J. J. DRIESSEN, JUWELIER, Anegang 9, HAARLEM. i„i Ruime keuze gouden HORLOGES en KETTINGEN in alle prijzen. 1-1 Wat te doen UIT UE PROVINCIE UIT DE ZAANSTREEK HOLLAND'S mORBEm RECHTSZAKEN^ .Y&rt de S. D. A. P. eene commissie, heeft in- gesteld ter bestudeering van het vraagstuk fier werking van de fiscale monopolie». Niet fclleen de zuivere fiscale zijde van het vraag stuk zal bezien worden, doch ook de uitbrei ding van het bedrijfsgebled van den Staat. Evenals deze commissie is Zondag ook ge ïnstalleerd een commissie, die do opdracht kreeg een rapport in te dienen, dat op het buitengewoon congres van Kers mis 1917 kan Worden behandeld, van de -©ischen, die op het gebied van het onderwijs zijn te stellen. Een koppige boer. Twintig minuten op onthoud voor de stoomtram, het scheepvaart verkeer gestremd, alles door een koppigen voer man. Het gebeurde Woensdagmiddag op de Van Nahuysbrug bü Hasselt. He stoomtram van Zwolle naar Blokzijl reed de brug op, juist toen van den anderen kant een melkwagen na derde. Eén van beiden moest achteruit. De boer beweerde het eerst op de brug te zijn geweest de tram wilde ook niet wijken. De burgemees ter werd geroepen; deze gelastte den bestuur- van den melkwagen de brug te verlaten; de boer weigerd'e. De burgemeester liet bet paard uitspannen: de wagen werd weggereden, maar de boer weigerde met het paard heen te gaan. Onder heftig verzet en met behulp van ver scheiden personen werden wagen en paard ver wijderd. Procesverbaal werd opgemaakt tegen den boer en diegenen uit het publiek, die zijn verzet steunden. Na ruim 20 minuten kon de tram passeeren, die al dien tijd op het draai baar gedeelte der brug bad gestaan, waardoor het verkeor op.bet Zwarte water belemmerd werd. De diefstal bh de firma Van Kampen. Zooals men zich herinnerd, werd in November van het vorige jaar ingebroken bü de firma P. N. van Kampen en Zoon, Singel 330. Naast bet hui3 ligt een open bouwterrein, bestemd voor de nieuwe telefoon-centrale en via dit terrein, waren de inbrekers des nachts in buis gekomen. Zij hebben 8000 aan bankpapier en ruim 30.000 aan effecten gestolen. Sedert boorde men niet meer van het geval. Thans echter heeft de politie te Rotterdam, twee personen aangehouden, die aldaar ge deelten van de effecten te koop aangebodpn en in bewaring gegeven hadden, 't- Schijnt echter wel zeker te zün, dat deze twee arrestanten „niet de eigenlü'ke inbrekers zün. Zü zullen naar Amsterdam worden gezonden en dan ia 't voor do Am3terdamsche politie misschien mqgelijk tot het spoor van de daders te komen. BLOEMENDAAL. Gemeenteraad. De Raad vergaderde Donder dagmiddag. Afwezig waren de hecren mr. Jaco- metti en mr. van Tienhoven. Een verzoek, om aan de wed. van de Pol het haar wekelijks uit te keeren bedrag van twee gulden te verhoogen tot vier gulden, werd goed gekeurd. Besloten werd. overeenkomstig het ver langen van Ged. Staten, uit de Politieverorde nmg te doen vervallen de straf „Berisping". B, en XV. merkten op dat deze straf in. de verorde ning werd opgenomen op advies van de Gezond heidscommissie. Een verzoek van de IJsclub „Duin en Daal", om voor het wintei-seizoen 1917—'18 vergunning te verkrijgen om de vijvers in het park Duin en Daal voor ijsvermaak te mogen gebruiken, werd op de gewone voorwaarden ingewilligd. Een verzoek van den Bloemendaalschén Bond van Lichamelijke Ontwikkeling om de gewone jaarlijksche subsidie 150) weder te mogen ontvangen, werd eveneens goedgekeurd. De heer D. van Kampen, te Bloemendaal, is bereid -tot medewerking der wegverbetering den hem toebehoorenden grond, voor zoover deze in de rooilijn