Emailleeren van Rijwielen 3.99 Ongevallen ACTIEVE AGENTEN BINNENLAND UIT DE PROVINCIE H. J. v. d. MEERy Schagchelstraat 7-9 bij de Anegang BERICHTEN AGENT EGMOND-BINNEN prv^sie UIT DE ZAANSTREEK hï>LLA?iDS ÜOOHOEN UIT BEVERWIJK UIT SCHAGEN E.O. UIT ONZE VOBIGE OPLAAG STADSNIEUWS HOFBERICHT. H. M. de Koningin heeft Zaterdagnamiddag te zes uur ten Paleize Koordeinde te 'sGra- venhage ontvangen Graaf L. Széchényi der Harvér en Felsö-Videk, ter overhandiging van Rijnen geloofsbrief als buitengewoon Gezant van Z. M. dan Keizer van Oostenrijk. Koning van Hongarije, bij het Nederlandsche Hof. „HAUPTMAN" MALINCKRODT. Men herinnert zich den l-,t:n luitenant Ma- linckrodt, die bij het Oostenrijksche leger in dienst trad. Dé „H. Ct." verneemt thans, lat Malinckrodt in Oostenrijkschen krijgs dienst tot „Hauptman" is bevorderd en het IJzeren Kruis verworven heeft. EEN TEELTREGELING. Kaar het „Hbld." verneemt, zal eerstdaags Ju de „Staatscourant" worden opgenomen een nesluit waarbij de Minister, ingevolge do hem tij de Bistributiewct verleende bevoegdheid, tie teelt van 'bepaalde gewassen welke niet voor de volksvoeding noodig zijn, aanzien lijk beperkt. BOTER. De Minister van Landbouw heelt bepaald dat alle vóór 5 Februari j'.l. voor bepaalde gemeenten vastgestelde bijzondere maximum- kleinhandelprijzen voor "boter met ingang van 12 dezer worden ingetrokken. BOND VAN R.-K. IvIESVEREENIGINGEN IN ZEELAND. Kaar men meldt, is de Bonsdag, wvelke IJ dezer te Goes zou worden gekoucmn, tot later uitgesteld. DE „MIZAR" BESCHOTEN. Het stoomschip „Mizar", van Van Nievelt, Goudriaan en Co.'s Stoomvaart-Maatschappij, met graan voor de Nederlandsche regeering uit Noord-Amerika te Rotterdam aangekomen, werd den 31sten Januari ten zuiden van Ierland door een onderzeeër beschoten. HET VLUCHTOORD EDE. Zaterdagmorgen heeft het tweede transport van bewoners van het vluchtoord Ede naar Nun- speet plaats gehad. Het waren ongeveer 100 vrouwen en kinderen, samen uitmakende de be volking van de zaal Jan van Rijswijk. Het trans port had ook weer op dezelfde wijze plaats: allen namen de dekens en uitgeschudde matras sen mede. Er werd geen verzet opgemerkt, allen schik ten zich in het onvermijdelijke. Twee Belgische padvinders werden ook nu weer met de leiding van het transport belast. DE VERSCHERPTE DUIKBOOTEN OORLOG. Naar wij van particuliere zijde vernemen heefi het stoomschip „Vondel", van de Maatschappij „Nederland", dat op reis van Amsterdam naar Batavia den 3en Februari te Torbay in het En- gelsche Kanaal is binnengeloopen, gisteren de reis voortgezet en is het schip van Brixham naar New-York vertrokken. Hoe de reisroute der pas sagiers verder geregeld is, was ons nog niet be kend. Het stoomschip „Wilis" van den Rotterdam- schen Lloyd, uitgaande van Rotterdam naar Java, is volgens een door de „N. R. Ct." ontvan gen particulier bericht, te Bergen aangekomen. HET AANDOEN VAN DE ENGELSCHE HAVENS. Dank zij de bemoeiingen der N.O.T. is in beginsel met de Engelsche regeering overeen stemming verkregen omtrent een regeling, vol gens welke de uit de Vereenigde Staten naar ons land uitvarende schepen niet verplicht zullen zijn een haven in Engeland aan te doen, doch in de plaats daarvan Halifax of de Bermuda's zullen aandoen. Omtrent de uit andere landen en onze koloniën hierheen varende schepen en de