Ketts l K. DIENSTBODE. Mr. HAGEMEIJER UIT be PftOVIlCIE STASSNSEUWS NAGEKOMEN BERICHTEN De Groene man van Amsterdam Houdt hoog de Coalitie 1 APOLLO-THEATER, Elk kiezer van Rechts in district II, die voor zaken ot voor werkzaamheden uit de stad moet, stemme eerst op De stembus gaat reeds vroeg ijdig open. A.-REV. en CHR.-HISI'. KiEZHRb! De R-K. deden verleden week hun best om een C.-H. in den Raad te brengen spant gij U er nu vooi om in district IL morgen aan den coalitie-candidaat Mr. F. M. J. HAGEMEIJER, een glansrijke overwinning te ver schaften. Dat eischt van U de weder keer ïge trouw. Daai mede helpt ge tonsoudeeren het reeds in I door aller gezamenlijke krachtsinspanning behaalde succes. de gemeenteraad. De Gemeenteraadsverkiezing en de Kamerverkiezing in het district Haarlemmermeer maria-stichting. LEYl'EHEÜ El 11II 1ST KATauLihKt ARjbEiUkRSJ Verzuimt niets, dat morgen als liö van den Raad worae gekozen in District II Mr. F. M. J. HAtohMEIjER, de man die is een leidende kracht in het Plaatselijk Comité der K.S.A, van wien ge dus verzekerd kunt zijn, üat hij ui den Raad óók uwe be< langen zal behartigen, zooais dat daar reeds Mr. Uomans ueed, Gaat morgen allen zeil trouw stemmen, maar helpt ook mede om anderen naar de stemt us te brengen. Van weinige stemmen kan het nu aihangenü TELEGRAFISCH WEERBERICHT fidwefieiitgeii. He leyetiHe van een Mioiisf HET LEVEN DER BIJEN men van den minister moeilijk verwachten, dat hij nog langer zal trachten den financieelen wagen in het goede spoor te houden. Het ontwerp werd verworpen met 22 tegen 18 stemmen (zuiver rechts tegen links). De beraadslagingen over de andere ontwerpen wer den daarna op verzoek van den Minister ge sehorst en de vergadering tot hedenochtend elf uur verdaagd. Onmiddellijk na afloop van de vergadering der Eerste Kamer, heeft de Minister een onder houd gehad met den tijdelijhen voorzitter van oen Ministerraad, mr. (Jort van der Linden. Nadaer wordt gemeld, dat Minister Van Gijn Je Kamer schriftelijk er mede in kennis zal s teilen (easu quo gisterenavond reeds heeft ge- sicld) dat liij de verdediging van bedoelde be lasting wetsontwerpen niet meer op zich kan nemen. Voor een vermoeden, dat al dadelijk na de Kamer-vergadering in de parlementaire krin gen werd geuit, dat wellicht het geheele kabi net, nu de zoo noodige versterking van 's liijks middelen, welke met de wetsontwerpen beoogd werd, weder voorloopig op losse schroeven wordt gesteld, zich het votum zou aantrekken en daaraan gevolgen zou verbinden, moet geen grond bestaan. Nog boorde men de veronderstelling, dat wellicht een der andere ministers do overge geven belastingontw erpen zou verdedigen. Men schijnt wel als vaststaande te mogen aaunnemen, dat Minister Van Gjjn zal hecu- gaau. Kaar bekend is, heeft de heer Van Gijn sinds S Februari van dit jaar in bet Kabinet zitting. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot raads heer in den Hoogen Kaad der Nederlanden, mr. J. Kosters, hoogleeraar in de faculteit der i cehtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Groningen en recbter-plaatsvervanger in de arrondissements-reebtbank aldaar, onder toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgemelde betrekking. DE ON DUITEN IN DJAMBI. (Officieel.) Bij het departement van Ko- mien is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-fnuië. In Djarnbi is de moordenaar van den iuiandsclien commandant der ge wapende poiiiie te Moeara Tambesi, die den •Jüsien Aug. j.l. vermoord werd, gevangen genomen, lie controleur van Moeara Tebo telegraieert dat de poli.ieke toestand gesta dig verbetert. In de Bovenlanden bevindt zich nog slechts Raden Braboe met elf vol gelingen. DE A BTi I J/EklF-IN