Voor 15 Cents KaarSemsche Bankvereeniging 8R0ITE SORTEERINO HERINGAaW^HR'CH Neemt gelden in deposito. Neemt en verstrekt gelden in Rekening-Courant. Verstrekt gelden op prolongatie. Neemt wissels in diseonto. BUITENLAND BINNENLAND ADVERTENTIES HAARLEM. Aalsmeer, Beverwijk, Hiliegom, Hoofddorp, Lisse, IJmuiden. berichten in I tot 5 regels- IM 7044 KLOKKEN, WEKKERS, HORLOGES GOUD EN ZILVER enz. enz. L. C. KARSTEAS, VIERKANT. - LISSE. per week schriftelijke lessen in FRANSCH, DUITSCH of ENGELSCH. mail voor indie. LANDBOUW EN ¥ISSCHERIJ L. v. BEKKEL J. DE VSfglES MAilNJXKADE 53 is voor HOORN, de STREEK en WESTFRIES LAND het aangewezen blad voor Vraagt Proefnummers. iWIPPi É2 NOG EEN LIJDENSGE SCHIEDENIS. De et-rato machinist, eenig overlevende van de bemanning van het Belgisch ..Tteliof- aehip, dat Woensdag 20 mijl van Ouesaant «ook, is te Parijs aangekomen en zeide, dat hij in zijn kooi lag' te slapen, toen een ontploffing! plaats had. Het was niet zeker of het achip getorpedeerd werd of op een mijn waa geloo p-en. maar de vernieling wsi volkomen. Het vaartuig zonk in drie minuten. Wij hadden geen tijd behoorlijk in de booten het schip te verlaten; de boot, waarin ik mij bevond, werd getroffen; ik kreeg een slag tegen hot voor hoofd en viel te water. Toen ilc weer boven kwam vond ik zes leden van de bemanning, die zich vastklampten aan een omgeslagen sloep. Bij de hevige koude lieten de mannen de een na den ander los. De laatste die weg zonk, was de derde machinist, die had volge houden, totdat hij na zes uur het verstand ver loor. Het wa3 toen ongeveer zes uur in den morgen. Ik wist mij nog boven le houden tot twee uur in den middag, toen een Dultsehe duikboot mij oppikte. Gedurende twee uur bleef ik aan boord van den onderzeeër, de kapitein vroeg mij welk sohip het geweest was, van waar het was gekomen, of het was getorpe deerd cf wel op een mijn geloopen. Na dien tijd liet' de kapitein mij plaats nemen in een sloep, waarin reeds de bemanning van het 's morgens getorpedeerde s.s. „Cerera" zich be vond. De commandant van de duikboot had den kapitein van de „Cerera" beloofd de sloep op sleeptouw te zullen nemen naar de kust, maar men liet ons rondzwalken. Om zes uur pikte een Fransehe torpedoboot' ons op. Ons schip kwam van Buenos-Avres met een lading koren. A M E R I K A. De prcsiclcuteele bevoegdheden. James Bryce schrijft in hoofdstuk IV van het eerste deel van „The American Com monwealth zijn beroemd boek over de Ver- eenigde Staten het volgende nopens de be voegdheden van den president dor Unie, inzake de buitenlandsohe aangelegenheden Het leiden van de buitenlandsclie politiek zou een functie van Jiet grootste belang zijn ge weest indien niet de Ver. Stalen, gelukkige er. Staten, tot 18SS op zich zelf waren blijven staan in een eigen wereld, onaantastbaar voor l'.u ropecsche mogendheden, den anderen repu blieken op het vasteland gemakkelijk de baas, maar tegenwoordig zonder een motief voor agressie tegen deze. De president is echter zelden de vrije hand gelaten in de buitenlandsclie politiek. Hij kan geen oorlog verklaren; want die bevoegdheid komt aan het Congres toe, ofschoon hij voor zeker zooals president Polk deed in 184ö-'46 -de zaken zoover kan sturen dat het voor het Congres moeilijk is de oorlogsverklaring na te laten. Verdragen vereisehen de goedkeuring van twee derden van den Senaat; en om die te ver werven is het voor het uitvoerend bewind ge woonlijk noodig om voortdurend in godachten- wieseling io blijven met de Senaats-eommissie voor de buitenlandsclie aangelegenheden. Hei Huis van Afgevaardigden heeft geen wettelijk recht om tussohenbeido te komen; maar dikwijls neemt; het resoluties aan, waarin een bepaalde politieke gedragslijn wordt goed gekeurd of afgekeurd. Soms verzoekt het Huis van Afgevaardigden aan deu Senaat zieli met het Huis te