BINNENLAND VAN.OVERAL STAD EN STREEK UIT PLEK EN PLAATS KERK EN SCHOOL KUNST EN KENNIS ORDE EN ARBEID SPORT EN SPEL 414de STAATSLOTERIJ. VOOR ROUWCiRCULAiRES ROUWKAARTEN BIDPRENTJES hei besie adres bij de ORUKKERIJ „DE SPAARNESTAD", 4ASSAULAAN 49 - HAARLEM TELEFOON 1426 EN 2741. STATEN-GENERAAL1^' EERSTE KAMER. Gisteren, laatste helft van Mei dus, is de Indische begrooting aangenomen. Anders is zij xeeds einde December onder den hamer door. Een aanmerkelijk verschil dus! Alle Indische ontwerpen werden zonder hoof delijke stemming aangenomen. Min. Pleyte en Min. Rambonnet beantwoordden de verschillende sprekers en natuurlijk ging het weer over de defensie in Indië. Min. Pleyte verklaarde er niet «el van te kunnen zeggen. De Regeering bedoelt met de wijziging van art. 113 Regeeringsregle- ment alleen, de bevolking zoo noodig en later tot krijgsdienst te verplichten en aldus de kloof te overbruggen, die er thans tusschen het Indische leger en de Indische samenleving gaapt. Maar een vruchtbaar en gedetailleerd debat over de zaak en speciaal over het militie-leger kan eerst plaats hebben, wanneer er concrete en uitge werkte voorstellen zijn ingediend. En daarmee was de lange speech van den heer Colijn beant woord. Min. Rambonnet ktvarn meer in het schuitje van den heer Colijn. De vloot zal hoofdzaak moeten zijn en bovendien verzekerde de Minister van Marine, dat onze defensie-politiek op een „bondgenootschappelijke coöperatie" moet ge richt blijven. Een bondgenoot dus. De heer Ram bonnet verklaarde: dat de politiek van een klein land er altijd op gericht moet zijn een bondge nootschappelijke coöperatie met een machtiger rijk aan te gaan, wil 't er zeker van zijn tegen over den aanval van een groote mogendheid sterk te staan. Elke imperialistische politiek is gericht op de belangen van een imperium, en die van een ander imperium, zijn altijd daaraan tegen strijdig, zoodat het reeds daarom ondenkbaar is, dat wij in een oorlog om onze koloniën geheel alleen zouden staan. Er waren leden, die alleen de weerbaarmaking van Java bepleit hadden en deze heeren trokken dan 'n vergelijking met de vesting Holland. Zoo lang de vijand, die niet heeft, kan hij niet spreken van een veroverd Nederland en dus, zoolang wij Java hebben, is ook Indië niet verloren maar deze vergelijking gaat niet op. De vesting Hol land kan altijd voor 'n krachtig leger als punt van uitval dienen, maar anders is het op Java. De vijand zal een leger daar ongemoeid kunnen laten en zien tevreden stellen met de verovering van de rest. En als uitvalspunt dient Java een leger niet, want iedereen begrijpt hoe moeilijk iiet is van daaruit een vijand te bestoken Ten «lotte: men was het met de gevolgde defensie politiek der regeering wel eens. Aanbouw van klein materiaal. Meer kan op 't oogenblik niet gedaan worden. Ook de wijziging van art. 113 R.R. voor Ned.-Indië werd z. h. s. aangenomen. De bestrijding van het opium-kwaad moet tot na den oorlog wachten, op gezamenlijk overleg met andere landen in het Oosten om met betrekking iot dit kwaad één lijn te trekken. En, ver klaarde min. Pleyte wij kunnen de 27 mil- Jioen niet missen, die wij er elk jaar uit trekken. Voorts werd nog een groot aantal wetsontwer pen goedgekeurd. Bij de begrooting van Curasao nam de heer Reekers het op voor het onderwijs op dat eiland. Hij pleitte voor een minder naar den voorgrond schuiven van het Nederlandsch, dat, wanneer het als voertaal wordt gebezigd, de