srne-sssBEUirs NAGEKOMEN BERICHTEN UIT HE PROVINCIE vu ook een Friesch' soldaat, die als een vogel over de ijsvlakte gleed en behendig koerste tel midden der honderden. Maar zijn kunst werd hem een oogenblik noodlottig. In het vuur toch van zijn rit, reed hij iemand aan. En wien?. Tot zijn schrik zag die soldaat, dat het gene raal W. was. die tengevolge van de botsing even t'e vallen kwam. Beteuterd stond de soldaat te kijken en wilde honderd excuses maken. „Kom, help een handje," zei de generaal en stak den soldaat de hand toe met een glim lach. De soldaat gaf bedremmeld gevolg aan de uitnoodiging en stak de hand uit tot hulp. Veerkrachtig sprong de generaal overeind en met een militair saluut tegen de kepie en een kranig „dankje," reed hii glimlachend met een zwierige beweging heen. De soldaat wilde nog een woord ter ver ontschuldiging stamelen ,maar de generaal was al weg en gleed weer met! forschen streek de glinsterende baan langs. HET IJS. Bondsjjsberichten. De verbindingsbaan van Gouda met Haas trecht is goed berijdbaar. Van Leidschendam over de Goo naar Delft mooi ijs eu vertrouwd. De vliet van Leidschendam naar de Vink is vrij goed. Uit Botterdam wordt gemeld: Toestand ijs weinig veranderd, nog vele wakken. Baan naar Gouda nog niet vertrouwd, Bergsche plassen beter berijdbaar. De banen van Delft over Drie Molentjes- vaart na»T Nootdorp zijn geopend; ijs vrij goed. Sassenheim deelt mede, dat de Kooipolder- Sassenheimervaart en de Zaadsloot, zoo ook de vaarten van Hillegom, Lisse en Warmond, uitstekend zijn. De Hoofdvaart door de Haarlemmermeer ten gevolge van het malen onberijdbaar. De berichten uit het Westland blijven gun stig; banen en bruggen in de Lier, zoo ook te Wateringen in orde. Banen van Den Haag naar Leiden langs café „De Landbouw" geheel in orde. Banen van Leiden af tot 's Molenaars Brug en Alphen, alsmede van 's Molenaars Brug af tot Brasemermeer geheel gereed. De 15-dorpen-tocht. Men schrijft uit Alkmaar, dat er in Noord- Holland en bij de Alkmaarders groote belang stelling bestaat voor den 15-dorpen-tocht op a.s. Zondag rondom de Hugowaard. De eerste inschrijver buiten Alkmaar was jkr. Jan Feith, die ons, naar wij hopen, zal doen zien, dat hij nog tot de stoere rijders kan gerekend worden. Ook in nood - De winter heeft op Urk heel wat ellende en zorg gebracht. Het eiland is sedert Zaterdag geheel van de buitenwereld afgesloten. Al leen de telefoon kan nog in het verkeer voor zien. De voorraad meel en andere levensbe hoeften is er niet groot, zoodat men zich niet toegerust acht voor eenige weken winter. De passagiers- en goederen boot „Jhr. van Geusau," die Zaterdagmiddag van Enkhiuzen naar Urk is vertrokken, is in het zee-ijs vast geraakt en heeft tot nog toe het eiland niet kunnen bereiken. Behalve de bemanning, die uit 6 personen bestaat zijn er nog 8 passagiers aan boord. Het schip zit op een geziehtsafstand van Urk in het ijs vast. Kampioen schoonrqdcn Men meldt ons uit Zwolle: Mejufrouiw M. Kaan te Alkmaar werd kampioen van Neder land in het sehoonrijden. Ongelukken en ijs-wee. Men meldt van Ameland: Van 17 Januari af is Ameland, eerst door lagen waterstand, later door het ijs geïsoleerd. Verschillende schepen zitten op de Wadden in het ijs vast, waarvan enkele zeer gevaarlijk. Het schip van schipper Post, dat ten westen van het Moddergat zit, is door de bemanning verlaten. Het) volk is hier geland. Waarschijn lijk is het schip verloren. Hevige brand. Op een der zolders der Goudsche Machinale Garenspinnerij ontstond gisteravond een