ligt van de Zomerzorglaan, te ver- koopen voor f 5 per vierk. Meter en den gronc liggende aan den Bloemendaalscheweg voor f 8 per vierk. M. Het totale bedrag der koopsom is f 122. Na een korte beraadslaging besloot de Raad op dit aanbod in te gaan. Ter sprake komt daarna de kwestie subsidie Koninginnedag, waarvan de stukken ter visie hadden gelegen. De heer de Roo van Alderwe- reld stelt voor om niet verder op de zaak in te faan en de subsidie aan de vereeniging uit te eeren. De voorzitter zegt dat dit niet aangaat Omdat de vereeniging dit jaar geen feest viert, wil men het geld toch geven, dan dient de ver eeniging haar boeken over te leggen, opdat de raad wete op welke wijze de gelden worden be steed. De heer Bornwater zegt dat dit bekend is, nj. aan St. Nicolaasfeest en steun aan het Roode Kruis. Wil de Raad echter de subsidie inhouden, in vredesnaam. De heer Laan heeft vertrouwen in „Koninginnedag^ en stelt voor de kwestie thans te laten zooals zij is en er verder niet over te praten. Aldus geschiedt. Toegestaan wordt een ontheffing van bepalin gen der bouwverordening. B- en W. stellen voor, den gemeentegrond aan de Rampenlaan aan in deze gemeente wonende arbeiders ten gebruike te geven, uitsluitend voor het telen van groenten en aardappelen, De heer Bijvoet stelt voor de bepaling te maken dat er des Zondags met mag worden gewerkt. De voor- itter zet dat de heer Bijvoet daarmee niets te maken heeft, omdat Zondagsarbeid bij de wet is geregeld. Bovendien zou het verschrikkelijk zijn de menschen te beletten, op Zondag iets aan hun tuintje te werken. De heer Laan wil dat de gemeente het initiatief neemt om bij de grond bezitters in de gemeente naar nog meer grond otn te zien. Misschien dat een commissie hierin veel kan doen," gelijk ook te Wormerveer is ge schied. De voorzitter wijst op het vele goede dat de tuintjes opleveren en met hoeveel liefhebberij de menschen in de groote steden hiervan ge- •ruik maken. Ook hij gelooft, dat als de gemeente in die richting werkzaam mag zijn, dit een ware weldaad kan worden. Vooral nu de levensmidde- «ïvoorziening steeds moeilijker wordt. De heer fhr. mr. Tëding van Berkhout deelt mede, dat er tienschen zijn die het onbillijk vinden dat, waar ie gemeente ook in Aerdenhout gronden bezit, daar ook geen gelegenheid heeft gegeven om urntjes in te richten. Deze praatjes zou spr. jaarne uit de wereld willen hebben. De voorz. antwoordt hierop, dat toen uit Den Taag de instructies omtrent de tuintjes kwamen, >et gemeentebestuur wel degelijk om de gronden n Aerdenhout heeft gedacht. Doch die waren eed» bestemd voor den teelt van aardappelen, oodat ze niet meer ter beschikking van den Raad waren. Het volgenüe jaar echter kunnen, wan neer de tijden even slecht zijn, aldaar de gronden voor tuintjes beschikbaar gesteld worden. Het voorstel-B. en W. wordt daarna z. h. st. aangenomen. Goedgekeurd wordt een verordening betref fende het storten van gelden door ambtenaren in de gemeentekas. De suppletoire begrootingen voor de diensten 1916 en 1917 worden vastge steld op een totaal bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 221,470. enige betalingen uit den post onvoorziene uitgaven dienst 1916 worden goedgekeurd tot een bedrag van f 360.95. Goedgekeurd wordt af te schrijven voor den aankoop van een stoomwals die niet gekocht is f 5000 en over te schrijven ten behoeve der nieuwe begraafplaats. B. en W. stellen voor de opening der nieuwe begraafplaats te bepalen op 1 April a.s. De heer Laan geeft in overweging de opening te doen plaats hebben op den 2en April, zulks met het oog op den Zondag enden