Mill Mill. SIKUT imm öe UTumiE HAARLEMSCHE KRONIEK OVER 1916 $*1 Zaterdag 30 December. - Derde Blad Jan. 1 F. F. Nix 25 jaar ambtenaar ter Provinciale griffie. J. B. A. M. Kok, agent van po litie 2e kl., 25 jaar bij de politie werkzaam. i— '4 C. Ritsema, oudste lid der fir-ma •Met en Meijlink. f 5 Gemeenteraad. Besloten met 22 9 stemmen de kermis af te schaf fen. S. P. Swart, arts. f In den nacht de Delfland oip den Noordpier te IJmuiden geloopen. 6 De leden der Haarlemsche Hanze bezoeken het atpenbaar slachthuis. Thiesse Blei, commissaris van de Kaarseladeveer. f 7 Liefdadigneidsavond voor de Mar- tha-vereeniging. 10 Mr. Bomans aipreekt voor de R.K, Projpagandaclub te Schoten. 11 Bericht der benoeming van den heer A. G. Groote Haar als Di recteur der Ambachtsschool. G|pening der nieuwe sigarenfabriek der firma J. O. Hessen en Zoon. 12 Voor het kantongerecht behandeld de trein- en trambotsing op den Amsterdamschen straatweg op 26 Aug. 1015. Jaarvergadering der R. K. Ivies- vereeniging. Herkozen als Best.- leden de heeren Janse, Lambert en ge'io- e i als Bestuurslid mr. Bo mans. 13 De heer Joh. de Breuk 25 jaar raadslid. Aanbieding van een hul deblijk namens de Burgerij. 14 De heer D. J. van der Ven uit Arnhem spreekt voor Verfraaiing over „klokken en klokkenspelen." 17 Vergadering van den kring Haar lem van R.K. Gemeenteraadsleden. •Mr. Bomans spreekt over progres sieve gemeentebelasting. Op den Spaarndammerweg dooreen Eoode Kruis-auto doodgereden de '70-jarige heer P. II. L. H. 18 U. "j. K. Versfeit, notaris, f De Groote Houtstraatvereeniging handhaaft haar besluit inzake een Speenhoff-avond. 19 Gemeenteraad. De heer De Breuk gecomplimenteerd. Benoemd als ha venmeester-inspecteur de heer F. de Jonge, havenmeester te Pontia- nak. 20 Een grondwerkersstakking uitge broken. 24 Vergadering van den Diocesanen Bond van R.K. patroons in het Bloembollenbedrijf in liet diocees Haarlem. Behandeling der kwestie van permanente scheidsgerechten. 27 De heer Schiphorst spreekt op eene vergadering van de R.lv. Midden- St.vereeniging- over „Middenstand en Pers". 28 Plechtige wijding van het nieuwe huis der St. Jozefsgezellen in de Jansstraat. 81 Rede van Mr. Bomans voor de R.K. Propagandaclub over „den aanst. strijd. Feestavond in het nieuwe gebouw der St. Jozefsgezellen. f?ebr. 1 Buitengewone zitting der Prov. Staten van N.-Holland. In de va cature Ferf gekozen als lid der Eerste Kamer Mr. J. Kappeijne van de Coppello. Behandeld voorstellen in verband met den watersnood. 3 Gemeenteraad van Schoten. 9 Gemeenteraad. De heer v. Liemt woont hersteld de raadszitting bij. Aangenomen mèt 1815 stemmen voorstel Andrea inzake raadscomm. Havenplannen. Behandeld de kwes tie der Grondwerkersstaking enuit- keering aan grondwerkers uit het Gem. Werkloosheidsfonds. *-• 8 De Kamer van Koophandel besluit geene actie tegen het ontwerp-ta- baksbelasting te steunen. 10 Jaarvergadering van den Indus- is trieeleii Middenstand. 11 Jaarvergadering der Groote Hout straatvereeniging. Feestavond van den R. K. Vrou- .wenbond. 12 Afscheid van den heer P. Doorn van de leerlingen der Ambachts school. 