DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. mmsmukm m, haaklebi SLOBKOUStN. abonmcmsntspmis i PILATÜS", DE OORLOG. P. W. TWEEHUIJSEN, BINNEN LAMD STADSNIEUWS 10°/, korting op rijdag 27 October 1916 418te Jaargang ■nferc&nmma Teflefooimuimmers 1436 en 2741 De voorstelling van „Pi lat us", in den Schouwburg Jansweg, te geven door het gezelschap van den Heer BERGHEGGE, waarvoor wij speciale entrée kaarten beschikbaar stellen, is thans definitief be paald op Maandag 6 November a.s, Morgen zullen wij nadere bijzonderheden mededeelen. Dit nummer bestaat uit twee bladen EERSTE BLAD. HAARLtHbCHE ALLEDAOJES N°.2074 KOHTiL iËMOHTE» TELEGRAKÜSEH %San bedonmop§en Naar het „Hbld." uit betrouwbare bron ver neemt, moet binnenkort een Regeringsmaatregel 'te wachten zijn, waarbij evenals thans met bruin- brood het geval is, ook de wittebrood-verstrekking op beperkte schaal en onder kaart-verband zal plaats hebben. Het quantum wordt hoogstwaar schijnlijk 3 kilo witbrood peü hoofd per week, be halve de kinderen onder 1 jaar. EEN NEDERLANDSCHE SCHOENER VERGAAN. VAN ONZE RECHTBANK Zie annonce Eerste Blad. 6034 i. HEME HMRLEMSCHE COURAIT l»er S maanden voor Haarlem en de agentschappen (kam eener gemeente)/1.60; toot de overige ptaat9eo in Nederland per post f 2,—per week voor Haarlem aa da agentschappen f 0,12s; afzonderlijke nummers f 0,15. PHtriS DER ABVESlENTIÉNt Van 15 regels #,75, iedere regel meer 0,15; buitenland per regel 0,20. advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" van l t regels f 0.40. cJke regel meer 0,10. ABe beteUmde doonnés op dit Blad, in ket bedt van een Verzekeringspolis, zijn, volgens de bepatfngen op de polissen vermeld, f BOO bij ovaetifrden, f 3SO bij verlies van een hand of voet, f bij v«*&e« van een ®®g, f "AüS bij verlies van een dukn verlies van eon andoren vinger. De uidaeeriag dezer bedragen werdt gesnramWd d®«r de „LUaaadsche AigemeeneVorzokerin tegen ongelukken verzekerd voor f 4AOO bij levenslange ongeschiktheid tot werken, 75 bij breuk van een arm of been, f IC 0 bij verliea van een-wijsvinger, f 29 bij gsbank" te Schiedam (De vóór 1 Ootaber 191 1 uitgegeven polissen zijn niet geldig.) 99 FINANCIEELE GELIJKSTELLING NOODIO OF NIET?.... In het propaganda-orgaan van d© afd. Haar lem van den Bond van Nederl. Onderwijzers vinden wjj de volgende becijfering aangehaald uit de gemeentebegrcoting: „Voor het L. O. wordt uitgetrokken een som van pl.m. bVi ton. Aan schoolgelden komt terug 85500, terwijl- de Rijksbijdragen .148,000 teeamen zijn, zoodat deze tak van onderwijs de gemeente ruim 290,000 kost. Bedenken we nu, dat h»t aantal leerlingen pl.m. 6600 is, dan wordt dat per leerling zoo ongeveer 44. Voor iederen leerling van de openbare lagere school betaalt de gemeente dus per jaar onge veer 44.(Zegge en schrijve: vier-en-veertig gulden) uit de mede door ons opgebrachte be lastingen. En voor al de leerlingen der bij zondere lagere scholen tezamen betaalt de ge meente. niets. Behalve, dat wij mede de kosten van het openhaar lager onderwijs, tot een bedrag van bjjna 3 ton, moeten helpen opbrengen, hebben wij ook ons eigen bijzonder lager coderwijs e h^Tfmancieele gelijkstelling van het bijzonder ïn openbaar onderwijs ook noodzakelijk en m aüe opzichten ook 'n eisoh van rechtvaardig heid is!.T Het kon niet beter worden gedemonstreerd, dan door die cijfers uit de begrooting, door een openbaar onderwijzer, in „Haarlems Onderwijs" gepubliceerd. scha wateren. In Griekenland raakt man weer gewoon aan den toestand en schijnt wear eenige toenadering te ontstaan tusschen den Koning en do Hatento. En in de Vcreenigtto Staten zijn 'ts nu vooral de a.s. presidentsver kiezingen die do aandacht van al wat maar aan politiek doet in beslag nemen. AGENDA. 