«te' STAD EN STREEK H H. VAN DER STEUR Ir. HAARLEMSCHE AANTEEKENINGFN. IISIf KERK BERICHTEN rein, waar de communicatie-middelen biaon- der moeilijk zijn, maar deze route Santi- Quaranta naar M on astir is de normale ver lenging van de passage door Italië en bet kanaal van Otranto, hij verkort bijna geheel de doortocht door de Middellandsche Zee en de gevaren, daaraan verbonden, behalve d'e lengte van het kanaal van Otranto. Dit meet echter, in het nauwste gedeelte, maar 40 mijlen, die door een bijna aanhoudende ver- 1 eperring kunnen worden gesloten. Het is nu zaak om voordeel te trekken van dit communicatie-middel en er het makimum rendement van te trekken. De ge legenheden zullen niet ontbreken om bet binnenkort te benutten. Eén maatregel dringt zich al direct op. Het transport der geëvacueerden van het Oostelijk leger moet thans den nieuwen weg volgen en het minimum zee-risico loopen. 1 Een divisie is plotseling van bet Dardanel les-i ger naar dat van Servië-overgegaan; die mannen, die bet pestilente stof van Sed- dnl-Bahr verlaten hebben voor de bloedige sneeuw van den Balkan, zijn sedert weldra 2 jaar niet naar hun families teruggekeerd. Eindelijk slaat het uur der aflossing voor bei:. Zal men hun op booten zetten, aan duik boot-aanvallen blootgesteld, aadat ze ont snapt zijn aan zóóveel ziekten en gevaren! Deze nieuwe weg zal zaehter en zekerder voor hen zijn. Trouwens, niet alleen voor zulke bizon- dere gevallen, hoe belangrijk ook, zal het traject Santi-Quaranta verplichtend zijn, maar ook voor de ravitailleering in mannen en vivres. Hij heeft het onschatbare voor deel van de navigatie in de MiddetHandsche Zee uit te schakelen, zoo vol verraderlijk heden, met haar engten, zoo gunstig voor duikbooten en haar gecompliceerdheid van schuilhoeken, beschut door de bochten der kusten. Geen enkele hinderpaal van organi satie of. van diplomatieken aard zon op kun nen wegen tegen de prinordiale reden der economie van het menschelijke kapitaal. De xouto van Santi-Quaranta naar Monastir plaalst deze laatste stad op 170 K.M. van de Adriatisehe Zee, terwijl zij, langs den ©enigen, Grïekschen spoorweg, op 250 K.M. van Saloniki ligt. HAARLEM'S MUZIEKKORPS. Er vallen opgewekter tonen te beluisteren over de Concertvereeniging Haarlem's Muziekkorps, dan de sombere klanken, dk jaren achtereen nu Al zijn gehoord. Gisterenavond werd de gewone ledenvergadering gehouden en hoewel het nog al geen rozengeur en maneschijn is met ons stedelijk tfkest, toch bleek uit den bijna faillieten boedel een wicht gewassen, dat nog groeikracht heeft en een hoopvolle toekomst. Een phoenix uit de asch herrezen. Laat het ons direct bekennen dat het huidige, em.nente bestuur daarvan de eer toekomt, want immers toen het oude bestuur den kamp om het bestaan van Krien's korps opgaf, nam dit de taak over om te zien „of er nog wat aan te doen was". Een bescheiden voornemen, maar dat met schitterend succes is bekroond, en in nog geen jaar tijds. Haarlem's Muziekkorps is niet ten doode opgeschreven mits zij, die bij de dreigende debacle zoo stevig het gemis van ons 6teaeiijk orkest voelden, blijven ijveren voor het voortbestaan van de Concertvereeniging en haar hun belangstelling niet onthouden. Tot deze conclusie kwam het jaarverslag van ien secretaris en deze conclusie werd ook door den voorzitter naar voren gebracht, waaraan hij zijn opwekking vastknoopte, die klonk als het hamerende; Carthago delenda! „Werft leden, werft leden." Werft leden voor de vereeniging aan, her haalde de voorzitter. Dat is de gezonde basis, waarop de vereeniging moet rusten. De meeste andere inkomsten zijn wisselvallig en hangen ai van omstandigheden. Het eene jaar worden er veel, het andere jaar weinig concerten gegeven en hoe wisselvallig die inkomsten zijn bleek b.v. uit de mededeeüng dat dit jaar de sociëteit „Trou moet blycken" in plaats van 13 nu maar 5 concerten door H.'s M. zal laten geven, hetgeen direct een belangrijke vermindering beteekent van de inkomstenpost van f 1560.