RICHTINGEN. Naar de „Msbd." verneemt komen de, voor onze artillerie inlichtingen ter verwerking bestemde goederen uit Amerika, welke se dert geruimen tijd in Engeland waren aan gehouden,, thans achtereenvolgens binnen en zijn er mét den toevoer van zoodanige goe deren volgens toezegging der Engeischen reggering geen moeilijkheden meer te vree zen. Het gedeeltelik stop zétten van som mige werkplaatsen en daarmede het ont slaan van een aantal losse werklieden, dat van verdere onderbreking der aanvoeren het noodzakelijk gevolg zou zijn geweest, behoeft thans gelukkig niet plaats te heb ben. morgen uitvoeriger verslag zullen geven. Alle leden waren present. Het voorstel der zeven raadsleden om het beheer der gasfa briek als punt I der agenda te behandelen (zie in ons blad van gisterenavond) kwam als punt 5 in behandeling. De heer Hooy vroeg een geheime zitting daarvoor. De heer Magendans wil openbare behandeling. De heer de Vries vraagt een besloten zitting. Ten slotte werd tot geheime zitting beslo ten, die om 11 uur begon, en om half één was afgeloopen. Toen werd gepauzeerd. Na de pauze deelde de Voorz. mede dat de directeuren der gasfabriek mét 1 J'an. eervol ontslag heeft aangevraagd om gezond heids redenen. Doodgeschoten. Gistermiddag heeft het 7-jarig zoontje van oen chauffeur, wonende aan den Utrechtschen Straatweg te Hilversum, een broertje spelenderwijs met een flobertbuks door het hoofd geschoten. Dokter Peters moest helaas den dood constateeren. jTabiieksb.aud. Gisterenavond is de meubelfabriek van de firma Gebr. Platvoet, aan de Olrlenzaalsche straat te Enschede, geheel door brand vernield, een groote voor raad hout en stoffenmateriaal ging verlo ren. De schade is zeer aanzienlijk. Alles was verzekerd. Oorzaak van den brand on bekend. HEEMSTEDE. Doodelijk ongeluk. Gisterenavond omstreeks kwart voor zes heett op de Raadhuisstraat te Heemstede een droevig ongeval plaats gehad. De 14-jarige loopjongen Hendrik Mussche, wonende te Haarlem, Riviervischinarkt, stond met zijn rijwiel tegen het hek van het stuk bouwterrein tegenover het postkantoor, juist toen de stoom tram, gaande richting Camplaan, de halte post kantoor verliet. Door het rumoer van de vertrek kende tram heeft hij vermoedelijk niet opgemerkt, dat de andere tram, gaande naar Haarlem, in aantocht was. Toen hij het bemerkte, was het te iaat en is de jongen in de kleine tusschenruimte die hier is tusschen het hek en de buitenste rails; letterlijk doodgedrukt, terwijl het rijwiel onder de tram geraakte. Van schuld van derden is niet gebleken, juist bij het hek is het erg donker, zoodat de machi nist zelf niets meer heeft gezien. SCHOTEN. Melkkaarten. Wij vernamen dat de melkslijters een poging doen om de melkkaarten te Hoen vervallen. Zij beweren dat het Levensmiddelen- kantoor over voldoende gegevens beschikt om oortaan de restitutie zonder kaarten uit te kee- ;en. Het Levensmiddeienkantoor en de melkslij- ers zouden daardoor van veel werk verlost wor- 1en. Hedenmorgen kwam de raad om 9 uur In openbare vergadering Lij ecu, waarvan wij Wij zullen morgenavond den uitslag der Gemeenteraadsverkiezing in district II op de gewone wijze bekend maken aan de pui van ons kantoor aan de Nassaulaan, alsmede, evenals de Kamerverkiezing in Haarlemmermeer, in het gebouw ,£t. Bavo" aan de Smedestraat. HAARLEM RECHTS! Voor een vrij groot auditorium, maar volgens den heer J. H. V isser, leider der vergadering, lang niet groot genoeg, hield de heer J. A. de Lobel gisterenavond zijn aangekondigde lezing: langa nieuwe wegen! ten bate der gemeente raadsverkiezing van a.a. Vrijdag. O. m. waren tegenwoordig Mr. F. Hagemeyer, en Mr. «J. B. Bomans. De heer JH. "V isaer opende de vergadering op de gewone