1 13 D. A. Swens oud-apotheker en oud directeur van de zeepfabriek Het Klaverblad, f H. R. Berg, opzichter van De Aan bestedingscourant. f Louis Oger, 25 jaar leeraar aan de School voor Kunstnijverheid. Opening van het St. Anna-Patro- uaat. Anti liev. Partijdag te Haarlem'- mormeer. Jaarvergadering der afd. Haarlem en omstreken van de Hanze. J. W. Demmers gekozen als voor zitter. Inwijding van het [Tehuis der St. Martha-vereeniging. Brand in 't pakhuis der firma J. Sabelis en Co. Opening van het gt. Agnes-Patro- naat. [Vergadering van den Prov. Bond van R.K. Kiesvereenigingen. Rede van Mr. Heerkens Thijssen. De heer G« J. Gonnet viert zijn 30-jarig jubileum als Rijks-arclii- varis. Des nachts da Ned. Herv. Kerk te Santpoort afgebrand. 88 Mej. J. a, van [Walsern, leerares 10 18 81 28 28 26 k aan de H. B. S. ,voor meisjes, f Cv Vergadering van den Kring Haar- ',V': lem van RiK. Gemeenteraadsleden, r 'Inleiding van den heer H. J, Ho- A; i mulle over „winst uit Gemeentebe- |ti_ drijven. 1 Installatie van den heer G. A. Groote Haar als Directeur der Am bachtsschool. Gemeenteraad. Vergadering van den Ned. R. K. .Volksbond. Rede van den heer Ser- rarens. 2 Gemeenteraad van Haarlemmer meer. G. A. A. Knaap benoemd als wethouder. 3. Feestviering van den R.K. Kring. 6 Ingebruikneming van het nood-hos pitaal van Het Roode Kruis voor verpleging van militairen. 8 Gemeenteraad Schoten. Benoemd ais Gemeenteontvanger P. A. Baas. 11 Publiceering van het rapport der Comm. uit de Staten inzake de wa- tersnoods voorstellen. 10 Joh. Winkler, oud-lid van den Ge meenteraad. f 15 Vergadering van het Centraal Be stuur der R.K. Centrale Kies ver eeniging in liet district Haarlem mermeer. Behandeling van het rap port meerdere kievereenigingen in ééne gemeente. De St.ct. vermeldt de benoeming van den heer J. F. M. Sterc'k als districts-sclioolopziener. Bericht overlijden Joh. de Veer, directeur van het instituut voor mu ziek alhier. H. H. Beets, ambachtsheer van Heemstede, f 17 Jaarvergadering der St. .Vincen- tiusvereeniging. 22 Gemeenteraad. Besloten toekenning van den duurte toeslag- ook aan ge- mobiilseerden. Behandeling school geldregeling H. B. Scholen en Han delsschool. 23 De Grondwerkersstaking geëindigd. 28 Jaarvergadering van den Diocesa nen R.K. Vrouwenbond in het Bis dom Haarlem. Vergadering der Centrale E. K. Kies vereeniging KatwijkLeider dorp. 29 Raad van Heemstede. Behandeling tramplannen. 0—30 Gemeenteraad van Haarlemmer meer. 31 Rede van Pater Mateo de Apostel van het H. Hart. Apr. 1 II. F. Herbers, onderwijzer aan de school der R.K. Schoolvereeniging.f 8 Gesticht eene vakafd. Smedenpa troons van de Hanzeafd. Industriee- len. 5 Mr. Bomans spreekt in den Volks bond over Democratie en Katho licisme. 6 Gemeenteraad van Schoten. .7. Pater Joachim spreekt over de In- tronisatie van het H. Hart. 10 In den Kring Haarlem en omstre ken van R.K, Gemeenteraadsleden spreekt mr. Heerkens Thijssen over Gemeentefinanciën. 11 Algemeene vergadering van den L. T. B. Vergadering der Kamer v. Koop handel. Herdacht 't feit, dat de heer A. de Clercq is 26 jaar lid der Kamer. 12 Gemeenteraad. Verleend firedie'; verbouwing der^oplmdingsschooi v. '13 Buitengewone Statenzitting. Geko zen als leden van G ed. Statenmr. M. Slingenberg en Jhr. Mr. D. E. van Lennep. -i 25 Afscheid van Jhr. Mr. D. E. van Lennep als Burgemeester v. Heem stede. "26 Vergadering der R.K. Centrale te Haarlemmermeer. 