vereenigen in zulke uitspraken van opinie, die dan zooveel te meer gewicht erlan gen. De president is door zulke resoluties in geenen deele gebondenen meer dan eens heeft hij verklaard, dat bij ze niet in overwe ging neemt. Maar daar sommige verdragen, en met name handelsverdragen, niot kunnen wor den ten uitvoer gelegd, behalve door wetgeving en daav geen oorlog kan worden begonnen, zonder dat er kredieten zijn toegestaan, kan het Huis van Afgevaardigden soms langs in- directen weg zijn eiscli om invloed te oefenen, doorzetten. Naar uit Bern aan de „Frankf. Ztg." wordt gemeld zullen de onzijdige vredes-organi- saties, op voorstel van de Ned. Anti-oorlog- raad daar den 12en Maart bijeenkomen. De Ainerikaansehe gezant Gerard uit Eerlijn is Zondagavond te Bern aangeko men. Ook de zoon van mevr. IV'heel en (beschul digd van samenzwering tegen het leven van Lloyd George) was opgepakt, omdat hij zich aan den krijgsdienst had onttrokken. Ilij heeft ech ter uit de hechtenis weten te ontsnappen. Italië heeft den uitvoer van sinaas appelen en mandarijenen verboden. In Duitschland wordt de algemeene inza meling aanbevolen van de dit jaar rijkelijk voorkomeude denneuzaadjes ten behoeve van de elieproduetie. De stad Essen gaat oorlogsgeld, uiteen zinklegeering vervaardigd, uitgeven, stukken van 50 pfenning. In Madrid hebben groote demonstraties plaats gehad tegen de interventie van .Spanje. Het „Turnblad" meldt, dat, volgens de „Deutsche Turnzeitung," de Deutsche Turner- schaft tot nu toe ruim 32.800 van haar leden, die sneuvelden of aan de bekomen wonden over leden, verloren heeft. De uit Berlijn vertrokken 'Amerikaan- sehe gezant Gerard heeft, een bedrag van '100.000 mk., in Amerika bijeengezameld, ach tergelaten, ter verdecling onder weduwen en weezen van gesneuvelden. De stedelijke oorlogskeukens te Dus- seldorf leveren het maximum aan middag malen dat ze leveren kunnen, nl. 26000 per dag. De Hongaarsche llegecring heeft de ver dere verschijning van het dagblad „A Nap" verboden, daar de inhoud strijdig werd geacht met de belangen van het land. Van 15 tot 29 April zal t'o Bazel een Zwitsersche jaarbeurs worden gehouden. -- De „Corriere della Sera" \orneemt uit Athene, dat de geallieerden nu alle Grieksche schepen in beslag hebben genomen of ge charterd. SLUITING VAN KEUKEN* De heemehende kolennood hoeft in een be paald geval, dat misschien niet alleen is blijven staan, tot een maatregel gelekt, die niet zonder bespreking mag blijven, schrijft „De Tijd". Er zijn gemeentelijke autoriteiten die het wensehelijk hebben geoordeeld voor de kerken vlakweg alle lichtverbruik to verbieden. 01' dit voor de protestantse he kerkgenoot schappen onoverkomelijke bezwaren mee brengt, staat niet aan ons ter beoordeeling. Maar voor de Katholieken houdt het onder meer dit in, dat 's avonds alle gelegenheid tot biechthooren wordt opgeheven en dat 's morgens alle vroegere ÉI. H. Missen moeten uitvallen. Niet alleen dat hierdoor zeer velen des Zondags met den besten wil niet aan hun zware verplichting van Mis-hooren kunnen voldoen, maar ook het ontvangen der H. H. Sacramenten, zoowel biechten als communi- oeeren, wordt ernstig bemoeilijkt en voor wielt weinigen geheel onmogelijk gemaakt. Vooral op de breedere volkskringen, waar men zijn dag niet naar willekeur kan indeelen, moet de-ze maatregel zwaar neerkomen. Wat in de zen tijd van zorgen en moeilijkheden, waarin vele geloovigen nog meer dan anders naar den troost van den godsdienst verlangen, des te betreurenswaardiger is. Het volstrekte liehtverbod voor kerken kan dan ook, alleen reeds op zich zelf genomen, niet streng genoeg worden afgekeurd. Maar er zijn omstandigheden,, die zulk een verbod nog ondragelijker maken. Terwijl voor de kerken alle lichtgebruik wordt verboden eu nogeens: dit is geen buitensporige fictie, maar een gebeurde werkelijkheid