28 OCTOBER. Gobouw St. Bavo Smedestraat 23 - Spaarbank. Arbeid Adelt. LISSE 2 uur gemeenteraad. OVERZICHT. In de Do broods ja, meldt het Russisch legerbericht, is het offensief van den vijand eenigszins verflauwd en de Roomeensohe stal zegt,: in de Dobroecbja niets nieuws. Maar daartegenover berichten ,de Bulgaren, dat de vijand op het geheele front in de Dobroedsja zich overhaast blijft terugtrekken naar Tul- oea, Braila en Hursovo. Dat de Roemeniërs zich hier in een benarde positie bevinden, blijkt wel uit het feit dat zij de groote Do- naubrug, bij Ozernavoda in de lucht hebben laten vliegen en uit het advies in verschil lende Entente-bladen aan de legerleiding, om het geheele leger maar zoo spoedig moge lijk ovgr den Donau naar het noorden terug te trekken en de Dobroedsja „tijdelijk" aan den vijand prijs te geven. Intusschen wordt eveneens aan de Ze ven- bergsche grens de positie der Roemeniërs steeds ongunstiger, waar een inval van een machtig legerkorps in Roemenie verre van denkbeeldig is. Slechts ten oosten van de Olt blijven de Roemeniërs nog hardnekkig standhouden, maar overigens komen zij in een steeds meer benarden toestand. In plaats van de noodzakelijke hulps, niet alleen in de Roemeensche legerleiding die niettemin veel te wenschen overliet maar ook door aanvulling van munitie, waaraan men in het oosten, ook bij de Russen weer, gebrek begint te krijgen en vooral in massa- - lager-versterking, waaraan groote behoefte bestaat, geven de geallieerden via de Entente- pers „goeden" raad. En die raad bestaat hierin, dat wordt aanbevolen ook 't geheele be dreigde gebied tusschen de Transylvani3che Alpen en den zuidelijken Donau, Walachye, „voorloopig" op te geven, teneinde de eigen legers op een korter front te kunnen con centreer en. Alsof dit den vijand niet voordeelig zou zijn. Diens front zou daarmee immers even zeer verkort worden en |djat ,zoru 't „uitgeputte" leger der C'entralen immers juist van pas komen Op politiek- terrein weinig nieuws. De ^dorsche en Duitsche pers zetten het twist geschrijf voort over het Noorsehe verbod over toegang voor duikbooten tot de Noor- Poliwanof naar Roemenië? Een .bericht uit Boekarest aan Zwitsersche bladen zegt, dat Poliwanof, de Russische oud-minister van Oor log, den titel heeft gekregen van eersten mili tairen raadgever van koning Ferdinand. Hij zal voortaan verantwoordelijk zijn voor alle ope- ratios van <iiö Roiemeenscit© strij<ikrach.>eii> diö onder Russisch bevel staan. De buit in Konstanza. De buit bij <le inne ming van Konstanza is aanzienlijk, n.l. 500 wagens, verscheidene locomotieven, het oaibe; schadigde spoorwegstation, een groot aantal, meerendeels voile, petroleumhouders. Loodsen en havenentrepots waren eveneens vol. in de haven zelf werd een vloot van 70 Turksche sche pen, door de Roemeniërs achtergehouden, aan getroffen. Kletspraat tegengesproken. De „Angenoia Na- zionale Delia Stampa" logenstraft de bewering van de „Secoio, als zou de generaal der Jezui- ten Ledoghowski, door bemiddeling van. zijn te Rome achtergebleven, handlangers, vr odes- propaganda voeren in het belang van Duitsch- land en Oostenrijk. Een Roeiüeenscli strafgericht. Het „Acht Uhr Abendblatt"' meldlt van de Russische grens, dat tot nu toe 5 Roemeensche generaals, 8 luite nant-kolonels, 3 kolonels en 26 majoors wegens ongeschiktheid ter dispositie moeten zijn ge steld. Een groot aantal officieren is, volgens dit bericht, tot vestingstraf veroordeeld, terwijl 128 officieren, bij wijze van straf naar Rusland gezonden en door Russische officieren vervan gen zijn. Het horstel van Zevenbergen. De Zevenberg- sche vluchtelingen keer en weer naar hun woon plaatsen terug. De bisschop van Zevenbergen, graaf Gustav Maiilatb, heeft aan de gevluchte geestelijkheid een herderlijk schrijven gericht, waarin hij hulde brengt aan de verbonden troepen en do geloovigen aanspoort, om den moed niet te laten zakken en hun verwoestte woonsteden weer op te bouwen. 