hevige brand. Het geheele ge- houw lijkt een vuurzee. De Goudsche brand weer is machteloos. Moordaanslag? De rechercheur Luijen- dijk te Delft, zich Dinsdagavond naar huis be gevend, zag op den Oostsingel, dat iemand van achter een boom een geweer op hem richtte. Het wapen ketste. De man wierp daarna het geweer in het Provinciaal Kanaal en nam de vlucht. De man is nog niet ontdekt. Desertie en gros. Naar „Het Vad." verneemt, is bij Schoonebeek een geheele Duitsche wacht (pl.m. 30 man) over onze grens gekomen. Een poging tot ontvluchting. Wederom hebben twee Duitsche officieren, die ïn Wie- riekerschans zijn geinterneerd, een poging tot ontvluchting gedaan. De omstandigheid dat de gracht om het fort en de Kijn zijn dichtge vroren, moest hen daarbij helpen. Een der offi cieren is inderdaad door een open raaam tus- sehen 1 en 2 nur in den nacht huiten het fort weten te komen, waarbij hij door twee rijen prikkeldraad moest en de gracht over. De schildwacht was op zijn qui vive en schoot op den vluchteling. Daardoor attent) gemaakt, heeft een patrouille den officier op den Rijn weten te vatten. De kameraad van den vluchteling had het fort niet kunnen verlaten, had zich daar ver stopt, maar werd weldra gevonden en gepakt. tfEfUCUil^iliOEÜ ENZ. Lv ERKuOPEN. HAA -N .'title van de perceelen die verkocht z -n worden in ,,'t Notarishuis," Bilderdijkstraat 1, bij de Zijlweg, op Za terdag 27 Januari des avonds na 6i/2 uur Notaris J. G. BURKENS. No. 1, De Villa, genaamd „Kinheim," met puin en Schuur, in het Haarlemmerhoutpark te Heemstede aan de Jacob van Lenneplaan. No. 2. De in de nabijheid van Kurzaal en Grand-Ac iel gelegen .Villa „De Meeuw" te Zandvoort aan de Boulevard Barnaart, met terrein aan en strekkende, langs de Zoutman- straat. Get. 26, Notarissen J. KOOLHOVEN en A. v. d. POEST OLEMENT. No. 3. Een Winkelhuis en Erf te gohb- ten aan de Reitzstraat. Get. No. 4. No. 4. Een Huis en Erf te Schoten aan de Reitzstraat. Get. No. 6. No. 5. Een Koffiehuis en Erf te Schoten aan de Reitzstraat. Get. Nod 8. Een Huis en Erf te Scheten aan de Reitz straat. Get. No. 10. B-> perceelen Nos. 3 tct en met 6 gecombineerd. 1 Notaris M. N. BEETS. Nö. 7. Een Huis en Erf met Tuin aan de Gierstraat. Get. No. 8. Notaris J. C. BURKENS. Nb. 8. Een Burger woonhuis met Erf aan de ^Camphuijsstraat. Get. No. 10. No. 9. Een Burgerwoonhuis met Erf aan de Gamphuijssiraat. Get. No. 14. De perceelen Nosl. 8 en 9 gecombineerd. No:. 10. Een Burgerwoonhuis met Erf aan de Assendelverstraat. Get. No. 18. No. 11. Een Burgerwoonhuis met Erf naast vorig perceel. Get. No. 20. De percee.i ii isos. 10 en 11 gecombineerd. Notaris J. WILDSCHUT. No. 12. Een dobbel Heerenhuis aan den Raamsingel. Get, No. 40. Notaris J. C. BURKENS. No. 13. Een Heerenhuis met Erf, Tuin en Poort, aam de Tempelierstraat. Get. No. 21. Nos. 1421. Acht Burger woonhuizen met Erven aan de Leidschestraat, als: Get. No 152, Get. No. 150, Get. No. 148, Get No. 146 Get. No. 144, Get. No. 142, Get No14o' Get. No. 138. De perceelen Nos. 14 tot en met 17 gee- combineerd. De perceelen Nos. 18 tot en met 21 Ge combineerd. De perceelen Nos. 14 tot en met 21 ge combineerd. Notaris P. F. DE BORDES. Nos. 22—32. Elf Woonhuizen met Plaats, schuur en .Tuin te Heemstede aan de Ge weerstraat, als: ^°- 22. Get. No. 2. No. 23 Get No, 4 No. 24, Get. No. 6, No. 25, Get No. 8, No', 11' ^tJ!O-J\rN0- 28' Get- N0' U> NO, 29 Get. No. 42, No. 30 Get. Jto 44 No 31 Get. No. 46, No. 32 Get. No 48. De perceelen Nos. 29 tot en met 32 -*e- combineerd. Nos. o3 :2. Tien Huizen