blijft voor alle andere open bare gelegenheden, als vergaderlokalen, schouwburgen, concertzalen, bioscopen, de vrijheid toegestaan eerst om tien uur te slui ten. Uren en uren mag men volop lioht ver bruiken voor allerlei bijeenkomsten, in dienst va» het meest perverse genot: Maar a ©Ker ken,, die om nog van haar hoog karakter te zwijgen in elk geval reeds alleen in haar dualiteit van vereenigingslokaal of verga derzaal zöker in niet mindere conditie moes ten verkeeren, worden botweg gesloten. Dat is een stuitende ongelijkheid. En ook wan neer het dagelijkseb bestuur van de een of andere gemeente voor de religieuse belangen van het volk misschien bitter weinig voelt, hebben we toch het recht te oiselien, dat wij bij niemand worden achtergesteld. Met klem leggen wij den nadruk op een gelijk recht voor allen. Of dan met betrekking tot onze kerken absoluut van geen lick tb ©sparing kan of mag sprake zijn* Daarvoor zullen wel geen moei- lijkheden bestaan. Met overleg valt er ook hier heel wat te bezuinigen. En hij de betrok ken geestelijkheid mag men goeden wil ge noeg veronderstellen om naar beste krachten lot een zoo gunstig mogelijk resultaat mee te werken. Muar uiteraard zal zij zelf beter, dan wie ook, kunnen uitmaken, hoever men hier gaan kan, zonder ernstige geestelijke belangen te schaden. Daarom is het wel het minste, wat men vorderen kan, d'a t allereerst zij voor eventueel te nemen maatregelen, worde ge raadpleegd. Vooral door niet-katholieke ge meentebesturen. Het mag toch niet voorko men, wat toch gesohied is, dat een liberaal burgemeester met een college wethouders van dezelfde rieliting, die allen te zamen van den katholieken kerkdienst geen be grip hebben, op eenmaal door het meest ra dicale licht-verbod bij geestelijkheid en ge- loovigen dc ruwste stoornis te weeg brengen, zonder dat zij ook maar eenigiszins hebben getraeht zich van onze kerkelijke gewoonten en verplichtingen op de hoogte te stellen. Reeds in gewone omstandigheden en bij ge wone individuen veronderstelt tnen. dat. nie mand in een hem totaal onbekend milieu, met dikwijls uiterst teedere verhoudingen, er maar met onoordeelkutuligheid en over- Hling op los gaat. Zooveel te meer verwacht ook ons katholieke volk dit in deze moeilijke tijden van hen, die op de verantwoordelijke bestuursposten leiding hebben te geven. En misschien zelfs, dat na gepleegd overleg met de geestelijkheid duidelijk blijkt, hoe er door verstandige bepalingen meer werkelijke resultaten zijn te bereiken dan door welke onzaakkundige maatregelen ook, al zijn ze nog zoo absoluut opgezet. DISTRIBUTIE VAN BOONEN EN ERWTEN. Het gemeentebestuur behoort trouwens het aankoopen van groote hoeveelheden onmoge lijk te maken. Het voorschrift van den minis er van Land bouw, dat de gemeentebesturen vóór 17 Fe bruari een plan voor goede verdeeling der regeeringsartikelen onder het publiekaan hem ter goedkeuring moeten hebben voorge legd of anders een van regeeringswege ont worpen plan moeten volgen, zal daarin spoe dig verbetering brengen. Waar zijn thans de boonen ea erwten'? In antwoord hierop dient allereerst nadruk kelijk vastgesteld, dat uitvoer vau voor mn- schelijk gebruik geschikte qualiteit in het geheel niet treeft plaats gehad. Daarmede wordt de fabel dat uitvoer hier nood veroor zaakt heeft, voor goed de kop ingedrukt. Zelfs datgene wat in geval van nootl voor menschel ijk voedsel kan dienen, heeft de Re geering als reserve onder haar bereik. Waar zijn ze dan wel? Bij de boeren die ze verbouwden. Houden die ze dau vast? Noen. Do omstandigheden, waaraan geen menschenwil iets kon veran deren, hebben dat veroorzaakt. In het kort wordt dat duidelijk gemaakt door te vertellen dat ten eerste de oogst bijna anderhalve maand later was dan nor maal. Dat veroorzaakt niet een verschuiving van do aanvoeren aan de markten voor