Advertentiën. De Sigaar Coip. Levensverzekering - Maatschappij Fa. COBNs. VAN NiEL Gzn. STAD EN STREEK van den dag is TH. HOUTMAN AHneWI LDI- H. J. VAN DER IHEER „CONCORDIA", te Zeist. Karpetten, Linoleums, Loopers, Gordijnstoffen, Vitrages. Tafel- kleeden enz. BEHANGERIJ - STOFFEERDER». MAAT- ED REPARATIÉWERK &**>^ZEKER NAAR U SLAAGT *>"iCEUS en PRIJS. Darvei geei 3 ct. blauw 4 rood 5 WIELRIJDERS. Groote OPRUIMING vin RI1WIEL9NDERDEILEN. Eenigste maatschappij opgericht ten gunste van R.K. georganiseer- den. Inlichtingen worden verstrekt op aanvrage door de directie. S©hagciiieisti*aat 19-28-34 De SPA ARNE-BANK I. *1POSI, P. Krugerstr. 10. F. 1.8AKKER, M. vjeemskerksir.37 Fruit-Bloementuin Gratis P. WESTENDORP - GR. HOUTSTR. 114 DEPOSIT ISTr EHTE: De voorstell ©n inzake bezuiging o p gas en eleötrioiteit. B. en W. doen ©enig© voorstellen om de bezuiniging op gas en electricifeit dwingen- ter te maken. De quintessence geven wij van de voorstellen hier nog' eens weer. B. én W. stellen voor den prijs te bepalen als vplgt: 1. Geleverd over den muntgasmeter: a. in de maanden November, December on Januari: voor de eerste 40 M3. por maand, 8 cents pier M3., voor de daaropvolgende 20 M3. lli/s cent per M3., voor eiken ^13. meer '15 cents b. in de maanden Februari, Maart, April, September en October: voor de eerste 30 M3. per maand, 8 cents per M3., vóór do daar opvolgende 15 M3. IIV2' cent per M3., voor eiken M3. meor 15 cents; o. in de maanden Mei, Juni, Juli en Augus tus: voor de eerste 20 M3. per maand, 8 cents per M3., voor de daaropvolgende 10 M3. Ill/» cent per M3., voor t'iken M3. meer 15 Cents; 2. Geleverd over den gewonen gasmeter: a. in de maanden November, December en Januari: voor de eerste 40 M3. per maand, 7 oents per M3., voor de daaropvolgende 20 M3. IO1/2 cent per M3„ voor eiken M3. meer 14 oentis; b. in de maanden Februari, Maart, April, September en October: voor de eerste 30 M3. per maand, 7 cents per M3., voor de daar opvolgende 15 M3. IO1/2 cent per M3., voor Olken M3. meer 14 cents. c. in de maanden Mei, Juni, Juli en Au gustus: voor de eerste 20 M3. per maand, 7 oents per M3., voor "de daaropvolgende 10 M3. IO1/2 cent per M3„ voor eiken M3. meer 14 cents. t Het maximun, dat verbruikt mag' worden, bedraagt, behoudens hierin 'door Burgemees ter en Wethouders te brengen wijziging: in de maanden November, December en Janu ari 200 M3., in de maanden Februari, Maart, 'April, September en October 150 M3., in de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus 100 M3. Zij, die dit maximum overschrijden, wor den gestraft met afsluiting van alen toevoer Of geldboete van ten hoogste f 100. B. Tan den eleotrischen stroom wordt do prijs berekend als volgt: Van het bedrag, dat de maandrekening, volgens het gewone tarief berekend, méér zou bedragen dan f2.80 in de maanden November, December en Ja nuari, f 2.10 in de maanden Februari, Maart, April, September en October en f 1+40 in do maanden Mei, Juni, Juli en Augustus, wordt een bedrag van reep. f 1.40, f 1.05 en f0.70 met 50 pCt. verhoogd; het overige wordt met 100 pCt. verhoogd. Het maximum, dat de maandrekening vól gens het oude tarief berekend, mag be dragen, is: in de maanden November, De cember en Januari f 14; in de maanden Fe bruari, Maart, April, September en October f 10.50; in de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus f 7. Da hoer NAGTZAAM verdedigde het systeem van rantaoeneeriagde bepaling- voor eiken ver bruiker van de hoeveelheid, die hij mag ge bruiken. Zoo'n systeem is echter niet zoo spoe dig in elkaar te zetten en daarom, stelde spr. zich tevreden met liet nu voorgestelde. Maar spr. zou rantsoeneering gaarne ia/gevoerd zien voor den winter en verzocht