—, waarvoor de concerten in „Trou" op de rekening van verleden jaar geboekt staan. De contributie der leden is dus feitelijk de nervus rerum der beweging. En dat deze nu zoo schitterend is. zouden wij niet durven beweren. Vergelijk slechts het leden tal van 1 Januari 1916 met dat op 1 Januari 1917. Op den eersten datum waren er 47 steun- fondsbijdragen, op den tweeden 46; in 1916, 13 donateurs, in 1917, 9; 446 leden ad 12.50 contributie in 1916 tegen 436 in 1917; 163 met f 5.— contributie tegen 161 in 1917; 137 leden met f 1.50 tegen 145 in 1917. Deze cijfers zijn, in zeer gunstig licht beschouwd, stationair te noemen. „Als ieder lid," zoo stelde de voorzitter voor, „zich eens tot taak stelt om ieder jaar ten minste één nieuw lid aan te brengen, dan be hoefde dat maar een jaar of vier achtereen te gebeuren, en wij waren er." Een optimist, die daarop vertrouwt, maar onmogelijk is het niet. De financiëele toestand van het korps! De spil, waarom het'Zijn of niet-zijn van een korps als dit draait, en die in "het afgeloopen iaar bijna oorzaak werd, dat wij ons korps moes ten missen. Die finanriëele toestand is, geachte lezeressen en lezers, met uw welnemen, niet kwaad, en dat, hoewel het ledental, zooals hierboven'gemeld' stationair bleef. Het jaar 1916 het jaar dat, volgens de leuke opmerking van den voorzitter, Mr. Thiel, de vereeniging wegens de slechte financiën moest worden opgedoekt bracht een batig saldo van f 1980.80. In 1913 was er een nadee lig slot van f 630.65; in 1914 een nadeelig slot van 892.50; in 1915 een nadeelig slot van f 1428.64. Met 1916 vergeleken geeft dit laatste cijfer dus een vooruitgang te zien van ongeveer f 3000.—. Om het tekort te dekken in 1915 moesten vrijwillig directeur en de leden van het orkest vijf percent van hun salaris laten vallen,waardoor f 1346.58 in de kas terugvloeide en het nadeelig slot over 1915 alzoo verminderde tot 82.06. Deze korting van 5 pet. is dit jaar aan de leden terugbetaald. Een schit terende prestatie dus! De financiëele toestand met een batig slot van f 1428.64 geeft dus geen reden tot klagen. Hieronder laten wij de rekening en verantwoor ding over 1916 volgen. Zij geeft een kijk op wat er voor de orkestvereeniging noodig is en geeft *®s aanleiding om een opwekking tot steun er aan toe te voegen. Ontvangsten; subsidie eter gemeente f 15000, concerten in „Trou moet Blycken" f 1560. andefe concerten in Haarlem 1125.concer ten buiten Haarlem f 5741.15, volksconcerten f 680.67, operabegeleiding f 2637.contri butie f 7021.steunfonds f 1697.76, giften f 200.75, entrée's f 169.recht van uitgave „Concertgids" f 125.rente van bij de Bank in bewaring gegeven gelden f 72.59, restitutie van reiskosten f 697.18%. Uitgaven: nadeelig saldo rekening 1915 f 82.06, jaarwedde directeur f 2500.idem vast personeel f 23,649.18, belooning los perso neel f 2653.35, reiskosten f 1494.88, logies en consumptie f 371.50, vervoer bagagefrein en kruier f 408.38, solisten f 360.18, rijtuigen en bloemen f 127.70, zaalhuur en tuinhuur f 1277.75, pianohuur 119.—, auteursrechten f 310.25, drukwerk en schrijfloon 259.06%, advertentiën f 220.54, telefoon directeur f 50.05, verlichting en verwarming f 85.96, controle en incasso f 231.34%, vergoeding gebruik muziek f 200.aanschaffing van muziek f 141.80, assurantie van muziek en instrumenten f 31.50, porti, zegels, telegrammen f 37.01 y2, ondersteu ning zieken musicus f 250.