Km MUM. CIIIUT KERKNIEUWS RECHTSZAKEN. KEKKBEKICHTEN Beverwijksche Brieven. BINNENLAND Zaterdag 14 October Tweede blad VII. De naam van ons Tweede Kamerlid, den teer Roodenburg, zal aan de vergetelheid ontrukt worden! Blijkens advertentie, voorkomende in een der bladen, zal Z.Ed. hier komou spreken over „Algemeen Kiesreoht" welke rede op geluisterd wordt door zang en declama tie! .JElck wat wils" dus en als dht niet trekt, trekt niemendal! Uit een practisch oogpunt, beschouwd, %Ukt het mij echter volkomen begrijpelijk l»t, nu men zoo hier en daar reeds voor do 'Kamerverkiezingen 1917 begint te wer ken, ons achtbaar Kamerlid zijn 6tem ook eeng laat hooren. Zulks is méér dan noodig, want na het Verlies van onzen wakkeren Passtoors, zou ïnen haast gaan twijfelen of Beverwijk wel' ooit een nieuwen afgevaardigde naar het Binnenhof heeft gezonden!Je hoort of riet niets van hem.... Alzoo gaat het politieke spel wederom beginnen, door links ingeleid met zang en declamatie. De tactiek van voorheen wordt ook nu Weer gevolgd, n.l. waar men geen dad e n kan toonen, wordt de groote trom duchtig geroerd. Roodenburg muziek declamatie! 'n Pracht-cojnbinatie, vervolledigd door de hooge bescherming van eenige dames,' zich noemende de Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht en de leden der Vrijzinnig- Democratisethe Kiesvereeniging. Dat zijn dus de menschen die hier ter plaatse op politiek terrein den boventoon' willen voeren en ook hebben gevoerd, tenge volge der unfaire campagne door links in 1918 geleid. Of 't hun in 1917 zoo gelukken zal valt echter sterk te betwijfelen. De verkie zing voor de Provinciale Staten, welke zoo buitengewoon gunstig voor Rechts uitviel, bewijst dat men zich hier door de praatjes van links niet meer zoo gemakkelijk laat beetnemen. Neen, wij meencn dat, trots zang en de clamatie, de heer Roodenburg een volgendo xeis niet haalt! Bepaald van belang voor onze plaats is de'benoeming van een katholieken wethou der in plaats van den heer Moens, die we gens gezondheidsredenen aftrad. Bestond het college van B. en W. voorheen uit twee linksche leden, en één protestantsck lid. thans is dé aanwezigheid van twee katho lieke wethouders meer in overeenstemming met het aantal katholieken in onze plaats.^ Hetgeen de heer Zwager als lid van den. gemeenteraad presteerde, doet het besté verwachten, omtrent, de waarneming van zijn wethoudersambt. 1 Bijzonder wat betreft de benoemingen van' verschillende gemeentebetrekkingen schijnt' het mij toe dat aan de katholieken geen hij- zonder groot aandeel is geschonken en daar aan valt dus nog wel wat te verbeteren. 1 Ook op alle ander gebied zal de nieuwe wethouder, wiens doorzicht en vooruitstre-' veudheid voldoende bekend zijn, nog veel hunnen verrichten tot welzijn onzer ge meente. Een krachtigen stoot in de richting van de wettelijke 9 uursluiting hebben de Ver- eenigde Horlogemakers gegeven door een parig te hesluiten hun zeiken des avonds om' 9 uur te sluiten. 1 Mij dunkt een verstandige maatregel in' het| belang van de winkeliers, die daardoor* hun dagtaak aanmerkelijk hekort zien. 1 13 October 1916. DE ONLUSTEN IN DJ AM Li. (Officieel). Bij het ^departement van Ko loniën is ontvangen het volgende bericht van den gouverneur-generaal van Ned.