Fijnstrijksters. "P. j. JANSSEN^ Te koop 1 1 HOLLAND'S BOORDEN DIT DE ZAANSTREEK STADSNIEUWS STATEN-GENERAAL. LETTEREN EN KUNST. KERKNIEUWS J LAATSTE NIEUWS Advertentiëiin Hulpsclipijvei1.* Te Koop g. UIT SCHAOEÜ E.O. VERKOOP1NGEN. NIARKTNIEUWS De Verkiezing in het district Haarlemmermeer. - V Bomans Balvers E Moerel 0 N. Amstel 396 8 0 O 2 Lisse 136 126 1 1 i Hiilcgom 21 526 0 1 Heemstede 88 85 37 1 Dennebroek 21 34 O o Aalsmeer 44 32 0 0 Aliccmade 829 55 3 2 Lcimuiden 76 29 - 0 Sloten 11 66 41 Uithoorn 79 15 1 Haart'meeir I 31! 10 37 2 2 II se 44 0 1.7 III 23 70 UIT BEVERWIJK OP EEN JACHTOPZIENER GESCHOTEN. Ai£GAI@G hk. Warmoessfi*. ENORME SORTEERING VACHTEN en TOCHTDEKENS. CSratradlwefsiierzieBiing. BURGERLIJKE ST. i STOOMVAARTLIJNEN TELEGRAFISCH WEERBERICHT Aan de overhemdenfabriek van Kerkvliet kunnen bekwamo strijksters geplaatst worden. Loon f 1.50 per dag en hooger. Adres Zijlweg 41. Raodsvt'agdtring. Heden, Vrijdag 17 Nov. vergadert de Raad dezer gemeente. SCHOTEN. Geschorst Naar we vei nemen is de groenten- handelaar 8. alhier, geschorst vogr het verkoo-. pen van regeeringsaardappelen. Regeermgsgori. Donderdagmiddag zijn voor onze gemeente zes baien gort aangekomen, die op bons verkrijgbaar zijn. Controleur. Met de controle over de groenten- distributie is belast de heer Th. A. Faase. ALKMAAR. Kamer van Koophandel. Bij de verkiezing van Je Jen voor de Kamer van Koophandel werden de neet en A. Henneman en J. G. Potgieter her- lozen, terwijl in de vacature, ontslaan door hat bedanken van den heer J. P. Boom, met 76 stem- 'tter. gekozen werd de heer J. Messelaar, AKERSLOOT. Verknoping, lu de herberg de „Goede Verzor ging" had Dinsdag de veiling plaats van Café „de Goede Verwachting". Het perceel bracht met bij belt oorende arbederswoningen en een stuk bouwgrond aan den Noorder Hoogegeest de som op van f 404T. Kooper was de heer G. Terluin, alhier. Daarna had de verkooping van den ge- lieelen inboedel plaats. Alles schijnt tegenwoor dig geld waard, want dingen, dié men het aan zien niet waard acht, brachten nog een verras sende som op. Het verkochte behoorde aan de erven van den in den atgeloopen zomer zoo jam merlijk verdronken K. Westerink. H-AARLEMMERMEER. Zooals wij nog' in een groot gedeelte on zer vorige oplage konden vermelden is Mr. J. B. Bomans de candidaat geworden, die door de R.-K. Kieèvereenigingen op 21 Nov. voor den vacanicn-zetel in het district Haar lemmermeer voor de Tweede Kamer zal wor den gesteld. Totaal werden uitgebracht 2573 stemmen. .Volstrekte meerderheid 12o7. Hiervan ver kreeg Mr. J. B. Bomans, te Haarlem, 1346 stemmen; H. J. >1. Balvers to Hillegom, li00 stemmen; A. B. Miehielsen, to Half- •w 120 St.; A. Moerel 7 st.; van onwaarde go. He gespecificeerde uitslag is ais volgt: O C/3 CP Veemarkt. Op de j.l. Donderdag te Hoofd dorp gehouden veemarkt waren aangevoerd 16 koeien. De prijzen varieerden van J 200 tot J 260. Handel stug. Ie water. Honderdag-middag* geraakte een boerenwagen beladen met kool en bohoorende aan den landbouwer H. F. alhier, te Hoofddorp in de Hoofdvaart, doordien do jonge voerman niet in staat was hef stuur recht te houden. Door het toesnellen van een talrijk publiek liet was vlak bij de beurs mocht