—, herstelling van materiaal en instrumenten f 31.70, huldeblijk bij jubilea f 20.aanschaffing van insignes f 9.—, teruggaaf bijdrage f 25—, stedelijke belasting f 19.67, rente van opgenomen geld f 1.49, batig saldo f 1898.74, totaal f 36,927.10%. Hieruit blijkt cok hoe wisselvallig de inkomsten van een muziekkorps kunnen zijn, maar ook hoe schitterend de heer v. d. Berg, de penningmeester gelijk heeft gehad en hoe goed deze geadmini streerd heeft. Dit noodzaakt ons even terug te komen op een oude kwestie, welke ook gisteren avond in de vergadering gereleveerd werd door den voorzitter. Toen het vorige jaar het vorige bestuur der Concertvereeniging het voorstel tot ontbinding deed, met het oog op den financiëelen toestand, toen trachtte de heer Henri v. d. Berg, de tegen woordige financier der vereeniging, in'de bladen aan te toonen, dat daartoe geen aanleiding bestond wat de penningen betrof. Hij trachtte met cijfers aan te toonen dat de financiën toe reikend waren om Haarlem's Muziekkorps in stand te houden. Daarover werd de heer v. d. Berg in de ver gadering, waar de ontbinding ter sprake kwam, hard aangevallen, o. m. door de toenmalige be stuursleden, de heeren Dr. van Linden v. d Heu vel en Schreuders. „Wanneer de toestand was zooals de heer v. d. Berg had trachten aan te toonen,' aldus genoemde heeren, „dan moest men wei gek zijn om de vereeniging te ontbinden; dan hoorde men tehuis op Meerenberg." Met blijkbare voldoening herinnerde de heer Mr. Thiel gisterenavond aan die woorden, en hij voegde er direct aan toe dat de omstandigheden hebben uitgewezen dat de heer v. d. Berg inderdaad ge lijk had en de andere heeren ongelijk. Het nieuwe bestuur heeft zich tot taak gesteld om allereerst de juistheid van de zienswijze dies heeren v d Berg te onderzoeken en deze bleek ook juist te zijn. Het verdere verloop der zaken gaf zelfs nog gunstiger resultaten te zien, waarvoor den heer v. d. Berg van alle zijden lof werd gebracht en met ten onrechte. Want, door het nieuwe bestuur met het beheer der financiën belast, kwam hij voor de taak te staan om de proef op de som te leveren voor zijn beweringen. Een handige zet van het nieuwe bestuur maar de heer v. d. Berg heeft zich glansrijk gehandhaafd. De woor den van lof voor zijn beheer en de rehabilitatie voor wat hem in de vorige vergadering voor on vriendelijks was toegevoegd, waren alz' wel ter plaatse. Laten wij tot slot een opwekking tot steun toevoegen. Een goed orkest is voor Haar lem een behoefte En de gunstiger financiëele resultaten verraden nog geen weelde. Verre van daar. De voorzitter betoogde dat en wij onder schrijven het gaarne. Er is nog heel wat te doen. Zoo is er b.v. nog in 't geheel niet gedacht kunnen worden aan salarisverbetering der musici, of aan duurtetoeslag, hetgeen toch hoogst wenschelijk is. Ook staat de financiëele regeling nog op losse schroeven. Het eerste werk van het bestuur zal daarom zijn een stevig steunfonds op te richten, vooral nu het oude dit jaar afloopt. Wij hopen dat het slagen moge. Reeds thans heeft het bestuur recht op den dank van heel kunstminnend Haarlem voor de prachtige wijze waarop het zijn taak heeft vervuld. De heer Wagenaar Reisiger sprak aan het slot dienaan gaande woorden, die allen voorzeker zullen on derschrijven. Hij bracht nl. hulde vooral aan Mr. lhiel, die, waar hij zijn schouders ook onder zet, blijkt een kracht van onschatbare waarde te zijn. Vermelden wij nog volledigheidshalve dat in het bestuur werden herkozen de heeren B. Groene- wegen en C. E. Henning en dat gekozen werd in het bestuur de heer A. van Rossuin Jr. in de vacature van wijlen zijn vader, aan wiens nagedachtenis warme woorden van hulde werden gewijd. De begrooting voor het loopende jaar werd vastgesteld met een geraamd nadeelig