwinning het begin mag genoemd worden voor meerdere over winningen en gaf den goeden raad, om reeds nu den arbeid te beginnen, voor de verkiezingsstrijd, die ons te wachten is in 1917. Een gezellig samenzijn besloot dezen overwin ningsdag. ZANDVOORT. Veiling. Ten overstaan van notaris J, H. Wil- dervanck de Blécourt, van Bloemendaal, is gis teren alhier veiling gehouden bij inzet vanI. een villa aan de Haarlemmerstraat no. 20; II. een villa naast voorgaande, get. no. 22; III. een villa a. d. Haarlemmerstraat no. 28IV. een villa a. d-. Tramstraat no. 2, alle te Zandvoort. De uitslag wasPerc. 1f 4065pei"c- 2 f 3665perc. 3. f 4600 perc. 4rf 6000. IIILLEGOM. Patronaat. In de parochie van den H. Jo seph is een jongenspatronaat opgericht. Reeds ruim 40 jongelieden hebben zich op gegeven. Directeur Is kapelaan Nieuwen- huizen. Een vijftal heeren hebben zich be reid verklaard de jongelui des Zondags in verschillende spelen te helpen. Er is veel animo voor. Tegelfabriek. De heeren P. Bijvoet en Co. te Overveen hebben alhier een perceel bloembollenland verkocht, waarop een te gelfabriek met arbeiderswoningen zal wor den gebouwd. Openbare verkooping gehouden ten overstaan jan Notaris Donker. I. Woon- en winkelhuis aan do Koningstraat No. 61,'S 2975, opgehou den. II. Woonhuis, Koningstraat 73, 1275, op gehouden. Vandalen. Gisteren maakten een paar dron ken trawler-gasten het den heer K., caféhouder aan de Breestraat vrij lastig. De heeren kregen onderling ruzie en weldra werden messen getrokken. De bewo ners snelden, naar de politie, welke gelegenheid een der helden te baat nam om de plaat te poetsen. H»t -bewerkte" eyemplaa» bleek fliMr ae- kerïd té zfjn «n moest Sen ook verbonden wor den. e SCHAGEN. Personalia. Op de voordracht voor direc teur der gasfabriek te Edam is als nummer 2 geplaatst de heer W. A. P. F. L. Blaeeer, directeur der gasfabriek alhier. Verkoopingen. Uitslag der verkooping van boerenplaatsen gelegen in het Waarland, ondier de gemeente Harenkarapel, eigendom van die familie Sluiterman van Loo, ten overstaan van notaris C. L. v. d. Bergh to Sohagendo beide boerenplaatsen, te zamen groot 39.07.10 H.A., zijn gekocht door den heer Gerrit Hoedjes aan de Kreil voor 92450-en perceelen land in den Speketer, groot 0.94.50 H.A., door den heer Simon Roozendaal te Harenkarspel voor 724. Prjjzen van het varkensvleeseh. De Burge meester heeft medegedeeld, dat de prijzen van varkensvleeseh als volgt zijn vastgaeteldRol lade 0.65; magere lappen 0.60; doorregen lappen 0.50; earbonade 0.60; reuzel 0.50; gezouten of gerookt vet spek 0.50; versch doorregen spek 0.50; vérsch vet spek 0.45; gezouten of gerookt mager spek 0.55; gehakt 0.55; vette lappen 0.45; kluiven 0.15. - Alles per Vi K.G. ZAANDAM. Van de Hembrug. De Minister van Oorlog heeft gisteren, vergezeld van fluit-kol. Logger, liooftf der afd. artillerie aan zijn departement, een bezoek gebracht aan de artillerie-inriohtin- gen aan de Heonbrug alhier en daar besprekin gen gehouden in verband met de hangende kwesties. ASSEN DELFT. R. K. Kiesvereeniging. Aanstaande week opent onze R. K. Kiesvereeniging haar win- tercampagne. In een algemeene ledenverga dering zullen besproken worden het stem plichtrapport en de belangrijke wijzigingen in de statuten der R. K. Centrale Kiesver. voor het district Beverwijk. Deze wijzigin gen betreffen de artikelen betrekking heb bende op de wijze van candidaatstelling voor de Tweede Kamer in het district Beverwijk. Het Bestuur heeft tevens voer dien avond uilgenoodigd tot het houden eener politieke lezing Mr. Paul van Sonsbeek, burgemees ter van Egmond-Binnen. Het bestuur ver wacht een trouwe opkomst der leden. Wijkverpleging'. Wij ontvingen het zesde jaarverslag van de R.