-In- dië: 'De resident van Palembang seinde aan den G.-G., dat opstandelingen van Paoelh langs de Rawas rivier naar Soeroelaugoeft Ra was oprukten. De telefoonverbinding is doorgesneden. Drie brigades militairen zijn naar de Rawas-districten gezonden en drie naar Moeara Beliti in Palembang aan de Moesi ten noorden van Temfbingtinggi oan aldaar te patrouilleeren. Van de Djambische opstandelingen wordt gemeld, dat zij naar de Ajer Itamstreelk (de Ajar Itam is een linker-zijrivier van de Tambesirivier) zijn overgetrokken. Drie bri gades van Soeroelangoen-Djambi zijn uitge zonden om hen te bestrijden. Van Tamibesd .wordt bericht dat de bevolking van Serg- kati Regang (Soengei Rengasl) aan de Ba- tang Hari, ongeveer 20 K.M. west van Moea- ïa Tambesi) en Ketjik (Djamik!) is terug gekeerd. De welgezinde bevolking in de Rawas-dis tricten wordt onder bedreiging met moord door de opstandelingen tot aansluiting ge dwongen. Twee compagnieën zullen van Java worden gezonden, een om te patrouil- leeren in de Bovenlanden; do andere In Ogan en Omering-districten in het Z.W. van de residentie Palembang. Onder de opstandelingen in de Rawas- districten bevinden tioh vélen uit de Tam- betdstreek. Te Soeroelangoen Rawas bevinden zich In de versterking drie brigades militairen. DE GEMEENTEN EN DE DISTRIBUTIE- WET. v Op eene l© Amsterdam gehouden vergade ring van het gemeentebestuur met de ge meentebesturen van eenige omliggende gu- tóeonten ontwikkelde do wethouder, da hear Wihaut, her. plan, dat de naas torn liggende ga- meen ton met Amsterdam eene regeling zou den treffen waarbij de door de gemeenten ge- «hmenlijk verschuldigde bijdragon van 1/10 het nadeelig verschil op de gedistrl- «uooxdo artikelen, zullen worden omgoslag n W den voet yan het inwonertal dor gemtvn- dat voorloopig aan to nemen is op 1 Ja 1916. De gemeenten zouden echter elk voor eigen voorraden moeten iorgen. daar Amsterdam niet als Oentra'.e lever Ingsp'.aats kan optreden. Na eenige geduchieuwisse ling word dit plan in beginsel goedgekeurd en besloten dat van het gemeentebestuur van Amsterdam een rondschrijven aan de ge meentebesturen zou uitgaan om definitieve goedkeuring van dit voorstel te vragen. Men meldt uit Alkmaar, dat aldaar gister middag ten Stadhuize onder voorzitterschap van burgemeester Ripping een vergadering werd. gehouden van de gemeentebesturen uit den omtrek, alwaar besloten werd het ge meentebestuur van Alkmaar uit te noodigen een adres aan de regeering te omwerpen en daarop de adhaesiebetuigingen dor omliggende gemeenten te vragen. In dit adres zal ver zocht worden om het 1/10 der kosten, die thans de gemeenten zal moeben betalen, door het Rijk te doen overnemen. Bij niet inwilliging van dit verzoek zal wor den verzocht, dan de onkosten om te slaan op den voet van het inwonertal der ge- - meenten. ENGELSCHE TIRANNY. Engeland gaat nog steeds dóór de Hol- landsche kooplieden te tiranniseeren. Ook in Amsterdam. Dat blijkt wel uit het vol gende staaltje, dat we "een dezer dagen ver namen: Een firma werd van Engel.