Hm. van den „DE IRIS" "W. HECK Piano-, Orgel- en Muziekhandel HOOI VLEESCHHOUWERIJ KAAS. KAAS. UIT ONZE OOST STADSNIEUWS STATEN-GENERAAL SröRT e» WEDSTRIJDEN LEGER EN VLOOT RECHTZAKEN Advertenfiën A. ZONDERLAND Stoomververij en Chemische Wasscherij Kleine Houtstraat 28. - Telefoon 2778, Fabriek BURGWAL 38. Ruilen Verhuren Stemmen - Repareeren Spaarnwouderstraat 48. I A. Bosma Vleeschhouwerij en Lamssiagerij SPRHYT Co. begroet ds „Nowoje Woeraja" met leven dige voldoening het protest der Nederland- - 5che regeering tegen de deportatie dei* Bel gen, welk protest, door voortreffelijke gevoe lens werd ingegeven. Wanneer eens do dag van de algemeene afrekening zal aangebro- ken zijn zaf rekening worden gehouden met Nederland voor zijn goede daad. Duitschland le hebben herinnerd aan hst bestaan van de •wetten der Rechtvaardigheid. Het blad is echter van meening dit de Kederlandsche regeering haar nota dient aan cc vullen ten e:nde te verhinderen dat Duitschland andere Belgen zou deporteeron, «er vervanging van da voormalig» uitgewe- kenen, ten wier opzichte Nederland thans de terugzending eischt. Wordt dit niet voorkomen dan wordt de Belgische bevolking aan oen nieuwe beproeving blootgesteld. 1500 gestolen. In de Oude Agnieten- school te A'dam is 1500 gestolen. Van ge meentewege wordt daar werk verschaft aan kleermakers. Voor 300.000 beboet. De firma Jurgens «te Oss is door de N. O. T. wegens verboden (uitvoer met> 300.000 beboet geworden. De firma was zelf onschuldig, maar een harer afnemers had haar bedrogen, en als verant woordelijke eerste-importeur heeft zij er voor moeten bloeden. Het geld is in de kas van het Kon. Nat. Steuncomité gestort. De Domburgsche bosschen. Gisteren is een van de fraoiste complexen van de Dom- iburgsohe bosschen, o.a. omvattende bet grootste deel van de Kuil van Berkenboseh met den daarbij behoorenden duin- en woud- grond onder den hamer gekomen. Het spreekt vanzelf, dat een groot aantal natnur- liefhebbers met eenige vrees den uitslag hiervan tegemoet zag. De N. R. Ct. meldt, dat de nieuwe eige naars van dit fraaie brok natuurschoon een »n ander geheel ongerept zullen laten. Over de grens gekomen. Gisterochtend kwam te Zevenaar aan een Russisch jong- mensch van 22 jaar, afkomstig uit Warschau. ;Hij was geruimen tijd in Duitschland, het laatst te Hamburg, als kuipersgezel werk- rzaam geweest en verdiende acht Mark daags. De behandeling was over het geheel genomen niet slecht, doch het verlangen naar goeden kost en naar bericht van het ouderlijke huis, dat nu reeds zoo lang uitbleef, deden hem besluiten naar Nederland te vluchten. Te Maastricht kwamen nog drie ont- rvluchte Russen aan, die bij Kerkrade de grens hadden overschreden. Woensdag zijn te Winterswijk twee Fransche krijgsgevangenen aangekomen, die op 30 November uit Dülmen ontvlucht waren. De eene, die reeds voor de tweede maal ont vluchtte, was een 26-jarige ingenieur uit Pa rijs, die als korporaal hij het korps vliegers diende en op 7 Sept. 1914 te Maubeuge gevan gen genomen was. De andere, een 36-jarige meesterknecht van een electriciteitsfabriek, was korporaal bij bet 73ste regiment infan terie en op 22 April 1915 bij Yperen gevan gen genomen. Te Glanerbrug, gem. Lonnelcer, is een 24-jarig