MAAT- EN REfARATiEWERK Post-en Sfioor-Ankerhorloies. Anii-mspetisehe anksrs, ZELfBSHOERS H DASSEN H. v- ALPHEN U SLAAGT ZEKER NAAR KEUS en PRIJS. STADSNIEUWS LACHE DINGETJES. Adverfentiën, J. A. J. THOOLEN J. Backet*, i€a»inpei*sii*aafy Haarlem. FIRMA W. ÊNGELGEE SPRUYT C«. fce gaan den mooacbeu nar levert tisd gered, jgrant aekw hadden allen het leven er bij in» jfaschofon als men getracht had door da bran- Sing te komen. De sohipper en een der an deren, die nog in staat .waren de riemen in de geheel ontvelde en met brandblaren over dekte handen te voeren, brachten daarop de boot aan de veilige zijde van het havenhoofd en daar werden d« menschen door de kust bewoners ontvangen. Een groot lijden was voor het ergste geleden. In drie wagens wer den de schipbreukelingen, of liever de slacht offers van duikbootoommandanten-waanzin, naar een klein hotelletje vervoerd en daar zeer liefderijk verpleegd en van al het direct joodige voorzien. Het kustplaats je heet. Instd en vandaar werden de mannen via Tisted, waar zich een vice-consul en een dokter met le zeelieden bemoeiden, naar Kopenhagen verder per trein vervoerd. Vier weken heeft men daar in een Zeemanshuis vertoefd, wach tende op de passen uit Berlijn en fraar de zieken in dien tijd zooverre herstelden, dab eij zonder bezwaar de reis naar Holland kon tkn ondernemen. Aan een vernietiging ontkomen. Do be manning van een te, IJ muiden binnengekomen stoomtrawler rapporteerde, nauwelijks aan eene vernietiging van haar schip te zijn ont komen. Het vaartuig bevond zich op 56 gr. 9 min. N. 15. en 5 gr. O. L. (dit ia even benoorden Doggersbank-liehtfiob.ip), toeu een Duitsohe duikboot den trawler tot stoppen sommeerde. Onmiddellijk werd aan di bevel voldaan én werd geroeid naar do U-boot. om den comman dant de scheepspapieren ter inzage over to geven. B;j aankomst op de duikboot werden de pa pieren doorgekeken en deelde de commandant den schipper mede, dat zjju acliip zich 20 mijlen westelijk van de westgrens van het vrijgegeven •gebied ophield en dus tot zinken moest woeden gebracht. De schipper protesteerde daartegen, omdat hii juist oenige cogenblikken. vóór de aanhouding peiling geuomen had en precies lengte en breedte kon opgeven. De door den daikbootoommandant opgegeven peiling ver schilde nogal aanmerkelijk met die van de vis- scherliéden", zoodat de commandant maar niet kon aannemen, dat de trawler zich op de plaats bevond, door den schipper voor de juiste ge houden. Na versol lillende besprekingen gaf de com mandant toe» dat het mogelijk kon zijn, dat zijn peiling, wat Ae Oosterlengte betrof, niet pre- rio-t met' die der vis sobers overeenstemde en nam het d-oor den schipper opgegeven bestek als het werkelijke aan. Do trawler had 7 mijlen Z Z. O. gehoornd, toen men bij het Dos geraba tuk-vun rscli p aan kwam, hetgeen de juiste peiling van den schip per bewees. De dood van deu a via ten r Pierson, Het ongeval, dat de familie Pierson te Pa rijs in rouw bracht, heeft zich naar de Pa- lij sc he correspondent van het „Hbld." meldt, als volgt toegedragen: De jonge Pierson was aviatenr en al sinds het begin van den oor log aan het front, waar hij onder meer de groote gevechten van Verdun en van de Somnie had meegemaakt. Terugkeerende van oen waarneining8vluc.ht boven de Duitsche linies, wierp hij als gewoonlijk in een bus «ar, eon lint naar beneden, om dadelijk weer een nieuwe