-ehe zijde op gescheld met de mededeeling, dat den vol genden dag een accountant zou worden'ge zonden, om de boeken na te kijken teneinde te kunnen controleeren met welke Duitsche firma's handel werd gedreven. De compagnon, die aan de telefoon waa, maakte eenige bemerkingen, zou eers^-gaar ne met zijn mede-compagnon overleggen.... Wij geven u een kwartier tijd, meneer! Enfin, de firma sdheen machteloos te staan, de accountant kwam. En eenige dagen na de controle, wat ook een strop om den hals van de firma kon worden-, kwam bovendien.... een onkosten- rekening voor luncih enz.! En nog eenige da gen later! De rékening van den accountant ten bedrage van een paar honderd gulden ruim! Is dat Engelsohe tiranuy of erger! DE SCHOOL DER NATIE? Men schrijft aan „De Tijd": Te Delft doet zich het ongewone verschijn sel voor, dat B. en W. den Raad voorstellen een onderwijzeres op wachtge'd» te stellen, wegens vermindering van de openbare lagere school No. 4 met één klasse. En dat nog al in een stad, waar het open baar onderwijs vroeger zijn hoogste triomfen veirdel Volgens de laatste officiesle opgave was de 7e klasse op die M.U.L.O. school 9 en de 8e klasse zegge en schrijve 3 leer lingen sterk. Een pseudo-kommies. Met smokkelen is geld te maken, maar als kommies zou ik nog meer kunnen verdienen, dacht zekere P. H. H. te Venïo. Derhalve legde hij zich dicht bij de grens in hinderlaag en niet zoo dra kwam er iemand met een paar pondjes meel of spek aandragen of hij sprong op met een: „Halt! Ambtenaar!" De smokke laar werd nagezien en het kostte dan wei nig moeite om den „kommies" tot medelij den te bewegen. Snel werd dan in den zak getast en H. was weer een paar mark rijker. Maar H. werd zelf geknipt en wegens op lichting is proces-verbaal tegen hem opge maakt. Geen varkensvleeschgeen aardap pelen. Men meldt ons nit Maastricht: Gis termorgen waren op de markt te Maastricht geen aardappelen verkrijgbaar omdat de boeren uit de omgeving weigerden ze te ver- koopen in verband met den verboden uit voer van varkensvleesch. „Geen varkens vleesch, dan ook geen aardappelen," zeiden zij. Van een promotie, welke niet doorging. Men meldt uit Leiden: -Dat een sltudent niet door zijn examen komt, is iets dat meer gebeurt Dat echter een promotie niet doorgaat, is een groote zeldzaamheid. Vrijdag nu heeft deze zeld zaamheid zich voorgedaan. Een dame uit s-Gravenhage zou Vrijdagmiddag aan de Leidsche universiteit op stellingen prouno- veeren tot doctor in de rechtswetenschap. In de senaatskamer zaten de hoogleeraren reeds te wachten en aan den ingang van de universiteit stonden eenige dames; met keu rige bouquetten in de hand, ongeduldig de komst van de aanstaande doctores te ver- halden. Doch wie ook kwam, niet de promo venda. Toen zij er tegen halfvijf nog niet was, gingen de meeste hoogleeraren heen, en toen zij eindelijk aankwam, verlieten juist de laatste promotors het gebouw, zoodat de promotie niet kon doorgaan. De oorzaak van dit alles was, dat de auto, waarmede zij zich van Den Haag naar Leiden had hegeven onderweg „panne" had gehad. Uit den trein gevallen. In de nabijheid van Duivendrebht ia gistermorgen een 10- jarig knaapje uit den trein gevallen. On middellijk trok een der passagiers aan de noodrem, waarop de trein stilstond. De knaap bleek er betrekkelijk goed afgekomen te zijn. Met een ernstige hoofdwonde werd hij naar Amsterdam vervoerd en ter ver pleging in het O. L. Vrouwegasthuis aldiaar opgenomen. Waarschijnlijk hebben de kin deren ze waren met zijn vijven broertjes en zusjes op reis spelenderwijs de kruk van hot portier losgemaakt, zonder dat do ouders het bemerkten. Een noodlottige ontploffing. Twee doch ters van den landbouwer V„ uit het grens- gehuéht Castelré (N.