éérsten April. Mij goed, zegt de voorzitter, maar ik vind het anders te veel eer voor de 1-April-grappen- makers. Het voorstel-Laan wordt z. h. st, aan genomen. Tot ambtenaar van den Burg. Stand wordt* benoemd de lieer G. J. van Abs, ambtenaar ter secretarie. B. en W. stellen voor, de rioleering langs de Kleverlaan door te trekken tot aan de Delft, Waarvan de kosten bedragen met inbegrip van een te maken Klaringsinrichting f 4418. Dit wordt in besloten vergadering behandeld. Bij de rondvraag vestigt de heer van der Vliet er de aandacht op, dat het hakhout, bestemd voor behoeftige lieden, ook aan welgestelden wordt verstrekt. Zou de voorzitter dit willen on derzoeken? De voorzitter zegt dit toe. Daarna richt de heer de Roo van Alderwereld de volgende drie vragen aan den voorzitter: I. Welke zijn de redenen dat de distributie van levensmiddelen zoowel als van brandstoffen in de gemeente zooveel te wenschen overlaat en liet? II. Welke pogingen zijn door het Dagelijksch Bestuur aangewend om daarin verbetering te brengen III. Kan het Dagelijksch Bestuur een verbe tering voor de naaste toekomst in uitzicht stel len? De heer Koolhoven antwoordt hierop en zegt dat toen de kolenuood begon, men zich dadelijk tot het kolendistributiebureau in Den Haag heeft gewendom kolen te verkrijgen. Deze kwamen toen ook, doch in onvoldoende mate. De heer Koolhoven ging toen persoonlijk naar het blueau en kreeg toezegging dat Bloemendaal zelf voor distributie in de gemeente mocht zorgen. Doch dadelijk daarop kwam een telegram dat Haarlem de distributie voor Bloemendaal ter hand zou nemen. Met nadruk werd echter toen aan het bureau ter kennis gebracht, dat Bloemendaal niets met Haarlem te maken had, zelf heel goed haar boontjes kon doppen en in het bezit was van drie spoorwegstations. Toch voelt spr. er wft iets voor dat de regeling van Haarlem komt, omdat vele brandstoffenhancklaren vandaar in Bloemendaal leveren. Intusschen is een distiibu- tiebureau te Bloemendaal benoemd en nu is 't dè vraag of Haarlem uitgeschakeld zal worden en Bloemendaal zelf de zaak ter hand kan nemen. Hierop is dus het wachten. Wat de groenten e. d. aangaat, hiervan is de toezending, nu het weer beter is geworden, regel matig te verwachten. Op de derde vraag kan niemand antwoord geven. De heer Koolhoven zei van meening te zijn dat behalve ten opzichte van tarwe en rogge, Nederland zich niet ongerust behoeft te maken over de levensmiddelenvoorziening. Nederland is een uitvoerend land en aan aardappelen zal geen gebrek ?ijn, evenmin als aan groenten, erw ten en boonen, vooral niet als de regeering flink achter den teelt aanzit. De heer jhr. mr. Teding van Berkhout geeft zijn verwondering te kennen dat de onlang-s ge velde boomen niet voor de toekomst als brand hout zijn bewaard doch verkocht waren. De voor zitter antwoordt dat het verkochte hout geen brandhout, doch werkhout was en dat men voor het ontvangen bedrag, f 199, wel tweemaal zooveel brandhout koopen kan. De heer Laan stelt voor dit dan te doen en ook turf te koopen, om in den komenden winter niet geheel afhan kelijk van het distributiekantoor te zijn. Besloten wordt hiertoe over te gaan en een schuur te huren voor f 200. Welke schuul dit is, werd in de besloten .zitting medegedeeld. De heer Verdegaal vraagt of er reeds bepalin gen getroffen zijn omtrent het ophalen van vuil in Vogelenzang. De voorz.; Eenmaal per week. De heer Bispinck vraagt volgens welk systeem de straatverlichtingsbesparing geregeld wordt. Het antwoord luidde (waarover de Raad uitvoe rig van gedachten wisselt) volgens den stand der maan. De heer De