'n Nieuwe Russische oorlogsleening. Uit Kopenhagen wordt aan de Berlijnsche bladen gemeld, dat volgens berichten uit St. Peters- burg op 1 November de inschrijving wordt open gesteld op de nieuwe Russische oorlogsleening ten bedrage van 3 milliard Roebel. De inschrij ving wordt op 1 December gesloten, doch voor de spaarbanken eerst op 1 J anuari. MIJNEN IN DE BOTHNISCHE GOLF. STOCKHOLM, 26 Oot. Het Zweedsche tele graafbureau meldt: De Russische gezant heeft de Zweedsche regeering medegedeeld, dat zijn regeering bevel had gegeven in de Bothnisclie Golf mijnen te leggen binnen een gedeelte der Zweedsche wateren. Ten gevolge van deze mededeeling heeft de Zweedsche gezant te St. Petersburg opdracht gekregen, dadelijk tegen het uitzetten van mij nen in het Zweedsche zeegebied te protestee ren, met voorbehoud van alle aanspraken die uit dit uitzetten van mijnen zouden kunnen voortvloeien. DE NIEUWE NUNTIUS TE WEENEN. WEENEN, 26 Oot. (Part.) De nieuwe Ween- sche nuntius, graaf Valfre di Bonzo, is uit Rome alhier aangekomen, Aan de Oosten rijksch- Zwitsersche grens werd hij op feestelijke wijze .ontvangen, in tegenwoordigheid van leden van het Keizerlijk Huis. EEN VREDESSTEM UIT ITALIË. LUGANO, 27 Oot. (Part.) De Minister van Landbouw, Nitti, heeft een redevoering gehou den, waarin hij zich bezighield met de toekom stige vredeswoorw aarden. De minister was van meening, dat deze voorwaarden alleen van Duitschland kunnen uitgaan, doch in geen ge val gegrond mogen zijn op den huidigen geogra- fisahèn toestand van het oorlogtooneel. DE TOESTAND IN*GRIEKENLAND, ZURICH, 27 Oct. (Part.) De „Corriere della Sera'' verneemt uit Athene, dat d© bondgenoo- ten in Griekenland eindelijk eene overeen komst schijnen te'hebben gesloten. De Grieksc.be Regeering besloot eenige lichtingen, met verlof te zenden, omstreeks 60.600 man te ontslaan en de legersterkto op 30.000 man terug te brengen. Andere belangrijke beschikkingen aangaande het leger zullen, plaats vinden volgens de eisclien, door Generaal Sairail en admiraal Fournet gesteld. Ook de troepen in den Piraeus worden tot vredessterkte teruggebracht. Men spreekt ook van pas begonnen onderhandelingen tusschen Athene en Saloniki. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit: is benoemd tot notaris binnen het arron dissement Utrecht, ter standplaats de ge meente Baarn, jhr. B. J, de Geer, candidaat- notaris te 'e Gravedhage; is met ingang van 1 Januari aan den hëër G. W. H. L. Drost, op verzoek, op grond van gevorderden leeftijd, eervol ontslag uit zijne betrekking van hoofdcommies bij het Departement van Oorlog verleend; zijn benoemd in de provincie Noord-Hol land: tot heemraad van den polder Eijer- land op Texel, J. Roeper Jz., te de Waal op Texel; tot heemraad van den St. Aag- tend ijk. J- AL Goes, te Castricum; tot heem raad van den polder Westzaan, G. Harema ker te Koog aan-de Zaan; tot heemraad van het waterschap de Dertig gemeenschappe lijke polders op Texel, G. Witte Pzn. te den Burg op Texel. DE KAMERVERKIEZING IN HAARLEMMERMEER. Naar de „Leidsche Ct." verneemt komt voor een iweede Kanier-candidatuur in het district Haarlemmermeer ernstig in aanmerking de heer mr. lepe, onder-directeur van het Bureau der Katholieke Sociale Actie. Volgens de Maasbode ivan verschillen- de zijden in het district Haarlemmermeer een voorloopige Candida tuur aangeboden aan den heer F. A. Moerel, hoofd der R.K. school te Oudewater. EEN WITTEBROOD-KAART? VERHOOGING VAN DE SAJETPRIJZEN Wederom hebben de gezamenlijke sa jet fabrikanten de prijzen der sa jet ten met 10 pet. verhoogd, ingaande 24 