vlucht te gaan doen. Het lint, dat zich te vroeg ontrolde, raakte verward in de schroef, en deze sloeg daarop tegen de metalen bus kapot, waardoor de vlieg machine onmiddellijk viel. De bestuurder kwam er nagenoeg zonder verwondingen af, rnaar de jonge Pierson werd met verbrijzel den schedel en levenloos opgenomen. Hot treurige voorval heeft in de Neder- landsche kolonie te Parijs, waar de gebróe- iers Pierson aller achting en sympathie ge nieten, diepe ontroering gewekt. Niet in orde. Aan de -Fevenöordkade te Rotterdam heeft ligplaats genomen het vaartuig „Prima Vera", dat geladen Is met zeep, peper, cacaoboonen en slaolie en te Amsterdam gehuurd, vermoedelijk om deze lading naar net buitenland te vervoeren. De schipper, die met "zijn schip van Dordrecht komt, werd daar aangehouden, maar weer vrij gelaten. Te Rotterdam hebben verschil lende personen zich bij den schipper als eigenaar van de lading gemeld, waarom hij vermoedt-, dat men hem tracht op te lichten. Waarschuwing. De hoofdcommissaris van politie van politie te 'ts Gravenhage waar schuwt tegen de praktijken van Pieter Cor nells Cramer, wonende aan Ide Hobbemastraat uo. 241 alhier, die bij het aanbieden van be trekkingen beloften doet, welke niet worden nagekomen. Zes politieagenten veroordeeld. De Roer- moadsobe rechtbank veroordeelde vijf agenten van poddtia en een hoofdagent, allen afkomstig uit Helmond, wegens mishandel in#. Voor eerst genoemden bedraagt de straf 30 boete of 30 dagen hechtenis, vcor den laatstgenoemde 50 boete of 50 dagen hechtenis^ Een kolonel van 48 jaar. Wat sodert mensckeaheugeaLs niet is geschied, As thans ge beurd bij de jongste legerpromotio. schrijft de ,,Avp." -Tot koloneü-comandant van liet le reg. huza ren i«. met voorbijgang van vier luit.-kolonels, benoemd de luit-kolonel J. M. Benfcejjn, oud 48 jaar. Geboren ia 1869, werd hij in 1889 benoemd tot 2e luit, in 1S91 tot ritmeeeter, waarna hij in 1912 tot majoor en in 1914 tot luit-kolonel werd bevorderd. Hjj is de jongste kolonel van ons leger. De Achelsehe kluis. Men schrijft aan da ,>Tüd": Aan de Aeheleohe kiuia, bij het ge deelte, dat op Hollands' grondgebiied gelegen is, verrijzen flinke barakken met' verdiepingen. De barakken, die moeten dienen tot hulphuis- vesting voor do' paters Trappisten, die, toen het op Belgischen bodem gevestigde deel van hun klooster door de L'ui toch or s werd bezet, de wijk naar elders moosteu uernen. zijn voorzien van kapel, refter, oeilen, enz. Aan bet. einde dezer maand zullen een veertigtal paters der ordo naar de nieuwe hulpwoning vertrekken. Deze pater», vertoeven than ate Diepenveen, waar dus thans twee oonMmimitei ten der orde verhli houdeu. ïe Diepenveen oatbreekt het den ten» aan bouwland en boasohen. Bij de Acshel- sclie kluis echter vinden de Trappisten ruim- sohooto gelegenheid om, behalve de uren. die aan gebod en beschouwing worden gewijd, ook volgens regel der Orde, handenarbeid te ver richten. het land te bebouwen, de weteringen te onderhouden, enz. Zoekt de bruid! Te Laren kwam een man bij de politie vragen een onderzoek in tie stellen naar.zijn bruid, die hij uit het oog verloren had Het bruidspaar had afgesproken dat de man een woning zou zoeken. Toen hij daar in was geslaagd, was de bruid verdwenen. Waarheen?.dat wiet de politie ook niet! Een zeer corpulente O.