f- mollendood I.OVERAKKER&Co. KACHELBLOKKEN STAD EN STREED MARKTNIEUWS t Andijviezaad Verhuizingen-Transporten Nette BROOOBAKKERSBEDIEHDE en een 10NGEN Nationale Verinniging tnt Bestrijding van den Woeker. INGEZONDEN RECHTSZAKEN VERKOOPINGEN enz. ADVERTENTIEN binnen 2 a 3 dagen aiie Mollen verdwenen. Adverteert in de Nieuwe Hrl. Courant „BRONSTEE" Modetmelk,Yoghurt en Zuivelproducten. NASSAULAAN 47 - TELEFOON 757 Groothandel in l ALGEMEENE UITN00DIGING van een president het indienen van bianco- Membiljetten aanbevolen. De Czechische nationalistische socialisti sche partij heeft den zich in militair voor loop^ arrest bevindenden afgevaardigde Klo- vak tot president der fractie gekozen. ST. PETERSBURG, ?9 Mei (V. D.) Tn de richting van Kovel overstelpte onze arfïl- lerie den 3en Mei fR„ T.) do vijandelijke bat terijen met vuur met gunstig resultaat, ten gevolge waarvan zij tot zwijgen gebracht werden. In de richting van Lwow. in de streek van Monastergisko-Jassinonw hoorde mmen in de achterste liniën van den vijand eene hevige ontploffing, die groote wolken deed opgaan. ST. PETERSBURG, 29 Mei (V. D.) Met het doel de vergadering der Constituante te bespoedigen heeft de voorloopige Regeering maatregelen genomen, opdat spoedig een spe ciale Raad zal worden bijeengeroepen, om do principes uit te werken, waarop de ver kiezing der afgevaardigden voor de Consti tuante zal plaats vinden. De eerste zitting van dezen Raad is op 23 Mei (R.T.) vastgesteld. BERLIJN, 29 Mei. (V. D.) De „Norddeut- scho Allgemeino Zeitung" deelt mede: „In do laatste dagen zijn den Rijkskanselier tal rijke moties gezonden over de oorlogsdoel einden. De Kanselier kan hierop evenwel niet ingaan, daar hij alles, wat hij over de oorlogsdoeleinden zeggen kan, in zijne laat ste rede heeft te kennen gegeven." ST. PETERSBURG, 29 Mei (V. D.) Het aantal officieren, dat afgevaardigd is naar St. Petersburg om congres te houden, groeit steeds aan en bedraagt thans 1000. Hunne werkzaamheden hebben plaats onder het de vies „Nauwe samenwerking tusschen officie ren en soldaten en steun aan de voorloopige bT6 PEAERSBURG, 29 Mei (V. D.) De be volking der Turksclie landstreken, die dooi de Russische troepen bezet zijn, verontrust door de geruchten in omloop aangaande Xurksche wreedheden te Jaffa, wendt zich aanhoudend tot de Russische autoriteiten, met liet, verzoek Armenië te beschermen, op dat in de toekomst dergelijke gebeurtenis sen niet meer mogelijk zijn. ROME, 2-J Mei. (Part.) Naai' uit Athene ge seind wordt, heeft het bericht van de be zetting van het ei and St. Maure door de aanhangers van Venizcios in alle kringen groote emotie teweeggebracht. ST. PETERSBURG, 29 Mei. (Part.) Ten Zui den van Brzezany bij Lipitz-Delnaia maakte de vijand van een gunstigen wind gebruik,, om groote wolken verstikkende gassen tegen de Russische stellingen af te zenden. Het gas had een geelachtige kleur, vulde langzaam de ruimte tusschen de Russische en üuits he linies en bereikte reeds bijna de Russische stellingen, toen eensklaps de wind omsloeg, waardoor al het gas werd teruggedreven naar de vijandelijke liniën, alwaar het een gewel dige verwarring teweegbracht, zonder dat iemand der Russen ar nadeel van ondervond. Den laatsten tijd wordt op dit deel van het front door de Uuitscliers en Oostenrijkere groote luchtactiviteit ontwikkeld. Den Hen Mei (R. ,T.) verrichtte de vijand zijn gewonen tocht boven het dorp Jableneuy bij Galitz, waarop. 