Roo van Alderwerlt wil op een andere manier dan in de bladen de distributie der levensmiddelen vermeld zien. De heer Laan stelt voor een omroeper te be noemen. De voorz. werpt hiertegen bezwaren op. Er zal nog eens over worden nagedacht, zoodat geen besluit wordt genomen. Daarna gaat de Raad in geheime zitting. IJ MEIDEN. De inbraak in het postkantoor. De even geheimzinnige als brutale inbraak in het post- en telegraafkantoor alhier heeft de aandacht gevestigd op de omstandighe den, die vergemakkelijken. Sedert eenige jaren zijn des nachts op dit kantoor een ambtenaar en een besteller werk zaam, aan wie de bediening van de aange boden en af te leveren telegrammen en tie bewaking van het gebouw is opgedragen. De deur wordt des nachts gesloten; men krijgt dan door het drukken op een bel toegang tot de wachtkamer om de telegrammen aan te bieden. De ambtenaar kan gedurende de oogenblikken, welke hij geen dienst behoeft te doen, op een rustbed in een kamer nan de voorzijde van het groote gebouw gaan lig gen. De besteller doet hetzelfde in een Jökaal aan de achterzijde van het gebouw, zoodat beiden geseheiden zijn door het kantoor. Gaat de besteller uit om telegrammen af te leveren, dan moet de ambtenaar dienst doen als telegrafist, telefonist en portier, die den personen toegang verleent op hun belsignaal. Voor een inbreker, die een aan slag in den zin .heeft, is het een kleine kunst het jui-'to oogenblik af te wachten tot de besteller weg is en dan den porter-ambte- naar. op zijde te dringen of neer |te slaan; het geheeïe gebouw staat dan voor hem open. Door de autoriteiten werd zelf ingezien, dat de. inrichting van den dienst net deug de, want sedert eenigo weken is men aan en verbouwing bezig, waardoor de binnen- lokalen en de gewone wachtkamer des nachts niet meer voor het publiek bereikbaar zul len zijn en de telegrammen kunnen worden afgegeven aan een speciaal loket, aan den ingang van het gebouw. In de duistere zaak is nog geen l'cht ont stoken, ofschoon do recherche reeds druk aan het werk is. Men heeft niet de minste aanwijzing omtrent de daders doch twijfelt niet of het moeten "personen zijn geweest, die met den dienst volkomen op de hoogte waren. CASTRICUM. Dammen. Alhier heeft Woensdagavond de jongeheer P. Wittemgn Jr. van Beverwijk een simultaan partij voor damliefhebbers gespeeld; er was veel animo voor 't spel. Hij heeft gespeeld 18 partijen, waarvan 15 gewonnen, 2 remise en 1 verloren. Winner was C. de Haas, uit Cas- tricunr, remise maakten de heeren Koch Sr. en W. Imming, beiden te Castricum. Voor den heer Witteman, die voor 't ©erst een simuliaanpartij gaf en nog zeer jong is, pas 18 jaar, mag dit een schitterend succes genoemd worden. EGMONÜ BINNEN. D r a k b e s t r ij ding. De vergadering van het. Kruisverbond op j.l. Donderdag was vrij goed bezocht: 3 nieuwe leden werden ge ïnstalleerd, Besloten werft den liederenbun del van Sobriëtas voor de leden aan te schaf fen, en de statuten te laten drukken ia over leg met de Maria-Vereeniging. Na breedvoe rige behandeling werd besloten een adres aan den gemeenteraad te richten, met het verzoek, een verordening in het leven to willen roepen, waardoor het bezoek aan her bergen en bierhuizen 'door personen beneden de 16 jaar beperkt wordt. Aan de JM. V. zal steun voor dit request gevraagd worden. De Eerw. adviseur hield eene bespreking over de algemeene .gevolgen van geregeld drankgebruik, vooral over de vermindering van den lichaainswee, stand. Nadat den leden nog in herinnering gebracht was, dat 4 April de oprichtingsdag der afd. was, werd d ver gadering met gezang e n gebed gesloten. Commissie. Door den Burgemeester wer den uitgenoodigd om in de brandstoffen-com missie voor deze gemeente zitting te ne men, de heeren Dr. Fischer, Kraakman en Verheggen. HEILO. Aanbesteding. Bü de aanbesteding door B. en W. voor het maken van een nieuw kerkhof heb ben ingeschreven: D. Immiks, Zaandam, voor 27710D. de Jong, Alkmaar, 2-5300Groot, Westgraftdük. 