27 Prov. Staten van Noord-Holland. Aanneming der watersnoodsvoor- stellen. Gemeenteraad van Schoten. i Vergadering der R.K. Kiesvereeni- ging. Benoemd als eereleden mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, J. A. Beijnes en Th. Janzen. 29 P. B. J. Ferf, oud-lid der Eerste Kamer, f Mei 8 Gemeenteraad. Besloten verbouwing der.H, 'B. S. met 5-jarigen cursus. Aangenomen voorstel van R. en ;W. inzake 't nieuwe gedeelte der Alge meene Begraafplaats. 8 Vergadering van den Prov. Bond van R.K. Kiesvereen. in Noord- Holland. Mr. Paul J. Reijmer van Hilversum houdt eene rede. over den politieken toestand. 10 Propagandavergadering der R. K. Bouw vakarbe iders Mr. Th. de Haan Hugenholtz oud- wethoutder en oud-deken der orde van advocaten, f s .12 Opening van een R.K. Bureau voor Middenstandszaken, 14 Encycliek-meeting. 16 M. Sterk oud-schoolhoofd. 18 André v. d. Berg, sportman, f 20 Gevierd het zilveren bestaan van de H. V. B. V. „De Tien", •w £8. In de zweminrichting de 24-jarige O. J. L. verongelukt. £4 Gemeenteraad. Aangenomen het voorstel van B. en -W. inzake eene abri op 't nieuw aangelegd gedeelte der algemeene begraafplaats. 29 Vergadering "der Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur. Vastgesteld een nieuw reglement voor het scheidsgerecht. 27. Twee daken van perceelen in de Wijde Appelaarsfceeg ingestort. .80 Gemeenteraad van Schoten. 81 Mr. Bomans over de Statenverkie zingen in de R.K. Propagandaclub. Juni Aankomst van geredden van den zeeslag in de Noordzee te Umui- den. 8 .Vergadering dpr vereen, van Ne- derl. Arbeidsbeurzen. -* 7 Vergadering van den Ned. R. K. .Volksbond. Kamerbeek spreekt over klassenstrijd en belangenstrijd. -"•» He St.ct. vermeldt de benoeming van mr. P. M. E. 'Bauduin als pro cureur-generaal bij het Hof van "V'". tJufstitie in Suriname. 12 Zesde jaarvergadering van den Ne- derl. R.K. Eteperantistenbond. 14 Een vrouwenreiletje op liet Prin senhof. Geftie&nteraad, Een levensmiddelen- 16 01 i 24 27 -w 80 Juli 8 4 5 8 10 11 12 17 18 19 20 -« 81 sa 26 87. 89. 81 Aug. 2 8 4 .9 15 16 18 19 21 22 23 24 29 Sept, 1 6 6 - 12 13 interpellatie van den heer Poppe. Vaststelling eener belasting op de publieke vermakelijkheden. De concertvereen. Haarl. Muziek korps besluit 't contract met de gemeente .op te zeggen. De heer Snoeek Henkemans spreekt voor de rechtsche kiezers. Het .Tiende In Haarlem terug. Gekozen bij herstemming als le den der Provinciale Staten mrs. 'Boreel van Hogelanden, van Len nep en Thipl. Samenkomst der rechtschen om ie vieren de herkiezing van mr. Van Lennep. Vergadering der Maatsch. van Nij verheid. Gemeentéraad van Schoten. Opening van den nieuwen winkel der Inkoopsvereeniging St. Örispi- nus. Opening der zomerzitting der Prov. Staten. Beëediging der nieuwe le den. De lieer Schiphorst spreekt voor den R.K. Volksbond over politieke en sociale actie. Gemeenteraad. Installatie van het nieuwe lid Groenendaal. Besloten aan Cremer geen medaille te ver leenen. Besluit inzake duurtetoe- lag. SalarieerHig politie. De heer v. d. 