20 bomm n werden geworpen, die echter geen schade veroorzaakten. MILAAN, 29 Mei. (Part.) Naai' de „Seoolo verneemt, tnoudt men zich op. het Vatieaan levendig (bezig met hetgeen in het Heilige Land voorvalt. Vandaar inkomende berichten schilderen den toestand zeer ongunstig af. De Xurksche Regeering zou den staat van beleg 'hebben afgekondigd te Jeruzalem en in de gobeele streek der heilige plaatsen, terwijl een groot aantal personen gedeporteerd en geïnterneerd zouden zijn, zoowel Christenen en Joden. Voorts zouden door Christenen be woonde plaatsen aan plundering zijn prijs gegeven en in eeni'ge heiligdommen alle voor werpen van waarde gerooid zijn. In wel-ingelichte kringen beweert men, dat de staatssecretaris ,weilieht langs direeten of indirectcn weg etappen zal doen bij de Porte. BERN, 29 Mei. iPart.) (Officieel). Gemeld .wordt dat (den 27en Mei om half acht in den ■ochtend een Duitsch vliegtuig is geland- te Alle. De inzittenden, twee ofiicieren, moes,en dalen wegens een defect aan hun motor. Mee- nende op Eransch grondgebied te zijn geland, staken zij terstond hun toestel in brand. De vliegers werden geïnterneerd. RIO DE JANEIRO, 29 Mei. De Kamer heeft aangenomen een wetsontwerp waarin de neutraliteit opgegeven wordt in den Duitsch-Amerikaanschen oorlog. Voorts wordt hierin toegestaan gebruik te maken van de Duitsche schepen, welke in de Bra- ziliaansehe havens liggen en bovendien wordt de Regeering gemachtigd maatregelen te ne men tot 'V '3 der scheepvaart en tot herroeping der besluiten aangaande neutra liteit in den oorlog tusschen de Entente en de Centrale mogendheden. LONDEN, 29 Mei (Officieel). Ten Oosten van Ricbebourg hebben wij een goed geslaag den aanval gedaan. Acht Duitsche vliegrui- gen' werden naar beneden geschoten, vij Engelsche machines worden vermist. LONDEN. 29 Mei. (OfficteeJV Macedoniscb front: Engelsche vliegers hebben verschei dene geslaagde/ aanvallen gedaan: zii ^n- ben bommen geworpen op Drama, waardoor aldaar hef, vliegkamp getroffen werd. Voorts wiernen zij bommen op Livunono ten Eoora- Oosten van Petric en op verscheidene plaat sen ten Westen van het. Doiran-meer. LONDEN. Na afloop van het regenseizoen zijn do operaties in Duitsoh-Oost-Afrikn ner- vat. Zuidwaarts van het Rufy-dal heeft een beweging plaats van Duitsche troepen In het kustgebied zh'n Duitsche. afdeel ;n gen Por- tugeesoh gebied binnengedrongen. De grens van Nvasseland is genaderd. De dorpen wer den in brand gesloken. In het central© ge bied is de Duitsche activiteit reeds in Fe bruari begonnen. Een colonne heeft eten tien Mei Kitunda bereikt op. weg naar Tabora, vervolgd door Engelsche en Rodesische troe pen werd de Duitsche commandant gevangen genomen op 20 Mei door een Belgische af- deeling, die met de Engelsche samenwerkte. VOORBURG. Alhier overleed gister de heer A. van de Griendt, oud-hoofd eener Katholieke schooi te Rotterdam, bekend paedugoog en sinds twintig' jaren lid der examen-commis- siën voor de hoofdact©. Ook als schrijver van opvoedkundige en schoolboeken was do over ledene in de kringen van het Katholiek on derwijs geen onbekende. IJ MUIDEN. Het Nederlandscbe tjalkschip „Voorwaarts" uit Groningen, ie volgens rap port van het hedenmorgen te IJmuiden aan gekomen sa. „Hengelo", onder de Engelsche kust drijvende gevonden. Pogingen om de „Voorwaarts'* te