slot van f 609.41. Voorts bracht de rondvraag o. m. aan het licht dat het dak der muziektent in het Brongebouw te hoog is voor strijkmuziek. De muziek gaat over de hoofden der tuinbezoekers heen en buiten heeft men er meer aan dan binnen. Een eenvou dige oplossing zou zijn om het dak dan te ver langen, maar dat wil men niet, omdat de hoogte dan te gedrongen wordt in verband met het Brongebouw. Alzoo een mooie, maar slechte muziektent. Ook werd besloten dat voortaan voor logé's bij het bestuur introducties kunnen aangevraagd en verkregen worden. BURGER-AVONDSCHOOL. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A. Brussé, voorwaardelijk; C. van Dansik; G. J Eijlders; W. Fortgens, voorw.; J. L. de Graaff; E. F. Holtzer: K. .KleyiiP. Klop; L. L. A. Lewis, voorw.; J. N. Lobel, prijs; S. Meyer; P. J. v. OpzeelandC. F. van Veen; W v. Al phen; J. J. van Beem; N. J. Beemsterboer; W. J. v. d. Bel; J. F. Boxs; N. Broers; G. S. Brai ning; P. de Bruyn; J. H. Buytink; A. Cassét; H. N. v. Delft; J. T. v. Doom; J. J. Dorsman; J-v-DrielJ W. A. Felix, prijs; P. K. Fiege, prijs; W. F. v. d. Goes; C. de Graaf; A. L. de Graaff; A. W. Grandia; R. Gijzen, voorw.; A. de Heer; C. Heitlager; A. Hendriks, voorw.; Ch. A. Huy- boom; J. A. v. d. Kamp, prijs; P. Koopman, voorw.; Th. A. Kors; B. Kruiver, prijs; A. M. Kuipers; P. M. v. Leeuwen; W. J. Lingeman; J. List; P. List; P. Louter; W. N. v. Mansheym; W. v. Mourik; C. Nagtegaal; J. v. Poelgeest; J. Posma, voorw.; J. P. Ramaker; H. Reinders; P. de Rooy; J. M. Sanderde; A. W. v. Schagen; J. H. Scheen- C. v. d. Sluis,, voorw.: W. R. Smink; H. Spierdijk j W. Stompéj A. Strjjbosch; T. v.d. VeenN.J. v. Velthuysen, vw.G. Vis, pr. J. A, de Vries; V. J. Weselius, prijs; N. J. de Zaaijer; J. Zon; O. G. Zijlstra; G. Beenhakker; H. Karrenbild; C. Kortekaas; B. Konings, prijs. Van de 2e naar de 3e klasse: J. C. Bom; L. J. Bouwmeester, voorw.; W. v. Dullemen; G. Jansen; J. Lewis; A. Swaalf; C. J. Swaalf; N. Valk, voorw.; J. v. d. Aakster; P. Akkerman, prijsE. AndersonJ. Bierboom J. de Boer; B. Bousema; W. C. Bruin; J. v. d. Burg; J. Burghout; J. N. Busé; A. W. Gister, voorw.; N. Deen; G. J. Dikmans, prijs; W. Dom; J. Drogtrop; W. Eek; J. A. v. d. Eynde, voorw.; W. v. Groningen; J. Groot; T. C. Har tendorp; J. de Herder; T. D. Hetem; Th. Wil- lebrand: W. Willebrand; J. v. Houten, prijs; S. P. Huizinga, prijs; W. Kerkhoff; W. Klaas- sen; A. Kuipers; J. de Laat; C. Luttik, prijs; J. Meyer; N. J. de Munnik; M. Naastepad; F. de Nijs; Th. v. Osch, voorw.; H. E. Peters; Klinkenberg; J.W. Piers, v.w.; O. Reemer, H. Roelfsema; P. v.d. Schaar; D. Schomagel'; P. Schotman, v.w.; R. Smink, id.; J. W. v.d. Steeg; Ch. Tennetz, voorw.; S. Teunissen; W. Tijman; W. J. Vallendum; B. v. d. Veen; H. Veldheer, voorw.; J. Vonkenberg; J. v. d. Vorst, voorw.; J. v. Waarde; N. D. warmerdam; H. W. v. Wa- geningen; H. A. Willemse. Van de 3e naar de 4e klase: H. Beaumont; A. Broekman, voorw.: C. Dekker; J. v. Donselaar, prijsB. FranzenC. v. Gelder, prijs; P. Groot, voorw.; P. Kabel; K. Metz, voorw.; J. Polderman; J. Toeset, voorw.; J. Tromp; C. Bak; G J. Dekker; j, Elzer, voorw.; H. Heemskerk, id.; B. ten Hove, prijs: W. Huls- hoff; J. v. Leeuwen, prijs; J. Mes; W. Rompel- man, voorw.; G. Schouten; J. Spierdijk; F. Strijbosch; W. v. d. Werf, voorw.; C. Willemse; J. Wubbe. Vervolgcurssusen. Bevordering van cursus I naar II: Verv.cursus Werkt .kunde: j. Braakenburg; G. v. d. Haak; C. D. v. Schagen; G. D. Schild; J. Schreur; W. v. d. Steeg; D. G. v. Waard; J. Wensing- A. J. v. Zijp; Vervolgcursus Burg. Bouwk.: F. J. v. Asselt: H. Bekocy; G. P. Boxs, J. M. v. Bruggen; W. F. Büthker; J. P. Meyer; D. A. v. d. Plas: R. Rol. Vervolg 'cursus Elec. Techniek.: F. J. Bonarius; M. Plukker; F. C. Souwer. ZAANDAM. Gelijk gemold werd had Woensdagavond de gewone maandelijksche Raadsvergadering wederom plaats. Op den heer Prins na wanen alle leden aamwoaig. Aan het begin der vergadering had de 1» eediging plaats van het nieuw gekozen lid do heer P. Mooij Dz. (Anti-Rev.) De hoofdschotel van de ingekomen Btukken was een reeks van adressen van vóór- en te genstanders van de 8-uur winkelshiiiing. Na dat verschillende kleinere voordrachten Van R. en W. de revue waren - gepasseerd o.a. werd aan de Zaandamsche Bad- en zwem inrichting een rentegarantie verleend van f 200 over 1915aan B. en W. ®en orediet van ten hoogste f700 verleend vOor den verbouw van de wonning van het hoofd van school O, aan het Kalf; voor uitbreidinng van haar fabrieken werd aan de N.V. Nederl. Meubel en Ho utwarenfabriek afwijking verleend van diverse bepalingen der bouwveroixtening was |Se Winkelsluitingskweetie aan de orde. Zooals wij reeds gemeld hebben stellen B. en W. den Raad voor, thans geen principiëele debat over de 8-uur-sluiting uit te lokken, doch de verordeninng, aóoala de thans luidt dus 8 uur sluiten, behalve des Zaterdags voorloopigi te handhavenn. De heer Beumer liet weer een krachtig pleidooi höoren voor de 9 uur-winkelsluiting zijn grief tegen het voorstel van B. en W. was in hoofdzaak dat de 8-uur-sluiting was ingevoerd voor de gasbezuiniging en dat B. en W. hoewel die sluiting daarmede geen verband meer houdt gedurende de zomermaan den de 8-uur-sluiting toch willen handha ven. Hij kwam er voorts tegen op dat aan zekere groep van winkeliers gedurende de Pinksterdagen afwijking van de verordening was verleend tot half 12 uur. De héér van Velzen verklaarde zich vóór de voordracht Hij wees er op dat hem in een plaatselijk blaadje verweten was dat hij zich ten opzichte van de drank bestrijding nog niet tot die hoogte had weten op te werken als de heer van Bohemen. Dit werd geschreven naar aanleiding van het debat in den Raad omtrent de vervroeging van bet sluitingsuur der café's. Spreker ver klaart nu dat hij nota bene op die bewuste Raadsvergadering niet eens aanwezig is ge weest. Verder deelt hij mede dat hij drankbe strijder is bij perk en mate. De heer 'Donia verdedigde ds voordracht 'Spr. betreurt 'het echter in hoogen mate dat met de 'Pinksterdagen afwijking der veror dening' is verleend. De burgemeester deelde mede dat met de afwijking der verordening een vergissing was gebeurd. Het betreffende adres circuleerde bij de 'Wethouders, het eerst bij de heer Donla, die er op zette: „Evenals vorig jaar." In navolging van hen, deden dit ook de overige heeren.. Het bleek nu dat 't vorig! jaar de afwijking ook was verleend. De heer Donia was dus Ide eerste die voor afwijking was. Wat gaan de heeren Wethouders de ge meentezaken toch goed na! ria nog eèmg aeoat, nooiazakelijk over de vervroegde café-sluiting werd de voor dracht van B. en- W. aangenomen. Alleen de heer Beumer stemde tegen. Vervolgens hadden de benoemingen plaats. Hiervan noemen wij die van den heer Mooij tot lid van do noinigingseomnissie, van de oommissie voor het vergun i iigsrecht, tot plaatsvervangend lid der begraotingscommis- sie. De heer P. R. Pee rek amp werd benoemd tot leeraar der Burger-avondschool; Mevr. E. EphraïnPam tot lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs (met 10 st.) Mevr. E. J. PeltTosch kreeg 8 stemmen. Tot onderwijzers aan school E. en P. wer den resp. benoemd de heeren H. Meerkens te Almelo en J. Poen te Beemster. Na de benoeming kregen wij een interpel- nen huize plaats gehad hebbende gasafsnij- latie van den heer Wagenaar over da te zij- ding. Spreker was erg gebolgen op den heer Duys dat hij' Jrein zoo iets geleverd had en beschouwde zich als een soort proefkonijn. Als bij hem het gas niet was afgesneden, dan had de heer Duys dit ook niet bij an deren durven doen. Spreker heeft er toe mede gewerkt door de houding van den heer Duys te hekelen diens prestige 1» verla gen. (Dit behoeft de hoer Wagenaar heusch niet te doen, want dat doet de heer Duys zelf wel). 