het met moeite gelukken het paard van een wissen dood ,c redden. De wagen werd nogal beschadigd en dc Hoofdvaart daar ter plaatse was overdekt met.... roode kool. Ljjk opgevischt. Uit de Hoofdvaaart bij den Yijfhuizerweg is Donderdagmiddag opgehaald liet ljjk van een onbekend manspersoon, hetwelk reeds in verren staat van ontbinding verkeerde. Vermoedelijk is het een vreemd jong werkman, die sedert oenige dagen vermist wordt. HILLEGOM. Openbare Les. Woensdag werd in Motel Sister- uiaus eene openbare les gegeven voor leerlingen van mej. C. W. A. Hoogervorst, gedipl. pianiste Conservatorium, alhier. De zaal was geheel ge vuld met ouders en genoodigden. 't Programma, zaug, orgel en piano was schitterend verzorgd, met minder dan 28 nummers, waaronder zeer zware. Ook leerlingen uit Den Haag en Haar lem gaven blijk van studie. Het geheel gaf een prachtig idee van de bekwame paedagogische en 'practische methode, welke mej. Hoogervorst .volgt en die tot schitterende resultaten leidt. De leerlingen boden uit dankbaarheid hunne leerares een rijke moderne pianolamp aan en een keur van levende bloemen. Een mooie avond. „De Haute" rWoensdag had de opening plaats van den Boekhoud-cursus van de Hanze. Het aantal leerlingen bedraagt 15. Leeraar is de heer A. Th. Kroone, alhier. De WelEerw. Heer kap. Cielon, geestelijk adviseur der Hanze, hield een openingsrede en spoorde de leerlingen aan tot ijver, het licht latende vallen op de voordeden eener goede boekhouding. Belangeloos is voor dit mooie doel een lokaal der R.-K. Par. Jongens school afgestaan. De plechtige viering van het 16-jarig be rt Aar. van het Kruisverbond en de Maria- vereeuiging. Bij elke gewone- of feéetverga- dering van de plaatselijke Roomsche drank bestrijders, hebben we opgemerkt de goede zorgen van het bestuur bij het zoeken naar de juiste manier om deze zoo aangenaam en ge zellig mogelijk te maken. Hoeveel te meer was dit nu het geval, nu de drankbestrijders voor 10 jaar terug hun prachtig werk van naastenliefde op zoo bescheiden wiize begon nen, het feit herdaeht van het 10-jarig be staan hunner vereeniging. Met groote opgewektheid is dan ook dit tweede lustrum gisterenavond in de Zon gevierd. Te half acht was de feestelijk ver sierde zaal geheel met belangstellende dames en heeren gevuld. Vooral de geestelijkheid was goed vertegenwoordigd en behalve den HoogEerw. Deken, benevens den spreker van den avond, waren aanwezig de ZeerEerw. 'Heer Haver, twee paters van Velseroord, beide kapelaans van Heemstede, alsmede de «oostelijke adviseur van het Kruisverbond. heer J. v. Zutphen opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom inzon derheid tot den HoogEerw. Deken. Nb in het kort gememoreerd te hebben wat op gebied van drankbestrijding in het afge- ioopeu lijd perk is gedaan, herinnerde hij er aan dat als eerste spreker indertijd ook Pa ter de Greeve hier was opgetreden. Het re sultaat van diene rede was, dat de Maria- vcreeniging, die reeds zooveel goeds heeft gedaan, werd opgericht. Met een krachtige opwekking tot de drankbestrijders om op den ingeslagen weg voort te gaan werd het dranbestrijderslied gezongen. En toen werd liot scherm gehaalkl voor 't eenaetertje „Genezen" dat niet onaardig