'Boogaard interpe lieert aan gaande den rijstverkoop in een ge meenteschool. De Provinciale: Staten herkiezen de aftredende leden van Ged. Staten en kiezen in de vacature van Ha mel de heer A. H. Gerhard. Centrale Raad van den Nederl. R.K. Volksbond. Bezoek van Z. D. H. Mgr. Gallier. Berich'tvan zorgelijken toestand van ds. Talmat, Congres van Vreemdelingenverkeer te Zandvoorf. Algem. vergad. der vereen, van 'Hoofden van R.K. bijzondere scho len. De heeren J. Ch. Vintgens en Post als bestuursleden gekozen. Re de Van den lieer P. A. Kunst over 't onderwijs in spreken, lezen en zingen als eenheid, vooral in de aanvangsklasse. De Provinciale Staten herkiezen als leden der Eerste Kamer J. T. Cre mer, J. A. Laan en H. L. Drucker. Als leden van den Raad van Scho ten gekozen de heeren A. J, Loer akker en H. Souverein. Oud-minister Tahna. f Begrafenis van 't oud-raadslid' J. Krol Kzn. De Haarl. Hypotheekbank bestaat 25 jaar. Provinciale Staten o.m. aangeno men de voordracht inzake voorzie ning in de credietbehoeften van slachtoffers der overstrooming en verlenging van den duurtetoeslag aan provinciaal personeel. Provinciale Staten. Gemeenteraden van Schoten en van IBloemendaal. Een auto-ongeluk te Heemstede met 2 slachtoffers. JJr. JD. Hakker arts JBloernéndaal. f" Gemeenteraad. Gemeenteraad van Haarlemmer meer. Uitbreking eener staking aan de melkinrichting Hartenlus t. Philip Loots, f Op verg. van den Volksbond wijdt de voorzitter woorden van waar deering aan de nagedachtenis van ds. Talma en Ph. Loots en geme moreerd verkiezing Engels als Ka merlid. Rede van den heer van Lingen over Coöperatie. Gemeenteraad van Heemstede. Dr. H. v. d. Berg 25 jaar raads lid. Hedennacht ingebroken bij den of ficier van justitie mr. Pélerin. Gouden priesterfeest van pastoor ten Brink te O'verveen. Veertigjarig priesterfeest van pas toor Kemper te Spaarnwoude. Zilveren priesterfeest van Rector Hijkenberg to Noordwijkerhout. Ben doodelijk ongfeluk bij de fir ma Gonnerman en Co. De werkman Vonk omgekomen. Opening van de tramlij n naar Over- veen. 25-jarig bestaan der afd. Haarlem van den Ned. R.[K. Timmerlieden- Cond. Bbricht plannen van een nieuw postkantoor. Gemeenteraad. De heer v. d. Berg gehuldigd. Besluit loonsverliooging der lantaarnopstekers. Idem stich ting eener nieuwe M.U.L.O. Idem nieuwe regeling der orgelconcerten. Gemeenteraad van Schoten. De hee ren S,ouvercin en Loerakker als Raadsleden geiustalleerd. Behan- d'eld 't rapport der raadscomm. in zake 't beheer der gasfabriek. Gemeenteraad van Bloemendaal. Kransen-legging op 't graf van Brans Hals. De eerw. zuster Ladislaus in 't St. Jacobs Godshuis viert haar zilveren feest. Be zaak der firma (Weill bestaat 60 jaar. Gemeenteraad van Haarl.meer. Opening der gemeentelijke vissche- rijschool te IJmuiden. Oprichting eener R.K. vereeniging Van politieagenten. In den Ned. R-K- Volksbondspreekt pater van der Valk over lijkver branding. Jaarvergadering der Liturgische Vereeniging. Vergadering der Kamer van Koop handel. Voor Patrimonium houdt de heer W» B. Beeremans eene rede over ds. Talma. Gemeenteraad. Behandeld een cre- diet-aanvrage van kosten voortvloe- eude uit de Distributiewet (aanne ming van een amendernent-v. Liemt). IjVii-jbrig priesterfeest van pater C'aminada. Herdacht in de St. Jo zefsgezellen vereeniging. Begin der feestelijkheden van 't gouden jubilé der Aartsbroeder schap van de H. Familie. 14 Gemeenteraad van Bloemendaal. Gemeenteraad van Heemstede. 