Yarmouth binnen te sloe pen faalden, daar het eeliip, nadat het eenige uren gesleept was, omsloeg. De „Hengelo'' zette daarop de reis naar IJmuiden voort. Het aantreffen van de „Voorwaarts" brengt men in verband met den duikboot-aanval op Zondag 20 Men waarbij naar men zich her inneren zal de bemanning werd gered en na drie dagen te IJmuiden werd aan land gebracht. PERSONALIA. Tot lid der examen-commissie voor het M. O. handelswetenschappen is o.m. benoemd de heer G. Smits, leeraar aan. de Handelsschool, alhier. R. K. SMEDENPATROONS. Donderdag 7 Juni a.s. houdt de afd. Haar lem van den R. K. Bond voor Smedenpatroons, een onderafdeeling van de Hanze, een pro paganda-vergadering om te trachten het aan tal leden der afdeelmg uit te breiden tot een Kring' Haarlem en omliggend^ plaatsen. Het kan, dus het moet! en hoewel het tijdstip, de maand Juni, nu niet bijster geschikt is om do menschen voor 'n vergadering bijeen te trommelen, toch zullen allen, die voor het lidmaatschap in aanmerking komen, zich een tooht naar Sint Bavo willen getroosten om mede te helpen de R. K. Smedenpatroonsafdee- ling sterk te maken. De heer G. Alders Jr., voorzitter, zal op die vergadering als spreker optreden en duidelijk uiteenzetten voorzeker, dat ook voor de Smedenpatroons organisatie noodig en nuttig is. De Smedenpatroons laten zich dus niet wachten o,p 7 Juni. MIJNBOUWKUNDIGE WERKEN. In de heden te Haarlem gehouden algemeene vergadering van de Nederlandsche Maatschap pij tot- het verrichten van Mijnbouwkundige Werken werd de Balans en winst- en verliesre kening over 1916 goedgekeurd en het dividend bepaald op 6 pet. De heer W. Padt, werd her kozen tot lid van den raad van commissarissen en de heer J. Koster tot directeur. De heeren Mr. P. Maclaine Pont en S. Eisma, stelden verschillende vragen aangaande den toe stand der maatschappij, o.a. of deze geen na- deelige gevolgen ondervindt van den oorlog in Rumenië, of aan den post „Deelnamen" de ba- lanswaarde veilig kan worden toegekend en of de posten welke voor f 1 op de balans voorko men nog een belangrijke waarde vertegenwoor digen. De directeur, de heer Koster, acht den toe- stand en de vooruitzichten der maatschappij gunstig. In den aanvang van den wereld oorlog heeft de Mij. hare werkzaamheden met het oog op den onzekeren toestand beperkt, sedert den oor log zijn daardoor lagere dividenden uitgekeerd dan voorheen - spr. meent echter dat de afschrij vingen zoodanig zijn geweest, dat mag worden gehoopt, dat de dividenden zich weder in stij gende richting zullen bewegen, te meer waar zich thans verschillende gunstige factoren voordoen. De oorlog in Rumenië heeft de belangen der maatschappij weinig geschaad, doordat ^ij in de Mij. „Orion" alleen door het bezit van een klein bedrag aandeelen en winstbewijzen geinteresseerd is. De post „Deelnamen" is met voorzichtig heid vastgesteld en bezit eene onmiddellijke liqui- datiewaarde welke zeker hooger is dan de ba- lanspost. De Mij. „Sirius" heeft hare bezittin gen in Amerika verleden jaar verkocht, deels te gen betaling in contanten, deels tegen prefe rente aandeelen, welke dezer dagen worden af gelost. De „Sirius" beschikt daardoor over meer dan haar volle kapitaal en spr. meent over het loopende jaar een dividend op de aandeelen „Si rius" in het vooruitzicht te kunnen stellen. De posten, die voor f 1.op de balans voor komen, maken een belangrijke