werd vertolkt. Nadat nog het B everwij Jische gemengd dubbel kwartet op liare bekende verdienste lijke wijze: Omhoog en Salve Regina, had gezongen, betrad pater Borromaeus de Gree ve het spreekgestoelte, tot het houden van z'n rede. Het behoeft geen betoog dat de woorden van dezen redenaar, uitdrukkend éen jubel-, dank- en strijdlied, uitermate ge schikt waren om het enthousiasme onder de drankbestrijders zoo noodig aan te wakkeren en levendig te houden. Een ieder hing aan zijne lippen en het onderbrekend enthou siaste applaus, dat meerdere malen weer klonk was als even zoovele teakenen van instemming en goede voornemens te be schouwen. Zeker was deze magnifieke rede van groote propagandistische kraelit en het dankwoord van den voorzitter was dan ook wél op zijn plaats. Ter verdere afwisseling gaf bet dubbel- kwartet nog verschillende nummers ten beste, waarvan het Jagerslied al bijzonder in den smaak van het publiek viel. De enkele malen dat we met dit koor ken nis maakten, heeft voldoende aangetoond, dat. het over zeer goed stemmenmatex-iaal te beschikken heeft, alsmede een uitgebreid re- pertoir bezit. Werkelük ons Roomsch Beverwijkscb ge- gemengd dubbel kwartet mag op geen enke le onzer feetsavonden meer ontbreken. Hierna sprak de geestelijke adviseur eeni- ge woorden van dank en opwekking. Dank bracht Z.Eenv. aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medege werkt; dank ook aan de leden en donatrices der beide vereenigingen, die hij tevens aan spoorde de woorden van pater Borromaeus de Greeve in 't geheugen te prenten en ze te volgen. Nadat 't Wilhelmus door allen, was gezon gen, gingen allen .welvoldaan huiswaarts en behoorde deze drankhestrijdersavond weder om tot het verleden. S OH AG EN. Van onze markt. 4 Stieren 15Ü a 240. 192 Gddekoeiien, mag., 230 a 320, vlug. 75 Idem, vette 220 a 562.50, vlug. 50 Kalfkoeien 260 a 380, vlug. 150 Vaarzen 145 a 240, vlug. 113 Graskalveren 60 a 120. 23 Nuchtere kal veren 8 a 20. 477 Schapen, vette 34 a 50. 217 Overhouders 18 a 23.50. 4 Bokken en Geiten 3 a 10. 6 Varkens, vette, p. K.G. 0.84 a 0.92.148 Biggen 6 a 14.145 Konijnen 0.80 a 2. 64 Kippen 0.60 a 1.25. 227 K.G. Boter 1.90 a 2. 1449 Kipeieren 11 a 13. Marktoverzicht. De markt was vrijwel in alle opzichten goed. Aanvoer, handel en pi-ijs waren goed. Wie met dit goed tevreden was en ndet het betere of beste verlangde, kwam van eene goede markt thuis. De prijzen waren alge meen iets hooger, wat ook op andere markten deze week het geval wa's. De eerste kwaliteit vette koeien stond'op 61 a 62 et. Vette schapen liepefl tot 50. Er was veel jong stalvee, waar van handel en prijzen willig waren. Kalfkoeien tot 380, dito vaarzen tot 240. Verhuring land en verpachting grasgewas. Voor 2 perceelen land aan de Landbouwdwars- straat groot 0.38.34 H.A., ingeschreven door G. de Waard voor f 82, C. Wit voor f 75 en M. Wagenaker voor f 66.66. Gegund aan den hoog- sten inschrijver. Voor perceel land aan de Hale, ingeschreven door M. Wagemaker voor f 16. Gunning aangehouden. Voor het grasgewas langs het Noord, Hoog, Rapenpad, ingeschreven door H. Bijwaard voor f 12 en J. Deutekom voor f 6. Gegund aan hoogsten inschrijver. Voor het grasgewas langs de Hoep, Laanderweg en Nieuweweg, ingeschreven door M. Wagemaker, voor f 15.50 en 1.10. Gegund! BOVENKARSPEL. Personalia. Te Den Haag slaagde voor het examen geschiedenis M. O. de heer G. van Ros- sum, van hier. HOORN. Frov. Statenverkiezing. De Centrale R.