B. en W. om in 'den zomer daarvoor gegevens te verzamelen. Spr. vraagt of B. en W. bereid zijn dat te doen. .Verder meent spr. dat de minima hoeveelheden van 20, 30, 40 M3 te hoog zijn en dient met de hoeren Koen en Klein een amendement in om deze hoeveelheden te brengen op 30, 40 en 50 M3. HET ROOMSCHE MEIFEEST. Zeventien Mei Rerum Novarum! Ieder jaar keert de feestelijke viering van de uitvaardiging van dezen Vaticaanschen omzendbrief terug en ook Haarlem, waar het katholiek sociale leven zoo in bloei verkeert, doet er trouw aan mee. Na de grootsche jubilé-meeting zou Haarlem 't weer in de open lucht doen, maar de mobili satie slokte de mooie gelegenheid, die het Bron gebouw daarvoor heeft, op. Nu was de groote zaal van de Bavo voor de viering van het Room- sche Meifeest aangewezen, In grooten getale waren de arbeiders en vele andere katholieken, benevens talrijke vrouwen, opgekomen naar de feestelijk versierde zaal, waarin een fraai podium was opgesteld. De muziek was al om twee uur gekomen, om er tijdig de feestelijke stemming in te brengen. Het trio, dat de geheele bijeenkomst met vrooiijke muziek opluisterde, kweet zich uitstekend van zijn taak. Om half drie maakten bestuur, spreker en auto riteiten hun entrée, met veel applaus begroet. Uit volle borst werd het bondslied gezongen. Openingswoord. De heer J. A. de L0be 1 opende met den christelijken groet en verklaarde in het kort, wat het doel der bijeenkomst was: de Rerum-Nova- rum herdenken. Hij vertelde, wat de R. N. eigen lijk was, en wat er in dezen brief van Pqus woord, hetwelk nu 26 jaar geleden geschreven werd door dien Paus, nog altijd zijn beteekenis heeft behouden. Nog altijd wordt die brief gele zen en besproken, nu nog, na 26 jaar! Die brief was als een geheimzinnige kracht, beroemd over heel de wereld en bestemd om de grondslag te zijn van een nieuwe maatschappij. Nu is er vreugde bij ons en we zijn hier gekomen, om onze blijdschap te uiten. Spr. herinnerde eraan, dit die Roomsche vreugd in Amsterdam op prach tige openbare wijze is uitgejubeld door een op tocht in de stad, waaraan acht-duizend katholieke mannen en vrouwen deelnamen. Een geschilderd kruis opende dien feestelij- ken stoet. Wanneer de Rerum Novarum door alle katholieken nog beter zal gekend zijn, aldus spr., zullen tienduizenden aan zoo'n Roomschen feeststoet deelnemen; dan nemen we het schoonste kruis uit onze kerken, en dat dra gen we in Gods lieve zon vooruit door de straten, om de heele wereld voor Christus te veroveren! Spr. heette nu alle aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid den geestelijk adviseur, den ZeerEerw. Heer Rector H. W. J. Borsboom; den heer mr. J. B. Bomans, rechtskundig raadsman, wien, zei spr., natuurlijk iedereen kent; den heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, die de ver gadering met zijn hooge tegenwoordigheid had willen vereeren, en wien de voorzitter meteen de dankbaarheid en erkentelijkheid der katholieken betuigde, voor het goede werk, door hem in Haar lem ten bate der katholieke actie verricht in de 20 jaar, dat Mr. Heerkens Thijssen al in Haar lem werkt, en waarbij hij getoond heeft, het woord van Leo XIII zoo volkomen te begrijpen. Spr. verwelkomde daarop den spreker, die nu op den katheder kwam De Feestrede. De heer Serrarens van Utrecht, hield de feestrede. In de lieve Meimaand, waarin millioenen Maria bijzonderlijk eeren, vieren de Roomsche arbeiders nog een groote gebeurtenisze herden ken dan den dag waarop de klaroen van recht en arbeid door den Paus van den Roomschen berg af werd opgestoken en de Paus de partij dei- arbeiders koos. De Fransche revolutiebrand had het maat schappelijk gebouw der middeleeuwen in vlam men doen opgaan, als