-Br.) van welke eef woonde te Minderhout (België), voerden met verlof van de Duitsche grenswacht een gesprek bij den electrischen draad. By het overreiken van een potje kwamen hare klee- ren met den draad in aanraking, met het ongelukkig gevolg, dat beiden door den schok gedood werden. Bloedvergiftiging. Donderdag i8 de ruim 50-jai-ige G. Bras te Nederhemert, dig zich dp vorige week met een roestigen spijker aan een vinger verwondde, aan bloedvergif tiging overleden. HET KLOOSTER DER HH. HARTEN TOT SUPERIOR A AT VERHEVEN. Het Klooster der HH. Harten „Nieuw© IJpelaar" te Ginneken, tot nu toe slechts Prioraat, is tot Superioriaat verheven. Het was den verdienstelijken Pa tbr Joa chim Kaptein, voorman der Intronisatie, niet mogelijk, naast zijne bezigheden als Prior, zich geheel en al te wijden aan het werk der Intronisatie van het H. Hart in de huisgezinnen, dat in ons land zulke groo te vorderingen gemaakt heeft. De Hoogwaardige Pater Generaal heeft hem van de lasten van zijn ambt ontheven. Hij blijft echter den titel van Prior behou den. Tot Overste is benoemd de Zeereerw. Zeer- gel. Heer Pater Dr. Norbertus Poelman uit Zwolle. Na zijn doctorstitel behaald te heb ben, is.» hij eenige jaren werkzaam geweest in Amerika en in België hij was nu profes sor der dogmatiek in ons Hollandsche Sého- lastikaat te Ginneken. De installatie werd geleid door den Zeer eerw. pater Sigismund v. d. Berg, als gede legeerde van den Hoogvvaardigen Pater Ge neraal. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. R. K. SCHOOLVEREENIGING „ONZE MIJNSTREEK" Op 15 Oct. a.s. hopen we onze werkzaamheden, door de droeve tijdsomstandigheden onderbro ken, te hervatten. Voor het eerst sedert twee jaar treden dus „de Apostelen der mijnstreek" weder op en wel te Vijlen, Ottersum, Jabeek-Bingelrade en Raath. Wij twijfelen er niet aan, of bovengenoemde parochies zullen een hernieuwd goed voorbeeld geven. Zoo komt er, onder Gods zegen, weer gang in het werk. Mochten wij een vorig maal de eerste steenlegging der R. K. Jongensschool te Kerkrade vermelden, thans kunnen wij wijzen op de plechtige inwijding, door Mgr. Dr. P. Man- neiia, Vicaris-Generaal van het Bisdom, der R.K, Meisjesschool te Schinnen Dr. VANGLLS. Secretaris der R. K. Schoolver. O.M. EEN HELER ONMIDDELLIJK IN DE GEVANGENIS GEZET. Reeds maandenlang wordt Tilburg onvei lig gemaakt door allerhande diefstallen, geen pijp lood is nicer veilig, geen zinken buis lean onbeheerd, blijven ligigen. Alweer stonden 12 October voor do Arr. Rechtbank te Breda terecht eon zevental van „de sta kende dra.adwerkers", jongens van 16 tot 18 jaar, die niet wenschten te werken voor hot gestolde loon, lood en zink van de hui zen ritsten, het brachten naar het aan hun bökende adres en onder het genot van een sigaretje en snoeperijen de bioscopen aflie pen. Met de grootst mogelijke onverschillig heid bekenden allen hot gebeurde, lachten brani tegen hunno kornuiten op do publiek© tribune en antwoordden op do vraag van den president mr. W. A. Hellegers, hoe ze oordeelden over hunne straffen