een gelijken tijd (V/s maand) doch verplaatst die aanvoeren noodzakelijk tot na do vries - periode of, indien in den winter geen vorst intreedt, tot Februari—Maart. Want de tijd die voorbijging toen de beer moest wachten om zijn oogst te kunnen inhalen, heeft hem belet om na het oogsten ook dodelijk te dor schen. Toen de oogst goed en wel binnen was, moest hij dadelijk weer het land bewerken voor den volgenden oogst. Niemand kan of mag hem oo.t dwmgeri .dat werk uit te stellen om oorst te dorschen want dan zou de ellende voor den volgenden oogst niet te overzien zijn. Bovendien maakte de voortdurende regen, die aan deze vorstper'o- cle voorafging, het bijna onmogtelijk goed te dorschen. De boonen en erwten worden dan te vochtig en zouden spoedig tot bederf over gaan. Wat hier is gezegd geldt in het alge meen. Er zijn natuurlijk altijd een aantal landbouwers die vroeg hun oogst konden b'n- nonhalen en die vroeg en droog konden dor schen. Op hetgeen die aanvoerden, hebben wij tot nu toe geteerd. Dat teren is werkelijk n:et zuinig gegaan! Vorgeliikinss met het vorigö jaar do-t ons dat zien. In de eerste twee maanden dor dis tributie werden ter beschikking der gemeen ten gesteld: in 1915/16 1.115,891 Iv.G, boonen en erwten samen. in 1916/17 5.901.813 KG boonen en erwten Krijgen de gemeenten voldoende? Wanneer men allereerst weet, dat in het vorige sei zoen de gemeenten alles kregen wat zij vree- gen en bedenkt dat zij thans meer hebben ge had dan toen, dan moet men wel besluiten, dat zij zeer zeker genoeg krijgten. Het is eigenaardig dat in een belangrijke gemeente waar men "de zaak zóó geregeld bad dat men volkomen zeker kon zijn, clat alleen ver strekt werd voor dadelijk verbruik, men over een tijdvak vin 4 weken toegezonden kreeg 30.000 kilo peulvruchten en er in d'en tijd slechts 17.800 kilo door het publ'ek werd gekocht. Toch waren voor veel meer dan 30.000 kilo bons verstrekt! Naar dienzellden maatstaf als waarop "de 30.000 kilo werden verstrekt, werd aan alle gemeenten geleverd. Wanneer dus het koo- pende publiek zich tot liet nooclige beperkt, krijgen de gemeenten ruim voldoendal Nadrukkelijk zij h er vastgesteld, dat zoo wel boeren, als handelaren, thans geen en kele reden hebben om hun waar vast le hou den. Zij doen dat dan ook niet. De gedachte van het publiek dat zij boonen cn erwten in hun pakhuizen en schuren opgeslagen hou den uit winstbejag is thans verkeerd. Zij kun. nen die goederen eiken dag aan het Rijk verkoopen tegen ten volle bevredigende prjj_ zen, terwijl élk uitzicht op verbetering dier prijzen is uitgesloten. Zij voeren dan ook dagelijks aan. Inkoop en ruil tegen de hoogste waarde. Vraag Prosp. en gratis proefles onsier vermelding van dit blad bij Maar bij gesloten water gaat in ons land, dat bijna overal op verkeer te wa!er is aan gewezen, de verzending langzaam. Wat er bij mogelijkheid ma-ar aan gedaan kan wor den om die verzend'ng to bespoedigen, ge schiedt. Ten slotte zij er nog op gewezen, dat liet wensehelijk is dat het publiek méér erwten gebruikt dan boonen, aangezien da opbrengst hier te lande aan erwten grooler is dan die van boonen. DE SCHEEPVAART. Naar de „N. R, Ct." meldt, zijn tot Zater dagmorgen slechts 14 schepen te Rotterdam binnengekomen, waarvan '7 Neder la ndsche, 6 Engel-sche en 1 Belgisch, 8 schepen hadden stukgoederen aan boord, 2 graan, 1 rijst, 1 lijnkoeken, 2 hout. Er zijn de afgeloopen weck 16 schepen uitgevaren. Hiervan waren er 1 Neder- landsch, 12 Engelsche en 3 Noorsche-, 11 sche pen verlieten de haven met stukgoederen ge laden en 2 vertrokkeln er 7n ballast. WITBOEK. De Minister van Buitenlandsclie Zaken heeft wederom aan de Staten-Geheraal ©eni ge diplomatieke bescheiden, in den vorm van een Witboek doen toekomen, d tmaal uitslui tend handelende over den nieuwen toestand ter zee, geschapen door de verscherping