-W.er, dde meent voor de eerste reis naar Amsterdam toch ook een regenjas in zijn koffer te moeten pakken, stapt met zijn uitgedoste ega een confectiema gazijn binnen en geeft zijn verlangen te ken nen. Bij het liefelijke weer van prinuesjesd'ag heeft hij liet eohter reeds ondraaglijk warm en laat zich hijgend en puffend op een stoel vallen. ..Wensoht. u een waterproof. mijnheer." vraagt die bediende beleefd. De O.-W.er, die het er voor houdt, dat, hem een teug water wordt gepresenteerd, om wat op verhaal te komen, staat geërgerd op, terwijl hij het jongmenaoh toesnauwt: Meneer, wti drinken uitsluitend wijn" en met vrouwlief, die een kleur krijgt als een rijpe tomaat, de deur uitstapt. De Inbraak in de Lcidschestraai. Van wege de Aimsterdameche politie ia t.'hana oen reoherohelijat verspreid, vermeldend de kost baarheden, welke in den nadht van Zondag op Maandag werden gestolen uit den goudsmid»- winkel der firma Regeer in de LoidsoheSfraat te Amsterdam. De ljjst beslaat niet minder dan zes folioblad zijden Wij vinden er o.a. op veiyneüd ougeveer viorhonderdniftig ringen, waarvan 55 t-rouw1-1 ringen en 143 zegelringen; vóórts 34 oorknop pen, 44 broche» en een dertigtal armbanden. De sieraden zijn meest versierd met parels, robünen. safieren, turkeisen, briljanten en smaragden. Do totale waarde wordt gasohat öp f 190.000. NED. R.-K. VOLKSBOND. De afd. Haarlem van den Ned. R.-K. Volks bond hield Woensdagavond in „St. Bavo" haar gewone maandel. vergadering. De belangstelling was niet bijster groot, hetgeen den voorzitter, den heer de Lobel, aanleiding gaf tot eenige klachten over het vergaderingenbezoek en de vraag deed stellen aan ae leden, hoe de vergaderingen wel licht voor de leden aantrekkelijker te maken. Hij constateerde dat eenigen tijd een opleving in het bezoek is merkbaar geweest en schreef dat toe aan de toen verschijnende „Damiaatjes", die echter wegens de hooge kosten nu niet meer ver schijnen in den gewonen vorm, doch in de „Nieuwe Haarl. Courant". Spr. en met hem nog een bestuurslid achtten de afzonderlijke uitgave der Damiaatjes gewenscht, doch dit zou een coniributievernooging medebrengen, waar de leden vooralsnog niet voor te vinden zijn. De secretaris bracht verslag uit over de vorigè vergadering, waarvoor de vooi^itter hem dank bracht. Daarop deelde de voorz. mede dat de heer de Rooy, wegens drukke werkzaamheden, heeft bedankt voor het hoofdbestuur en bracht hem hulde voor alles, wat hij in het hoofdbestuur heeft gedaan, tevens voor zijn kloek besluit om te bedanken nu hij geen gelegenheid meer heeft om zich goed aan zijn werk te wijden. De voorz. memoreerde dat er nu in het hoofdbestuur twee vacatures zijn (wijlen den heer Brom en de heer de Rooy). De voorz. vroeg om naar geschikte candidaten om te zien voor deze vacatures. De geestel. adviseur was verhinderd om te spreken over de retraiten. De voorzitter memo reerde dat van April 1916 tot April 19=17 niet minder dan 300 nieuwe leden voor de afdeeling zijn aangeworven en geïnstalleerd. De goedkeu ring van het financiëel beheer moest wederom wprden uitgesteld, doch er werd een commissie benoemd van drie leden om de rekening na te zien. De voorzitter deelde mede dat de financiën van den Bond niet schitterend zijn, hoofdeake- lijk tengevolge van het slechte afdragen der con tributie door de vakafdeelingen en ten deele ook dat vele leden gemobiliseerd zijn en waren. De voorzitter voorspelde dat er een 'aanzienlijk tekort voor den