-K. Kiesvereeniging heeft <len heer A. Commandeur van Berkhout tot candidaat voor de Provin- oiale Staten (vacature-Wonder) gesteld. Diefstal in de chambree. De Haagsclie Knjg-eraad heeft veroordeeld M. V. en J. O., genie-soldaat en milicien der infanterie' af komstig uit Hoorn, wegens diefstal in de cham bree de eerste 8 maanden, de tweede 9 maanden gevangenisstraf met ontzegging van het recht om te dienen voor den tijd van 5 jaren voor beiden. H. J, K., milicien der infanterie, af komstig uit Hoorn, wegens heling 4 maanden gevangenisstraf. ASSENDELFT. Aanbesteding. Het bestraten van den*weg in de R.-K. Kerkbuurt van de Sluis af tot aan de vroegere kaasfabriek, is aangenomen door den heer C. Jonges, metselaar alhier, voor de som van f 1889. Zoodra de hekken voor de ter reinen der R.-K. kerk zijn geplaatst, wordt met de bestrating een aanvang gemaakt. R.-K. Kiesvereeniging. Door het bestuur der R.-K. Kiesvereeniging is besloten om achtereen volgens de heeren Mr. Paul van Sonsbeeck, Mr. J. B. Bomans en burgemeester Michielsen uit te noodigen tot het houden van een spreek beurt voor de leden der Kiesvereeniging alhier. Maandag 20 November zal Mr. Paul van Sons beeck optreden in het Patronaatsgebouw. Het bestuur verwacht een groote opkomst. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Blijkens een opgaaf in de „St. Ct." is, in het tijdvak van 8 tot en met 14 Oct, eihier één geval van typhus voorgekomen. Te Schoten kwam één geval van roodvonk voor; te Wijk aan Zee één geval van diphtheritiste Heemstede idem; te Haarlemmermeer éen geval van typhus en 2 ge vallen van roodvonk; te Hillegom één geval van diphtheritiste Lisse en te Noordwijkerhout idem. In den avond van den 14 dezer hoorden de jachtopz. G. Jansen en de R.V.W. Elzinga op het landgoed van den heer Boyeel van Ho- gelandn, nabij DTihuis een echot vallen. Bei den hegaven zich in de richting van waar zij het schot hadden hooren knallen. Zij meenden stellig dat er door stroopers op fazanten geschoten werd en toen zij de plaats waren genaderd, waar dat wild zich geregeld bij avond schuil houdt, bediende Jansen zich van een carbiedlantaarn om dat terrein te verkennen. Al spoedig zagen bei den den bekenden strooper A. genaamd, met een gèweeer voor zich en zoodra deze het licht van de lamp zag, loste hij een schot op beide politiebeambten. Dit trof geen doel; een tweede schot trof Jansen in beide been en Er ontstond een worsteling tusschen den R. V. W. en den strooper, doch deze wist te ontkomen, zoodat zijne arrestatie niet heeft plaats gehad. Nader vernemen wij dat de dader, H. J. A., uit Velseroord, door de politie aldaar van zijn hed gelicht is en gevangen geno men. Hij zou naar hier worden overgebracht. 