22480; de Vries, Purmerend, 22190; Dorregeest, Alkmaar, 21999; Spruit, Alkmaar, 21980; P. Dubbeld,, Heiloo, ƒ20943; J. Rus, Heiloo, 20733; J. Obclam, Heiloo. U8BOO; Tt. UMIto f 1ÖOOÜ, J. SeU- gers, Heiloo f 15550; Bruil, Amt.Boetinehem 14300; Van Steeg. Heiloo 13200. De gunning is aangehouden. EGMOND-AAN-ZEE. De Fransch ©kinderen te Egmo nd aan Zee. Men schrijft ons: De kinderen zijn nu een vijftal weken hier. De Eerw. Moeder Soeur Marie stalt er prijs op dat eenige goede menschen die haar en heur kinderen bedachten, daarvan iets zouden vernemen. Ik zal eenige feiten opnoemen, want de pers heeft hare beperkte plaats ruimte. Goddank zijli wij van ziekten gespaard ge bleven. .De kinderen zijn gemiddeld reeds 10 a 12 pond aangekomen. Zoo vermagerd en verhongerd zij kwamen, zoo forsch en frisch gaan zij nu zingend langs den jweg. De toegezonden boeken en spelen zijn al bijna versleten en de bussen dei' biscuut en chocolade van Jamin zijn allang in d.enst der regeeringö-rijst en boonen. Tweemaal per ■week ontvangen de kinderen Catechismus. Vrijdags algemeene biecht, Zaterdags -alge meene H. Communie. Zondag II. Mis met Franschc preek. Pastodr Suidgeest heeft er reeds 36 voor de le II. Communie voorbe reid. 1 Mei zal dit feest plaats hebben. Daar do kinderen geruimen tijd zullen blijven is er een s'chool opgericht die 1 April as. open gaat. Bemerkingen zijn reeds gemaakt openlijk, dat bij het mooie werk van naastenliefde voor deze kinderen, Holland later wellicht het ver wijt krijgt het moreel belang i geheel voorbij gezien te hebben. De Zusters hebben hunne handen h er vol op in 't werk gestoken. Soeur Marie, overste, R. K. Vacantia Kolonie Egimond aan Zee begint 1 April do school. 1 Mei worden 36 haver kleinen aangenomen. "Twee data die haar veel zorg- baren, en die. gemakkelijk te onthouden zijn. HANS, van Egmond. ZAANDAM. tiet J5-jarig bestaan der Ver. tol opbeuring der weekmarkt. Bij de heden alhier gehouden 16e Paaschveetentoonstelling ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Vereeniging tof opbeuring der weekmarkt, werden o. m. de volgende prijzen bch^dld Afdeeling A. Vet rundvee. Voor den fijnsten en best gemesten os, met niet meer dan zes bree- de tanden, le prijs f 25, H. Spaans, te Bar singerhorn; 2e en 3e prijs niet toegekend. Voor de fijnste en best gemeste koe (afgewisseld): lè prijs f 40, H. Spaans, te Barsingerhorn 2e prijs f 20, A. de Ridder, te Purmerend; 3e prijs f 10, Joh. Boots, te Beemster, die tevens den prijs van f 25 behaalde voor de zwaarst gemeste koe. Voor idem (niet afgew.)le prijs f 40, A. de Ridder, te Purmerend; 2e prijs f 20, H. Spaans, te Barsingerhorn3e prijs f 10, S. v. Breugel te Groote IJpolder. Voor de fijnste en best gemeste vaars: le prijs 20, P. van Breugel, te Groote IJpolder; 2e pr. f 10 en 3e prijs f 5, dezelfde. Voor de fijnste en beste koe, gemest aan de Zaanstreek'(afgewisseld): le prijs f 25, C. Boe kei, te Assendelft; 2e prijs 15, Jb, Kleijne Pz., te Assendelft; 3e pr. f 10, K. Post, te Zaandam. Voor idem (niet afgewisseld): le prijs f 25, A. de Ridder G.Gz., te Oostzaan; 2e prijs J. Taains Kz., te Oostzaan; 3e prijs niet toegeic. Voor het fijnste en best gemeste kalf: le prijs f 10, J. Kant, te Barsingerhorn; 