met Erven, Plaats, en Turn te Heemstede aan de Boogstraat en Tuin te Heemstede aan de Boogstraat als No. 33, Get. No. 14, No. 34, Get No. 16, No. 36, Get. No. 18, No. 36, Get No 20, No. 37, Get, No. 22, No. 38, Get No 24 No. 39, Get. No. 26, No. 40, Get No 2s' No. 41, Get. No. 30, No. 42, Get No' 3'/ De perceelen Nos. 33 tot en mét 42 ge combineerd. No. 43. Een Huis met Erf, Plaats, Tuin en stuk Bouwterrein te Heemstede aan de Boogstraat. Get. No. 34. No. 44. Een Werkplaats met afzonderlijk opgaande Bovenwoning, Erf en Loods aan de Jan de Braijstraat. Get. No. 4. No. 45. Een Burgerwoonhuis met Erf, Tuin en Schuur aan de Jan de Braijstraat. Get. De perceelen Nos. 44 en 45 gecombineerd Notaris J. WILLEMS. Nes. 46—49. Een Woonhuis met Erf en Tuingrond te Santpoort, gemeente Velsen, aan het Kerkpad. Get. No. 11. No. 46. Tuingrond, groot 223 C.A., uit makende het Noordelijk gedeelte. No. 47. Tuingrond, groot 228 C.A., gele gen ten Zuiden van het vorig perceel. Ho. 48. Huis met Erve en Tuingrond, groot .53o O.A., gelegen ten Zuiden van het vo rig perceel. No. 49. Tuingrond, groot 39 O.A., uitma kende het Zuidelijk gedeelte eu tevens ge legen ten Zuiden van het vorige perceel. De perceelen Nos. 46 en 47 gecombineerd. De perceelen Nos. 48 en 49 gecombineerd. De perceelen Nos. 46 tot en met 49, te za- men groot l'i Aren, 9 C.A., gecombineerd. DE FABRIEKSBRAND TE GOUDA. Men seint ons nader uit G oudaGisteren avond omstreeks 8 uur^ werd op de bovenver dieping van de fabriek van de N. V. Goudsche Machinale Garenspinnerij de brand ontdekt, welke het geheele gebouw inwendig vernielde. Al het) aanwezige vlas is in de vlammen opge gaan. Hedenmorgen was het vuur gebluseht. Het talrijk personeel, dat aan de fabriek ver bonden is, kan voorloopig niet aan het werk. De schade, die zeer groot- iswordt door verze kering gedekt. R ANTSOENEERIN GS MAAT REGELEN. Men seint ons uit Den Haag: Aangezien het den Minister van Landbouw gebleken is, dat de, bij sommige gemeentebe sturen getroffen, maatregelen onvoldoende zijn voor een gelijkmatige verdeeling van re- geeringsgoederen, over alle inwoners en niet steeds het gewenschte resultaat hebben ge had, daar bovendien wegens de beperkte voorraad van sommige goederen het noodza kelijk is geweest, het verbruik daarvan bij zijwondere maatregelen te verminderen, zoo dat rantsoeneering noodig is, zullen na 17 beur. aan de gemeentebesturen, waar geen afdoende controle bestaat, teneinde te voor komen dat door de ingezetenen voorraden worden gemaakt en niemand meer zal kun nen bekomen dan zijn evenredig deel, geen regeeringsgoederen meer verstrekt worden. SCHOTEN. Zonder water. Tengevolge der vorst, zitten verschillende bewoners der, .Cronjé- straat, al ^enige dagen zonder water, GEMEENTERAAD. Gisterenavond vergaderde de Raad. Alle leden waren aanwezig. Na een uur geheime zitting werd de vergadering geopend. De nieuwe gasdirecteur. Benoemd wordt de heer A. van de Stel, direc teur-administrateur van het gasbedrijf te Sloten, met 9 stemmen, 3 blanco %n 1 op den heer Seisener, van Krommenie. W.