gevolg van de groote ellen de, die door de liberale vrijheidsidee geschapen was. Spr. schilderde eenige tafereeltjes van die el lende in ons eigen land. En zoo en nog erger was 't ook in andere landen en over de heele wereld. Was het wonder, dat de arbeiders ziedend werden en het socialisme welig tieren ging? Maar het socialisme met zijn klassenstrijd kon geen redding brengen. De Katholieke Kerk zou den weg wijzen aan de arbeiders, en de Paus ging voorop. In alle landen rezen groote figuren op, katholieke mannen, die zich beijverden voor de verbetering der sociale toestanden. Spr. noemt Mgr. von Kettler, in Duitschland, kardinaal Manning in Engeland, Mgr. Gibbons in Amerika, Mgr. dr. Schaepman in ons land, en ook onze Passtoors en de pleegvader van den Roomschen Volksbond, Mgr. Bottemanne. Spr. betoogde, hoe, na het smeekschrift der Fransche katholieke arbeiders, de encycliek „Rerum Novarum" verscheen. Mach tig en ontroerend klonk Leo's woord. De vijanden der Kerk erkenden, dat de Paus de sociale kwes tie had opgelost, in zooverre, dat aan de mach ten toen mogelijk was. Maar boven alles klonken uit de juichtonen en kreten van dankbaarheid van het Roomsche proletariaat, voor de ontzag gelijke verbeteringen die werden ingeluid door „het licht aan den Hemel, Leo XIII". Spr. brak hier zijn rede af, omdat de pauze was aangebroken. Luid applaus daverde door de zaal, zooals de rede trouwens al herhaaldelijk door applaus was onderbroken. Na een kwartiertje ging de heer Serrarens over tot het uitspreken van het Tweede deel der Feestrede. Spr. schetste nu, wat de Encycliek beteekent voor ons in deze dagen. Dr. Schaepman heeft eens in een rede gezegd: „De wereld wacht op onze daden. Op ons rust de eereplicht, de woor den van den Paus te verwezenlijken hulde bren gen wij hem eerst, als we tot den Paus kunnen zeggen: H. Vader, de vrede is hersteld, de liefde zegeviert." zeggen Wel is, zei spr., Leo XIII dood, maar zijn woord blijft leven en is nog steeds van kracht! De katholieken blijven dus ook hun verantwoor ding schuldig, is 't niet aan den Paus-in-persoon, dan zeker later, aan Christus-Zelf, namens Wien de PdasnsprakSpr. wekt dan ook in enthousiaste woorden1 op tot deelneming aan de sociale actie. Rechtvaardigheid en liefde moeten de grond slagen zijn bij die actie. De Paus spreekt in zijn Encycliek herhaaldelijk van de rechten van den arbeider, die hij zoo krachtig en ontroerend heeft verdedigd. Zooals bijv. het recht van organisatie. De Paus heeft den slaaf van den arbeid geslagen tot ridder van den arbeid, en hem als zijn recht vaardig zwaard in de hand gegevên: zijn organisatie. Na de verdediging van de rechten, heeft Leo XIII gesmeekt om de liefde Liefde voor de mil lioenen, die geen waar levensgeluk kennen; liefde voor de organisatie. Liefde, dat is: offer. Voor de Roomsche organisatie is een offer noodig. Een' offer van de vrouwen, die hun mannen moeten afstaan voor de vereeniging, omdat zij daarin en daardoor voor hun vróuwen en hunne kinderen werken. Werkt ook uit liefde voor uw stand Komt, en doet mee aan den socialen arbeid. Kunt gij zelf niet spreken, zoo kunt ge van de sprekers leeren; kunt ge geen brochures schrij ven, zoo kunt ge ze verspreiden; hebt ge geen geld, zoo kunt ge dit gaan verzameleen! Voor allen en voor ieder is er plaats en werk in de Roomsche actie. De Roomsche actie, die moet staan in het teeken van Golgotha, het H. Kruis, in welk teeken wij zullen overwinnen! Daverend applaus beloonde den spreker voor zijn krachtige, vurige taal. Slotwoord. De heer M r. J. N. J E. H e e r k e n s T h ij s- s e n sprak het slotwoord, waarin hij allereerst oprecht dank bracht aan den heer Serrarens, voor zijn uitnemende en gloedvolle