Bond zalzijn, wanneer de contributie niet beter wordt afgedragen. Wat de financiën van het gebouw „St. Bavo" betreft, de vooruit zichten daarvoor zijn goed en het gebouw zal zich wel kunnen bedruipen. De heer Dammers deelde mede dat de voor genomen Rerum-Novarum-meeting, aanvankelijk grootsch opgezet,-in dien vorm niet kan door gaan, omdat de Vereeniging niet disponibel is door de militaire bezetting. Men zal het nu wat minder grootsch opzetten, doch niettemin schit terend. De meeting zal worden gehouden op Hemelvaartsdag in St. Bavo, des namiddags 3 uur. Voorts deelde de heer Dammers mede dat dit jaar ook de jeugdorganisaties uit Haar lem een meeting zullen houden, doch niet op denzelfden dag. Den Zondag nh Hemelvaartsdag zullen zij bijeenkomen in het gebouw dér Jozefs gezellen, onder leiding van pater Caminada, terwijl als spreker zal optreden kap. Burwinkel. Voor den Volksbond is nog geen spreker gevon den doch dat zal nog wél lukken. Verder deed de voorzitter eenige mededeelin- gen over de vergadering van den Centralen Raad, die Woensdag gehouden is, waarover onze lezers in ons nummer van gisteren een uitvoerig verslag hebben kunnen lezen. De voprc. bracht ter sprake dat het advies van Mr. BomanA in de Nieuwe Haarl. Courant" (betreffende de karakter-verandering van den Volksbond), in den Centralen Raad was uitgespeeld als de iheenlng der afd. Haarlem. De voorzitter constateerde dat de meening van Mr. Bomans niet ale Is der afdeeling Haarlem, dit was dan ook in den Cen tralen Raad medegedeeld. Daarna werden door den voorzitter met een welsprekend woord twintig nieuwe leden geïn stalleerd. Hierna verkreeg de heer Jos. van Seggelen het woord over: „de toekomst van den Ned. R.-K. Volksbond". De korte, met duidelijke argumenten gekruide inleiding had ten doel de Volksbonds leden voor te bereiden op een eventueêle contri- buUe-verhooginpj, teneinde den Volksbond in staat te stellen beter aan zijn doe! te doen beant woorden dan tot nu toe. De heer van Seggelen wees er op hoe de con tributie van den Volksbond in liet begin op 6 cent werd gesteld en nu nog immer o cent is. Hij memoreerde ook dat eenige jaren geleden in de Metaalbewerkersbond-afdeeling heftige tegen stand gevoerd werd tegen eên cöntributievernoo- ging van 5 op 10 cent. En nu? Nu betalen de metaalbewerkers 32 cent per week. Maar ook de resultaten noemt spr. evenredig aan de opoffe ringen, die de leden zich getroosten. En daarom zullen de Volksbonders, willen zij resultaat zien van hun Bond, vroeg of laat moeten overgaan om de contributie van 6 cent te verhoogen. Het werk dat gedaan moet worden en dat nu reeds te doen is, is te zwaar en te veelzijdig voor men- schen, die in den dag hun werk hebben. Men heeft altijd geen mannen als de heeren Guskens en Broin, die dit werk kunnen en willen opknap pen. Thans zijn er ook nog eenige, maar de Volksbonders moeten zich wel de mogelijkheid indenken, dat dit veranderen kan. Om het vele werk te dien is dus een gesalariëerd ambtenaar noodig. Spr. noemde b.v. de administratie van St. Bavo, het penningmeesterschap van den Bond Bond moeien ook intensiever worden, vooral op sociaal gebied. Spr. zeide'dat b.v. een wakend oog noodig is wanneer Haarlem zich uitbreidt voor tramaanleg naar de industriewijkenbevor dering van den woningbouw, tuberculosebestrij ding en vooral ook de bevordering van de sociale en godsdienstige ontwikkeling