resultaten van het onderwijs zeer drukt. Voorts vroeg hij betere subsidiëering voor het bijzonder onderwijs. Ter beoordeeling, hoe de Curagaosche toestanden nog herinneren aan de tijden van de strafste liberale verdrukking, zij uit de rede van den heer Reekers meegedeeld, dat de gouvernementsuitgaven voor een „openbaren" leerling 7 a 8 maal zooveel bedragen als voor een bijzonderen. En wat min. Pleyte antwoordde over zijn beleid inzake het onderwijs? Alle initiatief te dezer zake moei uitgaan van de kolonie zelf. Tot dusverre is van eenig initia tief om tot wijziging der subsidieregeling over te gaan, niets gebleken. Sinds de wijziging door den heer De Waal Malefijt aangebracht in de regeling na het conflict tusschen gouverneur en Koloniale Staten, hebben zich geen moeilijkheden voorgedaan De vergadering werd tot nadere bijeenroeping verdaagd. weg naar Zaandam. De bemanning begaf zich in de boot en moest ruim een uur bij hooggaande zeeën roeien, om de duikboot te bereiken. Daar werd den duikboot comman dant aangetoond, dat men zich in het vrije water bevond en van een neutraal land op reis was naar een neutraal land. met onver dachte lading. Daarop kreeg men vergun ning, naar het schip terug te keeren en de reis te vervolgen. NEDERLAND EN DE OORLOG. Te Rotterdam zijn aangekomen: de „Alioth", uit New-York, over Halifax, met 14.125 quarters tarwe voor de regeering; het Noorsehe stoomschip „Themis", uht Baltimore, over Halifax, met 10.792 ton phoephaat voor de Kustmestcommissie; de „Cornelis", uit New-York, over Hali fax, met 16.000 quarters tarwe voor onze re geering; en de mailboot „Rijndam'' van New-York komende. De „Rijndam" was 4 Mei van New-York vertrokken. Te Halifax beeft men drie dagen oponthoud gehad. Men trof daar hetzelfde personeel aan, dat anders te Falmouth het onderzoek leidt. Alle Hollanders waren het er over eens dat de houding der Engelschen daar bijzonder voorkomend was. De groote bagage behoefde zelfs niet geopend te wor den! Onder de passagiers, o.w. vele Hollanders uit Indië, bevond zich ook Graaf Adam Tar- aowski, de ex-gezant van Oostenrijk, die zich onmiddellijk na aankomst naar Den Haag begaf. Te Amsterdam zijn aangekomen: de Ja son het 21.000 quarters tarwe en 5100 zakken meel voor de regeering; de .Agamemnon'1, met 29.747 zakken salpeter en de „Hercules", get 88.178 zakken salpeter, allen van de Kon. Stoomb.-Mij. en komende uit Noord-Amerika «ver Halifax. I Do gezagvoerder van het Nederlandsche «ealschip „Jacoba", kapitein Boersma, heeft Pij aankomst te IJmuiden medegedeeld, dat *Ün schip in het vrije gebied door een Duit- Wrihe duikboot is beschoten. De „Jacoba" Was .van Dr&mmfu met een lading hout op DE ONTBINDING VAN DE STATEN-GENE- RAAL EN DE VERKIEZINGEN. Het „Stbl. no. 402" bevat een Kon. besl. van den 19den Mei 1917, betreffende de sluiting van de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal en de ontbinding van de bei de Kamers De sluiting van de zitting der Staten-Gene raal op. a.s. Donderdag zal geschieden in het gebouw der Tweede Kamer. Op de gebruikelijke wijze zal de minister van staat, minister van binnenlandsche zaken, mr. Cort van der Linden, zich van het konink lijk paleis naar het Kamergebouw; begeven om de zitting namens de Koningin met een rede voor gesloten te verklaren. Hoogstwaarschijnlijk zal de eerste samen komst der nieuwe Kamers in vereenigde ver gadering', op Donderdag 28 Juni, in de Grafe lijke zalen plaats .vinden. VRAGEN VAN MR. J. v. BEST. Het Kamerlid voor Eindhoven, mr. J. van Best, heeft bij het legerbestuur inlichtingen ingewonnen, in de eerste plaats omtrent een geval te Stratum, waar een militair in het wilde geweerschoten heeft gelost, en in de tweede plaats over het in een hier te lande verschijnend Belgisch orgaan voorgekomen bericht, dat aan pater Raymond door de militaire autoriteiten verboden zou zijn te Eindhoven een bepaalde lezing te houden. EEN BELEEDIGING VOOOR NEUTRALE MINISTERS. De „Morning Post'' neemt een artikel over uit de „Echo de Paris" van Herbette over de noodzakelijkheid om de blokkade van Duitscbland te verscherpen en geeselt daar bij de tot dusverre getoonde onbekwaamheid der admiraliteit, om Duitscbland uit te hongeren. Aan de hand van de tabellen van Herbette gaat het blad den toevoer van le vensmiddelen uit Zwitserland. Holland en Scandinavië naar Duitschland na, en drukt zijne verontwaardiging er over nit, üat zwakheid, domheid of verraad de ministers en ambtenaren het deze landen heeft moge lijk gemaakt Duitschland van levensmidde len te voorzien. Het blad drukt tevens zijne tevredenheid er over uit, dat Amerika door drastische maatregelen hieraan een einde zal maken. Zou de redactie van het Engelsche blad soms meenen, vraagt de „Mbs.", door het op die wijze beleedigen van onze ministers en ambtenaren sympathieën voor Engeland te wekken? MONOPOLISEERINGSPLANNEN DER LEVENSVERZEKERING. Te Utrecht zijn de ambtenaren bij den bin nendienst van 35 Nederlandsche Levensver zekeringsmaatschappijen bijeen geweest met het doel een comité te stichten, dat zich met alle gepaste middelen zal verzetten tegen een eventueele monopoliseering van bet bedrijf, en dat later, zoo noodig pal zal staan voor de belangen van het personeel. NIJMEGEN. In de Zaterdagnamiddag ge houden raadsvergadering heeft het voorstal van B. en W. om aan de stichting Roomsch- Katholiek Canisius-ziekenhuis op een terrein aan de Groenestraat onder St. Anna, onder zekere voorwaarden een subsidie uit de ge meentekas te verleenen van 25 pCt. der stich- tingskosten, tot een maximum van f 100.000, een bijzonder goede ontvangst gehad. Alleen de heer De Rooy had bezwaren. Een voorstel van 14 raadsleden om het be sluit van 20 Juli 1912, tot den bouw van een brug over de Waal ten Oosten van de Bel védère met een afrit naar de kade, ia te trekken, alvorens tot eenig nader onderzoek over te gaan, werd, na toelichting door den heer Doboeiman en 'n heftig debat, waarbij de burgemeester zich tegen het .voorstel '.ver zette, met 13 tegen 12 stemmen aangenomen. BREDA. De heer F. van Huiten stelt zich bij de volgende verkiezing niet meer be schikbaar voor den gemeenteraad. TILLY KOENEN EN JAC. URLUS. Naar wij vernemen is Tilly Koenen met 't stoomschip „Rijndam" van New-York in ons land aangekomen. De heer Urlus, die zich eveneens in Ame rika bevond, maakt een reis naar Europa met een Noorsch stoomschip en wordt bin nenkort te Bergen (Noorwegen) verwacht. H. F. ANDRIESSEN. f Te Hilversum is op 69 jarigen leeftijd gaste ren overleden de heer H. F. Andrlessen, orga nist en eomponjist, broeder van den vier jaar ge leden plotseling gestorven musicus N. H. An- driesaen. Ook onder Haarlemsehe zangiers en muziekliefhebbers was de Hiilveraumscire kun stenaar bekend. Hij was indertijd dirigent van Hilversum'» Muziekkorps, Hilversum'» Mannen koor, en van het koor der St. Vituskerk. Hij heeft veel vocale muziek gecomponeerd, o.a. meerdere