16 De Gemeentebegrooting verschenen 17 Sluiting van 't jublieum der Aarts broederschap der H. Familie. 18 Opening eener Dahliah-tentoonstel- ling in St. Bavo van Bloembollen cultuur. 19 Opening eener tentoonstelling van bijenteelt. Vergadering der concertvereeniging Haarlem's Muziekkorps. Verdaagt de beslissing aangaande al dan niet ontbinding. Manoeuvres in de stelling van Am sterdam. 21 In den R.K. Kring pater Caminada gehuldigd. 24 Zilveren professiefeest van zuster Celesta. 25 Op eene vergadering der concert vereeniging Haarlem s Muziekkorps het besluit tot ontbinding ingetrok ken en een nieuw bestuur gekozen. 26 Mr. 'Bomans spreekt voor de R.K. politieke propagandaclub over de Grondwetsherziening. 27 De R.K. Centrale Kiesvereeniging Haarlemmermeer besluit een maand blad uit te geven. 28 Gemeenteraad van Schoten. 27 en 28 Vergadering van den Ohr. Bond van Ned. Gemeentewerklieden. De Bond omgezet in een Ned. Chr. Bond van personeel in publ. dienst. Oct. 4 Gemeenteraad. De heeren De Braai en Van Rossum hersteld aanwezig. Aan B. en W. verleend een crediet van f 15.000 voor huishoudelijke uitgaven van het levensmiddelen bureau. Behandeld het voorstel van B. en W. inzake eene reorganisatie van den geneeskundigen dienst aan 't. Gasthuis. Daarbij is aangenomen een amendement Timmer om de jaarwedde van den geneesheer-di recteur te bepalen op f 2500'Zonder meer. Op de vergadering van den Ned. JR.K. Volksbond spreekt kapelaan Burwinkei over het vrouwenkies recht. 5 Gemeenteraden van Haarlemmer meer, Schoten en Heemstede. 9 Oprichting eener onfierafd. kruide niers van De Hanze. i 10 Wedstrijd van de vrijwilligersbrand weercompagnie. Vergad. der Kamer van Koophan del en Fabrieken. Mededeelingen aangaande postzaken. 11 Raadsverkiezing Haarlemmermeer 1. Gekozen A. P. Stokman R.K. 12 Op de vergadering van den Kring (Haarlem der Vereen, van R. K. raadsleden spreekt de heer Michiel- seiij Burgemeester van Haarlemmer liede over de distributiewet en de levensmiddelen voorziening. Gemeenteraden van Bloemendaal en van Haarlemmermeer. 18 Gemeenteraad. Mededeeling van de ontslag-neming van liegen ten van het Groote Gasthuis. Besluit om it? weder goedkoope cokes beschikbaar te stellen. "19. Verschijning der afdeelingsversla- gen met de Memorie van Antwoord inzake de Gemeentebegrooting. Op eene vergadering der Koninkl. liedertafel „"Zang en Vriendschap" gehuldigd de heer B. Langeveld, ;■<- die 40 jaar lid der liedertafel was. Te Heemstede de oud-Burgemees ter Jhr. Mr. D. E. Van Lennep ge huldigd en aanbieding aan de ge meente van zijn geschilderd por tret om in de raadszaal op te han gen. Op het Stationsplein de rijwielhan delaar H. lW. Aarts door een atax s overreden met doodelijken afloop. 22 A. M. Randoe, meubelfabr. t J, L. Tieleman, effectenhandelaar f 24 De Provinciale Staten nemen aan het voorstel tot 't aangaan van een geldleenirig in verband met den wa tersnood. De voorzitter wijdt waar- deerendc woorden aan den heer G. Wonder, die ontslag nam als lid der Staten. 25 Behandeling der Gemeentebegroo ting in den Raad. 26 Voor de rechtbank behandeld de zaken van de inbraak bij den of ficier van justitie en de andere inbraken. G. van der Most van Spijk oud voorzitter der Haarl. Handel-sveree- niging f 80 Een Loots-concert gegeven. 