wijze en vergoelijkte de minder schitterende opkomst door te wijzen op de St. Nicolaasdrukte. Toch is* er belangstelling noodig. In district I is het gemakkelijk gegaan; in II moet worden gestreden. Toch heeft spr. de grondige hoop dat wij a.s. Vrijdag-avond, als wij hulde brengen aan Mr. Bomans met zijne verkiezing tot Tweede Kamerlid, dat wij dan tevens hulde zullen kunnen brengen aan zijn compagnon Mr. Hagemeyer voor zijn ver kiezing tot raadslid. Dan stelde hij den heel de Lobel, overigens welbekend, aan de aanwezi gen voor en beklom deze het spreekgestoelte. De heer de Lobel begon, natuurlijk glunde rend, te herinneren aan de rede van Mr. Bruoh en Wesaeling verleden week, die gevraagd had- den-om Rechtseh Haarlem te versterken ih den Raad. De eene helft van het antwoord hebben de kiezers verleden week gegeven door Mr. van Slooten in den Raad te brengen; hij twijfelde er niet aan of a.s. Vrijdag komt de andere helft van bet antwoord met de verkiezing van Mr. Hagemeyer. Haarlem is nu om, constateerde de teer de Lobel, en er moet nu in Haarlem reohtsche politiek gevoerd worden; nieuwe banen moeten geopend worden hier. Dan nader tot het onderwerp komend be sprak de heer de Lobel allereerst de nieuwe vereeniging; Haarlem's Welvaart, waarmede Haarlem in den laatsten tijd is verrijkt om dan te spreken over Reohtsche gemeentepolitiek en ten slotte te behandelen do tegenwoordige lus teloosheid onder de roede broeders. Haarlem's Welvaart niet te verwarren vroeg spr. met Haarlem's Roem! Haarlem's roem,, toch is een bekende Haarlemeche margarine en Haarlem's Welvaart is Haarlemsche gemeente politiek. Haarlem's Welvaart's hoogste politiek is, om niet aan de politiek te doen. Zij is uit gevonden door den heei Stinis. De heer Stinis deed reeds meer in zijn leven. Eerst was hij leider der padvinders, toen, het zij tot zijn lof gezegd, leider der Belgische vluchtelingen en nu is hij leider der politieklooze Haarlemsche politiekers. De volksmond noemt dan ook de neutr. kiesvereen. „H. W.", de kiesvereeniging van Stinis. Dan gaat de heer de Lobel de bedoeling /an de neutrale kiesver. na aan de hand van arti kelen in het orgaan, waarin een loflied wordt gezongen op den goeden, ouden tijd. Spr. hekelt „dien goeden, ouden tijd" om b.v. het selioon dat die raadsleden hebben doen ver dwijnen, om de domme raadsbesluiten van nog dommere raadsleden, die onze voorvaderen waren en hun oud-liberale politiek voerden. Spr. vraagt geen loflied te zingen op vroegere gemeenteraden, die onze poorten hebben ge sloopt en onze wallen hebben geslecht. De lieer Stinis prijst den goeden, ouden tijd o.m. door te zeggen „dat zij groote sommen uitgaven, zonder ooit te vragen of het wel rente zou op brengen." Als dat de politiek is van H. W., dan zal het met de welvaart van Haax-lem gauw gedaan zijn. Uitvoerig behandelde de heer de Lobel het orgaan van H. W. en gekt o.m. nog met de plechtigheid van den heer Stinis, waar deze verklaart dat de tegenwoordige raadsleden zelfs niet waardig zijn om de schoenriemen vast te binden van de vroegere. Na deze plechtigheid komen de tranen, zooals altijd na een feest het geval is en wordt een klaaglied aangeheven over den tegen woordigen tijd en onze tegen woordige raadsleden. -De heer de Lobel vraagt zich gerust te stellen en zegt dat wij rechtsche dokters en rechtsclie Mr's hebben, rechtsche middenstan ders en rechtsche arbeiders in den raad, die op zn minst wel te vergeljjken zijn met de oude ridders van de liberale geldzaak. (Applaus). De heer Stinis solneef dat liy verandering in den tog en woordigen stand van zaken wilde brengen en daarom (schreef hij heuseh) wilde hij den heer Verwey in den raad, „om het aantal weinig kundige