Missiën en een Te Deum. In ziin karak ter, zoowel als mensch en als kunstenaar had de overledene veel overeenkomst met zdin ouderen broeder, voor wien hij een bijzondere genegenheid koesterde. PRIESTER-ARBITER. De kwestie tusschen de patroons en werk lieden iu het meubelmakers- en behangers- bedrijf te. Hilversum, die aanleiding tot een staking heeft gegeven, zal hoogstwaarschijn lijk door arbitrage worden beslist, meldt de Tijd. Door de patroonsvereeniging is n.I. dr. Verhoeven, kapelaan der O. L'. Vrouwen parochie, aangezocht om als bemiddelaar tus schen de patroons en gezellen op te treden. Deze heeft aan dit verzoek voldaan, terwijl de gezellen zich bereid hebben verklaard, deze bemiddeling te aanvaarden. Door de patroons is voorgesteld de sta king voor een week op te heffen en een con ferentie te doen plaats vinden met het be stuur der patroonsvereeniging en bet hoofd bestuur der gezellen-organisaties. De pa troons twijfelen er niet aan of deze conferen ties zullen de gewenschte resultaten opleve ren. De gezellen zijn op dit voorstel niet in gegaan, doch hebben de patroons er mede in kennis gesteld, dat do georganiseerde gezel len Maandag a.s. den arbeid zullen hervat ten bij de georganiseerde patroons, mits on middellijk door het bestuur der patroonsver eeniging wordt geconfereerd met het hoofd bestuur der gezellen. EDO H—S. V. V. H, 2—3. Beide partijen gaan vrijwel gelijk op, met Edo. iets in da meerderheid. Maar geen der partijen weet het tot een doelpunt te bren gen. Na rust is Edo. verreweg de meerdere; toch weet S. V. ,V. door een strafschop de leiding te nemen. Even daarna maakt Stoete uit een penalty gelijk. Nauwelijks is de bal afgetrapt of de Edo-voorhoede stormt er mee weg en Eda leidt. Ieder denkt Edo thans te zien winnen. S. V. V. maakt echter kort achter elkaar twee doelpunten en neemt alzoo de, 2 punten mee naar Schiedam, Groote veenb' rand in Drente. In de omgeving van Emmer Compascuum woedt op het oogenblik een geweldige veenbrand, die zich uitstrekt over Valthermond, Weerdinger- mond, Emmer Compascuum en Emmererf- sch'eidenveen. Meer dan vijftig huizen zün 'door den brand vernield. Te Valthermond brandden 24 wonin gen af. Groote hoeveelheden turf gaan ver loren. De verbindingswegen ziin onbegaanbaar. De schoolkinderen nit Valthermond. die te Coevor. den school gaan, konden niet naar hun woon. plaats terugkeeren. Volgens geruchten zouden drie kinderen ziin omgekomen, doch hieromtrent was nog geen zekerheid te verkrijgen. De brand is op twee plaatsen in hetl veen ontstaan, op één plaats zeker, op een andere plaats waarschijnlijk door vonken uit een bag- germachiije. Door den krachtigen. drogen Oos- tenwind breidde het vuur zich snel nit. Naar schatting hebben 2 a 300 gezinnen iu Emaner- comipascuum hun. huisraad uit de woningen den grond in veiligheid gebracht. Een vreeselijbe tegenvaller. Een 77-jarig man te Delft verkeerde dezer da gen in geldverlegenheid en wilde daarom de polis eener levensverzekering beleenen. waar voor hii reeds ongeveer een halve eeuw be taalde. 