reserve uit. De fa briek te Heerlen, welke zich onder die posten bevindt, heeft volop werk en het laat zich aan zien alsof in afzienbare toekomst, ook na het sluiten van den vrede, op meer opdrachten dan de fabriek zal kunnen aannemen mag worden ge rekend. De voorraad materialen vertegenwoor digt tot de huidige prijzen een aanzienlijke waarde. De vraag naar boorwerktuigen en boor- materiaal zal na den oorlog nog belangrijk toe nemen. Ook opdrachten tol uitvoering van bo ringen, waartoe de maatschappij over de noodige installaties beschikt, eveneens voor f 1.te boek staande, zullen in ruime mate kunnen worden verkregen. Aangaande de vooruitzichten der Indische zaken kan nog niets met zekerheid gezegd wordende gezamenlijke Indische royal ties (andere bezittingen heeft de maatschappij in Indië thans niet), zijn voor f 1.— in de ba lans opgenomen, zoodat deze post alleen winst kan opleveren. GEROLD. Op Tweeden Pinksterdag was het zóó druk ia de treinen der H.IJ .SAL, dat er dikwijls wertig personen te veel in één wagon plaats manen. Daarvau blijken gauwdieven te heb ben geprofiteerd. Althans was een ingeze tene van Haarlem, S„ bij aankomst alhier, zijn gouden horlogeketting met medaillon en zilveren horloge met inscriptie kwijt, eeij. was voor 25-jarige trouwe plichtsvervulling. EEN .ONTROUWE LOOPJONGEN. De loopjongen van den banketbakker G. in de Jansstraat werd uitgezonden om een bedrag van J 12.te innen. Hü is nog niet terugge keerd. Lenig wisselgeld behoort mede tot den buit van den oneerlijken loopjongen. VOOR DE DIEVEN KLAARGEZET. De heer v. 't W. zette gisterenmiddag ziin fiets neer voor een perceel op de Dreef. Een paar minuten later had een rijwïeldief 't mee gepakt! FROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De Commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland, daartoe gemachtigd bii Koninklijk besluit van 19 Mei 1017, beeft de de leden der Provinciale Staten van Noord-Hol land bijeengeroepen in buitengewone zitting op Donderdag 14 Juni a.s. des voormiddags te 11 Vz uur, ten einde alsdan aan de oorde te stellen de verkiezing van negen leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaai. in ver band met de ontbinding dier Kamer od 27 Juni a.s. Diocesaan Comité van de K. S. A. in het Bisdom Haarlem. In de Guskens-zaal van St. Bavo werd he denmiddag de jaarvergadering gehouden van het bovengenoemde comité. De voorzit ter, de heer Dr. C. A. L. Rademaker, sprak een hartelijk woord van welkom tot die aan wezigen.. Hij braebt in herinnering, dat het de eerste maal is» dat hij de vergadering leidt. Spr. betreurde de kleine opkomst en bracht een woord van hulde aan zijn voor ganger, Mr. v. d. Bogaerdt. De secretaris de heer B. J. Grobben, las hierna de notulen voor, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van 1916 van den secretaris bleek, dat het aan tal aangesloten comité'» einde 1916 29 bedroeg De actie in de plaatselijke comité's stemde tot tevredenheid. Aan den secretaris werd hulde gebracht voor zijn arbed, en de voorzitter hoopte, dat hij nog lang voor het comité zou ge spaard blijven. Het finaneieëel verslag, eveneens door den heer Grobben namens den penningmeester uitgebracht, vermeldde bij een totaal inkomsten van 3074.97, en een uitgaaf van 2856.8754, een batig saldo van 218.0954. De voorzitter deelde hierna o.m. mede, dat op de laatste vergadering der Di- icesane comité's