* Agenda. Voor een commissie van onderzoek van de ontwerp-politieverordening worden benoemd de heeren Pruschen, Magendans en Soeverein Eenige voorstellen worden goedgekeurd'. Daar niet te voorzien is, dat met den bouw van school C spoedig een aanvang zal kunnen worden gemaakt, stellen B. en W. voor den beschikbaren grond nu tijdelijk te verhuren voor f 200 per H.A. Na eenige discussie goedgekeurd Een wijziging in het werkliedenreglement wordt goedgekeurd. Op 16 September 1916 verzocht de Coöpera tieve Brooanaikenj en Verimiucsverecnïgïng „Vooruitgang" te Haarlem, de Haarlemsche Be- stuurdersbond en de afdeeling Schoten van de S. D. A. P., uitbreiding der distributie van levensmiddelen voor rekening der gemeente en verlaging der prijzen van die artikelen. De heer Hooy diende in de laatstgehouden raadsvergadering een motie in, waarin aan B. en \V. verzocht werd. het vraagstuk betreffende het goedkoop verstrekken vaiT schoeisel, klom pen en wollen ondergoederen in studie te nemen. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. mede, dat de geldmiddelen der gemeente ontoe reikend zijn, maar zij stellen voor, den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid met het adres in kennis te stellen. De heer Hooy zegt dat het voorstel hem sym pathiek is. Ook hij heeft bij zijn voorstel getracht binnen de grenzen van het bereikbare te blijven. Toch verwacht hij weinig van het voorstel. Het zal niet schaden, maar baten ia het geheel niet. Spreker vraagt daarom, 0f B. en W. de zaak ook partiëel hebben bekeken, in het bijzonder het schoeiselvraagsiuk. Vaste prijzen zullen wel niet kunhen worden vastgesteld voor nieuw schoeisel maar misschien konden wel vaste prijzen worden gevonden voor reparafiewerk. De heer Bies erkent eveneens de vele bezwa ren, aan het verzoekschrift verbonden en ver- eenigt zich met het voorstel van B. en W De voorzitter betuigt nogmaals, dat B. en W. m deze omstandigheden, nu wellicht terugzen ding van de gemeentebegrooting in het vooruit zicht mag worden gesteld, onmogelijk kunnen voorstellen nog meer geld ongeveer f 50,000 zal noodig zijn, indien de wenschen van adres santen worden ingewilligd |e voteeren De heer Verton gelooft in tegenstelling met den heer Hooy, dat de regeering wel degelijk aandacht zal schenken aan dit adres Spreker vreest voorts, dat wanneer men te Schoten de bevolking op deze wijze tegemoet zou komen, zeer velen uit den omtrek Schoten als woonplaats zullen kiezen. De heer Hooy gelooft, dat in de onkosten wel licht zou kunnen worden voorzien door een leeinng, te sluiten op langen termijn. Voor het oveuge zal spreker wachten totdat de gemeente begrooting terug zal zijn gekomen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aan genomen. Nog eenige voorstellen worden goedgekeurd. a a In Werklozenfonds verzocht ö.a. oU Nov. 1916 een uitkeering ten behoeve van haar werkloozen uit de gemeentekas te mogen doen gedurende den wachttijd van zes dagen, benevens kindertoeslag. B'. en W. advisee ren afwijzend te beschikken. Het zou langs een de bep^ingen ontduiken zijn, die bij Koninklijk Besluit d.d. 2 December 1916 dien aangaande zijn getroffen. n? W01'^ afwijzend beschikt, e voorzitter maakt melding van de reeds ingekomen stukken en mededeeliugen. r tl bediende ter secretarie is benoemd de heer J. Th. Bakker. De heer Hooy vraagt; i0. of het B. en W mogelijk schijnt te komen tot afschaffing van ba. ersarbcid en 2o. of B. en W. maatregelen kunnen nemen om aan het levensmiddelenbureau bons verkrijgbaar te stellen, waarop voor langer tijd levensmiddelen kunnen worden geleverd dan °P iet toogenblik het geval is. De voorzitter zegt, dat B. en W. beide vragen in overweging zullen nemen. s Vervolgens-deelde de voorzitter mede, dat de heeren Pruschen, Verkooy en Hooy een voorstel tot tfoWu-n?n r?11? Üen commissie te benoemen tot Herziening van nel reglement van orde. Dit zal worden behandeld in een volgende raads vergadering. Voorts stellen B. til W. voor de werkzaam- heden aan school B in