schepen, welke Nederlandsche havens uitvaren, zijn nog onder handelingen met de Engelsche regeering gaande. NOG EEN VISSCHERSSCHIP VERNIETIGD. Naar wij vernemen, behoort de zeillogger Sch 235 de „Marianne", welk vaartuig, zooals gemeld is, vernietigd is en waarvan 8 man aan boord van het lichtschip „Terschellingerbank" zijn aangebracht, in eigendom aan den reeder H. Dirkzwager te Scheveningen. Volgens bij dezen ingewonnen inlichtingen bestond de bemanning van het vaartuig, dat 31 Jan. uit IJmuiden naar zee is vertrokken, uit acht koppen, zoodat mag worden aangenomen, dat alle opvarenden, die allen te Scheveningen thuis behooren, zijn gered. De schipper is W. Vrolijk van Scheveningen. DE SCHEPENVORDERINGSWET. De „St. Ct." no. 35 bevat de wet van den löen Februari tot vordering van schepen. INVOERVERBOD VAN WEELDE-ARTI KELEN IN RUSLAND. Bij besluit van 11/24 December 1916 is de invoer in Rusland van weelde-artikelen verboden. Het treedt in werking den 14en Februari a.s. KON. NATIONAAL STEUNCOMITÉ. In de heden gehouden zitting der uitvoerende commissie van het Koninklijk Nationaal Steun comité 1914 is o. a. besloten met het oog op de tegenwoordige abnormale omstandigheden, een krachtige opwekking te doen uitgaan tot plaatse lijke Steuncomité's, om hun volle aandacht te wijden aan de nooden die thans voor leniging aangewezen zijn. Daar de geldmiddelen van het K.N.S.C. vooral met het oog op de buitengewone voorzieningen die noodig zijn, dringend verster king behoeven, zal andermaal een krachtig be roep op den weldadigheidszin van het Neder landsche volk gedaan worden om opnieuw het comité door ruime bijdragen in staat te stellen zijn taak voort te zetten. Hare Majesteit de Koningin heeft opnieuw in deze een vorstelijk voorbeeld gegeven, door wederom een zeer belangrijke bijdrage ter be schikking van het K.N.S.C. te stellen. H. M. de Koningin heeft andermaal een be drag van f 50,000 geschonken aan het Konink lijk Nationaal Steuncomité. SUIKER. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat: lo. de maximum groothandelprijs voor sui ker bedraagt f 50.25 per 100 K.G. af fabriek; 2o. de maximum tusschenhandelprijs be draagt f 51.50 per 100 K.G. vracht van maga zijn af voor rekening van den kooper. DISTRIBUTIE VAN BOONEN EN ERWTEN. De secretaris der Peulvruchten vereeniging meldt, dat het wenschelijk is, dat met betrek king tot de voorziening van erwten en boonen aan het publiek het volgende wordt bekend gemaakt. Ku, door het ontbreken van vol doenden (aardappel-aanvoer, de vraag naar boonen en erwten voor den middagpot bij zonder groot is, is het bijna vanzelf sprekend, dat de vraag ook voor boonen en erwten groo- ter is geworden dan het aanbod. Toch is het niet onmogelijk aan de behoefte te voldoen, wanneer de verbruikers zeiven medewerken. Daartoe is in de eerste plaats noodig dat niemand méér tegelijk aankoopt dan hij voor één, ten hoogste twee maaltijden, noodig heeft. ZOMERTIJD. In de jongste hoofdbestuursvergadering van de Holl. Maatschappij van Landbouw was van Kring II (Zuid-Holland) ingekomen een verzoek om er bij de regeering op aan te dringen den z.g. zomertijd niet meer in te voeren. De vraag werd gesteld, of men, ten opzichte van dit onderwerp uitsluitend heeft te rekenen met de belangen der landbouwers of zich moet stellen op het breeder standpunt: het algemeen