BERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN UIT DE PROVINCIE STAUSilIEtmS KOLLAMD'S KOORDEN ambt als raadsheer in den Hoogen Raad sal aanvaarden op verzoek eervol ontslag verl. aan Mr. J. Kosters, als hoogl. te Groningen. Bij Kon. besl. is ing. 1 Jan. benoemd tot mil.-comm. in het le mil.-distr. v. Zuid- HolL, P. J. G. Schott, gep. kol., oud-pl. comm. te Amsterdam, wonende te 's-Gravenhage. Bij Kon. besl. is J. W. Arriëns benoemd tot burgemeester der gem. Gieten. Bij Kon. besl. is ing. 1 J»n., benoemd tot sclioolopz. in het arr. Utrecht II, T. Kie stra, Oegstgeest, met gelijkt, toekenning van eer vol onts.ag als id. in het arr. Leidén. Bij Kon. besl. zijn: herbenoemd tot lid van den voogdijraad: Rotterdam I, mevr. P. M. J. Bredius, geb. Van Geffen; Leiden, mej. D. M. J. Coebergh; benoemd als zoodanig 's-Gravenhage I, P. J. Molenaar, pred. Ned. Herv. Gem. aldaar; 's-Gravenhage li, M. O. E. Bongaerta, ing. Rijkswaterst., lid van de Tweede Kamer, aldaar; Arnhem, J. O. J. Romswinckel, ge^en. kap. der maiin.ers, Nij megen; Leeuwarden, mevr. O. E. Ha ver - schmidt geb. Rooseboom, aldaar; Rotterdam I, mr. J. H. W. Sweliengrebel, dir. Rott. Spaarbank, aldaar. UITVOERVERBOD. Bij Kon. besluit is de uitvoer van ganzen kalkoenen, tamme konijnen, alle soorten van wild, benevens wilde konijnen, zoowel le vend ais gedood, verboden van 18 Dec. af, benevens de uitvoer van bijenwas. kamerverkiezing den haag h. De R.K. Kiesvereeniging in Den Haag n, heeft besloten om bij de tusschentijdsche ver kiezing voor £>3 Tweede Kamer (vacature Dolk) geen candidaat te stellen. KAASHANDELAREN. Gisteren is in Den Haag, op initiatief van de Vereeniging van Kaashandelaren, een protest vergadering gehouden over de te verwachten maatregelen in zake den uitvoer van kaas naar Duitschland. in de vergadering waren vertegen woordigers van belanghebbende vereenigingen en o. a. ook de Tweede Kamerleden De Jong en Teens tra. Met aigemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen: „De vergadering van belanghebbenden in den lande bij den exporthandel en de productie van kaas, bijeen te 's-Gravenhage op Maandag 18 December 1916; is van oordeel, dat het niet aangaat de lasten, die het gevolg zijn van de regeling door het L. E. B. getroffen in het belang van net alge meen eenzijdig te doen drukken op de exporteurs en producenten van kaas, die aan alle hunner zijn opgelegd, protesteert daartegen ten ern stigste. „De vergadering wil echter gaarne medewer ken tot zoodanige maatregelen als in het alge meen belang noodig zijn, doch meent erop te moeten aandringen verplichtingen tegenover de Regeering te voldaan dat de prijzen, waarvoor de voorraden aan het L. E. B. moet worden afgegeven zoodanig worden vastgelegd, dat aan hunne rechtmatige eischen wordt tegemoetge komen en verzocht de kaas vereeniging met de hierboven uitgesproken gevoelens rekening te willen houden." DE KOLENSCHAARSCHTE EN DE RODEN W A.BONS. Naar vernomen wordt, zijn door de militaire autoriteiten 200 wagons beschikbaar gesteld, om kolen uit Duitschland te halen. De Duitsche overheid heeft daartegen geen bezwaar; zij zou ook wel meer kolen naar ons land verzenden, als zij slechts over laadruimte beschikte. DE «BIRGIT." Het door de Duitschers naar Zeebrugge opge brachte Noorsche stoomschip „Birgit" was ge charterd door de Batavierlijn voor den dienst van Rotterdam op Londen. Het bevatte in hoofd zaak levensmiddelen. LEENING VAN 125.000.000. Staatscourant no. 297 bevat de