'ti Bleek toen, d'at de polis reeds in 1887 was geroyeerd; toch was men de premies blii- ven accepteeren. Zwaar beproefdefamilie. Klaas Stoker, viaschersknecht te Marken, varende op den botter MK. 98, is beoosten den vuurtoren over boerd geslagen en verdronken. Tijdens den watersnood n 1916 ziin drie zusters van Stioker verdronken. De familie looft 25 uit voor hot vinden van het Hik. (Na den watersnood. Uit Purme- rend wordt gemeld, dat het werk aan dien Wa- terlandschen Zeedijk zijn voltooiing nadert. De zeedijk van Uitidam naar Monikendam is hersteld de rijweg er langs wordt ook in orde gemaakt. Bii Katwoude zal het werk ook deze maand gereed komen. AGENDA 23 MEI Gebouw St. Bav o, Smedestraat 23, Bestuursraad 8 'A uur. St. Elisabeths-Geb ouw Jansstr. van 223/2 uur aanvrage 0Itt versterkende middelen. Bisschoppelijk Museum Jansstr. 79 geopend eiken dag van 105 uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en R.-K. feestdagen. .VAN ON2.Ê KfcCHTBANK (Zitting van gisteren.) Nóg één i»ar- Voor den derden kee® werd gisteren oerL jaar gev.straf geëisekt. nu tegen F. J. K-- een dienstknecht te Amsterdam, dlie een ietwat zonderling personaadjo is. Tot ziin 27e jaaii 't was de verdediger Mr. Bakhuizen^ V. d. Brink die dit liet uitkomen was K. nog nooit met de politie in aanraking geweest en had dus geleefd als de blanke onschuld. Toer, in het begin van dit jaar, deed hii ineens een paar rare sprongen en zag kans in een week tiid, drie strafbare feiten te plegen, wat dan ook niet direct een normaal verschijnsel is te noemen. Hij verkocht eenige liters melk. die aan ziin patroon toebehoorden en stak dit geld in zij'] eigen zak. Daarna ging hij er met die fiets van z'n baas vandoor, die hii in Liss© verkocht» en vervolgens haalde hij ergens bii een codlega- medkrijder een rijwiel dat door den eigenaar nooit werd teruggezien. De verdediger, die vertelde, dat hii tever geefs getracht had iets van beklaagde los te krijgen omtrent levensloop e.d.. mocht dan ook terecht veronderstellen, dat bekl in die dagen niet geheel toerekenbaar mocht worden genoemd, en uit' zil'n houding ter zitting kon twiifel rijzen, of hii wel alweer „goed" was. Dienstweigeraars. Tegen H. J. S., uit Naaldwijk, werd 2 maan den «ev. straf geëischt, omdat hii op den dag- dar inlijving voor de militie 1917 niet versche nen was, terwijl dit opzettelijk wegblijven door geen enkele geldige reden verschoondwerd. S. is een beetje antómiiitairist. Hij had ziin op roeping aan de autoriteiten teruggezonden, van kantteekeningen voorzien, en zich ook tegen den veldwachter brutaal aangesteld. Een en ander verzwaarde natuurlijk d'en eliseh van het O. M. S. is nu intusschen netjes in dienst, hii vol hardt dus nogal niet' fin de boosheid! Voor hetzelfde feit stond de 19-jarige tuin der P. S. uit Wijdenes terecht. Die was ook niet verschenen, omdat hii van plan was. dienst te weigeren. e Hij was daartoe gekomen, omdat hii over die beweging een en ander gelezen had! Nu vertelde hü eohter, dat hü het in dienst wel schikken kon. De superieuren waren tevreden over ziin gedrag, zoodat het O. M. volstond met een voorwaardelijke straf van 1 maand te vragen Moeder-leed. Een droevig, realistisch beeld van moeder smart gaf de tragedie van een jongen, krach gen zoon, die z'n moeder bestal. Al 82 jaar is ze, de wed. S. P. M.. te Pui-merend, die veel verdriet beleeeft van haar éénigen zoon. welke dikwijls misbruik maakt van sterken drank. Deze voert hem tot allerlei slechte daden: in April heeft hü zich zelfs niet onziien. z'n eigen moeder te bestelenEen gouden slot, dat aan haar toebehoorde, nam hii weg, en hii be leende dit dierbare moeder pand, om het geld te verbrassen.De vrouw verhaalde schreiend van het slechte gedrag van haar eenigst kind, en hij, toonde zich daarbij als de meest onver schillige, zonder hart en gevoel. De