31 Opening der nationale reizende ten toonstelling voor ouders en opvoe ders. Nov. 2 Gemeenteraad van Bloemendaal en van Schoten. Dr. A. A. Beekman van den Haag spreekt voor 't departement van de Maatsch. van Nijverheid over de afschutting en droogmaking der Zuiderzee. 8 Gemeenteraad van Haarl.meer. 5 Alg. ver: sbond-propa- ganda .Unie. 7 De Prov. Staten van N.-IHolland nemen aan de watersnoodsvoorstel- len. Als leden der Kamer van Kooph. en Fabrieken herkozen de heeren A. de Glercq, H. J. Geijl Jr., H. Fikkert, en Th. S. J. Janzen. Opening van d e gebouwen der R.K. Tuindersvereeniging „Kennemer- land" te Beverwijk. i Op de vergadering der Kamer v. Kooph. en Fabrieken herdacht over lijden oud-lid v. d. Most v. Spijk. 8 Gemeenteraad. Besloten eerv. ont slag te verleenen aan de Regenten van 't Gasthuis. Aangenomen het voorstel van B. en W'. om aan het Haarl. Muziekkorps weder f 15000 subsidie te verleenen. Spoorwegongeluk te Halfweg. 10 Begrafenis van den Belgischen Se nator P. E. V. "d. \r:.U. CCCXL. INSTALLATIE. PLECHTIGHEID VAN EEN NIEUWEN PASTOOR. Het pastoors-ambt is niet door Christus noch door de Apostelen/maar door dé Kerk onder de leiding de3 H. Geestes ingesteld. In de 5e en 6e eeuw n.l., toen de Bisschoppen door het steeds aangroeiend getal Christenen onmoge lijk zelf persoonlijk voor aller zielenheil kouden zorg dragen, stelden zij over verschillende ge deelten hunner kudde „Pastoors," d. i. „har ders' aan. Een pastoor is dus een geestelijke, die door zijn Bisschop is aangesteld om voor eigen verantwoordelijkheid en krachtens con tract het Woord Gods te prediken en de Sacra menten toe te dienen aan een bepaald getal Katholieken, die op hunne beurt in zekeren zin verplicht zijn het geestelijk onderhoud van hem te ontvangen. Is de parochie, d. het ge bied van een pastoor, te zwaar voor de werk kracht van één mensch, dan voegt de Bisschop den pastoor één of meerdere geestelijken toe, die den naam dragen van „Kapelaan" en die tot taak hebben onder de leiding va£i den pa stoor het zielenheil der parochianen te behar tigen. Wijl nu het pastoors-ambt zoo gewichtig is. heeft de H. Kerk gewild, dat het aanstellen van een nieuwen pastoor met grootcr luister en ver schillende plechtigheden gepaard gaat. Doet van dit alles is, én opdat de nieuwe herder zich steeds bewust zij van de groote macht, die hem wordt toevertrouwd en van de zware verant- woordelijkheid, die hij op zich laadt, én opdat de parochianen hun zielenherder steeds zullen eerbiedigen, hoogachten en gehoorzamen. In naam des Bisschop9 geschiedt de installatie, plechtigheid gewoonlijk door den Deken, en wel op de volgende wijze: Op het altaar zijn geplaatst de sleutels der kerk, de kelk, het misboek en de te zamen ge vouwen priesterlijke gevvaden. De Deken, die den nieuwen pastoor zal installeeren beiden zijn gekleed in superpli en witte stola ge leidt dezen naar 't altaar; daar ontvang! hij uit diens handen den benoemingsbrief en leest hem voor in de tegenwoordigheid van de twee ge tuigen en van de overige geloovigen. De benoemingsbrief luidt gewoonlijk: „Au- gustinus Josephus Gallier, door de goddelijke - barmhartigheid en de gunst van den Apostoh- sehen Stoel bisschop van Haarlem, aan