wet van den 16en December 1916, tot het aangaan van een geldleening of -leeningen van f 125,000,000. De voorbarige appelbollen. Een onder wijzer van een der gemeente-scholen ont- fving van de afdeeling onderwijs een offi cieel schrijven, waarin hem werd medege deeld, dat zijn traktement met 100 ver hoogd was. Daar hij den voorafgeganen eer sten Juli juist zijn periodieke verhooging Van 100 had gekregen, vertrouwde hij zijn geluk niet volkomen, en riep de hulp in van een collega. Het bleek toen, bij nadere lezing van het stuk, dat het betrekking had op.... de reeds ingegane verhooging. Deze kennisgeving iwas gedateerd en verzonden 24 November, dus ongeveer.... vijf maanden na het in gaan daarvan. Men vindt het geval in geuren en kleuren verhaald in JDe Schoolbode." Het slotwoord van den teleurgestelde ge lukkige was teekenend: „Wat 'n stropl Ik heb m'n vrouiw gisteren avond al op appelbollen getrakteerd vanwe ge 't buitenkansje! Diefstal in 'n goudwinkel. Vrijdagnacht is ingebroken in den goudsmidswinkel van den heer v. G. in de Vughterstraat te Den ÏBosch. De dieven zagen kans voor een waar de van naar schatting 500 gulden, meestal reparatiewerk, dat zich in de werkplaats toevond, te stelen. Bloedige vechtpartij. Te Breda ïs "Zon dagavond zekere J. R. bij een vechtpartij" zóó verwond, dat hij aan de gevolgen is overleden. De brand in het Haags che Telegraaf kantoor. Nader meldt men ons, dat reeds he den de storing in het telegraafverkeer zal zijn verholpen en dat het verkeer zijn nor maal verloop zal kunnen hebben. Spionnage. Te Rotterdam zijn gearres teerd een Nederlander, een Belg en een brie venbesteller. De Nederlander, in dienst van den Belg, zou den brievenbesteller hebben omgekocht om brieven uit Duitschland, aan een ingezetene gericht, aan hem te geven, waarna hij ze aan de DBelg gaf. Bij huiszoe king in de woning van den Belg in de Z w aerdecro o ris tra a t, zijn een aantal brieven gevonden. Waarschijnlijk is dit weer een spionna ge zaa' UIT ONZE VORIGE OPLAAG HAARLEM PERSONALIA. Bij beschikking van den Minister van Justitie is benoemd tot concierge-bode bij de arrondis- sements-rechtbank alhier, de heer A. M. Ver kerk, thans vaste kracht bij voormelde recht bank. De benoemde is de zoon van den tegenwoor- digen concierge. GEMEENTEZAKEN. Commissie van Advies voor het Politie-personeel. Van den heer Bruch en vier anderen werd den 25en Ocober jl. in handen van B. en W. gesteld om advies een motie, den wensch uitsprekende de insielling van eene commissie, welke tot taak zou hebben den burgemeester te adviseeren bij het toepassen van straften, die aan het politie personeel kunnen worden opgelegd. De burgemeester en het college van B. en W. is het in dezen met den voorzitter eens zegt dat een dusdanige commissie alleen door hem kan worden ingesteld, wanneer de burge meester het, onafhankelijk van het oordeel van den Raad, noodig acht. Wat de voorstellers met de indiening der motie beoogen, ontgaat den burgemeester, aldus het advies. „De mogelijk heid, dat ik bij aanneming der motie wel tot instelling eener commissie van advies zou over gaan, kunnen zij toch niet veronderstellen." Om onzuivere stemming te voorkomen adviseert de burgemeester en B. en W. de motie niet in stemming te brengen. Kleingoed. Ten behoeve van de bewoners van de Bilder- dijkstraat 19 verzoekt de eigenares van dat per ceel aan den Raad om daarin een kleine boek drukkerij te mogen inrichten met electrische drijfkracht van twee