October'. Waar moet dat heen? Dat is sedert September 1914 een verhooging van 150 procent. Natuurlijk worden de prijzen der kousen ook in verhou ding verhoogd. Naar de Msb. verneemt, is de te Schiedam thuis behoorende schoener „Helena", kapi tein N. Dopper, in den laateten storm met man en muis vergas11- Do Schoener, die met 195 ton granieteteen tvas geladen, was 11 September vap Christiaqja naar Bergen vertrokken. VAN EEN BOM, DIE GEEN BOM WAS. Uit nadere mededeelingen blijkt, dat wat de zeppelin bij den tocht over ons land liet vallen, toch inderdaad een bemzinebak is geweest. ONDERWIJZERS-LANDSTORMERS. De Raad van Medemblik ontving van" Ged. Staten terug het onlangs genomen besluit, om onderwijzers, die voor den Landstorm worden opgeroepen, gedurende één jaar in het genot van hunne jaarwedde te laten. Ged. Siaten kwam het gewenscht voor, nh 1 jaar aan gehuwde onder wijzers 75 p€t. van hun salaris te blijven vol doen; aan ongehuwde (kostwinners) boven hun salaris nog 25 pCt. De Raad besloot, bedoeld besluit te handhaven en opnieuw aan Ged. Sta ten ter goedkeuring te zenden. L. A. DITTLOF TJASSENS t. In den ouderdom van 74 jaar is te 's-Graven- hage overleden de heer L. A. Dittlof Tjassens, oud-secretaris-generaal aan het Departement van Marine, Staatsraad in bmtèngewonen dienst. De overledene was oad-marine-officier en werd den 16en Mei 1894 lot het ambt van secretaris generaal benoemd, na vroeger p. a. hoofd te zijn geweest van het Marine-Etablissement te Soerabaja. Een ernstig auto-ongeluk. Gistermiddag is een auto, die aan bet proefrijden was, met een hevige vaart op den Haarlemmerweg, nabij Amsterdam, tegen een bijwagen van lijn 14 aangereden. De twee inzittenden, de chauffeur en de passagier, werden er uit geslingerd en bleven bewusteloos liggen. De chauffeur heeft vermoedelijk een schedel breuk, terwijl de andere heel ernstig ver wond is. Over den draad gekomen. In deii naoht van Zondag op Maandag hebben drie Ma es- ijker jongelingen de grens bij Molenheersel weten te passeeren, welke ontvluchting over een electrischen draad zich volgender wijze heeft toegedragen: De jongens, die wellicht naar het front willen, wisten Zondagavond door de duis ternis begunstigd, hunne reis voort te zet ten tot in een bosch nabij de grens, waarbij ze zeker hier of daar een trapladder hadden weten te bemachtigen. Om de 150 meter wan delt langs de grens een Duitsche wacht en zoo hebben ze tusschen twee wachten in op het gunstige oogenblik in haa-vt de traplad der over den draad gezet óm er over te wippen. Toen de eerste de trap besteeg, zakte deze zoo diep in den grond dat 5e met den elec trischen draad in contact kwam. Zijn ka meraad, de vonk bemerkende, trok den jon geling spoedig terug, waardoor hij w«4 10 meter achterwaarts werd geworpen, terwijl den trapbestijger do voeten verbrand wer den, zoodat hij zich in bet St. Jans Gast huis te Weert moest doen opnemen. Tooh wisten alle drie met behulp hunner trap over den draad te ontkomen. Zoodra deze ontvluchting de Duitsche Overheid ter oore was gekomen, werd be sloten een streng onderzoek in te stellen. Maandag begaf zich de Kreisobef, benevens de twee wachten -tusschen een patrouills naar de plaats der ontvluchting, alwaar al les nauwkeurig werd nagegaan en opgetee- kénd. Zelfs "werd de trap weer over den draad geplaatst en moest een Duitsch mili tair er over heen om te zien op hoeveel tijd alles kon geschied zijn. Een en ander had van den Hollandschen kant veel bekijks, te meer daar de ontvluchten op Hollandsch gelded in de café's hun gevaarlijken tocht al verteld Jiadden. Ook een edelachtbare! In de laatste zit ting van den Raad der gemeente Ransdorp vroeg de voorzitter bij de rondvraag, of een der ieden nog iets te zeggen had, waarop het lid A. Honingh