elLsoh luid de 6 maanden gevangenisstraf. Zoo wordt1 aan het reedt voldaan. Maair de moeder-smart blijft schrijnend onuitwisbaar. Een beate klant. Een goede klant van de juatite la L. R„ te Aarlamdierveen, die op 26 April te Leamuiden een ruit vernield heeft van een koffiehuis, om dat de tapster hem geen borreltje wou geven. Dit was een verstandige daad. want R. was al boven z'n thee! Hij ia een doortrapte gev ma ge- nisklant, 24 maal, zegge en schrijven viag-en twintig maal is hü al veroordeeld. Bijkans alle rechtbanken in den lande hebben getracht, hem weer in het rechte »poor te brengen, tot heden met weinig tastbaar resultaat. Het O. M. wilde het nu nog een» probeeren met 3 weken opsluiting in het regeeringalu>tel! Of 't helpen zal?.... Een dreigbrief. A. BI. een fabrikant van mousseerende wij nen, vroeger te Velsen, thans gedetineerd te Groningen, heeft «tof verschaft voor een aen- satiie-romannetje. Aan een kennis, den hii blijkbaar om de een ef andere reden een» een hak wou zetten, schreef hii ©en dreigbrief, in optima-forma. Hetl is Bulthuis te Velsen, die zwart op wit, de prettige annonce kreeg, „dat hij er aan zou gaan", al» hii niet zorgde, dat er op een dag in Februari, dra middags tusschen 2 en 3 uur aan den Hoofdingang van het Centraal Station te Amsterdam een be drag van 500 aan bankpapier werd afgegeven. Buithuis was er eerst niet voor, om het geval aan de groote klok te hangen, doch de politie kwam het te weten, dat de brief door hem was ontvangen, en de veldwachter O. v. Nieuwen- hudzen ging eens poolshoogte nemen. De be dreigde had dan ook bü het verhoor verklaard, dat hij onder den indruk van het dreigement was gekomen, nu ontweek getuige, die blijk baar reden, bad om de zaak te verzaciiiten, in eersite instantie de vragen van dien president op dit punt. doch tenslotte verklaarde hii toch, dat hii dien eersten dia» door dien brief getrof fen was, Get. wat zeer zenuwachtig. Vóór en na het schrijven had hij BI. gesproken, maar over den brief wa» geen van beide keeren ge rept. De clisch van heli O. M., dat het ernstige van het feit in het licht stolde, waszes maan den gev. straf. Uit IJ muiden. Daarna is nog tegen den winkelier A. M. te IJmuiden 80 boete of 30 dagen hechtenis ge- ëischt, wegens het doen verkoopen van boter boven den maximumprijs. Tenslotte vorderde het O. M. 2 maanden gev. etaf tegen een opperman uit Beverwijk, die betrapt is op diefstal van «chelvisch uit dé hal te IJmuid'en. Zooiet» gebeurt daar nooit!., tji PERSONALIA. Zondag den 20en Mei, vierdé de heer Jac. J. SOon rijn 25-jarig jubileum als tandaras. Hoezeer de jubilaris bii collega's, patiënten en vriendten gezien ia en wordt gewaardeerd, bleek uit de vele bewijzen van belangstelling welke hü mocht ontvangen. Een «cha van bloemen en een zeer groot aantal gelukwen- achen in den vorm van telegrammen, brieven en kaartjes waren hiervan de bewijsstukken. Van de afdeeling Haarlem van de V ereeni- ging tot bevordering van do Tandheelkunde, het Tandheelkundig Genootschap te Utrecht en van ambtsbroeders, zoowel hier ter. stede als elders waren or mede felicitaties. Door een commissie werd den jubilaris, door Dr. Timmer, met eenige welgekozen en harte- liike woorden een zilveren theeservies, benevens een album, vermeldende de namen der schen kers, aangeboden. Bij Kon. bèsl. van 14 Mei is met ingang van 16 Mei 1917 aan M. J. Teer, te Amster dam, eervol ontslag verleend als lid der rente- commissie in het district Haarlem, wegens vestiging buiten het district dier com missie, en is als zoodanig benoemd J, F. tfoorwijk, alhier, tevens secretaris dier Com missie. Bevorderd tot doet. in de rechtsw., op Stellingen, de heer B. Barlagjen Bussen ma ker, geb. te Haarlem. Den len Juni as. hoopt de heer J. v. Dijk, kantoorknecht der Posterijen, den dag te herdenken dat hij. 25 jaar geleden bjj de Posterijen werd aafigesteld. MUZIEK IN DEN HOUT. Programma voor Woensdagavond 8 uur: 1. Carnavals Marsch, Auvray. 