mannen in den raad met één te vermeerderen." Prosit! (gelach). Het staat er woordelijk en de heer Verwey zal ook wel gedacht hebben: Van je vrienden moet je 't hebben! Dan hekelt de spr. de liberale politiek van vroeger, in den raad, waarmede wij breken willen, een politiek, die alle baantjes aan zich trok en tot het overschot zeïdejelui deugen voor niets, jelui zijt alleen goed om de tonnetjes te leegen, de riolen schoon te maken, en de lantaarns op te steken. Wij willen ook geen rooien raad met zijn reclame voor de partij in do raadsvergaderingen, reclame voor de volmaakte roode raadsleden a Ja Rei- uaida, j oosten, Wesselius; geen politiek als van Duys in Zaandam, die daar den Raad voor zijn re-dame misbruikte, daar aan de Ipden ilistischc brochuretjes uitdeelde en tot de leden zeide: als jelui die niet leest, kun je nooit een goed raadslid zijn. Spr. hekelde de liberale Haarlemsche .ge meentepolitiek op gevoelige wijze en daarna de beginselloosheid van de Kies vereen. Haarlem's Welvaart. De heer Stinis is vroeger padvinder geweest, Dat zijn jongelui, die nog geen pad kennen; daarna was hij. leider der vluchtelingen, vluch telingen dat zijn mensciien, die in alle richtin g-en heentrekken en nu verzamelt Stinis de vluchtelingen uit het kamp van Kleynenberg, die voor en deel overliepen naar de S. D. A. P.; de anderen verzamelt hij in een politieke pad! vinderij, die nog het pad moet zoeken. (Applaus.) Uitvoerig, te uitvoerig om hier geheel te verslaan, zette de heer de Lobel daarna de superioriteit der rechtsche politiek uiteen, uitstekend geschikt om de oplossing der sociale kwestie te geven. Een ernstige vraag, die niet opgelost ia met een: Joosten in den Raad! Wejselius in den Raad' Rcinalda in den Raad! hiep, hiep, hoera de sociale kwestie is opgelost! Na en uitvoerig betoog, dat wij om der plaats ruimte wille achterwege laten, over Rechtsche politiek en haar voordeden, wekte liij op om de Rechtsche meerderheid in den Raad te hel pen versterken door Mr. Hagemeyer te kiezen. Dan behandelde spr. de lusteloosheid in het kamp der roode broeders en kwam tot de con clusie dat deze haar oorzaak vindt in de ont goocheling der socialisten in de partij en dit weer aan het feit dat er geen vooruitgang is in de S. D. A. P. en dat zij een groote inwendige verandering ondergaat. Uitvoerig schetste spr. de socialistische ge meentepolitiek, hekelde hun propaganda voor de partij in den Raad; hun baantjes-jagerij (doel is: de ambtenaren rood. Zie Deetreé en v. d. Velde) en hun opkammerij van eigen werk. Hij eindigde met een krachtige opwek king om Rechts, om Mr. Hagemeyer, te stem men. (Levendig applaus.) De heer VISSER dankte den spreker namens allen en wekte ook op om Vrijdag druk en goed Rechts te stemmen, opdat Vrijdagavond schit terend de overwinning kunne gevierd worden van Mr. F. J. M. HAGEMEYER. EXAMEN ZIEKENVERPLEGING IN DE Op 27 en 23 November werdén in d1 Mar'a Stichting alhier de examens voor Ziekenver pleging afgenomen, en wel dit jaar voor het eerst overeenkomstig de bepalingen van den. Nederlandschen Bond voor Ziekenver pleging, a'dus op den vost, zooals d t sedert enkele jaren in het Diaeomessenhuis plaats heeft. Het diploma werd toegekend aan de Zusters Maria Rabana (Maria Hartmann), Maria Gortona (Elisabeth Dirkwinkel) Maria Xaveris (Bertha Begemann), Maria Agnesa (Ludwina Momberg) Mar,ia Arnoldis (Petro- nella Stass) Maria Assumta (Margaretha Ren tenier) Maria Jophina (Maria Witte) en Ma ria Aquinata (Theodora Burghard.) De Examencommissie bestond uit dé Doc toren O. A. «L Krol, en G. O. van Walsem (Santpoort) als vertegenwoordigers van den Ne-deilandschen Bond voor Ziekenverpleging uit «te aan «lo "BtAototin ver toonde, n gone