der leden. Spr. meende dat de Bond, wil hij blijven bestaan en goed werk verrichten, niet zal ontkomen aan de noodzakelijkheid om een gesalarieerde aan te stellen en illustreerde dat met de mededeeling dat de vakbonden nu reeds f 75000 aan salaris sen aan ambtenaren uitbetalen, behalve f 50.000 voor onkosten enz. voor die ambtenaren. Spr. vroeg dan om de zaak eens ernstig onder de oogen te zien tegen dat een voorstel tot aan stelling van een vrijen man zou komen, in het belang van de toekomst van den Bond; in het belang der huidige bestuurders, die aan hun gezinsleven moeten teruggegeven worden en tot het bereiken van tastbare resultaten. De voorzitter dankte den heer van Seggelen en onderschreef volkomen diens woorden. Bij de rondvraag werd ernstig geprotesteerd door eenige leden tegen het voornemen van B. en W. om strengere maatregelen tegen muntgas- gebruikers te nemen, te meer als deze zouden moeten dienen om de Centrale Keuken meer populair te maken. Verschillende klachten wer den hierbij over de Centrale Keuken geuit. Het hoofdbestuur werd opgedragen en het zegde zulks toe, in deze de noodige stappen te zullen doen. Aangedrongen werd cp afscheiding van de commissie van toezicht uit de arbeidersorganisa ties op de distributie van levensmiddelen en op herziening van het huishoudelijk reglement. Beide zaken zullen door liet bestuur in over weging worden genomen, VAN ONZE RECHTBANK (Zitting van gisteren). K.onijnendiefstallen. In den nacht van 16 op 17 Januari hebben P. W. Z. en J. W. v. T. een bezoek gebracht aan het gesloten erf van den 56-jarigen bakkers knecht v. M., te Beverwijk. Zij kwamen daarop, na overklimming van een schutting. Uit een ko nijnenhok hebben ze toen 3 langooren meegeno men, die voor f 5,20 verkocht zijn. Voor dezen diefstal, onder verzwarende omstandigheden gepleegd, was de eisch tegen ieder 3 maanden. J. H. te Krommenie, die op het oogenblik hier of daar rondzwalkt op de veelbewogen baren, en daarom dus niet verschijnen kon, heeft een konijn weggenomen uit het "hok van z'n buur man. Voor een riks heeft H. het aan den man gebracht. H. is, volgfcns de verklaring van den bestolen buur, geen slechte vent, maar wordt door anderen op het verkeerde pad gebracht. De officier wilde den bekl., niettegenstaande hij al eens veroordeeld is wegens een blikdief- stal, clement behandelen en volstond met het ei- schen van een geldboete, n.l, f 20 subs. 20 da gen hechtenis. Op hceterdaad. De politie te Edam heeft op 12 J[anuari twee looddieven op heeterdaad betrapt, die bezig wa ren een looden afvoerpijp te stelen van het brand spuithuisje aldaar. K. is pas 19 jaar en ziet er niet zoo kwaad uit. Hij wordt door D. op het slechte pad gebracht en D. is dan ook een ge vaarlijk heer. Hij is al meer met de politie in kennis geweest en de politie deed ten overvloede een alles behalve gunstig boekje van hem open. De ambtenaar van het O. M. hield er bij de strafbepaling rekening mee, dat D, aan K. den wijden weg der misdaad wijst en vorderde tegen K. 1 maand gevangenisstraf; tegen D. luidde de eisch 3 maanden. K. vertelde, dat D. die al veel ouder i3, hem was komen halen om te stelen en D. trachtte zich met een stelletje leugens te redden, wat hem wel niet gelukken zal. De heer H. J. Calkoen, burgemeester van Edam, trad als getuige voor om te verklaren, dat hij niemand het recht ge geven had, die pijp weg te nemen! Een