belang. De belangen van den landbouw worden door den zomertijd geschaad. Mocht de wederinvoe ring dezen zomer plaats hebben, dan werd als onafwijsbare eisch gesteld, dat ook de school uren verzet worden, om den werklieden gelegen heid te geven met hun huisgenooten gelijktijdig het middagmaal te gebruiken. Door het Ned. Landbouw-Comité zal met de voorzitters der NedLandbouw-Vereenigingen een vergadering worden gehouden ter behande ling van deze zaak. Besloten werd in die vergadering de meening van het hoofdbestuur te kennen te geven. Diefstallen. Een soldaat in het kamp var Zeist, bezisr zijnde met het uitgraven van eer konijn, vond ter plaatse onder den grond ver borgen een hoeveelheid nieuw schoenenleer ter waarde van 300. Vermoedelijk was een en ander uit het kamp gestolen eu tijdelijk ver borgen. Een firma in pelterijen, zaak doende op de Noordblaak te Rotterdam, heeft aangifte gedaan, dat uit haai' winkel op klaarlichten dag zijn gestolen, nadat door den dief de elect riselie schel was uitgeschakeld', verschil lende bonten, kragen, pelerines enz. van Skunks, Peruaner, Steenmarter, Brian, Petit gris, Oppossum, Russisch litis en zoo meer tot een gezamenlijke waarde van ruim 2000. („N. R. Ct.") Doodgevroren. Te Weert ia de behoef tige alleenwonende arbeider J. doodgevroren in zijn woning gevonden. Nekkramp. In het kamp van Engelache geïnterneerden te Groningen is een geval van nekkramp geconstateerd. Boschbrand. Zaterdag heeft tiLSschen Smilde en Veenhuizen een groote heide- en boschbrand gewoed, waardoor een groot© op pervlakte is verbrand. De heide is door schaap herders in brand gestoken met liet doel om op de velden waar de heide verbrand is in het voorjaar gras te krijgen. Bakkersnachtarbeid. De Delftsche brood bakkerspatroons hebben, ingaande deze week, tot afschaffing van den nachtarbeid besloten. Geen kermis. Door den Raad te Gronin gen ia het voorstel van B. en W., tot het niet laten doorgaan van de kermis in Mei a.s.. aangenomen. groentemhandelaars werd aangezegd, dat zij tegen maximumprijzen moesten verkoopen en enkele wegens overtreding daarvan waren ge verbaliseerd, staakten zij den verkoop. Gezellige functie. In de plaatselijke bla den wordt voor de gemeente Lichtenvoorde een flink persoon gevraagd, die gewoon is brutaal op te treden, voor het bewaren van orde en rust bij elke voorkomende feestelijk heid en in staat iemand buiten de deur te zet ten. Behalve flink salaris krijgt de benoemde recht op een vrije zitplaats in de voorste rijen bij alle concerten en voorstellingen. (Ned..) Door de koude. Er zijn door de vorst niet alleen veel vogels gestorven. In Ambt-Delden vond men zelfs een hert doodgevroren. Trambotsing. Aan den Amersfootachen straatweg onder Bussum had Zaterdagochtend een trambotsing plaats. Uit de richting Kaar den kwam een militaire tramtrein met 5 wagons uiti Laren, voor Bussum bestemd. De personentram met één wagon kwam de bocht bij den „Gooischen Boer" omrijden. De ma chinist van de militaire tram zag het gevaar en remde uit alle macht, maar kon niet verhin deren, dat een vreeselijke botsing ontstond. De machines werden geheel ingedrukt. Yan de mi litaire tram schoven van 3 wagons de balcons geheel in elkaar. Enkele militairen bekwamen schrammen. De machinist Yan den Berg werd aan het gelaat gewond en inwendig gekneusd. De machinist