ei^„"tte, ,e f™ Goedgekeurd. De heeren Magendans, Pruschen en Hooy brengen ten slotte een motie ter tafel, waarin de wenschelijklieid betoogd wordt tot spoedige in stelling eener commissie van Bijstand voor het Levensmiddélenbedrijf. Deze motie wordt aan genomen. De wethouders blijven buiten stem-' ming. Bij de rondvraag geeft de heer Verkooy o. m. in overweging scherper maatregelen te nemen tot de verkrijging van grooter gasbezuiniging dan tot nu toe het geval is. Het is thans voorgekomen dat 10 winkeliers op één avond de voorschriften overtraden. Daarna worden belastingzaken behandeld in geheime zitting. De voorzitter hield daarna een nieuwjaars- speech, waarop de heer Box als oudste lid ant woordde. Ook de heer Hooy voerde nog het woord. ijmuiden. De begrafenis der Duitsehers. Naar wij veis nemen zal de begrafenis van de alhier aangebrachte of sedert overleden schepelingen van de Duitsche marine plaats hebben op Sa terdag a.s. Met den trein van 1 u. 6 zullen de overlede nen, wier familie dit wenscht-, naar Duitsch- land worden vervoerd, terwijl de teraardebe stelling van de overigen te 2 uur alhier zal geschieden. halfweg. Verkooping. Door notarial. A. WjJkens is in het café „Lijnkamp" alhier, verkocht: een Boerenhofstede met arbeiderswoningen schu ren, erven en diverse perceelen bouwland, in den Amsterdammerpolder, gemeente Zaandam, samen groot 89.40.15 H.A. Kooper in combi natie was de makelaar Renders Folmer uit Amsterdam voor 385.500. DE RANTSOENEERING. Zooals wij reeds gisteren mededeelden, zul len wij niet alleen voor wat betreft brood op rantsoen worden gesteld, maar ook voor de overige regeeringsartikelen. Deze artikelen zullen verkrijgbaar zijn op vertoon van de broodkaart. Hoe dat in z'n werk gaat, kan blijken uit de volgende circulaire, die werd verzonden aan de winkeliers. Met ingang van Februari a.s. zal bij de Distributie der Regeeringsartikelen eene scherpere rantsoeneering moeten worden toe gepast en zal bij dé aflevering het navolgen de in acht genomen moeten worden: 1. De Regeeringsgoederen worden uitelui- eernd verstrekt op vertoon eener broodkaart, waarop door den houder naam en adres is vermeld. 2. Iedere 4 weken wordt bekend gemaakt, wat op de broodkaarten van de volgende 4 weken mag worden afgeleverd. 3. Zoodra het artikel verstrekt is, wordt de broodkaart voor dat artikel ongeldig ge maakt door afstempeling op de achterzijde. 4. Op het levensnnddelenbureau zullen vanaf l Februari voor dat doel koBteloos stempeltjes verkrijgbaar zijn met de letters: R voor Rijst; Z voor Zeep; V voor Vet; P voor Peulvruchten; G voor Gort; H voor Ha vermout. De winkeliers worden verzocht geen ande re stempeltjes te gebruiken, dan die ver strekt door tusschenkomst van het bureau. Tedere winkelier ontvangt één stempeltje voor_ ieder artikel, waarvoor hij als winke lier is ingeschreven; meerdere stempels zijn verkrijgbaar tegen betaling van 0.10 per stuk. 5. Voor de eerste 4 weken mag op elke broodkaart (onverschillig wittebrood of bruinbrood) worden afgegeven: le week ten hoogste 2 K.G. rijst; 2e week ten hoogste K K.G. zeep en A K.G. vet; Se week ten hoogste A K.G. erwten of boonen; 4e week ten hoogste 1': K.G. gort en A K.G. havermout. De kaarten blijven alle vier geldig de volle periode van vier weken, waarvoor ze zijn af gegeven, zoodat b.v. in de 3e week op een ongestempelde kaart van de le week nog rijst kan worden verstrekt. 