ïs- heeren D. O. Proot en M. Jesserun, welke laatste het geheele theoretische onderwijs ge geven had en als Voorzitter der Commissie de diploma's met hartelijke en ernsiige woor den beeft uitgereikt. Dr. G. O. van Walsem, d recteur van het Provinciaal Krankzinnigengesticht „Meeren- berg," verzoekt ons opname van het vol gende, waaraan wij gaarne deze pla'a sruimte afstaan. Mag ik, Hoofdopsteller dezer Courant, een enkel woord toevoegen aan het U hierne vens aangeboden bericht betreffendde exa mens in de Mariastichting? Voor het eerst zijn hier de examens afgenomen volgens da bepalingen van den Nederl: ndschen Bond voor Ziekenverpleging. Ik heb het voorrecht d:-el der examen-commissie uit te maken in he,t Gasthuis, in het Diaconessenhuis en nu in de Maria-Stichting en overal vervul ik die taak met onverdeeld genosgen, en, onderons gezegd, nogal eens tot mijn eigen leering. Door het toetreden van de Mariastichting Is nu voor de vrouwelijke vprp eegden in da drie groote ziekeninrichtingen in onze goede stad (ik gevoel mij ook ha f Haarlemmer) o: n- heid verkregen in dé opleiding en in de eischen van bekwaamheid, welke hun ge steld worden, naar ik vertrouw tot heil der zieken en tot bevrediging der betrokke nen. Door den persoonlijken band, dien ik vorm, was het mogelijk ook bij het af nemen van het examen eenheid tot stand te brengen en die organisatie te volgen, welke in de praktijk doelmatig gebleken is. Ik vraag daarom voor een oogenblik gastvrijheid op Uw podium, om van daar af mijn geluk we nschen aan te bieden, in de eerste plaats aan de geslaagden, die er niet tegen hebben opgezien om z:ch aan dit onderzoek te onderwerpen, waarbij zij 2jejj in het algemeen alleszins loffelijk gekweten hebben; in de tweede plaats aan de Earw. Moeder, zonder wier initiatief en doorzicht dit niet mogelijk zoude ziia goweest; in derde plaats aan Ooi ie ga Jessurun, die den door bom aan het onderwijs besteden ar beid bekroond heeft gezien op een wijze, waarvoor hij dankbaar zal zijn, en in dan vorm, die hem terecht de beste sch en. Ik voeg daarbij als vertegenwoordiger van dsn Nederlandschen Rond vöoi' Z eken verpleging in het openbaar mijn d nlc voor di meer dan hartelijke wijze, waarop wij in de Maria- Stichting botvangen zijn. Daar is, Iaat ik U het geheim maar verklapP®'1» wellicht nog wat anders voor mij in he: vet. AU Kerst mis weer in het land zal zijti en de Stille en Heilige Nacht weer Vrede zal brengen, mocht het zijn ook de uitwendige vrede!, dan zal ik mogelijk voor mijn Weihnachten ten geschenke krijgen een vrouwelijk hand werk, waaraan alle acht de geslaagden een deel ar be ids gedaan zul .en hebben en waarin de bezige en zacii.e hand vaU Zus er Digna een vrome spreuk zal ingewerkt hebben, al les tot eer en aandenken aan het f it, dat op Maandag en Daisdag volgend op d:n drieëntwinligsten Zondag na Trinitatis Anno millesimo nongentesimo sexto decimo Orbis Redempti in die Mariastichting, staande en ge legen aan de Kamperlaan te Haarlem, de eerste acht Franciscanessen, goed gerekend voör zeven- en tachtig en een half procent van Duitschen bloed, onder de auspiciën van den Nederlandschen Rond voor Ziekenverple ging getoond hebben te bezitten die mate van technische kennis, welke voor de uitoe fening van hun beroep oimisbair is; en tot mijn loon, welk loon ik verd.end heb, doordat ik a :ht mensehen, die velen goed e i geen kip kwaad gedaan hebben, heb helpen martelen met de moderne examen tortuur. Waaruit, Mijnheer de Eed cteur, U klaarlijk blijken moge, dat er in Europa werkelijk nog enkele rechtvaardigen zijn, die kwaad mtet goed vergelden, grond waarop ik U voorstel: wij zijn ©n bij ven optim sten. G. O. VAN WALSEM. (Santpoort, 29 November 