respectieve lijk van 6 tot 2 maanden gevangenisstraf en 6 maanden tuchtschool, dat se het heed geschikt vonden. De president vond iets onnatuurlijks in do houding van do jeugdige booswichten en plotseling van toon veranderend vroeg ZJSd.Achtbare: „Maar jongens, zeg nu eens eerlijk, hoe komen jelui er toe zoo te sto len!" Eenstemmig klonk hun repliek» „Ven- nemans heeft gezegd: „tik maar alles op den kop wat je krijgen kunt, je kunt het bij my kwijt raken." Het was reeds bekend, dat deze 27-jarig© opkooper uit Tilburg voor ©en spotprijsje den jongens het lood en zink had afgekocht. Wegens heling stond daarom C. J. Venne- nians Donderdag terecht. Tijdeus de zitting bleek, dat een der „boef jes' by Vennemans alis leerjongen was ge weest en uit de mees tsprek end© verklarin gen van den knaap en van zyn kornuiten bleek, lioe sterk beklaagde de jongens tot diefstal had aangezet, hoe .hy feitelijk de oorzaak was van het staken en het stolen van die deugnieten. Vennemans ontkende diep verontwaar digd en spoelde dermate de beleedigde on schuld, dat de officier van justitie 6 maan den gevangenisstraf eischto met bevel tot onmiddellijke gevangenneming, waag toe de rechtbank op Maanden voet besloot. Uitspraak 25 October. ONTROUWE BRIEVENBESTELLER. - Voor de vierde kamer dor rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan een hulp brievenbesteller, die een postwissel, groot 7.80, in plaats van aan den geadresseerde te bezorgen, zich toeëigende en vervolgens door middel van een valech endossement en een valseho handteekening inde. Het O. M., mr. baron Van Hariuxma thoe Slooten, eischto 1% jaar gevangenisstraf, DE GOUDSMOKKELAAR. De Rechtbank te Amhem heeft den koopman F. Goldwunn, uit Wecnen, ter zake poging van uitvoer van goudstukken tot een waarae van 32,700 franca, veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf en verbeurdverklaring van het goud. De eisch was 6 weken met verbeurdverklaring. VALSCHE ANTIQUITEITEN. De Haagsche rechtbank heeft vrr ij gespro ken de vrouw, die terecht stond wegens op lichting van een antiquair, aan wion zij an tieke stoelen heeft verkocht, die niet antiek waren. DIEFSTALLEN IN „DE BIJENKORF". Voor de rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan een M-jarfcig Oostenrijker, rayon-chef in de „Bijenkorf^ aldaar. Aan hom was ten laste gelegd verduistering van 663 meter elastiek, 68 hadcostuums en 4 do zijn badhanddoeken. Bekl. had bij de behan deling der zaak aangeboden 2000 terug te betalen aan de „Bijenkorf" voor de geleden schade. Bekl. verdiende 275 per maand. Gisteren is hy veroordeeld tot éon jaar ge vangenisstraf. Do eisch was één jaar met aftrek der preventieve hechtenis. Auteursrecht voorbehouden. Kathedrale kerk St. BAVO, Leidsche Vaart. ZONDAG, dié H.H. Missen om 6, 8 oa 0 uur on om half 11 de Hoogmis. Om 1 uur de Cate chismus in de kerk. Half 7 Lof met preek. Vóór hot Lof hot Rozenhoedje. MAANDAG, Woensdag en Zaterdagavond half 8 oefeningen van de Octobermaand. Parochiekerk van den H. Joseph. ZONDAG, de stille H.H. Missen te 7 uur en half 9. Te half 11 de Hoogmis; te 1 uur leering; te half 5 Congregatie; te 7 uur Lof met voorgeschreven gebeden. MAANDAG en volgende dagen te hqdf 8 Lof met voorgeschreven gebeden. DINSDAG 8 mej. Beelen, als lid der Broe