antwoordde: „Jawel, ik heb nog wat over het Watersnood-comité." De voorzitter: „Dat is nu niet aan de orde en heeft hier "niet» mee te maken." De heer Honigh: „Neen, maar ik wil het toch zeggen: Het is hier een dieven zooi." Verschillende leden protesteerden heftig tegen deze uitdrukking. Wethouder Dekker wilde, dat de heer Ho ningh zijn woorden introk en excuus vroeg. De heer Honingh: „Dat doe ik nooit, al hangen jullio jne op!" De voorzitter sloot daarop de vergadering. Geëloctrocutioneerd. Woensdagavond is de 18-jarige A. de J., in dienst van den aan nemer D. Smit to Groningen bij hot ver richten vaD werkzaamheden in een gebouw naast de Friesch-Groningsche beetwortel suikerfabriek aan het Hoendiep aldaar, in aanraking gekomen met de elecmsche draad die op een stroomsterkte van 200 volt stond. Hij was eenige oogenblikken daarna een lijk. (Zitting van gisteren). Heling. Andermaal stond verder- J. K. terecht, be schuldigd van een aantal zilvoren en andere voorwerpen, die hij wist dat van diefstal afkomstig waren> uit winstbejag te hebben verborgen. Bekl. zeide dat bij die voorwerpen van een onbekende in ontvangst had genomen, dcch de bekl. uit de vorige zaak, nu als ge tuige gehoord, verklaarde dat zijn oom met liem ze bij de inbraak bij den heer Alta had gestolen en dat bij ze daarna per fiets naar de woning van zijn oom had gebracht. Dat klopte dus niet! Ten nadeele van den bekl. sprak dat hij de bij den inbraak ge vonden en ter terechtzitting aanwezige gum mistok als de zijne erkende. Of men qebter aan de verklaringen van den getuige M. wel veel waarde mag hech ten? Het O. M. hechtte aan die verklaringen niet voel geloof, daar M. telkenmale beeft gedraaid in zijn verklaringen. Het noemde den bekl. een van die „zware jongens" die vaak in de gevangenis zitten en vorderde tegen hem drie jaar gevange nisstraf met last tot gevangenneming van den bekl., die nu uit anderen hoofde is ge detineerd, bij het uitspreken van het vonnis. De psfcudo-luitenant. Onze lezers herinneren zich nog wel do historie met don comisehen achtergrond, die zich nu wel bijna een jaar gel oden in onze stad afspeelde, die deed denken aan luite nant Köppenibk revidus, maar nu gerneta- merfiseerd is een Haarlomscben luitenant.. Daar was op een goeden dag in een café op de Riviervisehmarkt een militair, die nog wat groen was en zijn wereld nog niet goed kende, die leolijk in de knel zat, toen zich een der bezoekers als een luitenant, maar dan een in politiek, voordeed. Dat was voor den militair een minder aangename gewaarwording, te meer daar de luitenant zich aanvankelijk als een ge strenge voordeed. Doch..., alras verander de die toestand. De luitenant werd wat fa miliair en gaf in een bui vail edelmoedig heid den groene permissie tot des nachts 2 uur. De vader van den militair, die zijn zoon vergezelde, vond den luitenant een echt fi- deelen kerel en, zich herinnerend»'t spreek woord: voor wat hoort wat, stopte hij den luitenant twee achterwielen in handen. Niet lang daarna evenwel kwam de ont goocheling: de luitenant bleek geen luite nant te zijn!...., Men was erin gevlogen! Dat was een van de streken van den pseudo-luitenant. Giste ren in den namiddag trad hij als een der beklaagdeh de rechtszaal binnen. Niet voor qdeze streek, maar voor andere, die hij had uitgehaald. Daar was in den pseudo- luitenant H. F. A. St. geheeten, niets mili- taireinent, heelemaal niets van dat sehnei- dige, dat men zoo gaarne in een militair, vooral in een „liooge" ziet. Het was een heel alledaagsche figuur, maar.... een gedtepene persoonlijkheid, iemand die durf in het kwade heeft, die een groote mate van brutaliteit bezit, die al menigeen om den tuin heeft geloid met mooie praatjes en al dikwijls heeft „ge bromd". Bij hom was allerminst