1916. DE TRAM HAARLEM-HEEMSTEDE. De Tweede Kamer heeft aangenomen het onteigenings-ontwerp ten behoeve van den aan leg van den Eleetrischen Spoorweg Haarlem- Heemstede. GEMEENTERAAD. Heden kwam de Raad andermaal bijeen tot verdere behandeling van 't voorstel van 3. en W. in zake eene tijdelijke verhooging van de prijzen van gas- en e.ectricite.t dat, met de amendementen der heèren Andreaé c.s. wij in ons vorig nummer vermeldden. Na breedvoerige besprekingen, waarvan wij wegens plaatsgebrek het verslag' tot morgen moeten uitstellen, werd tenslotte de motie Andrea..: verworpen met 1611 stemmen. Voor stemden de heeren Van Liemt, v. d. Kamp, Andreae-, Hoog, Visser, Bomans, Groenendaal, Poppe, Timmer, Nagt- zaam en de Braai. Vóór de stemming had de heer ANDREAE gezegd, nadat de vergadering even was geschorst ten einde dat de leden zich kon den beraden dac men de motie wens, lit te handhaven, maar dat indien ze werd ver worpen men er andere zou voorstellen. In die nieuwe moties die daarna werd in gediend, spreekt de raad zich uit voor een verbieden van 't gebruik van gas- of elee- triscli licht na 11 uur des avonds, voor wat aangaat tapperijen, en na 8 uur des avonds voor wat aangaat de winkels met dien ver stande, dat op een Zaterdagavond na 10 uur de winkels gas- en electriseh licht zullen mo gen gebruiken. Over den motie werd gestemd. Z« werd aangenomen met tegenstemming der heeren Schreuders, Loosjes, Heerkens Thijssen, de Breuk en Kuenen; nadat een amendement des wethouders om in de motie te lezen; ,»zood;ra B. en W. dat noodig oordeelen" was verworpen met voorstemmj^g der hee ren: Loosjes, Heerkens Thijssen, de Breuk, Ribbius, Modoo, Bregonje en Schram. (Ongecorrigeerd.) FEEST IN ST. BAVO. Naar wij vernomen zal, bij eventueele verkie zing van Mr. Bomans tot lid der Tweede Kamer, deze morgenavond feestelijk worden ontvangen in het gebouw „St. Bavo," waar ook vele Haarlemmermeerders alsdan zullen tegen woordig zijn. VOLKSZANG. Met een verwijzing naar de advertentie in dit blad plaatsen wij bier nog eens een uitdruk- kelijken oproep, om vanavond den schitterenden avond die de R.-K. Volkszang in „de Kroon" geeft, te gaan bezoeken. "Van den beer Slinkert nït Nijmegen, die daar optreedt, hebben we al veel gehoord. Hy „leidt" zoo'n heelen avondhy laat de menschen schudden van het lachen, men leert spelende wat hij u leeren wil, en hij „vult" den gansehen avond alleen. Zijn talent is op dit gebied uniek. Het zal wezenlijk vanavond een e e 11 i g e avond worden voor de leden van „Volkszang" niet alleen, maar ook voor vele anderen die een avond van genoeglijke en zeldzame kunst wil len meemaken. We kooren dan ook, dat reeds van elders velen zullen komen om den heer Slinkert (die al een bekenden naam beeft in den lande) te hooren! GEMEENTEZAKEN. Oninbare Posten. B. en W. stellen voor van het kohier 1913 een aantal posten, ten bedrage van 12.868.6!) oninvorderbaar te verklaren. Salarisregeling voor per sonen in dienst der ge meente. De commissie, bestaande uit de heeren Andreae, Breda Kleynenberg, Nagtzaam, Rib bius en van Liemt, heeft rapport uitgebracht over de verordening, regelende de bezoldiging van de ambtenaren, op wie bet ambtenaren reglement van toepassing is, en waarvoor meer dere unificatie werd gevraagd. Wij komen er morgen op terug! RECTOR GOES. De toestand van den ZeerEerw. Heer Rector Goes is, naar men ons mededeelt, nog' dezelfde als gisteren. AANBESTEDING. Door den bouwkundige W. J. Nelissen is aanbesteed: bet verbouwen van perceel Klein Heiligland 34. Ingekomen waren 13 biljetten: Firma H. London, 8700, J. E. A. Kaub, 8643, Zemel Veldwijk, 7150, D. Bruin, 6795, allen van Haarlem. W. A. Fbillippo, Hillegom, 6785, A. N.. H. Bruseker, Schoten, 