Ravenswaay werd zwaar ge kneusd naar het Militaire Hospitaal te Naar- den vervoerd. De militairen gingen te voet verder naar het kamp van Laren. De in den grond geboorde Sell. 235. Zaterdagavond te tien uur werd te Nieuwe- diep aangebracht de bemanning van den in den grond geboorten zeelogger Sch. 235 „Ma- rianna." Kerkdiefstal. In de R.K. kerk te Heer- lerheide is ingebroken; offerblokken werden geopend, vernield en van hun inhoud be roofd. In Spekholzerheide hadden in korten tijd 3 kerkdiefstallen plaats; de offerblokken werden meegenomen. Een zeldzaamheid bij de Staatsloterij. Bij de trekking der Staatsloterij heeft zich, volgens het „Vad.", gistermorgen het vol gende, zeker zeldzaam voorkomend geval voorgedaan, in de serie 132 hebben de beide laatstovergebleven nummers de laatste prij zen gekregen. liet 99ste nummer, 13280. trok den laatsten koogen prij8j iooo, met de premie van 1 JO.OtM en het honderste num- roer in die serie kreeg premie van f 3000. IJMUIDEN. De V. 69. Als een loopend vuurtje was het gerucht gisteren door 4& plaats gegaan dat de Duitsche torpedojager „V. 69" en de inmiddels aangekomen Duitsche sleepboot „Süd-Amerika VHI" dien avond naar zee zou vertrekken. Tegen zes uur verdrongen honderden el kaar aan de buitenhaven om getuige te zijn van de afvaart. Precies kwart vóór aes noo'da- de „Noord-Brabant" de trossen Tos en stoomde naar buiten. Eerst eenige» tijd later men zag intusschou de opvarenden van de „Y. 69" als donkere schimmen over "dek bewegen werden de seinvuren op de sleepboot ont stoken, de machines zetten aan en om kwart over zes kwam er beweging in den Duitschen torpedojager. Alles geschiedde zonder dat men bevelen hoorde; alleen van boord een kort commando: „alle lijnen los!" dat aan den wal werd herhaald door een sergeant-boots man der Nederlandsche Marine, die voor de bediening der trossen éemg'e "Kederlandsdho matrozen onder zijne bevelen had. De tros sen werden van de meerpalen geworpen en kletterden in het water; ze werden aan boord ingehaald, terwijl de sleepboot het schip ach teruit trok om het in de breedte van het nieuwe toeleidingskanaai pond te b.engen. Maar tegelijkertijd stoomde een der Neder landsche torpedojagers van den steiger, welk voorbeeld achtereenvolgens door vijf andere torpedojagers werd gevolgd. Met een escorte van zeven Nederlandsche. marinevaar tuigen stoonule de „V. 69" de haven uit naar de grens van ons territoriaal gebied. De visschers vloot. Vrijdag is van de stoomtrawlervloot de „Clyvia" naar de visscherij vertrokken. Een vijftal raw!log gers vertrokken eveneens naar zee, terwijl eenige stoombeugers naar Vlaardingen gin gen om aldaar voorloopig te worden opge legd. Brand. Door onbekende oorzaak brak gis teravond brand uit m eeil pakhuis aan de Breesaapstraat. De geheele voorraad visch- manden en matten werd een prooi der vlam men. Droevig- ongeluk. Gistermiddag zakten twee kinderen door het ijs in de Visschers- haven. E enwerkman zag het ongeluk gebeu ren en kon het knaapje er nog uithaen. Bij zijne pogingen om ook het andere kind, een twaalfjarig' meisje, te redden» zakte hij zelf door het ijs eu moest liet kind loslaten. Later werd het door de politie met dreggen opgehaald. De duikbootoorlog. Jongstleden Zaterdag ver trokken weder twee stoomtrawlers van IJmuiden naar de visscherij, ofschoon de