Duitsch deserteur, die dienst deed als grenswacht-soldaat, in uniform over de grens gekomen. De man had zijn vrouw op bezoek, en beiden stapten ons land binnen, nadat hij zijn geweer had neergezet. GEMEENTEZAKEN. Rivier- of duinzand. Over deze kwestie rivier- of duinzand ,voor de bestrating heeft de heer L. O. Du- .mont, directeur van Openbare Werken, een uitvoerig rapport uitgebracht, waarvan de .conclusies de volgende zijn: lo. Duinzand, zoowel als rivierzand zijn .uitstekende materialen om als onderbed te dienen voor bestratingen; 2o. Beide soorten van zand zijn in staat, tot zekere grenzen, 'de drukking van de zich 'jover de bestrating bewegende Jasten op te nemen en deze over een grootere oppervlakte te verdeelen; 3o. Bij gebruik van duinzand voor het on derbed dient dit bed, voordat do bestrating wordt aangebracht ingewaterd, te worden; 4o. Bij gebruik van rivierzand voor het onderbed, dient dit bed, voordat de bestrating wordt aangebracht gerold te worden; 5o. Duinzand als voeg- en dekzand go- bruikt kan bij warm droog weer droog wor- 'öen ingevoegd, en bij koud, nat weer wor gden ingewasschen. Dit inwasschen dient in ^twee of meer tempo's te geschieden, i Go. Rivierzand als voeg- en dekzand ge- },bruik, kan worden ingewasschen welk in- ..Wasschen ineens kan geschieden. 7o. Bij nat koud weer is het gemakkelij ker om voor voeg- en Hek zand rivierzand j.te gebruiken; 8q. Ofschoon door rivierzand water spoe diger zal Wegzakken dan door duinzand zal deze omstandigheid, doordat door een goed gelegde bestrating geen groote hoeveelheid! water doordringt, geen invloed op de keuze van het eene of van het andere soort zand hebben. Wordt de meening niet gedeeld, dat 'goen groote hoeveelheid water door de bestra»- ting heendringt, dan Wordt opgemerkt, dat dit doordringen toch in een langzamer tempo geschiedt dan het tempo met hetwelk dit water in den ondergrond wegzakt; 9o. Bij gebruik van rivierzand zullen de kosten per M2 bestrating vermeerderen met: a. voor geheel nieuwe straten f 0.225; b. voor bestaande straten tenminste f 0.55. En de eindconclusies: 1. Naar zijne ineening zal bij een alge meen gebruik van rivierzand de duurzaam heid der bestrating niet, en in elk geval niet zooveel, winnen dat daardoor de meer dere kosten, aan het gebruik van dit zand verbonden, worden goed gemaakt. 2. Hot gebruik van rivierzand als voeg- en dekzand is vooral in het koude en natte jaargetijde aan te bevelen. OPGAAF AANWEZIGE VOORRADEN KLEI-AARDAPPELEN. De Burgemeester van Haarlem maakt be leend, dat volgens beschikking, d.d. 1 de zer, van den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, ingevo'ge artikel 0 van de Distributiewet 1916, aan ieder houder van klei-aardappelen in de gemeente, opgaaf zal worden gevraagd van tie groote zijner voor raden klei-aardappelen op 5 December 19 L6, met uitzondering van plantaavdappe'.en en van aardappelen, benoodigd voor verbruik door den houder zelf of zijn gezin. Do op gaven moeten voor de verschillende soorten afzonderlijk "worden verstrekt. Onder houders zijn te verstaan verbou wers zoowel als handelaren. Indien een houder van klei aardappelen wei gerachtig mocht zijn de gevraagde gegevens te verstrekken of indien onjuiste opgaven mochten worden