den ons in Christus geliefden Eerwaarden Heer (naam van den nieuwen pastoor), behoorende tot ons Bisdom, eeuwige zaligheid in den Heer. Wijl de parochie vante.... door (.bijv. verplaatsing of overlijden) is opengekomen, en opdat de geloovigen dezer parochie, met be roofd worden van geestelijke hulp, zoo stellen Wij U. Eerwaarde Heer, aan, op uwe deugd eu uwe bekwaamheid ten zeerste in den Heer ver trouwend, tot pastoor van bovengenoemde Fa- rochie, in ons Bisdom, welke ter onzer vrije vergeving is, voor den tijd welken het Ons en Onzen Opvolgers goeddunkt, en Wu geven U de bevoegdheid om in dezelve vrijelijk heb Woord Gods te prediken, de biechten te hooren (volgen nog bijzondere volmachten) en om an dere parochieele bedieningen uit te oefenen; wolke bevoegdheid echter zal duren, zoolang t ons en onzen opvolgers goeddunkt. Gegevens te Haarlem, den..van 't jaar.. 15 15 16 21 14 Candidaat'stcHing voor de raadsva- caturen in de distr. I ëti III. Voor Patrimonium spreekt de heer W' E. Beeremans over wijlen den heer K. Kater, een 'der oprichters van Patrimonium. De heer F. C. Keeser viert zijn '?.rijt iuhi'cmn Is a r vaii Weldadigheid n. Vermogen. Gemeenteraad van Heemstede. Oprichting eener afd. van den Bond van Chr. Politiebeambten in Neder land „Gideon". en 22. De Prov. Staten behande len de voorstellen inzake de elec- triciteitsvoorziening, besluiten, dat zal worden opgericht een provinci aal electriciteitsbedrijf. Besloten is verder .om nader overleg te ple gen met de .■*"ie6iiten Amst t. nu en Haarlem. 22 Stemming voor leden van den Raad met den uitslag, dat in I is gekozen de heer mr. W. F. van iSlooten, C. H„ en dat in II moest plaats hebben herstemming tussche de te»-' mr. F. Hagemeijer en IM. A. Reinalda. Op eene vergadering der afd. Haar lem en O. der Ned. vereen, van huisvrouwen het huish. reglement vastgesteld en het bestuur gecon- stitueerd. 23 De raad van Haarl.meer kiest als wethouder de heer de Heij, R.K 25 De raad van Heemstede keurt in eene spoedeischende verg. den aan koop van Leeuw en Hooft goed. i Herdacht het 50-jarig bestaan dei Haarl. Brood- en Meelfabriek. Aan de fabriek verleent het praedicaat Koninklijke. 29 Gemeenteraad. Besloten toelating van mr. ,W. F. van Slooten als raadslid. Behandeling van voor stellen van B. en W. inzake bezuini ging op gas en electriciteit. Verde re behandeling van het voorstel van B. en W. inzake de gasthuis kwestie. Besluit tot aankoop van gronden ten N. der Pijlslaan. 30 De Tweede Kamer neemt aan het w.o. ten behoeve van den aanleg van den electr. spoorweg Haarlem Heemstede. i Gemeenteraad. Verdere behandeling der voorstellen van B. en W. inzake, bezuiniging op gas en electriciteit. De Raad spreekt kii uit voor een verbod van gebruik van gas of elec- trisch licht na 11 uur 's avonds voor tapperijen en na 8 uur 's avonds voor winkels. Gemeenteraad van Schoten. Belian deling van het beheer van de Gas fabriek en van de Gemeentebegroo ting. Besl'uit om <N..- recteur dei gasfabriek eervol ontslag te ver leenen. Dec. 1. De heeren P. Th. Jansen en S, 1'. van Dorp vieren hun 25-jarig ju bileum als schoolhoofd. IBij de berst, in distr. II als lid van den Gemeenteraad gekozen mr. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1916 | | pagina 9