van den duikbootoorlog en de naar aanleiding daar van gevoerde diplomatieke correspondentie. De postverzending naar Indië per „Opliir" is onbepaald uitgesteld. Correspond n ie voor Indië kan over Engeland worden verzonden en moet alsdan van daartoe strekkende aan- wijzing zijn voorzien. FLORES. Uit Weltevreden verneemt de „Tel offi cieel Uit Flores wordt gemeld, dat de ojisiund in Noord-Ngada geëindigd is. Dri© oproerl'n- gen, het kamponghoofd Deroe en de leider van den opstand, Boekapea, werden gedood. De leder is van den opstand, Raisupe, de kam ponghoofden Losso, tiodonio en Ëkat 'do, ga ven zich over. Nu is er alleen nog militaire actie in Midden-Tanahmera. DUURTETOESLAG. Het Hoofdbestuur van den Algvmcenen Bond van Onderofficieren der Koninklijke Ma rine en het korps Mariniers, heeft aarl dé Tweede Kamer der Sta ten-Generaal een adres gezonden, waarin wordt verzocht den hoofd- bijslag_ voor ieder onderofficier te brengen op f 1.50, dat de kindertoeslag bepaald blijft op f 15, per kind echter tot een maximum van f 6, zoodat het door de regesrnxg bepaald totaal van f 240 gehandhaafd kan blijven en alle ongehuwden mede een bijslag zullen ontvangen. HOOGGERECHTSHOF NED—INDIE. Uit Semarang wordt ons geseind, dat mr. G. L. Mens Fiers Smeding, lid van het Hoogge rechtshof, benoemd is tot vice-president van clat Hoi. BUITENLANBSCHE PASPOORTEN. Dc minister van buitenlandsclie zaken heeft aan de commissarissen der koningin meege deeld, dat naar hem is gebleken, de Brit- sclie consulaire ambtenaren hier te lande in opdracht hclpben om, indien een Nederlan- £Lev gjoctuvo. tvclo. don. oorlo aclibo voo 11 vol/^C 115 op meer dan een buitenlandsclie paspoort naatj Engeland lieeft gereisd, zijn laatste pas poort voor de reis naar Engeland niet te viseeren, indien belanghebbende niet over legt zijn vervallen paspoorten, nadat deze behoorlijk onbruikbaar zijn gemaakt. Met liet oog hierop bestaat er bij den mi nister geen bezwaar tegen, dat in afwijking van zijn vroegere circulaire aan Ncderlam dors, die het visum van een Britsch consu laire ambtenaar op hunne paspoorten noodig hebben, de ingetrokken paspoorten te hun nen name worden teruggegeven, nadat deze vervallen paspoorten behoorlijk onbruikbaar zijn gemaakt. EEN PROTEST VAN RAKKERS. Men meldt, dat het volgende telegram is verzonden aan Z. E. den Min. v. Landbouw: De bakkers uit de gemeenten Hoogezand, Sappemeer, Noordbroek, Zuidbroek en Sloch- teren, gelezen de circulaire aangaande de maximumprijzen van waterbrood, zijn een stemmig van oordeel, dat, gezien de hooge loonen en prijzen van brandstoffen en bij producten, voor dezen prijs geen brood kan worden geleverd en verzoeken mitsdien ver hooging daarvan, daar anders vele zaken zullen moeten sluiten; vragen tevens ol' het mogelijk is, wittebrood van beter gehalte te bakken voor vrije prijzen. Aan de genoemde gemeentebesturen is ver goeding verzocht voor het vele werk met de broodkaarten. DE REICiLSlWr OVER NEDERLAND EN SPANJE. De protesten besprekende der Spaansche en der Nederlan'dsche Regeeringen tegen de Oostenr.-Hong. nota betreffende den ver scherpten duikboofenoorlog, zegt de „Reielis- post": in zoover als het Staten betreft, zoo als Spanje en Nederland, die zich er op be roepen kunnen, dat zij gedurende den oorlog strikt onzijdig bloven of tegen daden van willekeur ter zee steeds ook dan verzet aan- teekenden, wanneer zulke onrechtmatigheden van Britsche of andere zijde begaan wer den, valt er niets te zeggen tegen 'zulk een plechtige verkondiging van hot eigen principieel© standpunt in vraagstukken van het zeerecht. Het antwoord op al deze bezwaren is ech ter even kort als eenvoudig: Indien de on zijdige Regeeringen indertijd succes gehad hadden met hun protesten tegen de geweld daden onzer vijanden, dan zouden de C'en- tralen Mogendheden niet gedwongen zijn tot