gedaan, zal worden gehan deld overeenkomstig de bepalingen der Dis tributiewet 1916. „GELOOF EN WETENSCHAP." De (>afd. Haarlem van „Geloof en Weten schap houdt eene gewone vergadering op Donderdag 14 Deo., des avonds 8 X uur in de ■bovenzaal „De Kroon". Als spreker treedt op de ZeerEerw. Pate® H. Gielen S.J., met liet onderwerp: Het nieuwe zoeken en de Oude Wijsheid naar aanleiding van Jean Ghristophe. HOOGER BEROEP. Door den heer officier van Justituie alhier is Hooger beroep aangeteekeml tegen het vonnis der Arr. Rechtbank alhier waarbij A. van Tiggelen te Sloten is vrijgesproken aan de hem ten laste gelegde mishandeling. R. K. POLITIE-VEREENIGING. De R. K. Politie-beamlbtenvereeniging heeft een algemeene vergadering uitgeschre ven en wel op Maandag 11 December, des avonds om 7 uur en ten 10X uur in het ge bouw van den St. Jozef gezellen, Janstraat No. 57. De agenda vermeldt: 1. Opening der verga dering; 2. Ingekomen stukken; 3. Maandeliik •verslag van den penningmeester; 4. Installa tie van den Geest. Adviseur; 5. Rondvraag en sluitng. VAN ONZE RECHTBANK UITSPRAKEN. De Arrondissemehts Rechtbank alhier, deed gisteren de volgende uitspraken. C. Z,, arbeider te Zandvoort, verduiste ring, vrijgesproken. N. E. T„ koopman te Haarlem, overtreding Hondenbelasting f 24 boete of 4 dagen hechtenis. H. M. dienstbode te Haarlem, diefstal, 4 maanden gev. straf met aftrek prév. hechtenis. H. F. A. 8., schildersknecht te Haarlem, verduistering, straf als voren. G. B., voeger te Haarlem, diefstal, v»t.rar als voren. H. G., loopknecht te Haarlem, verduistering en oplichting, 1 jaar gev. straf met aftrek als voren. F. H., loopknecht en P. L. S„ werkman te Haar lem, diefstal, de le 1 jaar en 3 maanden 1 gov. straf beiden met aftrek als voren. J. W. H. G„ machinist te Wor- merveer, diefstal, 4 maanden gev. straf, met 5?trck als voren. G. van V., werkman en H. J. v. d. P„ koopman, beiden te Amster dam, diefstal beide vrijgesproken. N. B„ en J. P. D., werklieden te Schoten, verduis tering, ieder 3 (weken gev. straf. J. R„ koop man te Oostzaan, diefstal, een maand gev straf. O. P. van der L„ tuinknecht te Be verwijk, diefstal, 6 weken gev. straf. POSTKANTOOR TE HAARLEM. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen In de 3» November. maand Binnenlandsche brieven. F. M. Baron v. Lijnden, 'Haarlem. Aug. Bonis, Harderwijk. Cursus gemeente adm., Helmond. N. Dingjan, Haarlem. Distributie- bureau, Den Haag. A. Duijhstee, Amster dam. H. B. Lettor, Gouda. P. de Haas, Am sterdam. de Jonge Zwijnsbergem, idem. D. A. W. Koch, Bloemendaal. Paul Kool, Am sterdam. A. L. Koops, Den Haag. Gr. Kreijtz, Haarlem. Leeuwarder Nieuwsblad, Leeuwar den. W. v. d'. Linden, Amsterdam. M. Mul ler, idem. Wed. Oostmeijer, Haarlem. E. O. Papeshuizen, idem. 'M. Peters, Nijmegen. B. Prins, Giess en Oudekerk. Wed. Rahder, Bloe mendaal. v. Rhenen, Amsterdam. J. Richards, Bloemendaal. E. Vaillant, Den Haag. A. Vis ser, Sliedrecht. J. Wiederhold, Amsterdam X. 9641 Binnenlandsche briefkaarten, de Boor, Amsterdam. Bosman, Bussum. G. F. Cave, Amsterdam. Cantee, Haarlem. Del Canho, Nijmegen, J. Goldwijk, Amsterdam. Joh. de Groot, Zwolle. M. Graaf, P. de Haas, Amsterdam. W. Hoek, idem. A. Hoing, Koog Zaandijk. J. Hollander Grootegeest. A. Hendrichs, Amsterdam. 