in beginsel besloten is, tot bet aanstellen van een inspecteur, die de plaatselijke comité's za,l nagaan. Omtrent de opleiding der hnis-ziehenverpleegsters, welk vraagstuk op de vorige verrgaderng door Hoorn ter sprake was gebracht, werd mede gedeeld, dat deze actie door den TUK. Vrou wenbond ter band genomen is. KA WTAwocr»rrMT (Zitting van heden). De caféhouder L., die voor den kanton- rechter terecht stond, beschuldigd van het laten spelen van een muziekinstrument en het toestaan van een danspartij in zijn caré te Halfweg, is heden door den kantonrechter vrijgesproken. De kantonrechter overwoog in zijn von nis om)., dat niet bewezen is, dat de caféhou der het automatische instrument in werking heeft gesteld en dat van een danspartij geen sprake was, aangezien daarvan te vo ren een plan moet worden opgemaakt, door de organisatie of hem die het feest op touw zet, en dat daarvan in dit geval geen kwes tie geweest is. i Ook 'n argument! De winkelier K., te Beverwijk stond te recht, omdat hij de verordening op de win kelsluiting overtreden had. Hij had na slui tingstijd 3 ons gebakken schelvisch verkocht. Bekl. verontschuldigde zich met te zeggen, dat de viseh de volgenden dag bedorven zou zijn en dat mocht bekl. niet in de hand wer ken, meende hij, want minister Posthuma had' iedereen, die levensmiddelen liet beder ven met één jaar gev. straf of 1000 boete bedreigd. Daarom dacht bekl., dat hij die visch dien avond wel nog mocht verkoopen. Mr. Fick eischte 8 boete of 8 dagen hech tenis. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bii: 'A. Stevens, Mr. Lottelaan 5, een dameeblouse; G. Burger, Morlnnesteeg 1, portemonnaie met ;nboud A. Hbers, Emmakade 3rood. portemonnaie met inhoud; J. v. d. Wateren, W. Heerenstr., broche; L. van Soest, Wouwermansstr. MM verlies „milat lippo, v. Marumstraat 5, een medaillon; J. G. Roekeu, W. Geldelooze Pad 19. bankbil jetten; L. v. d. Bel. Oranjestraat 80rood, por temonnaie met inhoud; J. Bakker, KI aren- beekstraat 57rood', zeiltje; C. Lichtenberg. Harmenjansstraat 71. rozenkrans; Th. J. Fransen, Ged. Onde Gracht 46, damesporte- monnaie met inhoud; G. Jansen, Da Coeta- etraat 5, heerenportemomnaie niet inhoud; Cl. Dijkstra, Rollandstraat 65, portemonnaie met inhoud; P. v. d. Spek. Gortesteeg 8, por temonnaie mot inhoud,; J. Langervoe, Kle- verparlcweg 14, een passer; S. Tiesma, Ba- rendsestraat 7, een oorbelletje; J. Hooger- vorst, Tu gel astraat 53, Schoten, een zakmes. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 30 Mei. F. I. P. O. Posthu ma en H. C. v. d. Idsert, W. J, Ruig- rok v. d. Werven en M. Woudenberg;. Vader en J. H. M. van Emmerik. J, L. Boelofs en A. L. H. Gooasens. H. Koele- mij en A. Out B. Pietere en M. C Moli- toor. Getrouwd: M. Schopenhouer en M. Kiou. H. J. A. Orth en A. M de Graaff. B, de Leeuw en H. H. de Graaf. J. T. de Groot en J. H. Rosekrans. J. J Berg man en J. M. Remijn. H. J Heijnerman en J. Verrijzer. Geboren:'27 Mei. a. van G. Steetskamp— Schuurman. z. van R. v. Esde Lang. 29 Mei. z. van R. v. Wees—Klinkenberg 30 Mei. z. van J. M. KaasenbroodRohlof Overleden: 28 Mei. O. M. Waalewijn—Lan ge veld, 72 j. Zijlweg. E. Roemer, 16 j. vr. Eendraehtsl raat. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. DE REDDING UIT HET UPAARNE. Mijnheer de Redacteur! B o. zoek ik u plaatsing van het volgende: de „N. Haarl. Ort." van 29 Mei stond een bericht over de redding der zee per sonen, die in het Spaarne te water raakten. Daarin wordt gemeld dat z'j door middel vajs reddingsbaken en stokken werden gered, zoo- als het telkens gemeld wordt, wanneer iemand een d<- ina uit het water haa't. Dan zifr het altijd stokken of iets dergelijks, die dé redding brachten. Ik verzeker u, M. de R dat wanneer bij deze gelegenheid de rolders niet gekleed te water waren gesprongen, d« drenkr- waren verdronken. Met dank voor de plaatsing. W. G. B. Z B. Spaarn 16, alhier. Noot der Redactie. Ons bericht ovoi de redding der drenkelingen was officieel afkomstig n.l. van het Politierapport Wan neer inz. meent dat de redders verongelijkt zijn. zal hij zich dus tot de politie woelen wenden. FAILLISSEMENTEN TN NEDERLAND. Volgens mecfedeellng van bet Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co.'e B' reaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 26 Mei. in Nederland, uitge sproken 18 faillissementen tegen 31 failliaee menten in dezelfde week van hel vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 20 Mei 1917 847 faillissementen tegenover 438 over hetzelfdi tijdperk van het vorige jaar. AAN TE BESTEDER 31 Mei. HAARLEM Prov. Bestuur 10.30 het uitvoeren van onderhouds-baggerwerken tot;! diephouding van de beide havens op het eiland, Wieringen, behoorende tot de havenwerken in F Noord-Holland. Raming 2400. TELEGRAFISCH WEt^-tflCHT Medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 30'. Mei. Hoogeto barometerstand boven 760 Z u ui- Bui tschl andlaagste barometerstand 745.0 Skagen. Vewaebting tot den avond van 31 Mei Zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenigo regen met kans op on- weer. zelfde temperatuur. AMSTERDAM, Veemarkt van heden. (Per telegraaf) 283 vette Kalveren, 1ste kw.fl.30 )2de kw. 1.10, 3de kw. 0.95; 228 nuchtére Kalveren f8 tot f 18; 700 vette Varkens Geen handel. HAARLEM, Veemarkt. Heden werdén aan gevoerd 36 stuks Nuchtere kalveren, f ll tot f 16. 15 Schapen f27 tot f 40; 13 Lam meren f8 tot £12. HAARLEM, Groentenmarkt van heden. Spinazie van een cent tot 5 ct. p. K.G. Asperges van 30 ct. tot 60 ct. per bos; Radijs van f 1.10 tot 2.50 de 100 bos; Ra barber van 10 ct. tot 20 ct. per bos; Poste lein van f 1.20 tot f 1.75 per mandje; Kom kommer van 20 ct. tot 30 ct. per stuk; Brus selslof van 15 ct. tot 20 ct. per pond; Bloem kool van f 13 tot f 25 de 100 stuks; Citroenen van f3 tot £4 de 100 stuks; Kervel van f 00.10 tot f 00.15 per bos; Seldery van 25 tot 35 ct. per bos; Pieterselie van 15 ct. tot 200 ct. per bos; Kropsla van f3.— tot fö.— de 100b tuks; Wortelen va: r0.12 tot f 0.30 per bos. t Heden overleed te Voor burg, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der stervenden, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer ANTONIUS VAN DE GRIENDT, in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: F. H. M. v. d. GRIENDT. Haarlem, 29 Mei 1917. Heden overleed zacht en kalm na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwdr en Groot vader, De Heer HENDRIK KOSTER, in den ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam, De Wed. H. KOSTER- Ruis. Haarlem, 30 Mei 1917. Gasthuisstraat 4. 938 (MOLLIA.) BESLIST Met groot succes werd het aan gewend door K. Stoop, Harenkar- spel; H. H. Hinrichs, Heiloo; Jb. Rietveld, SchoorlS. Oud, Ursem A. Schenk, Haringhuizen; D. Kaag, O. Niedorp; B. F. Billenkamp, Hem- rik (in Friesland); Jb. Jes. Langereis, Jb. Fluister, O. Niedorp; A. Paarl- berg, Burgerbrug; L. Bakker Pool land, Barsingerhorn. 