dolleman. M. J. te Edam is een geschikte vent, behalve als hij een borrel op heeft. Dan is hij niet te houden, en stelt zich, zooals we van een getuige hooren, als een krankzinnige, als een dolleman aan. Op 25 Januari was hij ook boven zijn bier. Hij had er een paar bonels op gezet, toen hij na 14 maanden dienst, voor de landsverdediging werd afgekeurd, wegens zenuwzwakte. De con ducteur van de Noord-Höllandsche tram wilde den dronken man geen plaatsje geven, en daar over ontstak J. in" woede. Hoe gevaarlijk een woedende be&honkene is, bleek hier! Hij dreigde den conducteur met een mes, schold hem uit, GOED VOORUITZICHT, Mina, do keukenmeid (tot haar vrijer, die aaóiherkinginaakt op het eten, dat-zij hem voorzet): ,;wat,. bevalt je dat kostelij'ke eten niet? Wacht maar, als we getrouwd zijn,, dan zal je blij aija als je droog brood krijgt." VERDRIET. Hij komt thuis en vindt zijn jong vrouw tje imeltónde in tranen. „O, verbeeld je." snikte zij, „ik heb bij ongeluk het kooitje opengelaten en nu is ons Pietje weggevlo gen! 'Ach, George, nou heb ik alleen nog maar jou!" zeldzame fietspaden. Geleven in een locaal blad: „In Twente slaat men de hand aan den ploeg om 'n net van rijwielpaden te krijgen" Gezellig voor toeristen om over een door ploegd laud to fietsen. en het secretariaat. De werkzaamheden van den* trapte hem en klampte zich aan den tramwagen vast. Dronken menschen staan echter niet stevig op jiun beenea en dat ondervond ook deze dolle man, Mij viel op de rails, zoodat de conducteur zelfs vreesde voor ten ongeiuk en de tram liet stoppen. J. had zich inmiddels op de been gehol pen en wreekte zich nu op twee doodonschuldige tramruitjes, die hij vernielde. Hij verwondde z'n pols daarbij zoo, dat een dokter wel een uur met hem bezig moest zijn, terwijl de lidfeekens nu nog zijn te zien. Zelfs aan het plafond van den tramwagen zaten de bloedspatten. „Je hebt je schandelijk aangesteld," vond de president, maar bekl. wist zich niets meer te herinneren, De eisch luidde 4 maanden gevangennisstraf. Een doodenrit. Op 17 Juli 1916 des avonds te 11 uur bracht de chauffeur D. R. uit Edam, die een auto' berijdt, welke aan zijn vader toebehoort, een Amsterdam- schen heer weg, In flinke ^art uit de richting Edam komend, reed hij op den weg naar het station Purmerend, die tengevolge van de kist dammen nogal versmald is. Even voor den spoor wegoverweg maakt de weg een bocht en oppassen is hier natuurlijk de boodschap, vooral bij avond in donker. R. sjeesde echter door. De boomen van den overweg, waarbij een licht brandde, wat B. wel ontkende, maar de boomwachter onder eede bevestigde, waren gesloten, doch B. zag het niet, lette er niet op. Hij reed met volle vaart door. De passagier in de auto zag het gevaar, etf trachtte door tegen het ruitje te tikken, de opmerkzaamheid van den chauffeur te trekken voor den afgesloten overweg. Maar het hielp niet. Met kracht reed de automobiel den neer gehaalden boom dóór, dezen geheel vernielend, en zoo stond de auto op de rails, terwijl in de verte de laatste trein van Hoorn al aan roffelde! De inzittende sprong uit den wagen, de diauf- feur kwam van zijn plaats en de trein rolde aan. Er was niets meer aan te doen! Met alles ver nietigende kracht reed de spoortrein op den auto die vóór den tweeden afsluitboom was komen stil te staan, en het kostbare rijtuig ging aan gruize lementen Wat was het