2010 De fcermijnbejnaling in zake art. 192. Wij deelden reeds iets mede aangaande de ingediende amendementen der heeren Van der Molen c. s. In aansluiting daarop zij gemeld dat de heeren voorstellen, dat wanneer nog niet is- ingediend bin nen den door hen gestelden termijn het iW. O., waarvan zij gewagen, in de Wet op het L. O,, totdat de wet daaromtrent nader zal hebben beschikt, de volgende ver anderingen zullen worden gebracht. Artikel 26 der wet tot regeling van het lager onderwijs wordt vervangen door vijf nieuwe artikelen, luidende als volgt: Artikel 26. 1. Aan iederen onderwijzer een openbare lagere school wordt een vaste jaarwedde toegelegd. De voorstellers van liet amendement stel len in verband hiermede voor hoeveel die jaarwedde zal bedragen in de verschillende gemeenten. In een gemeente, of gedeelte eener gé- meente, behoorende in de 7e, 8e of 9e klasse der tabel van de petsoneele belasting be draagt de jaarwedde, voor een onderwij zer aan een school met minder dan twee dienstjaren f 600, klimmende tot 1200 hij 13 dienstjaren en meer. Voor gemeenten behooreöde tot de 5e of 6e klasse zijn deze cijfers resp. f 650 ,1400; voor gemeenten van de 3e of 4e klasse f 675—1500; voor gemeenten van de le of 2e klasse f 7001700. Het door de heeren Van der Molen c. jS. voorts voorgestelde art. 26 2 bepaalt, dat de periodieke verhoogingen in liet vorige lid! bedoeld bij tien en meer dienstjaren niet worden toegekend aan onderwijzeressen en'dat de verhoogingen der jaarwedden in dat vorige lid bedoeld! bij 8 pn meer klienst- jaren niet worden toegekend aan onderwij zers, die bindende geloften hebben afgelegd, niet in het huwelijk te zullen treden. Een dusdanige bepaling is_ ook in het artikel opgenomen ten aanzien van onderwijze ressen. Het voorgestelde art. 26 3o. bepaalt, dat de jaarwedde voor ied,eren onderwijzer, die den rang van hoofdonderwijzer bezit, met f 200 wordt verhoogd, en 26 4o. dat voor iederen onderwijzer, verbonden aan een school waar behalve de vakken .a—k één of meer der vakken in artikel' 2 onder 1u worden onderwezen, de jaarwedde we gens het bezit van de akte van bekwaam heid voor elke dier aan die school onder wezen vlakken verhoogd wordt met f 100, doch met geen hooger dan een gezamenlijk bedrag van 300. Het 5e lid van art. 26 regelt de bijslag op de onderwijzers wedde welke aan de hoofden van scholen is toegedacht. Deze bijslag is in tweeërlei opzicht uiteenloopend. Vooreerst naar gelang van de klaese, waartoe de ge meente behoort, en ten tweede in iedere dier categorieën nog meer verschillend naar gelang de school 200 of minder (dan wel meer dan 200 leerlingen telt. Ren voorgesteld art. 26bis regelt de ge vallen waarin aanspraak op verhooging der jaarwedden ontstaat. Voorts zijn door de heeren Van der Mo len c.s. nog eenige andere artikelen en wij zigingen van artikelen voorgesteld, zoomede een toevoeging aan de overgangsbepalin gen en wel met egn nieuw artikel X, luiden de als volgt: L Vóór den (latum, bedoeld in artikel XIII, tweede lid, der Additioneele Artike len der Grondwet, worden de plaatselijke verordeningen houdende regeling van de jaarwedden van onderwijzers aan openbare scholen, door de gemeenteraden in overeen stemming gebracht met de bepalingen, ver vat inde artikelen 26. tot en meH20fquater der wet tot regeling van liet lager onder wijs. 2. Op dien datum treden (Je nieuwe veror deningen in .werking en vervalt voor de hoofden van scholen liet genot van vrije woning, of, ingeval