'A. Jansen, Zand- voort. R. Kogenaar, Schoten. W. Kar res, Rot terdam. ~W. Koeman, Amsterdam. L. Klein, IJmuiden. Graaf Muilenaars, Haarlem. M. Noordorgraaf, Rotterdam. Id. idem. B. v. bos ten, Den Haag. S. v. <1. Putten, Schoten. R Rutgers, Utrecht. O. Roelofsen. Haarlem. G. Schieveen, id. Scholte, Amsterdam. S. Sehults, id. H. Smit, id. A. J. Sweep, Velsen. Joh. Vondriks, Haarlem. J. Verbeek, id,. L. Ver hoef, Rotterdam. Willemspi, F. do Zuur, Har derwijk. Zeven kaarten zonder adres. Buiteniandsehe brieven. M. Bogaerc, Brussel. B. Hoefnagels, Zurich. Buiteniandsehe briefkaarten. R. Leonardi, Sanseverino. D. A. Petthe, Port Said. Lina Weinoft, Linden Hannover. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: 'J. P. P. v. d. Aar, Frans Halsstraat 30, een hon denhals- band. H. v. Markensteijn, Jansstraat 1, een handschoen. J. G. v. Mierlo, Harmenjans- straat 41, oen rozenkrans. H. Baars, Ooster straat 32, een strooien hoed. J. Boes©, Kruis straat 45, een handschoen. P. v. Marion, Spijkermanstraat la, een hondenzweep. A. hamhorst, 2© Hoogowoerddwarsstraat 28, Schoten, een rij wiel lantaarn. W. Homburg, Lange Vlamingstraat 24, toegangsbewijzen. B. Keesman, Lcfdschestraat 57, een hand schoen. E. Kop, Bocrensioeg io, ecu dames- portemonnaie met inhoud. E. Schot, L. Hee- renvest 2», een conducteurstang. L. de Jongh, Goornhertstraat 25, een Boberman pincher. „ONDERLINGE TROUW." In de laatst gehouden ledenvergadering van de verceniging „Onderlinge Trouw" werd ©ene commissie benoemd, welke in verband met de nieuwe salaris-regeling van II. H. doctoren en apothekers en de daarmede ge paard gaande contributie-verheoging der le den, eene bespreking zailtrachten te ver krijgen met de besturen der ziekenfondsen om zoodoende tot eene uetere salaris-rege ling te komen voor de. boden aan die fondsen verbonden. Verder werd besloten dat met het oog op de financieel© offers die in deze kwestie voor de vereeuighig kunnen ontstaan geen gelden voor'het jahrfeest uit të trek ken. eten vlnjdjèn, metende de Minister van de voer genomen opheffing voorshands te moeten af zien en zoowel te Ede als te Uden zijn thans onderscheidene Hollandsche families onderge bracht. Intusschen blijft de Minister deze aangelegenheid in het oog houden en zoo dra de omstandigheden het zullen 'gedoogen, zal tot opheffing van een 'der vluchtoorden worden overgegaan. Hetzelfde streven naar zuinigheid heeft in derdaad ook geleid tot opheffing van het af zonderlijk Regeeringscommissariaat te Ede. Nu de zaken reeds geruimen tijd op gang zijn, kan met een Regeeringscommissaris wor den volstaan voor Nunspeet en Ede. Deze samenkrimping zal al aanstonds, afgezien nog van besparing op bezoldiging, leiden kunnen tot samensmelting en vereenvoudiging van sommige diensten .Maar dit nog daargelaten, is inderdaad de administratie te Ede, in ver gelijking met die der vluchtoorden, te kost baar. Herhaald overleg met den fungeeren- den Regeeringsoommissaris heeft niet tot af doende vereenvoudiging kunnen leiden. Dit is begrijpelijk, omdat van den aanvang af Ede voor Vluchtelingen van beteren stand was bestemd en in verband daarmede uit ruimer beurs is gebouwd. Daarentegen is de Regeerings-commissaris te Nunspeet gewend