Roomsche rede, en wien hij als loon voor zijn mooie uiteenzetting toewenschte, dat zijn woorden bij de toehoorders een blijvenden indruk zouden gevestigd hebben. Daarna huldigde hij den heer de Lobel, dien hij prees voor het vele goede, door hem voor den Volksbond verricht. Vooral herinnerde spr. aan de zorgen van den Bondsvoorzitter ten bate van het gebouw. „Laat hem;" aldus Mr. Heerkens Thijssen, „aan het roer; wie weet, wat hij nog tot stand zal brengen." Spr. wil nog iets zeggen. De Encycliek is de grondwet voor arbeiders en werkgevers, en vooi hen, die moeten besturen, omdat ze zoo waar, zoo juist en zoo voor alle tijden geschreven is Gelijk een staatsambtenaar in de wetten het eerst die artikelen naslaat, welke zijn salaris en dt voordeden, aan zijn positie verbonden, omschrij ven, zoo staren ook de arbeiders zich blind op die passages, die over loon en over de rechter der arbeiders handelen. Maar er staat meer in het boekje „Reruin Novarum"! Behalve de rech ten, zijn ook de plichten van den arbeider om schreven, en die gedeelten gelden als een grond wet voor de arbeiders. Zij moeten ook een beetje meer doen, dan er precies omschreven staat in dit of dat artikel. Zoo doende zal een goed arbei der zich een goede behandeling, de achting, ja zelfs de eerbied van zijn overheid waardig maken. Met genoegen had spr. dan ook in een raads vergadering door een arbeider eens hooren ver klaren, dat de arbeiders er een eer in stellen, ook de lasten der gemeenschap te helpen dragen, en niet op alle manieren trachten, bijv. aan belas- tingbetalen te ontkomen. Dit had spreker getrof fen, en verheugd. Er sprak uit een besef van eigenwaarde, dat den werkman siert. Uit de eigen mond van Paus Leo XIjl had spr. op 't Vaticaan eens mogen vernemen: „In Holland, daar zijn nog goede Christenen!" Qezej veelbeteekenende woorden wilde spr. nog eens in herinnering brengen, al is Leo XIII dan ook reeds jaren in den Hemel, Die woorden mogen een aansporing zijn voor de Nederlanders, om allen als brave, christelijke mannen te leven, niet; wan: den foede Christenen blijven leven, zullen zij allen, lein en groot, eens in den Hemel het loon orifcf vangen, en van aanschijn tot aanschijn tegenovef; den grooten Paus staan, die hen door zijn Ency-, cliek geleerd en geleid heeft. (Lang, aanhoudend applaus). De heer d e Lobel dankte den spreker, mr. Heerkens Thijssen, en alle medewerkenden har telijk, namens het bestuur van den Bond en sloot de bijeenkomst met den christelijken groet. Na het zingen van het lied „Aan U, 0 Koning der eeuwen", ging de vergadering uiteen. In het begin der vergadering was nog ondei uitbundig applaus besloten, aan mgr. den Bis schop een schrijven te richten, waarin de ver gadering haar kinderlijke gehoorzaamheid en; aanhankelijkheid aan Z. D. H. betuigde, en Zijn. Vaderlijken zegen vroeg. I HHHMn Turfmarkt :rm Kampe Telef 1525 PRIMA BUITEN- EN BINNENBANOEN Emailieeren, pep Rijwiel f 3.99 Schagcheisiraat 7-9. Eerste klas reparatie-inrichting» HEER E N BOTTIN ES 'boks kalfs- EN null i iitfi 11 ii im j|b ri itjtrii^imil/^j^in-V'l^ PRIJS vanaf f 10.- SPRUYT A Co. Bevelen zich beleefd aan voor het uitvoeren van alle Effecten- en Bankzaken Een door ons verzameld, uitgebreid Archief staat onzen clienten ten allen tijde ten onze kantore ter dispositie. 121 HAARLEM, Kinderhuissingel 6ff." - Tel. 1342 SAFE-DEPOSiT, Voor de omstreken van Haarlem kunnen nog actieve vertegenwoordigers geplaatst worden tegen behoorlijke provisie. 132 Vertegenwoordigers voor Haarlem: GROOTE VOORRAAD 201 beplant Vruchtboomen, Bloem- beesters, Groenblijvende Plan ten, Theerozen, Klimplanten in den groei teruggehouden f 9.50. 