2. Ouverture La Part du diable, Auber. 3. Entre nous, Valse Waldteufel. 4. Fantaisie de l'opéra Un Ballo in Machera, Verdi. 5. Ouverture la Poupée de Nurnberg, Adam. 6. Kunstlerleben, Walzer, Strauss. 7. Zwei Ungarische Tanze, Brahms. 8. Grande Fantaisie de l'opéra Mignon, Tho mas. ALGEMEENE MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. Gisteravond vergaderde het departe-rent Haarlem der Maatschappij van Nijverheid ondier voorzitterschap van den heer L. G'. Du- four. De agenda yo.o-r de 24ste Algcmccno Ver Ra- Trekking van Dinsdag 22 Mei. 5e Klasse 6e Lüst. Hooge prijzen. Prijs van 'f 25000 No. 83- Prijs van 10000 No. 18679 Prijs van 1000 Nos. 9463. 20506 en 20637. Prijs van 400 Nos. 9564 10810 Prijs van 200 Nos. 7063 9587 15124 15263 16552 16732 19447 20000 Prü's van 100 Nos. 5515 3367 4445 4852 7303 7551 8017 8429 9407 9817 10360 13478 14840 15897 18487 18975 Prijzen van 70.—. 250 275 336 429 489 589 574 635 727 1133 1241 1536 1617 1703 1789 1952 1986 2235 2304 2355 2550 2600 3040 3142 3261 3291 3364 3428 3469 3578 3612 3642 3982 4053 4184 468S 4708 4936 5023 5035 5074 5202 5204 5275 5307 5482 5525 5701 5712 5724 5798 5852 5879 59IÏ 5914 6017 6078 6216 6265 6279 6295 6332 6398 6450 6529 6613 6800 6884 6973 6977 6987 7030 7060 7092 7117 7171 7216 7351 7597 7660 7859 7826 7881 8343 8406 8494 8504 8515 8516 8634 8636 8862 8986 9031 9083 9338 9378 9414 9441 9627 9694 9844 9961 10032 10209 10237 10239 10266 1.0349 10502 10544 10576 10585 10621 10626 10630 10806 10933 10943 10946 110010 11096 11250 11466. 11526 11616 11843 11890 11945 12045 12069 12222 12252 12366 12427 12539 12591 12629 12867 130038 13082 1311Q 13167.13191 13204 133n00 13553 13572 13591 13638 13651 13674 13807 13824 13854 13856 .13864 13912 14058 14145 14208 14263 14408. .14459 14598 14685 15026 15030 15039. 15076 15113 15173 15173 15442 15497 14639 15690 .15855 15988 16052 16111 16162 16178 16408 16543 16544 16616 16680 167009 16727 16722 16749 16790 16974 16974 171.78 17358 17691 17855 17995 180070 18217 18244 18273 18525 .18537 18595 18738 18741 18847 18919 18932 18962 190005 19042 19098 19180 19199. 19248 19249 19391 19677 1973? 19753 20012 20309 20344 20423 20436 20424 20507 20511 20586 20737 2U858 20906 20970 20984 Nieten. 51 54 69 82 125 131 182 261 373 427 452 501 530 537 582 588 662 711 719 774 793 825 840 859 913 926 1021 1034 1050 1052 1071 1101 1109 1155 1172 1181 1184 1189 1205 1274 1287 1380 1438 1465 1478 1512 1526 1555 1561 1603 1606 1634 1690 1781 1793 1845 1861 1896 1897 1899 1910 I9II 1948 1962 2016 2052 2075 2150 2152 2196 2251 2296 2356 2380 2415 2455 2507 2532 2546 2595 2644 2697 2705 2726 2733 2738 2804 2829 2831 2932 2963 2989 3006 3017 3048 8129 3135 3208 3213 3216 3249 3279 3302 3320, 3336 8372 3382 8411 4353 8483 3533 3555 3621 8644 3653 8672 8739 8788 3790 3835 3840 3888 8920 3937 8970 4027 4074 4079 4118 4121 4154 4201 4227 4232 4266 4271 4272 4835 4355 4388 4889 4392 4394 4515 