derschap van het H. Hart; 's avonds 7 uur Congregatie. i WOENSDAG, te half 8 H. Mis voor Mej. Francisca Kosters, als tid der Broeler- schap van liet H. Hart. DONDERDAG, half 8 H. Mis voor den heer Joes Takkenberg, als lid der Broederschap van de H.H. Martelaren van Gorcum. VRIJDAG van 6—half 8 bieohthooren voor de kinderen. ZATERDAG, half 8 H. Mis voor de be- keering der zondaren in de kapel van het Mirac. Mariabeeld. Half 8 Lof met gebedeq voor den vrede. Deze week de H.H. Missen en leering naar gewoonte. Parochiekerk van den H. Anionics van Padua. ZONDAG, feest van gedurige Aanbidding. Te half 6 de eerste H. Mis, waaronder uitstel ling van het A Herb. Te 7 en te half 9 uur eene gelezen H. Mis; te half 11 de plechtige Hoogmis. Dien dag te verdienen volte aflaat, 's Namiddags te half 4 gemeenschappelijke Aanbidding, 's Avonds te 7 uur Pontificaal Lof door Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier, Bis schop van Haarlem, fees',predikaiio door den Eerw. Pater Hulseboseh, Processie met het Allerh. waarna de Lofzang „Te Deum." MAANDAG en overige dagen dezer week, uitgezonderd Zaterdag, 's avond3 te half 8 Lof ter eere der Allerh. Maagd en Rozen hoedje- en Gebeden. DINSDAG, 3g Dinsdag der maand, te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van don H. Antonius voor de levende en overl. leden der Broederschap. 'sAvönds te half 8 Lof, Predikatie en Vergadering der Broederschap. WOENSDAG, te 8 uur eene H. Mis voor Mej. Koelemij, geb. v. Zeggelen, en eene voor den heer Henricus Lasschuit, als leden der Broederschap „Haarl. Proc. naar Kevelaar." DONDERDAG, te 8 uur eene H. Mis voor Mej. Anna Geertruida Beelen, en eene te half 9 voor den hieer Joannes Hendrious Takken berg, als leden der Broederschap „Haarl Proc. naar Kevelaar." VRIJDAG, fca 8 uur gezongen H. Mis. '8 Avonds te half 8 [Lof, Predikatie en Verga- doring der Broederschap van den H. Kruis weg. ZATERDAG, te 7 uur en half 8 de H.H. Missen voor Mej. Anna Geertruida Beelen, als lid der Broederschap van den H. Kruis- iweg. Te 8 uur eene H. Mis voor dan heer Honricus Lasschuit, a's lid dor Broederschap van den H. Antonius. Zondag 2i Oct. onder de H.H. Missen van half 9 en half 11 Liefdadigheidspredikatia voor de St. Elisabeths-vereeniging, door den Eerw. Pater Sigofridus El'.arbeck van het klooster te Woerden. Onder allo H.H. Mis sen collecte tot steun der1 arme zieken die door de Dames der.vereeniging bezocht wor den. Kerk van het Allerheiligste Hart. ZONDAG te 9 uur do stille H. Mis; t^ half 11 de Hoogmis, ondor do H.H. Missen Predikatie, te half 1 Catechismus, 4 uur-Lof, en Rozenhoedje. Gedurende deze Octobermaand zullen het Rozenhoedje met do Litanie van Maria en het gebed tot den H. Jozef gebeden worden. Zondags, Dinsdags en .Vrijdags onder het Lof, da overige dagen na de H. Mis van 9 uur. DINSDAG, half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius, het H. Sacfament blijft ter aanbidding uitgesteld tot na de H. Mis van 9 uur, 's avonds 7 uur het Lof. Van half 8—9 uur gelegenheid tot het ver krijgen van Kath. Lectuur. VRIJDAG half acht gezongen H. Mis ter eere van het H. 