geen vrije woning is verschaft, de vergoeding voor huishuur en voor de mannelijke onderwijzers, die den leeftijd van 28 jaren hebben bereikt en het zij gehuwd zijn, hetzij als .weduwnaar inwo nende kinderen hebben, dè tegemoetkoming in de huishuur, i i - 1i 1 i 3. De bestaande verordeningen blijveii niettemin van kracht voor zoover zij aan hoofde» of onderwijlen eg. oen Jxo.oggy. be- drag aanspraak geven dan de jaarwedde, berekend volgens de artt. 26 tot en met 26 quater der wet tot regeling van het 'lager onderwijs. Dat meerdere blijft ten laste van de gemeente. 4. De wet van 6 Juli 1913 (St.bl. (no. '299) vervalt op den datum in het eerste licit Van dit artikel bedoeld. Ter toelichting zegge» de voorstellers o.a.: Naar hun oordeel zijn de maatregelen tot verheffing en versterking van het lager on derwijs, die thans wachten op de revisie van artikel 192 der Grondwet, van zoo urgentcn aard, dat aangenomen mag worden, dat elk Kabinet, dat met de verantwoordelijkheid van het bewind belast zal zün, na de afkon diging der wijzigingen in de Grondwet, on middellijk de band aan den ploeg zal slaan, om de herziening van de wet op het lager onderwijs voor te bereiden, die dan eisch van den nieuwen toestand is. Daarom komt hun de bepaling, dat deze herziening aanhangig gemaakt zal worden in het eerste zittingsjaar na de afkondiging, alleszins redelijk voor. Intusschen mag met het oog op de ervaring gerekend worden met de mogelijkheid, dat de afdoening van een dergelijk ontwerp op korten termijn onvoor ziene belemmeringen ontmoet. In dat geval zouden de voorstellers het vooral betreuren, dat van een zoodanig uitstel het gevolg zou wezen, dat het voor het bijzonder onderwijs meest urgente punt der financieele gelijk stelling, namelijk de regeling der salarissen der onderwijzers naar een onzeker tijdstip verschoven zou worden. Immers zeggen de voorstellers is te voorzien, dat ten gevolge van de grondwets herziening in den gewonen wetgevenden ar beid een vertraging zal ontstaan, waardoor de algemeen gewenschte salarisverbetering toch reeds langer dan anders het geval zou zijn op zich zal laten wachten. Daarom hebben zij zich veroorloofd voor te stellen, om, afgescheiden van alle andere gewenschte regelingen, dat uiterlijk op den eersten Ja nuari in het zittingjaar volgende op dat, waarin de wijzigingswet behoort te worden ingediend de salarisregeling van artikel 26 tot en met artikel 26 quater van kracht wordt. Is liet mogelijk het geheele complex van veranderingen vóór dat tijdstip m het Staats blad te krijgen, zooveel te beter, doch ge beurt dit niet, dan moet met het oog op den dringenden eisch van rechtsgelijkheid tus schen openbaar en bijzonder onderwijs om de verbetering van het onderwijs en niet het minst om de belangen der onderwijzers, vast staan, dat althans deze aangelegenheid binnen een afzienbaren tijd haar beslag krügt. VVijjzjging van art 96. De heeren Jannink, De Meester, Eland, Jansen, Heeres, Kanter, Knobel, .Teenstra, Koster, Fock, Hubrecht, Sclieurer, De Mon- té ver Loren en De Savornin Lobman heb ben voorgesteld art. 96, 4e lid; te lezen; Zij,d ie na hunne verkiezing tot lid van de Staten-Generaal een uit de kas van het Rijk, provincie of gemeente bezoldigd ambt, hun door of vanwege den Koning opgedra gen, dat zij niet reeds tijdens dje verkie zing vervuLden, aannemen, verliezen van rechtswege het lidmaatschap. Horbenoeming of bevordering in rang wordt niet als aanneming van èen ambt aangemerkt. NOORD WIJK. Geboren: d.