paardekrachten. Hiertegen zou bezwaar bestaan in verband met de over dracht van mevr. E. Prévinaire. Hierin wordt toch gezegd dat er in die perceelen wel inrich tingen mogen zijn met een drijfvermogen van één paardekracht, maar niet met twee. Verzoek ster meent daarmede toch te blijven in den geest van de overeenkomst, alhoewel het niet met de letter strookt. B. en W. hebben tegen inwilliging geen bezwaar, temeer omdat de bedoelde inrich ting niet valt onder de tuinderswet. In verband met de instelling van de betrek kingen van hoogspanning-kabelmonieur en kabelgrondwerker bij het Gem. electriciteitsbe- drijf, moet het betreffende raadsbesluit worden gewijzigd en aangevuld. B. en W. doen daartoe een voorstel. B. en W. stellen voor de vergunning tot het hebben van een steiger in het Noorder-Bui- ten-Spaarne, welke vergunning was verleend aan de firma Brouwer en Van Dijk, werf „Neerlan- dia" te doen overgaan op de N. V. „Haarl. Scheepsbouw-Maatschappij." Pandhuiswei. B. en W. stellen voor te bepalen dat een houder van een bank van leening ter zake van een beleening in rekening mag brengen voor een beleensom van: f 1.— of minder 4 ct., 5 ct., 2 pCt., boven 1.tot en met 2.6 ct., 8 ct., 2 pCt., boven 2— tot en met f 3—, 8 ct., Met dien verstande dat bij verlenging van den termijn waarvoor oorspronkelijk de beleening was aangegaan alsdan over den geheelen duur der beleening in geen geval hooger rente mag worden in rekening gebracht dan hierboven voor den geheelen termijn is aangegeven. Hildebrand-gedenkteeken. Het Comité tot Stichting van een Hildebrand- gedenkteeken, alhier, is er nog niet in geslaagd de benoodigde gelden daarvoor te verzamelen en verzoekt daarom den termijn, waarop het ge- denkteeken zou zijn opgericht, te willen ver lengen tot 31 December 1917. DE KERSTBOOM.... Dat was een feest Zondag bij de zusters van het St. Veronica-Gesticht: het feest van den Kerstboom. Zoo gaarne schreven we er heel veel over, maar de plaatsruimte, de ruimte 1 Enfin, vertellen we dan alleen dat de zus ters heel tevreden zijn over de belangstel ling en het bezoek en wanneer die tevreden zijn, dan is het ook 'n succes geweest. Want niet voor haar werd feest gehouden, maar voor de arme kinderen, die van het succes van gisteren met 't Kerstfeest zullen profi teered Den geheelen middag was 't bezoek enorm en het gedrang, gesnap en gelach was niet van de lucht. Vooral voor de tombola en het draaibord, waar Vriendelijke dames uitnoo- digden om het geluk te beproeven. En boven was het moois te zien, dat de nijvere zuster handen voor de armen hebben gemaakt! Het was een feest voor de oogen en een genot voor 't hart! Het Kerstfeest is voor de zusters èn voor de armen een succes geweestl OPPASSEN. Ook hier tracht men dezelfde oplichterij toe te passen als in Den Haag. Zaterdagavond kocht een onbekend geble ven persoon in een winkel aan de Anegang een reep chocolade voor 25 cent en betaalde met een gouden tientje, weshalve hij negen gulden vijf en zeventig cent terugontving. Achteraf bleek dat het gouden tientje een verguld halven guldenstuk was met de beel tenis van de Koningin. Oppassen is dus de boodschap. i VERDWENEN. Een juffrouw vermiste Zaterdagavond uit een taschje, dat zij op de toonbank neerlegde in 'n winkel aan de Veerstraat haar. porte- monnaie, o.m. inhoudende een bedrag van elf gulden. R.-K. MANUFACTURERS. In beginsel heeft onze afdeeling van den R.-K. Handeldrijvenden Middenstand besloten tot op richting eener afdeeling van R.