van een blanco-strafregister sprake! Zijn strafblad kon aan de voorzijde niets meer bevatten. Hij heeft al tien vonnissen achter den rug. Van dio was het zwaarste de »traf, die de rechtbank hem in 1911 op- legd, nl. 10 maanden. Na dien werd hij in 1915 nog tot 1 maand gevangenisstraf ver oordeeld. Dat al had op den bekl. niet eenige uit werking ten goede gehad. Volgens de mo derne strafrechterlijke tbeoriën is straf niet meer een middel om boete te doen voor be- dreven^kwaad, maar een middel van correc tie. Echter.... deze bekl. is door al die 6traffen in grenen deele gecorrigeerd. Dat lijkt er niet naar De processen-verbaal tegen hem hoopen zich op! Binnen drie maanden tjjds had hij weder heel wat uitgehaald, dat hem nu in 't beklaagdenbankje deed zitten. Bij hem komen aan de listige kunstgrepen geen einde. Vooreerst had hij in de maand Juni zich wederrechtelijk toegeëigend een paar em mer» met gereedschappen. Daarmede was hij naar een geheelonthouders-café gegaan, waar hij er geld op had weten te krijgen! van de eigenares. Dat geschiedde, naar de juffrouw die toen d® president haar verzocht den eed al te leggen théatraal zeide: „Ik ben doopsge zind. Mijn ja is ja en mijn neen is neen!" verklaarde aldus: Hij was bij baar gekomen met de emmers en had baar om f 0.30 ge vraagd, haar wijsmakende dat hij dan f 2A(f kon verdienen. „Ja jongen", had de juffrouw gezegd, „dat kan je niet nalaten. Maar gebruik 't geld riet voor drank, want dan help ik je niet.'1 En ze had den bezoeker, die pas een paaij keer in haar café was geweest, de dertig centen gegeven. Bekl. liet daarna niets meer van zich hooren Dan had hij in Juli een handwagen en eeil ladder die men hem had geleend, zich we derrechtelijk toegeëigend. Maar't mooi ste komt nog. Dat gebeurde in de maand Augustus. Toen was er een Lei den a ar, een zekere W., een man van 62 jaar, die zich hier wat ging vermaken, erin geloopen.... natuurlijk door des mans eigen schuld. Die W. zat in een café waar bekl. muziek maakte, wat te gebruiken en .maakte daai met den bekl. kennis. „Het was zeide get W. een niet ongezellige kerel en op mij maakte hij een goeden indruk." Nadat de kennismaking was aangeknoopt, gingen beiden uit en op hun tocht door Haarlem is kennelijk door W. veel aan Ba ckus geofferd. Tenminste, toen zij in een café aan hot Zuider Buiten-paarne waren aangeland, wa6 _W. wat slaperig geworden en al spoedig viel hij in een diepen slaap. Toen W. wakker werd, was zijn zilveren horlogo met ketting en zijn portemonnaie met geld. verdwenen. En naast hem lag in' de plaats van zijn strooien hoed, een pet. Dat ontnuchterde hem aanstonds. Dat had bij dan van zijn onvoorzichtigheid om maaf met den eersten den besten, dien hij ont- moetto, op stap te gaan! Dat bad zich aldus toegedragen: Nadat men in 't café een tijdje bad vertoefd, zou bekl. heengaan en IV. had hem zijn porte monnaie gegeven om 't gelag te betaleni Bekl. had gezegd: „die zal ik nu maar met een houden" en de portemonnaie verdween in zijn zak! W. viel dadelijk weder in de armen van Morpheus. Toqn nam bekl. des mans hor loge en ketting, zette de hoed van W. oj. en ging heen,'nadat hij aan de juffrouw had gezegd, die hem had doen opmerken, dat dó toch zoo maar niet ging: „Och, dat komt wel terecht, 't is mijn zwager!" En bekl. was heengegaan, had hier ea daar nog eens aangelegd onderweg en was eindelijk zóó boven zijn bier gekomen, dal hij wegens openbare dronkenschap werd ge arrestcerd. Voor dit alles bad bekl. zich gisterenmid' dag te verantwoorden. Het O. M. meendei dat waar de liem reeds opgelegde straffer niet hadden gebaat, nu bekl. harder moes! worden aangepakt en requireerde tegen hem 1 jaar gevangenisstraf en, opdat bekt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 1