onderlinge oor- logsrisico-maatschappij van de IJmuider reeders geen risico voor deze schepen wilde overnemen. Een mooie daad. Om onder de meest armen zijner medeburgers te verdeden heeft de heer M. G. van Praag te IJmuiden twee honderd wollen dekens ter beschikking van de verschiilende kerk besturen in de gemeente Velsen gesteld. Ontslagen. Hedenmorgen werden 5 gewonden van de „V 69", die in het hospitaal te Amster dam waren opgenomen, als genezen ontslagen. Zij zullen naar hier worden overgebracht en al hier worden opgenomen. HEEMSKERK. Kolennood. De O. L. school alhier is reeds de geheele week gesloten wegens het ontbreken van kolen. Ook bij de burgerij is groot gebrek, waar om zeer veel hout, vooral van z.g. stompen ge stookt wordt. Liefdadigheid. Dezer dagen is in deze ge meente een collecte met open schaal gehouden, welke de mooie som van ruim 370 gulden op bracht. Dit geld is onder de behoeftigen ver deeld, die er brandstoffen en eetwaren voor kun nen halen. HEEMSTEDE. Steuncomité. Het Steuncomité „Heemstede" noodzakelijke aanxoopen van: klompen, sa jet, keper etc. en voor reparatie van schoe nen. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: O. Leuven, Raadhuisstraat 39, een zil veren armband; Boekenrodestraat 9, een trekpen; K. Horn, Heerenweg 29, een zak Wascllgoed; O. do Herder, Geweerstraat 39, een zilveren broche; F. v. d. Einde, Ge weerstraat 10, een heerenhandschoen; F. Burger, Kastanjelaan 33, een schooltascb. F. van Odijk, Raadhuisstraat 30, 2 bank biljetten van f 10. ZAANDAM. „tiaar Offer" Voor een tot in de hoeken ge vulde zaal het woordje „uitverkocht" prijkte reeds in den middag op de toegangsdeur gaf de Mariavereeniging haar eerste opvoering van „Haar Offer", drama, door P. Servatius v. Enschedé. Met een toepasselijk woordje opende de voor zitter van het Kruisverbond, de heer Moenter, den avond, wees op het groote nut der drank bestrijding, op datgene wat in de oorlogvoeren de landen gedaan wordt ter bestrijding van het alcoholkwaad, en wekte de aanwezigen op niet onverschillig te staan tegenover dit groote werk Om kwart na 8 ving het drama aan, dat, het geen wij liefst dadelijk willen getuigen, uitmun tend gespeeld werd. Onder doodsche stilte werden de verschillen de bedrijven afgewerkt. Men kon zien, dat „het pakte". Vooral het spel van mevr. Jacqueline v. d. Sloten, Antoinette, en van den hoofdper soon, Henriëtte, was in bij nu nlle opzichten uit stekend. Een aangename afwisseling £.af het spel van Elize in het eerste bedrijf, terwijl in het tweede en derde bedrijf het lieve tooneeltje bij den Kerst boom de samenspraak tusschen de moeder, me vrouw Josefine en haar kindertjes, de bewonde ring afdwong van het publiek. Het toppunt van het spel was echter het laat ste tafereel, waar Henriëtte, hanr offer, stervend voor het zielenheil der haar dierbaren, ziet aan genomen. Bijna geen oog bleef droog bij het aangrij pende spel om het doodsbed van het meisje. In één woord, de uitvoering van „Haar Of fer" is een succes geweest. De verwachting is dan ook wel gewettigd, wanneer wij voor de tweede uitvoering op Donderdagavond een even volle zaal voorspellen. Ijsvermaak. Hardrijderij voor jongeilö) geschreven door de ijsckub alhier. At'deeliug A, jongens van 15 en 16 jaar. 75 deelnemers. 