0e heer Duys jwas .ywrbolgjen pp zijn Bftr- tijgenoot, dat hij van zijn positie als raads lid gebruik maakte in den raad te interpelleeren over een privé-zaak. Hij hekelde de heer Wa genaar over 'zijn houding en deelde mede dat niet hij, 'doch de gascommissie tot afsluiting hda besloten. De interpellatie die natuurlijk tot niets leidde kroeg! nogal eenige omvang, doch 'had hiet veel om 't lijf. Anders was dit 't geval met een Interpella tie vun den heer Van Velzen, omtrent den woningbouw. De heer Van Velzen Vroeg aan B. en W. of zij het niet noodig' en nuttig acht ten een 'commissie in het leven te roepen, bestaande uit leden der woningbouwvereem gingen en deskundige leden om een gemeen schappelijk beheer te krij'gen in den wor^'tg- bouw. Op Uitnemende wijze verdedigd'.: hij zijn interpellatie, die hij' reeds schriftelijk had ingediend. De interpellatie was door den heer van der Laan, wethouder van openbare wer ken zeer ernstig opgevat, deze hield een op schrift gestelde beschouwing omtrent de wer king der Nvoningvereenigingen alhier en "toon de aan, dat Burg. en Weth. reeds in de riohting van den interpellant werk zaam waren, door pogingen in het werk te stellen 'een federatie van de woningbouw- vereenigdngen tot te tand te brengen. De heer Van Velzen werd door het ant woord van 'den wethouder grootendeels be vredigd, doch 'toonde aan dat hij, voordat B. en W. over die federatie daohten, hen op merkzaam had gemaakt omtrent de nood zakelijkheid daarvan. Naar aanleiding' van een interpellatie door den heer Emmer, omtrent de levensmiddelen- distributie deelde de wethouder Donia uit voerig mede, dat er een tekort is aan aard appelen, boonen en erwten. En dat de re geering niettegenstaande herhaalden aan drang en beloften in gebreke bleef te leveren. De toestand wordt hoe langer hoe ernstiger. Alles blijft te lang onderweg. Waarschijnlijk zal in die plaatselijke bladen voortaan worden medegedeeld wat het levensmiddelen bedrijf in 't werk stelt om voorraad te krijgen en wat de resultaten zijn. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Emmer, dat de politie oogluikend toe staat dat sómmige winkeliers hun klanten nog na de winkelsluiting tot hun zaken toe laten, deelde de burgemeester mede, dat daar vooertaan streng op gelet zal Worden. (Auteursrecht voorbehouden.) KATHEDRAJJk KERK Si. MAVO. ZONDAG, lste Zondag van de maand. De HJS Missen om 6, 8 en 9 uur en om half 11 de Hoogmis. Om 1 uur Catechismus in de kerk. Om 4 uur oefeningen voor de kinde ren dor Edelwaoht. Half 7 Lof met Rozen hoedje. MA AN DAG, 7 uur Zielen lof met Rozenhoed- je voor de geloovige zielen. DINSDAG, onder de H. Mis van half 8 AJg. H. Communie voor de kinderen der Edelwacht. WOENSDAG, van 6 tot half 8 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG, H. Sacramentsdag!, Uoch geen verplichting van Mishoonen. De ff-TT. Missen zijn <im 7 uur, half 8, 8 uur en half 10. Om 8 uur gezongen H. Mi». 