het noodiniddel van den verscherpten duik* bootenoórlog over te gaan. Onze maatregelen zijn louter ter zelfver dediging. De protesten der onzijdigeu tegen de Cen- tra'.en zijn protesten tegen de onvermijdc- lijke uitwerking van oorzaken, welke de on zijdigeu niet in staat waren uit den weg te ruimen. Het spreekt vanzelf, dat de gevolgen en de uitwerkingen pas verdwijnen kunnen, wan neer de oorzaken verdwenen zijn. Overdrijving. Donderdag maakten wij melding van een soort bom, die bij de Bears to Amsterdam was gevonden. Later bleek,' dat deze bom niets anders was dan een oud petroleumtoestel, waarin een voetzoeker. Do Amsterdam-sehe correspondent van de „Köln. Volkszeitung" seint; liet volgende be richt aan dit blad: „Gisterenavond ontplofte bij den ingang van de Beurs een bom. Niemand werd verwond, ook werd geen schade aangericht. Van don dader is niets bekend." Commentaar overbodig! Hoe uitgezette smokkelaars aan «leu kost komen. Afgevraagd heeft men zich wel eens, hoe menscken, wien het verblijf in het gebied' van den territovialen bevelhebber werd omt^* zegd zoo spoedig en zoo goed elders weer een tehuis hebben en slechts den tijd afwachten, dat ze weer naar hun woonplaatsen tovugkee- ren, om.- weer mot het smokkelen te begin nen en zich opnieuw aan het gevaar bloot to stellen opnieuw te worden uitgewezen. Want tal van personen is reeds meer dan een maal het verblijf in de in staat van beleg ver- keerende grensgemeenten ontzegd. Een bekend smokkelaar heeft ons ophelde ring gegeven door zijn verklaring, dat do Smokkelaarabond het onderhoud der uitgezette leden bekostigt, en dus er voor zorgt, dat kost geld kan worden gegeven en do achtergebleven huishoudingen geen gebrek lijden. Een optimist. De vorige week is bij de Wed. Mulder te Kieinem-eer, gem. Sappemeer, reeds een ooievaar aangekomen, die in een bijt zich dagelijks baadt. Botsing. Bij Doornspijd is Zaterdagavond de tram die circa 6 uur van Elburg vertrekt, in botsing gekomen met een waggon sintels, die op het verkeerde spoor stond. De machinist had door den mist den waggon niet gezien. Twee soldaten die op het balcon stonden kro- tïerr let-sel. Zondasrmi Jclapr n v.o weder rmti t" liun garnizoen vertrokken HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. liet hoofdbestuur van de Holl. Maatschappij van Landbouw besloot aan de Regeering te ver zoeken, om met betrekking tot den uitvoer van landbouwproducten, ook voor Anna-Paulowna- polder, in verband met de overstrooming aldaar ten vorige jare, faciliteiten toe te staan ten opzichte van een vrije teeltkeuze. Voorts werd, na overweging o:a. dat na deu oorlog de economische belangen zoo sterk mo gelijk dienen bevorderd te worden, besloten, dat liet dagelijkseb bestuur met de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Itol- landsch Noorderkwartier zal confereeren om zoo mogelijk te komen tot de aanstelling van een landbonw-eonsulent, zoo mogelijk voor Noord- IIolland en Zuid-Ilolland. Ingekomen was o.m. nog een voorstel om do schapenfokkerij op Texel, die naar te wachten is, het a. a. voorjaar mis zal loopen, door lage prijzen van lammeren, te steunen door het vol gende middel: men make van de melk der scha pen, met welk artikel weinig gewoekerd wordt, een bruikbare kaas en traehte vergunning tot uitvoer te krijgen van alle schapenkaas. Besloten werd hierop te antwoorden dat het hoofdbestuur ziju moreelen steun aan liet plan wil verleenen, maar niet te kunnen medewerken aan de verkrijging van vrijen uitvoer van liet product. Besloten ia op 28 Maart a.s. te Amsterdam een algemeene vergadering te houden waarin do heer K. de Boer Cz. eenige beschouwingen wil geven over de economische verhouding hier te lande. -- —te'" U l: '.?i ",l,M AMSTERDAM. 7001 Volgestort kapitaal en Reserve f 2.550«000i—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 6