2e pr. niet toe gekend. Afdeeling B. Fokstieren. Voor den besten rij- stier geboren in 1914 of vroeger, ingeschreven in het register van een fokvereeniging of in het N. R. S.: le pr. f 40, J. Eissen, te Beemster; 2e pr. f 20, P. Jonges Dz., te Beemster. Idem, geboren in 1,915: le pr. f 35, Runder- fokver. te N. Beemster; 2e pr. f 20, P. Jonges Dz., te Beemster; 3e pr. f 10, P. Wijdenes Cz., tè Twisk. Idem, geboren in 1916: le prijs f 25, gebr. IJff, te Assendelft; 2e pr. Js. Ruijter, te Twisk; 3e pr. B. IJff Bz., te Koog a. d. Zaan. Voor den besten rijstier uit de Zaanstreek: le prijs f 20, P. Russelman, te Zaandam; 2e pr. f 10, C. Groot, te Zaandam; 3e pr. f 5, J. de Boer, te Zaandam. Voor idem, geboren in 1916: le pr. f 20, P. Rensen, te Zaandijk; 2e pr. J. Zwart Jr., te> Zaandam; 3de prijs P. Sikker Pz., te Krom menie. Afdeeling C. Fok- en melkkoeien. Voor de beste melkkoe, afgew., gekalfd tusschen 1 Oct. 1916 en 25 Maart 1917, ingeschr. in het register eener fokver. of in het N. R. V.: 1 pr. f 35, P, Jonges Dz., te Beemster; 2e pr. f 20, Js. Ruijter, te Ooster-Blokker; 3e pr. f 10, P. Jon ges Ds., te Beemster. Als voren, niet afgew.: le prijs Js. Ruijter, te Ooster-Blokker; 2e pr. P. Jonges Dz., te Beemster. Voor de beste vaars, geb. in 1915, gekalfd tusschen 15 Dec, 1916 en 25 Maart 1917, in geschreven alsvoren en opgenomen in het melk- register: le prijs f 20, Js. Ruijter te Ooster- Blokker; 2e pr. f 10 en 3e prijs 5, aan P. Jonges Dz., te Bepmster, Voor de beste melkkoe, gekalfd na 1 Jan. 1917 uit de Zaanstreek (afgew.): le prijs f 20, G. Brinkman, te Zaandam; 2e pr. niet toegekend; 3e pr. f 5, J. Brinkman Hz., te Zaandam. Voor de beste melkvaars, .gekalfd ua 1 Jan. 1917, uit de Zaanstreek: le prijs f 15, J. Brink man Hz., te Zaandam; 2e en 3e prijs niet toe gekend Voor de beste kalfdragende ,koe, welke vóór 1 Mei 1917 moet kalven (afgew.): le prijs f 30, P, Jonges Dz., te Beemster; 2e prijs f 20, Js. Ruijter, te Ooster-Blokker; 3e pr. f 10, P. Zwik- ker Jz., te Zaandam. Voor idem (niet afgew.): le prijs f 30, Js. Ruijter, te Ooster-Blokker; 2e/pr. f 20, P. Jon ges Dz., te Beemster; 3e prijs met toegekend. Voor de beste kuispink, geb, in 1916, ingeschr. in het Kalverenregister eener fokver.: le prijs 15, Js] Ruijter, te Ooster-Blokker; 2e en 3e prijs niet toegekend. Vóór de beste kuispink uit de Zaanstreek: le pr. f 10, Gebrs. IJff, te Assendelft; 2e en 3e prijs niet toegekend. io stuks), van leden eener zelfde fokver. en in geschreven in iiet register: le prijs f 30, P. jon ges Dz., te Beemster2e pr. f 20, Zaanl. Rund- veefokver.; 3e pr. 10, Rundvcefokver. te Assen delft. Afdeeling D. Wolvee. Voor de beSte Ooischa pen, met of zonder lammeren, inzending van minstens 2 stuks van inlandsch of gekruist ras le prijs niet toegekend; 2e prijs, f 5, Vr. Blee- ker, te Assendelft. Voor de beste overhouders, minstens 6 stuks, onverschillig van welk ras: le prijs niet toege kend; 2e prijs P. Gaal, te Woimerveer. Afdeeling R. Varkens. Voor de beste vette varkens, inz. van minstens 2 stuks: le prijs f 10, en 2e prijs f 5, K. Zwikker Dz., te Zaandam. Voor den besten springbeer: le pr. niet toege kend; 2e pr. f 5, G. Kleijn Pz., te Assendelft. Besmettelijk© ziekten. Volgens opgaaf in de „St.' Crt." is in het tijdvak van 21 tot en met 27 Maait, alhier 1 geval van typhus eu een geval van d phtne.iiLea voor gekomen. 