6740, J. W. Schuil, Haarlem, 6600, O. Turkenburg, Heem stede, 6498, Zurendonk, Haarlem, 6448, .T. Turkenburg, Schoten, 6333, Jac. Klerk, 6300, J. Kroon v. Diest, 6300, Joh Möhrin- ger, 5496, allen te Haarlem. GESTOLEN. De herkomst van de militaire wollen dekens, die zekere de K. in een tapperij trachtte te vcrkcopen is door de politie vastgesteld. Ze waren afkomstig uit het militair kleodingmaga- zijn en ontvreemd van „De stad Rottei-dam" liggende in het Spaarne, waarmede zij naar de waachiurichting te Woerden zouden worden vervoerd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 29 Nov.: H. H. Eage en D. M. v. Mook 30 Nov.: J. F. Brouwer en T. Els- kamp P. Dalmeijer en J. Wesseling H. E. Dijkman en C. v; Eijk C. T. Blei en H. van Alphen. Getrouwd 29 Nov.: P. Koster met M. Bak ker 30 Nov.: G. Roozendaal met C. A. Kors J. Romboute met C. den Boer C, G. Spanjaard met A. Draijer J. Hartel met W. O. J. Olthoff C. Wagenaar met G. de Boer W. v. Ree met J. W. Rutgers Geboren 30 Nov.: d. van P. Schötz-Bouw- man 29 Nov.: d. van P. J. HogenfbirV-Wee-T seis z. van E. v. d. Drift-Grimbergen z. van K. Tijssen-Hanen. Overleden 29 Nov.: A. Star, 73 jr„ Schoter-1 singel C. A. M. Lefeber-v. Hoof, 36 jr* Nieuwe Gracht. UINNENLAND. VICE-ADMIRAAL ELLIS, t Te Amsterdam, waarheen hij zich uit zijn woonplaats, Den Haag, ter bijwoning eener vergadering bad begeven, is gisteren plotse ling-, op 70-jarigeii leeftijd overleden oud- Minister van Marine, gep. vice-ad mi raai Ellis, adjudant in buitgenw. dienst van H. M. de Koningin. De teraardebestelling zal Zaterdag v.m. ter algemeen© begraafplaats te 's-Gravenhagi plaats hebben. KLEIN VERLOF LICHTING 1910. DEN HAAG. (Officieel). Op 20 Decembei zullen do dienstplichtige onderofficieren, kor poraals en manschappen van de militielichtin/ 1910, voor zooverre zij bestemd zijn later naai de landweer over te gaan, in genot van onbe paald klein verlof worden gesteld. BUITENLAND. DE KONINGIN „REGENTES." Het Wolf-Bureau te Berlijn verneemt dat bet Nederlandsche stoomschip „Koningin Regentes" zal worden vrijgegeven. EMILE VERHAEREN. t De Parijsehe correspondent van „Het Han delsblad" seint, dat Emile Verhaeren, de be kende letterkundige, naar Rouaan gekomen, om een voordracht te houden, werd overreden en gedood door een reeds in beweging zijnden trein, waar hij nog wilde instappen op de terug reis naar Parijs. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. In stituut te De Bildt. Hoogste barometerstand: onder 775 Noord- Oost Duitschland. Laagste baromterstand: 753.4 Bodo. Verwachting tot Vrijdagavond: zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen, neve lig tot zwaarbewolkt, aanvankelijk nog wei nig of geen neerslag, later iets zachter. Voor de vele bewijzen van aee.ne ming, ondervonden hij het overlijden van onze gebelde Zuster, Behuwdzus ter en Tante, betuigen wij onzen har- telijken dank. Uit aller naam, Fr. RICHARDIJS VAN bCHEIJNDEL O.F.M. Haarlem, Nov. 1916. JU33 Den 15 Dec. a.s. hopen onze geliefde ouders THEODORUS STIPHOUT en THEODORA BERTHOLEE den dag te herdenken dat zij vóór 1214 jaar in den echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hun dankbare kinderen JOHANNff AULA ADRIANUS. Haarlem 31 Nov. 3028 Gevraagd voor 's-Gravenhage een Vereischte goed kunnen koken. Zich aan te mMdeu Zijhveg 65, Over- •veen. Osr>. Herm.Smffs en Co. Heden avond om 71 en 9 uur laatste voorstelling van met groot orkest, j Vanaf Vrijdag als hoofdnummer of Buitengewone kunstfilm in 4 afd. muzikaal geïllustreerd door Mej. PUSCH (piano) en den heer COK ME1[LINK (viool). Zeer Interessant. VERDER KOMISCHE BEELDEN. Aanvang 8 uur - Gewone prijzen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2