314 HEIMING, Bolwerkslaan. Nu PlanttijdGraszoden. J. A. J. THOOLEVfl h/k Kinderhuisstr., Haarlem SPOEDIGE, NETTE EN BlLTOr^fSlEiriNG Afhalen en thuisbezorgen. Wenscht U een GEMAKKELIJK en GHKC passend kleedingstuk^ zoowel MAAR MAAT als CONFECTIE /'vAV .G neemt proef in HORLOGEMAKER Stijlpendules en Regulateurs met West-Minster Carrillon Bronzen-, Marmeren- en Houten Schoors eengarnituren OUDSTE REPARATIE-INRICHTING OPGERICHT 1806 TELEFOON 1283 Nieuwe Gracht 98. - Haarlem. Kapitaal f 2.000.000.—. Geplaatst en volgestort f I.000.C00,— Met I dag opzegging I maand IVa 3 3 Va 3»/: 99 :.a Bomans en v. d. Kamp -.varen af- 'C De heer DE BRAAL ziet bezwaar in deze voorstellen voor huisgezinnen van 8, 9 personen b. v. Die slaan nu al de handen in elkaar. Spr. vraagt of het mogelijk isgunstiger bepalingen te maken voor huisgezinnen mot b. v. meer dan zes personen. De heer BREGONJE meent ook dat rantsoe neering de weg ia, die ingeslagen moet wordou. De heer GROENENDAAL stelt voor om de hoofd- en tusschenmeters afzonderlijk te bere kenen, wanneer die meters door afzonderlijke gezinnen worden gebruikt: voorts vraagt hij om de bepaling voor muntgasverbruikers dat 'n minimum hoeveelheid gas moet betaald wor den tijdelijk buiten werking te stellen en om in aanmerking te nemen wanneer meerdere per sonen bijeenwonen. Hii dient een voorstel voor deze' drie punten in met de heeren Klein en Poppe, welk voorstel in handen komt van B. en W. om praeadvios. Evenzoo komt een voor stel van den heer de Braai in handen van B. en W. om praeadvies. De hoeren v. d. KAMP, LASSCIIUIT on v. d. BERG hebben bezwaar om nu al over de zaak te beslissen en willen het voorstel van B. en W. eerst nog bastud'eeren. De heer NAGTZAAM, merkt op dat bezuini ging oen gebiedende eisch is. Spr. kan daarover oorde-olen omdat hij in de gascommissio zit. Men moet bezuinigen, anders komt de heele zaak stop te staan. Aan de electriciteitsfabriek heeft men sinds November geen mud kolen meer gehad b. v. De lieer DE BRAAL betoogt dat door deze voorstellen geen bezuiniging wordt verkregen. Men klopt den menschen alleen meer geld uit den zak. Men zegt: in December kun je een maximum van 200 M3 krijgen; in andere maan den 150 en 100 M3, als je maar betaalt. Da lieer MODOO verzekert dat alleen liet doel ia om te bezuinigen, in geen end eele is motief om meer geld to halen. Het is hier geen ideale regeling, maar de duurdere prijzen zul len aansporen tot meer bezuiniging. Spr. zal den heer Nagtzaam en iedereen danken als zij een betere regeling aan de hand doen. Maar spr. twijfelt er aan of dat mogelijk zal zijn. Wat de hoeveelheden 20. 30 en 40 M3 betreft, spr. meent dat deze lage hoeveelheden juist zul len aansporen tot meer bezuiniging. Verder be antwoordde spr. verschillende sprekers. O.m. diat van een minimum te betalen prijs door muntgasverbruikers. Spr. wil daar niet van terugkomenhet is rente en aflossing. Boven dien wat is 200 M3 per jaar? Men meent nu al dat 20 M3 per maand toegestaan gas veel te weinig ia. Een heel enkele verbruiker zal dus niet tot de hoeveelheid komen on zal wat moe ten bétalen. De heer VISSER wil als norm voor de te verbruiken hoeveelheid gas aangenomen zien, dat wat een klein gezin gebruikt. Minder dan 1 M3 per dag kan men al niet gebruiken, wan neer op gas gekookt wordit. Voor 'n middag maar b.v. is voor 'n gezin van drie personen al 500 liter zeker noodig. Daarom meent spr. dat de voorgestelde 20 M3 veel te weinig is en zal hij stemmen om die hoeveelheid op 30, reap. 40 en 50 M3 te brengen. De VOORZITTER dringt aan om de bepaal de hoeveelheden van 20, 30 en 40 M3 gas te be houden. Spr. is in de gelegenheid, door zijn conferenties in Den Haag, om te weten dut men daar niet is ingenomen met de geringe gasbe sparing en dit geef ti tot