-K. Manufacto ries en winkeliers in aanverwante vakken. Mooi zoo! Hoe meer vakafdeelingen in de Hanze, hoe beter. Daar moet het heen, gedachtig het: Een dracht maakt Macht! Om tot de oprichting te komen zal Donder dagavond in „St. Bavo" door belanghebbenden worden vergaderd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 15 Dec. 2 z. van M. Elsenaar- Pennarts. 16 Dec. d. van J. G. üijsbertse-v. Zijtveld. d. van W. G. D. Rensen-v. Es. 17 Dec. z. van H. C. v. d. Haak-v. hmmerik. 18 Dec. z. van C. Poelgeest-Veldmijer. Overleden: 15 Dec. F. C. C. W. Rahaus, 68 j., Hasébroekstraat. D. Weijers-Storm, 68 j., Brouwersstr. J. A., 3 j., z. v. L. B. Ton nessen, L. Poellaan. 16 Dece J. B., 8 m., z. v. J. B. ten Bosch, Oranjeboomstr. J. Kuijer, 80 j., Hagestraat. J., 14 d., d. v. J. W. v. Benlem, Kamper laan. D. H. Hoek stra, 66 j., Korte Zijlstraat. 17 Dec. C. J. M. v. Reijsen-Galesloot, 79 j,, Ged. Oude Gr. EEN NIEUW DUITSCH OFFENSIEF OP HET RUSSISCHE FRONT. ST. PETERSBURG, 18 Dec. (Part.) Sedert verscheidene dagen voeren de Duitschera krachtige offensieve bewegingen uit aan> het zuidwestelijk Russische front in de rich ting van Wladimir Wolynski in het gebied van Tarnopol, Potehew en in het gebied van Brzezany. In de Woud-Karpathen deed de vijand, na versterkingen te hebben ontvan gen, hardnekkige aanvallen, doch deze ble ven vruchteloos. HAARLEM—H. B. S. 2—1. Wederom 'n overwinning der roodbroekenl 't Begint zoo langzamerhand 'n g^w^onte te worden... echter heeit hec ditmaa. h.wat moeite gekost maar eniin, da twee puntjts zijn binnen, dat is de hoofdtaak I Onder leiding van den heer vossehalk stel len de voigende elftallen zich op: H. B. S. v. Wilk, d; Veer en Keiihof, a; Sijnja, Pin.o, v. Dapperen, m; v. Rappert, Schut, Poping, Bos en Hissink, v.; Haarlem: Visser, d; Tho mas en Maas, a; D. Houtkooper, Tokeien- burg en Mul.er, m; Wasse, Houtkooper, O s tenbroek, Jur Haak en Sehravendijk, v. On middellijk na den aftrap vait Haarlem aan, doch de H. B. S.-keeper die uitstekend op dreef is red; 's vrije schop voor Haar lem wordt naast getrapt. Do i oud aoe..en zij a nog niet erg op dreef; het schijnt d.t de voorhoede-spelers met een „we winnen wel"- idée beHe.d z.jn. Oplassen rood blauwen i in a de overwinningen n.eu te hoogmoedig worden i De zwarten manen handig gebrum van het laksehe spel hunner tegenpartij; meermalen vallen zij fanatiek aan. De Haarlem-verde diging; moet zich bijzonder inspannen om zich v. Rappert c.s. van fiet Tijf te houden. Bij 'n uitval vau Haanem dennt men bchraven- dijk te zien scoren, maar.de bal belandt in 's keepers handen; onmiddellijk hierop volgt 'n aanval der Hagenaars, doch de bo venlat heipt keeper Visser, z.jn deer schoon te houden. Nadat we nog eenige gevaarlijke den genomen is een dezer hoekscuoppen den roodbroeken noodlottigI Een der zwar ten, slaagt er in den bal na eenig gewirwar langs Visser te zenden. 011 Eenige minuten later treedt de rust in. Na de rust pakken de roodbroeken flink aan; blijkbaar zien ze in, dat er héél anders gewerkt moet wórden, om te overwinnen, 'n Mooie ren vaB \vasse, gevolgd door *h schot van Jur Haak, loopt op niets uit, daar de H. B. S. keeper zeer gelukkig weet te redden. Haarlem is nu voortdurend sterker en H. B. S. is geheel ingesloten; tóch zou een gevaarlijke uitval der zwarten Haarlem een goaitje gekost kunnen hebben. Visser redt magnifique 1 Het publiek brult om den gelijkmaker.deze kan dan ook niet uitblijven, daar de rood-b.auwen steeds om het zwarte dóei zwermen-eindelijs ge lukt het dan Jur Haak gelijk te maken. Wasse schiet... keeper kan niet wegwer ken. en Jur Haak is er vlug bij oni het leder in 't doel te plaatsen. 