'Hart, 's avonds 7 uur Lof. ZATERDAG, 's avonds van 5—half 10 ge legenheid om te biechten. In de week de H. H. Missen te half 8 en 9 uur. Parochiekerk Spasme» ZONDAG, de H.H. Missen te half 6, 7, en 9 uur, half 11 de Hoogmis. To 12 uur Cate chismus voor de meisjes, te 1 uur voor de jongens, 7 uur Lof met Rozenhoedje en voor geschreven gebeden. MAANDAG, 's avonds half 8 Lof met Ro zenhoedje en voorgeschreven gebeden. WOENSDAG, 's avonds half 8 Lof met Ro zenhoedje en voorgeschreven geb.den. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag wordt het Rozenhoedje gebeden onder dj H. Mis van kwart over 8. Aartsbroederschap v. d, JL Far' io. ZONDAG, lb Oct. te half 5 vergadering <rau „Voor Eer en Deugd." Do predikatie aal gehouden worden door den .WelBftrw. Pas toor L. Willenborg. .Volgorde: 1. Veni Creator. 2. Lded blz. 118. 3. Predikatie. 4. Lied „Voor Eer en Deugd." 5. Magnificat. 6. Geestelijke Communie, Ave „Verum- Tantum-ergo. 7. „God willen wij." Deze vergadering i3 voor iedereen toegan kelijk. i i Do vergadering wordt iederon bondag te half 5 gehouden in de parochiekerk aan het öSpaarne. Vóór de vergadering bestaat er gelegenheid zich op. te geven als lid der Xi, Familie en van „Voor Eer en Deugd." Parochiekerk van de H. H. Elisa>tb en "Barbara iSchotcrkearlier). ZONDAG, de H.H. Missen to half 6, kwart over 7, 9 uur cn lialf 11 Hoogmis; 12 en 1 uur Catechismus, half .7 Lof met preek, Ro zenhoedje on gebeden voor d,e October maand. DINSDAG, kwart over ,8 en 9 uur H. Mis voorde overleden familie en tot intentie dergenen, die in de bus voor .d.e geioovige zielen geofferd hebben. DONDERDAG, 9 uiir H. Mis voor den Heer Hubertu3 Bos als lid der Broeder schap van O. E. Vr. Alt. Bijstand. ZATERDAG, van half 8half 10 en van 4half 10 biechtgelegenheid. Deze week iedcren avond half 8 oefening voor de Octobermaand. S(l Jan, Amsterdamstraat. ZONDAG, heden onder de H. Mis van 7 uur generale Communie voor de kinderen van de groote leeringen, de H.H. Missen te 7 en half 9 en half 11 de Hoogmis, 2 uur Cate chismus, 7 uur Lof met predikatie, Rozenlu en verdere gebeden. Gedurende deze week 's avonds half 8 Lof met Rozenhoedje en verdere gebeden. DONDERDAG, .Vrijdag en Zaterdag in plaats van -de gewone leeringon om 12 uur. voorbereiding voor de kinderen die _tot de lste H. Communie worden toegelaten) Dins dag -en Woensdag- de Catechismus volgens gewoonte. VRIJDAG, 'snam. van half half 6 ge legenheid om te biechten voor de kindereu. ZATERDAG, 's middags van .4half 10 gelegenhefd om te biechten. Gedurende deze week de Catechismus vol gons gewoonte. De H.H. Missen te 7 uur. hall' 8. en 9 uur. Woensdag en Vrijdagmorgen wordt de kerk om 6 uur geopend en kwart over 6 do H. Communie uitgereikt. A.s. Zondag onder de H. Mis van .7 uur Aanneming der kinderen.- Heden onder alle H. H. Missen collecte vóór de St. Elisabeths-vereeniging. 7 Onder de H.H. Missen van half 9 en halt 11 liefdadigheidspredikatie, te houden doox dden WelEerw. Heer Burwinkel. I HEEMSTEDE. ZONDAG te 7 uur en half 9 de stille HH. Missen, 10 uur Hoogmis, 3 uur Vespers, 6 uur Lof. DINSDAG, 's avonds half 8 Recollectie voor de Retraitanten. j DONDERDAG, half 8 gezongen H. Mis ter eere van het 11. Sacrament des Altaars, 's Avonds half 8 Lof. ZATERDAG, 's avonds half 8 Lof. O VERVEEN. ZONDAG de H.H. Missen to 7 uur en te half 9. Te 10 uur de Hoogmis met predi katie. Te 3 uur de Vespers. MAANDAG, half 9 gezongen Jaargetij de van Margaretha Zinnige, huisvr. van Bernardu3 Lindeman. DINSDAG, te half 9 de gezongen H. Mis voor die alhier zijn begraven. ZATERDAG, 's avonds te 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de H.H. Miaeen t« 7 uur on te half negen. SCHOTEN (St. Havo.) ZONDAG, om half 8 de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis, om 12 uur Catechismus, en 's avonds om half 7 Lof met predikatie en October-oefeningen. 