'Be Zaandijk kwam een geval van roodvonk voor, terwijl iu A sende.H 3 geval len van de zeilde z.ekta voorkwamen. Herijk. De herijk der maten en gewichten voor deze ^gemeente zal alhier plaats liebïenvoor den groothandel op 2 en 3 April van 9—12 en van l4 uur; op 4 April van 912 en van 1—3 uur. Voor de buurt ,,'t Kalf" op 4 April van 3—4 en op 5 April van 9—12 uur. Voor hen wier geslachtsnamen beginnen met dé letters A C 5 April van 1—4 uur en o April van 912 uur en van 14 uur; DF 10 April van 912, 1—4; G—J: 11 en 12 April van 912, 14; KM: 13 en 16 April van 912 en 1—4; N-Q: 17 April, 9-12 en 1—4; R-U: 18 en 19 April van 9—12, 1—4; V—Z: op 20 April, van 9—12, 1—4 en op 21 April van 9—12 en van 13 uur. ASSENDELFT. Onderwijs. Mej. Max tijdelijk onderwijzeres aan school no. 2 in de Kerkbuurt, hoofd de heer O. de Jong, is weder als zoodanig be noemd bij het openb. lager onderwijs te Haarlem. Distributie. De leveasmiddelendistributie marcheert, jammer echter, dat de aardappe len weer zoot zijn. Eet smakelijk 1 Deze week is er eindelijk een wagon anthraciet aangekomen waarmede 240 gezinnen gebaat zijn geweest, elk met een V» H.L. Wij moe ten echter protesteeren over de wijze van distribueeren van deze anthraciet. De aan komst der anthraciet "werd niet bekend ge maakt en zoo op een goeden morgen waren er bonnen op liet raadhuis verkrijgbaar? Voor wie? Natuurlijk voor omwoners der Kèrkbuurt. De menschen aan de einden van de gemeente vingen bot toen ze eindelijk hoorden, dat er anthraciet gekomen was, want in 2 uur tijd, hadden de lui, die 't dichtst bij 't vuur zaten, de bons ingepikt. Voortaan meer publicatie en dan „wie 't eerst komt, 't eerst maalt." vorige jaar door de talrijke beporkende regee- ringsbepalingeiï, men zeer tevreden ra&g. zün over de inzending, inzonderheid van vetvee. Een woord van dank werd gebraoht aan de inzen-, ders. Mogen de landbouwer» door de talrijke' moeilykheden, waarmee zij dit jaar hebben te kampen, tot grooter krachtsinspanning worden geprikkeld, zoodat we—aldus spr.— als we een volgend jaar, naar wij hopen onder gunstiger omstandigheden, weer bü elkaar komen, de re-, sultaten daarvan mogen zien. De tentoonstel ling was druk bezocht en is weer zeer geslaagd.' Brandstof. Ingesteld is een Brandstoffencom- missie, die zich met de rantsocnecring der brand stoffen alhier zal bezighouden. Deze commissie bestaat uit de heeren J. Cornelissen, burgemees ter; P. Trapman, Jb. Molenaar en A. C. Rogge veen, secretaris. Onze marktAls gewoonlijk was Woensdag aan de Tentoonstelling een belangrijke handel in vet vee verbonden. Toch viel de afzet niet mee, 102 vette koeien en 17 varkens, een gevolg van den trekkenden aard. Voor eerste klas vette koeien werd 70 cent besteed, een enkel bekropnd beest kon 3 4 cent meer gelden. Vette varkens liepen tot 52 cent. De aanvoer was gister gering, met bijzonder veel minderwaardige kwaliteit. De prijzen liepen terug, besteed werd 60 62 cent voor de beste waar. Melkkoeien, waarvan de handel voornamelijk op de stallen gedreven werd, liepen tot f 450, met trekkenden handel. Overhouders waren strek kend duur en liepen tot f 38. Vette varkens geen handel, kippen en konijnen aanvoer onbeduidend Eieren iets hooger. Men noteert: 20 geldekoeien, mag., f 210 a 320; 100 idem, vette, f 220 a 412; 30 kalfkoeien f 280 a 450; 193 nucht. kalveren f 10 25; 343 overhoudei-3 f 24 h 38; 52 biggen f 8 h 12; 77 kippen f 1.25 A 2.