aan een eenvoudiger beheer en dus de aan gewezen man om ook te Ede de noodige be zuinigingen aan te brengen. Hieruit volgt, zonder dat iets te kort wordt gedaan aan de verdiensten van den Regee rings-commissaris die van de oprichting af aan het hoofd stond, dat het ernstig streven naar bezuiniging thans gebood zijne betrek king op te heffen, zegt de Minister. Dat het toezicht daaronder zou lijden, staat geenszins te vreezen; maatregelen zijn ge nomen om het dagelijksch beheer behoorlijk to verzekeren. Door den getroffen maatre gel wordt voor een belangrijk deel reeds be reikt datgene waarvoor de instelling eener commissie werd bepleit, die o.a. eenheid in de organisatie zou moeten brengen. Immers nu nog slechts drie vluchtoorden onder ver schillend beheer zullen staan, is uit dezen hoofde van zoodanige commissie weinig heil te verwachten, terwijl ook overigens daaraan geenszins behoefte wrordt gevoeld. TWEEDE KAMER. GEWISSELDE STUKKEN. Suriname. Verschenen is het Koloniale verslag van Suriname van 1916. De bevolking bestond op 31 December 1915 uit 100.245 personen, onder wie 54.762 van het mannelijk geslacht; het aantal Europeanen bedroeg op dat tijdstip 915. Van die Europea nen waren 613 in Nederland geboren. De R.K. gemeente telde 18761 leden, het grootste aan tal van alle geziudten. De Landsdrukkerij. In een Nota naar aanleiding van het Ver slag deelt de Minister van Binnenlandsche Zaken mede, dat de raming van de uitgaven voor aankoop van papier in verband met de uitkomsten van het loopende jaar alsnog met 150.000 verhoogd zal moeten worden. Tot nu wordt het benoodigde bedrag voor 1916 op 500.000 geraamd. Voor 1917 zal echter een bedrag van 450.000 voldoende zijn, aan gezien zich keuteekenen voordoen, welke op een daling der papierprijzen wijzen. EERSTE KAMER. Suppletoire begrooting van Blnnenlaiulsclie Zaken voor 1915 en 1916. (Vluchtelingenkampen.) In zijn desbetreffend antwoord geeft de Minister van Binnenlandsche Zaken Je ver zekering, dat, voor zooveel de eigenaardige toestanden het gedoogen, in de vluchtelin genkampen zooveel doenlijk wordt bevorderd de behartiging ook van andere dan de mete- rioele belangen 'der vluchtelingen. Hot betrachten van gepaste zuinigheid heeft steeds op den voorgrond gestaan en voortdu rend is do Minister er op bedacht geweest de metterdaad hooge kosten welke de vlucht oorden vorderen, te verminderen. Ernstig js dan ook do opheffing, van een der kampen in overweging geweest; zelfs was re ds met den Minister van Oorlog overeenstemming .verkregen over de bestemming van het vluchtoord te Ede voor huisvesting van mili tairen. Juist echter kwam toen het Kon. Nat Steuncomité met aandrang plaatsruimte vra gen voor vela Hollandsche gezinnen, die hun woonplaatsen in Duitschland hadden geves tigd, maar om verschillende redenen zich genoopt zagen naar het vaderland terug te keeren. Daar inderdaad bleek dat zeer vele dergelijke gezinnen niet elders onderdak kon- VOETBAL. OVERZICHT. H. F. C. stelde Zondag jl. hare supporters te leur, door wederom te verliezen, weliswaar werd zeer onverdiend verloren, doch Tonny Kessler c.s. namen de puntjes toch maar mede naar den Haag en daar gaat het toch maar om! Haarlem deed beter werk, en zooals ik verwacht had, kwamen