-Katb. Vereeniging lot Wijkverpleging onder alle gezindten. Deze vereeniging mag zich verheugen in de gunst van alie medeburgers zonder onder scheid van eland. Toch betreurt het be stuur het, dat deze sympathie zieh niet blijft uiten in stoffelijke blijken van waardeering en de toenemende uitgaven geen gelijken tred houden met vermeerdering van in komsten. Verband en andere hulpmiddelen zijn enorm in prijs gestegen, terwijl het ge bruik steeds toeneemt. Tevens is 't bestuur verplicht den eisch van 't Bestuur van het Piusgestieht in te willigen, dat aandringt op ruimere bijdrage voor het onderhoud der eerwaarde zustere wijkverpleegsters. Het ledental bleef dank de krachtige pro paganda van den bode, dpn heer C. de Ko ning, stationair, waardoor een al te sterke daling van de inkomsten is voorkomen. De Zusters zorgden voor het goede onderhoud van den inventaris van het wijklokaal. Van de linnenkast werd een ruim gebruik ge- maakt. Het magazijn „De Zon" schonk ter aanvulling 6 lakens en 6 sloopen. De samen werking met de afdeeling Ltose van het „Groene Kruis" liét niets te kernsehen over. Door het overlijden van den voorzitter, den Zeereerw, heer B. j. Klekamp, onderging het bestuur eenige verandering. In zijn plaats heeft de Zeereerw. heer Thoman het voorzitterschap aanvaardt, terwijl nïej. de wed. Th. van Ruiven de vacante plaats van wijlen den heer M. van der Veld heeft in genomen. Hartelijk dankt het bestuur voor den tot dan toe verleenden steun, doch waar zoo straks de uitgaven belangrijk zullen stijgen, doet zij een beroep op alle begunsti gers om hun milde bijdrage te laten vloeien, en Zoo mogelijk te vei'hoogen. Uit het over zicht der werkzaamheden blijkt, dat in het afgeloopen jaar 2793 bezoeken bij zieken zijn gebracht, terwijl 3237 behandelingen in het Wijklokaal plaats hadden.. Voorts werden bezocht 159 verschillende patiënten, terwijl in 't wijklokaal aan 495 patiënten hulp werd verleend. Verder werden daar 41 kleinere operaties verricht en 33 maal eerste hulp bij ongevallen verleend. De rekening sloot met een bedrag aan in komsten en uitgaven van 861.65. Moge deze nuttige vereeniging zich blijven verheugen in den steun van alle medebur gers! AANBESTEDINO. Namens den Rijkswaterstaat is heden alhier aanbesteed; het opruimen van bestaande en het aanbrengen van nieuwe remmingwerken bij de draaibrug in den Muiderstraatweg en bij de draaibrug in den omgelegden weg bezuiden het Smal Weesp, behoorende tot de werken van het Merwedekanaal in N.-Holland. Raming f 19,000. Laagste inschrijver was J. W. v. Vuuren, te Utrecht, met binnenl. o! buitenl. bezaagd hout, f 18,560.—.. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens eene opgaaf in de St. Ct. is, in het tijdvak van 4 tot en met 10 Oct., alhier één geval van diphtheritis voorgekomen. Te Wijk aan Zee en Noordwijkerhout kwam één geval van diphtheritis voor. Te Velsen kwamen van dezelf de ziekte 3 gevallen voor, en te Beverwijk één geval van typhus. TE VERKOOPEN. Vrijdag 13 October. IJMUIDEN Hotel „Nummer Een" des avonds half 7 Notaris W. A. Dólleman, te Ijmuiden woon- en winkelhuizen, pakhuizen. ASSENDELFT Café „De Prins des tA f I uur Notaris M. J. Keizer, te Krommenie. Mak. P. M. N. Kwantes bouw- en weiland. LEIDEN Notarishuis aan den Burcht des vm. 11 uur bij opbod Notarissen vafl Cranenburgh te Haarlem en Mr. Coebergh te Leiden huizen, schuren, bouw- en weiland enz. VOETBAL. „HAARLEM". In* het eerste elftal van „Haarlem" is H Was sen vervangen door W. Brakel. BUITENLAND. De geheele vloot opgcetseht LONDEN, 12 Oct. De Fransche 'vlootcomnian* dant heeft de Grieksche Regeeriug een ultima tum overhandigd, waarin met het oog op de veiligheid der geallieerden verzocht wordt o® de overgave der geheele Grieksche vloot, behalve de „Averof," „Lemnos" en