ongeval toch intusschen nog goed afgeloopen voor de inzittendenHet was anders een doodenrit in optima forma! De meneer uit Amsterdam, die mogelijk met spoed zich dacht te laten vervoeren, had zich al gauw terugge trokken en de bestuurder heeft mi nooit meer gezien! De auto vertegenwoordigde een waarde van 2500en het armzalige overschot na da lieve ontmoeting met'de spoor bracht f 150 op! Niettegenstaande bekl. dus al genoeg gestraft' is voor zijn onoplettendheid en onvoorzichtigheid, had de ambtenaar van het O. M. toch tot ver volging besloten, omdat, naar spr. mededeelde,: de H. IJ. S. M. daarop aangedrongen had. Toen men, na een verklaring van R's vader, dat hij de schade aan de afsluiting zou vergoeden, bij hem kwam met een quitantie van over de f 100,: weigerde de vader botweg deze te voldoen, on danks zijn belofte. En zoo stond de chauffeur, die zoo wonderlijk aan den dood ontsnapte, thans terecht wegens ae vernietiging van den afsluit boom, die ten algemeenen nutte dienst deed. De eisch luidde, in verband met het vreemde opt re-, den van den vader, f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Bekl. zei dat van een botweg weigeren geen sprake was. Zijn vader was driemaal naar. het bureau der H. IJ. S. M. geweest en had telkens tevergeefs getracht, iemand over het geval te spreken te krijgen. ACTE EXAMENS L. O. Gisteren zijn alhier geëxamineerd 8 candida ten. Geslaagd zijn de heeren: J. J. M. Bnisekke. T. H. Gielis, M. C. Kor», N. C. Schouten en F. M. Strous, allen te Beverwijk, en M. Franke, te Kwadijk. Steeds het nieuwste in GUiLL. VELü 5 Gr. Houtslr. 65 «Tel. 2203 SPOEDIGE, NETTE EN BILLIJKE BEDIENING Afhalen en thuisbezorgen. Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding in Overvloed Let weiEnorme voorraad noodzaakt ons voor spotprijzen te verkoopen, Komt en ziet! Komt en ziet! Let nu goed op! De.massa Voorjaars- en Zomergoederen is thans voorradig. Nog nooit was onze voorraad zoo groot als nu. Wij tjebben moeite nog kosten bespaard om deze goederen machtig te worden en nu zullen wij onze afnemers weder een? laten profiteeren. De partij beslaat uit ho tuierden Costuums in de fijnste kleuren, alles kleermakerswerk, dus door en door solide. Wie bij- ons koopt heeft beslist nooit te duur gekocht, want door onzen enortnen omzet is niemand in staat tegen ons te concur- reeren. Niets geen bluf. Onze voorraad goederen is dagelijks te bezichtigen zonder verplichting tot koopen. Buitengewone reclame aanbieding in fijne blauwe Costuums van ouds het goedkoopste adres Kiaermaker en Koopman in geregelde en ongeregelde Heerenkieeding in het groot en het klein. Breesiraaf 9. HAARLEM Zondags tot vergoed. 5 uur geopend. Reiskosten worden den koopers Wenscht U een QE^AKKELIJK en CHIC passend kleedingstuk zoowel NAAR MAAT als CONFECTIE neemt proef in 9 VOOR EN GROS s ARMBANDHORLOGES voorzien van het licht gevend preparaat „Toran." - - - - - Op alle uumMËirken 2 japen gapantie. Groot© Markt «iL - Tele-foosi 783» 9673 Bévelen zich beleefd aan voor hei uitvoeren van alle Effecten- en Bankzaken Een door ons verzameld, uitgebreid Archief staat onzen cliënten ten allen tijde ten onze kantore ter dispositie. I2l HAARLEM, Kinderhuissingel 68. - Tel. I342 SAFE-DEPOSIT. MR. SCHOENMAKER 146 MAGDALENASTRAAT h/k Kinderhuis.tr.Haarlem 267 EFFECTEN - COUPOWS - PROLONGATIE».

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 6