's Avonds 8 uur verga dering voor Kruisverbond en Mariavereeai- ging, spreker de .WelEerw. heer ,0. van der barm, kapeiaan aan Het Spaarne te Haar lem. Aller opkomst gewenscht. MAANDAG, Dinsdag, .Woensdag, Donder dag, Vrijdag en Zaterdagavond om .7 .uur Lof met voorgeschreven gebeden. DINSDAG, om kwart voor 9 gezongen St, Antoniusmis. WOENSDAG, om 10 .uur gezongen ,Vonl Creator en gezongen H.iMis met Huwelijks inzegening. .VRIJDAG, onmiddellijk vóór en na het. Lof biechtgelegenheid. ZATERDAG, 's namiddags van A9 uur biechtgelegenheid. N.B. Van ,4 tot 14 November zal er eene H. Missie gegeven worden üo'or de E.E. P.P, Redemptoristen. Opening 4 November- des avonds om half 8. Zegt het voortlll HAARLEMMERL1EDE. ZONDAG, 7 uur .Vroegmis, na ,de Vroeg mis om 't kwartier uitreiken .der H. Com munie, Jialf 9 gelezen H. Mis, 10 uur Hoog mis; 1> uur Lof met predikatie tot sluiting van de Missie. MAANDAG, 7 inn- en half 8 uur gelezen H. Mis; 8 uur gez. H. Mi3 voor .de overlede nen van de parochie met korte toespraak. WOENSDAG, Donderdag, Vrijdag en Za terdag, 9 uur Catechismus. DONDERDAG, 8 uur gezongen j'aardiensf voor Albertus Buij3. VRIJDAG, 8 uur gez. H. Mis. ZATERDAG, van 48 uur bieohtgel. BENNEBHOEK. ZONDAG, half 8 .Vroegmis; 10 uur Hoog mis. Om 2 uur Catechismus. Om 3 uur Maandelijksch Aanbiddingsuur, (lied 31 en 38) Vandaag na de Hoogmis verpachting van eenige opengevallen plaatsen. DINSDAG, ook eene H. Mis om kwart vóór 7 uur. 's Avonds om 7 uur Lof voor den .Vrede met Rozenkrans en voorgeschre ven gqbeden. l 'i WOENSDAG ook eene II. Mis om kwart vóór 7 uur. DONDERDAG, 's avonds 7 uur Lof voor den Vrede met Rozenkrans en voorgeschrte- ven gebeden. ZATERDAG, van 48 uur gelegenheid om te biechten. Op de dagen, dat het geen Lof ia, wordt het Rozenhoedje gebeden na de H. Mis, diq dan inplaats van kwart over 8 om 8 uur begint. .VOGELENZANG. ZONDAG, te half 8 do .Vroegmis, Ita IQ uur de Hoogmis, 's middags te half 8 Cate chismus, te half .3. Rozenhoedje met oefe ning ter eere van O- L. Vr. v. Altijdd. B(jst, MAANDAG, Dinsdag en Woensdag de H. Missen te half 8 en 8 uur. DONDERDAG, te .7 en 8 ,uur H. Mis; onder de H. Mis van 8 uur eerste en gene rale Communie der kinderen. Maandag, Dinsdag en Woensdag te half 19 oefening voor de kinderen die a.s. Donder dag hun eerstd en generale .Communie doen. Woensdag,"'s avonds van ,68-.uur gele genheid om te biechten. Te .7. uur Lof inet Rozenhoedje. Donderdagmiddag te 3 uur Lof. .VRIJDAG en Zaterdag de H.H. Missen tg half 8 en 8 uur. I HAARLEMMERMEER. ZONDAG, .7 uur .Cornelia Oompier, 10 uur Hoogmis Parochie, Na .de Hoogmis Cate chismus, 3 uur Lof met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden tot intentie van Z. II, den Paus. •te--. I hhhmbhtioti uw ii- .fpnm?.". ^auaanmauNii 11—wawim-j- i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 5