— 387 K.G. boter f 1.8^ a 1.95; 33304 kipeieren f 7.50 a 8.50; 1500 eendeieren f 9. Poldersv Na verleende toestemming van Gede puteerde Staten van Noord-Holland is besloten,' dat de polders Wijdenes en Venhuizen zullen worden vereenigd, en dat voor de bemaling één groot geniaal zal worden gesticht met een capa-1 citeit van 100 kubieke meters per minuut. LEGER El VLOOT OORVEELR3. Die Alg. Ned. Rijkswerkliedenbond heeft zich met een adres tot den minister van oor log gewend om onder diens aandacht te bren gen eenige grieven van burger-werklieden- corveeëers, met verzoek, daarin zoo spoedig mogelijk verbetering te willen brengen. Adressant dringt er in dit verband op aan: 1. Dat aan alle kazernen en inrichtingen, waar burger-corveërs werkzaam zijn, wordt] bevorderd, zooveel mogelijk afschaffing van den Zondagsarbeid, of extra betaling daar- voor. geheel vrijen Zondag hebben. 3. Overschrijden van den normalen werktijd, wordt vergoed als overwerk met 50 pOt. 4. Da,t het toezicht op en de regering van de werkzaamheden aan een daarvoor aan gewezen persoon wordt opgedragen, en het aanbeveling verdient, om te zien naar ge schikte krachten daarvoor onder de burger werklieden. 6. Dat gezorgd wordt voor voldoende en degelijk materiaal, benoodigd voor het schoon houden. 6. Dat verstrekt wordt gratis we. kkleeding voor corvee-werkzaamheden. 7. Van de toegezegde loonsverhooging van f 2.24 per week op 1 Januari 1915, niet te willen aftrekken de thans nog geldende toe lage voor niet-gepensionneerde werklieden, doch daarmede te wachten tot de herziening van de loonan bij den tweeden termijn 1918 ADMINISTRATEURS. De inspecteur der infanterie heeft, naar de Avondp. meldt, aan de korpsen een opgave ge-, vraagd van sergeanten, die geschikt worden ge-, acht om tot administrateur te worden opgeleid,' onder vermelding, of zij daartoe al of niet gene gen zijn. FAILLISEMENTEN IN NEDERLAND. Volgen» mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Go's Bureux voor Handel zijn over de afgeloopen week, ein digende 24 Maart, in Nederland uitgesproken 30 faillissementen tegen 26 faillissementen ia dezelfde week van hot vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 24 Maart 1917 196 faillissementen tegenover 237 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. UIT SCHi&GEK E.O. S>C«iAG EN. De I'aasehtentoonstelling. De 23e Faasch- ten toonstelling werd geopend met eau toe spraak van den voorzitter, den heer J. Buis Pz., die betoogde, dat, ofsoboon in de 3e oorlogs jaar de moeilijkheden nog grooter ziju_<Hn liet als de kwaal zich vertoont. De Natuur geeft een duidelijke .waarschu wing, qtls er iets binnen het lichaam niet iu orde is. Geef bij waarschuwingen van nier-, zwakte door een pijnlijke rug, onzuiver blo <1 of verstoorde urinelóozing, onmiddellijk hulp aan de nieren. E>n nieraandcening i3 gevaarlijk en brengt weldra het gezondste gestel van streek, rheu-, matische pijnen, niergru s, of -s een, spit en waterzucht veroorzakend. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn onover trefbaar voor nier- en blaaskwalen. Maar: ons gezond vorstand zegt ons, dat wij kwade gewoonten, die de nieren verzwakken, zoo-1 als het eten van te veel vieesch, over wier- king, zorgen, het gebruik van sterke dran-1 ken, en buitensporigheden mouten nalaten. Het drinken van water is een go.de gewoonte, i want dit helpt de vergiften uit de nieren) spoelen. Dit zijn eenvoudige voorzorgen van d: Na-1 tuur, die met behulp van Foster's Pillen e; oo- dig 'baat geven. 1 Neemt u in acht voor namaak. Do ochtei Foster'3 Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de hanclteekening van James Foster on lut' etiket, zijn te Haarlem verkrijgbaar b j K. v. Eden, Spaarne 38 en J. J, Göppin^er, Gr. Houtstraat 147a. Toezending geschiedt' franco na ontv. v. postwissel èi f 1.75 p. doog) of f 10.-— p. zes doozen. Voor de mooiste verzameling ,fokvee (minstens 2. Die a.r 1 noiclors om don andoren Zondag"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 10