1. Piet Blauw, 2. Gerrit Wiepjes, 3. Piet jou_ gejans, 4. Klaas Fonteijn; troostprij7.en; Klaas Breeuwen' en Jclle Hannema. Afdee- lirug B, jongens van 12, U en 14 jaar. 175 deelnemers: 1. Jan Bakker, 2. Simon de Vries, 3. Piet Winter, 4. Louw Rep; troost- prijzen: ICobus Cornelisse en Pief Hagenaar. Levensmiddelen-speculatie. Alhier zijn na be domen machtiging van dien minister van L„ N. en H. bij een groenten handelaar onge veer IOO en bij twee boeren ruim IOOO mud aardappelen in bezit genomen, die van uit stekende qualiteit zjjn. WORMERVEER. I) u u r e -1 o© s 1 a g. De arbe iders aan d© Cacaofabriek van den lieer Petto alhier, heb ben den duurtetoeslag verhoogd gekregen van f 1 op f 2 voor man en vrouw, en voor elk kind beneden 13 jaar van f 0.5D op f 1. Voorts is een bedrag in eens gegeven van f 10 vcor gehuwden en kostwinners, benevens voor elk kind beneden 13 jaar f 2.50, terwijl ongeliuw- den met verdiensten boven f 10 per week f 5, en de overige f 2.50 zouden ontvangen. MEDEMBLIK. St Jozef. De voorzitter der Marktver- eeniging „St. Joseph" He heer N. van Velzen beeft bedankt; als zoodanig is benoemd .de heer C. Schoenmaker te Lagedijk. ABBENES. Brandje. Door 't weipen van een asclilade achter 't schuurtje van J. St. alhier, ontstond Zaterdag een begin van brand, welke nog bij tijds gebluscht werd. Enkele voorwerpen, als mede een big, waren reeds een prooi der vlam men geworden. Jubileum van zuster Duinker. Gisteren werd onder groote belangstelling van vele ingezete nen het feit herdacht dat zuster Duinker 12y2 jaar aan de Vereeniging van Wijkverpleging was verbonden. Vorstcomité. In eene daartoe belegde vergade ring is besloten tot oprichting van een Vorst comité, teneinde gezinnen, welke door de hevige koude van hunne gewone inkomsten beroofd zijn, te ondersteunen. In de commissie hebben zitting genomen: ds. van Bemmel, dr. Boon, ds. van Calcar, notaris Donker, M. J. van Hat- tum, pastoor Haver, kapelaan Looijaard, P. H. Kochx, M. Lamme, N. Levenkamp, J. v. Loenen, P H Majoor, L. H. Moens, Jhr. Strick van Lin- schoten, M. Witkamp en C. A. Zwager Stille omgang. Hedenavond half acht verga- dering van het Genootschap van den otillen Omgang in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Deze vergadering is ook voor niet-leden toe gankelijk, zelfs worden dezen dringend tot een bezoek uitgenoodigd. SCHAGEN. Steenkolennood. Van het Rijkssteenkolendfs- tributiebureau is bericht ingekomen, dat voor de gasfabriek alhier ook voor de maand Februari geen steenkolen zullen worden gezonden. De lessen aan de Teekenschool voor am bachtslieden worden waarschijnlijk tot 1 April opgeschort. W est-Friesche en Nationale Bank. Op de alge- nieene vergadering van aandeelhouders der West-Friesche Bank, Timmerman, Koelman en Co., werd de balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1916 goedgekeurd en het divi dend over 1916 vastgesteld op 15 per aan deel. De heer P. J. Blaauboer werd als commissaris herbenoemd. Voortaan wordt het bedrijf der Bank te Schagen en Purmerend uitsluitend uit geoefend door tusschenkomst van de kantoren Schagen en Purmerend der Nationale Bankver- eeniging. Deze heeft in verband hiermede een kantoor in die plaatsen geopend. Als directeur van het kantoor Schagen zal optreden de heer C. P. Timmerman, tot dus verre procuratiehouder der West-Friesche Bank, terwijl tot procuratiehouder is benoemd de beer fi. van Kuipers, gedurende meer dan 20 jaren werkzaam bij A. Bloembergen en Zonen's Bank te Leeuwarden. 