7 uur Lof met Rozenhoedje. VEXJDAö en ZatieTda^, 'e avonds om 7 uur Lof met preek. Wie Vrijdag, Zaterdag en Zon dagavond het Lof bijwoont, verdient een vol len aflaat, na gebiecht en gecommuniceerd ie hebben. ZATERDAG, tot 11 uur (gelegenheid om te biechten en 's middags van half 6half 10 uur. ZONDAG, dag van Aanbidding. Half 11 plechtige Hoogmis. Parochiekerk van den H. Joseph. ZONDAG, heden de stille H.H. Missen te 7 en half 9; te half 11 de Hoogmis; half B oefening van de Edelwacht en te 7 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, 8 uur Congregatie voor. de jongelingen. DINSDAG, 7 uur Congregatie. DONDERDAG, H. Sacramentsdag, dag van devotie. VRIJDAG, van 6 uur tot half 7 gele genheid om te biechten voor kinderen. ZATERDAG, te half 8 H. Mis voor de be keering der Zondaren in de kapel van het mirac. Mariabeeld. Na den middag van 510 uur gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van den H. Antonius v. Padua ZONDAG, feest van de Allerh. Drievuldig heid. Te 5 uur, 7 uur en half 9 de gelezen HJB. Missen, te half 11 de "Hoogmis. Dien dag gen. absolutie voor de leden der 8e Orde van den H. Franoiscus. Te 12 uur Cate chismus en te half 4 de Vespers. MAANDAG, te half 8, 8 uur en half 9 de H.H. Missen voor de Wed. Adrjana Bonman, geb. Dekker, als lid dor Broederschap „Ilaarl. Processie naar Kevelaar." DINSDAG, 8e der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antoniu3. Tc 8 uur gezon gen H. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof, Verga dering! der Broederschap en gebeden dar Novene. WOENSDAG, te half 8 en 8 uur de H.H. Missen voor de wed. Adriana BoUman, geb. Dekker, als lid der Broederschap van den H. Kruisweg, 's Avonds gelegenheid om te biechten van 7 tot 8 uur. DONDERDAG, feest van hot 'Allerh. Sacra ment des Altaars, dag van devotie. De H.H. Missen als op de Zondagen. Generale abso lutie voor cfe leden der 3e Orde vpn den H. Franciscus. In de kerk van het H. Hart 's avonds te half 8 Lof, 1 :i katie en Pro- oessie, waarna „Te Deum' tot sluiting van het 40 uren-gebéd. VRIJDAG, te 8 uur gezongen H. Mis voor de leden der Broederschap „Haari, Processie) naar Kevelaar." 's Avonds te 7 uur Lof en oefening van den H. Kruisweg. ZONDAG, 10 Juni,avonds te 7 uur Plech tig Lof, Predikatie en Processie met het Al lerheiligste. N.B. De jaarlijksche Novene ter eere van den H. Antonius zal gehouden worden .van Dinsdag 12 Juni tot Woensdag 20 Juni, Kerk van het Allerheiligste Hart. ZONDAG, Feest der Allerheiligste Driêen- heid, lste Zondag der maand te verdienen volle aflaat voor de leden der Eerherstel lende Communie; te 7 uur en 9 ure de stille H.H. Missen; te half 11 de Hoogmis. Onder de H.H. Missen predikatie. Te half 1 Catechismus; 4 uur, Lof, Predikatie en akte van Eerherstel. .MA AND AG-avond half 8 Lof en Pre- EIRISSTRAAT 22 TELEPH. 303. HAARLEM HEEREN- EN DAfiRESKLEERMAKERU dikatio als voorbereiding tot het 40-Uren- gebed. DINSDAG, Woensdag en Donderdag Veer tigurengebed; hetH. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld van des morgens half 7 tot' 's avonds na het Lof. De stille H.H. Missen te half 8 en half 9, te lialf 10 gezongen H. Mis; 's namiddags 4 uur ge meenschappelijke Aanbidding; 's avonds te half 8 Lof en Predikatie. DONDERDAG, H. Sacramentsdag; dea avonds te half 8 plechtig Lof, Predikatie, Pauselijke Zegen, Processie en de Lofzang „Te Deum" tot sluiting van het Veertig urengebed. VRIJDAG, 8ste der negen Vrijdagen als voorbereiding tot heffeest van het Aller heiligste Hart van Jezus Het H. Sacrai- ment blijft ter aanbidding uitgesteld van 'b morgens 7 nu totr half 10; te half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart; s avonds teh alf 8 Lof waaronder oefeningen der Novene. ZATERDAG, 's avonds van 5half 10 ge legenheid om te biechten. PariicbieJrera e>psui' ZONDAG, de H.H, Missen te half 6, 7, eu 9 uur. Half 11 de HoogmiB. Te 12 uur Cate chismus voor de meisjes, te 1 uur voor do jongens, 's avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG, 's avonds half 8 Lof ter eere van de H. Maagd. WOENSDAG, te 9 uur gezongen H. Mis veer het genootschap der H. Kindsheid. *6 Avonds half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG, H. Sacramentsdag, dag