veel moeilijkheden aan leiding. Spr. heeft er voortdurend mede te kampen. Voorts merkt spr. op dat de muntgasver bruikers, lang niet genoeg bezuinigen, in 't bij zonder zij niet. Stolt men de hoeveelheden hoo- ger, dan zal de prikkel om te bezuinigen zoo sterk niet zijn. Het amendement der heeren Nagtzaam. Koen en Klein om de hoeveelheid gas op 30, 40 en 50 M3 te brengen, wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Modoo, Heerkens Thijssen en de Breuk. Do "VOORZITTER apreekt, en hii verklaarde dat' men nu niet moest denken dat hij boos is, zijn spijt uit over het aannemen van dit amen dement. Spr. zal nu niet in Den Haag kunnen zeggen dat, zooveel mogelijk bezuinigd wordt en spr. zal daar zijn best ook niet voor doen. Hii zal eenvoudig zeggenDe Raad helpt niet mede de raad stemt alles af. Om daaraan tegemoet te komen stelde de heer Groenendaal voor om de maxima hoeveelheden gas, die verbruikt mqgen worden, te brengen van 200 op 150, van 150 op 100 en van 100 op 80 M3. Na eenigo discussie wordt daarover niet ge stemd, maar zal dit voorstel, da t ook al begre pen is, in het voorstel van den heer de Braai, in handen komen van B. en IV. om praeadvies. Het voorstel van B. en W. wordt overigens ongewijzigd goedgekeurd. Allerlei. Het voorstel tot wijziging van eenige ver ordeningen in verband met verandering van den titel van havenmeester en de wijziging op de wijze van invordering van eenige gemeente- inkomsten, wordt aangenomen. Evenzoo hét voorstel tot verhuring van perceelen aan de Ged. Oude Gracht en Raaks. B no emin g. Tot direot'eur van clé Gemeentel. Bank van Leening wordt benoemd de heer H. B. Wey land, te Zwolle, oud-lid van den Haarlemschen Raad. Rondvraag. De heer GROENENDAAL hield zijn rijat- interpellatie, die hierop neerkwam dat hii B. en W. oen verwijt maakte den Raad niet te heb ben gekend in heti besluit om de rijspriis van 10 weer te brengen op 14 cent. Do VOORZITTER antwoordde dat de ken nisgeving van den Minister zoo vlug mogelijk moest worden uitgevoerd om oen run op de winkels om rijst to voorkomen. Vandaar het plotselinge beslu.it van B. en W. Hadden B. en W. eerst den Raad er van in kennis gesteld en het besluit door dèn Raad doen nemen, dan zou er zeker eeen wedloop op de rijstwinkels hebben plaats gehad. Om achteraf de Raadsleden nog te waarschuwen, vond spr. toch waarlijk niet noodig. De heer HAGEMEIJER vroeg hoe het stond met het veilingsgebouw, waarom de vereen. „Concordia." had gevraagd. De VOORZITTER zeide dat hem was mede gedeeld dat „G'oncordit" ontbonden was. Daarom had apr. ook de voorstellen van het veilingsgebouw laten rusten. Do iieer HAGEMEIJER verzekerde dat Concordia" nog bestaat. Do VOORZITTER begrijpt dan niet hoe oen vereeniging, die ontbonden was, nu weer ineens levend kan zijn. Om half zeven word de vergadering gesloten. Leo XIII stond. Spr. herinnerde er aan, dat het hen stond en hen vroeg: Haarlemsen© Katholie ken, ik heb u geleerd; zeg me, wat hebt ge gedaan? Velen zouden met daden in de vuist kunnen komen, maar talloos zouden zij zijn, die zich verlegen moesten achteraf houden, omdat zij werkeloos gebleven waren; omdat hun actie zich bepaald had tot het koopen van een bloempje voor Herwonnen Levenskracht of tot het bijwonen van een feestavond van een sociale vereeniging; om dat ze ongeorganiseerd blijven, of, aangesloten zijnde, aan de actie nog geen deel nemen. den 's-HERTOGENBOSCH 190 ?K Si RVE5T. E Zoohmg de voorraad strekt 633 EFFECTEN - COUPONS - PROLONG ATIEN. -"-se. MR. SCHOENMAKER 146 MAGDALEN ASTRAAT tt i: GROOTE KEUZE: 177 GOUDEN-, ZILVEREN- EN NIKKELEN HORLOGES voor Dames en Heeren E ii ff 1 jaar »f 99 ff ff ff ff ff ff 179

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 6