7008 VAN HET LEVEN SMIDDELENBUREAU. Do brandstof. De huishoudkolen zijn nog niet gearri veerd. Maar ze komen, want ze zijn besteld! Boonen enz. De boonen zijn aangekomen, hebben we bericht. De huismoeders begrepen echter nog hoe het nu kwam, dat de boonen nog niet te krijgen zijn in de winkels. Dat komt eenvoudig, doordat de boonen nog niet ge distribueerd zijn. Dit zal de volgende week gebeuren. De erwten zijn onderweg. Groenten. Men deelde ons aan het Bureau mede, dat er voldoende, voorraad groenten is in onze stad. EEN MOOIE GIFT. De Commissie voor Spijauitdeelingen aan behoeftigen alhier, heeft eene belangrijke gift ontvangen, waardoor zij niet alleen in staat is gesteld hare eigen bedeelden in ruimer mate van warm voedsel te voorzien, maar ook aan de vereeniging „Weldadigheid naar Vermo gen" en aan hét „Vorst-commitè" bons heeft kunnen afgeven, om aan hen die daarvoor in aanmerking komen, wafme spijs te kunnen uitreiken. F. K. TH. VAN ITERSON BLIJFT itf LIMBURG. Van hier wordt aan het „Volk" gemeld, dat de heer van Iterson, directeur van de Staats mijnen in Limburg, voor zijn benoeming tot Commissaris van het Provinciaal Electrisch be drijf in Noord-Holland heeft bedankt. Minister Posthuma heeft den heer Iterson ver boden deze benoeming aan te nemen. R.-K. KIES VEREENIGING. A.s. Woensdag vergadert de R.-K. Kieaver- eeniging in „Sint B&vo." O.m. zal het voorstel behandeld worden van den Alg. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Nederland tot het niet bestrijden der aftredende leden der Tweede Kamer in 1917. De heer Mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen zal «en politieke rede houden over: Art'. 192 der Grondwet. DE BAKKERSNACHTARBEID. Zooals men weet heeft de Raad gisteren met 1611 stemmen het gebruik van kas en ©le©- trieiteit verboden in bakkerijen tusschen 9 uur n.m. en 5 uur v.m. Vanmorgen hebben belang hebbenden w.o. de directie der Haarl. Brood fabriek, de heer Bock. de bedrijfschef der firma H. Carels, een der firmanten der firma Terstond gevraagd voor de Nieuwe Haarl. Crt. voor Persoonlijk^ of schriftelijke aanbieding aan het bureau der N. Haarl. Ct, Nassau- laan 49, Haarlem. Francken e. a. een conferentie gehad met den burgemeester over het gisteren genomen raads besluit. Men verzoekt ons omtrent het resul taat daarvan nog geen mededc-elingen te doen. Een der bezwaren is wel dat het voor groot© bedrijven niet zoo gemakkelijk is om het bedrijf voor a.s. Dinsdag zoó in richten dat de pro ductie van dag en nacht gedurende den dag plaats heeft. Ook werd betwijfeld of ae kolenbesparing zoo groot zal zijn. Alleen zullen eenige lichten worden bespaard, maar het ver bruik van kolen zal grooter zijn om de ovens overdag op temperatuur te brengen. DE R. K. KRING. De Donderdagavond gehouden algemeen© vergadering van den R.K. Kring werd door 25 leden bezocht. De voorzitter, do heer Mallié v. d. Weiden, sprak de leden in har telijke en opwekkende woorden toe. Hij dankte voor het vertrouwen, dat de leden in hem gesteld hadden door hem tot presi dent te verkiezen, doch hij verheelde niet, dat liem een moeilijke taak wacht, evenals het geheele bestuur een zware taak op zijn schouders gelegd ziet, een taak, te moeilij ker geworden