6. De bestaande regeling (dus ook de weeklijsten) blijft onveranderd van kracht, waardoor wordt voorkomen, dat uit omlig gende niet aangesloten gemeenten uit, deze gemeente wordt betrokken. Deze maatregel heeft ten doel te voorko men, dat door zelfde personen in verschillen de winkels regeeringsartikelen worden be trokken, waardoor onbillijke verdeeling der aan deze Gemeente toegewezen hoeveelheden zou kunnen ontstaan. DE R. K. KRING. Met genoegen constateeren wij dat de R.-K. Kring (waarin onlangs een betreurenswaardige afwijking van den goeden weg plaats had) op weg is om weer de oude, flinke R.-K. Haarlemsche vereeniging te worden. Gistelenavond werci een spcedeischende ver gadering gehouden, waar 34 leden tegenwoor dig waren. Door het onlangs gekozen bestuur (in de plaats van het eerste dat na de bekende kwestie aftrad) werd verslag gegeven over den loop der zaken sinds de jongste vergadering. Het werd daarop gedechargeerd van de taak, die het in de vergadering van 11 Januari was opgelegd. Daarna was een besuursverkiezing aan de orde. De aftredende bestuurders wensch- ien niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. Het resultaat was dat de meesten van het oude bestuur nu weer werden gekozen, waar mede het bewijs werd gegeven dat men den ouden toestand (van vóór de „crisis") weer terug wenscht. Een bestuurtlid wenschte niet meer zitting te nemen; een tweede kon geen functie meer aanvaarden wegens aanstaanden land- stormlienst. Tot voorzitter werd benoemd de heer Mathé v. d. Weiden, die te voren verklaard had, bereid te zijn een eventueele benoeming te aanvaarden, lot bestuursleden werden gekozen de heeren H. J. Ganzeboom, S. Hooy, A. J. Prinsenberg en H. N. Smits, die allen hun be noeming aannamen. De niet zeer vriendelijke woorden, door enkelen aan het adres van onze Nieuwe Haarlemsche Courant gesproken, gaan wij gaarne zonder ver weer voorbij, nu de R.-K. Kring, voor Haarlem een nuttige en noodige vereeniging, weer.de oude goede lijn herneemt. MR. D. LOCK. De heer mr. D. Fock, de afgevaardigde van dracht voor iet presidium van de Tweede Kamer gekozen werd als eerste candidaat, en thans als zoodanig- is benoemd, is thans ruim 58 jaren. Ongeveer 15 jaren geleden maakte hij voor liet eerst zijn intrede in de Tweede Kamer. Bü verkiezingen in 1913 werd mr. Fock naar de Volksvertegenwoordiging afgevaar digd, door het district Haarlem. SCHAKEN. Gisteren had de eerste ontmoeting plaats tusschen het Haarlemsch Schaakgenootschap en de Nationale Schaakclub van Amsterdam. Er werd aan bor.den gespeeld. Haarlem won met 16:11. Nat. Sell. cl. (met Wit)—II.S.G, (met Zwart) 1. Grams 0—1 mr. dr.. W. Fick; 2 .Jos. de Koning 1/2—Va F. A. Puts; 8, Kuyersl/2— Va dr. Sieriemar; 4. Willing 01 Busé; 5. Hetteüiig 0—1 Gorter; 6. Masten 0—1 J. Hoogeveen; 7. Koeman 1/2—Va D. J. Fock; 8. Heinest O1 J. Nieuwjaar; 9. Vkd. Daan 10. J. v. d. Steeg; 10 Ouwekaml 1/2V2 J. Franse; 11. Kraay 01 K. Kok; 12. De Boer i/aVa Bloemzaad; 13. Wiesing 01 Boekhoven; 14. v. Baaien 01 Waleveld; 15. Klinkert V2V» Bakker; 16. Koevoet01 H. Schenk; 17. Schiering 0—1 Koedooder; 18. Stap 1/2—V2 Eiffert; 19. ,v. Zetten 1/2— 1/2 Wielinga; 20. Kortman 1—0 J, L. v. Dort; 21. Koopmans 1—0. J. de Wit; 22. v. d. Werf 0—J v, d. Velden; 23. Verdonck l—O L. G. Smits; 24. Rolf 1—0 Zwart; 25. Jansen 10 Leenarts; 26. Schoen 10 O. v. Dort; 27. Troost O—l D© Jong. Op 6 Februari gaat Haarlem naar Amster dam. EEN PRACHTIGE MOP1 Uit een. café op het Stationsplein was èen overjas ontvreemd, die aan den kapstok hing. Thans is gebleken,- dat een beschonken Am sterdammer de jas had meegenomen. Hij had het kleedingstuk over zijn eigen jas aange