1L luid ge juich 1 Een der Hagenaars gaat zich nu aan ruw spel te buiten en krijgt daarvoor een waar schuwing van den scheidsrechter. We krijgen nu 'n zwaren strijd... 't thans om de leiding! 't Spel gaat verbazend vlug; beide verdedigingen moeten meerma len bande.end optreden, ook de keepers wor den geenszins met rust gelaten.Haarlem wint echter meer en meer terrein.,je roodbroeken w illen lmn overwinningen, reeks voortzetten.héél H. B. S. ve.d digt. maar tevergeefs.hoe ze ook zwoegen ze kunnen niet verhinderen dat Wasse 'n voorzet van Jur Haak, hard in een doel punt omzet 1 2—1. Het publiek^ is in extase en barst in luid gejubel to®- Vermelding verdient nog, dat in de laatste minuten Jur Haak met 'Sehravendijk, en HouUooper met Wasse van plaats verwisselden; m deze pe riode werd dan ook de winnende goal gemaakt H. B. S. wendt nog een zwakke poging aan, gelijk te maken, doch slaagt hierin niet. Jammer voor de zwarten, dat ze hun mooi verdedigend spel niet 'n paar minuten langer nebben kunnen volhouden. Wanneer scheids rechter Gosschalk die g°®n voldeed tijd fluit, boeken de roodbroeken hun zesde overwinning 1 Gaat zoo voort Haarlemmers, doch.onderschat nooit een tegenstander 1 Bij H. B. S. v. Rappert en Sijnja uitstekSnd; ook de keeper voldeed z er goed- B.j Haarlem Houtkooper en Maas uflstekend; Jur Haak hebben we wel eens beter gezien; Wasse maakte veel goed door tojn mt°°ie en voor Haarlem winnende goall Mullnr n p.uim voor zijn hard werken en taai volhouden. TOON. SCHOTEN. De lichtbezuiniging. Men meldt ons; Als hadden, ze 't afgekeken van hun Haar- lemsohe concurrenten, doofden Maandag avond te 8 uur ook de Schotensche winke liers de gaslichten en lieten deze vervangen door petroleumlampen of kaarsen. Het deed terugdenken, aan enkele jaren geleden, toen Scfhoten nog niet in het bezit was van de lichtgevende fabriek. De vraag rijst echter of ook niet eenige straatlantaarns hadden gedoofd kunnen worden. De overheid, zoo ze' niet vóór gaat, dient toch wel tegelijk met den particulier een noodmaatregel als deze, in te voeren voor de straatverlichting. IJ MUIDEN. Onbestelbare stukken. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand December: Brieven binnenland: mej. "loos Hamels, Amersfoort; Techn. Boot-motoren Bureau Stephen, Amsterdam J. Verwij, Amster dam; Vledder, Velseroord. Briefkaarten binnen land: mej. M. den Boogert, mej. Hindertje, Oude Pekela; mej. Jorritsma, Amsterdam. EGMONU BINNEN. Maria-Vereeniging. Zondag had de aange kondigde oprichtings-vergadering plaats van de dames-drankbestrijasters-vereeniging, onder lei ding van den voorzitter van het Kruisverbond, den heer J. Verheggen. Zeer talrijk was de op komst van de belangstellenden, die echter ge deeltelijk in hare verwachting werden teleurge steld, daar bij het begin der vergadering bleek, dat mej. Mooijman door ongesteldheid onver wacht verhinderd was de lezing over „Vrouwen werk" te houden. In haar plaats was door het hoofdbestuur gevraagd mej. Bleeker, die echter evenmin aanwezig was. Toch^werd na deze mede- deeling en een korte inleiding door den voor zitter tot oprichting der afdeeling overgegaan, waarvoor zich 29 leden hadden aangemeld. Het voorloopig bestuur bestaat uit de dames Verheggen-van Brempt, presidente, Bakker-Nij- man, vice-presidente, Jac. v. d. Velden, secreta