de roodbroeken zegevie rend uit het Sticht terug. Blauw-Wit leverde kranig werk door de club van de Hörburgers een gevoelige nederlaag toe te brengen. Het blijkt, dat deze ex 2e klasser haar plaats vol komen waardig is in de „Groote Westelijke". Quick kwam er nog al genadig af tegen Dordt, terwijl U.V.V. haar ongeslagen record hand haafde door een 20 zege op „de Kraaien". Voor a.s. Zondag weer een flink programma. De beide Haarlemsche 1ste klassers zullen elkaar aan de Spanjaardslaan ontmoeten. Wat zal de uitslag zijn? Aan den Schoterweg wist H.F.C. aan het begin van het seizoen de roodbroeken met 4—1 te verpletteren, terwijl sindsdien geen competitiewedstrijd meer door haar werd ge wonnen. Na de door beide clubs gespeelde wed strijden is de stand als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. gem. Haarlem 9 4 1 4 9 18—25 1.— H. F. C. 7 1 2 4 4 7-9 0.57 Gezien dezen stand zou men dus een rood- broeken-zege verwachten. Wanneer we echter de elftallen^vergelijken, zal men tot de conclusie komen, dat de H. F. C.-verdediging beslist boven die der Haarlemmers staat, doch dat de voor hoede der rood-blauwen een beter geheel vormi dan die der blauw-witten. Alles in aanmerking fenomen, alsmede het wisselvallige spel der laarlemmers, ben ik geneigd om een kleine over winning voor de „Good Old" te voorspellen. De voorverkoop van kaarten voor dezen wedstrijd heeft reeds een druk verloop, zoodat als het weer er toe medewerkt, ons Zondag 'n aangename wedstrijd te wachten staat, 's Morgens zullen de reserves elkaar aan den Schoterweg bekam pen. Een gelijk spel lijkt mij niet onmogelijk. De Hanenburgers ontvangen Sparta. Of hier eenig succes voor Bosschart c.s. is weggelegd, meen ik te moeten betwijfelen. Arm Quick Hercules, ook een geducht concurrent voor de laatste plaats, zal de gastheer zijn van D.F.C Barend v. Hemert zal de beide punten wel mede naar de Merwedestad nemen. V.O.C. ontvangt het nog ongeslagen U.V.V. Hier voorspel ik een gelijk spel of een kleine Utrechtsche overwin- mng. Voor de overige wedstrijden verwijs ik naar het programma. c. H. LANDSTORM 1917. Waarschijnlijk zal de keuring van de land- stormpiichtigen jaarklasse 1917 nog in deze maand geschieden. MILITAIR YAARDIGHEIDS-DIPLOMA. Da opperbevelhebber heeft, naar de „Avp." meldt, ter kennis van de autoriteiten der land macht gebracht dat aan ongeveer 2100 offi cieren, onderofficieren, korporaals en man schappen het „militair vaarcLigheidsdiploma," is uitgereikt, welk'resultaat bevredigend kan worden genoemd. Aangezien bij meerdere deelneming aan lichaamsoefeningen nog beter resultaten kun nen worden verkregen en bet van groot belang wordt geacht om de opgewektheid tot deelne ming aan die oefeningen te blijven bevorderen is bepaald, dat bij voortduring van de mobili satie, in 1917 tweemaal gelegenheid zal worden gegeven om het diploma te verwerven, n.l. in Mei en September. Alle militairen die een militair vaardigheids diploma verwerven, krijgen een extra verlof van vier dagen, waaraan vrij vervoer per spoor enz. wordt verbonden en rekening zal worden gehouden met de wenschen van belanghebben den. DE OPLICHTING DER AMSTERDAMSCHE BANK. De Vierde Kamer der Rechtbank ie Amster dam deed uitspraak in de oplichting van