trokken! Zoo stapte hij met twee jassen aan den trein in en eerst onder den rook van de Hoofd stad kwam hij tot deze ontdekking» Hij heeft de jas teruggezonden naar het oafél Wat een dronken menseh al niet doetl DE aanvullingsbroodkaarten. B. en \V. hebben ingesteld een commissie voor de aanvullingsbroodkaarten. Deze com missie wordt belast met de beoordeeling, wie voor zoo'n aanvullingskaart in aanmerking komt. De heeren L. Modoo, A. Nagtzaam en J. H. Visser maken er deel van uit. DAT WORDT TE GEK! De looddieven hebben thans voor de derde maal een bezoek gebracht boven op de pa rochiekerk aan de Amsterdamstraat en een stuk lood weggenomen, ter waarde van 60. Waarom zouden ze het zoo op dit gebouw ge munt hebbent REGEERIN GSAARDAPPELEN. Er is voor onze stad weer een wagon ®e- geeri ngsaardappelen aangekomen. DE FIETS. i De trouwe klant van het politie-rapport entbrak vandaag, ook niet: de fiets. De heer B. uit Alkmaar, had zijn rijwiel onbeheerd op het Spaarne laten staan; toen hij terugkwam was de fiets foedsie! 11 MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID, In het museum van Kunstnijverheid is thans een zeer eigenaardige tentoonstelling geopend en we] van ornamentale onderdeeelen van "Azia tische vloerkleeden, afkomstig uit het paleis van Galpur. wij vinden hier eene leerzame verzameling gestyleerde ornamentale compositiën in kleuren van den eersten rang, welke zeker voor vaklieden Decorateurs enz., groote aantrekkelijkheid zal hebben. Zondag is de toegang kosteloos. GEHOMOLOGEERD. Door de Arr. Rechtbank alhier ia bij vonnis d.d. 25 Januari 1917 gehomologeerd het ae- eooï'd van 30 in het faillisserent van G. Wou ters, grossier in besohuit en suikerwerken wonende te Haarlem. BEVORDERING. De sergeant le klasse J. H. Thomassen van depot VIII is door den Inspecteur der Infante rie bevorderd tot. sergeant-majoor-inatrueteur bij het 10e Regiment Infanterie. R.-K. V AC ANTIEK OLON1ES. Wij herinneren er nog eens aan dat) de uit voering, ten bate van de R.-K. Vacantie- kolonies, waar de opera „NeUy" zal worden op gevoerd, hedenavond precies te z uur begint. GRATIS BROOD EN KOFFIE. Aan de uideeling werd heden deelgenomen door 315 kinderen en 58 volwassenen. Ingekomen giftenbij A. v. d. Vaart, Groote Houtstraat 18 rood, A. v. W. 10, L. L. 5; bij J. Heins Lange Margarethastraat 36, L. E. 2,50. Van ons Kantongerecht. De Arronddssemenefc Rechtbank alhier deed gisteren nog de volgende uitspraken: O. S., grondwerker te Amsterdam, diefstal, 4 maanden gev. straf. G. D„ arbeider te Lisse, diefstal, een maand gev straf. J. V., veehouder- te Weatzaan, melkvervalsching, vrijgesproken. varensgezel te IJmuiden, vernieling en mishandeling 4 maanden gev. straf. M. H., koopman te Amsterdam, diefstal, 5 boete of 5 dagen hechtenis. H. F. J., bankwerker te 's-Hage, verduistering, 3 weken gev. straf. J G., visscher te IJmuiden, desertie, 10 dagen gev. straf. I. J. B., varensgezel en M. H„ kok, de le te Amsterdam de 2de Vdsen, diefstal, ied-er 6 weken gev. straf. S. H„ kok te Velsen, dief stal, 5 weken gev. straf. M. M. e», M-- zee lieden te IJmuiden, dief»60-'- leder 6 weke, gev. straf. A. E., stoornmn/ïc'mducteur te Haar lemmermeer, verboden uitvoer, 20 boete o 20 dagen hechtenis. S. K., visscher te Velser oord, desertie, 7 dagen gev. straf. J. H., kan toorbediende te Zaandam, appèl, overtr. Po' Verordening, 1 boete of 1 dag hechtenis. BURGERLIJKE STAND. Geboren26 Januari, d. en z. - van H. WestermanDiemeer. d. van O. Ter-stal-- Philipse. Overleden: 24 Januari. J. A. Koehorst* 54 j. uustersfraat. P. Molenaar, 81 j. Kam- perlaan. 