resse, A. Buter, 2e secr. en de wed. Liefting- Zuurbier, penningmeesteresse. Mej. Bruno van Alkmaar las de aanwezige dames wat voor, terwijl ook de Eerw. Heer pas toor nog het woord voerde, zoodat de vergade ring niettegenstaande de genoemde teleurstelling, een geregeld verloop had. Met een gemeenschappelijk lied „Het beleg van Schiedam" en gebed werd de bijeenkomst gesloten. Nadat de meeste belangstellenden reeds ver trokken waren, arriveerde mej. Bleeker, die het bericht van het H. B. te laat ontvangen had, om tijdig aanwezig te kunnen zijn. Vermoedelijk moet deze vertraging worden toegeschreven aan den brand in het Haagsche postkantoor. Verlichting. In verband met loopende geruch ten kunnen wij onze lezers verzekeren, dat er volstrekt geen plannen bestaan, het gebruik van electrisch licht op eenige wijze te beperken of den prijs er van te verhoogen. Het verbruik toch van steenkolen is voor deze verlichting zoo ge ring en bovendien worden uitsluitend inland- sche kolen gebruikt, dat eene besparing in dezen van geen beteekenis zou zijn. HAARLEMMERLIEDE c. a. Vrouwenkiesrecht en lichtbesparing. De burge meester heeft aan de afdeeling Halfweg der Ver. v. Vrouwenkiesrecht de vereischte vergunning ge weigerd, om ter gelegenheid van een feest-pro- paganda-avond na het gewone sluitingsuur (10 uur) te mogen voortgaan. Het bestuur heeft zijn beklag ingediend bij den Commissaris der Koningin. Of 't helpen zal Veiling. Ten overstaan van Notaris Bert- Jing te Haarlem, werd in Hotel de Beurs te Hoofddorp, publiek geveild: De boerderij JMarnix Wilhelmus" met 86 HA, 46 A. en 88 cA. bouw- en weiland, go^gen aan den Lisserweg en Veldweg. De veiling geschied de in 8 perceelen. Bij de eindcomhinatie werd de gehéele boerderij gekocht door A. v. d. Spek, ahier voor 93.55- De boerderij „Potter's Stier", met 11 H.A., 16 A. en 50 cA bouw- en weiland, gelegen aan den Veldweg b.d. Lisserweg. Gekocht door J. Verkuijl Mzn. ca alhier, voor 80.300 De boerderij „Sweelincks Orgel", met 10 HA.., 55 A. en 80 c.M. bouw- en weiland, ge legen als voren. Gekocht door A. de Regt, alhier voor 31.400. De boerderij JBloogendorp's Grondwet" met 28 H.A„ 57 A. en 30 c.A., gelegen als voren. Dit perceel werd in twee koopen geveild. Koop I. zijnde de boerderij ena., met 17 H.A., 89 A. 5 c.A. bouw- en weiland, werd gekocht door B. Rip, alhier voor 48.200. Koop II. zijnde bouw- en weiland, groot 10 HA, 86 A. en 25 cA. werd gekocht door Gebr. van Groeningen, alhier vgor 26.700. Voorts werden nog geveild 4 aaneenge- ibouwde woningen, met voor- en achtertni- inen, te zamen groot 3 A., 52 cA„ gelegen aan den Nieuwe weg gemeente Haarlemmer- liede. Deze veiling geschiedde in drie per ceelen. Bij de eindcomhinatie werd het ge heel gekocht door J. v. d. Kodde te Haarlem voor 5286. In beslag genomen. Door den rijksveldwach ter Koene uit Halfweg is in deze gemeente van den landbouwer L, in beslag genomen een partij van 25 H.L. aardappelen (Bravo's). Deze aardappelen zouden worden vervoerd naar een ander bewoner dezer gemeente, zonder dat ze de grens van de Haarlemmermeer zouden over schrijden. Wijl den landbouwers bij officiëele mededeeling door den burgemeester daartoe ver gunning werd verleend, wordt dit beslag on rechtmatig geacht. We vernamen dat de land bouwer L. dan ook al stappen heeft gedaan om zijn aardappelen weer vrij te krijgen. Wijkverpleging. In de onlangs gehouden ver ga lering van de Commissie voor Wijkverpleging werd