930 Engros i. DE VRIES, Alkmaa1*- Schouwburg Jansweg TELEFOON 1430 Heden en de volgende dagen 8'/4 uur BIOSCOPE Vampieren N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „DOOR EENDRACHT STERK", te Schoten. Buitengewone Vergadering van Aandeelhouders op WOENS DAG 6 JUNI a. s., des avonds te 8 uur, in de vergaderzaal van den Heer G. VERMEULEN, Soenda- plein te Schoten. De agenda met de punten ter be handeling liggen ter inzage van af heden ten kantore der Vennootschap Schoterweg 210. Aandeelhouders die de vergadering wenschen te bezoeken, zijn verplicht hun aandeelen daar ter plaatse te toonen.' Opkomst dringend verzocht. De Secretaris 935 A. VAN RiOTEREN. Gelijk een paard zonder teugel, Gelijk een kar zonder wiel, Gelijk een vogel zonder vleugel, Gelijk een lijf zonder ziel, Gelijk een kind zonder moeder, Gelijk een huis zonder haard, Gelijk een zwijn zonder voeder, Gelijk een hond zonder staart, Gelijk een kaars zonder kandelaar, Gelijk een schoen zonder zool, Gelijk een park zonder wandelaar, Gelijk'een feest zonder jool, Gelijk een dak zonder pannen, Gelijk een schip zonder zeil, Gelijk een keuken zonder kannen, Gelijk een smid zonder vijl, Gelijk een ploeg zonder ijzers, Gelijk een schee zonder zwaard, Gelijk een klok zonder wijzers, Gelijk een man zonder baard. Gelijk een boer zonder koeien, Gelijk een courant zonder bureau, Gelijk een diender zonder boeien Is een man zonder ROCOCO. Prijzen: t2.50, t2.60, 2.70, 12.80 f 2.90, t 3.00, f 3.20, f 3.40, f 3,60, t 4.00 enz., per honderd stuks. Van elk merk een kistje als monster, aldus 1000 fijne sigaren voor den spotprijs van t 29 Franco na ontvangst van postwissel ot onder rembours met verhooging der rembourskosten. Niet naarge- noegengeld terug. HO C. KAAIJ. SIGARENFABRIEK .DE CONCURRED KOOLTUIN No. 13. Postcleinzaad. Vccnsche Stoksnjjboonen. Dübb. Stamhecrr>r»v.„„„eii. Prima zaaizaad- aanicobodjen doo LEO VAN GRIEKEN. Zaad- handel. Liase,849 Rijwieldiefstal Verzekering tegen DIEFSTAL met en zonder INBRAAK tegen lage tarieven. Hoofdagenten voor Haarlem en Omstreken. Bureau TINO, Gon. Bothastr. 78 m OER USt/^ ru tui dfiS Stillis HA US'! Bil i&Mitii ii whitum im;UN sast l N V. MODELBOERDERIJ Filialen te Amsterdam, Leiden en Zandvoort. KINDERHUISVEST 47 Beleefd aanbevelend, 144 N. BMNSDORP. TELEFOON 2131 - Wordt gevraagd een om in de broodbakkerij opgeleid te worden bij J. v. VESSEM, Kleverparkweg 10. tot bijwoning «ener Vergadering op Donderdag 3l Mei 1917, des avonds 8 uur. in de Schouwburgzaal „DE KROON", (Ingang Smedestraat tot oprichting eener afdeeling „Haarlem en Omstreken" van de Als sprekers zullen optreden de Heer Mr. JOH. J. BELINFANTE te 'sGravenhage (Voorzitter van het Hoofdbestuur) en de Heer Mr. Dr. W. A. J. M. FICK te Haarlem (Lid van het Voorloopig Bestuur) die een en ander zullen mededeelen over Woeker en Woekerbestrijding, en in verband daarmede: inrich ting en werking van Borgstellingfondsen en van Credietbanken tegen den Woeker. Het Voorloopig Bestuur: Mr. G. H. ARNHARDT jr. W. CH. VAN DAALEN. Mr. Dr. W. A. J. M. FICK. Mr. G. PITLO. 932 A. J. TORLEY DUWEL. i Het succes van den dag. Telefoon 27S- GaathuiMuigol «[bij da Kleia® Houtbn HEEMSTEDE. TEIEF. 1790 van 9-12 en 2-6 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3