25 Januari. G. S. Bosschieter- Du Crocq, .72 j. Korte Heerenstraat. L. Boerendans, 83 j. Gen. Joubertstraat. J- M. v, d. BergliBlom, 87 j. Parklaan. J. Schellings, 74 j. S hotersingel. J*. J. M. Woudenberg, 45 Haarlemmerliedestraat. IJSVERMAAK. Hoe lang nog? Vanmiddag om 1 uur vroor het nog 1% graad, en de lucht spelt op 't oogenblik dat we dit schrij ven niet zeer gunstig weer voor de ijsliefhebbers. Zou de pret alweer ten einde loopen? Het weer bericht uit De Bildt bezingt al 't WOOfd SneeUW doch meldt ook lichte tot matigevorsu Vanmor gen vroeg vroor het ruig. Dat is ook geen goed teeken voor het ijs! De ijsbaan was heden ge opend, velen konden dus weer profiteeren. Van avond is de baan niet geopend. Gisteren werd op de grachten in en om c!e stad weer druk gereden. Wedstrijden. As. Zondag zal ijs en weder dienende op de baan aan de Kleverlaan een wedstrijd in het sehoonrijden plaats hebben. IJsongelukjes. Een onvoorzichtige jongen ging gisteren rij- den op 't afgezette gedeelte onder de Kennemer- hrug, natuurlijk zakte hij er door. Een agent van politie redde den roekeloozen knaap door toerei king van een stok. 't Was de 17-jarige van B. uit Schoten die dit lesje kreeg. Op de Leidschevaart reden gisterenmorgen een aantal meisjes. De 6-jarige C. v. d. W. haC het ongeluk in een bijt te vallen. Ze werd door voorbijgangers gered. De 20-jarige A. uit de Vooruitgangstraal zakte in het ijs onder de viaduct hij het Ke"au" park. Hij kroop er zelf weer uit. Officieele berichten HAARLEM—LEIDENLeideche .Vaart) goed tot Voorhout, aldaar onberijdbaar door stof tot Warmonderhek. Beter is Zuider Bui- tenapaarne, Ringvaart, naar Warmond. De Kaag is onbetrouwbaar. BROEK IN WATERLAND: Tot Monniken* dam verreweg te verkiezen via Pi ©renbaan, boven het' Kanaal Broek-Monnikendam. Wedstrijden te Halfweg en Haarlemmerliede. Gisteren werd te Halfweg een hardrijderij1 voor mannen gehouden. De volgende prijzen waren beschikbaar gesteld: f 60 (met zilve ren medaille), f 25j, f 10 en f 5. De baanleng- te. bedroeg 200 M. Er waren 10 deelnemers. Prijswinners!Wi Onossen te Haarlem, ML Elgersma te Zurich, G. Dops te, Utrecht en J. v. d. Burg te Amsterdam. Te Haarlemmerliede werd op Üe Biuuen- Liede een hardrijderij gehouden vanwege da IJsclub „De Liede", waaraan 12 personen' deelnamen. De prijzen (in geld) behaalden! Wj. Grauwelman te Halfweg, J. Meijer te Haarlemmermeer en A. Tjalma te Zwanen burg; de troostprijzen: A. Emit te SchalK- wijk en Post, fort Liedebrug. Van de naburige forten woonden vele mili tairen dezen wedstrijd bij, Haarlemmermeer* De wateren in dezen polder leveren prach tige Ijsbanen op, welke druk worden beredens vooral ook door sportliefhebbers uit de na»! burige steden Amsterdam en Haarlem. De Hoofdvaart, die ongeveer 20 kilometea lang ja en dezen polder in zijne lengte kaars* recht doorsnijdt, is of beter gezegd was een bij uitstek mooi ijsveld. Gisteren is daar plotseling een eind aaa* gemaakt, doordat de reuzeustoomgemalep van den polder in werking zijn gesteld* waatf door het ijs hoogst onbetrouwbaar is gewo», den. Eenige personen zijn er dan ook al d< gezakt. Voor de schaatsenrijders is dit een leebj tegenvaller, maar onverantwoordelijk yin<' wij het, dat door het polderbestuur, niet minste publiciteit er aan is gegeven, dat e® begin zou worden g-emaakt met malen. vernamen, dat zelfs de ijsclub uit H"° i i j i Haarlem, die bij li et opinaken van ©en -voor- ''1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 2