de Amsterdamsche Bank voor een bedrag van f 22,488, door middel vaii valsciie duplicaat vrachtbrieven, facturen en kwitanties, geadres seerd aan de firma Wirringer Co., ie Keulen, ter zake van een eierenleverantie, gedaan door E. Goede(n) te Amsterdam, waarvoor terecht ston den J. K. en E. V. De Rechtbank verwierp het verweer der be klaagden, verklaarde dezen schuldig resp. aan oplichting en medeplichtigheid aan oplichting en veroordeelde ieder tot twee jaren gevangenisstraf, onder aftrek der geheele preventieve hechtenis. DE AANHOUDING VAN OVERSTE VAN DER WEIJDEN. Over de tijdelijke aanhouding te Singa pore van overste Van der Weijden, deelt de „Sumatra-Post" mede Eenig© Engelsche officieren kwamen aan boord van de „Vondel" met het verzoek om den heer Van der Weijden te mogen spreken. Eenig© oogenblikken later had de voorstel ling plaats. Was u in Nederland medewerker aan eenige Duitsch© tijdschriften? werd, correct, gevraagd. Om u t© dienerf. U is officier van het N.l. leger? J a. Kunt u dat bewijzen? Jawel. Luitenant-kolonel Van der Weijden begaf zich toen naar zijn liut en keerde terug met in zijn hand de officierspet, Hij wierp haar onverschillig-weg neer op de tafel, waar aan d© Engelsche officieren waren gezeten, die, over deze handelwijze allerminst ge sticht waren en den overste verzochten om lien te volgen. Na nog eenige woorden-wisseling, verliet d© heer Van der Weijden de „Vondel" en begaf zich in gezelschap van de officieren naar het verblijf van den commandant der ih'itsch© troepen, waar een nieuwe onder vraging praats had. Een uur latei* was de overste weer aan boord terug. ANTIQUITEITEN IN EN VERKOOP. Taxatie billijk* ARIE VAN 'iHOF. SPAARNWOUDERSTRAAT 79-81 4094 Tel. Intercomm. 2915 10 NASSAU LAAN 10 Telefoon 2064. BURGERIJ. Geen bluf en ook geen minderwaar dige kwaliteit. Maar steeds prima kwa liteit tegen de scherpste concurrentie. per 5 ons. Dulm^L\MSVLEESCH 35, 40, 50 RUNDERLAPPEN 60 65 70 ROLLADES ?q' sn ROSBEAF, RIB, LENDE 85 BIEFSTUK 95 BAKVLEESCH 85 Thuisbezorging zonder verhooging. 4306 plus 1 cent kosten. STOOMT en VERFT Uw kleeding ais nieuw binnen eenige dagen P"S" lmS4ï1?i^0PEWING van het TWEEDE FILIAAL ZIJLSTRAAT 33. 1470 Ged. Oude Gracht 118 - Telefoon No, 1338 Specialiteit in fijne Regeerings Kaas vanaf 22 ct. per 5 ons Pr.ma Bak- en Braadvet 47'/2 Fijne Geldersche Rookworst 67'/2ii Lever, en Bloedworst, zeer hijn van smaak35 Prima Ossenrookvleesch per ons 20 'en'?* ct. NEEMT PROEF. Lot op hot juiste ADRES. Wij noteeren onze prima kwaliteit als volgt: p. 5 ons LAPPEN 60, 65 GEHAKT60 ROLLADE65 STUKjES65 RIB70 ROSBIEF70 HAAS75 p. 5 ons LAPPEN 35, 40 GEHAKT40 SCHOUDER45 BOUT50 ROLLADE55 Te huis bezorgen zonder Prijsverhoogïng. 4280 Probeert onze fijne Runderhiefsiuk a f O.SO HL J. SERRlé, Brosmersstraat @4* EFFECTEN - COUPONS - PROLONGATIEN. Bevelen zich beleefd aan voor het uitvoeren van alle Effecten- en Bankzaken. Een door ons verzameld, uitgebreid Archief staat onzen clienten te allen tijde ten onzen kantore ter dispositie. HAARLEM Kinderhuissingel 68. (4037) Tel. 1342 SAFE-DEPOSIT GROOTE MARKT 23. W3S per baal f 3.-, f 3.25, f 3*50 en prima Klaverhooi f3.80 - .V y. Rundyleesch. Lamsvleesch.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 6