van. devotie. Te half 11 gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG, gelegenheid om te biechten van 4 uur tot half 10. Aartsbroederschap van de H. Familie. DINSDAG, H. Bonifaeius, patroon der 11e Sectie. De vergadering worde iederen Zondag te half 5 gehouden in de parochiekerk aan het Spaarne. Vóór de vergadering bestaat er gelegenheid ziclf op te geven als lid der H. Familie en van „Voor Eer en Deugd". Parochiekerk van de H.H. Elisabeth on Barbara (Schoterkwartier). BONDAG, de H.H. Missen te 6 uur; kwart over 7; 9 uur en te half 11 de Hoogmis; 1 uur Catechismus; 8 uur de Vespers. DINSDAG, half 8 en 8% H. Mis voor d« overl. Itumilie en tot intentie dergenen die In de bus voor de eel. zielen geofferd hebben v te haif 8 Lof.' DONDERDAG half 8 Lof. ZATERDAG, gelegenheid te biechten van half 8half 10 voor kinderen en ouderen, van .46 voor kinderen, van 5half 10 voor ouderen. St Jan Ai...-» c..<mis!raat. ZONJjAG. Heden dag van Aanbidding; om 7 «ur en half 9 de stille H.H. Missen: half 11 de plechtige Hoogmis. Den gehe ion dag is het H. Sacrament ter Aanbidding uitge steld. 's Avonds 7 uur plechtig Lof en Predi katie, door den WelEerw. Heer Caaris. DINSDAG, 'savonds half 8 Loi' ter eere van den H. Antonius. DONDERDAG, half 10 de H. Mis op het R.K. Kerkhof, 's Avonds half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament. VRUDAG, van hailf tot half 6 gelegenheid om te biechten voor de kinderen. ZATERDAG, nam. van 4 tot half 10 uur gelegenheid om t§ biechten. Gedurende deze week de Catechismus vol gens gewoonte, de H.H. Missen 7 uur, half 8 en 9 uur. Woensdag- en Vrijdagmorgen wordt do kerk om half 6 geopend, kwart voor zes do H. Communie uitgereikt. HEEMSTEDE. ZONDAG, 7 uur en half 9 de stille H.H, Missen; 10 urn- de Hoogmis; 8 uur de Ves pers; 6 uur Lof. DINSDAG-avond 7 uur Vergadering der H. Familie. DONDERDAG, H. Sacrament dag', de H.H. Missen als op Zondag, 's Avonds half 8 Lof met Predikatie. VRIJDAG-avond te half 8 Lof met Pre dikatie. ZONDAG, ons Aanbiddingsïeest. Des avonds 7. uur plechtig Lof. OVERVEEN. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 uur en half Tó 10 uur do Hoogmis. Ta 8 uur Vespers. DONDERDAG, de H.H. Missen te 7 uur en half 8. Des avonds te 7 uur Lof. 'ZATERDAG, des avonds "te 7 uur 'Lof. De H.H. Missen zuilen gedurende deze week zijn 4e 7 uur en te half 9. BLOEMEN DAAL. ZONDAG, fesst van de Allerh. DrA- 3 ar beid: titelfeeet van de parochie. Eerste Zon dag van de maand. Volle aflaat Ds H.H. Mis sen, 7, 9 en half 11 uur plechtige Hoogmis. De H. Communie wordt uitgereikt om half 9. Dee avonds te 7 uur Pontificaal Lof met feestpredikatie. MA ANDAG, 1ste H. Mis om half 8, 2de H, Mis kwart over 8. De H. Communie wordt uitgereikt half 7, 7 uur en negen uur. Alle kinderen, die hun eerste H. Commu nie hebben gedaan worden om 5 uur in de kerk verwacht. DINSDAG, eerste H. Mis om half 8, tweede HL Mis om kwart over 8. Alle kinderen dio hun, eerste H. Communie hebben gedaan, worden om 5 uur in de kerk verwacht. WOENSDAG, de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. Gelegen lieid om te biechten van 68 uur- DONDERDAG, H. Sacramentsdag. Dog vüte devotie. Half 8 eerste H. Mis, 8 uur gezon gen H. Mis. Des avonds half 8 Lof met preek. Opening der Novene voor het feest van hel Godd. Hart. VRUDAG, eerste H. Mis half 8, tweede Hi Min kwart over 8. Des avonds half 8 Lof, Tweede dag! der Novene voor het feest van' het Godd. Hart< ZATERDAG, derde dag: der Novene voor,, het feest van het Godd. Hart. eerste H. Mis^ om 'half 8, tweede H. Mis om kwart over 8^ fielegenhejl om Ie biechten van 5—9. jugi PELTERIJEN, AfflAZONES, LIVREI-, AUTOMOBIEL-, JACHT- EN SPORTKLEEDING.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 6