4517 4529 4536 4558 4607 4663 4675 4682 4710 4757 4772 4780 4831 4910 4961 4978 4997 5085 5169 5177 5183 5259 5306 5314 5360 53 75 5387 5393 5420 5439 5442 5453 5466 5487 5551 5567 5570 5571 5642 5692 5719 5736 5746 5807 5830 5855 5901 5928 6038 6O6Ö 6090 6093 £107 6127 6136 0139 6140 6159 6173 6228 6203 62o9 6280 6283 6341 6411 6426 6462 6495 6539 6573 6598 6680 6639 6640 6670 6689 6751 6762 6770 6853 6891 6911 6914 6928 6939 6968 7020 7022 ,7039 7040 7091 7096 7119 7150 7289 7304 7311 7328 7369 7424 7434 7453 7457 7482 7489 7505 7633 7693 7626 7661 7711 7724 7731 7732 7799 7830 7856 7860 7896 7992 8001 8009 8026 8094 8115 8141 8163 8197 8212 8215 8233 8279 8282 8292 8344 8331 8361 8386 8416 8449 8474 8484 8526 8642 8665 8577 8596 8623 8675 8688 8743 8780 8821 8858 8897 8936 8953 9008 9019 9024 9040 9103 9124 9131 9235 9257 9294 9298 9389 9392 9437 9492 9495 9496 9555 18 372 649 910 9629 9731 9769 9783 9825 9846 9862 9886 9912 9984 9987 9997 10042 10073 10142 10185 10225 10269 10271 10276 10309 10330 10332 10520 10545 10561 10562 10570 105S0 10775 10377 10386 10442 10450 10459 10463 10470 10805 10823 10846 10885 10905 10934 10971 10981 11031 11084 11102 11148 11211 11213 11323 11482 11493 11510 11575 11580 4159/ 11610 11663 11678 11734 11762 11788 118H 11834 11842 11873 11914 11962 11976 12005 12108 12122 12149 12161 12172 12187 12283, 12323 12346 12363 12484 12498 12499 12524 12546 12547. 12592 12671 12677 12695 12722 12733 12775 12780 12895 12957 12975 12978 12994 12998 12999 13065 18119. 13135 lolui jLoiud 13173 1319Q 13240 18264 .13257, .13274 13286 13313 13347 13356 .13360 13401 13416 13463 13472 13509 13547, 13563. 13580 .13615 13628 13662 13667 13687. 18696 13704 13722 13757 13756 13791 13797 13814 13858 .13911 13934 13949 13934 13953. 13959. .14081 14083. 14087. .14097 14108. 14191 14205 14246 14326 14328 14340 14419 14438 14485 .14499, .14510 14527 14539 1.4553 14577 14605 .14659. .14695 14759. 14797 14833 14843 14844 14877 14893 14918 14937 14958 14970 14977 14978 15023 15091 15094 15212 1528Q 163C i 15310 15322 15482 15501 15548 15624 15626 15630 .15631 15672 15752 15795 15815. 15862 15882 16054 16071 16103 16110 16205 16213 16214 16322 16335 16383 16411 16466 16476 16492 16509 16518 16549 16595 16612 16655 .16661 16671 16693 16721 167591 16765 16808 ICS 11 .16885 16901 16923. 16928 17002 17045 .17099 .17.109. 17152 17181 17216 17302 17328 .17338 .17409. 17411 17479. 17509 17514 17548 17625 17710 17715 17720 17.73.0 17762 17782 17791 17810 17837 17849 17874 17877 17952 17982 18019. 18062 18064 18095 18127, 18140 18177 18196 18206 18207. 18326 18364 18365 18425 .18451 .18475 18475 18572 18602 13655 187810 18731 18760 18809. 18816 18834 18875 18977 18982 19024 19051 19106 19296 19339 19397, 19402 19418 19460 19502 1954a 19548 19609 19615 19623 19691 19710 19752 19779 19860 19866 19934 19962 19974 20010 20010 20056 20062 20122 20136 20279 20312 20357. 20361 20362 20391 20416 2042Q 20472 20605 20607 20615 20678 20704 20779 20902 20917. 20928 20978. 20986 5e Klasse 5e Lijst: 13501 m. z. 13511 (>ii dering der Maatschappij werd behandeld. vergadering wordt 29 en 80 Juni a.s. gehouden! te Deventer. Tot afgev-aardigden werden noemd het heole bestuur van het depaitém6^ benevens de heeren H. Jansen van RtuB H, Crommelin. £tèi- gebaald. en op schepen, en gedeeliteliiik ook in .Ms.... J «fiPff Q701 Q7RQ Q7Ö3 Oüor. nar nnnn nnnn

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 2