besloten die commissie aanmerkelijk uit te breiden en ook eenige leden uit de afdeelingen Vijfhuizen, Zwanenburg en Rijk daarin op te nemen. Een desbetreffende voordracht werd ingezon den aan het bestuur van de afdeeling van Het Witte Kruis, waarvan de benoeming krachtens het reglement moet uitgaan. Genoemd bestuur benoemde daarop al de voor gedragen personen, zijnde voor Nieuw-Vennep pastoor G. van den Boogaard, Joh. Rombout, mej. G. van Vuuren, mej. A. Verbeek en mej. J. Niissen-Peters. Voor Vijfhuizen en Zwanenburg: de heeren O. van der Weij, D. Schoorl, J. Claij, mevr. C. van der Laan-Kraats en mej. M. C. van def Putte. Voor de afdeeling Rijk: mej. K. Knaap, mej. M. Enthoven en de heeren Jac. Bus, L. Zijlmans en Ds. J. A. Tazelaar. - De commissie voor Hoofddorp, die voltallig is, behoefde niet te worden aangevuld of ver groot. Velling. Bkmr Notaris Daamen te Haarlem is in Hotel de Beurs te Hoofddorp publiek geveild een boederij met 12,20.20 HA. bouw en weiland. De veiling geschiedde in 4 per ceelen 1 en 2, zijnde de boederij met 8, 10 60 H. A. weiland werden gekocht door de hee ren Mok c.s. te Haarlem voor 22.350. Per ceel 3 groot 4 H.A. 3 A. 80 cA. bouwland werd gekocht door C. N. Warmerdam, alhier voor 9950. Perceel 4, een perceel bouwland, groot 5.80 Are werd gekocht door C. A. de Koning voor 997. Een vreemde historie. Onze correspondent meldt: De onderhaas uit de kool-inmaakfa- ibriek Turken uit Hoofddorp bevond zicfi Zondag aan het Centraal-station te Amster dam. Volgens zijn verklaring zouden daar op, hem door een onzichtbaar persoon zes revol verschoten gelost zijn, waarvan een hem in de hand trof. Feit is, dat de man met een verbonden band des middags in Hoofddorp arriveerde. De politie schijnt dit zaakje tot klaarheid te willen brengen en is op onderzoek nit. Waar bleven de andere vijf kogels? H II I KGOM Kruisverbond. Gisteravond hield „St. Bei nardus" eene ledenvergadering, waarin werd besproken de Wintercampagne. Ver schillende voorstellen kwamen ter tafel. Be sloten werd met alg. stemmen, een spreker te laten komen, en wel zoo mogelijk de heer Kamerbeek van Haarlem. Nog werd bespo ken een Bioscoop-voostelling te doen geven op het gebied van Drankbestrijding, bij voor keur een katholieke Bioscoop; hiertoe werd besloten. Hierna rondvraag en sluiting met den cbr. groet. SASSENHEIM. Bekroond. De beer Henri Roozen Az., be haalde op de te Utrecht gehouden pluimvee tentoonstelling een eersten prijs met een Angora voedsterkonijn. Sassenheimsche IJsclub. Deze vereeniging vergaderde verleden week onder leiding van den voorzitter, den heer H. Bader. De vergadering had een eenigszins fees telijk karakter, daar tevens herdacht werd het 25-jarig bestaan der vereeniging. Op den feestdag had het bestuur gemeend niet beter te kunnen doen, dan eene uitdee- ling te houden van vet en spek. Hiervoor was 175 uitgetrokken. Met applaus begroette de vergadering dit besluit van het bestuur. Onder het lezen der notulen en nazien der rekening en verantwoording, werden de aanwezigen (67 leden) op sigaren getrak teerd en konden de leden voor rekening dei vereeniging aan den kelner wat bostellen. Wegens vertrek van den penningmeester, den heer J. Öharbon Jr., werd door den se cretaris rekening en verantwoording ge daan van het beheer der kas, waaruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 341.1854 en dat de uitgaven hetzelfde cijfer aanwe zen. Op de raffaissenbank was geplaatst 287.43. De rekening en verantwoording