~ vaua 0. v. d. Wiel en J. Hoek. d. van J. Lindliojit en W. v. d. Voet. d. van A. Smit en J. Plug. z. van J. J. Chr. Thijssen en A. H. J. Peenen. Ondertrouwd: W. H. Uithoven en H. E. Petera. L. A. Vink, wednr. van M. Meeuwen oord en M. de Ridder. F. H. van Spanje en O. M. v. d. Kley. D, v, d. Haak en T. v. d. Niet. GetrouwdG. Ruigrok en O. P. Th. v. Stem. S. Broekhuizen en A. v. d. Haak. HILLEGOM. Ondertrouwd: J. D. Jansen en G. Vastenouw. Getrouwd: A. Broekhof en G. M. Bakker. L. J. Meijer en T. M. van der Linden. P. van der Schrier en M. O. van Zonneveld. Geboren: z. van J. Nieuwenhuis-Rentzelanr. d. van A. P. van Roode-Raamaveld. d. van J. de Rooij-Kortekaas. z. van A. M. Al- lemian-Meakera. d. van M. van Rooden- StrooinWgun. d. van O. Heemskerk-War merdam. z. van A. M. van der liane-War merdam. z. v. G. Duijzere-I'otappel. ASSENDELFT. Geboren: z. van E. H. Fleer en W de Jong. d. van A. Kaaijk en M. O. van Baar. z. van O. Koretanje en P. van Ham. z. van K. Steén en Jb. Al. d. van J. Karstens en M. de Graaf. Getrouwd: F. Koopman en C. J. Huismans. Overleden: A. O., 1 j. ,d. van D. Nagel en A. Noojj. E. Reijnders, 70 jaar, wed. van K. van Gelderen. M. A., 5 maanden, d. van L. Koopman en G. Boon. - J. Boon, 50 jaar, ge huwd, met J. Roskam, DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE' van deze week bevat de volgende PLATEN: Binnenhuisje, naar Pieter de Hoogh Moderne oorlogsmonsters Een be tooging tegen de dure melk te Londen Zes foto's van de H. Landstichting in de Meerwijk Een kiekje-op het eiland Marken Het Kwakerbruggetje le Edam De muziekles, van Pieter de lïoogh Tien prachtige kiekjes uit bezet België Op de Zuiderzee Op het IJ Op het Buiten-IJ Aan den plas, alle naar schilderijen van Hobbe Smith W. Wilson en Hughes Vijf kiekjes van het slagveld aan de Somme Opening -veilinggebouw van „Kenne- merland" Pater A. Hoeben Twee foto's van de St. Gerardusfeesten te Overdinkel Elf oorlogskiekjes Drie foto's van de opening dei Handelshoogeschool te Rotterdam Mr. M. Tydeman Jr. f De nieuwe Zeevaartschool te Rotterdam. TEKST: Een misplaatste grap die goed af liep ïn de golven, door Mies van Amstel Een week rust Tante's testament, door G. Jftva. Banda, thuisreis, vertrok 14 Nov. vu Colombo. Bintang, van Amsterdam naar Ssj» Eranoisco, arriveerde 14 Nov. te Norfolk. Boeroe, thuisreis, vertrok l-i Nov. van Sabang, Grotius, uitreis, vertrok 14 Nov. van Duiban, Kou. Ned. Stb. Mq. Helena vertrok 16 Nov. van Amsterdam naai Bordeaux. Tellus arriveerde 16 Nov. 3 u. nam. van Rotterdm te lJmuiden. Titan vertrok 16 Nov. van Amsterdam 11. Swansea. Castor ver trok 14 Nov. van Barcelona naar Tarragona. Rott. Lloyd. Buitenzorg vertrok 16 Nov. van Rotterdam naar Batavia. Menado, uitreis, arriveerde 15 Nov. te Sabang. Wilis, thuisreis, vertrok 16 Nov. van Falmouth en passeerde denzelfden dag Lizard. Kon. Holl. Lloyd. Eemlaud, thuisreis, arriveerde 14 Nov. te Rio Janeiro. Hollandia, thuisreis, vertrok 