door de bekende omstandighe den. Spr. rekende bij de vervulling ervan voor zich en de overige bestuursleden op de onbaatzuchtige medewerking van de leden, die iüj vooral vroeg, vertrouwen te blijven stellen in het bestuur. Met kracht moet er gev.erkt worden, om den Kring weer geheel te herstellen, hem bloeiende en grooter tt makcnl Het bestuur heeft daartoe ai ver- schillende vergaderingen en oonferenties ge houden, waarvan de resultaten spoedig zou den blijken. Nadat de verschillende statuten-wijzigingen goedgekeurd waren, werd; medegedeeld, dat de jaarlijkselie tweede algemeene vergade ring (Januari-vergadering) door „force ma jeur" nog niet heeft kunnen plaats hebben; ze zal zoo spoedig mogelijk gehouden wor den. Hoe gaarne het bestuur de Lustrumvie ring nog voor de H. Vasten wilde doen door gaan, dit kon niet gebeuren, omdat de zaal niet meer beschikbaar was. Onmiddellijk na de vasten zal eV echter een groote feestuit- voering plaats hebben. Besloten werd, de kerkelijke viering van het Lustrum niet van het andere deel der festiviteit te scheiden, doch het geheele feest na den H. Vastentijd te houden. Medegedeeld werd, dat het ba- stuur met verschillende sprekers in onder handeling is, voor een optreden in den Kring. Ook eenige leden hebben een lezing in voor bereiding. Het jaarboekje, dat ook al stag natie ondervond, wordt met bekwamen spoed afgemaakt. Intusschen is aan Z. D. H. den Bisschop verzocht, opnieuw een adviseur te willen benoemen ezi de wijzigingen in de sta tuten zullen aan de goedkeuring van Mgr. onderworpen worden. Donderdag 15 Februari heeft een feestelijke bijeenkomst van de le- iio" plaats. Hot Irissche actlovu leren 79 in den Kring gevaren, die duidelijk zijn goe de wil toont I BURGERLIJKE STAND Geboren: 6 Februari, z. van A. Boogscho tenWee ter veld. 8 Februari, d. van E. M. A. Lange veldDolk. 9 Februari, d. van R. van Wijngaardenvan der Heijde. 10 Februari, d. van A. Kokvan Twuijver» Overleden: 9 Februari. O. A. van Audel, 64 j. Donkere Spaarne. M. z. van W. v. d. Linden 11 m., Frans Halsstraat. A. J. Gallenkamp, 72 j. Nieuw© Groenmarkt. 10 Febr. E. Blok, vr. 29 j'. Stolbergstraat. haar vraagt DUKGERLilKE STAND HEEMSKERK. Géboren, d. van P. Sohip- per—Pel; z. van O. BruinsSchermer; z. van. J. de Wit—Fabel©; d. van C. Rijs—I-ammero; d. van TL van Rieesen—Zwart; van c. Duin-Zonneveld; <L Greenland-Jans- sen- d van H. Lannen—Vonk; z. van Sou—de Zeeuws z. van E. de Rwy*®1 Gazels. Getrouwd. H. J. Broekhuis en M. E. Been tjes; G. Gagkema en G. Slot. Overleden. J. v. d. Son, 81 j.j D. Beentjes, 63 j.; G. Hoogewerf, 69 i- NOORD-SCHARWOUDE. Opgave over dn maand Januari 1917. Geboren, z. van J. Smiik.» Hoogvorst; d. van C. v. Veen—Bute; s. van. G. Nijmamr-Veul; d. van O. de Nijs—Leeg water. Ondertrouwd en getrouwd: J. van eter Mo len, en J. Keeman. Overleden» M. Sieuwerts, 67 j») N. P. Sohuit, 1 j.; M. Boeking, 85 j. BUREAU VAN ADVIEZEN. Maandag 15 Februari a.s. zal de heer F. Begemau, Rijksconsulent, te Den Haag in „De Kroon" Sen lezing houden over het nut en d© werking der Bureaux van Advie zen voorden Handeldrijvenden en Industrie©- len Middenstand voor Haarlem en Omstr". Staking vau groentenUuudclau.r&. op de Zaterdag gehouden groentenmarkt den verleuntlo deze wo.ek wo,o.v 1.66 t.ocsla«en voor

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 2