werd nagezien door de heeren J. P. Ouds- boorn, A. L. Verboog en J. W. Koning, die alles in de beste orde bevonden. De voorzitter bracht aan den afgetreden Op voorstel van den beer A. Frijlink werd besloten een telegram van hulde te zenden aan den penningmeester en op voorstel van den heer J. Benmer werd .besloten, den heer Oharbon te benoemen tot eere-lid. Bij acclamatie werden de aftredende be stuursleden, de heeren Bader, Berk, Balk en G. Vlasveld Jr. herkozen. Terwijl de heer A. L. Verboog gekozen werd tot bestuurslid. Tot penningmeester werd door het bestuur aangewezen de heer H. Frijlink. Daar de bode der vereeniging ook 25 jaar als zoodanig aan de vereeniging ver bonden was werd bom onder gelukwensehen der vereeniging een gratificatie aangeboden van 10.— Besloten werd dit jaar weder contributie te heffen en werd besloten, een persoon aan te stellen voor het aanwerven van nieuwe leden, waarvoor hem een vergoeding van 0.10 per nieuw lid za! gegeven worden. Besloten werd het loon voor de baanve gers vast ,te stellen op 1.50. Na de verloting van een 12-tal kistjes si garen werd de vergadering gesloten, doch velen bleven nog gezellig eenigen tüd bijeen. ENKHUIZEN. 1917. De R. K. Oentrale Kiesvereeniging in dit district zal den 17en Januari te West- wonw vergaderen, ten einde een candidaat te stellen voor de aanstaande Kamerverkie zingen. bloembollencultuur (Vervolg.) Vertegenwoordigd waren 32 afdeelingen, te zamen uitbrengende 139 stemmen. De notulen der vorige verg .dering werden goedgekeurd. Tot leden van het Hoofdbestuur werden benoemd, de heeren P. J. v. d. Ploeg te Heemskerk met 70 st. van de 139 st.; en A. S. Reinierse, te Overveen, met 72 stemmen. In de Commissie tot het nazien van'de reke ning en verantwoording van den penning meester over 1916 werden benoemd de afd. Warmond, Akersloot en Voorschoten—Veur. De mededeeling van de ^commissie, be treffende het orgaan, werd aangenomen en goedgekeurd. De "mededeeling strekte om het contract met den uitgever niet op te zeggen en dus stilzwijgend te verlengen. De uitgever van het orgaan kon zich hier mede ook vereenigen, mits de advertentieprijs eenige wijziging ondergaat en een nadere be paling worde opgenomen omtrent de over name van het orgaan. Het eerste werd goedge vonden en wat het tweede betreft werd aan het Hoofdbestuur volmacht verleend. De afd. OVERVEEN vroeg om het or gaan opengesneden tehuis te krijgen. Dit werd ondersteund door de ai'd. Wassenaar. Het werd bestreden op technische gronden. Een wijziging in de statuten werd goedge keurd en daarna behandeld het Handelsregle- ment voor den 'Bloembollenhandel Na eenige discussie werd het geheele regle ment goedgekeurd. De begrooting voor. 191? 10 ct., 1 pCt., boven, f 3.tot en met f 4.—, 10 ct., 12 ct., 2 pCt., boven f 4.tot en met f 5.—, 12 ct., 15 ct., 2 pCt., boven f 5.— tot en met f 6—, 13 cf., 17 ct., 2 pCt., boven f 6.— tot en met f 7.—, 14 ct., 19 ct., 2 pCt., boven f 7.— tot en met f 8.—, 16 ct., 21 ct. 2 pCt., boven f 8.tot en met f 9.18 ct., 23 ct., 2 pCt., boven f 9.tot en met f 10.20 ct., 25 ct., 2 pCt., boven f 10.—, 2 pCt., 2ya pCt., 2 pCt., resp. voor een week of korter, voor een maand of gedeelte maand mits langer dan een week, voor elke volgende maand of gedeelte daarvan. oogenbIikk.en. voor h.et Haarlem-doel hebben beleeïd in welke periode vele eorneis wor- LI AA lit.KM M KI1M HIK penningmeester hulde voor zijn flink beheer. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 2