Kilkis," tegen één uur hedenmiddag. Ook wordt de oviygave van de spoorlijn Piraeus-Larissa geëiseht. W aai'om de Entente de vloot opeisolite. A1HENE, 12 Oct. De Admiraal zet in bet ultimatum uiteen, dat het transport vau artil- derie-munitie uit het binnenland, de bewegin gen der Grieksche schepen, en de voortdurende bedrijvigheid van reservisten, de vrees heeft doen rijzen voor ongeregeldheden op plaatsen v aar de geallieerde schepen geankerd liggeu en waarbij ook de veiligheid der Balkan troepen in gevaar zou worden gebracht- Griekenland totaal machteloos. ATHENE, 12 Oct. In het ultimatum wordt verder nog geëiseht de ontwapi-uing der „kil kis „AveroF' en „Lemnos" de outmai teling der kustforten en de overgave van twee forten, die de vloot bij hare bewegingen kunnen b. strij- gen, alsmede de controle op zekere havens. Griekenlandgeeft zich over. AIHENE, 12 Oct. De Marineministrr ver klaarde dat de eischen der Entente zijn inge willigd en dat de vloot nog vóór den bepaa.dcn tijd zal worden overgegeven. DE VEREEN 1GDE STATEN EN DUITS CHLAN D. WASHING! ON, 12 Oct. Minister Lans n» verklaarde, na zijn terugkomst van de conferen tie met president Wilson, dat er nog geen be aliasing is genomen betreffende de houd ng der Ver. Staten ten opzichte van de nieuwe Duit sche duikboot-campagne in 't westen van den Atlantischscihen Oceaan. Het onderzoek js nog niet geëindigd. BINNENLAND. ZES HUIZEN AFGEBRAND. Men meldt ons uit Leiden: Onder Woubrugge zijn gisterenavond bij stormweer in korten tijd zes huizen ver* brand. Alle waren met riet gedekt. Eén bewoner was niet verzekerd. De oorzaak is onbekend. HAARLEM. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: 11 Oct. P. J. Coppens en M. A. van Kipc-hagen. J. J. Keetlaar eu M. S. Stam. J. van Wijngaarden en 1. W< Prins. C. Visser en W. A. Bor. VB J. W. Los en M. J. P. Hesselink. Getrouwd: J. Bouwman en C. E. Biesheu vel. P. A. Loerakker en H. v. d. Jagt. Geboren: 9 Oct. d. van A. Buning Ge- raerts. 10 Oct. d. van W. H- Mulder- Hartkamp. d. van J. W. van der Putten Konings. d. van A. E. Smal—Besshng. 11 Oct. z. van J. L. van Deudekom Schui ten. Overleden: 10 Oct. P. Terpstra, 31 jaar, Kamperlaan. M. E. Janssen, v., 66 jaar, Kamperlaan. A., 7 maanden, d. van J. W. Podt, Burgwal. BEVERWIJK, 11 October 1916. Veiiingbe richt van de R. K. Ooöp. Tuinders vereen i g „Kennemerland." wortelen per bos f 0.03— 0.13. Prei f 0.08—0.13, 2de .-oor, f oO 007 per bos. Andijvie f 35, 2de soon f2 3, per 100 struik. Spruitjes f 1.501.80 per md. Groene kool f 0.020.05 per stuk. Roo .e kool f 0.04—0.06, pfer stuk, Witte kool f 0.0J —0.12 per stuk. Uien f 0.60—08a per beu. Snijboonen f 0.10—0.20. Fijne ties, f 0. t8- 0.28. Groote tros, f 0.19—0.25. Stam tros- boonen f 0.18—0.25. Dubbelt stam f 0.17— 0.24, alles per K.G. BOVENKARSPEL (Station), 11 Oct. 1916. Bieten f 17.5028. Aanvoer 37350 stuks. Bloemkool le soort buitenl. f 2929.50, bin nenl. f 5.5010; 2e soort buitenl. f 21— 24, binnenl. f 2.106.50; Inmaak, buitenl. f 10.50—22.50 per 100 st. Aanv. 104155 st. Witte kool f 622, roode kool f 4.50—16.50, gele kool f 6.5012.50; aanvoer 36050 st. Uien groote gele f 3.453.66; kleine f 3.20 3.40 per halve H."L. Aanv. 1710 zakken. Slaboonen f 2.304 per zak van 16 K.G. Aanvoer 191 zakken. naar waarnemingen» verricht in den morgen van Donderdag 12 October. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: Zuid-Duitscb- land boven 770. Laagste barometerstand: Skudesnaes 747.0- Verwachting tot Vrijdagavond: tijdelijk® stormachtige westelijke tot zuidwestelijk® wind; zwaarbewolkt of betrokken, met tijd®" lijke opklaring; weinig of geen regen in b®* zuiden; meer kans op regen in het noorden* Zeilde temperatuur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2