15 Nov. van Falmouth; oni de Noord. Zeelandia, uitreie, arriveerde 15 Nov. Falmouth. Hollaud Amerika Lüu. Noordam, van New-York naar Rotterdam, arriveerde 15 Nov. te Falmouth. Zuiderdjjk, van Rotterdam naar Philadelphia, vertrok 14 Nov. van Kirkwall. Rijndam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 16 Nov. 1 u. nam. TersoheJlinger Bank. Westerdijk vertrok 14 Nov. van Baltimore naar Rotterdam. Stoomv. Mjj. „Oceaan." Dardanu8 vertrok 9 Nov. van Batavia naa* Amsterdam. MGR. J. P. A. VAN MENS t- Gisterenmorgen is te Bergen op Zoom overle den de HoogEerw. Heer Mgr. J. P. A van Mens, rustend deken en rector van het St. Fran- ciscus Gasthuis te Bergen op Zoom. TE VERKOOPEN. Zaterdag 18 Nov. HAARL.L1EDE EN SPAARNWOUDF. Op de boerderij v. d. heer B. P. Vink Sr. des v.m. 9 uur Not. Daamen. te Haarlem Boelhuis. Stoomv, Mjj. Nederland. JJijt* jextrftk 16 ,v%ft Amsterdam naar. DE STRIJD OM SAILLY-SAILLISEL. PARIJS, 17 Nov. (Officieel.) De Duitsciiert werden door een schitterenden Franschen tegen aanval uit een groep huizen ien noordoosten van Sailly Saillisei, waar zij voet verkregen had< den, verdreven. Bij Ablincourt hevig artillerie vuur. Overigens geen bijzondere gebeurtenissen. naar waarnemingen verricht in den morgen vatf Vrijdag 17 November. Medegedeeld door het Kou. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: Christansund 769.0, Laagste barometerstand: Vlissingen 763.1. Verwachting tot Zaterdagavond: meest matige wind uit oostelijke richtingen, half- tot zwaar-' bewolkt, aanvankelijk nog weinig of geen neer slag en temperatuur om het vriespunt. Ij._ i—i mi mV MEDEMBLIK, 16 Nov. R.-K. Marktvereenb ging „St. Jozef". Bieten f 9.80 a 22.40 per 1000 stuks, witte kool f 4.51 a 4.79 per 1000 K G BOVENKARSPEL. (Station). Prijsnoteerinn op 16 Nov. Groote bieten f 24.— a 28.— kleine bieten f 5.50 a 9.— per 1000 stuks, bloemkool le soort, buitenl., f 26.— a 33.—, binnenland f 3.75 A 7.50,2e soort, buitenl. f 21.50 a 28.— binnenl. f 2.80 a 4.50, inmaak, buitenl., 11.— a 20.— per 100 stuks, witte kool f 4.75 a 21.50, roode kool f 2.50 a 5.75, gele kool f 4.50 k 8.— per 100 stuks, groote gele uien 4.— a 4.10, kleine gele uien 3.75 per Vo H.L i HOOFDDORP, 16 Nov. Graanmarkt. Kana> riezaad f 21.— A 22.—, karweizaad f 33.50 A f 34.—, blauwmaanzaad f 34.— A 35.—, mos- terdzaad, bruin, f 52.— A 54.—, mosterzaad. geel, f 27.— A 31.— Voor Uwe belangstellende deelne ming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster en •Behuwdzuster MARIA BERBERA KNAAP, 4 betuigen wij onzen besten dank. 2565 Uit aller naam, G. A. A. KNAAP PZl Rijk, Haarlemmermeer, Nov. 1916. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij bet overlijden van mijn geliefde Echtgenoote. betuig ik niiin oprechten dank. P. MAJOOR Jr. Schoten, Pr. Leydsstraat 87. Terstond gevraagd een Hulpschrij- ver. Kennis van administratie vereischt Loon naar bekwaamheid. Fr. br. No. 2568 Bur. van dit Blad, EEN BESTE SCHOT, een week gele den gekalfd hebbende, geeft 20 Lite) daags. G. ALDERS, Vrachtrijder Santpoort. EEN VRIJ HUIS, voorzien van gas*, en waterleiding, gelegen in het Leid|! sche kwartier. Te bevragen Oranj^ boomstraat 127»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 3